Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Διαβάζω τα νέα σας...και εγω μια απο τα ίδια.. σαραντησαμε χτες..οι κολικοι συνεχίζουν, μια τον πιάνουν απόγευμα μια τον πιάνουν αργά το βράδυ..κ οταν τον πιάσουν για 4-5ωρες δεν κοιμάται καθόλου..Σκεφτομαι να πάρω ριλαξ που είναι κ κούνια να τον βάζω λιγάκι εκεί μπας κ τον ηρεμεί πιο εύκολα. 

Παρε ριλαξ βοηθα αρκετα και χαζολογουν κιολας εγω βεβαια δεν την αφηνω αρκετη ωρα κανα τεταρτακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Αχ πως σε νιωθω... αλλα να ξέρεις για να περνεις δύναμη... ειναι καλυτερα να τα κανεις ολα μονη σπυ οπως θες και να μάθεις το μωρο σου οπως εσυ θέλεις...

ξερω ειναι ζορι μεγάλο αλλα κανε κουράγιο. Και εγω με δυο μαζί ζοριζομαι ειδικα οταν κλαίνε κ οι δυο μαζί αλλα τα καταφέρνω 😂

Σιγά σιγά θα δεις οτι δεν θα θες ουτε τη μαμα ουτε κανεναν παρα μόνο το φρατζολακι σου :) θα σου γελάει κ θα λιώνεις 😉

οσο για το μαρσιπο με μέτρο μην αρχισει κ δεν μπορείς να το βάζεις κατω λεπτό 

Εμεις αγάπη μ είμαστε με μυξουλες και αρκετές θα έλεγα εσω κ μερεςσανασηκωμενο το πορτ μπεμπε που κοιμαται ορο συνεχως με σύριγγα στη μυτούλα της κ τωρα ο γιατρός μας έδωσε κ σταγονιτσες για το βράδυ να της βαζω να συνέλθει

Εγω γενικα ζω μια τρελα κοριτσια...

παρατηρώ οτι σε αυτο εδώ το μωρο δεν ειναι οπως ημουν και δεν προλαβαινω να ασχοληθώ και μαζί της πολυ

αλλαξα γαλα γιατι το προηγούμενο μου τα έβγαζε ολα και της πήρα άλλο ως τωρα 3-4 μερες δεν μου εκανε κατο αλλα δεν μιλαω μεχρι να περασει το δεκαημερο

στις 30 του μηνός κλείνουμε 2 μηνες.

τρελο ζορι μπορω να πω ειδικα τωρα που ξεκινήσαμε κ τη μεγαλη να μάθει να κοιμαται σε κανονικό κρεβατι Και έχει βγει εντελώς απο το προγραμμα της γιατι σε δυο μηνες θα πρέπει να βαλω τη μπεμπα σε αυτο και σκαρφαλώνει επίσης και το φοβαμαι ...

απο υπνο είμαστε καπως καλα....ε τους κολικους απο τοτε που άλλαξα τη διατροφη μου έχει καπως στρώσει και κάποια  βραδυα κοιμαται ως το πρωί ενω κάποια αλλα ξυπνάει μια φορα το βράδυ.

 

Και τωρα ποιο της δινεις??εγω σταματησα πλεον θηλασμο.μου εκανε και μενα τετοια οπως εχω αναφερει αλλαξαμε 3 γαλατα τωρα με το φριζολακ καπως εχει στρωσει καμια σχεση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ξαπλωμενη στο πλαι?η ανασκελα?και μετα τη γυριζεις προς τα κατω??

Την έχω ανάσκελα κ ελαφρώς στριβω τ κεφάλι της στο πλάι. Μετά όχι δεν την γυρνάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Την έχω ανάσκελα κ ελαφρώς στριβω τ κεφάλι της στο πλάι. Μετά όχι δεν την γυρνάω.. 

Ευχαριστω !!ισως για αυτο να κλαιει εμενα επειδη τη γυρναω αναποδα μιας και ετσι μας εδειξε η παιδιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και τωρα ποιο της δινεις??εγω σταματησα πλεον θηλασμο.μου εκανε και μενα τετοια οπως εχω αναφερει αλλαξαμε 3 γαλατα τωρα με το φριζολακ καπως εχει στρωσει καμια σχεση .

Της δινω το ΝΑΝ το έδινα και στην κορη μου όταν είχε θεμα με τα αλλα γαλατα με αυτο έστρωσε οποτε ειπα να δοκιμάσω αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Της δινω το ΝΑΝ το έδινα και στην κορη μου όταν είχε θεμα με τα αλλα γαλατα με αυτο έστρωσε οποτε ειπα να δοκιμάσω αυτο

Οκγια να δουμε °°♡♡♡θα το εχω και αυτο στα υποψιν !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Πω πω Εμένα κορίτσια χθες την έπιασε ένα κλάμα,μια γκρίνια...απ τις 7 το πρωί που ξύπνησε μέχρι τις 8 το απόγευμα γκρίνιαζε!!Δεν ήξερα πως να την ησυχάσω...πελαγωσα!!ήμουνα και μονη γιατι ο άντρας μου λείπει στο εξωτερικό για δουλειά.. τρελάθηκα,άρχισα να κλαίω και Εγώ!!!Άλμα με κολικούς!!!Ο χειρότερος συνδυασμός κορίτσια!!!τα είδα όλα χθες!!!!!!Ευτυχώς σήμερα είναι καλά.. Πω πω τι ήτανε αυτό!!!!!!😥

Κ μεις ειχαμε τη περασμένη εβδομάδα..... Κλάμα από μια το μεσημέρι έως της 11....μεχρι που έκλαιγα πάνω του από τα νεύρα κ την πίεση μου.... Τίποτα δεν το παρηγορουσε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ μεις ειχαμε τη περασμένη εβδομάδα..... Κλάμα από μια το μεσημέρι έως της 11....μεχρι που έκλαιγα πάνω του από τα νεύρα κ την πίεση μου.... Τίποτα δεν το παρηγορουσε!!! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...Και όλο αγκαλια...Και όλο στους ώμους.. περιττό να πω πως η μέση μου,οι ώμοι μου και τα χέρια μου τεντωσανε...!!!!υπομονή,τι άλλο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημερααα βρεεεε κοριτσιαμονο το δικο μου μωρο βγαζει ηχους στον υπνο της????:-)

Καλημερα κοριτσι μου,εμενα να δεις πως κανει!!!Μια μουγκριζει,μοα σαν να χλιμιμτριζει,ολη την ωρα πεταγομαι να δω!!Κ αυτος κοιμαται κ κανει τα δικα του.Εγω ειχα αρει κ τον γιατρο γι αυτο,να τον ρωτησω κ γελαγε!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,εμενα να δεις πως κανει!!!Μια μουγκριζει,μοα σαν να χλιμιμτριζει,ολη την ωρα πεταγομαι να δω!!Κ αυτος κοιμαται κ κανει τα δικα του.Εγω ειχα αρει κ τον γιατρο γι αυτο,να τον ρωτησω κ γελαγε!!!

 

κι εμεις κανουμε ηχους κ τρομαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,εμενα να δεις πως κανει!!!Μια μουγκριζει,μοα σαν να χλιμιμτριζει,ολη την ωρα πεταγομαι να δω!!Κ αυτος κοιμαται κ κανει τα δικα του.Εγω ειχα αρει κ τον γιατρο γι αυτο,να τον ρωτησω κ γελαγε!!!

 

Τα ιδια ακριβως οπως τα περιγραφεις???ρε κοριτσια απο υπνο πως πατε??νομιζω οτι αυτες τις 3 μερες μου κοιμαται αρκετα τα πρωινα λιγο μεσημερι απογευμα γυρω στις 19:30με 22:00...τι συμβαινει περναμε αλμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημερααα βρεεεε κοριτσιαμονο το δικο μου μωρο βγαζει ηχους στον υπνο της????:-)

Κ εμενα... Από την παλινδρομηση το έκανε... Κ το να κάνει κακά.... Άστα... Με ξυπνάει συνεχώς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τα ιδια ακριβως οπως τα περιγραφεις???ρε κοριτσια απο υπνο πως πατε??νομιζω οτι αυτες τις 3 μερες μου κοιμαται αρκετα τα πρωινα λιγο μεσημερι απογευμα γυρω στις 19:30με 22:00...τι συμβαινει περναμε αλμα??

Κ μενα το εκανε αυτο,πριν καποιες μερες.οντως μπορει να ισχυει αυτο που λες.Εμεις χτες πηγαμε παιδιατρο κ του εκανε κ 2 εμβολια.Ευτυχως δεν καναμε πυρετο αλλα μονο λιγο γκρινιτσα.Απο αυριο πιστευω θα επανελθει πληρως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημερααα βρεεεε κοριτσιαμονο το δικο μου μωρο βγαζει ηχους στον υπνο της????:-)

Και εμεναααα καλέ σαν ελεφαντακι κάνει που φωνάζει δεν υπάρχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

 

Και εμεναααα καλέ σαν ελεφαντακι κάνει που φωνάζει δεν υπάρχει...

Τι σου ειναι τα μωρουδακιααα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Κ μενα το εκανε αυτο,πριν καποιες μερες.οντως μπορει να ισχυει αυτο που λες.Εμεις χτες πηγαμε παιδιατρο κ του εκανε κ 2 εμβολια.Ευτυχως δεν καναμε πυρετο αλλα μονο λιγο γκρινιτσα.Απο αυριο πιστευω θα επανελθει πληρως.

Κοριτσακι 2 απανοτα του εκανε του μπουμπουκου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσες κανατε καισαρικη φορατε ζωνη??ξεκινησατε διαδρομο η τεσπα ελαφρια γυμναστικη ???προχθες ξεχασα να ρωτησω το γιατρο μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οσες κανατε καισαρικη φορατε ζωνη??ξεκινησατε διαδρομο η τεσπα ελαφρια γυμναστικη ???προχθες ξεχασα να ρωτησω το γιατρο μου .

Νομίζω επιτρέπεται μετά το δίμηνο σιγά σιγά... Εγώ μόνο περπάτημα με το μπέμπη όταν έχει καλό καιρό αυτό μόνο. Φυσιολογικά βέβαια πήγα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Νομίζω επιτρέπεται μετά το δίμηνο σιγά σιγά... Εγώ μόνο περπάτημα με το μπέμπη όταν έχει καλό καιρό αυτό μόνο. Φυσιολογικά βέβαια πήγα. 

Ναι ναι για περπατημα !!!!!!:-)αλλα αυτες τις μερες πολυ κρυο για να βγουμε !!ασε που εγω κολλησα ιωση καπου την πατησα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι ναι για περπατημα !!!!!!:-)αλλα αυτες τις μερες πολυ κρυο για να βγουμε !!ασε που εγω κολλησα ιωση καπου την πατησα !!!

Εμείς βγαίνουμε κανονικά!!! Σήμερα κοκκίνισαν τα μάγουλα του. Τον έκαψε ο ήλιος 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εμείς βγαίνουμε κανονικά!!! Σήμερα κοκκίνισαν τα μάγουλα του. Τον έκαψε ο ήλιος 🙄🙄

Ποσο ειναι ο μπεμπακος σου τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2020 at 1:35 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οκγια να δουμε °°♡♡♡θα το εχω και αυτο στα υποψιν !!

Το καθε γαλα αντιδράει διαφορετικά σε καθε μωρο 

στην πρωτη μου κορη πχ το almiron της εκανε διάρροια ενω χαρακτηρίζεται οτι κανει δυσκοιλιότητα και τελικα βρήκα την ηρεμία μου με αυτο

τωρα λιγες μερες η μπεμπα έχει συνέλθει θα έλεγα και κανει μικρές αναγωγές που και που.

αν ομως κανει πάλι τα ίδια θα της πάρω υπό αλλεργικό 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημερααα βρεεεε κοριτσιαμονο το δικο μου μωρο βγαζει ηχους στον υπνο της????:-)

Στην πρωτη μου κορη ανησυχούσα οτι έχει πρόβλημα γτ το εκανε και μεγαλουτσικη :) τωρα απολαμβάνω το χουρχουρισμα της μπέμπας 😘

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τα ιδια ακριβως οπως τα περιγραφεις???ρε κοριτσια απο υπνο πως πατε??νομιζω οτι αυτες τις 3 μερες μου κοιμαται αρκετα τα πρωινα λιγο μεσημερι απογευμα γυρω στις 19:30με 22:00...τι συμβαινει περναμε αλμα??

Αφου τα μωρά σας περνούν βαρος να χαίρεστε που ειναι ήσυχα 🤣

υπαρχουν μωρά που κανουν βασανιστήρια στους γονείς τους 🤣

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμείς βγαίνουμε κανονικά!!! Σήμερα κοκκίνισαν τα μάγουλα του. Τον έκαψε ο ήλιος 🙄🙄

Αχ κι εμεις κανουμε βολτιτσες !!!

φορμα εξόδου και δρομο με τις κορες για D3 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικρός μου ξύπνησε μέσα στη νυχτσ με  δυνατά κλάματα τον σήκωσα κ είδα ότι είχε βγει γάλα από τη μυτουλα του κ το στόμα του ήταν γεμάτα σάλιο...είναι η 2 φορά που μου το κάνει..του έκανα αμέσως  ορο  για να καθαρίσει. Περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω τον παιδίατρο τηλ.Την πρώτη φορά λέω δεν θα είναι κάτι θα είχε μείνει γουλιτσα κ την έβγαλε σημερα όμως φρικαρα..αν δεν ηταν λέω στο πλάι ξαπλωμένος αν δεν του ειχα ανάκληση στο στρωμα  και σφηνάκι να τον κραταει σταθερό τι θα γινοταν;;;;θα μ πνιγόταν κ δεν θα έπαιρνα χαμπαρι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μας ο μπέμπης κοιμάται στην αγκαλιά μου ή στην αγκαλιά του άντρα μου.. χαίρομαι τόσο πολύ που δένονται κι εκείνοι και ο άντρας μου καμαρώνει όσο δεν πάει!  λέει άσε εγώ ξέρω να τον κοιμήσω! Χαχα μωρέ θέλουν κι εκείνοι έναν ρόλο δικό τους με το μωράκι! Οπότε όταν έρχεται απ' την δουλειά αναλαμβάνει εκείνος να τον κοιμίζει, εγώ κάνω βέβαια όλα τα υπόλοιπα 😀
    • εχω την εντύπωση οτι την τελευταία εβδομάδα έχουμε ηρεμήσει με τους κολικούς...κοιμομαστε νορμάλ 11-12 το βράδυ... μια μέρα μόνο κοιμηθήκαμε στη 1.. αλλά δεν εχει κλάμα καθόλου το βράδυ πλέον...λιγο γκρίνια ίσως αλλά καμία σχέση...εχω την εντύπωση οτι μπαίνουμε σε πρόγραμμα κιόλας... ξυπνάμε κάθε μέρα στις 9.30...στις 11 κοιμόμαστε μεχρι τις 12 παρά...και στη 1 ξανά κοιμόμαστε μέχρι 2+ και ξανα στις 3.30 μέχρι 5.30...παει κάπως έτσι κάθε μέρα..
    • Αυτό πρέπει να γίνετε από τα παιδεία εμένα ο άντρας μου δεν δέχεται πολλά πολλά αν του πει κουβέντα την ρίχνει την Χριστοπ@ναγι@ του δεν χαρίζει βέβαια στην μαμά μου δεν μιλάει έτσι αλλά στην μαμά του δεν υπολογίζει οπότε καμία φορά πρέπει να γίνετε και αυτό  αλλα έχω βοήθεια δεν μπορώ να πω ότι χρειάζομαι και τη μεγάλη μου κόρη την κρατάει όταν δεν δουλεύει θα πάρει τηλέφωνο να της πάμε το παιδί να το κρατήσει αλλά και η κόρη μου θέλει να πηγαίνει γιατί ασχολείται μαζί της παίζουν πηγαίνουν βόλτες  Τώρα την έχω από το πρωί ήρθε να μου κάνει δουλειές σκούπισμα σφουγγάρισμα σιδέρωμα δεν έχω παράπονο 
    • Όχ ναι..μου φαίνεται είναι την 8η ένα άλμα...υπομονή μανούλα! Με τους κολικούς τώρα πως τα πατε
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...