Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Και εμένα το ίδιο! Της πλένω το πρόσωπο με το γάλα μου και μετά της βάζω την κρέμα και εξαφανίζονται!!! Σου είπε να κόψεις κάτι από την διατροφή σου; Εμένα μου είπε να ελαττώσω τα γαλακτοκομικά 😢😢😢

οχι δεν μου είπε κάτι τέτοιο... μου είπε τα περισσότερα μωράκια βγάζουν και ότι θα περάσει.. Δεν έχει και πολύ μεγάλο θέμα η δική μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια μου !

και του χρονου με υγεία να είμαστε γερές να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!

μπαινω σας διαβάζω αλλα δν προλαβαινω κ πολυ να πω την αληθεια, και τα δυο παιδιά ταυτόχρονα ειναι εξαντλητικό :)

σαραντισμο περνούμε 40 ημέρες μετα τη γέννηση δλδ γέννησες 12 αρα 13 ειναι μιας ημέρας και πάει λέγοντας εκει δλδ μετράς τις μερες Κ να σου πω την αληθεια ο ιερέας μ ειπε να μην σκάω αν ειναι 38 ή 40 

Στο γιατρο π πηγαμε για τις μετρήσεις του μηνα είμαστε πολυ καλα :) Εσάς ολα καλα; Τον άλλο μηνα ξεκινάμε τα εμβολια ευτυχως την κρυάδα την έχω παρει απο την πρωτη κορη που στο πρώτο εμβολιο έβαλα τα κλαμματα 

βγαινουμε Βολτίτσες αρκετα συχνά και το απολαμβάνουμε :)  

πως τα πατε με το θηλασμο; Εγω με το ζορι βγαζω 40ml :( οποτε δυστυχως δινω και ξενο. Κάποιες μερες κανουμε πονακια Κ συνεχως θέλει να ειναι στο στηθος μου κ κοιματε αργά αποτέλεσμα καποιες φορές να μου κοιμηθηκε 6-7 ώρες. Η αληθεια ειναι οτι την αφήνω να κοιμηθεί κ γενικα δεν την ξυπναω αφου περνει κανονικά το βάρος γιατι με βοηθαει κ εμενα να αντέξω τη μερα κ με τις δυο κορες :). Επίσης τα βραδυα αν κοιματε δεν την ξυπναω την ταΐζω κοιμισμένη κ έτσι δεν ξυπνάει να εχουμε πανηγύρια ... Μόνο κατι αναγωγές μεγαλες  κανει Μια στο τοσο αλλα ο γιατρός λεει πτι ολα καλα αφου περνει βαρος.

αυτα τα νεα μας εσείς ολα καλα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου !

και του χρονου με υγεία να είμαστε γερές να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!

μπαινω σας διαβάζω αλλα δν προλαβαινω κ πολυ να πω την αληθεια, και τα δυο παιδιά ταυτόχρονα ειναι εξαντλητικό :)

σαραντισμο περνούμε 40 ημέρες μετα τη γέννηση δλδ γέννησες 12 αρα 13 ειναι μιας ημέρας και πάει λέγοντας εκει δλδ μετράς τις μερες Κ να σου πω την αληθεια ο ιερέας μ ειπε να μην σκάω αν ειναι 38 ή 40 

Στο γιατρο π πηγαμε για τις μετρήσεις του μηνα είμαστε πολυ καλα :) Εσάς ολα καλα; Τον άλλο μηνα ξεκινάμε τα εμβολια ευτυχως την κρυάδα την έχω παρει απο την πρωτη κορη που στο πρώτο εμβολιο έβαλα τα κλαμματα 

βγαινουμε Βολτίτσες αρκετα συχνά και το απολαμβάνουμε :)  

πως τα πατε με το θηλασμο; Εγω με το ζορι βγαζω 40ml :( οποτε δυστυχως δινω και ξενο. Κάποιες μερες κανουμε πονακια Κ συνεχως θέλει να ειναι στο στηθος μου κ κοιματε αργά αποτέλεσμα καποιες φορές να μου κοιμηθηκε 6-7 ώρες. Η αληθεια ειναι οτι την αφήνω να κοιμηθεί κ γενικα δεν την ξυπναω αφου περνει κανονικά το βάρος γιατι με βοηθαει κ εμενα να αντέξω τη μερα κ με τις δυο κορες :). Επίσης τα βραδυα αν κοιματε δεν την ξυπναω την ταΐζω κοιμισμένη κ έτσι δεν ξυπνάει να εχουμε πανηγύρια ... Μόνο κατι αναγωγές μεγαλες  κανει Μια στο τοσο αλλα ο γιατρός λεει πτι ολα καλα αφου περνει βαρος.

αυτα τα νεα μας εσείς ολα καλα;

 

καλημερα κοριτσι!Ποτε αρχισες να δινεις μπιμπερο?Εγω προσπαθησα αλλα δεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου !

και του χρονου με υγεία να είμαστε γερές να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!

μπαινω σας διαβάζω αλλα δν προλαβαινω κ πολυ να πω την αληθεια, και τα δυο παιδιά ταυτόχρονα ειναι εξαντλητικό :)

σαραντισμο περνούμε 40 ημέρες μετα τη γέννηση δλδ γέννησες 12 αρα 13 ειναι μιας ημέρας και πάει λέγοντας εκει δλδ μετράς τις μερες Κ να σου πω την αληθεια ο ιερέας μ ειπε να μην σκάω αν ειναι 38 ή 40 

Στο γιατρο π πηγαμε για τις μετρήσεις του μηνα είμαστε πολυ καλα :) Εσάς ολα καλα; Τον άλλο μηνα ξεκινάμε τα εμβολια ευτυχως την κρυάδα την έχω παρει απο την πρωτη κορη που στο πρώτο εμβολιο έβαλα τα κλαμματα 

βγαινουμε Βολτίτσες αρκετα συχνά και το απολαμβάνουμε :)  

πως τα πατε με το θηλασμο; Εγω με το ζορι βγαζω 40ml :( οποτε δυστυχως δινω και ξενο. Κάποιες μερες κανουμε πονακια Κ συνεχως θέλει να ειναι στο στηθος μου κ κοιματε αργά αποτέλεσμα καποιες φορές να μου κοιμηθηκε 6-7 ώρες. Η αληθεια ειναι οτι την αφήνω να κοιμηθεί κ γενικα δεν την ξυπναω αφου περνει κανονικά το βάρος γιατι με βοηθαει κ εμενα να αντέξω τη μερα κ με τις δυο κορες :). Επίσης τα βραδυα αν κοιματε δεν την ξυπναω την ταΐζω κοιμισμένη κ έτσι δεν ξυπνάει να εχουμε πανηγύρια ... Μόνο κατι αναγωγές μεγαλες  κανει Μια στο τοσο αλλα ο γιατρός λεει πτι ολα καλα αφου περνει βαρος.

αυτα τα νεα μας εσείς ολα καλα;

 

Καλή χρονιά να έχουμε!! Με υγεία!! Γερά να είναι τα παιδάκια μας!! Και εμάς οι μετρήσεις του μήνα ήταν πάρα πολύ καλές... 1.5 κιλό πήρε η φαγανη μπουμπού μου... αχχ το εμβόλιο στο τέλος του μήνα πως το σκέφτομαι... και εγώ νομίζω θα κλαίω μαζί της.. Κλείσαμε και την βάφτιση μας στον Ταξιάρχη στο Μανταμαδο το καλοκαιράκι και τώρα έχω αυτό να οργανώσω... αν και θα έχω λίγο κόσμο καλεσμένο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια ομορφες μανουλες!!!!να χαιρομαστε ταμπουμπουκια!!!εμεις 40ζουμε την Κυριακη η μπουμπου γεννηθηκε 2/12 :-) Εμεις κοριτσια ειχαμε λιγο τρεξιμο στην αρχη διοτι δεν της επαρκουσε το μητρικο οποτεαναγκαστηκα να δωσω σκονη .η οποια ομως δεν της ταιριαξε της εχουμε αλλαξει 2 γαλατα το 3ο δειχνει να της ταιριαζει .της καναμε υπερηχο στη κοιλιτσα της φοβουμενοι για παλινδρομηση 

Τελικα το μωρο δεν κανει παλινδρομηση ομως ειναι στο οριο για στενωση οποτε θελει να το προσεχουμε και να κανουμε επαναληψη  υπερηχου .Μεχρι στιγμης ουτε αναγωγες ουτεγουλιες δειχνει να ηρεμει η κατασταση .Τη μερα τη ταιζουμε ανα 3 ωρες το βραδυ ανα 4 .σημερα την ξυπνησα εγωστις 5ωρες .απομητρικοβγαζω λιγα ml και σκεφτομαι στο εμβολιο να το σταματησω 

Η Μαγια μπυρας κανει δουλεια τι λετε?εσεις πως τα πατε??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλη χρονια ομορφες μανουλες!!!!να χαιρομαστε ταμπουμπουκια!!!εμεις 40ζουμε την Κυριακη η μπουμπου γεννηθηκε 2/12 :-) Εμεις κοριτσια ειχαμε λιγο τρεξιμο στην αρχη διοτι δεν της επαρκουσε το μητρικο οποτεαναγκαστηκα να δωσω σκονη .η οποια ομως δεν της ταιριαξε της εχουμε αλλαξει 2 γαλατα το 3ο δειχνει να της ταιριαζει .της καναμε υπερηχο στη κοιλιτσα της φοβουμενοι για παλινδρομηση 

Τελικα το μωρο δεν κανει παλινδρομηση ομως ειναι στο οριο για στενωση οποτε θελει να το προσεχουμε και να κανουμε επαναληψη  υπερηχου .Μεχρι στιγμης ουτε αναγωγες ουτεγουλιες δειχνει να ηρεμει η κατασταση .Τη μερα τη ταιζουμε ανα 3 ωρες το βραδυ ανα 4 .σημερα την ξυπνησα εγωστις 5ωρες .απομητρικοβγαζω λιγα ml και σκεφτομαι στο εμβολιο να το σταματησω 

Η Μαγια μπυρας κανει δεμένα η ουλεια τι λετε?εσεις πως τα πατε??

 

Εμένα η παιδίατρος μ λέει ν παίρνω μαγιά μπύρας αλλά το αμελω.με τα λοχεια πως πάτε; εγώ είμαι στην 26η μέρα κ έχω ακόμη λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμένα η παιδίατρος μ λέει ν παίρνω μαγιά μπύρας αλλά το αμελω.με τα λοχεια πως πάτε; εγώ είμαι στην 26η μέρα κ έχω ακόμη λιγο

Τα λοχεια εμενα μου σταματησαν πριν 4 μερες για τα καλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τα λοχεια εμενα μου σταματησαν πριν 4 μερες για τα καλα !

Δλδ πάνω από 30 μέρες σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

καλημερα κοριτσι!Ποτε αρχισες να δινεις μπιμπερο?Εγω προσπαθησα αλλα δεν...

Απο την πρωτη εβδομαδα δεν της έφτανε το γαλα μ δυστυχως. Είδα τα πορτοκαλί στην πάνα της κ δεν το σκέφτηκα καν να σου πω ... (πορτοκαλί σημαίνει αφυδάτωση)

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλή χρονιά να έχουμε!! Με υγεία!! Γερά να είναι τα παιδάκια μας!! Και εμάς οι μετρήσεις του μήνα ήταν πάρα πολύ καλές... 1.5 κιλό πήρε η φαγανη μπουμπού μου... αχχ το εμβόλιο στο τέλος του μήνα πως το σκέφτομαι... και εγώ νομίζω θα κλαίω μαζί της.. Κλείσαμε και την βάφτιση μας στον Ταξιάρχη στο Μανταμαδο το καλοκαιράκι και τώρα έχω αυτό να οργανώσω... αν και θα έχω λίγο κόσμο καλεσμένο.. 

Μια χαρά ειστε :) κ εμενα η μπουμπου 1300 πήρε τρώει καθε 3-4 ώρες τη μερα κ το βράδυ 5-6-7 εξαρταται 

πολυ πάλη ιδέα ο ταξιάρχης :) εμεις θα την βαφτίσουμε στο χωριο μου το καλοκαίρι μιας κ ο γάμος έγινε στο χωριο του άντρα μου :) 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλη χρονια ομορφες μανουλες!!!!να χαιρομαστε ταμπουμπουκια!!!εμεις 40ζουμε την Κυριακη η μπουμπου γεννηθηκε 2/12 :-) Εμεις κοριτσια ειχαμε λιγο τρεξιμο στην αρχη διοτι δεν της επαρκουσε το μητρικο οποτεαναγκαστηκα να δωσω σκονη .η οποια ομως δεν της ταιριαξε της εχουμε αλλαξει 2 γαλατα το 3ο δειχνει να της ταιριαζει .της καναμε υπερηχο στη κοιλιτσα της φοβουμενοι για παλινδρομηση 

Τελικα το μωρο δεν κανει παλινδρομηση ομως ειναι στο οριο για στενωση οποτε θελει να το προσεχουμε και να κανουμε επαναληψη  υπερηχου .Μεχρι στιγμης ουτε αναγωγες ουτεγουλιες δειχνει να ηρεμει η κατασταση .Τη μερα τη ταιζουμε ανα 3 ωρες το βραδυ ανα 4 .σημερα την ξυπνησα εγωστις 5ωρες .απομητρικοβγαζω λιγα ml και σκεφτομαι στο εμβολιο να το σταματησω 

Η Μαγια μπυρας κανει δουλεια τι λετε?εσεις πως τα πατε??

 

Εμεις αυριο Σαράντιζούμε αλλα βγαίνουμε απο πολυ νωρίς.

 Μαγιά πήρα εγω στις αρχές 10 ημέρες μια χαρά ήταν με βοηθησε φυσικα εμενα λιγο μιας κ με το θηλασμο τα πάμε χάλια αλλα με βοηθησε

επισης στο νοσοκομείο μου ειχανε συστήσει της Humana (Λιγο ακριβό) το οποίο το ξεκίνησα τωρα νοίκιασα κ το θηλαστρο το νοσοκομειακό της medela  ειναι η τελευταία μου προσπάθεια μετα αν δεν γίνει κατι κ με αυτά θα τα παρατήσω δεν θα στεναχωρεθω άλλο 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμένα η παιδίατρος μ λέει ν παίρνω μαγιά μπύρας αλλά το αμελω.με τα λοχεια πως πάτε; εγώ είμαι στην 26η μέρα κ έχω ακόμη λιγο

Εμενα ο παιδίατρος κ απο το νοσοκομείο η νεογνολογος μου σύστησαν της Humana τη μαγιά την πήρα εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια βλεπω ολες οι μανουλες πανω κατω τα ιδια εχουμε...το μωρο μου ειναι 20 ημερων και εχω φτασει σε σημειο να πελαγωνω που γενικα ειναι κ ηρεμο!! Πρεπει να περναω κ μια επιλοχεια βεβαια!!

αλλα διαβαζω και εσας και λεω ολα τα μωρακια τελικα υπομονη θελουν και οσο γινεται λογοτερο αγχος!! Ειναι ποκυ ομορφο που μοιραζομαστε εμπειριες!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

Βρε κοριτσια βλεπω ολες οι μανουλες πανω κατω τα ιδια εχουμε...το μωρο μου ειναι 20 ημερων και εχω φτασει σε σημειο να πελαγωνω που γενικα ειναι κ ηρεμο!! Πρεπει να περναω κ μια επιλοχεια βεβαια!!

αλλα διαβαζω και εσας και λεω ολα τα μωρακια τελικα υπομονη θελουν και οσο γινεται λογοτερο αγχος!! Ειναι ποκυ ομορφο που μοιραζομαστε εμπειριες!!!

 

Γεια σου κοριτσακι μου !!μην νιωθεις τυψεις!!ολες δυσκολευομαστε μεχρι να μαθουμε και να κουμανταρουμε το μωρο μας και ολα τα υπολοιπα ! Οσο το δυνατον λιγοτερο αγχος δεν γεννηθηκαμε να τα ξερουμε ολα στη πραξητα βλεπουμε !ζητα βοηθεια απο οποιον μπορειςωστε να ξεκουραζεσαι και λιγο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Απο την πρωτη εβδομαδα δεν της έφτανε το γαλα μ δυστυχως. Είδα τα πορτοκαλί στην πάνα της κ δεν το σκέφτηκα καν να σου πω ... (πορτοκαλί σημαίνει αφυδάτωση)

Μια χαρά ειστε :) κ εμενα η μπουμπου 1300 πήρε τρώει καθε 3-4 ώρες τη μερα κ το βράδυ 5-6-7 εξαρταται 

πολυ πάλη ιδέα ο ταξιάρχης :) εμεις θα την βαφτίσουμε στο χωριο μου το καλοκαίρι μιας κ ο γάμος έγινε στο χωριο του άντρα μου :) 

Εμεις αυριο Σαράντιζούμε αλλα βγαίνουμε απο πολυ νωρίς.

 Μαγιά πήρα εγω στις αρχές 10 ημέρες μια χαρά ήταν με βοηθησε φυσικα εμενα λιγο μιας κ με το θηλασμο τα πάμε χάλια αλλα με βοηθησε

επισης στο νοσοκομείο μου ειχανε συστήσει της Humana (Λιγο ακριβό) το οποίο το ξεκίνησα τωρα νοίκιασα κ το θηλαστρο το νοσοκομειακό της medela  ειναι η τελευταία μου προσπάθεια μετα αν δεν γίνει κατι κ με αυτά θα τα παρατήσω δεν θα στεναχωρεθω άλλο 

Εμενα ο παιδίατρος κ απο το νοσοκομείο η νεογνολογος μου σύστησαν της Humana τη μαγιά την πήρα εγω

Μανουλα× 2 !!!!πως τα καταφερνεις?????τρεχεις κ δεν φτανεις???εχω οικιακο θηλαστρο αλλα προκοπη δε βλεπω και εγω το προσπαθω οσο τραβηξει και βλεπουμε και εγω στενοχωριεμαι αλλα και τι εγινε??? Τουλαχιστον το παλεψαμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μανουλα× 2 !!!!πως τα καταφερνεις?????τρεχεις κ δεν φτανεις???εχω οικιακο θηλαστρο αλλα προκοπη δε βλεπω και εγω το προσπαθω οσο τραβηξει και βλεπουμε και εγω στενοχωριεμαι αλλα και τι εγινε??? Τουλαχιστον το παλεψαμε !!

Αχ δεν ξέρω αληθεια πως αντέχω αφου το λεω ο θεός μας δίνει έξτρα δύναμη εκει π λες τελος.... κ ο αντρας μου το ιδιο μα ρωτάει «απορώ πως αντέχεις τόση αϋπνία κ τοσο τρέξιμο «

ειναι πολυ δυσκολα οντως ειδικα με δυο παιδιά με τοσο μικρη διαφορα ηλικίας... και ακομη πιο δυσκολα οταν δεν έχεις καμία βοήθεια :(

Γι αυτο συμβουλη : να μεγαλώσουν τα παιδιά σας λιγο κ μετα να κανετε δεύτερο. Δε λεω χαρά αλλα κ ξεπάτωμα :) 

στις πριν 5 ώρες, ο/η marzou είπε:

Βρε κοριτσια βλεπω ολες οι μανουλες πανω κατω τα ιδια εχουμε...το μωρο μου ειναι 20 ημερων και εχω φτασει σε σημειο να πελαγωνω που γενικα ειναι κ ηρεμο!! Πρεπει να περναω κ μια επιλοχεια βεβαια!!

αλλα διαβαζω και εσας και λεω ολα τα μωρακια τελικα υπομονη θελουν και οσο γινεται λογοτερο αγχος!! Ειναι ποκυ ομορφο που μοιραζομαστε εμπειριες!!!

 

Αγάπη μ ολες πελαγώνουμε ακομι κ εγω π τα έχω ζησει αλλη μια φορα :) 

πελαγωνουμε αλλα κατι μας δίνει δύναμη  κ τσουυυυπ ξανα συνεχίζουμε

Οσο για τη. Επιλόχεια κ εγω την πέρασα στην πρωτη γεννα δες μόνο να μη αε παρει απο κατω βγες και εξω να καθαρίσει το μυαλό ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Τι κάνουν τα μωρούλια??? Καλή Χρονιά να έχουμε!! 💙

Καλη χρόνια κοριτσι μ !

μ μια χαρά εμεις ! Με ξεπατώνουνε οι κορες!

εσεις πως τα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Τι κάνουν τα μωρούλια??? Καλή Χρονιά να έχουμε!! 💙

Επίσης @starακι!! Πώς τα πας με τον γιόκα σου;; εμείς αρκετά καλά με την μπουκιτσα μου. τρώμε γαλατακι της μαμάς και μεγαλώνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια καλη χρονιά σε όλες!!! Σήμερα κλείσαμε 1 μήνα!!!!! Ειχαμε και παιδίατρο 3900 ο μικρος μου ολα τέλεια λεει ο γιατρος δοξα το Θεό !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημερα κορίτσια καλη χρονιά σε όλες!!! Σήμερα κλείσαμε 1 μήνα!!!!! Ειχαμε και παιδίατρο 3900 ο μικρος μου ολα τέλεια λεει ο γιατρος δοξα το Θεό !! 

Μπράβο κορίτσι.. Εμείς χθες γίναμε ενός. Πως πάτε μ τους κολικούς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2020 at 9:16 ΠΜ, ο/η netspirit είπε:

Καλη χρόνια κοριτσι μ !

μ μια χαρά εμεις ! Με ξεπατώνουνε οι κορες!

εσεις πως τα πατε;

Κ εγώ... Χθες ήταν δράμα... Κρίση κωλικων. Δεν ξέρω... Κωλιτιδα κάνει. Μας έδωσε σταγονιτσες πριν το θηλασμό η παιδίατρος... Δεν ε αντέχω άλλα κλάματα. Πολύ ζόρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Επίσης @starακι!! Πώς τα πας με τον γιόκα σου;; εμείς αρκετά καλά με την μπουκιτσα μου. τρώμε γαλατακι της μαμάς και μεγαλώνει.. 

Κ εμείς παραμεγαλωνουμε.... Μας πονάνε τα έντερα κια μας.... Πολύ... Πολύ κλάμα.... Εξαντλείται κ η υπομονη μου..... Δεν εχω κ βοήθεια πολύ.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ εμείς παραμεγαλωνουμε.... Μας πονάνε τα έντερα κια μας.... Πολύ... Πολύ κλάμα.... Εξαντλείται κ η υπομονη μου..... Δεν εχω κ βοήθεια πολύ.. 

 

Κι εμεις μια απο τα ιδια,κλαμα κ καθολου βοηθεια 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Κι εμεις μια απο τα ιδια,κλαμα κ καθολου βοηθεια 😥

Χθες μας έδωσε η παιδίατρος ένα με σταγονιτσες να του δίνω πριν το θηλασμό. Αλλά δεν αντέχουν άλλο τα χέρια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χθες μας έδωσε η παιδίατρος ένα με σταγονιτσες να του δίνω πριν το θηλασμό. Αλλά δεν αντέχουν άλλο τα χέρια μου 

Τι σταγονες?Εμας biogaia αλλα δν βλεπω να κανουν δουλεια.Απ το μεσημερι κ μετα εχουμε κλαματα ως το βραδυ κ ανησυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Μπράβο κορίτσι.. Εμείς χθες γίναμε ενός. Πως πάτε μ τους κολικούς; 

Έχουμε μπολικους σχεδόν καθε βράδυ..δεν μπορει να βολευτεί ποτθενα από το  πονο ..δίνω κ εγω σταγονες τις infacolic αλλα δεν ςιμαι και πολυ σίγουρη οτι κάνουν αρκετή δουλειά..ελπιζω να περάσουν γρήγορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...