Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Μια χαρά κ εμεις δόξα το θεό !!!

πονακια απο τωρα; Ποσό είσαστε;;; Συνήθως ξεκινάνε μετα το πρώτο 20ημερο οι κολικοι. 
Εμεις κάπου κάπου πατάμε κανένα κλάμα η μουρμούραει στον υπνο της τπτ περισσοτερο :)

13 ημερών  η μπουμπούκα μου, κοκκινίζει ολόκληρη στο πρόσωπο παίρνει έκφραση πόνου, μαζεύει ποδαράκια και βγάζει μια κραυγή/τσιριδα.  Κάποιες φορές θα αεριστει και αμέσως θα ξελαφρωσει άλλες πάλι όχι και θα επαναληφθεί το ίδιο 4-5 φορές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

13 ημερών  η μπουμπούκα μου, κοκκινίζει ολόκληρη στο πρόσωπο παίρνει έκφραση πόνου, μαζεύει ποδαράκια και βγάζει μια κραυγή/τσιριδα.  Κάποιες φορές θα αεριστει και αμέσως θα ξελαφρωσει άλλες πάλι όχι και θα επαναληφθεί το ίδιο 4-5 φορές.. 

Επειδη ειναι λιγο νωρίς ηια κολικους βάσει των ιατρικών λεγόμενων, δες μηπως κατι που τρως την πειράζει ...

μακαρι να ειναι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

Εγώ το έκοψα κοριτσι μου...Η αριστερή μου μάτωσε κ η δεξιά έχει θέμα...στεναχωρήθηκα κ νε κάτι...οπότε κόπηκε  κ από μόνο του...Εσύ τελικά  τι εκανες;;;;

Μην αγχωνεσε στην πρωτη μ κορη καπως έτσι ήταν τα πράγματα απλα εδώ ειπα να προσπαθησω περισσοτερο μιας κ ειδικα τις πρώτες μερες θήλαζα μόνο αλλα το γαλα μ αρχισε να μην φτάνει κ να βλεπω πορτοκαλί σημάδια στην πάνα κατι που έδειχνε σημάδι αφυδάτωσης :)


Σε ολες μας σχεδον ματώνει απλα θέλει υπομονη εμενα σημερα 13 ημέρες μετα αρχισαν να ηρεμούν 

εγω ξεκίνησα χάπια μαγιάς για να κατεβάσω περισσοτερο γαλα διοτι δεν ειχα πολυ και αναμενω να δω τα αποτελέσματα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κανετε;;;;; πως είναι τα μωράκια σας;;; αύριο πρωί μπαίνω και εγώ επιτέλους ήρθε η μέρα..έχω πολύ άγχος εννοείται (δεν σταματάει Πότε αυτό...) ελπίζω να μπορέσω να κοιμηθώ έστω κ λίγο σήμερα το βράδυ.. εσείς πως βγάλατε το προηγούμενο βραδυ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια τι κανετε;;;;; πως είναι τα μωράκια σας;;; αύριο πρωί μπαίνω και εγώ επιτέλους ήρθε η μέρα..έχω πολύ άγχος εννοείται (δεν σταματάει Πότε αυτό...) ελπίζω να μπορέσω να κοιμηθώ έστω κ λίγο σήμερα το βράδυ.. εσείς πως βγάλατε το προηγούμενο βραδυ;;;; 

Με το καλό κοπέλα μου... απολάυσε το τελευταιο βράδυ με το μωράκι σου στην κοιλίτσα σου... εμένα μου λείπει ήδη η κοιλιά μου... Το προηγούμενο βράδυ προσπαθούσα να συνδεθώ όσο γίνεται με το μωρό μου.. ήμουν στην κλινική για παρακολούθηση λόγω της ανεβασμένης πίεσης και με πολύ χάλια ψυχολογία που την επόμενη μέρα θα έκανα πρόκληση. Χάιδευα την κοιλιά μου και ζητούσα συνέχεια συγνώμη από το μωρό μου που θα την βγάλω από την ζεστασιά της χωρίς να το θέλει... Ευτυχώς όμως την επόμενη μέρα έσπασαν τα νερά μου και εκεί κατάλαβα ότι το μωρό μου είναι έτοιμο... άσχετο αν καταλήξαμε σε καισαρική... 

Όλα καλά θα πάνε!! Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια τι κανετε;;;;; πως είναι τα μωράκια σας;;; αύριο πρωί μπαίνω και εγώ επιτέλους ήρθε η μέρα..έχω πολύ άγχος εννοείται (δεν σταματάει Πότε αυτό...) ελπίζω να μπορέσω να κοιμηθώ έστω κ λίγο σήμερα το βράδυ.. εσείς πως βγάλατε το προηγούμενο βραδυ;;;; 

Κοριτσακι μου με το καλο !!!

σου ευχομαι αυριο τέτοια ώρα να κρατας αγκαλια το ζουζουνι σου ?

εμας πλεον τα βραδυα περνάνε ομορφα κ με λιγες ώρες υπνο :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Με το καλό κοπέλα μου... απολάυσε το τελευταιο βράδυ με το μωράκι σου στην κοιλίτσα σου... εμένα μου λείπει ήδη η κοιλιά μου... Το προηγούμενο βράδυ προσπαθούσα να συνδεθώ όσο γίνεται με το μωρό μου.. ήμουν στην κλινική για παρακολούθηση λόγω της ανεβασμένης πίεσης και με πολύ χάλια ψυχολογία που την επόμενη μέρα θα έκανα πρόκληση. Χάιδευα την κοιλιά μου και ζητούσα συνέχεια συγνώμη από το μωρό μου που θα την βγάλω από την ζεστασιά της χωρίς να το θέλει... Ευτυχώς όμως την επόμενη μέρα έσπασαν τα νερά μου και εκεί κατάλαβα ότι το μωρό μου είναι έτοιμο... άσχετο αν καταλήξαμε σε καισαρική... 

Όλα καλά θα πάνε!! Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!! 

Τι ωραία που τα λες κοριτσάκι μου!!!!! Πολύ όμορφα...συγκινήθηκα έχεις απόλυτο δίκιο γι'αυτό που λες που αναγκάστηκα τα βγάζουμε πριν να το θέλουν...!!Αυτό θα κάνω κ γω ...σε ευχαριστώ κορίτσι μου ..θα σας πω αύριο τα νέα μου...να χαίρεσαι το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Τι ωραία που τα λες κοριτσάκι μου!!!!! Πολύ όμορφα...συγκινήθηκα έχεις απόλυτο δίκιο γι'αυτό που λες που αναγκάστηκα τα βγάζουμε πριν να το θέλουν...!!Αυτό θα κάνω κ γω ...σε ευχαριστώ κορίτσι μου ..θα σας πω αύριο τα νέα μου...να χαίρεσαι το μωράκι σου!!

σε ευχαριστώ αγάπη μου!! Θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο!! θύμισε μου με καισαρική μπαίνεις ή με πρόκληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Κοριτσακι μου με το καλο !!!

σου ευχομαι αυριο τέτοια ώρα να κρατας αγκαλια το ζουζουνι σου ?

εμας πλεον τα βραδυα περνάνε ομορφα κ με λιγες ώρες υπνο :) 

 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου να σαι καλά να χαίρεσαι το μικρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

σε ευχαριστώ αγάπη μου!! Θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο!! θύμισε μου με καισαρική μπαίνεις ή με πρόκληση?

Με καισαρική μπαινω κορίτσι μου..θα σας στείλω ναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@despoina46  περιμένουμε νέα σου!! Λογικά θα είσαι με το μωράκι σου αγκαλίτσα!! 

Μπήκαμε με πρόκληση 12μιση το βράδυ και γέννησα φυσιολογικά 12 το μεσημεράκι μια μπουμπούκα πανέμορφη 3600.Νιωθω ευλογία κ ευτυχία. Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Μπήκαμε με πρόκληση 12μιση το βράδυ και γέννησα φυσιολογικά 12 το μεσημεράκι μια μπουμπούκα πανέμορφη 3600.Νιωθω ευλογία κ ευτυχία. Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας ❣️

μπράβο κοπέλα μου!! Συγχαρητήρια!! Να σου ζήσει η μπουμπούκα σου!! Καλή ανατροφή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Μπήκαμε με πρόκληση 12μιση το βράδυ και γέννησα φυσιολογικά 12 το μεσημεράκι μια μπουμπούκα πανέμορφη 3600.Νιωθω ευλογία κ ευτυχία. Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας ❣️

Εγω μπαινω την τεταρτη με προκληση... και εγω 12 τη νυχτα!!

μιας και το εζησες πως ηταν σαν εμπειρια για να ξερω περιπου τι γινεται;;

σ εβαλαν υποθετο;; Εκανες επισκληριδιο;;

αν μπορεις να μ περιγραψεις λιγο θα σ ημουν υποχρεη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2019 at 4:18 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τωρα το ειδα !!!!βγηκαμε πεμπτη μεσημερι πως εισαι ???να σας ζησει !!!!:-))

Καλά κοριτσακι μου!! Γέννησα κι εγώ 6/12 ένα κοριτσάκι 3240!είμαστε υγιεστατες και πάρα πολύ ευτυχισμένες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2019 at 4:20 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια μου τι κάνετε;; @Tokyo μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, και στα δικά σου με το καλό εύχομαι!! 

@despoina46 με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!! τι δωμάτιο θα επιλέξεις;; εγώ Ζήτησα τρίκλινο rooming in και όλες τις ημέρες ήμουν μόνη μου... Ο άντρας μου καθόταν όλη μέρα μαζί μου και έφευγε 11 το βράδυ.. είχαμε και το μωράκι μαζί μας.. τέλεια..  απλά αν θα έχεις επισκεπτήριο θα πρέπει να δίνεις το μωρο για να μπορούν να μπουν οι επισκέπτες. Εγώ έμεινα υπερευχαριστηνενη απ όλα... σκίζονται οι μαιες να σε εξυπηρετήσουν.. και τα κορίτσια που ασχολούνται με το θηλασμό οπότε τις έπαιρνα τηλ ερχόντουσαν κατευθείαν.. 

Σε άλλα νέα κάνω αποκλειστικο θηλασμό, ευτυχώς η μπέμπα μου δείχνει να το απολαμβάνει πήρε και τα γραμμάρια που χάσαμε στο μαιευτήριο και όλα καλά. Ξενύχτι αρκετό βέβαια.. αλλά προσπαθώ να κοιμάμαι όταν κοιμάται και εκείνη. Όσο αφορά την ψυχολογία μου υπάρχουν μέρες που είμαι σούπερ και μέρες που την έχω αγκαλιά και της τραγουδώ και κλαίω από ευτυχία.. 

 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου! Κι εγώ έτσι είμαι κλαίω και γελάω από ευτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Μην αγχωνεσε στην πρωτη μ κορη καπως έτσι ήταν τα πράγματα απλα εδώ ειπα να προσπαθησω περισσοτερο μιας κ ειδικα τις πρώτες μερες θήλαζα μόνο αλλα το γαλα μ αρχισε να μην φτάνει κ να βλεπω πορτοκαλί σημάδια στην πάνα κατι που έδειχνε σημάδι αφυδάτωσης :)


Σε ολες μας σχεδον ματώνει απλα θέλει υπομονη εμενα σημερα 13 ημέρες μετα αρχισαν να ηρεμούν 

εγω ξεκίνησα χάπια μαγιάς για να κατεβάσω περισσοτερο γαλα διοτι δεν ειχα πολυ και αναμενω να δω τα αποτελέσματα...

 

Εγώ είχα τεράστιο θέμα! Έπαθα σε μια ώρα μέσα οίδημα και στα 2 στήθη 1 μέρα μετά την γέννα και μιλάμε για πόνο και πέτρα όλο υο στήθος σαν να είχα βάλει σιλικονη! Έκανα μαλαξεις συνέχεια πριν από θηλασμό και μετά επιθέματα παγωμένα και φύλλα από λάχανο όλοι μου είπαν ότι βοηθάει με την φλεγμονή. Πήρα brufen και με πολύ επιμονή και θηλες σιλικόνης επειδή οι θηλες μου είχαν τσιτωσει από υο οίδημα κατάφερα και το ξεπέρασα ευτυχώς έχω γάλα ! Το μόνο που μένει είναι να ξαναπιάσει τις θηλες μου και όχι της σιλικόνης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

Εγω μπαινω την τεταρτη με προκληση... και εγω 12 τη νυχτα!!

μιας και το εζησες πως ηταν σαν εμπειρια για να ξερω περιπου τι γινεται;;

σ εβαλαν υποθετο;; Εκανες επισκληριδιο;;

αν μπορεις να μ περιγραψεις λιγο θα σ ημουν υποχρεη...

Εννοείται κορίτσι μου. Λοιπόν, πήγα στην κλινική ήρεμη κ ψύχραιμη, πράγμα  περίεργο για μένα. Μου κάνανε κλύσμα, καρδιογραφημα, πίεση, κ ήμουν όλες τις ώρες συνδεδεμένη με τον καρδιοτοκογραφο. Μου βάλανε υπόθετο κ μου κάνανε αποκολληση υμενων. Εκεί πονουσα λίγο. Είχα διαστολή 1-2.μετα από 3-4 ώρες είχα διαστολή 3,απελπιστηκα.λεω πάει θα τη φάω τη μέρα, πονακια ναι λίγα που ερχόταν κ έφευγαν και πολλές συσπάσεις. Μου έσπασε ο γιατρός τα νερά, επίσης πονεσα αρκετά κ κατευθείαν κάναμε επισκληριδιο. Να σου πω ότι σε ελάχιστα λεπτά δν ένιωθα τπτ αλλά σε λιγότερο από μια ώρα άρχισα να πονάω πάλι. Μου κανανε κι άλλη δόση, κ ο τράχηλος ως δια μαγείας έφτασε διαστολή 10. Πριν αρχίσω τις εξωθησεις κάνω κ μια  τρίτη δοση. Δν ξέρω γτ κρατούσε τόσο λίγο. Πάντως κ εκεί με βοήθησε γτ έσπρωχνα χωρίς να πονάω αλλά ένιωθα κ τι κάνω. Γενικά ήταν μια σχετικά εύκολη διαδικασία. Μα μην φοβάσαι. Με το καλό το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Μπήκαμε με πρόκληση 12μιση το βράδυ και γέννησα φυσιολογικά 12 το μεσημεράκι μια μπουμπούκα πανέμορφη 3600.Νιωθω ευλογία κ ευτυχία. Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας ❣️

Μπαμπατσικο το μπουμπουκακι!!! Να σπυ ζησει ❤️❤️

στις πριν 10 ώρες, ο/η satya είπε:

Καλά κοριτσακι μου!! Γέννησα κι εγώ 6/12 ένα κοριτσάκι 3240!είμαστε υγιεστατες και πάρα πολύ ευτυχισμένες! 

Να σου ζησει κοριτσι μου οτι επιθυμείς ?

στις πριν 10 ώρες, ο/η satya είπε:

Εγώ είχα τεράστιο θέμα! Έπαθα σε μια ώρα μέσα οίδημα και στα 2 στήθη 1 μέρα μετά την γέννα και μιλάμε για πόνο και πέτρα όλο υο στήθος σαν να είχα βάλει σιλικονη! Έκανα μαλαξεις συνέχεια πριν από θηλασμό και μετά επιθέματα παγωμένα και φύλλα από λάχανο όλοι μου είπαν ότι βοηθάει με την φλεγμονή. Πήρα brufen και με πολύ επιμονή και θηλες σιλικόνης επειδή οι θηλες μου είχαν τσιτωσει από υο οίδημα κατάφερα και το ξεπέρασα ευτυχώς έχω γάλα ! Το μόνο που μένει είναι να ξαναπιάσει τις θηλες μου και όχι της σιλικόνης! 

Ειλικρινά μπράβο σου που το πάλεψες και δεν τα παρατήσεις!!!

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Μπαμπατσικο το μπουμπουκακι!!! Να σπυ ζησει ❤️❤️

Να σου ζησει κοριτσι μου οτι επιθυμείς ?

Ειλικρινά μπράβο σου που το πάλεψες και δεν τα παρατήσεις!!!

????

Ευχαριστώ πολύ πολύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη που μπαινω στη συζητηση σας αλλα σας διαβαζω κατα καιρους.. 

Να χαιρεστε τα μωρακια σας, υγιη και τυχερα να ειναι στη ζωη τους! 

Τα πατε τελεια μανουλες και ειστε πολυ δυνατες! 

Τα φιλια μου σε ολες σας και στα μωρακια σας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Ερώτηση απορια: όσες είχατε ζαχαρο κ διαβήτη κύησης τι σας ειπε π γιατρός; Τι γινεται τωρα;

Αυτό έχω απορια κ γω. Εμενα ο γυναικολόγος μου είπε να τρώω κ ότι μαλλον δν θα χω θέμα. Περιμένω να μιλήσω κ με την ενδικρινολογο. Πάντως εγώ από χθες τρώω ότι βρω χαχαχαχαχ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Αυτό έχω απορια κ γω. Εμενα ο γυναικολόγος μου είπε να τρώω κ ότι μαλλον δν θα χω θέμα. Περιμένω να μιλήσω κ με την ενδικρινολογο. Πάντως εγώ από χθες τρώω ότι βρω χαχαχαχαχ??

Μολις τον πήρα τηλ γιατι το παρακολουθώ μερες τωρα κ το βλεπω τσιμπημένο 

μου ειπε οτι ισως αργήσει να επανέλθει γιατι θηλάζω αλλα οτι θα επανέλθει με τον καιρο κ πως οι μετρήσεις μ ειναι καλές... οποτε αν κάποια έχει περισσότερα νεα ας μας ενημερώσει :)

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Συγνωμη που μπαινω στη συζητηση σας αλλα σας διαβαζω κατα καιρους.. 

Να χαιρεστε τα μωρακια σας, υγιη και τυχερα να ειναι στη ζωη τους! 

Τα πατε τελεια μανουλες και ειστε πολυ δυνατες! 

Τα φιλια μου σε ολες σας και στα μωρακια σας! ?

Ευχαριστούμε πολυ!!!

σου ευχόμαστε οτι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η satya είπε:

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου! Κι εγώ έτσι είμαι κλαίω και γελάω από ευτυχία! 

και εσένα να σου Ζήσει κοπέλα μου!! τι ευτυχία με τα μωράκια μας αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι ωραίο να κοιμούνται πάνω μας αλλά εγώ το βρίσκω άβολο...άσε που όσο κοιμάται προσπαθώ να κάνω καμιά δουλειά..εγώ τον βάζω κάτω και 2-3 φορές θα ξυπνήσει πάω πάλι τον ξανακοιμιαζω μέχρι να κοιμηθεί καλά..ΚΑΙ για αυτό μου λένε..γιατί ξυπνάει μόλις φεύγω ...όλες τα ίδια τραβάμε άσε...νομίζουν όλοι ότι δεν ξέρουμε τι θέλουν και τι έχουν τα παιδιά μας που είμαστε 24 ώρες μαζί τους και ξέρουν οι άλλοι.. γιατί γκρινιάζει ? Κολικοί? Εν τω μεταξύ κορίτσια τα μωράκια κάνουν και παλινδρόμηση τους ανεβαίνει το γάλα πάνω και τα ενοχλεί ..και για αυτό μπορεί να κλαίνε πολλές φορές και να έχουν πολύ γκρίνια ...  
    • Κορίτσια πήγα τελικά για υπέρηχο στο νοσοκομείο. Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι, απλά έχει αλλάξει θέση. Με έβγαλε πιο μπροστά,  23w & 2d. Και μου είπεεεεεεεεεεε..............ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙΙΙΙ
    • Χαρίζω ένα κουτί meriofert 150IU (1500 μονάδες) με ημερομηνία λήξης 14/10/2024. Αν κάποια κοπέλα τις χρειάζεται, με μεγάλη μου χαρά.
    • Για τα clearblue συμφωνω και εγω. Και εγω παντα ειδα θετικη γραμμη οταν ημουν εγκυος και ποτέ οταν δεν ημουν. Πιστευω το λαθος που ισως γινεται, ειναι οταν το κοιταζουμε μετα απο 5-10 λεπτα συν οταν το βρεχουμε περισσοτερο απ οτι πρεπει.  Εγω παντα το κοιταζα στα 5 πρωτα λεπτα και μετα στα σκουπιδια κατευθειαν. Ο,τι γραμμες και να βγαλει μετα δεν ισχυουν οπως λεει και στις οδηγιες. 
    • Οκ κατάλαβα...γενικά κι εγώ απ' όταν μπήκα στον τέταρτο νομίζω έχω συσπάσεις σαν πετρώματα και σφυξιμο σε κάποιο σημείο της κοιλιάς αλλά χωρίς πόνο...η γιατρός Μ πε να μην ανησυχώ γιατί ο τράχηλος είναι μια χαρά...απο τότε π ξεκίνησα τ μαγνήσιο δεν έχουν εξαφανιστεί αλλά είναι καλύτερα😉
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...