Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 30/12/2019 at 12:52 ΜΜ, ο/η Angie1106 είπε:

Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ! Ο ύπνος που κάνει ανάμεσά μας είναι μακράν πιο ποιοτικός από εκείνον που κάνει στο λίκνο! Τί γνώμη έχετε για την συγκοίμηση κορίτσια; 

Δεν έχω κοιμηθεί με την κορη μου μαζί παρα μόνο οταν αρρωσταίνει. 
ομολογω οτι ναι ωραία να κοιμόμαστε μαζί αλλα χαιρομαι που δεν έμαθε γιατι φίλες μ που συζητάμε έχουν μεγάλο πρόβλημα με τα παιδιά τους γτ κοιμούνται μαζί κ δεν το κόβουν.

στις On 30/12/2019 at 1:41 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Δεν τον εχω δοκιμασει ακομα..δεν ξερω φοβάμαι λίγο.. πως τα βαζεται;;; εγώ στην κούνια της έχω  βαλει ανάκληση πάνω από το στρωμα στ8 κρεββάτι βάζετε κατι;;;

Εγω την έχω στην καλαθουνα και έχει ανάκληση 

ανακλιση κ πλαγιά για να ειναι ηρεμη τα βραδυα :)

 

Κοριτσια μου καλη μας χρόνια!!!

να χαιρόμαστε τα δωράκια μας και να ειναι γερα να τα καμαρώνουμε!!!

υγεια κ χαρά σε όλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά με υγεία κορίτσια. Να ναι γερά τα μωράκια μας. Να σας ρωτήσω κάτι, γιατί κάθε μέρα βλέπω ένα άλλο απίδι κ δεν μπορώ να ερμηνεύσω τη συμπεριφορά του. Εσάς πόσες ώρες τη μερα κοιμούνται; εμένα κοιμοταν λίγες, είχε γκρίνια, ξεκινήσαμε σταγόνες biogaia κ δύο μέρες τώρα κοιμάται αρκετά. Είναι νορμάλ;; σήμερα ξυπνήσαμε κ με βουλωμένη μύτη. Αχ πόσα άγχη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

@Maroulli Κοριτσι μου πως πατε με τους κολικους?

Όταν τον πιανουν δεν ηρεμει..Δεν κλαει αλλά γκρινιάζει δεν μπορεί να βολευτεί πουθενά και εννοείται δεν κοιμάται για ώρες.. Και είναι ακόμα η αρχή δεν ξέρω πώς θα συνεχίσουν. Εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Καλή χρονιά με υγεία κορίτσια. Να ναι γερά τα μωράκια μας. Να σας ρωτήσω κάτι, γιατί κάθε μέρα βλέπω ένα άλλο απίδι κ δεν μπορώ να ερμηνεύσω τη συμπεριφορά του. Εσάς πόσες ώρες τη μερα κοιμούνται; εμένα κοιμοταν λίγες, είχε γκρίνια, ξεκινήσαμε σταγόνες biogaia κ δύο μέρες τώρα κοιμάται αρκετά. Είναι νορμάλ;; σήμερα ξυπνήσαμε κ με βουλωμένη μύτη. Αχ πόσα άγχη!!! 

Καλη χρόνια κοριτσι μου. Σε ενα βρέφος ολα ειναι νορμαλ αρκεί να μην ειναι υποτονικό το μωρο

η πρωτη κορη μ κοιμοταν συνέχεια μόνο για φαγητο ξύπναγε μεχρι 10 μηνων ο ύπνος της ητανε αρκετος

αυτο εδώ το πλάσμα ειναι τελείως διαφορετικό... κοιματε οταν αυτο θέλει κ δυο φορές τη μερα με κανει ξύπνια ως το επόμενο της γεύμα.

τη μυτη κανε της πλύσεις με όρο άμεσα να ανοίξει δεν μπορείς να κανεις κατι άλλο δυστυχως με σύριγγα τη γυρνάς στο πλάι και της βάζεις όρο.

δες μην έχει κ πυρετουλη και φυσικα μιλα με τον παιδιατρο σου

ευχομαι γρηγορα να ηρεμήσετε....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Όταν τον πιανουν δεν ηρεμει..Δεν κλαει αλλά γκρινιάζει δεν μπορεί να βολευτεί πουθενά και εννοείται δεν κοιμάται για ώρες.. Και είναι ακόμα η αρχή δεν ξέρω πώς θα συνεχίσουν. Εσεις;;

Υπομονη... χαμομηλακι και προβιοτικά συστήνουν οι γιατροί και υπομονη...

Το καθε μωρο συμπεριφέρεται διαφορετικά. Δοκίμασε και τους λευκούς ήχους μηπως το ηρεμήσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλη χρόνια κοριτσι μου. Σε ενα βρέφος ολα ειναι νορμαλ αρκεί να μην ειναι υποτονικό το μωρο

η πρωτη κορη μ κοιμοταν συνέχεια μόνο για φαγητο ξύπναγε μεχρι 10 μηνων ο ύπνος της ητανε αρκετος

αυτο εδώ το πλάσμα ειναι τελείως διαφορετικό... κοιματε οταν αυτο θέλει κ δυο φορές τη μερα με κανει ξύπνια ως το επόμενο της γεύμα.

τη μυτη κανε της πλύσεις με όρο άμεσα να ανοίξει δεν μπορείς να κανεις κατι άλλο δυστυχως με σύριγγα τη γυρνάς στο πλάι και της βάζεις όρο.

δες μην έχει κ πυρετουλη και φυσικα μιλα με τον παιδιατρο σου

ευχομαι γρηγορα να ηρεμήσετε....

 

Πυρετό δεν έχει. Ευτυχώς την βλέπω καλύτερα. Μακάρι να μην χειροτέρεψε. Αχ εμείς οι μανούλες τι άγχη τραβάμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Όταν τον πιανουν δεν ηρεμει..Δεν κλαει αλλά γκρινιάζει δεν μπορεί να βολευτεί πουθενά και εννοείται δεν κοιμάται για ώρες.. Και είναι ακόμα η αρχή δεν ξέρω πώς θα συνεχίσουν. Εσεις;;

Εμείς παίρνουνε σταγόνες biogaia 3η μέρα σήμερα κ βλέπω πως το παιδί ηρέμησε κ κοιμάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς παίρνουνε σταγόνες biogaia 3η μέρα σήμερα κ βλέπω πως το παιδί ηρέμησε κ κοιμάται. 

Τις  infacolic παίρνουμε εμείς νομίζω τον πιανουν..Θα δείξει πως θα πάει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Τις  infacolic παίρνουμε εμείς νομίζω τον πιανουν..Θα δείξει πως θα πάει  

Μακάρι γιατί υποφέρουν τα καημένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Πυρετό δεν έχει. Ευτυχώς την βλέπω καλύτερα. Μακάρι να μην χειροτέρεψε. Αχ εμείς οι μανούλες τι άγχη τραβάμε 

Τον όρο οπως κ να χει βάλτον καλο θα τ κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! Καλή χρονιά! Να ρωτήσω κάτι γελοίο;;; Τα αέρια των μωρών σας μυρίζουν; Εμείς έχουμε 2-3 μέρες τώρα ταλαιπωρούμαστε πάρα πολύ από κολικούς και μυρίζουν απαίσια και τα αέρια της! Σήμερα κλείσαμε μήνα οπότε θα έρθει η παιδίατρος αύριο μεθαύριο να την ζυγίσει και θα την ρωτήσω απλά έτσι για να μου φύγει το άνχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Καλή χρονιά! Να ρωτήσω κάτι γελοίο;;; Τα αέρια των μωρών σας μυρίζουν; Εμείς έχουμε 2-3 μέρες τώρα ταλαιπωρούμαστε πάρα πολύ από κολικούς και μυρίζουν απαίσια και τα αέρια της! Σήμερα κλείσαμε μήνα οπότε θα έρθει η παιδίατρος αύριο μεθαύριο να την ζυγίσει και θα την ρωτήσω απλά έτσι για να μου φύγει το άνχος!

Δεν το έχω παρατηρήσει ποτε. 
τα κακά της εμενα μυρίζουν πολυ (λογω θηλασμού)

:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Καλή χρονιά! Να ρωτήσω κάτι γελοίο;;; Τα αέρια των μωρών σας μυρίζουν; Εμείς έχουμε 2-3 μέρες τώρα ταλαιπωρούμαστε πάρα πολύ από κολικούς και μυρίζουν απαίσια και τα αέρια της! Σήμερα κλείσαμε μήνα οπότε θα έρθει η παιδίατρος αύριο μεθαύριο να την ζυγίσει και θα την ρωτήσω απλά έτσι για να μου φύγει το άνχος!

Οι πόνοι σας πιάνουν συγκεκριμένες ώρες; εγώ τα χω παίξει. Δύο μέρες ηρέμησε κ χθες πάλι 3-6 δν ησύχαζε. Εν τω μεταξύ κλαίει πολύ κ μόνο στο στήθος ηρεμεί. Δεν μπορώ ν βγάλω άκρη. Κλαίει γτ πονάει η κ επειδή θέλει στήθος η της φταίει κάτι άλλο;; με ανησυχεί αυτό το κλαμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Οι πόνοι σας πιάνουν συγκεκριμένες ώρες; εγώ τα χω παίξει. Δύο μέρες ηρέμησε κ χθες πάλι 3-6 δν ησύχαζε. Εν τω μεταξύ κλαίει πολύ κ μόνο στο στήθος ηρεμεί. Δεν μπορώ ν βγάλω άκρη. Κλαίει γτ πονάει η κ επειδή θέλει στήθος η της φταίει κάτι άλλο;; με ανησυχεί αυτό το κλαμα

Οι κολικοί πολλές φορές πιάνουν τις ίδιες ώρες,εμείς είχαμε 6-7 το απόγευμα και 11-1 το βράδυ.το μωράκι προφανώς κλαίει γιατί έχει κολικούς και στο στήθος ηρεμεί το έχει σαν παρηγοριά και ίσως ανακουφίζει τον πόνο θηλαζοντας  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Οι κολικοί πολλές φορές πιάνουν τις ίδιες ώρες,εμείς είχαμε 6-7 το απόγευμα και 11-1 το βράδυ.το μωράκι προφανώς κλαίει γιατί έχει κολικούς και στο στήθος ηρεμεί το έχει σαν παρηγοριά και ίσως ανακουφίζει τον πόνο θηλαζοντας  

Ναι το καημενο προφανως.Μακαρι να μπορουσα να παρω τον πονο της εγω 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Οι πόνοι σας πιάνουν συγκεκριμένες ώρες; εγώ τα χω παίξει. Δύο μέρες ηρέμησε κ χθες πάλι 3-6 δν ησύχαζε. Εν τω μεταξύ κλαίει πολύ κ μόνο στο στήθος ηρεμεί. Δεν μπορώ ν βγάλω άκρη. Κλαίει γτ πονάει η κ επειδή θέλει στήθος η της φταίει κάτι άλλο;; με ανησυχεί αυτό το κλαμα

Συγκεκριμένες ώρες ναί! Εμας μας πιάνει το πρωί όταν ξυπνάμε και το απόγευμα μετά τις 6! Ναί και εγώ τρέμω δεν αντέχω να την ακούω να κλαίει και την βάζω στο στήθος! Μόνο εκεί σταματάει! Αν δεν την βάλω πλαντάζει αλλά νομίζω ότι νιώθει απόρριψη όχι τόσο από τον πόνο! Αλλά όταν την βάζω στο στήθος πίνει παραπάνω από όσο πρέπει κάνει αναγωγές και έχουμε έναν φαύλο κύκλο! Πολύ ζόρι ρε κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Συγκεκριμένες ώρες ναί! Εμας μας πιάνει το πρωί όταν ξυπνάμε και το απόγευμα μετά τις 6! Ναί και εγώ τρέμω δεν αντέχω να την ακούω να κλαίει και την βάζω στο στήθος! Μόνο εκεί σταματάει! Αν δεν την βάλω πλαντάζει αλλά νομίζω ότι νιώθει απόρριψη όχι τόσο από τον πόνο! Αλλά όταν την βάζω στο στήθος πίνει παραπάνω από όσο πρέπει κάνει αναγωγές και έχουμε έναν φαύλο κύκλο! Πολύ ζόρι ρε κορίτσια...

Ακριβώς μα ακριβώς τα ίδια κ μεις. Τρώει παραπάνω κ βγάζει μετά γαλατακι. Τρελό ζόρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angie1106 και @despoina46 και μένα όταν την πιάνουν κολικοί μόνο στο στήθος ηρεμεί με αποτέλεσμα να πίνει γαλατακι πολύ παραπάνω και να βγάζει γουλιές όλη την ώρα... Η παιδίατρος μου είπε ότι αν σαν  ποσότητα είναι μια κουταλιά της σούπας να μην αγχώνομαι. Υπομονή κορίτσια.. θα περάσει και αυτό.. πιπίλα έχετε δώσει κορίτσια;; εγώ ορισμένες φορές καταλαβαίνω ότι αν είχε πιπίλα θα ήταν αρκετά πιο ήρεμη.. Αλλά λόγω ότι δεν έχει εδραιωθεί ακόμα  θηλασμός φοβάμαι να δώσω μην πάθει σύγχυση θηλων.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@Angie1106 και @despoina46 και μένα όταν την πιάνουν κολικοί μόνο στο στήθος ηρεμεί με αποτέλεσμα να πίνει γαλατακι πολύ παραπάνω και να βγάζει γουλιές όλη την ώρα... Η παιδίατρος μου είπε ότι αν σαν  ποσότητα είναι μια κουταλιά της σούπας να μην αγχώνομαι. Υπομονή κορίτσια.. θα περάσει και αυτό.. πιπίλα έχετε δώσει κορίτσια;; εγώ ορισμένες φορές καταλαβαίνω ότι αν είχε πιπίλα θα ήταν αρκετά πιο ήρεμη.. Αλλά λόγω ότι δεν έχει εδραιωθεί ακόμα  θηλασμός φοβάμαι να δώσω μην πάθει σύγχυση θηλων.. 

Εμένα πριν λίγο έτρωγε κ τώρα ξεσήκωσε τον τόπο πάλι. Δεν βγάζει πολύ, ας πούμε όσο λες, μια κουταλιά της σούπας. Αλλά αγχώνομαι μήπως τρώει πολύ.. Πιπίλα λίγες φορές έδωσα αλλά την κρατάει ελάχιστα κ την πετάει. Ρε κορίτσια τι θα γίνει αν ηρεμούν μόνο στο στήθος; Υ σταματήσει ποτέ αυτό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμένα πριν λίγο έτρωγε κ τώρα ξεσήκωσε τον τόπο πάλι. Δεν βγάζει πολύ, ας πούμε όσο λες, μια κουταλιά της σούπας. Αλλά αγχώνομαι μήπως τρώει πολύ.. Πιπίλα λίγες φορές έδωσα αλλά την κρατάει ελάχιστα κ την πετάει. Ρε κορίτσια τι θα γίνει αν ηρεμούν μόνο στο στήθος; Υ σταματήσει ποτέ αυτό;; 

Γενικά να ξέρεις οτιδήποτε νιώθουν το πρώτο χρόνο (κολικοί, πόνο από δοντάκια, άγχος αποχωρισμού) μόνο το στήθος μας θα τα ηρεμει... νομίζω όμως πως τον τρίτο μήνα στρώνουν κάπως τα πράγματα.. είναι αρχή ακόμα.. και κάθε αρχή και δύσκολη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Angie1106 και @despoina46 και μένα όταν την πιάνουν κολικοί μόνο στο στήθος ηρεμεί με αποτέλεσμα να πίνει γαλατακι πολύ παραπάνω και να βγάζει γουλιές όλη την ώρα... Η παιδίατρος μου είπε ότι αν σαν  ποσότητα είναι μια κουταλιά της σούπας να μην αγχώνομαι. Υπομονή κορίτσια.. θα περάσει και αυτό.. πιπίλα έχετε δώσει κορίτσια;; εγώ ορισμένες φορές καταλαβαίνω ότι αν είχε πιπίλα θα ήταν αρκετά πιο ήρεμη.. Αλλά λόγω ότι δεν έχει εδραιωθεί ακόμα  θηλασμός φοβάμαι να δώσω μην πάθει σύγχυση θηλων.. 

Εγώ έχω προσπαθήσει 1-2 φορές αλλά την αναγουλιάζει οπότε δεν το επιχείρησα πάλι! Σίγουρα όμως θα ήταν αρκετά βολικό γιατί πολλές φορές κάθεται μόνο και πιπιλάει το στήθος με τις ώρες... αλλά από την άλλη σκέφτομαι οτι θα περάσουν γρήγορα τα χρόνια και θα μας λείψουν πολύ αυτές οι στιγμές οι μαγικές οπότε κάνω υπομονή και προχωράμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@despoina46 και @Mantarini έχουμε ένα μαγικό όπλο ενάντια σε οτι ταλαιπωρεί και στρεσάρει τα μωράκια μας! Το στήθος και το γάλα μας!!! Σκέφτομαι αν κάποια δεν θηλάζει πώς ηρεμεί άραγε τα παιδάκια της... Σίγουρα κάθε μανούλα βρίσκει τον τρόπο της αλλά το στήθος πραγματικά είναι θαυματουργό... 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

@despoina46 και @Mantarini έχουμε ένα μαγικό όπλο ενάντια σε οτι ταλαιπωρεί και στρεσάρει τα μωράκια μας! Το στήθος και το γάλα μας!!! Σκέφτομαι αν κάποια δεν θηλάζει πώς ηρεμεί άραγε τα παιδάκια της... Σίγουρα κάθε μανούλα βρίσκει τον τρόπο της αλλά το στήθος πραγματικά είναι θαυματουργό... 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Τα βάζετε πάντα να ρευτουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια απ τα ίδια.. Και εμένα μόνο στο στήθος ηρεμεί.. σαν μαγικό ραβδί ένα πράγμα.. πλανταζει και μόλις τη βάλω στο στήθος αμέσως ηρεμεί το πουλάκι μου..είναι η παρηγοριά τους μωρέ.. Και εμείς έχουμε συγκεκριμένες ώρες πάντα πρωινές την πιάνουν οι κολικοί.. ευτυχώς βράδια δε την πιάνουν και κοιμόμαστε...Άλλα τα πρωινά εχουμε πάρτυ!!!Και πολλές φορές κρατάει ώρες..δλδ ξεκινάει απ τις 7 το πρωί Και μπορεί να ηρεμήσει 2 η και 3 το μεσημέρι..το καημένο,πολύ ζόρι..πάλι καλά που έχω το  infacolic  και τη βοηθάει αρκετά...Και εμένα το ίδιο κορίτσια απ το να ηρεμεί μόνο στο στήθος τρώει παραπάνω και έχει αναγωγές.. Εγώ την βάζω σχεδόν πάντα να ρευτει Άλλα μερικές φορές δε τη βάζω,Άλλα ξέρω πώς με τον θηλασμό Και να μη το βάλεις δεν πειράζει..δεν είναι σαν το μπουκάλι που παίρνει αέρα..υπομονή κορίτσια,θα περάσει και αυτό..Και εγώ δοκίμασα πιπίλα αλλά και εμένα αηδιάζει.. Και άμα την πάρει την κρατάει κανένα 5λεπτο και μετά την φτύνει.. Και άμα της την ξανά δώσω αναγουλιαζει..Και εγώ σπάνια θα φτάσω στο σημείο της πιπίλας γιατί θέλω πρώτα να εδραιωθεί ο θηλασμος και μετά βλέπουμε..αν και το κόβω να μην την παίρνει ποτέ η δικιά μου την πιπίλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

@despoina46 και @Mantarini έχουμε ένα μαγικό όπλο ενάντια σε οτι ταλαιπωρεί και στρεσάρει τα μωράκια μας! Το στήθος και το γάλα μας!!! Σκέφτομαι αν κάποια δεν θηλάζει πώς ηρεμεί άραγε τα παιδάκια της... Σίγουρα κάθε μανούλα βρίσκει τον τρόπο της αλλά το στήθος πραγματικά είναι θαυματουργό... 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Εγώ που δεν κατάφερα να θηλασω γτ δεν είχα γάλα.. Μόλις τον πάρω αγκαλιτσα και τον ακουμπήσω στο στήθος και μόνο που με νιωθει και ακούει τους χτύπους της καρδιάς μου ηρεμει..Δεν είναι βέβαια τόσο εύκολο κάθε φορά όπως με το να θηλαζε αλλά  τα καταφέρνω και τον ηρεμώ!! Αγκαλίτσα τραγουδάκια βολτουλες πάνω κατω ζεστό μπανακι και κομπρεσουλες και περνανε τα πονακια μας  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...