Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι εγώ πονάω πολύ ψηλά στη πλάτη μου, συγκεκριμένα στη δεξιά πλευρά.. πιστεύω όμως ότι είναι μυικό από κακή στάση που είχα στην αρχή λόγω θηλασμόυ.. λες να φταίει η επισκληριδιος? δεν το είχα σκεφτεί.. εγώ μόλις μου κάνει εντριβή ο σύζυγος μου περνάει... 

Αχ κοριτσι μου ετσι ποναγα εγω και μου βρηκαν πετρα στην χολη μην το αφηνεις και πεις μυϊκός πονος ετσι ελεγα και εγω μεχρι που με πήγανε στο νοσοκομείο με οξεια χοληκιστιτιδα αυτα δεν στα λεω να σε τρομαξω η οτι εχεις και εσυ αλλα πήγαινε κανε εναν υπερηχο κοιλιας αυριο κιολας ακουσε με και εγω ετσι ξεκίνησα με πονο στην δεξια ωμοπλάτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Αχ κοριτσι μου ετσι ποναγα εγω και μου βρηκαν πετρα στην χολη μην το αφηνεις και πεις μυϊκός πονος ετσι ελεγα και εγω μεχρι που με πήγανε στο νοσοκομείο με οξεια χοληκιστιτιδα αυτα δεν στα λεω να σε τρομαξω η οτι εχεις και εσυ αλλα πήγαινε κανε εναν υπερηχο κοιλιας αυριο κιολας ακουσε με και εγω ετσι ξεκίνησα με πονο στην δεξια ωμοπλάτη 

έχω κάνει αφαίρεση χολής 2 χρόνια τώρα.. νομίζω ότι είναι λόγω της κακής στάσης που είχα στην αρχή του θηλασμού.. από το άγχος μου να πιάσει το μωρό σωστά το στήθος, είχα κακή στάση σώματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

έχω κάνει αφαίρεση χολής 2 χρόνια τώρα.. νομίζω ότι είναι λόγω της κακής στάσης που είχα στην αρχή του θηλασμού.. από το άγχος μου να πιάσει το μωρό σωστά το στήθος, είχα κακή στάση σώματος. 

Αχ αληθεια πες μου κατι λαπαροσκοπικα την εκανες οταν την εκανες προσεχες παλι τα φαγητα και για ποσο καιρο ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Αχ αληθεια πες μου κατι λαπαροσκοπικα την εκανες οταν την εκανες προσεχες παλι τα φαγητα και για ποσο καιρο ;;;

ναι λαπαροσκοπικα την έκανα, και για ένα μήνα ήμουν αρκετά προσεκτική. Δεν έτρωγα σαλάτες, φρούτα, λαδερά, όσπρια.. Στην αρχή σουπες και στεγνά φαγητά και μετα το μήνα προσθετα τροφές σιγά σιγά και άμα έβλεπα ότι κάποιο με πείραζε το άφηνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι λαπαροσκοπικα την έκανα, και για ένα μήνα ήμουν αρκετά προσεκτική. Δεν έτρωγα σαλάτες, φρούτα, λαδερά, όσπρια.. Στην αρχή σουπες και στεγνά φαγητά και μετα το μήνα προσθετα τροφές σιγά σιγά και άμα έβλεπα ότι κάποιο με πείραζε το άφηνα.. 

Και τωρα προσεχεις παλι π.χ εγω εχω να φαω πίτογυρο απο τον καιρο του κουρμπασι θα ηθελα ας πούμε να ξαβαφαω καποια στιγμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Και τωρα προσεχεις παλι π.χ εγω εχω να φαω πίτογυρο απο τον καιρο του κουρμπασι θα ηθελα ας πούμε να ξαβαφαω καποια στιγμή

Τώρα όχι δεν έχω κανένα θέμα.. τα τρωω όλα κανονικά.. πόσο καιρό έχεις κάνει το χειρουργείο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Με ένα πόνο κοπέλα μου! Εύχομαι να γέννησες εύκολα και να μην ταλαιπωρήθηκες... 

 

Κοπέλα μου μου θυμίζεις πολύ εμένα στην αρχή.. όλη μέρα το μωρό στο στήθος και το βράδυ να κλαίει απαρηγόρητο και να μην ξέρουμε με τον άντρα μου τι να την κάνουμε για να ηρεμίσει... Χρειαζόμουν και εγώ κάποιον να μου πει ότι όλα πάνε καλά και ότι όλα τα κάνω σωστά.. γι αυτό και φώναξα σύμβουλο θηλασμού στο σπίτι που με βοήθησε πάρα πολύ!! Από τότε ηρέμησα εγώ και ως δια μαγείας ηρέμησε και το μωρό.. ειδικά όταν φύγαμε από θεσσαλονίκη και ήρθαμε σπίτι μας ηρέμησα ακόμα περισσότερο. Γνώμη μου απ τη στιγμή που το μωρό σου γεμίζει πάνες όλα πάνε καλά.. αλλά από την άλλη σκέψου να φωνάξεις μια σύμβουλο ή μαία να δεις θα νιώσεις καλύτερα. 

 

και εμείς είχαμε πάει για επανέλεγχο της χολεριθρίνης.. έκλαιγε το μωρό από μέσα που του παίρνανε αίμα και απ έξω έκλαιγα εγώ... 

Εμείς νοσοκομείο είμαστε, μ ίκτερο κ ορό ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Τώρα όχι δεν έχω κανένα θέμα.. τα τρωω όλα κανονικά.. πόσο καιρό έχεις κάνει το χειρουργείο; 

 Δεν το εχω κανει ακομα γθα αυτο σε ρωταω τοσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μ... Τ κάνετε?? Πως τα πάτε?? Εμείς σήμερα 17 ημερων... Δύσκολα είναι τα βράδια μας..  Η αϋπνία είναι δεδομένη για όλες μας φαντάζομαι... Να σας ρωτήσω... Θηλάζει κάποια κ βγάζει κ μ θήλαστρο?? Αν ναι πόσο περίπου βγάζετε?? Εγώ βγάζω τ πρωί 120 περίπου.. Αλλά στην υπόλοιπη μέρα 60 70.. Κ δν μ χορταίνει.... Στ στήθος τν βάζω περίπου 2 μ 3 φορές..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς νοσοκομείο είμαστε, μ ίκτερο κ ορό ???

ωχ κοπέλα μου περαστικά σας!! γρήγορα να γυρίσετε σπίτι σας!! έχει πολύ ικτερο; τη βάλανε σε λάμπα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;πήγαμε χτες για επανέλεγχο χολεριθρινης όλα καλά ευτυχώς έπεσε η τιμή όποτε δεν χρειάστηκε να μπει στην λάμπα ..επιστρέφουμε σπιτάκι μας επιτέλους!!! Εγώ πάλι δεν είναι και πολύ καλά...Από χτες κλαίω όλη μέρα έτσι ξαφνικά..έχω πολύ άγχος βέβαια πως θα τα καταφέρουμε με το μωρό..Το τραγικό είναι ότι ξεχνάω..ξεχνάω πααάρα πολύ ..έχω φρικάρει..Δεν είχα ποτέ θέμα μνήμης ισα ισα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;πήγαμε χτες για επανέλεγχο χολεριθρινης όλα καλά ευτυχώς έπεσε η τιμή όποτε δεν χρειάστηκε να μπει στην λάμπα ..επιστρέφουμε σπιτάκι μας επιτέλους!!! Εγώ πάλι δεν είναι και πολύ καλά...Από χτες κλαίω όλη μέρα έτσι ξαφνικά..έχω πολύ άγχος βέβαια πως θα τα καταφέρουμε με το μωρό..Το τραγικό είναι ότι ξεχνάω..ξεχνάω πααάρα πολύ ..έχω φρικάρει..Δεν είχα ποτέ θέμα μνήμης ισα ισα. 

Καλημέρα κορίτσι μ... Ειχαμε κ εμείς λίγο ίκτερο δν είναι κάτι εμένα ο παιδίατρος μ είπε ότι αν θυλαζεις θα εξαφανιστεί κ όντος έτσι εγν.. Τ πέρασα και εγώ αυτό τς πρώτες μέρες.. Κ η ψυχολογία στ πατώματα... Ειδικά τα βράδια... Κάθε φορά π κλαίει κλαίω... Είναι από τν κούραση τ άγχος τν αϋπνία... Είναι φυσιολογικό... Η μαία μάλιστα μ είπε... Λεχωνα π δν έχει κλάψει κτ δν πάει καλά... Ίσως μ τ είπε κ για ν νιώσω καλύτερα.. Δν ξέρω.. Όσο για την μνήμη..  Αγάπη μ έχω ακριβώς τ ίδιο πράγμα... Στον παιδίατρο δν θυμόμουν ποτέ γέννησα... Πάρτο χαλαρά... Είναι τ μωρό σ.. Θα κάνεις κ θα δώσεις ότι καλύτερο έχεις.. Εκεί π μπορείς κ παραπάνω... Μην αγχώνεσαι υπερβολικά και να τρως καλά... Να κάνεις κ όμορφες σκέψεις... Κ να ζητάς βοήθεια εάν τν χρειάζεσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ωχ κοπέλα μου περαστικά σας!! γρήγορα να γυρίσετε σπίτι σας!! έχει πολύ ικτερο; τη βάλανε σε λάμπα; 

Eιμαστε στο 17, ούτε λίγο ούτε πολύ. Στη λάμπα μπήκε λίγο. Μ ζηταν να την τάισω συνέχεια. Αχ τι μας βρήκε. Την τρυπησαν παντού. Θα κάνουν προληπτικά ένα σωρό εξετάσεις κ φοβάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,τι κάνετε??χαθήκαμε,πολύ κούραση και ξενύχτι...Εμείς αύριο γινόμαστε 1 μηνών.. χθες είχαμε παιδίατρο.. 3850 είναι η μπεμπουλα μου και 53 εκατοστά.. (3020 γεννήθηκε και 49 εκατοστα)Η γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένη.. Θηλαζουμε αποκλειστικά..έχουμε λίγο θέματακι με τους κολικούς,αλλά την παλεύουμε...ελπίζω να είστε όλες καλά.. σας φιλώ γλυκά.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Eιμαστε στο 17, ούτε λίγο ούτε πολύ. Στη λάμπα μπήκε λίγο. Μ ζηταν να την τάισω συνέχεια. Αχ τι μας βρήκε. Την τρυπησαν παντού. Θα κάνουν προληπτικά ένα σωρό εξετάσεις κ φοβάμαι 

ναι κορίτσι μου ο θηλασμός είναι το γιατρικό τώρα... κουράγιο μανούλα όλα καλά θα πανε με το μωράκι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

 Δεν το εχω κανει ακομα γθα αυτο σε ρωταω τοσα

μην σε αγχώνει,  τίποτα δεν είναι.. τη δευτερη μέρα βγήκα και την τέταρτη μέρα ήμουν πίσω στη δουλειά μου. απλά θέλει μετά πολύ προσοχή με την διατροφή σου μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι κορίτσι μου ο θηλασμός είναι το γιατρικό τώρα... κουράγιο μανούλα όλα καλά θα πανε με το μωράκι σου!! 

Μακάρι γτ κάνουν πολλές εξετάσεις για να αποκλείσουν όλα τα, ενδεχομενα. Εύχομαι ο θεούλης να μας βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Μακάρι γτ κάνουν πολλές εξετάσεις για να αποκλείσουν όλα τα, ενδεχομενα. Εύχομαι ο θεούλης να μας βοηθησει

θέλουν να είναι καλυμμένοι γι αυτό πιστεύω σας κάνουν τόσες εξετάσεις. Όλα καλά θα είναι.. προσπάθησε να είσαι ήρεμη.. θα μου πεις τι μου λες τώρα.. και να τελειώσει όλο αυτό γρήγορα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

θέλουν να είναι καλυμμένοι γι αυτό πιστεύω σας κάνουν τόσες εξετάσεις. Όλα καλά θα είναι.. προσπάθησε να είσαι ήρεμη.. θα μου πεις τι μου λες τώρα.. και να τελειώσει όλο αυτό γρήγορα.. 

Τα κάνουν όλα κ καλά κάνουν αλλά η αναμονή σκοτώνει. Μακάρι να είναι ο ίκτερος που μας ταλαιπωρεί μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2019 at 4:02 ΠΜ, ο/η Tweety85 είπε:

Καλημέρα κορίτσαρες....Εμείς 11 ημερών σημερα.... Είμαστε παρα πολυ καλά... το βράδυ κοιμάται..ξυπνάει στο 4ωρο ένα γεύμα κ ένα στο τρίωρο... σούπερ....με ξένο γάλα...Τώρα όλη μέρα είναι μια χαρα...Όμως υπάρχουν στιγμές που από το μεσημέρι ως το βράδυ ή από το απόγευμα ως το βράδυ να έχουμε γκρίνια κ κλάματα  χωρίς λόγω....απ σήμερα θα βάζουμε στο γάλα σταγόνες για τους κολικούς....άντε να δούμε... Την πρωτη φορα που έγινε με έπιασαν τα κλάματα....ένιωσα ότι δεν μπορώ να τον βοηθήσω.... να κάνω εγώ μια άλλη ερώτηση... πονάει σε καμμια η πλάτη από την επισκληριδιο;;;; υποφερωωωωωω....

Κοριτσακι μου μην στεναχωριέσαι ολα καλα και Εμενα η μπεμπα κλαίει -ειδικα στον υπνο της- πολλες φορές γυρνά την αναποδα κ κρατα την την ηρεμεί :)

στις On 19/12/2019 at 6:10 ΠΜ, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς 7 ημερών σήμερα, ειμαστε πολύ ζόρικα, κλαίω συνέχεια. Γκρινιάζει κ κλαίει πολύ, θέλει συνέχεια αγκαλιά, μόλις ηρεμεί κ πάω να την αφήσω αρχίζει ξανά τα ίδια. Νιώθω ερείπιο κ ανίκανη να τα καταφέρω. Εν τω μεταξύ θηλάζω αλλά δν ξέρω αν κάνω κάτι σωστά ή όχι. Κάθεται αναωτρεθς ώρες στο στήθος, αργεί να το πιάσει, κ γενικά μέρα τα παρατάει εύκολα. Κάνει λίγες κινήσεις, σταματάει κ την ενοχκωωεφω για να συνεχίσει. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Μπορεί ν αρχίσω μπιμπερό 

Σιγά σιγά θα ηρεμήσει έτσι ήταν και εμενα η μπεμπα αλλα εδώ και στο ημέρες εχουμε ηρεμήσει. 
υπομονη θέλει κοριτσι μου 

στις πριν 16 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς νοσοκομείο είμαστε, μ ίκτερο κ ορό ???

Αγάπη μου ο ίκτερος ειναι απο τα πιο συνηθισμένα προβλήματα σε νεογνά. Ευχομαι γρηγορα να βγήτε κ να επιστρέψετε σπιτι σας

στις πριν 11 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ... Τ κάνετε?? Πως τα πάτε?? Εμείς σήμερα 17 ημερων... Δύσκολα είναι τα βράδια μας..  Η αϋπνία είναι δεδομένη για όλες μας φαντάζομαι... Να σας ρωτήσω... Θηλάζει κάποια κ βγάζει κ μ θήλαστρο?? Αν ναι πόσο περίπου βγάζετε?? Εγώ βγάζω τ πρωί 120 περίπου.. Αλλά στην υπόλοιπη μέρα 60 70.. Κ δν μ χορταίνει.... Στ στήθος τν βάζω περίπου 2 μ 3 φορές..  

Εγω βγαζω λιγότερο 50-60 (βγαζω καθε λιγες μερες να δω ποσό έχω)

ουτε εμενα χορταίνει με θηλασμο και ξενο είμαστε σημερα μείωσε το ξενο λιγο. Αν δεν τη θηλάσω τρώει γύρω στα 100 αλλα αυτο να ξέρεις ειναι τυπικό στα παιδιά . 
 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;πήγαμε χτες για επανέλεγχο χολεριθρινης όλα καλά ευτυχώς έπεσε η τιμή όποτε δεν χρειάστηκε να μπει στην λάμπα ..επιστρέφουμε σπιτάκι μας επιτέλους!!! Εγώ πάλι δεν είναι και πολύ καλά...Από χτες κλαίω όλη μέρα έτσι ξαφνικά..έχω πολύ άγχος βέβαια πως θα τα καταφέρουμε με το μωρό..Το τραγικό είναι ότι ξεχνάω..ξεχνάω πααάρα πολύ ..έχω φρικάρει..Δεν είχα ποτέ θέμα μνήμης ισα ισα. 

με το καλο να πατε σπιτι σας και μα ξεκινήσετε αυτο το νέο κεφάλαιο της ζωής σας :)

στην πρωτη μ κορη επι 1-2 μηνες εκλαιγα κ εγω συνεχως.

το οτι ξεχνάς δν ειναι τίποτα ειναι άκρως φυσιολογικο !!!

φαντασου χθες γρινιαζα στην κολλητή μ γιατι δε με πήρε να μ ευχηθεί ενω κ εκείνη κ ο αντρας μ επιμένουν οτι ειχαμε μιλησει ???

το Αλτσχάιμερ βαράει κόκκινο!!! Θέλει λιγο καιρο να μαζέψουμε τα κομμάτια μας ;) 

 

κοριτσια μου καλησπερα και απο εμάς.

εμεις είμαστε μια χαρά με ζόρια φυσικα!

Τα βραδυα ο ύπνος έχει μειωθεί σημαντικά για εμενα πλεον και την ημέρα δεν μπορω να κοιμηθω γιατι έχω κ τη δευτερη κορη κ καθολου βοήθεια πέραν του συζύγου οταν δεν δουλευει.

καποιες φορές μολις ηρεμήσει η μια αρχίζει η αλλη κ νιωθω σαν διαλυμένη κουκλα...

Οι δουλειές στο σπιτι γινονται με δυσκολία...

ευτυχως η μεγαλη κορη δεν ζηλεύει τοσο πολυ κ έτσι η κατασταση ειναι λιγο πιο εύκολη απ οσο περίμενα...

 

συμβουλη! Περιμένετε να μεγαλώσουν πρώτα τα παιδακια σας κ μετα κάντε το δεύτερο :) 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια..

γεννησα προχθες στις 17:25 με καισαρικη τελακα...πηγα για προκληση και ετυχε να ημουν ηδη ετοιμη και το υποθετο μ βαλανε επεσε απο το κολπο μ στη μια ωρα οποτε δεν εδρασε.. σπασαν τα νερα απο μονα τους στις 2 το βραδυ και ξεκινησαν οι πονοι!!! 

Περασα ολο το βραδυ με πονους το πρωι επισκληριδιο και καπως τα ανεχομουν!!

αλλα ο μικρος δεν ειχε παρει σωστη θεση μεσα και δεν ερχοταν τοσο καλα το κεφαλακι του και μετα απο τοσες ωρες δεν εκανα διαστολη εστασα μεχρι 4 και ειπα να γινει καισαρικη!!

αυτη ηταν η δικη μου εμπειρια...

Αλλα καταλαβα οτι καθε πονος και η καθε ταλαιπορια αξιζει για αυτα τα πλασματακια και ουτε που τα θυμασαι μετα!!!

ευχομαι στις κοπελες που ειναι οι επομενες να πανε ολα καλα και να κρατησουν τα μπεμπακια τους στην αγκαλιτσα τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσακι μου μην στεναχωριέσαι ολα καλα και Εμενα η μπεμπα κλαίει -ειδικα στον υπνο της- πολλες φορές γυρνά την αναποδα κ κρατα την την ηρεμεί :)

Σιγά σιγά θα ηρεμήσει έτσι ήταν και εμενα η μπεμπα αλλα εδώ και στο ημέρες εχουμε ηρεμήσει. 
υπομονη θέλει κοριτσι μου 

Αγάπη μου ο ίκτερος ειναι απο τα πιο συνηθισμένα προβλήματα σε νεογνά. Ευχομαι γρηγορα να βγήτε κ να επιστρέψετε σπιτι σας

Εγω βγαζω λιγότερο 50-60 (βγαζω καθε λιγες μερες να δω ποσό έχω)

ουτε εμενα χορταίνει με θηλασμο και ξενο είμαστε σημερα μείωσε το ξενο λιγο. Αν δεν τη θηλάσω τρώει γύρω στα 100 αλλα αυτο να ξέρεις ειναι τυπικό στα παιδιά . 
 

με το καλο να πατε σπιτι σας και μα ξεκινήσετε αυτο το νέο κεφάλαιο της ζωής σας :)

στην πρωτη μ κορη επι 1-2 μηνες εκλαιγα κ εγω συνεχως.

το οτι ξεχνάς δν ειναι τίποτα ειναι άκρως φυσιολογικο !!!

φαντασου χθες γρινιαζα στην κολλητή μ γιατι δε με πήρε να μ ευχηθεί ενω κ εκείνη κ ο αντρας μ επιμένουν οτι ειχαμε μιλησει ???

το Αλτσχάιμερ βαράει κόκκινο!!! Θέλει λιγο καιρο να μαζέψουμε τα κομμάτια μας ;) 

 

κοριτσια μου καλησπερα και απο εμάς.

εμεις είμαστε μια χαρά με ζόρια φυσικα!

Τα βραδυα ο ύπνος έχει μειωθεί σημαντικά για εμενα πλεον και την ημέρα δεν μπορω να κοιμηθω γιατι έχω κ τη δευτερη κορη κ καθολου βοήθεια πέραν του συζύγου οταν δεν δουλευει.

καποιες φορές μολις ηρεμήσει η μια αρχίζει η αλλη κ νιωθω σαν διαλυμένη κουκλα...

Οι δουλειές στο σπιτι γινονται με δυσκολία...

ευτυχως η μεγαλη κορη δεν ζηλεύει τοσο πολυ κ έτσι η κατασταση ειναι λιγο πιο εύκολη απ οσο περίμενα...

 

συμβουλη! Περιμένετε να μεγαλώσουν πρώτα τα παιδακια σας κ μετα κάντε το δεύτερο :) 

 

 

Μακάρι να φύγουμε γρήγορα. Κάποιες άλλες εξετάσεις που γιναν ως τώρα βγήκαν αρνητικές. Περιμένουμε κ άλλες. Να πέσει ο ίκτερος ν πάμε σπίτι μας να κάνουμε τα πρώτα μας Χριστούγεννα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια..

γεννησα προχθες στις 17:25 με καισαρικη τελακα...πηγα για προκληση και ετυχε να ημουν ηδη ετοιμη και το υποθετο μ βαλανε επεσε απο το κολπο μ στη μια ωρα οποτε δεν εδρασε.. σπασαν τα νερα απο μονα τους στις 2 το βραδυ και ξεκινησαν οι πονοι!!! 

Περασα ολο το βραδυ με πονους το πρωι επισκληριδιο και καπως τα ανεχομουν!!

αλλα ο μικρος δεν ειχε παρει σωστη θεση μεσα και δεν ερχοταν τοσο καλα το κεφαλακι του και μετα απο τοσες ωρες δεν εκανα διαστολη εστασα μεχρι 4 και ειπα να γινει καισαρικη!!

αυτη ηταν η δικη μου εμπειρια...

Αλλα καταλαβα οτι καθε πονος και η καθε ταλαιπορια αξιζει για αυτα τα πλασματακια και ουτε που τα θυμασαι μετα!!!

ευχομαι στις κοπελες που ειναι οι επομενες να πανε ολα καλα και να κρατησουν τα μπεμπακια τους στην αγκαλιτσα τους!!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου γερο και δυνατο να είναι το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Μακάρι να φύγουμε γρήγορα. Κάποιες άλλες εξετάσεις που γιναν ως τώρα βγήκαν αρνητικές. Περιμένουμε κ άλλες. Να πέσει ο ίκτερος ν πάμε σπίτι μας να κάνουμε τα πρώτα μας Χριστούγεννα 

Ολα καλα θα πανε ! Καλυτερα να το ξεσκονίσουν στις εξετασεις να ειστε σίγουροι. Και γρηγορα σπιτι σας έρχονται Χριστούγεννα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια..

γεννησα προχθες στις 17:25 με καισαρικη τελακα...πηγα για προκληση και ετυχε να ημουν ηδη ετοιμη και το υποθετο μ βαλανε επεσε απο το κολπο μ στη μια ωρα οποτε δεν εδρασε.. σπασαν τα νερα απο μονα τους στις 2 το βραδυ και ξεκινησαν οι πονοι!!! 

Περασα ολο το βραδυ με πονους το πρωι επισκληριδιο και καπως τα ανεχομουν!!

αλλα ο μικρος δεν ειχε παρει σωστη θεση μεσα και δεν ερχοταν τοσο καλα το κεφαλακι του και μετα απο τοσες ωρες δεν εκανα διαστολη εστασα μεχρι 4 και ειπα να γινει καισαρικη!!

αυτη ηταν η δικη μου εμπειρια...

Αλλα καταλαβα οτι καθε πονος και η καθε ταλαιπορια αξιζει για αυτα τα πλασματακια και ουτε που τα θυμασαι μετα!!!

ευχομαι στις κοπελες που ειναι οι επομενες να πανε ολα καλα και να κρατησουν τα μπεμπακια τους στην αγκαλιτσα τους!!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Γερό και καλότυχο το μωράκι σου!! 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Μακάρι να φύγουμε γρήγορα. Κάποιες άλλες εξετάσεις που γιναν ως τώρα βγήκαν αρνητικές. Περιμένουμε κ άλλες. Να πέσει ο ίκτερος ν πάμε σπίτι μας να κάνουμε τα πρώτα μας Χριστούγεννα 

Ολα καλά θα πάνε κοπέλα μου!! Καλά αποτελέσματα εύχομαι και γρήγορα σπίτι σας!! Ενημέρωσε μας αν θέλεις όταν έχεις νεότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...