Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Μολις τον πήρα τηλ γιατι το παρακολουθώ μερες τωρα κ το βλεπω τσιμπημένο 

μου ειπε οτι ισως αργήσει να επανέλθει γιατι θηλάζω αλλα οτι θα επανέλθει με τον καιρο κ πως οι μετρήσεις μ ειναι καλές... οποτε αν κάποια έχει περισσότερα νεα ας μας ενημερώσει :)

Ευχαριστούμε πολυ!!!

σου ευχόμαστε οτι καλύτερο!!!

Κ μένα με πήρε. Μου είπε όχι μετρήσεις, όχι ινσουλίνη. Σε 3 μήνες καμπύλη κ γλυκοζυλιωμενη. Τσιμπημένο δλδ πόσο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Κ μένα με πήρε. Μου είπε όχι μετρήσεις, όχι ινσουλίνη. Σε 3 μήνες καμπύλη κ γλυκοζυλιωμενη. Τσιμπημένο δλδ πόσο; 

Σε νηστεία εγω ειχα πάντα 75-80 τωρα έχω 95-100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Μπαμπατσικο το μπουμπουκακι!!! Να σπυ ζησει ❤️❤️

Να σου ζησει κοριτσι μου οτι επιθυμείς ?

Ειλικρινά μπράβο σου που το πάλεψες και δεν τα παρατήσεις!!!

????

Σε ευχαριστώ πολύ! Θέλει στήριξη από το περιβάλλον σου, αλλιώς δεν γίνεται είναι πολύ δύσκολο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εννοείται κορίτσι μου. Λοιπόν, πήγα στην κλινική ήρεμη κ ψύχραιμη, πράγμα  περίεργο για μένα. Μου κάνανε κλύσμα, καρδιογραφημα, πίεση, κ ήμουν όλες τις ώρες συνδεδεμένη με τον καρδιοτοκογραφο. Μου βάλανε υπόθετο κ μου κάνανε αποκολληση υμενων. Εκεί πονουσα λίγο. Είχα διαστολή 1-2.μετα από 3-4 ώρες είχα διαστολή 3,απελπιστηκα.λεω πάει θα τη φάω τη μέρα, πονακια ναι λίγα που ερχόταν κ έφευγαν και πολλές συσπάσεις. Μου έσπασε ο γιατρός τα νερά, επίσης πονεσα αρκετά κ κατευθείαν κάναμε επισκληριδιο. Να σου πω ότι σε ελάχιστα λεπτά δν ένιωθα τπτ αλλά σε λιγότερο από μια ώρα άρχισα να πονάω πάλι. Μου κανανε κι άλλη δόση, κ ο τράχηλος ως δια μαγείας έφτασε διαστολή 10. Πριν αρχίσω τις εξωθησεις κάνω κ μια  τρίτη δοση. Δν ξέρω γτ κρατούσε τόσο λίγο. Πάντως κ εκεί με βοήθησε γτ έσπρωχνα χωρίς να πονάω αλλά ένιωθα κ τι κάνω. Γενικά ήταν μια σχετικά εύκολη διαδικασία. Μα μην φοβάσαι. Με το καλό το μωρακι σου

Σεευχαριστω που μου απαντησες...

οταν σου εσπασαν τα νερα πονεσες;; Γιατι εμενα η μαια μου ειπε οτι δεν ποναει αυτη η διαδικασια...και οι πονοι με την επισκληριδιο ηταν ανεκτοι δηλαδη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marzou είπε:

Σεευχαριστω που μου απαντησες...

οταν σου εσπασαν τα νερα πονεσες;; Γιατι εμενα η μαια μου ειπε οτι δεν ποναει αυτη η διαδικασια...και οι πονοι με την επισκληριδιο ηταν ανεκτοι δηλαδη;;

Δν πονάει το σπάσιμο των νερών καθόλου, απλά ο γιατρός μέχρι να το κάνει σε ψαχουλευει με τα δάχτυλα αρκετά βαθιά κ εγώ προσωπικά πονεσα. Οι πόνοι ναι ήταν εντελώς ανεκτοι, δν μπορώ να πω πως υπέφερα καθολου. Και χαίρομαι που μου άφηνε μια αίσθηση να καταλαβαίνω τι κάνω, δν ήμουν τελείως μουδιασμένη κ όμως δν πονουσα. Μην φοβάσαι αλήθεια στο λέω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Σε νηστεία εγω ειχα πάντα 75-80 τωρα έχω 95-100

Μέχρι 100 εκτός κύησης είναι εντελώς φυσιολογικό. Μέτρησες μετά από φαγητό; έφαγες κανονικά η πάλι στη στέρηση; γιατί εγώ τρώω τα πάντα κ γλυκά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γέννησα κ γω 2750 ο μικρος μου...ταλσοπωρηθηκα λιγάκι γτ την ώρα που πήγαν ν μ κάνουν την επιακληριδιο πανικοβληθηκα έβαλα τα κλάματα κ ανέβασα πίεση κ σφυγμούς...ευτυχώς δεν επιρρεασε τον μικρό.  Ο μικρός εκτός από ανάποδα που ήταν ήταν τυλιγμένος στο λαιμο με τον λωρο..δόξα το θεό όλα καλά όμως..θηλασα κιόλας..ελπίζω να συνεχίσω..Τώρα έχω κάτι πόνους αλλά αύριο μεθαύριο θα περάσουν...είναι ένας κούκλος δεν  χορταίνω να τον χαζεύω!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κ γω 2750 ο μικρος μου...ταλσοπωρηθηκα λιγάκι γτ την ώρα που πήγαν ν μ κάνουν την επιακληριδιο πανικοβληθηκα έβαλα τα κλάματα κ ανέβασα πίεση κ σφυγμούς...ευτυχώς δεν επιρρεασε τον μικρό.  Ο μικρός εκτός από ανάποδα που ήταν ήταν τυλιγμένος στο λαιμο με τον λωρο..δόξα το θεό όλα καλά όμως..θηλασα κιόλας..ελπίζω να συνεχίσω..Τώρα έχω κάτι πόνους αλλά αύριο μεθαύριο θα περάσουν...είναι ένας κούκλος δεν  χορταίνω να τον χαζεύω!!!!!??

Να σου ζησει!! Κ γω ζω την απόλυτη ευτυχία από χθες. Είμαστε ευλογημένες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κ γω 2750 ο μικρος μου...ταλσοπωρηθηκα λιγάκι γτ την ώρα που πήγαν ν μ κάνουν την επιακληριδιο πανικοβληθηκα έβαλα τα κλάματα κ ανέβασα πίεση κ σφυγμούς...ευτυχώς δεν επιρρεασε τον μικρό.  Ο μικρός εκτός από ανάποδα που ήταν ήταν τυλιγμένος στο λαιμο με τον λωρο..δόξα το θεό όλα καλά όμως..θηλασα κιόλας..ελπίζω να συνεχίσω..Τώρα έχω κάτι πόνους αλλά αύριο μεθαύριο θα περάσουν...είναι ένας κούκλος δεν  χορταίνω να τον χαζεύω!!!!!??

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! Τέλος καλό όλα καλά!! Γερό και καλοτυχο το αγοράκι σου!! Καλή ανατροφή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Να σου ζησει!! Κ γω ζω την απόλυτη ευτυχία από χθες. Είμαστε ευλογημένες!! 

κορίτσι μου πως είσαι;; σε ποιο όροφο είσαι;; εγώ ήμουν στο πρώτο στο 115.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κ γω 2750 ο μικρος μου...ταλσοπωρηθηκα λιγάκι γτ την ώρα που πήγαν ν μ κάνουν την επιακληριδιο πανικοβληθηκα έβαλα τα κλάματα κ ανέβασα πίεση κ σφυγμούς...ευτυχώς δεν επιρρεασε τον μικρό.  Ο μικρός εκτός από ανάποδα που ήταν ήταν τυλιγμένος στο λαιμο με τον λωρο..δόξα το θεό όλα καλά όμως..θηλασα κιόλας..ελπίζω να συνεχίσω..Τώρα έχω κάτι πόνους αλλά αύριο μεθαύριο θα περάσουν...είναι ένας κούκλος δεν  χορταίνω να τον χαζεύω!!!!!??

Κοριτσάκι μ γλυκό να σ ζήσει ο κούκλος...να σηκωθείς κοριτσάκι μ σιγα σιγά χωρίς ν ακούς τ λένε... Καλή ανάρρωση κ όλα είναι όμορφα από δω κ πέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου πως είσαι;; σε ποιο όροφο είσαι;; εγώ ήμουν στο πρώτο στο 115.. 

Στο 210 εγώ. Χθες πονουσα από κατω στα ράμματα. Σημερα χωρίς παυσίπονο πολύ καλύτερα. Αύριο πιστεύω θα μαι τελείως καλά. Ανυπομονώ να πάμε σπίτι. Εσείς πως είστε; μπήκατε σε μια σειρά; κοιμάται το μωράκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Στο 210 εγώ. Χθες πονουσα από κατω στα ράμματα. Σημερα χωρίς παυσίπονο πολύ καλύτερα. Αύριο πιστεύω θα μαι τελείως καλά. Ανυπομονώ να πάμε σπίτι. Εσείς πως είστε; μπήκατε σε μια σειρά; κοιμάται το μωράκι; 

Εμείς έχουμε γυρίσει από το προηγούμενο Σάββατο στο νησί και κάπως μπήκαμε σε μια σειρά.  Άλλες φορές κοιμάται και άλλες μας ξενυχταει... έχουμε και κάποια πονάκια ώρες ώρες.. θα το βρούμε το πρόγραμμα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Εμείς έχουμε γυρίσει από το προηγούμενο Σάββατο στο νησί και κάπως μπήκαμε σε μια σειρά.  Άλλες φορές κοιμάται και άλλες μας ξενυχταει... έχουμε και κάποια πονάκια ώρες ώρες.. θα το βρούμε το πρόγραμμα μας

Εμένα άρχισε ν μένει στο στήθος αρκετή ώρα. Αλλά συνέχεια κοιμαται. Τόσο πολύ κοιμούνται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμένα άρχισε ν μένει στο στήθος αρκετή ώρα. Αλλά συνέχεια κοιμαται. Τόσο πολύ κοιμούνται; 

κοιμάται λόγω της επισκληριδιου...  τα πιανει τη δεύτερη μέρα..  συνήθως κρατάει ένα 24ωρο... προσπάθησε να τη έχεις στο στήθος όσο γίνεται για να τρώει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κοιμάται λόγω της επισκληριδιου...  τα πιανει τη δεύτερη μέρα..  συνήθως κρατάει ένα 24ωρο... προσπάθησε να τη έχεις στο στήθος όσο γίνεται για να τρώει.. 

Όταν έρχεται ξύπνια τρώει κ μετά κοιμάται. Αλλά όταν την φέρνουν κ κοιμάται δν ξυπνάει μ τπτ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Όταν έρχεται ξύπνια τρώει κ μετά κοιμάται. Αλλά όταν την φέρνουν κ κοιμάται δν ξυπνάει μ τπτ 

και εμένα έτσι ήταν τη δεύτερη μέρα και νόμιζα ότι κάτι έχει το μωρο μου, όλη μέρα προσπαθούσαμε να την ξυπνήσουμε με τον άντρα μου για να φάει γιατί φοβόμουν μην ανεβάσει ικτερο. πολύ δύσκολα ξυπνούσε.. και κλαααμα εγώ ότι κάτι δεν πάει καλά.. την Τρίτη μέρα πέρασε ο ληθαργος και ήταν πιο ζωηρή και πεινασμένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

και εμένα έτσι ήταν τη δεύτερη μέρα και νόμιζα ότι κάτι έχει το μωρο μου, όλη μέρα προσπαθούσαμε να την ξυπνήσουμε με τον άντρα μου για να φάει γιατί φοβόμουν μην ανεβάσει ικτερο. πολύ δύσκολα ξυπνούσε.. και κλαααμα εγώ ότι κάτι δεν πάει καλά.. την Τρίτη μέρα πέρασε ο ληθαργος και ήταν πιο ζωηρή και πεινασμένη..

Τα ίδια κ εμείς κι έχω σκάσει. Αύριο βγαίνουμε επιτέλους. Μα κοιμάται όλη μερα, δν μπορώ να την ξυπνήσω. Το πρώτο βράδυ έκανε ένα κλάμα, πλανταξε, και σήμερα ύπνος βαθύς. Σου ειπαν δλδ οι γιατροί ότι είναι ίσως από την επισκληριδιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2019 at 9:57 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

Μέχρι 100 εκτός κύησης είναι εντελώς φυσιολογικό. Μέτρησες μετά από φαγητό; έφαγες κανονικά η πάλι στη στέρηση; γιατί εγώ τρώω τα πάντα κ γλυκά. 

Δεν τολμάω να μετρηθώ μετα το φαγητο ???

στις On 14/12/2019 at 10:28 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κ γω 2750 ο μικρος μου...ταλσοπωρηθηκα λιγάκι γτ την ώρα που πήγαν ν μ κάνουν την επιακληριδιο πανικοβληθηκα έβαλα τα κλάματα κ ανέβασα πίεση κ σφυγμούς...ευτυχώς δεν επιρρεασε τον μικρό.  Ο μικρός εκτός από ανάποδα που ήταν ήταν τυλιγμένος στο λαιμο με τον λωρο..δόξα το θεό όλα καλά όμως..θηλασα κιόλας..ελπίζω να συνεχίσω..Τώρα έχω κάτι πόνους αλλά αύριο μεθαύριο θα περάσουν...είναι ένας κούκλος δεν  χορταίνω να τον χαζεύω!!!!!??

Να χαιρεσε τον κούκλο σου!!!

τελος καλα ολα καλα! Ξεχνά ολα τα υπολοιπα και απολαυσε τον μοναδικό σπυ έρωτα :) 

στις πριν 8 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εμένα άρχισε ν μένει στο στήθος αρκετή ώρα. Αλλά συνέχεια κοιμαται. Τόσο πολύ κοιμούνται; 

Ολα τα μωρά κοιμούνται αρκετα :) 

εμενα στο μαιευτήριο κοιμοταν συνέχεια ξυπνούσε με το ζόρι τις πρώτες μερες. Την ξυπνούσα αλλάζοντας τη ή κάνοντας την μπανιο ή πλένοντας την κατω πταν την άλλαζα.

τωρα πλεον πταν τη περνει ο ύπνος στο στηθος μ, τραβάω ελαφρώς το αυτάκι της ?

στην πρωτη μ κορη π δεν ήξερα ειχα βάλει τα κλαμματα αλλα μετα έμαθα :) 

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Όταν έρχεται ξύπνια τρώει κ μετά κοιμάται. Αλλά όταν την φέρνουν κ κοιμάται δν ξυπνάει μ τπτ 

Νεράκι βγαλε την πάνα και πλύνε το ποπουδάκο της ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Δεν τολμάω να μετρηθώ μετα το φαγητο ???

Να χαιρεσε τον κούκλο σου!!!

τελος καλα ολα καλα! Ξεχνά ολα τα υπολοιπα και απολαυσε τον μοναδικό σπυ έρωτα :) 

Ολα τα μωρά κοιμούνται αρκετα :) 

εμενα στο μαιευτήριο κοιμοταν συνέχεια ξυπνούσε με το ζόρι τις πρώτες μερες. Την ξυπνούσα αλλάζοντας τη ή κάνοντας την μπανιο ή πλένοντας την κατω πταν την άλλαζα.

τωρα πλεον πταν τη περνει ο ύπνος στο στηθος μ, τραβάω ελαφρώς το αυτάκι της ?

στην πρωτη μ κορη π δεν ήξερα ειχα βάλει τα κλαμματα αλλα μετα έμαθα :) 

Νεράκι βγαλε την πάνα και πλύνε το ποπουδάκο της ;) 

Αύριο θ πάμε σπίτι, θα το δοκιμάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Αύριο θ πάμε σπίτι, θα το δοκιμάσω 

Εγώ μετρήθηκαν μια φορά μετά από γεύμα που έφαγα ότι ήθελα κ είχα 166.Προσωρινα με πήρε από κάτω αλλά μετά το ξέχασα κιόλας. Είναι λάθος στη φάση αυτή ν μετρηθούμε, σε ένα τρίμηνο ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ μετρήθηκαν μια φορά μετά από γεύμα που έφαγα ότι ήθελα κ είχα 166.Προσωρινα με πήρε από κάτω αλλά μετά το ξέχασα κιόλας. Είναι λάθος στη φάση αυτή ν μετρηθούμε, σε ένα τρίμηνο ξανά 

Γι αυτο δεν τολμάω να μετρηθώ ... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Τα ίδια κ εμείς κι έχω σκάσει. Αύριο βγαίνουμε επιτέλους. Μα κοιμάται όλη μερα, δν μπορώ να την ξυπνήσω. Το πρώτο βράδυ έκανε ένα κλάμα, πλανταξε, και σήμερα ύπνος βαθύς. Σου ειπαν δλδ οι γιατροί ότι είναι ίσως από την επισκληριδιο; 

Καλημέρα κορίτσι.. εμένα ναι έτσι μου είχε πει η παιδίατρος και τα κορίτσια από την παιδιατρική.. την Τρίτη μέρα ήταν πιο ζωηρή αλλά όταν την έπαιρνε ο ύπνος έκανα και εγώ αυτά που ανέφερε  η @netspirit αλλά επειδή η ψυχολογία μου ήταν ήδη χάλια ένιωθα ότι έκανα βασανιστήρια στο μωρό μου. Ευτυχώς συνεργάστηκε μετά και όλα καλά. βγήκατε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε?Πως τα πατεεε?Εμεις δεν κλεινουμε ματι το βραδυυυ,πολυ γκρινια κ δεν κοιμται,μονο να τρωει θελει...Ακουω εμπειριες απο ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...