Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πως τα πάμε οι μωρομανες? Εμείς τη Πέμπτη σαραντιζουμε ?

με το καλό κοπέλα μου!! έστρωσαν καθόλου τα πράγματα;; 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?Πως τα πατεεε?Εμεις δεν κλεινουμε ματι το βραδυυυ,πολυ γκρινια κ δεν κοιμται,μονο να τρωει θελει...Ακουω εμπειριες απο ολες σας!!!

Εμείς γκρίνια ευτυχώς δεν έχουμε πολύ αλλά ξενυχταμε γιατί η μπέμπα μου θέλει βραδινές βόλτες μέσα στο σπίτι... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσι.. εμένα ναι έτσι μου είχε πει η παιδίατρος και τα κορίτσια από την παιδιατρική.. την Τρίτη μέρα ήταν πιο ζωηρή αλλά όταν την έπαιρνε ο ύπνος έκανα και εγώ αυτά που ανέφερε  η @netspirit αλλά επειδή η ψυχολογία μου ήταν ήδη χάλια ένιωθα ότι έκανα βασανιστήρια στο μωρό μου. Ευτυχώς συνεργάστηκε μετά και όλα καλά. βγήκατε;; 

Βγήκαμε σήμερα,ήρθαμε σπίτι μας επιτέλους.Γενικά είναι ήσυχο μωρό.Θα μιλήσω και με παιδίατρο το βραδάκι.Εσένα πόσο βάρος έχασε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Βγήκαμε σήμερα,ήρθαμε σπίτι μας επιτέλους.Γενικά είναι ήσυχο μωρό.Θα μιλήσω και με παιδίατρο το βραδάκι.Εσένα πόσο βάρος έχασε?

ναι μιλά με παιδίατρο να έχεις μια πιο σωστή γνώμη. Εμένα έχασε 200 γραμμάρια και την ημέρα που βγήκαμε είχε πάρει 30 γραμμάρια.. εχτές που την ζυγισαμε σε μια βδομάδα έβαλε 350 γραμμάρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2019 at 9:54 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

Δν πονάει το σπάσιμο των νερών καθόλου, απλά ο γιατρός μέχρι να το κάνει σε ψαχουλευει με τα δάχτυλα αρκετά βαθιά κ εγώ προσωπικά πονεσα. Οι πόνοι ναι ήταν εντελώς ανεκτοι, δν μπορώ να πω πως υπέφερα καθολου. Και χαίρομαι που μου άφηνε μια αίσθηση να καταλαβαίνω τι κάνω, δν ήμουν τελείως μουδιασμένη κ όμως δν πονουσα. Μην φοβάσαι αλήθεια στο λέω. 

Με ηρεμισες καπως...γιατι εχω αγχος ειναι η αληθεια!!! Να σου ζησει το μωρακι σου!! Και σε ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι μιλά με παιδίατρο να έχεις μια πιο σωστή γνώμη. Εμένα έχασε 200 γραμμάρια και την ημέρα που βγήκαμε είχε πάρει 30 γραμμάρια.. εχτές που την ζυγισαμε σε μια βδομάδα έβαλε 350 γραμμάρια 

Εμένα έχασε 300 γρ,αλλά δεν είναι πολλά μας είπε ο παιδίατρος.Η αλήθεια είναι ότι τις πρώτες δύο μέρες δεν έτρωγε καλά,τώρα αρχίσαμε να το βρίσκουμε με το θηλασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Με ηρεμισες καπως...γιατι εχω αγχος ειναι η αληθεια!!! Να σου ζησει το μωρακι σου!! Και σε ευχαριστω πολυ!!!

όλα θα πάνε καλά,να είσαι σίγουρη,κ δεν θα πονέσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

με το καλό κοπέλα μου!! έστρωσαν καθόλου τα πράγματα;; 

 

Εμείς γκρίνια ευτυχώς δεν έχουμε πολύ αλλά ξενυχταμε γιατί η μπέμπα μου θέλει βραδινές βόλτες μέσα στο σπίτι... ??

Ναι έχουν στρώσει λιγάκι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Πρώτο βράδυ στο σπίτι με τη μπέμπα, πολύ δύσκολο. Πολύ ανήσυχη, πολύ κλάμα, ζήτημα να κοιμήθηκα 2 ώρες κ σέρνομαι. ?

Θηλάζεις; Μηπως δεν χορταίνει ακομι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Πρώτο βράδυ στο σπίτι με τη μπέμπα, πολύ δύσκολο. Πολύ ανήσυχη, πολύ κλάμα, ζήτημα να κοιμήθηκα 2 ώρες κ σέρνομαι. ?

καινούριο περιβάλλον, καινούριες μυρωδιές, τα πρώτα βράδια ηταν και εμάς πολύ δύσκολα.. ήμουν και εγώ αγχωμένη..  πιστεύω καταλάβαινε την νευρικότητα μου.. όλο το βράδυ την θήλαζα.. υπομονή μανούλα ότι κάνεις το κάνεις καλά! θα φτιάξουν τα πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Θηλάζεις; Μηπως δεν χορταίνει ακομι; 

Θηλαζω και αν κρινω απο τις πανες που αλλαζουμε τρωει καλα.Παντως ειναι μες τη γκρινια,μονο στην αγκαλια ησυχαζει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Θηλαζω και αν κρινω απο τις πανες που αλλαζουμε τρωει καλα.Παντως ειναι μες τη γκρινια,μονο στην αγκαλια ησυχαζει

 

άμα θηλάζει και σου γεμίζει πάνες μην αγχώνεσαι!! Είναι η προσαρμογή στο καινούριο περιβάλλον.. λίγο υπομονή από εσένα και θα βρείτε τη ρουτίνα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

άμα θηλάζει και σου γεμίζει πάνες μην αγχώνεσαι!! Είναι η προσαρμογή στο καινούριο περιβάλλον.. λίγο υπομονή από εσένα και θα βρείτε τη ρουτίνα σας.

Πάνες γεμίζουμε μπόλικες ευτυχώς. Εσείς προσαρμοστηκατεε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Θηλαζω και αν κρινω απο τις πανες που αλλαζουμε τρωει καλα.Παντως ειναι μες τη γκρινια,μονο στην αγκαλια ησυχαζει

 

Εμενα πάλι γκρινιάζει γιατι δεν χορταίνει... μια στηθος μια μπιμπερο έχω χάσει τη μπαλα ???

Υπομονη κανε θέλετε χρόνο να μάθετε η μια την αλλη :) 

 

κοριτσια που χαθήκατε οι υπόλοιπες;;; Μηπως ψάχνετε τον υπνο;;; ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Εμενα πάλι γκρινιάζει γιατι δεν χορταίνει... μια στηθος μια μπιμπερο έχω χάσει τη μπαλα ???

Υπομονη κανε θέλετε χρόνο να μάθετε η μια την αλλη :) 

 

κοριτσια που χαθήκατε οι υπόλοιπες;;; Μηπως ψάχνετε τον υπνο;;; ?

 

Κ γω δεν ξέρω πόσο τρώει. Ν δούμε Πέμπτη π θα ρθει η γιατρός Ν την ζυγίσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Πάνες γεμίζουμε μπόλικες ευτυχώς. Εσείς προσαρμοστηκατεε; 

ναι είμαστε καλύτερα.. ευτυχώς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι είμαστε καλύτερα.. ευτυχώς... 

Μπράβο, ωραία. Κ μεις σήμερα κοιμήθηκαμε πολύ το πρωί. Αλλά ζορίζεται να κάνει κακά η καημένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...

σε λιγη ωρα παω στο μαιευτηριο για να ξεκινησω προκληση...το αγχος φυσικα μεγαλο χωρις να το θελω!!! Ελπιζω αυριο να μην ταλαιπορηθω πολυ και να γεννησω συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια...

σε λιγη ωρα παω στο μαιευτηριο για να ξεκινησω προκληση...το αγχος φυσικα μεγαλο χωρις να το θελω!!! Ελπιζω αυριο να μην ταλαιπορηθω πολυ και να γεννησω συντομα!!

Στο ευχομαι ολοψυχα!! Να μην αγχώνεσαι καθόλου, θα δεις ότι δεν είναι κατι τόσο τρομερό τελικά. Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σ στην αγκαλιά ❣️Περιμένουμε νεα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια...

σε λιγη ωρα παω στο μαιευτηριο για να ξεκινησω προκληση...το αγχος φυσικα μεγαλο χωρις να το θελω!!! Ελπιζω αυριο να μην ταλαιπορηθω πολυ και να γεννησω συντομα!!

Με το καλό κορίτσι μου όλα να πάνε καλά!!!με ένα πόνο!! ???περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κανετε;;; Εμείς σήμερα βγήκαμε από το νοσοκομείο αλλά δεν γυρίζουμε ακόμα στο νησί θα πρέπει να παμε αύριο για μια επανάληψη αίματος για χολεριθρινη είμασταν στα όρια για ικτερο ..ευτυχώς έπεσε γι'αυτό μας έβγαλαν αλλά θελουμε να δούμε ότι θα πέσει κ άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια...

σε λιγη ωρα παω στο μαιευτηριο για να ξεκινησω προκληση...το αγχος φυσικα μεγαλο χωρις να το θελω!!! Ελπιζω αυριο να μην ταλαιπορηθω πολυ και να γεννησω συντομα!!

Σου ευχομαι ολόψυχα ολα να πανε καλα και να Αγκαλιάσεις γρηγορα το μωρακι σου !

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κανετε;;; Εμείς σήμερα βγήκαμε από το νοσοκομείο αλλά δεν γυρίζουμε ακόμα στο νησί θα πρέπει να παμε αύριο για μια επανάληψη αίματος για χολεριθρινη είμασταν στα όρια για ικτερο ..ευτυχώς έπεσε γι'αυτό μας έβγαλαν αλλά θελουμε να δούμε ότι θα πέσει κ άλλο.

Καλως την βάλε το μωρο στο φως λέγαν οι παλιοί φως κ ήλιο ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2019 at 4:27 ΜΜ, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?Πως τα πατεεε?Εμεις δεν κλεινουμε ματι το βραδυυυ,πολυ γκρινια κ δεν κοιμται,μονο να τρωει θελει...Ακουω εμπειριες απο ολες σας!!!

Εμείς 7 ημερών σήμερα, ειμαστε πολύ ζόρικα, κλαίω συνέχεια. Γκρινιάζει κ κλαίει πολύ, θέλει συνέχεια αγκαλιά, μόλις ηρεμεί κ πάω να την αφήσω αρχίζει ξανά τα ίδια. Νιώθω ερείπιο κ ανίκανη να τα καταφέρω. Εν τω μεταξύ θηλάζω αλλά δν ξέρω αν κάνω κάτι σωστά ή όχι. Κάθεται αναωτρεθς ώρες στο στήθος, αργεί να το πιάσει, κ γενικά μέρα τα παρατάει εύκολα. Κάνει λίγες κινήσεις, σταματάει κ την ενοχκωωεφω για να συνεχίσει. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Μπορεί ν αρχίσω μπιμπερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια...

σε λιγη ωρα παω στο μαιευτηριο για να ξεκινησω προκληση...το αγχος φυσικα μεγαλο χωρις να το θελω!!! Ελπιζω αυριο να μην ταλαιπορηθω πολυ και να γεννησω συντομα!!

Με ένα πόνο κοπέλα μου! Εύχομαι να γέννησες εύκολα και να μην ταλαιπωρήθηκες... 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς 7 ημερών σήμερα, ειμαστε πολύ ζόρικα, κλαίω συνέχεια. Γκρινιάζει κ κλαίει πολύ, θέλει συνέχεια αγκαλιά, μόλις ηρεμεί κ πάω να την αφήσω αρχίζει ξανά τα ίδια. Νιώθω ερείπιο κ ανίκανη να τα καταφέρω. Εν τω μεταξύ θηλάζω αλλά δν ξέρω αν κάνω κάτι σωστά ή όχι. Κάθεται αναωτρεθς ώρες στο στήθος, αργεί να το πιάσει, κ γενικά μέρα τα παρατάει εύκολα. Κάνει λίγες κινήσεις, σταματάει κ την ενοχκωωεφω για να συνεχίσει. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Μπορεί ν αρχίσω μπιμπερό 

Κοπέλα μου μου θυμίζεις πολύ εμένα στην αρχή.. όλη μέρα το μωρό στο στήθος και το βράδυ να κλαίει απαρηγόρητο και να μην ξέρουμε με τον άντρα μου τι να την κάνουμε για να ηρεμίσει... Χρειαζόμουν και εγώ κάποιον να μου πει ότι όλα πάνε καλά και ότι όλα τα κάνω σωστά.. γι αυτό και φώναξα σύμβουλο θηλασμού στο σπίτι που με βοήθησε πάρα πολύ!! Από τότε ηρέμησα εγώ και ως δια μαγείας ηρέμησε και το μωρό.. ειδικά όταν φύγαμε από θεσσαλονίκη και ήρθαμε σπίτι μας ηρέμησα ακόμα περισσότερο. Γνώμη μου απ τη στιγμή που το μωρό σου γεμίζει πάνες όλα πάνε καλά.. αλλά από την άλλη σκέψου να φωνάξεις μια σύμβουλο ή μαία να δεις θα νιώσεις καλύτερα. 

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κανετε;;; Εμείς σήμερα βγήκαμε από το νοσοκομείο αλλά δεν γυρίζουμε ακόμα στο νησί θα πρέπει να παμε αύριο για μια επανάληψη αίματος για χολεριθρινη είμασταν στα όρια για ικτερο ..ευτυχώς έπεσε γι'αυτό μας έβγαλαν αλλά θελουμε να δούμε ότι θα πέσει κ άλλο.

και εμείς είχαμε πάει για επανέλεγχο της χολεριθρίνης.. έκλαιγε το μωρό από μέσα που του παίρνανε αίμα και απ έξω έκλαιγα εγώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Καλημέρα κορίτσαρες....Εμείς 11 ημερών σημερα.... Είμαστε παρα πολυ καλά... το βράδυ κοιμάται..ξυπνάει στο 4ωρο ένα γεύμα κ ένα στο τρίωρο... σούπερ....με ξένο γάλα...Τώρα όλη μέρα είναι μια χαρα...Όμως υπάρχουν στιγμές που από το μεσημέρι ως το βράδυ ή από το απόγευμα ως το βράδυ να έχουμε γκρίνια κ κλάματα  χωρίς λόγω....απ σήμερα θα βάζουμε στο γάλα σταγόνες για τους κολικούς....άντε να δούμε... Την πρωτη φορα που έγινε με έπιασαν τα κλάματα....ένιωσα ότι δεν μπορώ να τον βοηθήσω.... να κάνω εγώ μια άλλη ερώτηση... πονάει σε καμμια η πλάτη από την επισκληριδιο;;;; υποφερωωωωωω....

κορίτσι εγώ πονάω πολύ ψηλά στη πλάτη μου, συγκεκριμένα στη δεξιά πλευρά.. πιστεύω όμως ότι είναι μυικό από κακή στάση που είχα στην αρχή λόγω θηλασμόυ.. λες να φταίει η επισκληριδιος? δεν το είχα σκεφτεί.. εγώ μόλις μου κάνει εντριβή ο σύζυγος μου περνάει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...