Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ μας τα ίδια. Τα μωρά μας απλα είναι πολύ λαίμαργα!. Προσπάθησε λίγο πιπίλα... Εγώ μείωσα το χρόνο του θηλασμού κ προσπαθούσα όντως να μεγαλώνω το διάστημα.... Έτσι κ φτιάξαμε ένα "πρόγραμμα".... Κ το μωρό δε κάνει αναγωγες. Κ μέρες μέρες κάνει κωλικους κ παίρνουνε το infacolic... 

Δλδ ανά πόση ώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@despoina46 τραγική η παιδίατρος που σου είπε να μεγαλώσεις το διάστημα ανάμεσα στα γεύματα.. Όταν θηλαζουμε αποκλειστικά δεν υπάρχει πρόγραμμα προσφέρουμε οπότε και όσο θέλει το μωράκι.. το πιο πιθανόν το μωράκι σου να έχει κολικούς όπως το περιγράφεις.. λίγο υπομονή... λίγο ο αποροφητηρας λίγο οι αγκαλίτσες και λίγο το στήθος.. θα το ξεπεράσετε κορίτσι μου... και οι βολτουλες βοηθάνε πολύ είτε με το αυτοκινητικό, είτε με το καρότσι. Ξέρω σε πονάει να βλέπεις να κλαίει και να νιώθεις ότι δεν μπορείς να το βοηθήσεις.. υπομονή..  σκέψου τώρα είναι κολικοί και μετά θα μας βρουν τα  δοντάκια.. 

@netspirit δεν έχω σκοπό να το πειράξω.. ένα μήνα πριν μείνω έγκυος δεν υπήρχε γιατί είχα πάει για παπ και υπέρηχο και ήμουν καθαρή.. Ειναι εσωτερικα της μητρας. Ο γιατρός μου μου είπε ότι μπορεί να υπήρχε αλλά να ήταν τόσο μικρό και να μεγάλωσε με τις ορμόνες τις εγκυμοσύνης.. θα πάω σε ένα εξάμηνο να δούμε σε τι κατάσταση είναι.. το πιο πιθανό μου είπε να έχει μικρύνει.. 

Ολοι αυτο μου λένε. Να θηλάζω κ να μην ακούω τέτοιες βλακειες. Ήδη βρήκα μια παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού κ σκέφτομαι ν πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Ολοι αυτο μου λένε. Να θηλάζω κ να μην ακούω τέτοιες βλακειες. Ήδη βρήκα μια παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού κ σκέφτομαι ν πάω 

μπράβο κοπέλα μου! την καλύτερη δουλειά θα κανείς! άκου το ένστικτο σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Δλδ ανά πόση ώρα; 

Για φαγητό??? Τρίωρο την ημέρα.. Το απόγευμα ζητάει νωρίτερα.. Το βράδυ πχ χθες 9βραδυ...4 ξημερώματα... Κ 9 το πρωί. Εμάς είναι το πρόβλημα ότι ξυπνάει κ φωνάζει.. Σπρώχνει... Πχ σήμερα είμαι ξύπνια από της δύο να του δίνω πιπίλα κ να τον σκεπάζω γιατί σήκωνε πόδια κ ξεσκεπαζοταν... Κ τελικά έκανε κακά 9 πάρα... Τον βάζω στο μαξιλάρι ψηλά ψηλά... Κ τον βολεύει να κάθεται στο μαξιλάρι να σηκώνει πόδια κ να κάνει κακά.. Οκτώ ώρες πονούσε για να κάνει κακά. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ολοι αυτο μου λένε. Να θηλάζω κ να μην ακούω τέτοιες βλακειες. Ήδη βρήκα μια παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού κ σκέφτομαι ν πάω 

Επίσης πλέον που μου κάνει μεγάλα διαλείμματα το βράδυ. Η αν κοιμηθεί 5ωρο τμμες την ημέρα βγάζω κ με το θήλαστρο κ κάνω τράπεζα.... Έτσι ώστε να σταματήσω κάποια στηγμη τον θηλασμό σα θηλασμό, στήθος κ να πίνει με το μπουκάλι.... Για τον χρόνο που τον έχω στο στήθος... Στην αρχή κ με τους εμετούς του έδινα 20+20...πλεον πίνει 5-10 λεπτά μόνο από ένα στήθος.... Στις αρχές όταν προσπαθούσα με να μην του δίνουμε τον σήκωνε ο άντρας μου για να μη με νιώθει ότι εγώ δεν του δίνω γάλα κ έτσι ανακουφιζοντουζαν τα έντερα. Γιατί το συχνό κ το πολύ του έκαναν κωλιτιδα... Αλλά είναι φαγανος κ λαιμαργος κ δεν το καταλαβαίνει... Τώρα πλέον ακούω κ τη κοιλίτσα του καλύτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr μου δίνοντας όμως πιπίλα θα μειωθεί και η παραγωγή σου... Εκτός αν θέλεις να αποθηλασεις σιγά σιγά... Επίσης κάτι άλλο το μωράκι της @despoina46 είναι αρκετά πιο μικρό από το δικό σου..  οπότε η ανάγκη του για γάλα να είναι παραπάνω σε σχέση με το δικό σου... κορίτσι μου αν θέλεις να συνεχίσεις το θηλασμό μιλά με ένα σύμβουλο Για να σε βοηθήσει ουσιαστικά.. εδώ μέσα όλες τις εμπειρίες μας λέμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Starrr μου δίνοντας όμως πιπίλα θα μειωθεί και η παραγωγή σου... Εκτός αν θέλεις να αποθηλασεις σιγά σιγά... Επίσης κάτι άλλο το μωράκι της @despoina46 είναι αρκετά πιο μικρό από το δικό σου..  οπότε η ανάγκη του για γάλα να είναι παραπάνω σε σχέση με το δικό σου... κορίτσι μου αν θέλεις να συνεχίσεις το θηλασμό μιλά με ένα σύμβουλο Για να σε βοηθήσει ουσιαστικά.. εδώ μέσα όλες τις εμπειρίες μας λέμε.. 

Όταν δώσεις πιπίλα μετά της 20 μέρες δεν παθαίνει τίποτα η παραγωγή. Μην ανησυχείς.... Ίσα ίσα βοηθάει στο να μην είναι λαιμαργος κ να τρώει πιο σωστά.... Παχαίνει μεγαλώνει κ κάνω κ τράπεζα.... 😁😁Και εγώ έχω μιλήσει με συμβούλους κ μαιες.... Αυτές με βοήθησαν για όλα αυτά... Υπάρχουν κ τηλ που μπορείς να πάρεις να σε ενημερώσουν.... Εγώ ξεκίνησα πιπίλα 20 ημερών.... Κ είμαστε τώρα 2 μηνών και 10 ημερών... Δεν την δίνω συνέχεια.... Για ανακούφιση... Όλα με μέτρο. Και όλα θα φτιαξουν😎😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/1/2020 at 10:09 ΠΜ, ο/η netspirit είπε:

Αχ... πως περναει ο καιρος 💖...

ειναι υπεροχο απο που το πήρες;

Και εμενα με ειδε ο γιατρός μου αλλα τεστ παπ θα κανουμε στο εξάμηνο .

σχετικα με το οινωμοιωμα ειναι εσωτερικό ή εξωτερικό;;;

εχω ειχα δυο εξωτερικά στην πρωτη κορη μου τα οποία το ενα μεγαλωσε πολυ αλλα μ είχε πει ο γιατρός να τα αφησω να τα παρακολουθήσουμε μετα τη γεννα κ τελικα όχι μόνο πήρανε πίσω αλλα έκαναν και ασβέστωμα με αποτέλεσμα να μην με ξανα ενοχλήσουν στην δευτερη :) μην αγχωνεσε και μη βιαστείς να το αφαιρέσεις 

Τελικα τι εχετε κοριτσι μ; Ποιος σου ειπε οτι έχει παλινδρόμηση ;

Έχω κατεβάσει μια εφαρμογη health&parenting της avent baby+ Το λενε και έχει πολλά μεσα συν λευκούς ήχους για τα μωρά. Εμενα ποιανουν καποιες φορές κ ηρεμεί και κοιματε

μην κάψεις και τα πιστολάκια 😂

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου💜από εδώ το πήρα,το έκανα παραγγελία μέσω FB https://www.facebook.com/ekpliksi.kosmima/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@despoina46Εγώ πάντως ξέρω ότι τα μωράκια απ το στήθος δεν παθαίνουν τίποτα απολύτως!!μπορούνε να Θηλαζουνε και 24 ώρες το 24ωρο..Και επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Mantarini οτι δεν χρειαζεται να μετράμε ώρες Για να Θηλασουμε το μωρακι μας,απλώς να του δώσουμε οπότε το ζητήσει..το μητρικό γαλατακι είναι το καλύτερο φάρμακο για όλα!!!!Και είναι ελαφρύ και δεν πειράζει πουθενά,αντίθετως μόνο καλό κάνει.. Απλώς αυτό που μου είπε και εμένα η παιδίατρος μου μια μέρα που έκανε συνέχεια αναγωγές γιατί της έκανε μάλλον δυσπεψία ο αρακάς που έφαγα μου είπε την ώρα που θηλάζει να την σηκώνεις για λίγο να ρευτει και μετά να συνεχίζεις τον θηλασμό.. μην αγχώνεσαι κορίτσι μου,θα στρώσει το στομαχακι της με τον καιρό και  θα ωριμάσει το πεπτικό της σύστημα 😊💜εντωμεταξύ κορίτσια και Εγώ το πιστολάκι εικόνισμα θα το κάνω αργότερα!!!ξέρετε πόσες φορές με έσωσε??😆

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

@despoina46Εγώ πάντως ξέρω ότι τα μωράκια απ το στήθος δεν παθαίνουν τίποτα απολύτως!!μπορούνε να Θηλαζουνε και 24 ώρες το 24ωρο..Και επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Mantarini οτι δεν χρειαζεται να μετράμε ώρες Για να Θηλασουμε το μωρακι μας,απλώς να του δώσουμε οπότε το ζητήσει..το μητρικό γαλατακι είναι το καλύτερο φάρμακο για όλα!!!!Και είναι ελαφρύ και δεν πειράζει πουθενά,αντίθετως μόνο καλό κάνει.. Απλώς αυτό που μου είπε και εμένα η παιδίατρος μου μια μέρα που έκανε συνέχεια αναγωγές γιατί της έκανε μάλλον δυσπεψία ο αρακάς που έφαγα μου είπε την ώρα που θηλάζει να την σηκώνεις για λίγο να ρευτει και μετά να συνεχίζεις τον θηλασμό.. μην αγχώνεσαι κορίτσι μου,θα στρώσει το στομαχακι της με τον καιρό και  θα ωριμάσει το πεπτικό της σύστημα 😊💜εντωμεταξύ κορίτσια και Εγώ το πιστολάκι εικόνισμα θα το κάνω αργότερα!!!ξέρετε πόσες φορές με έσωσε??😆

 

Ναι εμείς πλέον τον λέμε ο φίλος μας ο πιστολακης!!!. 😂😂😂 Κ εγώ όταν έδινα από τα δύο στήθη έδινα... Ερευα... Έδινα... Ερευα.... Κ οταν τον κοιμιζα πάντα σε κλίση το στρωματακι είτε στη φωλιά του είτε στο λίκνο η και στο καρότσι... 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

@despoina46Εγώ πάντως ξέρω ότι τα μωράκια απ το στήθος δεν παθαίνουν τίποτα απολύτως!!μπορούνε να Θηλαζουνε και 24 ώρες το 24ωρο..Και επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Mantarini οτι δεν χρειαζεται να μετράμε ώρες Για να Θηλασουμε το μωρακι μας,απλώς να του δώσουμε οπότε το ζητήσει..το μητρικό γαλατακι είναι το καλύτερο φάρμακο για όλα!!!!Και είναι ελαφρύ και δεν πειράζει πουθενά,αντίθετως μόνο καλό κάνει.. Απλώς αυτό που μου είπε και εμένα η παιδίατρος μου μια μέρα που έκανε συνέχεια αναγωγές γιατί της έκανε μάλλον δυσπεψία ο αρακάς που έφαγα μου είπε την ώρα που θηλάζει να την σηκώνεις για λίγο να ρευτει και μετά να συνεχίζεις τον θηλασμό.. μην αγχώνεσαι κορίτσι μου,θα στρώσει το στομαχακι της με τον καιρό και  θα ωριμάσει το πεπτικό της σύστημα 😊💜εντωμεταξύ κορίτσια και Εγώ το πιστολάκι εικόνισμα θα το κάνω αργότερα!!!ξέρετε πόσες φορές με έσωσε??😆

 

Σήμερα περιμένω μια σύμβουλο θηλασμού - παιδίατρο. Μάλλον σ αυτή θα καταλήξουμε.. Η οποία με συνεχαρει στο τηλέφωνο για το βάρος του παιδιού αλλά κορίτσι; υριο σαραντιζουμε κ ακόμη δν έστρωσε τη νύχτα τ προγραμμα της. Κάθε 1.5-2 ώρες ξυπνάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Starrr μου δίνοντας όμως πιπίλα θα μειωθεί και η παραγωγή σου... Εκτός αν θέλεις να αποθηλασεις σιγά σιγά... Επίσης κάτι άλλο το μωράκι της @despoina46 είναι αρκετά πιο μικρό από το δικό σου..  οπότε η ανάγκη του για γάλα να είναι παραπάνω σε σχέση με το δικό σου... κορίτσι μου αν θέλεις να συνεχίσεις το θηλασμό μιλά με ένα σύμβουλο Για να σε βοηθήσει ουσιαστικά.. εδώ μέσα όλες τις εμπειρίες μας λέμε.. 

Μίλησα κ την περιμένω σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Για φαγητό??? Τρίωρο την ημέρα.. Το απόγευμα ζητάει νωρίτερα.. Το βράδυ πχ χθες 9βραδυ...4 ξημερώματα... Κ 9 το πρωί. Εμάς είναι το πρόβλημα ότι ξυπνάει κ φωνάζει.. Σπρώχνει... Πχ σήμερα είμαι ξύπνια από της δύο να του δίνω πιπίλα κ να τον σκεπάζω γιατί σήκωνε πόδια κ ξεσκεπαζοταν... Κ τελικά έκανε κακά 9 πάρα... Τον βάζω στο μαξιλάρι ψηλά ψηλά... Κ τον βολεύει να κάθεται στο μαξιλάρι να σηκώνει πόδια κ να κάνει κακά.. Οκτώ ώρες πονούσε για να κάνει κακά. 😔

Ωχ ο κσημενουλης ζόρι τραβάει. Εσένα κοιμάται πολύ καλά το βράδυ. Εμένα ξυπνάει ακόμη. Ανα 1.5-2 ώρες στο πόδι. Παρακαλάω ν κοιμηθεί πιο πολύ. Τ απόγευμα σμρ κοιμήθηκε ένα ωραίο τρίωρο. Αλλά το βράδυ κοιμήθηκε κ ξύπνησε μέρα από 1.5 ώρα. Μέχρι ν φάει, να ρευτει κ να ξανακοιμηθει περνάει πόση ώρα. Μέχρι ν ξανά κλείσω τα μάτια αβτε πάλι ξύπνημα 😔😴😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ωχ ο κσημενουλης ζόρι τραβάει. Εσένα κοιμάται πολύ καλά το βράδυ. Εμένα ξυπνάει ακόμη. Ανα 1.5-2 ώρες στο πόδι. Παρακαλάω ν κοιμηθεί πιο πολύ. Τ απόγευμα σμρ κοιμήθηκε ένα ωραίο τρίωρο. Αλλά το βράδυ κοιμήθηκε κ ξύπνησε μέρα από 1.5 ώρα. Μέχρι ν φάει, να ρευτει κ να ξανακοιμηθει περνάει πόση ώρα. Μέχρι ν ξανά κλείσω τα μάτια αβτε πάλι ξύπνημα 😔😴😴

Ναι... Μα ξυπνάει όλη την ώρα.. Απλά δεν τρώει.. Έχει άλλα προβλήματα μάλλον. 😂😂 Του βάζω πιπίλα την ολι την κουκουβάγια ξανά κοιμάται. Μετά από λίγο πάλι τα ίδια... Κ μετά εγώ υπερένταση... Πωσ να κοιμηθώ!! 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Σήμερα περιμένω μια σύμβουλο θηλασμού - παιδίατρο. Μάλλον σ αυτή θα καταλήξουμε.. Η οποία με συνεχαρει στο τηλέφωνο για το βάρος του παιδιού αλλά κορίτσι; υριο σαραντιζουμε κ ακόμη δν έστρωσε τη νύχτα τ προγραμμα της. Κάθε 1.5-2 ώρες ξυπνάει 

Της νύφης μου 5 μηνών Κ ξυπνάει ανά 2-ωρο...τωρα που ξεκίνησε τροφές είναι λίγο καλύτερα λέει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Σήμερα περιμένω μια σύμβουλο θηλασμού - παιδίατρο. Μάλλον σ αυτή θα καταλήξουμε.. Η οποία με συνεχαρει στο τηλέφωνο για το βάρος του παιδιού αλλά κορίτσι; υριο σαραντιζουμε κ ακόμη δν έστρωσε τη νύχτα τ προγραμμα της. Κάθε 1.5-2 ώρες ξυπνάει 

Κοριτσι μου είναι πολύ βρεφακι ακόμη για να έχει πρόγραμμα.. Ούτε καν το δικό μου που είναι 2 μηνών έχει πρόγραμμα.. μην ξεχνάς ότι περνάνε και αναπτυξιακα άλματα..Εμένα ας πούμε κάποιες φορές μπορεί όλη μέρα να κοιμάται και 4ωρα και 5ωρα και την επόμενη ημέρα να ξυπνάει κάθε μισή  ώρα και να ζητάει στήθος ενώ δεν πεινάει,έτσι απλα για παρηγοριά.. ακόμη προσπαθούνε να προσαρμοστούν στο περιβάλλον..είναι ουσιαστικά το 4ο τρίμηνο που αισθάνονται ακόμη ότι είναι στην κοιλίτσα μας..με τον καιρό θα αποκτήσει πρόγραμμα..θέλει ακόμη..τώρα το μόνο που μπορούν να έχουν είναι μια απλή ρουτίνα..Όπως πχ κάθε μέρα ίδια ώρα το μπανάκι τους,τον ίδιο φωτισμό στο δωμάτιο και τέτοια πράγματα...σιγά σιγά θα στρώσει..θα σου τα πει και η σύμβουλος..όλα θα πάνε μια χαρά με τον καιρό.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Της νύφης μου 5 μηνών Κ ξυπνάει ανά 2-ωρο...τωρα που ξεκίνησε τροφές είναι λίγο καλύτερα λέει... 

Ο Θεός βοηθός. 5 μηνών κ ξυπνάει τόσο συχνα;;;; δεν θα ξανα κοιμηθούμε ποτέ χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κοριτσι μου είναι πολύ βρεφακι ακόμη για να έχει πρόγραμμα.. Ούτε καν το δικό μου που είναι 2 μηνών έχει πρόγραμμα.. μην ξεχνάς ότι περνάνε και αναπτυξιακα άλματα..Εμένα ας πούμε κάποιες φορές μπορεί όλη μέρα να κοιμάται και 4ωρα και 5ωρα και την επόμενη ημέρα να ξυπνάει κάθε μισή  ώρα και να ζητάει στήθος ενώ δεν πεινάει,έτσι απλα για παρηγοριά.. ακόμη προσπαθούνε να προσαρμοστούν στο περιβάλλον..είναι ουσιαστικά το 4ο τρίμηνο που αισθάνονται ακόμη ότι είναι στην κοιλίτσα μας..με τον καιρό θα αποκτήσει πρόγραμμα..θέλει ακόμη..τώρα το μόνο που μπορούν να έχουν είναι μια απλή ρουτίνα..Όπως πχ κάθε μέρα ίδια ώρα το μπανάκι τους,τον ίδιο φωτισμό στο δωμάτιο και τέτοια πράγματα...σιγά σιγά θα στρώσει..θα σου τα πει και η σύμβουλος..όλα θα πάνε μια χαρά με τον καιρό.. 😊

Ναι κορίτσι μ δίκιο έχεις. Υπομονή θέλει. Εμείς αύριο σαραντιζουμε.εγω εν τω μεταξύ ακόμη έχω αίμα. Όχι πολύ αλλά έχω. Είναι νορμάλ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Ο Θεός βοηθός. 5 μηνών κ ξυπνάει τόσο συχνα;;;; δεν θα ξανα κοιμηθούμε ποτέ χαχαχα 

Άστα από τη στιγμή που κάνουμε παιδιά δεν ξανά κοιμόμαστε δεν το ξέρεις???. 🙄🙄😎😎😁😁💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Ναι κορίτσι μ δίκιο έχεις. Υπομονή θέλει. Εμείς αύριο σαραντιζουμε.εγω εν τω μεταξύ ακόμη έχω αίμα. Όχι πολύ αλλά έχω. Είναι νορμάλ;;; 

Ναι κοπέλα μου. Εγώ είχα 35 μέρες. Σταμάτησα μετά.. Κ ξανά είχα δύο μέρες στις 50 μέρες..... Γενικά ας έχεις πάντα μαζί σου μια σερβιέτα όταν βγαίνετε... Εμένα από το πρωί δνε έχει κοιμηθεί κ κλαίει ακατάπαυστα. Γενικά είναι με τις μέρες τους. Μην ανησυχείς 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Άστα από τη στιγμή που κάνουμε παιδιά δεν ξανά κοιμόμαστε δεν το ξέρεις???. 🙄🙄😎😎😁😁💙

Τα πρώτα 50 χρόνια είναι δύσκολα 😊😋🙄τα λοχεια σου σταμάτησαν; εγώ έχω ακόμη 39 μέρες σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι κοπέλα μου. Εγώ είχα 35 μέρες. Σταμάτησα μετά.. Κ ξανά είχα δύο μέρες στις 50 μέρες..... Γενικά ας έχεις πάντα μαζί σου μια σερβιέτα όταν βγαίνετε... Εμένα από το πρωί δνε έχει κοιμηθεί κ κλαίει ακατάπαυστα. Γενικά είναι με τις μέρες τους. Μην ανησυχείς 💙

Όταν θηλάζουμε ίσως τ αίμα να αργεί να σταματήσει, τι να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι κοπέλα μου. Εγώ είχα 35 μέρες. Σταμάτησα μετά.. Κ ξανά είχα δύο μέρες στις 50 μέρες..... Γενικά ας έχεις πάντα μαζί σου μια σερβιέτα όταν βγαίνετε... Εμένα από το πρωί δνε έχει κοιμηθεί κ κλαίει ακατάπαυστα. Γενικά είναι με τις μέρες τους. Μην ανησυχείς 💙

Αχ υπομονή. Τζελ βάζεις γ μασάζ στην κοιλίτσα μήπως πονάει; εγώ βλέπω μεγάλη διαφορά. Κ με τις infacolic επίσης, κ δεν δίνω σε κάθε γευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Αχ υπομονή. Τζελ βάζεις γ μασάζ στην κοιλίτσα μήπως πονάει; εγώ βλέπω μεγάλη διαφορά. Κ με τις infacolic επίσης, κ δεν δίνω σε κάθε γευμα

Infacolic πέντε φορές πριν το θηλασμό... Κρεμουκα όχι δεν βάζω... Δεν έχει στάνταρ ώρες.. Έχει κ υπερένταση που όλο το βράδυ προσπαθούσε κ τεντονωταν για κακά.... Τώρα θηλάζουμε.. Κ ελπίζω να ηρεμήσει να κοιμηθεί μετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Αχ υπομονή. Τζελ βάζεις γ μασάζ στην κοιλίτσα μήπως πονάει; εγώ βλέπω μεγάλη διαφορά. Κ με τις infacolic επίσης, κ δεν δίνω σε κάθε γευμα

μασάζ με τζελ κάνω και εγώ κάθε βράδυ μετά το μπανάκι.. αν και όπως ανεφερα σε γενικές γραμμές είναι ήσυχη.. Μόνο τα απογεύματα την πιάνει σαν υπερενταση και δεν βολεύεται πουθενά.. θηλάζει όλη την ώρα, μέχρι που θα την κάνω μπανάκι και ως δια μαγείας θα ηρεμήσει, θα φάει όμορφα και θα κοιμηθεί.. λίγο υπομονή κορίτσι μου.. εμένα άρχισε να κοιμάται παραπάνω τη νύχτα την τελευταία εβδομάδα.. Αφού ξύπνησα ξημερώματα και λέω Παναγία μου τι έπαθε το μωρο και δεν ξύπνησε.. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...