Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Την Πέμπτη έχω υπέρηχο να δούμε σε τι στάση είναι το μωρό μου..Και θα αποφασισουμε..αν δεν γυρίσει πάμε με καισαρική όποτε μάλλον 13 με 15 Δεκεμβρίου θα γεννήσω..

Μεχρι τοτε θα εχει γυρισει μην αγχωνεσε ειναι σιγουρη σου κανει ναζια :) 

καλα αποτελεσματα να εχεις οποτε περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου την πεμπτη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Μεχρι τοτε θα εχει γυρισει μην αγχωνεσε ειναι σιγουρη σου κανει ναζια :) 

καλα αποτελεσματα να εχεις οποτε περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου την πεμπτη ?

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!!Θα σας πω εννοείται!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2019 at 9:24 ΠΜ, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! Εγώ σήμερα έφερα γυναίκα στο σπίτι για να μου κάνει γενική και να στρώσει τα χαλιά ο αντρουλης μου. Είπαμε να στολίσουμε  και δέντρο το βραδάκι για να είναι έτοιμο το σπιτάκι μας μόλις γυρίσουμε με την μπεμπουλα μας. Εσείς τι  κάνετε;; πως είστε; @Nektarinaki_love πως είσαι;; κοντεύεις;; οι υπόλοιπες κορίτσια τι βδομάδες είστε για να ξέρουμε ποιες πλησιάζουν.. 

Τι κάνεις κορίτσι μου? Εγώ είμαι 36+1 και χθες ετοιμάσαμε κι εμείς δέντρο να μας περιμένει τα Χριστούγεννα! Επίσης έχω κι εγώ από τον 7ο μήνα σύνδρομο deqerven στο χέρι και μιλάμε για αφόρητους πόνους. Ναρθηκακι πρέπει λίγο να το βάζουμε διότι δεν κάνει να σταματάει την κυκλοφορία. Αυτό που με ανακουφισε πάρα πολύ είναι τo pennsaid σταγόνες όπου βάζω 2-3 φορές την μέρα και αμέσως μετά πάγο. Έχω δει απίστευτη διαφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η satya είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου? Εγώ είμαι 36+1 και χθες ετοιμάσαμε κι εμείς δέντρο να μας περιμένει τα Χριστούγεννα! Επίσης έχω κι εγώ από τον 7ο μήνα σύνδρομο deqerven στο χέρι και μιλάμε για αφόρητους πόνους. Ναρθηκακι πρέπει λίγο να το βάζουμε διότι δεν κάνει να σταματάει την κυκλοφορία. Αυτό που με ανακουφισε πάρα πολύ είναι τo pennsaid σταγόνες όπου βάζω 2-3 φορές την μέρα και αμέσως μετά πάγο. Έχω δει απίστευτη διαφορά 

Γεια σου κοπέλα μου! Σε γενικές γραμμές καλά είμαι, σήμερα έκανα και εξετάσεις αίματος και ευτυχώς αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη άρχισαν να ανεβαίνουν.. Να φύγει και το μπούκωμα που έχω και θα νιώσω πολύ καλύτερα. Το pennsaid το είχα δει σε διαφήμιση αλλά δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό μου αν μου το επιτρέπει.. θα τον ρωτήσω να δω τι θα μου πει.. Εσύ πως είσαι; Και του χρόνου να είστε καλά να στολίσουμε ξανά με τα παιδάκια μας το δέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας.... τι κανετε;;

θελω να σας ρωτησω κατι π μ εχει κανει εντυπωση και ανησυχω τις τελευταιες μερες δεν νιωθω το μωρο να κουνιεται τοσο εντονα οκως παλια!!διαβασα οτι οσο μεγαλωνει θα δυσκολευεται να γυρισει και να κουνιεται...εσεις εχετε καταλαβει καποια διαφορα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Καλησπερα σας.... τι κανετε;;

θελω να σας ρωτησω κατι π μ εχει κανει εντυπωση και ανησυχω τις τελευταιες μερες δεν νιωθω το μωρο να κουνιεται τοσο εντονα οκως παλια!!διαβασα οτι οσο μεγαλωνει θα δυσκολευεται να γυρισει και να κουνιεται...εσεις εχετε καταλαβει καποια διαφορα;; 

καλησπέρα @marzou είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό και τελικά όταν έκανα καρδιοτοκογραφο όλα ήταν καλά. Μεγάλωσαν τα μπεμπεδακια Μας και δεν έχουν τον ίδιο χώρο με πριν. Μίλα όμως με τον γιατρό σου να σου φύγει η απορία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα @marzou είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό και τελικά όταν έκανα καρδιοτοκογραφο όλα ήταν καλά. Μεγάλωσαν τα μπεμπεδακια Μας και δεν έχουν τον ίδιο χώρο με πριν. Μίλα όμως με τον γιατρό σου να σου φύγει η απορία.. 

Εννοειτε οτι θα τον παρω τηλεφωνο να μου φυγει το αγχος!!αλλα μαλλον ετσι θα ειναι μεγαλωνουν και δεν εχουν ποκυ χωρο!!!εσυ σε ποια βδομαδα εκανες καρδιοτογραφημμα;;εγω θα κανω τημ αλλη βδομαδα στην 36η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καλησπερα σας.... τι κανετε;;

θελω να σας ρωτησω κατι π μ εχει κανει εντυπωση και ανησυχω τις τελευταιες μερες δεν νιωθω το μωρο να κουνιεται τοσο εντονα οκως παλια!!διαβασα οτι οσο μεγαλωνει θα δυσκολευεται να γυρισει και να κουνιεται...εσεις εχετε καταλαβει καποια διαφορα;; 

Μην ανχώνεσαι κορίτσι μου! Και εγώ μετά την 36η μειώθηκαν αισθητά οι κινήσεις! Σε σημείο που ανησυχούσα πολύ! Αλλά είναι φυσιολογικό! Πιο συχνά νιώθω τον λόξιγκά της παρά τις κινήσεις της! ? όλα καλά θα πάνε! Μίλα και με τον γιατρό σου για να είσαι απόλυτα σίγουρη! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας διαβαζω καθημερινα,απλα δεν πραβαινω να απαντησω!!!Εγω τωρα γυρισα απο γιαττο 36 κ 5 σημερα.38 κ 3 κ 4 θα μου το παρει με καισαρικη,οποτε υπολογιζω στις 28 με 29.9 μερουλες μεινανε,εχω αγχοςς!!!3600 σημερα το μωρο,μεγαλο αρκετα μου ειπε.Κατα τα αλλα αιματολογικες εξετασεις ολες καλες.Οσον αφορα τις κινησεις του μωρου,οντως ειναι λιγοτερες αρα ο γιατρος μου ειπε σημερα οταν τρωω να παρατηρω αν κανει δεκα κινησεις σε μια ωρα ξαπλωμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια μου σας διαβαζω καθημερινα,απλα δεν πραβαινω να απαντησω!!!Εγω τωρα γυρισα απο γιαττο 36 κ 5 σημερα.38 κ 3 κ 4 θα μου το παρει με καισαρικη,οποτε υπολογιζω στις 28 με 29.9 μερουλες μεινανε,εχω αγχοςς!!!3600 σημερα το μωρο,μεγαλο αρκετα μου ειπε.Κατα τα αλλα αιματολογικες εξετασεις ολες καλες.Οσον αφορα τις κινησεις του μωρου,οντως ειναι λιγοτερες αρα ο γιατρος μου ειπε σημερα οταν τρωω να παρατηρω αν κανει δεκα κινησεις σε μια ωρα ξαπλωμενη.

Καλησπέρα κορίτσι μου. Γιατί καισαρική; λόγω βάρους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Γιατί καισαρική; λόγω βάρους; 

Ναι καθαρα λογω βαρους κ πολυ αμνιακου υγρου.Βεβαια μου ειπε οτι θα μπορουσαμε να πηγαιναμε κ φυσιολογικα,αλλα λογω οτι εχει προηγηθει μια εξωσωματικη,εχουμε παιδευτει πολυ να μεινω εγκυος κ μετα κ απο δικη μου επιλογη να κανω καισαρικη,αποφασισαμε να παμε με καισαρικη επειτα απο συζητηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Ναι καθαρα λογω βαρους κ πολυ αμνιακου υγρου.Βεβαια μου ειπε οτι θα μπορουσαμε να πηγαιναμε κ φυσιολογικα,αλλα λογω οτι εχει προηγηθει μια εξωσωματικη,εχουμε παιδευτει πολυ να μεινω εγκυος κ μετα κ απο δικη μου επιλογη να κανω καισαρικη,αποφασισαμε να παμε με καισαρικη επειτα απο συζητηση.

Καλά κάνεις αν έτσι αισθάνεσαι πιο ασφαλής,έκανες καρδιοτοκοφράφο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Καλά κάνεις αν έτσι αι7ησθάνεσαι πιο ασφαλής,έκανες καρδιοτοκοφράφο?

Ναι εκανα καρδιοτοκογραφο κ θα παω κ την παρασκευη να κανω παλι.Ολα καλα,δεν εκανα συσπασεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Ναι εκανα καρδιοτοκογραφο κ θα παω κ την παρασκευη να κανω παλι.Ολα καλα,δεν εκανα συσπασεις!!

Εγώ δεν καταλαβαίνω αν κάνω.Είμαι 35 κ 2 σήμερα.Το Σαββατο μπαινω στον μήνα μου κ θα πάω κι εγώ να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Μην ανχώνεσαι κορίτσι μου! Και εγώ μετά την 36η μειώθηκαν αισθητά οι κινήσεις! Σε σημείο που ανησυχούσα πολύ! Αλλά είναι φυσιολογικό! Πιο συχνά νιώθω τον λόξιγκά της παρά τις κινήσεις της! ? όλα καλά θα πάνε! Μίλα και με τον γιατρό σου για να είσαι απόλυτα σίγουρη! ?

Ναι εχεις δικιο τον λοξυγγα τον κταλαβενω αρκετα..???

Αρα απο δω και περα δεν θα το νιωθω τοσο εντονα!! Δεν παυει να με αγχωνει παρο ολα αυτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια μου σας διαβαζω καθημερινα,απλα δεν πραβαινω να απαντησω!!!Εγω τωρα γυρισα απο γιαττο 36 κ 5 σημερα.38 κ 3 κ 4 θα μου το παρει με καισαρικη,οποτε υπολογιζω στις 28 με 29.9 μερουλες μεινανε,εχω αγχοςς!!!3600 σημερα το μωρο,μεγαλο αρκετα μου ειπε.Κατα τα αλλα αιματολογικες εξετασεις ολες καλες.Οσον αφορα τις κινησεις του μωρου,οντως ειναι λιγοτερες αρα ο γιατρος μου ειπε σημερα οταν τρωω να παρατηρω αν κανει δεκα κινησεις σε μια ωρα ξαπλωμενη.

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια !!!!εμεις πηγαμε σημερα γιατρο καναμε και καρδιοτ.η μπεμπα εφτασε2400..κοριτσια την επομενη βδομαδα μπαινω μαιευτηριο !!!μαλλον παρασκευη αυτο θα το αποφασισουμε αυριο που θα ξαναπαμε να κανω ενα μικρο ντομπλερακι !πως περασε ο καιρος !!! Βλεπω οτι στολισατε ολες !και του χρονου με τα ζουζουνια μας !!!!εμεις σκ θα στολισουμε !!βαλατε καποιο στολιδακι ειδικα για το μωρακι σας στο δεντρο;;??☺☺☺?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια !!!!εμεις πηγαμε σημερα γιατρο καναμε και καρδιοτ.η μπεμπα εφτασε2400..κοριτσια την επομενη βδομαδα μπαινω μαιευτηριο !!!μαλλον παρασκευη αυτο θα το αποφασισουμε αυριο που θα ξαναπαμε να κανω ενα μικρο ντομπλερακι !πως περασε ο καιρος !!! Βλεπω οτι στολισατε ολες !και του χρονου με τα ζουζουνια μας !!!!εμεις σκ θα στολισουμε !!βαλατε καποιο στολιδακι ειδικα για το μωρακι σας στο δεντρο;;??☺☺☺?????????

Κοριτσι μου,μαζι θα γεννησουμε εμεις!!!Κ εγω την επομενη εβδομαδα θα μπω μαλλον παρασκευη απο οτι μου πε ο γιατρος.Θα παω παλι παρασκευη για καρδιοτοκογραφο κ μετα παλι δευτερα κ θα μου πει πια μερα.Φτασαμε στην τελικη ευθεια.Εμενα 3600 ο μπεμπηςς!!!Εγω  ειπα να στολισω μετα το μαιευτηριο,καλυτερα.Θα ειναι τα καλυτερα Χριστουγεννα,πρωτα ο θεοςςς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2019 at 5:23 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Γεια σου κοπέλα μου! Σε γενικές γραμμές καλά είμαι, σήμερα έκανα και εξετάσεις αίματος και ευτυχώς αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη άρχισαν να ανεβαίνουν.. Να φύγει και το μπούκωμα που έχω και θα νιώσω πολύ καλύτερα. Το pennsaid το είχα δει σε διαφήμιση αλλά δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό μου αν μου το επιτρέπει.. θα τον ρωτήσω να δω τι θα μου πει.. Εσύ πως είσαι; Και του χρόνου να είστε καλά να στολίσουμε ξανά με τα παιδάκια μας το δέντρο. 

Αντε μπραβο! Καλά είμαι εαν και βαραίνω κι εγώ σιγά σιγά και όταν κάθομαι δυσκολεύομαι με την κοιλουμπα! Το pennsaid δρα επιδερμικά, ρώτα τον βέβαια για να είσαι ήσυχη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις γύρισα από το γιατρό. 36+6 Σήμερα 2700 η μπέμπα μας και τράχηλος 3 εκατοστά. θα τον φάμε τον μήνα!! Έκανα και το  strep test σήμερα  και αύριο το μεσημέρι φεύγω!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

@γιωτα22 @Μπεμπελουκα μου περνετε σειρα βλεπω αντε με το καλοοοο!!!

@Mantarini Μου ολα καλα νανπανε καλο ταξιδι να εχεις κ να γυρισεις με το καλο αγκαλια με το μπεμπέ σου

ερωτηση τι ειναι το strep test??

εγω κοριτσια 37+2 κ περιμενω να παω Πεμπτη στο γιατρο να δω τη μπουμπου που δεν σταματαει να κινειται κ να κλωτσαει :) 

αντε να δουμε ποια θα κερδισει τον τιτλο Νο.3...?!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

@γιωτα22 @Μπεμπελουκα μου περνετε σειρα βλεπω αντε με το καλοοοο!!!

@Mantarini Μου ολα καλα νανπανε καλο ταξιδι να εχεις κ να γυρισεις με το καλο αγκαλια με το μπεμπέ σου

ερωτηση τι ειναι το strep test??

εγω κοριτσια 37+2 κ περιμενω να παω Πεμπτη στο γιατρο να δω τη μπουμπου που δεν σταματαει να κινειται κ να κλωτσαει :) 

αντε να δουμε ποια θα κερδισει τον τιτλο

παίρνει κολπικό υγρό για καλλιέργεια για να δει αν υπαρχει στρεπτοκοκος.  Σε περίπτωση που βγει θετικό κατά τη διάρκεια του τοκετού θα πάρω ενδοφλέβια αντιβίωση για να μην επηρεαστει το μωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσι μου,μαζι θα γεννησουμε εμεις!!!Κ εγω την επομενη εβδομαδα θα μπω μαλλον παρασκευη απο οτι μου πε ο γιατρος.Θα παω παλι παρασκευη για καρδιοτοκογραφο κ μετα παλι δευτερα κ θα μου πει πια μερα.Φτασαμε στην τελικη ευθεια.Εμενα 3600 ο μπεμπηςς!!!Εγω  ειπα να στολισω μετα το μαιευτηριο,καλυτερα.Θα ειναι τα καλυτερα Χριστουγεννα,πρωτα ο θεοςςς!!!

Ναι ναι μαζι θα ειναι τα κουκλακια μας !!!!☺☺☺☺και εμεις παρασκευη αντε δευτερα το πολυ  χχχχαχχ εισαι ετοιμη ;;;και εγω σκεφτηκα να στολιζαμε μετα αλλα ξερω και εγω πως θα μαστε μετα την καισαρικη ;;;πως νιωθεις ;;τιποτα δεν εμεινε τελικ τις ενεσεις κορτιζονης τις εκανες ;;;εμεις ναι !!και απο εξετασεις ολα καλα !!και η πηξη του αιματος και αιματοκριτης θα ξανακανω και μια συλλογη ουρων 24ωρου ! @Mantarini εννοειεται και θα παρεις ολο το μηνα ! Εσυ πας γοα φ.τ στο νερο !!αυριο φευγεις απο το νησι ;; @netspiritσε βλεπω αρχες δεκεμβρη και σε σενα για να δουμε τι θα πει ο γιατρος!!! @Nektarinaki_love τι γινεται ;;;; @satya εσυ τι νεα απο μπουμπου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

παίρνει κολπικό υγρό για καλλιέργεια για να δει αν υπαρχει στρεπτοκοκος.  Σε περίπτωση που βγει θετικό κατά τη διάρκεια του τοκετού θα πάρω ενδοφλέβια αντιβίωση για να μην επηρεαστει το μωρο 

Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικόυ προχθές. Λες να μην περιλαμβάνεται μέσα κ είναι χώρια εξέταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικόυ προχθές. Λες να μην περιλαμβάνεται μέσα κ είναι χώρια εξέταση; 

Όχι όλα μαζί είναι... μην αγχώνεσαι... 

@Μπεμπελουκα μου ναι αύριο το μεσημέρι φεύγω απ το νησι και έχω επιλέξει να κάνω τοκετό στο νερό..  Εσύ με καισαρική τελικά διαβάζω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι ναι μαζι θα ειναι τα κουκλακια μας !!!!☺☺☺☺και εμεις παρασκευη αντε δευτερα το πολυ  χχχχαχχ εισαι ετοιμη ;;;και εγω σκεφτηκα να στολιζαμε μετα αλλα ξερω και εγω πως θα μαστε μετα την καισαρικη ;;;πως νιωθεις ;;τιποτα δεν εμεινε τελικ τις ενεσεις κορτιζονης τις εκανες ;;;εμεις ναι !!και απο εξετασεις ολα καλα !!και η πηξη του αιματος και αιματοκριτης θα ξανακανω και μια συλλογη ουρων 24ωρου ! @Mantarini εννοειεται και θα παρεις ολο το μηνα ! Εσυ πας γοα φ.τ στο νερο !!αυριο φευγεις απο το νησι ;; @netspiritσε βλεπω αρχες δεκεμβρη και σε σενα για να δουμε τι θα πει ο γιατρος!!! @Nektarinaki_love τι γινεται ;;;; @satya εσυ τι νεα απο μπουμπου;;;

Νιωθω ανυπομονησια κ αγχοςςςς!!!!Αλλα θελω να τελειωσει κ αυτη η εβδομαδα,να περασει γρηγορα.Εγω αιματοκριτη ειχα 35,5 κ τις ενεσεις κορτιζονης θα της ξανακαν την παρασκευη.Εγω τις ειχα κανει κ 29 εβδομαδα,γιατι φοβοταν μην γεννησω πρωορα.Απλα μακρια απο αλατι για 5 μερες.Εγω το εφαρμοσα κ δεν πρηστηκα καθολου.Πιεση 10 με 6 κ κιλα 12.Μια χαρα μου λεει ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!! Καλή επιτυχία σε όλους τους υπερήχους και τις Β επιπέδου!!!, Περιμένουμε νέα σας!!🧿🙏   Με τον ύπνο πως πάτε??Εγώ δυστυχώς δεν κοιμάμαι καθόλου καλά από τώρα! Συμβαίνει και σε κάποια άλλη?
    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...