Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Εμείς έχουμε! Αλλά μου είπε η παιδίατρος να κόψω τα γαλακτοκομικά, να την ταίζω λίγο όρθια καο μετά να την κρατάω κανένα 20λεπτο όρθια και είναι κάπως καλύτερα...

Εμάς μας έδωσε γαλα για αναγωγές ο γιατρός κ γίναμε χειρότερα :( και χάλασε κ το προγραμμα της...

ασε που καθε γεύμα κ κακά με αυτο το πραγμα ... 

της το άλλαξα πάλι απο μονη μου κ βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Κοριτσάκι τί κάνετε; Πώς πάτε; Να ρωτήσω έχει βάλει καμία ορό στην μυτούλα του μωρού της; Την ακούω κάπως μπουκωμένη και μου είπε η παιδίατρος να ρίξω 2 σταγόνες φυσιολογικό ορό! Φοβάμαι μην πνιγεί... Πώς αντιδράνε τα μωράκια σας;

Εγω του κάνω σχεδόν καθε μέρα ορο  στην μυτουλα..δεν ειναι ευχάριστο αλλα αυτό όμως τα βοηθάει στο να μην αρρωστήσουν!!! Δεν κλαίει  πολυ .καποιες φορές δεν κλαίει κ καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2020 at 11:58 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Καλως την μανουλα

Το οτι θηλάζεις βοηθάς το μωρο σου να μη περνει αέρα Οταν πινει γαλα γι αυτο και γλυτώσεις τους κολικους :)

φυσικα ρόλο παίζει κ η διατροφη σου :)

εγω οταν τρωω λάχανο ή πορτοκαλί εχουμε γκρίνιες 

κουράγιο σε ολες μας 😘

Αγάπη μ δυο σταγόνες δεν κανουν τίποτα εμάς φαντασου βαζουμε μια σύριγγα ινσουλίνης 

ολα τα παιδιά έχουν θεματάκια κ θελουν καθάρισμα στη μυτη 

καθαριζουν κιολας γιατι έχουν μεσα τους τις βλέννες απο την κοιλια μας 

γι αυτο κ αν παρατηρήσατε τις πρώτες μερες φτερνίζομαι πολυ γτ καθαρίζουν :) 

Με τις αναγωγές έχει καμία θεμα;

Ναι εννοείται παίζει ρόλο και η διατροφή.. προσέχω πάρα πολύ τι τρώω γιατί μια φορά έφαγα αρακά και η καημένη είχε δυσπεψία και αέρια και πόνο σχεδόν δύο μέρες..Ναι και το λάχανο και το πορτοκαλί έχω ακούσει ότι προκαλούνε αέρια..κουράγιο σε όλες μας κοριτσάκια μου,θα περάσει και αυτό!!σημασία έχει να είναι καλά τα μπουμπουκακια μας τα ομορφα❤πάντως θυμάμαι το καλοκαίρι που μιλούσαμε για το σάκχαρο βρε κορίτσια και για το πόσο ζεσταίνομαστε και για τις κοιλιές μας που μεγάλωσαν και μας δυσκολεύουν και τώρα μιλάμε για κολικούς!!πως πέρασε ο καιρός❤κοιτάξτε κορίτσια τι έκανα για τον λαιμό μου..διάλεξα εγώ τι ήθελα να μου χαράξουν!της μπεμπουλας μου ημερομηνία,ώρα κτλπ.

20200115_122740.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2020 at 6:36 ΠΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημερα κορίτσια και από εμάς!!!βλέπω υποφέρετε με τους κολικούς Ε??ευτυχώς εμείς είμαστε σχετικά μια χαρά!!λίγους κολικούς και ήπιους!δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που Θηλαζουμε αποκλειστικά και τρώμε μόνο το γαλατακι της μανούλας..21 του μήνα γινόμαστε 2 μηνων!σήμερα είχαμε παιδίατρο και είμαστε 4600 Και 56 πόντους!Η γιατρός είπε ότι είναι πάρα πολύ καλά Για μωρό που τρώει μόνο από στήθος!πολύ χαίρομαι,οι κόποι μου που πέρασα και περνάω με τον θηλασμό ανταμείβονται!!!και Εγώ της δίνω   infacolic και κάνει καλή δουλειά μπορώ να πω!!κουράγιο κορίτσια μου,θα περάσει και αυτό!σας φιλώ γλυκά😘

Κ εμείς το ίδιο δίνουμε. Αλλά έφτασε δύο μηνών Κ δύο ημερών για να το ξεκινήσουμε...... Δεν ήξερα τι είχε... Κ εμείς από κιλά πόντους μια χαρά.... 2 μηνών κάναμε τα εμβολια μας. 5.800 βάρος... Έχω το καρότσι μες το σπίτι κ τον πηγαίνω πέρα δοθε γιατί στα χέρια δε γίνεται. Δεν αντέχω άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2020 at 12:11 ΠΜ, ο/η Angie1106 είπε:

Εμείς έχουμε! Αλλά μου είπε η παιδίατρος να κόψω τα γαλακτοκομικά, να την ταίζω λίγο όρθια καο μετά να την κρατάω κανένα 20λεπτο όρθια και είναι κάπως καλύτερα...

Κ εγώ μια από τα ίδια. Αλλά τελικά δεν ήταν τα γαλακτοκομικα. Απλά η λαιμαργία του στο στήθος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου!! τι κάνετε;; εγώ πήγα στο γιατρό έκανα υπέρηχο και Παπ, μου βρήκε ένα μικρό ινωμυωμα το οποίο μου λέει να το ξαναδούμε σε ένα εξάμηνο.. εντύπωση μου έκανε γιατί πριν δεν το είχα αλλά μου είπε ότι μπορεί λόγω ορμονών να το έβγαλα.. τεσπα σε άλλα νέα η μπεμπουλα μου μια χαρά.. Έχει 2 μέρες που μας χαμογελάει συνηδειτά όταν της μιλάμε και φυσικά λιωωωνουμε κάθε φορά..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?Πειτε μου λιγο,οσες περνατε κολικους ποτε σας πιανουν και ποσο διαρκουν?Και τι σταγονες παιρνετε?Εμενα δυο μερες ειναι μια χαρα,δυο μερες κλαιει ολη μερα.Εχω τρελαθει,δεν μπορω να καταλαβω τι εχει.Χθες την εξετασε η παιδιατρος,την βρισκει μια χαρα,ηταν κ πολυ ησυχη εκεινη την ωρα.Εμεις δινουμε σταγονες biogaia κ δεν ξερω αν τελικα κανουν δουλεια.Η γιατρος επιμενει οτι ειναι οι καλυτερες.Μηπως καμια κοπελα δινει infacolic κ βλεπει να χουν βοηθησει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?Πειτε μου λιγο,οσες περνατε κολικους ποτε σας πιανουν και ποσο διαρκουν?Και τι σταγονες παιρνετε?Εμενα δυο μερες ειναι μια χαρα,δυο μερες κλαιει ολη μερα.Εχω τρελαθει,δεν μπορω να καταλαβω τι εχει.Χθες την εξετασε η παιδιατρος,την βρισκει μια χαρα,ηταν κ πολυ ησυχη εκεινη την ωρα.Εμεις δινουμε σταγονες biogaia κ δεν ξερω αν τελικα κανουν δουλεια.Η γιατρος επιμενει οτι ειναι οι καλυτερες.Μηπως καμια κοπελα δινει infacolic κ βλεπει να χουν βοηθησει? 

Εγώ δίνω στον μικρό μου infacolic δεν ειμαι όμως 100% σίγουρη οτι τον πιανουν!! Εδώ κ 3 μερες κάθε απόγευμα από τις 5 μισή με 6 μέχρι τις 8 περίπου δεν ησυχάζει κλαίει γκρινιάζει χαλάει τον κόσμο από τον πονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ δίνω στον μικρό μου infacolic δεν ειμαι όμως 100% σίγουρη οτι τον πιανουν!! Εδώ κ 3 μερες κάθε απόγευμα από τις 5 μισή με 6 μέχρι τις 8 περίπου δεν ησυχάζει κλαίει γκρινιάζει χαλάει τον κόσμο από τον πονο.

Εμεις τελικα μαλλον παλλινδρομιση εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

σου βγάζει μεγάλες γουλιές;;

Όχι. Την είδε άλλη παιδίατρος για δεύτερη γνώμη μάλλον πονακια λέει λόγω κολικων. Έχω μπερδευτει πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Όχι. Την είδε άλλη παιδίατρος για δεύτερη γνώμη μάλλον πονακια λέει λόγω κολικων. Έχω μπερδευτει πια

Κ εμείς μια από τα ίδια.. Πονακια... Γουλιες. Παλινδρομηση. Είναι κ λαιμαργος... Χαμός γενικότερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 5:48 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?Πειτε μου λιγο,οσες περνατε κολικους ποτε σας πιανουν και ποσο διαρκουν?Και τι σταγονες παιρνετε?Εμενα δυο μερες ειναι μια χαρα,δυο μερες κλαιει ολη μερα.Εχω τρελαθει,δεν μπορω να καταλαβω τι εχει.Χθες την εξετασε η παιδιατρος,την βρισκει μια χαρα,ηταν κ πολυ ησυχη εκεινη την ωρα.Εμεις δινουμε σταγονες biogaia κ δεν ξερω αν τελικα κανουν δουλεια.Η γιατρος επιμενει οτι ειναι οι καλυτερες.Μηπως καμια κοπελα δινει infacolic κ βλεπει να χουν βοηθησει? 

Κ εμενα infacolic μου δίνει.... Κ εμάς με τις μέρες του είναι...... Κ με τις ώρες τους επίσης... Έχει πονέσει το κεφάλι μου να τον ακούω να κλαίει... Όπως επίσης Κ το πιστολάκι όλη την ώρα..... Με αυτό κοιμάται κάθε φορά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ εμενα infacolic μου δίνει.... Κ εμάς με τις μέρες του είναι...... Κ με τις ώρες τους επίσης... Έχει πονέσει το κεφάλι μου να τον ακούω να κλαίει... Όπως επίσης Κ το πιστολάκι όλη την ώρα..... Με αυτό κοιμάται κάθε φορά.... 

Κ σένα κλαίει πολύ; εμένα να δεις. Την βοηθάει ο απορροφητηρας πολύ. Έδωσα ινφακολικ τλκ σμρ. Θα δω πως θ πάει. Ευτυχώς κοιμήθηκε μετά ένα τρίωρο κ ηρέμησε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κ σένα κλαίει πολύ; εμένα να δεις. Την βοηθάει ο απορροφητηρας πολύ. Έδωσα ινφακολικ τλκ σμρ. Θα δω πως θ πάει. Ευτυχώς κοιμήθηκε μετά ένα τρίωρο κ ηρέμησε. 

Κ εγώ έχω δει ότι είναι καλύτερα 5 μέρες το παίρνουμε. Μακάρι να σταματήσουν. Δεν αντέχω άλλο να τον ακούω αλήθεια.... 😔Με κουράζει κ μόνο που κλαίει..... Κ έχουν αυξήσει κ τα ντεσιμπέλ τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 5:33 ΠΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναι εννοείται παίζει ρόλο και η διατροφή.. προσέχω πάρα πολύ τι τρώω γιατί μια φορά έφαγα αρακά και η καημένη είχε δυσπεψία και αέρια και πόνο σχεδόν δύο μέρες..Ναι και το λάχανο και το πορτοκαλί έχω ακούσει ότι προκαλούνε αέρια..κουράγιο σε όλες μας κοριτσάκια μου,θα περάσει και αυτό!!σημασία έχει να είναι καλά τα μπουμπουκακια μας τα ομορφα❤πάντως θυμάμαι το καλοκαίρι που μιλούσαμε για το σάκχαρο βρε κορίτσια και για το πόσο ζεσταίνομαστε και για τις κοιλιές μας που μεγάλωσαν και μας δυσκολεύουν και τώρα μιλάμε για κολικούς!!πως πέρασε ο καιρός❤κοιτάξτε κορίτσια τι έκανα για τον λαιμό μου..διάλεξα εγώ τι ήθελα να μου χαράξουν!της μπεμπουλας μου ημερομηνία,ώρα κτλπ.

20200115_122740.jpg

Αχ... πως περναει ο καιρος 💖...

ειναι υπεροχο απο που το πήρες;

στις On 17/1/2020 at 3:59 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!! τι κάνετε;; εγώ πήγα στο γιατρό έκανα υπέρηχο και Παπ, μου βρήκε ένα μικρό ινωμυωμα το οποίο μου λέει να το ξαναδούμε σε ένα εξάμηνο.. εντύπωση μου έκανε γιατί πριν δεν το είχα αλλά μου είπε ότι μπορεί λόγω ορμονών να το έβγαλα.. τεσπα σε άλλα νέα η μπεμπουλα μου μια χαρά.. Έχει 2 μέρες που μας χαμογελάει συνηδειτά όταν της μιλάμε και φυσικά λιωωωνουμε κάθε φορά..  

Και εμενα με ειδε ο γιατρός μου αλλα τεστ παπ θα κανουμε στο εξάμηνο .

σχετικα με το οινωμοιωμα ειναι εσωτερικό ή εξωτερικό;;;

εχω ειχα δυο εξωτερικά στην πρωτη κορη μου τα οποία το ενα μεγαλωσε πολυ αλλα μ είχε πει ο γιατρός να τα αφησω να τα παρακολουθήσουμε μετα τη γεννα κ τελικα όχι μόνο πήρανε πίσω αλλα έκαναν και ασβέστωμα με αποτέλεσμα να μην με ξανα ενοχλήσουν στην δευτερη :) μην αγχωνεσε και μη βιαστείς να το αφαιρέσεις 

στις On 18/1/2020 at 3:13 ΠΜ, ο/η despoina46 είπε:

Εμεις τελικα μαλλον παλλινδρομιση εχουμε

Τελικα τι εχετε κοριτσι μ; Ποιος σου ειπε οτι έχει παλινδρόμηση ;

στις πριν 13 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ εμενα infacolic μου δίνει.... Κ εμάς με τις μέρες του είναι...... Κ με τις ώρες τους επίσης... Έχει πονέσει το κεφάλι μου να τον ακούω να κλαίει... Όπως επίσης Κ το πιστολάκι όλη την ώρα..... Με αυτό κοιμάται κάθε φορά.... 

Έχω κατεβάσει μια εφαρμογη health&parenting της avent baby+ Το λενε και έχει πολλά μεσα συν λευκούς ήχους για τα μωρά. Εμενα ποιανουν καποιες φορές κ ηρεμεί και κοιματε

μην κάψεις και τα πιστολάκια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Αχ... πως περναει ο καιρος 💖...

ειναι υπεροχο απο που το πήρες;

Και εμενα με ειδε ο γιατρός μου αλλα τεστ παπ θα κανουμε στο εξάμηνο .

σχετικα με το οινωμοιωμα ειναι εσωτερικό ή εξωτερικό;;;

εχω ειχα δυο εξωτερικά στην πρωτη κορη μου τα οποία το ενα μεγαλωσε πολυ αλλα μ είχε πει ο γιατρός να τα αφησω να τα παρακολουθήσουμε μετα τη γεννα κ τελικα όχι μόνο πήρανε πίσω αλλα έκαναν και ασβέστωμα με αποτέλεσμα να μην με ξανα ενοχλήσουν στην δευτερη :) μην αγχωνεσε και μη βιαστείς να το αφαιρέσεις 

Τελικα τι εχετε κοριτσι μ; Ποιος σου ειπε οτι έχει παλινδρόμηση ;

Έχω κατεβάσει μια εφαρμογη health&parenting της avent baby+ Το λενε και έχει πολλά μεσα συν λευκούς ήχους για τα μωρά. Εμενα ποιανουν καποιες φορές κ ηρεμεί και κοιματε

μην κάψεις και τα πιστολάκια 😂

To βάζω στο κρύο το πιστολάκι... Δνε καιγεται😅😅 το χω πάει σε άλλο επίπεδο 🤣🤣😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ έχω δει ότι είναι καλύτερα 5 μέρες το παίρνουμε. Μακάρι να σταματήσουν. Δεν αντέχω άλλο να τον ακούω αλήθεια.... 😔Με κουράζει κ μόνο που κλαίει..... Κ έχουν αυξήσει κ τα ντεσιμπέλ τους. 

Έχετε συγκεκριμένες ώρες που κλαίει; επίσης του δίνεις πριν από κάθε γεύμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Αχ... πως περναει ο καιρος 💖...

ειναι υπεροχο απο που το πήρες;

Και εμενα με ειδε ο γιατρός μου αλλα τεστ παπ θα κανουμε στο εξάμηνο .

σχετικα με το οινωμοιωμα ειναι εσωτερικό ή εξωτερικό;;;

εχω ειχα δυο εξωτερικά στην πρωτη κορη μου τα οποία το ενα μεγαλωσε πολυ αλλα μ είχε πει ο γιατρός να τα αφησω να τα παρακολουθήσουμε μετα τη γεννα κ τελικα όχι μόνο πήρανε πίσω αλλα έκαναν και ασβέστωμα με αποτέλεσμα να μην με ξανα ενοχλήσουν στην δευτερη :) μην αγχωνεσε και μη βιαστείς να το αφαιρέσεις 

Τελικα τι εχετε κοριτσι μ; Ποιος σου ειπε οτι έχει παλινδρόμηση ;

Έχω κατεβάσει μια εφαρμογη health&parenting της avent baby+ Το λενε και έχει πολλά μεσα συν λευκούς ήχους για τα μωρά. Εμενα ποιανουν καποιες φορές κ ηρεμεί και κοιματε

μην κάψεις και τα πιστολάκια 😂

Ειλικρινά δν ξέρω τι έχει το μωρό. Την είδε κ δεύτερη γιατρός. 3 μέρες κλαίει συνέχεια. Η πρώτη παιδίατρος μ είπε ότι έχει παλλινδρομιση κ με τρομοκρατεί πολύ όπως τα λέει. Το παιδιά πήρε 6 πόντους ύψος κ 890 γρ σε 16 μέρες κ μου λέει τρώει πολύ,, να την θηλάζεις ανά 3ωρο η κ  4ωρο αν μπορείς (!!!) γτ έπαθε μάλλον παλλινδρομιση κ πονάει τ στομάχι της. Έπαθα σοκ. Η δεύτερη γιατρός μ λέει παλλινδρομιση μικρή μπορεί ν έχει όπως όλα τα μωράκια. Αλλά αυτή λέει έχει λίγο γουργουρητο στην κοιλίτσα της άρα κολικοι. Είναι δυνατόν να κλαίει τόσο πολύ λόγω κολικων; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ειλικρινά δν ξέρω τι έχει το μωρό. Την είδε κ δεύτερη γιατρός. 3 μέρες κλαίει συνέχεια. Η πρώτη παιδίατρος μ είπε ότι έχει παλλινδρομιση κ με τρομοκρατεί πολύ όπως τα λέει. Το παιδιά πήρε 6 πόντους ύψος κ 890 γρ σε 16 μέρες κ μου λέει τρώει πολύ,, να την θηλάζεις ανά 3ωρο η κ  4ωρο αν μπορείς (!!!) γτ έπαθε μάλλον παλλινδρομιση κ πονάει τ στομάχι της. Έπαθα σοκ. Η δεύτερη γιατρός μ λέει παλλινδρομιση μικρή μπορεί ν έχει όπως όλα τα μωράκια. Αλλά αυτή λέει έχει λίγο γουργουρητο στην κοιλίτσα της άρα κολικοι. Είναι δυνατόν να κλαίει τόσο πολύ λόγω κολικων; 

Ακου, καταρχήν ολα τα μωράκια επειδη ειναι χαλαρός ο οισοφάγος κανουν αναγωγές. Εμενα πήρε η μπεμπα το 2ο δεκαπενθήμερο 50γτ τη μερα κ το βασικό ειναι ή 30 ή 35 δε θυμαμαι ο γιατρός ειπε ότι ειναι μικρό ακομι κ να μην αγχώνομαι Επίσης αν έχει διογκωμένη κοιλια λενε κανουν κολικους . Εγω θα σ πω το απλό οταν κλαίει το μωρο σου σφίγγεται ; Μαζεύει τα ποδαράκια του; Εκει σου δείχνει οτι ποναει εσυ πως το βλέπεις; 
Δες το κ λιγο εσυ πως ηρεμεί το μωρο σου πως το βλέπεις; Μηπως κτ το πειράζει ...

σου το λεω γτ πολλες φορές εμεις η ίδιες πρέπει να δουμε τι του συμβαίνει για να το πούμε στο γιατρο κ να το αξιολογήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Ακου, καταρχήν ολα τα μωράκια επειδη ειναι χαλαρός ο οισοφάγος κανουν αναγωγές. Εμενα πήρε η μπεμπα το 2ο δεκαπενθήμερο 50γτ τη μερα κ το βασικό ειναι ή 30 ή 35 δε θυμαμαι ο γιατρός ειπε ότι ειναι μικρό ακομι κ να μην αγχώνομαι Επίσης αν έχει διογκωμένη κοιλια λενε κανουν κολικους . Εγω θα σ πω το απλό οταν κλαίει το μωρο σου σφίγγεται ; Μαζεύει τα ποδαράκια του; Εκει σου δείχνει οτι ποναει εσυ πως το βλέπεις; 
Δες το κ λιγο εσυ πως ηρεμεί το μωρο σου πως το βλέπεις; Μηπως κτ το πειράζει ...

σου το λεω γτ πολλες φορές εμεις η ίδιες πρέπει να δουμε τι του συμβαίνει για να το πούμε στο γιατρο κ να το αξιολογήσει.

Λογικα πονάει λόγω κολικων κ έχει κ αέρια. Απλά έχω προβλημάτισε γτ τρεις μέρες κλαίει πολύ απ το πρωί. Ηρεμεί με απορροφητηρα κ καμία βόλτα κ αγκαλιά κ κοιμάται. Χθες δν κοιμήθηκε καλά ούτε τ βράδυ. Ξεκίνησα infacolic. Μακάρι μ δούμε βελτίωση γτ έχω τρελαθεί κ στενσχωριεμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Λογικα πονάει λόγω κολικων κ έχει κ αέρια. Απλά έχω προβλημάτισε γτ τρεις μέρες κλαίει πολύ απ το πρωί. Ηρεμεί με απορροφητηρα κ καμία βόλτα κ αγκαλιά κ κοιμάται. Χθες δν κοιμήθηκε καλά ούτε τ βράδυ. Ξεκίνησα infacolic. Μακάρι μ δούμε βελτίωση γτ έχω τρελαθεί κ στενσχωριεμαι

Το infacolic μου είχε πει η φαρμακοποιός μ πτι ειναι οτι πιο καλο κ δυνατό για τους κολικους 

οπως τα λες έτσι φαινεται ... κανε υπομονη λιγο ακομι Δεσποινακι μ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@despoina46 τραγική η παιδίατρος που σου είπε να μεγαλώσεις το διάστημα ανάμεσα στα γεύματα.. Όταν θηλαζουμε αποκλειστικά δεν υπάρχει πρόγραμμα προσφέρουμε οπότε και όσο θέλει το μωράκι.. το πιο πιθανόν το μωράκι σου να έχει κολικούς όπως το περιγράφεις.. λίγο υπομονή... λίγο ο αποροφητηρας λίγο οι αγκαλίτσες και λίγο το στήθος.. θα το ξεπεράσετε κορίτσι μου... και οι βολτουλες βοηθάνε πολύ είτε με το αυτοκινητικό, είτε με το καρότσι. Ξέρω σε πονάει να βλέπεις να κλαίει και να νιώθεις ότι δεν μπορείς να το βοηθήσεις.. υπομονή..  σκέψου τώρα είναι κολικοί και μετά θα μας βρουν τα  δοντάκια.. 

@netspirit δεν έχω σκοπό να το πειράξω.. ένα μήνα πριν μείνω έγκυος δεν υπήρχε γιατί είχα πάει για παπ και υπέρηχο και ήμουν καθαρή.. Ειναι εσωτερικα της μητρας. Ο γιατρός μου μου είπε ότι μπορεί να υπήρχε αλλά να ήταν τόσο μικρό και να μεγάλωσε με τις ορμόνες τις εγκυμοσύνης.. θα πάω σε ένα εξάμηνο να δούμε σε τι κατάσταση είναι.. το πιο πιθανό μου είπε να έχει μικρύνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Έχετε συγκεκριμένες ώρες που κλαίει; επίσης του δίνεις πριν από κάθε γεύμα; 

Όχι δεν έχει συγκεκριμένες ώρες. Ναι πριν το θηλασμό μου πε η παιδίατρος 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ειλικρινά δν ξέρω τι έχει το μωρό. Την είδε κ δεύτερη γιατρός. 3 μέρες κλαίει συνέχεια. Η πρώτη παιδίατρος μ είπε ότι έχει παλλινδρομιση κ με τρομοκρατεί πολύ όπως τα λέει. Το παιδιά πήρε 6 πόντους ύψος κ 890 γρ σε 16 μέρες κ μου λέει τρώει πολύ,, να την θηλάζεις ανά 3ωρο η κ  4ωρο αν μπορείς (!!!) γτ έπαθε μάλλον παλλινδρομιση κ πονάει τ στομάχι της. Έπαθα σοκ. Η δεύτερη γιατρός μ λέει παλλινδρομιση μικρή μπορεί ν έχει όπως όλα τα μωράκια. Αλλά αυτή λέει έχει λίγο γουργουρητο στην κοιλίτσα της άρα κολικοι. Είναι δυνατόν να κλαίει τόσο πολύ λόγω κολικων; 

Κ μας τα ίδια. Τα μωρά μας απλα είναι πολύ λαίμαργα!. Προσπάθησε λίγο πιπίλα... Εγώ μείωσα το χρόνο του θηλασμού κ προσπαθούσα όντως να μεγαλώνω το διάστημα.... Έτσι κ φτιάξαμε ένα "πρόγραμμα".... Κ το μωρό δε κάνει αναγωγες. Κ μέρες μέρες κάνει κωλικους κ παίρνουνε το infacolic... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...