Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια χάνομαι 39 πυρετό κ βήχα πολύ...έχω φρικάρει. Απο την Τετάρτη ο σύζυγός ήταν άρρωστος με βήχα και κόπωση..δεν το πολυσκεφτηκα πηρα το παιδι και πήγα να μεινω στη μαμά μου..ελα όμως που τον ειχα στο μυαλό μ και πηγαινοερχομουν να δω  πως είναι.. ανεβασε δέκατα..τελικα..και κόλλησα και εγω..το μωρό το αφησα στη μαμά αλλα αν έχει πάρει το μικρόβιο;;;εδώ στο νησί αν μη κακο αρρωστήσει το μωρό σηκώνεται εκαβ για Αθήνα..προσευχηθητε σας παρακαλώ να μην το κολλήσαμε το αγοράκι μου θα τρελαθω.

Κοριτσάκι μ γλυκό... Περαστικά σας.. Εύχομαι ειλικρινά ν μην γίνει τπτ κ μωράκι σ Ν είναι κλ κ ν μην πήρε μικρόβιο... Όλα καλά θ πάνε κορίτσι μ... Καλή ανάρρωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Το δωρο χριστουγεννων το παιρνεις απο ικα εφοσον ησουν με επαπιλουμενες απο 1/4 .διαφορετικα το παιρνεις απο εργοδοτη ,!οσο για συμπληρωματικο μπορεις να καταθεσεις χωρις να περιμενεις να τελειωσει η λοχεια .Χρειαζεται χαρτι σπο τον εργοδοτη αστυνομικη ταυτοτητα εκαθαρριστικο  iban  αμκα γραπτως .οσο για το 6 μηνο θα σου δωσουν τα δικαιολογητικα απο οαεδ.εμενα τελειωνει η λοχεια 13/2 απο 14/2 ξεκιναει η ισοζρονη μου μετα κανονικη αδεια και μετα 6 μηνο!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια... Πήγα κ στον οαεδ σήμερα... Όλα εντάξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Μπεμπελουκα,τι κανεις?Εμενα η λοχεια τελειωνει 11/2 κ 12 /2ξεκιναει το εξαμηνο.Απο τον οαεδ μου ειπαν να παω 12 φλεβαρηγια να κανω την αιτηση για το εξαμηνο,πρεπει να τελειωσει η λοχεια.

Ισχυει αυτο ξερεις?Για το συμπληρωματικο τα εκανα τα χαρτια μου.Οσον αφορα την ισοχρονη,ολογιστης της εργασιας μου ρπιμενη πως αν παρω την ισοχρονη πρωτα,τους 3μιση μηνες δλδ μετα δεν μπορω να παρω ολο το 6μηνο,θα παρω λεει αλλους 2μιση μηνες.Γνωριζει καποια αν ισχυει αυτο που λεει?Χωρια που ντε κ καλα μου λεγε οτι η το εξαμηνο θα παρω η το μειωμενο δεν δικαιουμε κ ταδυο λεει.Ακουστε να γελασετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Και εγώ όχι ακόμη... Έχω ακόμη περίοδο... Εντωμεταξύ πόσες μέρες έχετε περίοδο?? Εγώ κλείνω περίπου 16 μέρες... Κ δεν θέλω ν οαω σ αυτόν π ήμουν. Θα ψάξω για έναν πολύ καλό αυτή τ φορά.. Εσείς νιώθετε έτοιμες?? Εγώ π έχω να κάνω απ τν τέταρτο μήνα ψιλό νιώθω σαν να είναι η πρώτη φορά.. 

Εγω ειχα νομιζω γύρω στις 25-30...

να ψάξεις έναν γιατρο κοριτσακι μου να νιώθεις ασφάλεια κ σιγουριά εννοειται :)

ποτε σαραντιζετε;

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια χάνομαι 39 πυρετό κ βήχα πολύ...έχω φρικάρει. Απο την Τετάρτη ο σύζυγός ήταν άρρωστος με βήχα και κόπωση..δεν το πολυσκεφτηκα πηρα το παιδι και πήγα να μεινω στη μαμά μου..ελα όμως που τον ειχα στο μυαλό μ και πηγαινοερχομουν να δω  πως είναι.. ανεβασε δέκατα..τελικα..και κόλλησα και εγω..το μωρό το αφησα στη μαμά αλλα αν έχει πάρει το μικρόβιο;;;εδώ στο νησί αν μη κακο αρρωστήσει το μωρό σηκώνεται εκαβ για Αθήνα..προσευχηθητε σας παρακαλώ να μην το κολλήσαμε το αγοράκι μου θα τρελαθω.

Κοριτσακι μου κανε υπομονη και ολα καλα θα πανε...

εγω 2 μηνων στην πρωτη κορη ειχα παθει τρομερή γαστρεντερίτιδα κ ειχα μα σω 7 μερες το μωρο μου... εκανες τπ καλύτερο που την άφησες στη μαμα σου! Μην πας μολις περασει ο πυρετός, ασε μια δυο μερες να φύγει το μικρόβιο και μετα αέρισε το σπιτι και παρτο.

περαςτηκα σου και γρηγορα σπιτι σας 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως ειστε κοριτσια μου οι υπόλοιπες ; 
εμεις καναμε τα πρώτα εμβολια σημερα...

αχ η μπουμπουκα μου έκλαψε αρκετα θα έλεγα...

πηραμε 4 πόντους και 900γρ και ο γιατρός λεει οτι ειναι παρα πολυ καλα :) :) πάντα το άγχος μ ειναι τα κιλα τους «τα ταΐζω καλα; Τρώνε καλα; Μηπως μα φάνε καλυτερα;» Τρελή μάνα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Πως ειστε κοριτσια μου οι υπόλοιπες ; 
εμεις καναμε τα πρώτα εμβολια σημερα...

αχ η μπουμπουκα μου έκλαψε αρκετα θα έλεγα...

πηραμε 4 πόντους και 900γρ και ο γιατρός λεει οτι ειναι παρα πολυ καλα :) :) πάντα το άγχος μ ειναι τα κιλα τους «τα ταΐζω καλα; Τρώνε καλα; Μηπως μα φάνε καλυτερα;» Τρελή μάνα 🤣

αχ και εγώ το ίδιο άγχος έχω λόγω του θηλασμού... την ζυγιζω κάθε Κυριακή και βλέπω πως πάμε... Όσο έχει αυτά τα μάγουλα και τα μπουτάκια σαν κρουασανακια δεν αγχώνομαι...  έκλαψε η δικιά σου ε;; ωχ ωχ τι έχουμε να τραβήξουμε την Τρίτη.. Από τώρα αγχώνομαι... θα κλαίω και εγώ μαζί... στάνταρ πράγματα...  @Maroulli μου περαστικά σας κοριτσάκι μου!! Όλα καλά θα πάνε!! λίγο υπομονή μέχρι να συνέλθεις... Ο μπεμπακος σου μια χαρά θα είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Εγω ειχα νομιζω γύρω στις 25-30...

να ψάξεις έναν γιατρο κοριτσακι μου να νιώθεις ασφάλεια κ σιγουριά εννοειται :)

ποτε σαραντιζετε;

Κοριτσακι μου κανε υπομονη και ολα καλα θα πανε...

εγω 2 μηνων στην πρωτη κορη ειχα παθει τρομερή γαστρεντερίτιδα κ ειχα μα σω 7 μερες το μωρο μου... εκανες τπ καλύτερο που την άφησες στη μαμα σου! Μην πας μολις περασει ο πυρετός, ασε μια δυο μερες να φύγει το μικρόβιο και μετα αέρισε το σπιτι και παρτο.

περαςτηκα σου και γρηγορα σπιτι σας 😘

Καλησπέρα κορίτσι μ... Εγώ σαραντησα στις 11 Ιανουαρίου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα @Μπεμπελουκα,τι κανεις?Εμενα η λοχεια τελειωνει 11/2 κ 12 /2ξεκιναει το εξαμηνο.Απο τον οαεδ μου ειπαν να παω 12 φλεβαρηγια να κανω την αιτηση για το εξαμηνο,πρεπει να τελειωσει η λοχεια.

Ισχυει αυτο ξερεις?Για το συμπληρωματικο τα εκανα τα χαρτια μου.Οσον αφορα την ισοχρονη,ολογιστης της εργασιας μου ρπιμενη πως αν παρω την ισοχρονη πρωτα,τους 3μιση μηνες δλδ μετα δεν μπορω να παρω ολο το 6μηνο,θα παρω λεει αλλους 2μιση μηνες.Γνωριζει καποια αν ισχυει αυτο που λεει?Χωρια που ντε κ καλα μου λεγε οτι η το εξαμηνο θα παρω η το μειωμενο δεν δικαιουμε κ ταδυο λεει.Ακουστε να γελασετε...

Καλημερα κοπελα μου °οντως και εμενα ετσι με εχουν βαλει τελειωνει η λοχεια και μετα θα μπω στην ισοχρονη δηλ 3,5μηνες και η αδεια του 20 κανονικα και μετα 6μηνο !!!!!αυτη ειναι η σειρα και ο οαεδ ετσι σου λεει να δηλωσεις πρωτα ολη τη κανονικη σου κ μετα μπαινεις 6 μηνο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulli περαστικα σου κοπελα μου ημουν κ εγω με 39 πυρετο τη προηγουμενη βδομαδα!φορουσα μασκα ολη μερα καλυτερα που τον αφησες στη μαμα σου !μην ανυσηχεις θα στον προσεχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου ολα να πανε καλα και γρηγορα να περασει...

Το ειδες γρηγορα και ελπίζω να μας πεις  τις επόμενες μερες οτι ολα πέρασαν.

ειλικρινά δεν Ξέρω τι να πω τοσο τυχερη ? :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Κοριτσάκι μου περαστικά σας κ ψυχραιμία όσο μπορείς. Εύχομαι με τη βοήθεια του Θεού να το ξεπεράσετε γρήγορα 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Περαστικα ομορφο κοριτσι ολα θα πανε καλα θα συνελθετε το μωρακι πως ειναι ??ο αντρας σου ??προσευχη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Περαστικα ομορφο κοριτσι ολα θα πανε καλα θα συνελθετε το μωρακι πως ειναι ??ο αντρας σου ??προσευχη !!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Μεχει στιγμής ο μικρος δεν εχει εμφανίσει κανένα σύμπτωμα ο παιδίατρος είπε ότι λογικά θα το προλάβουμε και δεν θα εμφανίσει κάτι θα πάει καλά.. να περασει το βράδυ κ η αυριανή μέρα θέλουμε για να είμαστε σίγουροι. Ο άντρας μου είναι καλύτερα και εγω ευτυχώς είμαι απυρετη από το μεσημερι..ελπιζω να συνεχίσουμε έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η daskala23 είπε:

Περαστικά σας εύχομαι να το ξεπεράσετε ευκολα και γρήγορα,εμβόλιο δεν είχατε κάνει για την γρίπη?

Οχι δυστυχώς δεν το είχα κανει...το μεγαλύτερο μου λαθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά.. Να βρείτε την ηρεμία σας... Πιστεύω πως τ βρήκατε πολύ νωρίς κ θ τ αντιμετωπισετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Μεχει στιγμής ο μικρος δεν εχει εμφανίσει κανένα σύμπτωμα ο παιδίατρος είπε ότι λογικά θα το προλάβουμε και δεν θα εμφανίσει κάτι θα πάει καλά.. να περασει το βράδυ κ η αυριανή μέρα θέλουμε για να είμαστε σίγουροι. Ο άντρας μου είναι καλύτερα και εγω ευτυχώς είμαι απυρετη από το μεσημερι..ελπιζω να συνεχίσουμε έτσι!!

περαστικά σας κορίτσι μου!! Να γίνεται γρήγορα καλά και άλλο κακό να μην σας βρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου δυσάρεστα νέα.. ο αντρας μ βγήκε θετικός στη γρίπη τύπου Α εγώ επειδή παίρνω ήδη Tamiflu με ειδεξς αρνητικό το μωρο όμως βγήκε κ αυτό θετικό χωρις συμπτώματα προς το παρόν ξεκινησαν και οι δύο τους Tamiflu  ελπίζω να μην σηκώσει πυρετό και κα το προλάβουμε..είμαι να πεθάνω πραγματικά..δουλεύω τοσα χρόνια σ μικροβιολογικο έχουν περάσει τόσες αρρώστιες απο έξαρση φυματίωσης μέχρι δεν ξερω κ εγω τι και δεν κόλλησα το παραμικρό και τώρα που είμαι σπίτι και έχω το μωρό κολλήσαμε το χειρότερο.... ελπιζω να μην συμβεί το χειρότερο...την προσευχή σας σας παρακαλώ..

Περαστικα κοριτσι μου,ολα να πανε κατ ευχην.Πιστη κ προσευχηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου!!Δόξα το θεό είμαστε καλά!!! Και το μωρό το προλάβαμε και δεν εμφάνισε συμπτώματα!Είμασταν παρα πολυ τυχεροί μεσα στην ατυχία μας.. Δοξα το θεό ολα καλα τώρα.. να περάσουν κάνα δυο μέρες και θα τον πάρω κ σπίτι !! Σας ευχαριστώ όλες σας πάρα πολύ για το ενδιαφέρον και τις προσευχές σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!Δόξα το θεό είμαστε καλά!!! Και το μωρό το προλάβαμε και δεν εμφάνισε συμπτώματα!Είμασταν παρα πολυ τυχεροί μεσα στην ατυχία μας.. Δοξα το θεό ολα καλα τώρα.. να περάσουν κάνα δυο μέρες και θα τον πάρω κ σπίτι !! Σας ευχαριστώ όλες σας πάρα πολύ για το ενδιαφέρον και τις προσευχές σας!! 

Μπράβο κορίτσι μου,τέλος καλό όλα καλά!!Και πάλι περαστικά σας!!Υγεία πάνω απ όλα κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2020 at 10:01 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@satya που εισαι εσυ??? @marzou ;;;; 

Κορίτσια μου! Τι κάνετε? Είχα πολύ καιρό να μπω! Όλα καλά με την μικρή! 6/2 γινόμαστε 2 μηνών! Πέρασα δύσκολα πολύ με θηλασμό είχα οίδημα στο στήθος τρελό πόνο, αλλά τα κατάφερα τελικά και τώρα από λαμβάνουμε, ειναι πολύ ήσυχη η μικρούλα μας ευτυχώς! Το Σάββατο πάμε κ για τα πρώτα εμβόλια! Εσείς /εσύ πως τα πάτε? ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2020 at 1:08 ΜΜ, ο/η Mayland είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια... Δεν ήμουν και πολύ ενεργή στο forum πριν πόσο μάλλον τώρα με το μωράκι μου που δεν μου επιτρέπει να κάνω ούτε τα βασικά... Έχω ένα αγοράκι 20 ημερών. Μαλλον έχουμε κολικούς τις τελευταίες μέρες και υπάρχει μια ανησυχία κ σίγουρα μια παραπάνω αϋπνία... Τουλάχιστον δεν έχουμε κλάματα κ υστεριες... 

@Λουλακι όταν λες γογγυτο πως το εννοείς? Εμένα όταν κοιμάται κάνει πολύ περίεργους ήχους... Πότε βγάζει αναστεναγμό, πότε κάνει σαν το κατσίκι και άλλοτε βγάζει έναν ήχο σαν κακος γέρος...Όταν βγάζει αυτούς τους ήχους σηκώνομαι να δω πως είναι αν είναι καλά και φαίνεται να κοιμάται βαριά... Πίστευα ότι είναι φυσιολογικά όλα αυτά (μιας και τα μωρά κάνουν τέτοιους παράξενους ήχους στον ύπνο) αλλά μετά που διάβασα το ποστ σου θορυβήθηκα λίγο...

Μην ανησυχείς κι εμένα έτσι κάνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2020 at 2:05 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είχα μέρες να μπω και βρήκα ένα κατεβατό..😅😅 εμένα η παιδίατρος για τους ήχους που βγάζει στον ύπνο της μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και όλα τα μωράκια έτσι κάνουν.. μάλιστα την άκουσε και live όταν ήρθε σπίτι. Σήμερα η μπεμπουλα μου γίνεται 2 μηνών και την Τρίτη θα πάμε για τα εμβόλια.. 2 μας είπε, το ένα είναι πόσιμο και το άλλο ενέσιμο.. @despoina46 και μένα που και που βγάζει "κομμένο" γάλα σαν κομμάτια τυριού.. εμένα μου το κάνει τις μέρες που περνάει όλη την ημέρα στο στήθος.. Όταν έχει πονακια ή γενικά είναι ανήσυχη..  πάντως ένα περίεργο πράγμα βρε κορίτσια.. Εμείς ολη την μέρα δεν έχουμε πρόγραμμα με το θηλασμό.. τρώει και κοιμάται οπότε και όσο θέλει.. το βράδυ όμως μόλις κάνουμε μπανάκι κατά τις 10 μετά μπορεί να θηλαζει μέχρι τις 11 και θα κοιμηθεί στην αγκαλίτσα του μπαμπά της και όταν την βάλω στην καλαθουνα θα ξυπνήσει είτε στις 3 είτε στις 4 και στην καλύτερη στις 5.. την ημέρα όμως μηδέν πρόγραμμα... Δεν μπορώ να κανονίσω τίποτα... Επίσης ένα άλλο όταν βγαίνουμε βόλτα.. Όσο προχωράμε με το καρότσι όλα καλά... Μην μπούμε σε κανένα μαγαζί ή να δω γνωστό και να σταματήσω ξυπνάει και κλαίει... λέω άμα μου τα κάνει αυτά από τώρα.. αργότερα που θα καταλαβαίνει πιο πολλά τι θα κάνω;; θα κουνάω το καρότσι όλη την ώρα;; 🤔🤔

Κοριτσάκι μου! Όλα μια χαρά μου ακούγονται! Κι εμένα τα ίδια με την βόλτα!έμας μας είπε 3 εμβόλια 1 πόσιμο και 2 τσιμπήματα. Το πόσιμο είναι για τον ροταιο της γαστρεντεριτιδας το οποίο έγινε υποχρεωτικό από το 2019! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...