Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια μια απ τα ίδια.. Και εμένα μόνο στο στήθος ηρεμεί.. σαν μαγικό ραβδί ένα πράγμα.. πλανταζει και μόλις τη βάλω στο στήθος αμέσως ηρεμεί το πουλάκι μου..είναι η παρηγοριά τους μωρέ.. Και εμείς έχουμε συγκεκριμένες ώρες πάντα πρωινές την πιάνουν οι κολικοί.. ευτυχώς βράδια δε την πιάνουν και κοιμόμαστε...Άλλα τα πρωινά εχουμε πάρτυ!!!Και πολλές φορές κρατάει ώρες..δλδ ξεκινάει απ τις 7 το πρωί Και μπορεί να ηρεμήσει 2 η και 3 το μεσημέρι..το καημένο,πολύ ζόρι..πάλι καλά που έχω το  infacolic  και τη βοηθάει αρκετά...Και εμένα το ίδιο κορίτσια απ το να ηρεμεί μόνο στο στήθος τρώει παραπάνω και έχει αναγωγές.. Εγώ την βάζω σχεδόν πάντα να ρευτει Άλλα μερικές φορές δε τη βάζω,Άλλα ξέρω πώς με τον θηλασμό Και να μη το βάλεις δεν πειράζει..δεν είναι σαν το μπουκάλι που παίρνει αέρα..υπομονή κορίτσια,θα περάσει και αυτό..Και εγώ δοκίμασα πιπίλα αλλά και εμένα αηδιάζει.. Και άμα την πάρει την κρατάει κανένα 5λεπτο και μετά την φτύνει.. Και άμα της την ξανά δώσω αναγουλιαζει..Και εγώ σπάνια θα φτάσω στο σημείο της πιπίλας γιατί θέλω πρώτα να εδραιωθεί ο θηλασμος και μετά βλέπουμε..αν και το κόβω να μην την παίρνει ποτέ η δικιά μου την πιπίλα.. 

Κορίτσια τα χω παίξει κ φαντάζομαι όλες μας. Ευτυχώς βράδυ κοιμόμαστε. Ξυπνάει ανά δύο ώρες κ τρώει. Αλλά το πρωί με το που ανοίξει τα μάτια τσίριζε. Καθόλου υπομονή αυτό το μωρό. Τρώει πάντως πολύ. Έχει κάνει ένα μάγουλο τρελό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ που δεν κατάφερα να θηλασω γτ δεν είχα γάλα.. Μόλις τον πάρω αγκαλιτσα και τον ακουμπήσω στο στήθος και μόνο που με νιωθει και ακούει τους χτύπους της καρδιάς μου ηρεμει..Δεν είναι βέβαια τόσο εύκολο κάθε φορά όπως με το να θηλαζε αλλά  τα καταφέρνω και τον ηρεμώ!! Αγκαλίτσα τραγουδάκια βολτουλες πάνω κατω ζεστό μπανακι και κομπρεσουλες και περνανε τα πονακια μας  

Είδες, στην ιδέα του στήθους κ μόνο ηρεμεί. Τι γαλατακι δίνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Τα βάζετε πάντα να ρευτουν; 

Εγώ τόσο καιρό δεν το έβαζα πάντα! Δηλαδή αν κοιμόταν έτσι πάνω στο μαξιλάρι που βάζω την έβαζα αμέσως στο λίκνο ή την κρατούσα εκεί! Αλλά επειδή 2-3 φορές μου έβγαλε γάλα από την μύτη μου είπε η παιδίατρος οπωσδήποτε 20 λεπτά όρθια μετά από κάθε γεύμα 😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ που δεν κατάφερα να θηλασω γτ δεν είχα γάλα.. Μόλις τον πάρω αγκαλιτσα και τον ακουμπήσω στο στήθος και μόνο που με νιωθει και ακούει τους χτύπους της καρδιάς μου ηρεμει..Δεν είναι βέβαια τόσο εύκολο κάθε φορά όπως με το να θηλαζε αλλά  τα καταφέρνω και τον ηρεμώ!! Αγκαλίτσα τραγουδάκια βολτουλες πάνω κατω ζεστό μπανακι και κομπρεσουλες και περνανε τα πονακια μας  

Τις μανούλες τους θέλουν μωρέ οι ψυχούλες μου! Εμείς είμαστε η παρηγοριά τους και η ασφάλειά τους! 🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Είδες, στην ιδέα του στήθους κ μόνο ηρεμεί. Τι γαλατακι δίνεις; 

Το sanilac anticolic είναι πάρα πολύ καλό ..Και ευκολοχωνευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Τις μανούλες τους θέλουν μωρέ οι ψυχούλες μου! Εμείς είμαστε η παρηγοριά τους και η ασφάλειά τους! 🌷🌷🌷

Ακριβως έτσι είναι και μόνο η μυρωδιά μας τους φτάνει..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2020 at 3:22 ΠΜ, ο/η despoina46 είπε:

Τα βάζετε πάντα να ρευτουν; 

οχι οταν θηλάζουν δεν ειναι υποχρεωτικό το ρέψιμο.. απλά εμένα οταν φάει πολύ την κρατάω όρθια κανένα 5 λεπτο για να μην μου βγάλει γουλιές..  πιπίλα ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε να μην δώσω ακόμα τελικά απ τη στιγμή που θηλάζω και να περιμένω να εδραιωθεί ο θηλασμός, μετά το δεύτερο μήνα να δοκιμάσω.. 

Τέλος του μήνα θα κάνουμε και εμβόλιο...  από τώρα το σκεφτομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

οχι οταν θηλάζουν δεν ειναι υποχρεωτικό το ρέψιμο.. απλά εμένα οταν φάει πολύ την κρατάω όρθια κανένα 5 λεπτο για να μην μου βγάλει γουλιές..  πιπίλα ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε να μην δώσω ακόμα τελικά απ τη στιγμή που θηλάζω και να περιμένω να εδραιωθεί ο θηλασμός, μετά το δεύτερο μήνα να δοκιμάσω.. 

Τέλος του μήνα θα κάνουμε και εμβόλιο...  από τώρα το σκεφτομαι.. 

Όλα θ πάμε καλά κ θα μπορείτε να βγείτε καμία βολτίτσα. Θα κάνει καλό σε όλους. Εγώ περιμένω πως κ πως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Όλα θ πάμε καλά κ θα μπορείτε να βγείτε καμία βολτίτσα. Θα κάνει καλό σε όλους. Εγώ περιμένω πως κ πως 

έχουμε ξεκινήσει τις βολτούλες έξω τις προηγούμενες μέρες που ήταν καλός ο καιρός.. μου το πε και η παιδίατρος βόλτα έξω να βγαίνετε με ότι καιρό και να έχει.. σε κλειστούς χώρους με κόσμο να μην πηγαίνουμε. Την Παρασκευή θα  πάμε και για τον σαραντισμό.. να γίνει και αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

έχουμε ξεκινήσει τις βολτούλες έξω τις προηγούμενες μέρες που ήταν καλός ο καιρός.. μου το πε και η παιδίατρος βόλτα έξω να βγαίνετε με ότι καιρό και να έχει.. σε κλειστούς χώρους με κόσμο να μην πηγαίνουμε. Την Παρασκευή θα  πάμε και για τον σαραντισμό.. να γίνει και αυτό... 

Με το καλό!! Εμείς έχουμε άλλες 17 μέρες. Κάνουμε υπομονή κ μετα έξοδος 🤗🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Με το καλό!! Εμείς έχουμε άλλες 17 μέρες. Κάνουμε υπομονή κ μετα έξοδος 🤗🙏

αχ θα δεις τι ωραία που θα είστε με τις βολτούλες.. εγώ κατάλαβα ότι της αρέσει πολύ.. όταν είναι ξύπνια δηλαδή γιατί την περισσότερη ώρα κοιμάται από το κούνημα του καροτσιού.. χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά!! Πώς είναι τα μωράκια σας;;; βρε κορίτσια κάτι τελείως χαζό θα ρωτήσω αλλά με έχουν μπερδέψει λίγο εδώ .. πως μετράμε τις μέρες για τον σαραντισμο;;; εγώ γέννησα 14/12 στις 24 /1 δεν κλείνουμε σαράντα;;;Γτ κάποιοι μ είπαν στο 22 μετρώντας τις μέρες μια μια από τις 14 , 40 μέρες είναι στις 22 του μήνα..  Ναι αλλά μήνα δεν κλείνουμε την ίδια ημερομηνία με αυτή της γέννησης;Καλά με έχουν τρελάνει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά!! Πώς είναι τα μωράκια σας;;; βρε κορίτσια κάτι τελείως χαζό θα ρωτήσω αλλά με έχουν μπερδέψει λίγο εδώ .. πως μετράμε τις μέρες για τον σαραντισμο;;; εγώ γέννησα 14/12 στις 24 /1 δεν κλείνουμε σαράντα;;;Γτ κάποιοι μ είπαν στο 22 μετρώντας τις μέρες μια μια από τις 14 , 40 μέρες είναι στις 22 του μήνα..  Ναι αλλά μήνα δεν κλείνουμε την ίδια ημερομηνία με αυτή της γέννησης;Καλά με έχουν τρελάνει ....

Εγώ γέννησα 13/12 κ νομίζω σαραντιζω 22/1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ γέννησα 13/12 κ νομίζω σαραντιζω 

Έχω μπερδευτει..μήνα κλείνεις 13/1, μετά δεν λες και 10 μέρες σαράντα αρα 23/1 40;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά!! Πώς είναι τα μωράκια σας;;; βρε κορίτσια κάτι τελείως χαζό θα ρωτήσω αλλά με έχουν μπερδέψει λίγο εδώ .. πως μετράμε τις μέρες για τον σαραντισμο;;; εγώ γέννησα 14/12 στις 24 /1 δεν κλείνουμε σαράντα;;;Γτ κάποιοι μ είπαν στο 22 μετρώντας τις μέρες μια μια από τις 14 , 40 μέρες είναι στις 22 του μήνα..  Ναι αλλά μήνα δεν κλείνουμε την ίδια ημερομηνία με αυτή της γέννησης;Καλά με έχουν τρελάνει ....

Στις 23 σαραντίζεις γιατί ο Δεκέμβρης έχει 31 ημέρες 🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angie1106 είπε:

Στις 23 σαραντίζεις γιατί ο Δεκέμβρης έχει 31 ημέρες 🌷🌷🌷

Πρώτη μέρα δεν μετράς την ημέρα της γέννησης;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Πρώτη μέρα δεν μετράς την ημέρα της γέννησης;;;

Πρώτη μέρα μετράς την επομένη γιατί τότε γίνεται μιας ημέρας όταν κλείσει 24ωρο! Μπορεί να είμαι λάθος δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Έχω μπερδευτει..μήνα κλείνεις 13/1, μετά δεν λες και 10 μέρες σαράντα αρα 23/1 40;;

Όχι γτ αν σκεφτείς ο Δεκέμβριος πάει μέχρι 31.ξεκιναω κ μετραω από μια μια τις μέρες από 14 τ Μηνα. Γιατί μια μέρα συμπληρώνει στις 14,δυο μέρες στις 15 κλπ. Άρα 40 μέρες στις 22

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Πρώτη μέρα μετράς την επομένη γιατί τότε γίνεται μιας ημέρας όταν κλείσει 24ωρο! Μπορεί να είμαι λάθος δεν ξέρω...

Νομίζω πρώτη μέρα μετράς την ημέρα της γέννησης..Δεν πάει με 24 ώρα..Η μέρα που γεννιέται είναι η πρώτη μέρα της ζωής του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

 κορίτσια έχουν τα μωράκια σας ξηροδερμια; εμείς λίγο στο κεφαλάκι κ στο μέτωπο. Τι βάζετε; 

Εγώ βάζω αυτήν! Είναι λιγάκι ακριβή αλλά αξίζει τον κόπο! Εγώ την είχα πάρει για μένα για τις ραγάδες στην εγκυμοσύνη αλλά όταν την είδε η παιδίατρος πάνω στο τραπέζι μου λέει για το οτιδήποτε αυτήν θα βάζεις στο μωρό! Από ξηροδερμία μέχρι σπυράκια από αλλεργία! Μου την χαρακτήρισε ως επένδυση ! 😂😂😂

90C7DEF0-982D-4DE0-BB3B-5BA41E3A47B9.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Νομίζω πρώτη μέρα μετράς την ημέρα της γέννησης..Δεν πάει με 24 ώρα..Η μέρα που γεννιέται είναι η πρώτη μέρα της ζωής του.

Πολύ λογικό και αυτό που λές! Δεν ξέρω! Μακάρι να ξέραμε από πνευματικό για σίγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angie1106 είπε:

Εγώ βάζω αυτήν! Είναι λιγάκι ακριβή αλλά αξίζει τον κόπο! Εγώ την είχα πάρει για μένα για τις ραγάδες στην εγκυμοσύνη αλλά όταν την είδε η παιδίατρος πάνω στο τραπέζι μου λέει για το οτιδήποτε αυτήν θα βάζεις στο μωρό! Από ξηροδερμία μέχρι σπυράκια από αλλεργία! Μου την χαρακτήρισε ως επένδυση ! 😂😂😂

90C7DEF0-982D-4DE0-BB3B-5BA41E3A47B9.jpeg

Ωραία, θα δω μήπως την αγοράσω. Εγώ της εβαλα Baby oil, έχω κ pepanthol. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

 κορίτσια έχουν τα μωράκια σας ξηροδερμια; εμείς λίγο στο κεφαλάκι κ στο μέτωπο. Τι βάζετε; 

εμένα έβγαλε νεογνική ακμή και της βάζω απ το γάλα μου. δοκίμασε το και εσύ αν θέλεις.. το καλύτερο φάρμακο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

εμένα έβγαλε νεογνική ακμή και της βάζω απ το γάλα μου. δοκίμασε το και εσύ αν θέλεις.. το καλύτερο φάρμακο... 

Και εμένα το ίδιο! Της πλένω το πρόσωπο με το γάλα μου και μετά της βάζω την κρέμα και εξαφανίζονται!!! Σου είπε να κόψεις κάτι από την διατροφή σου; Εμένα μου είπε να ελαττώσω τα γαλακτοκομικά 😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...