Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! Εγώ σήμερα έφερα γυναίκα στο σπίτι για να μου κάνει γενική και να στρώσει τα χαλιά ο αντρουλης μου. Είπαμε να στολίσουμε  και δέντρο το βραδάκι για να είναι έτοιμο το σπιτάκι μας μόλις γυρίσουμε με την μπεμπουλα μας. Εσείς τι  κάνετε;; πως είστε; @Nektarinaki_love πως είσαι;; κοντεύεις;; οι υπόλοιπες κορίτσια τι βδομάδες είστε για να ξέρουμε ποιες πλησιάζουν.. 

Καλημέρα κοριτσάκι!!!! Και εγώ έφερε γυναίκα για το σπίτι..και σήμερα αύριο θα στολίσουμε κ εμείς το δεντράκι μας...? 34 εβδομάδων είμαι εγώ...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! Εγώ σήμερα έφερα γυναίκα στο σπίτι για να μου κάνει γενική και να στρώσει τα χαλιά ο αντρουλης μου. Είπαμε να στολίσουμε  και δέντρο το βραδάκι για να είναι έτοιμο το σπιτάκι μας μόλις γυρίσουμε με την μπεμπουλα μας. Εσείς τι  κάνετε;; πως είστε; @Nektarinaki_love πως είσαι;; κοντεύεις;; οι υπόλοιπες κορίτσια τι βδομάδες είστε για να ξέρουμε ποιες πλησιάζουν.. 

Καλημέρα και καλό κ όμορφο σουκου.... Εγώ σήμερα 36 εβδομάδες ακριβώς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! Εγώ σήμερα έφερα γυναίκα στο σπίτι για να μου κάνει γενική και να στρώσει τα χαλιά ο αντρουλης μου. Είπαμε να στολίσουμε  και δέντρο το βραδάκι για να είναι έτοιμο το σπιτάκι μας μόλις γυρίσουμε με την μπεμπουλα μας. Εσείς τι  κάνετε;; πως είστε; @Nektarinaki_love πως είσαι;; κοντεύεις;; οι υπόλοιπες κορίτσια τι βδομάδες είστε για να ξέρουμε ποιες πλησιάζουν.. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εγώ σήμερα 38 εβδομάδων ακριβώς! Πώς πέρασε ο καιρός... από μέρα σε μέρα περιμένουμε το κοριτσάκι μας! Την Πέμπτη είχα γιατρό, κάναμε καρδιοτοκογράφο και αν δεν μας προλάβει η μπέμπα στις 25/11 έχουμε ξανά ραντεβού! Καλό σκ σε όλα τα κορίτσια και στα όμορφα μπεμπάκια μας ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Angie1106 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εγώ σήμερα 38 εβδομάδων ακριβώς! Πώς πέρασε ο καιρός... από μέρα σε μέρα περιμένουμε το κοριτσάκι μας! Την Πέμπτη είχα γιατρό, κάναμε καρδιοτοκογράφο και αν δεν μας προλάβει η μπέμπα στις 25/11 έχουμε ξανά ραντεβού! Καλό σκ σε όλα τα κορίτσια και στα όμορφα μπεμπάκια μας ???

με το καλό κοπέλα μου!! Είσαι πολύ κοντά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες μελλουσες μανουλες και ηδη μανουλες :)

Δεντρακια ακουω κ νιωθω το κλιμα των Χριστουγεννων να μας κοντευει :)

εγω 36+6 σημερα αλλα πολυ δυσκολα πλεον... τα πονακια πολλα λογω κουρασης χθες ειχα λιγες συσπασεις αλλα ευτυχως ολα καλα... 

εμεις στρωσαμε τα χαλια το δεντρο μας οταν γυρισουμε απο το μιευτηριο γτ θελω να το στολισω με την κορη μ κ τωρα ειναι αδυνατον γτ κανω μονο τα απολυτως απαραιτητα :) 

@Starrr , @Bellaki , Πως τα πατε μανουλες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα ομορφες μελλουσες μανουλες και ηδη μανουλες :)

Δεντρακια ακουω κ νιωθω το κλιμα των Χριστουγεννων να μας κοντευει :)

εγω 36+6 σημερα αλλα πολυ δυσκολα πλεον... τα πονακια πολλα λογω κουρασης χθες ειχα λιγες συσπασεις αλλα ευτυχως ολα καλα... 

εμεις στρωσαμε τα χαλια το δεντρο μας οταν γυρισουμε απο το μιευτηριο γτ θελω να το στολισω με την κορη μ κ τωρα ειναι αδυνατον γτ κανω μονο τα απολυτως απαραιτητα :) 

@Starrr , @Bellaki , Πως τα πατε μανουλες;;; 

Εδώ προσπαθώ να βρω τα πατήματα του.... Κάθε μέρα είναι κ διαφορετικά..... Δευτέρα έχουμε ραντεβού παιδίατρο... Και ωριλα.., ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα ομορφες μελλουσες μανουλες και ηδη μανουλες :)

Δεντρακια ακουω κ νιωθω το κλιμα των Χριστουγεννων να μας κοντευει :)

εγω 36+6 σημερα αλλα πολυ δυσκολα πλεον... τα πονακια πολλα λογω κουρασης χθες ειχα λιγες συσπασεις αλλα ευτυχως ολα καλα... 

εμεις στρωσαμε τα χαλια το δεντρο μας οταν γυρισουμε απο το μιευτηριο γτ θελω να το στολισω με την κορη μ κ τωρα ειναι αδυνατον γτ κανω μονο τα απολυτως απαραιτητα :) 

@Starrr , @Bellaki , Πως τα πατε μανουλες;;; 

κορίτσι στην πρώτη σου εγκυμοσύνη σε ποια βδομάδα γεννησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εδώ προσπαθώ να βρω τα πατήματα του.... Κάθε μέρα είναι κ διαφορετικά..... Δευτέρα έχουμε ραντεβού παιδίατρο... Και ωριλα.., ?

Θα τα βρεις κ να σου πω την αληθεια, αν εισαι μονη σου κ δεν εχεις γιαγιαδες απο πανω σου θα τα βρεις καλυτερα κ ο μικρος θα ειναι και πιο ηρεμος :)

Πολυ νωρις δεν πατε στο γιατρο; Εγινε κατι ή απλα εσυ για αναγνωριση εδαφους;

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι στην πρώτη σου εγκυμοσύνη σε ποια βδομάδα γεννησες; 

Στην πρωτη βαση ΠΗΤ γεννησα ακριβως 1 εβδομαδα νωριτερα δλδ 39 ενω μου ελεγαν οτι θα γεννησω γρηγορα :) γιατι ητανε απο τον 7ο χαμηλα.

σε αυτη εδω φοβαμαι οτι οντως θα γεννησω νωριτερα ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου ομορφα !!!!!!κοιλιτσες μου και μη !!! Τι ωραια !!!!που μπηκαμε στο χριστουγεννιατικο mood !!!εμεις θα στολισουμε το επομενο σκ.36&1σημερα ! Την Τριτη εχουμε παλι καρδιοτοκο..ολα καλα που και που πονακια περιοδου αλλα οχι πολλα !φιλια στις κοιλιτσε ς και με 1 πονο ευχομαι απο καρδιας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Θα τα βρεις κ να σου πω την αληθεια, αν εισαι μονη σου κ δεν εχεις γιαγιαδες απο πανω σου θα τα βρεις καλυτερα κ ο μικρος θα ειναι και πιο ηρεμος :)

Πολυ νωρις δεν πατε στο γιατρο; Εγινε κατι ή απλα εσυ για αναγνωριση εδαφους;

Στην πρωτη βαση ΠΗΤ γεννησα ακριβως 1 εβδομαδα νωριτερα δλδ 39 ενω μου ελεγαν οτι θα γεννησω γρηγορα :) γιατι ητανε απο τον 7ο χαμηλα.

σε αυτη εδω φοβαμαι οτι οντως θα γεννησω νωριτερα ??? 

Όχι στο 10ημερο πάνε τα μωρακια παιδίατρο.... Θηλάζω κιόλας οπότε πρέπει να ζυγίστει...ειχα κ ένα θέμα τη Πέμπτη με το θηλασμό. Κ πήγα τη Παρασκευή σε μια μαία που μου έκανε κ τα μαθήματα του ικα ανώδυνου...και μου έδωσε λύσεις... Κ μου τον ζύγισε κιόλας... Κ ηρέμησα κάπως..... Ωριλα πάνε με τη πρώτη επίσκεψη,για να είναι ήρεμα κ να κάνει ο γιατρός σωστά την εξέταση. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! Εγώ σήμερα έφερα γυναίκα στο σπίτι για να μου κάνει γενική και να στρώσει τα χαλιά ο αντρουλης μου. Είπαμε να στολίσουμε  και δέντρο το βραδάκι για να είναι έτοιμο το σπιτάκι μας μόλις γυρίσουμε με την μπεμπουλα μας. Εσείς τι  κάνετε;; πως είστε; @Nektarinaki_love πως είσαι;; κοντεύεις;; οι υπόλοιπες κορίτσια τι βδομάδες είστε για να ξέρουμε ποιες πλησιάζουν.. 

Καλησπέρα Μανταρινακιιι και σε όλα τα άλλα τα κορίτσια!Εγώ με βάση τελευταίας περιόδου είμαι 37+5 και με βάση αυχενικής 38+1 αλλά επειδή ο γιατρός μου με μετράει με την Αυχενική,είμαι 38+1 και λόγω διαβητη κύησης όπως ξέρετε μου είπε το πολυ μέχρι 39η θα την αφήσουμε την μπέμπα..αν δε με πιάσουν μέχρι τότε από μόνοι τους οι πόνοι,πάω για πρόκληση.. Κάθε μέρα περπατάω πάρα πολύ,ανεβαίνω σκάλες,μπας και προκαλέσω τοκετό!αλλά η μπέμπα καλά κρατάει χαχαχα Ούτε συσπάσεις έχω ούτε κανένα σημάδι τοκετού?στην ουσία κορίτσια τίποτα δε μου έμεινε εμένα!γενναωωωω!απίστευτο μου φαίνεται!!Δευτέρα έχω γιατρό.. για να δούμε τι θα μου πει..Αύριο θα στρώσουμε και εμείς χάλια και θα στολίσουμε!!!? εντωμεταξύ,την Πέμπτη έχω γενέθλια!λέτε να γεννήσω στα γενέθλια μου???για να δούμε!!!? εσύ κορίτσι μου απ ότι είδα τελικά με την πίεση όλα καλά Ε??ευτυχώς κοπέλα μου..κανε υπομονή,όλα καλά θα πάνε στην τελική και μετά δε θα θυμόμαστε τίποτα Ούτε από πιέσεις Ούτε από διαβητες!!!!Και εμένα ξεκίνησε να πονάει ο καρπός μου ο αριστερός και πρηζονται τα δάχτυλα των χεριών μου...Πφφ και πίνω 2 λίτρα νερό μπορεί και παραπάνω την ημέρα.. που να μην έπινα κιόλας.. δύσκολος ο 9ός κορίτσια!!!!!Άλλα αξίζει για τα μπεμπουλινία μας??❤πολλά φιλάκια στις κοιλιτσες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα Μανταρινακιιι και σε όλα τα άλλα τα κορίτσια!Εγώ με βάση τελευταίας περιόδου είμαι 37+5 και με βάση αυχενικής 38+1 αλλά επειδή ο γιατρός μου με μετράει με την Αυχενική,είμαι 38+1 και λόγω διαβητη κύησης όπως ξέρετε μου είπε το πολυ μέχρι 39η θα την αφήσουμε την μπέμπα..αν δε με πιάσουν μέχρι τότε από μόνοι τους οι πόνοι,πάω για πρόκληση.. Κάθε μέρα περπατάω πάρα πολύ,ανεβαίνω σκάλες,μπας και προκαλέσω τοκετό!αλλά η μπέμπα καλά κρατάει χαχαχα Ούτε συσπάσεις έχω ούτε κανένα σημάδι τοκετού?στην ουσία κορίτσια τίποτα δε μου έμεινε εμένα!γενναωωωω!απίστευτο μου φαίνεται!!Δευτέρα έχω γιατρό.. για να δούμε τι θα μου πει..Αύριο θα στρώσουμε και εμείς χάλια και θα στολίσουμε!!!? εντωμεταξύ,την Πέμπτη έχω γενέθλια!λέτε να γεννήσω στα γενέθλια μου???για να δούμε!!!? εσύ κορίτσι μου απ ότι είδα τελικά με την πίεση όλα καλά Ε??ευτυχώς κοπέλα μου..κανε υπομονή,όλα καλά θα πάνε στην τελική και μετά δε θα θυμόμαστε τίποτα Ούτε από πιέσεις Ούτε από διαβητες!!!!Και εμένα ξεκίνησε να πονάει ο καρπός μου ο αριστερός και πρηζονται τα δάχτυλα των χεριών μου...Πφφ και πίνω 2 λίτρα νερό μπορεί και παραπάνω την ημέρα.. που να μην έπινα κιόλας.. δύσκολος ο 9ός κορίτσια!!!!!Άλλα αξίζει για τα μπεμπουλινία μας??❤πολλά φιλάκια στις κοιλιτσες???

καλημέρα @Nektarinaki_love πως τα πας με το ζάχαρο?Εγώ κάνω λίγες μονάδες ινσουλίνης το βράδυ γιατί έιχε ανέβει λίγο το νηστείας.Μου είπε να μπω με πρόκληση 38 κ κάτι.Από βάρος πως είναι το μωράκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

καλημέρα @Nektarinaki_love πως τα πας με το ζάχαρο?Εγώ κάνω λίγες μονάδες ινσουλίνης το βράδυ γιατί έιχε ανέβει λίγο το νηστείας.Μου είπε να μπω με πρόκληση 38 κ κάτι.Από βάρος πως είναι το μωράκι σου?

Kαρδιοτοκογάφο έκανες κ δεν είχες καμία σύσπαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

καλημέρα @Nektarinaki_love πως τα πας με το ζάχαρο?Εγώ κάνω λίγες μονάδες ινσουλίνης το βράδυ γιατί έιχε ανέβει λίγο το νηστείας.Μου είπε να μπω με πρόκληση 38 κ κάτι.Από βάρος πως είναι το μωράκι σου?

Καλημέρα Δεσποινακι!με το σάκχαρο τα ίδια,το ελέγχω ευτυχώς ακόμη με διατροφή.. το νηστείας μου ευτυχώς συνεχίζει να είναι πολύ καλό και αυτό με έχει σωσει!μόνο το 1 ώρα μετά το φαγητό μπορεί να ανέβει και αυτό μόνο αν δεν προσέξω και αναγκαστικά προσέχω.. Α ξεκίνησες ινσουλίνες?Καλά έκανες κορίτσι μου,αφού έτσι έπρεπε.. υπομονή,τίποτα δεν έμεινε...το μωράκι μου την προηγούμενη εβδομάδα δλδ στην 37η ήτανε 2600.ευτυχώς δεν βγαίνει καθόλου παχουλό,ισα ισα βγαίνει πιο αδύνατο.. καλύτερα.. Και 2800 να το γεννήσω καλά θα είναι...εσένα πόσο είναι???Καρδιοτοκογραφο δεν μου έχει βάλει να κάνω ο γιατρός..Μια φορά έκανα όλο και όλο στην 34η εβδομάδα που πήγα νοσοκομείο γιατί νόμιζα ότι κάνω πολλές συσπάσεις που τελικά δεν έκανα κιόλας...απλώς πλέον πηγαίνω κάθε βδομάδα στον γιατρό μου και κάνουμε και ντοπλερ...για να δούμε αύριο που έχω ραντεβού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2019 at 10:33 ΜΜ, ο/η ioannapl είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!!η αληθεια ειναι εχω πελαγωσει..θελω να παω να ψωνισω αυριο και δεν ξερω τι να παρω...ποσα φορμακια, ποσα φανελακια (κοντομανικα η μακρυμανικα), ...δε θελω να παρω και περιττα πραγματα..γιατι μεγαλωνουν και τα μωρα γρηγορα...επισης σουτιεν θηλασμου απο που πηρατε;καλα και οικονομικα...??σορρυ αν σας ζαλισα!!

Χτες ψώνισα από τα prenatal σουτιέν κ κατά χάρηκα,γιατί ενώ είμαι ιδιότροπη κ δεν τα αντέχω,τα συγκεκριμένα ήταν τοσοοοο απαλά σε στήθος, πλάτη κ διάφραγμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέρα Δεσποινακι!με το σάκχαρο τα ίδια,το ελέγχω ευτυχώς ακόμη με διατροφή.. το νηστείας μου ευτυχώς συνεχίζει να είναι πολύ καλό και αυτό με έχει σωσει!μόνο το 1 ώρα μετά το φαγητό μπορεί να ανέβει και αυτό μόνο αν δεν προσέξω και αναγκαστικά προσέχω.. Α ξεκίνησες ινσουλίνες?Καλά έκανες κορίτσι μου,αφού έτσι έπρεπε.. υπομονή,τίποτα δεν έμεινε...το μωράκι μου την προηγούμενη εβδομάδα δλδ στην 37η ήτανε 2600.ευτυχώς δεν βγαίνει καθόλου παχουλό,ισα ισα βγαίνει πιο αδύνατο.. καλύτερα.. Και 2800 να το γεννήσω καλά θα είναι...εσένα πόσο είναι???Καρδιοτοκογραφο δεν μου έχει βάλει να κάνω ο γιατρός..Μια φορά έκανα όλο και όλο στην 34η εβδομάδα που πήγα νοσοκομείο γιατί νόμιζα ότι κάνω πολλές συσπάσεις που τελικά δεν έκανα κιόλας...απλώς πλέον πηγαίνω κάθε βδομάδα στον γιατρό μου και κάνουμε και ντοπλερ...για να δούμε αύριο που έχω ραντεβού.. 

Μπράβο για το ζάχαρο κορίτσι μου!!Κ εγώ με την ινσουλίνη ηρέμησα να σου πω την αλήθεια.Για τον καρδιοτογράφο σε ρωτάω γιατί κ μένα μου είπε πως δεν υπάρχει λόγος να κάνω και λίγο αγχώθηκα γιατί οι πιο πολλές κοπέλες βλε΄πω ότι κάνουν.Αν βεβαια είναι να νιώθω πιο ασφαλής λέω να πάω μόλις μπω στο μήνα μου!Το μωράκι σου μια χαρά βάρος βάρος έχει.Εμένα ειναι λίγο φούσκα,34 κ 4 ήταν 2547 ☺️Γερά να ναι όλα τα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Μπράβο για το ζάχαρο κορίτσι μου!!Κ εγώ με την ινσουλίνη ηρέμησα να σου πω την αλήθεια.Για τον καρδιοτογράφο σε ρωτάω γιατί κ μένα μου είπε πως δεν υπάρχει λόγος να κάνω και λίγο αγχώθηκα γιατί οι πιο πολλές κοπέλες βλε΄πω ότι κάνουν.Αν βεβαια είναι να νιώθω πιο ασφαλής λέω να πάω μόλις μπω στο μήνα μου!Το μωράκι σου μια χαρά βάρος βάρος έχει.Εμένα ειναι λίγο φούσκα,34 κ 4 ήταν 2547 ☺️Γερά να ναι όλα τα μωράκια!

Μην ανησυχείς για τον Καρδιοτοκογραφο και φυσικά δεν είναι απαραίτητος.. μόνο αν υπάρχει κάποιο θέμα και το κρίνει ο γιατρός.η αν έχεις συσπάσεις πχ η αν δε νιώθεις πολύ το μωράκι να κινείται..αν ο γιατρός τα βλέπει όλα καλά στο ντοπλερ δεν υπάρχει λόγος να κάνεις Καρδιοτοκογραφο..έτσι ξέρω εγώ τουλάχιστον..Και η κολλητή μου σε όλη την εγκυμοσύνη μια φορά έκανε όλο και όλο σε πιο μικρή εβδομάδα 33 νομίζω γιατί είχε λίγες παραπάνω συσπάσεις..μετα μέχρι να γεννήσει δεν ξανά έκανε.. Ο κάθε γιατρός έχει την κρίση του κορίτσι μου..δεν πειράζει,εσένα θα είναι λίγο πιο αφρατουλα?γερά να είναι όλα τα μωράκια,αυτό έχει σημασία..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μην ανησυχείς για τον Καρδιοτοκογραφο και φυσικά δεν είναι απαραίτητος.. μόνο αν υπάρχει κάποιο θέμα και το κρίνει ο γιατρός.η αν έχεις συσπάσεις πχ η αν δε νιώθεις πολύ το μωράκι να κινείται..αν ο γιατρός τα βλέπει όλα καλά στο ντοπλερ δεν υπάρχει λόγος να κάνεις Καρδιοτοκογραφο..έτσι ξέρω εγώ τουλάχιστον..Και η κολλητή μου σε όλη την εγκυμοσύνη μια φορά έκανε όλο και όλο σε πιο μικρή εβδομάδα 33 νομίζω γιατί είχε λίγες παραπάνω συσπάσεις..μετα μέχρι να γεννήσει δεν ξανά έκανε.. Ο κάθε γιατρός έχει την κρίση του κορίτσι μου..δεν πειράζει,εσένα θα είναι λίγο πιο αφρατουλα?γερά να είναι όλα τα μωράκια,αυτό έχει σημασία..???

Ναι κάθε γιατρός έχει την τακτική του,έχεις δίκιο!Σου εύχομαι όλα με το καλό γιατί κοντεύεις!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! τι κάνετε;; εγώ επιτέλους έφτιαξα τα πράγματα τα δικά μου και του μωρού, φορτώθηκαν στο αυτοκίνητο και είμαστε έτοιμοι για το ταξίδι. Πόσο σας ζηλεύω κορίτσια που γεννάτε στο τόπο σας και δεν χρειάζεται να κάνετε ολόκληρη μετακόμιση. 

@Nektarinaki_love μου ευτυχώς όλα καλά με την πίεση ήταν  καθαρά από δικό μου άγχος για τις ετοιμασίες που ανέβηκε. 

@netspirit καταλαβαίνω απόλυτα τι λες ότι δεν έχεις αντοχές, μια από τα ίδια.. εχτές το δέντρο με τη γλώσσα έξω το στολίσαμε. Με βρήκε και ένα παλιοσυναχι και νιώθω κινούμενο πτώμα... Όλα τα χε η μαριωρη ο φερετζές της έλειπε..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! τι κάνετε;; εγώ επιτέλους έφτιαξα τα πράγματα τα δικά μου και του μωρού, φορτώθηκαν στο αυτοκίνητο και είμαστε έτοιμοι για το ταξίδι. Πόσο σας ζηλεύω κορίτσια που γεννάτε στο τόπο σας και δεν χρειάζεται να κάνετε ολόκληρη μετακόμιση. 

@Nektarinaki_love μου ευτυχώς όλα καλά με την πίεση ήταν  καθαρά από δικό μου άγχος για τις ετοιμασίες που ανέβηκε. 

@netspirit καταλαβαίνω απόλυτα τι λες ότι δεν έχεις αντοχές, μια από τα ίδια.. εχτές το δέντρο με τη γλώσσα έξω το στολίσαμε. Με βρήκε και ένα παλιοσυναχι και νιώθω κινούμενο πτώμα... Όλα τα χε η μαριωρη ο φερετζές της έλειπε..  

Αχ κορίτσι μου πόσο δύσκολο όλο αυτό εγώ φεύγω 1 του μήνα για Αθήνα...Και δεν θέλω να το σκέφτομαι καθόλου....ολόκληρη ντουλάπα χρειαζόμαστε μαζί μας...και σίγουρα κάτι θα μείνει πίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσο δύσκολο όλο αυτό εγώ φεύγω 1 του μήνα για Αθήνα...Και δεν θέλω να το σκέφτομαι καθόλου....ολόκληρη ντουλάπα χρειαζόμαστε μαζί μας...και σίγουρα κάτι θα μείνει πίσω..

και εσύ μετακόμιση θα κάνεις @Maroulli μου; δύσκολο πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

και εσύ μετακόμιση θα κάνεις @Maroulli μου; δύσκολο πολύ.. 

Ναι και εγωωω δυστυχώς...Μόλις μπω στον μήνα  μου φεύγω την ίδια μέρα..Τι να κανουμε εδώ το νοσοκομείο δεν παρέχει πολλά..ειδικά στο θέμα για το παιδί αν μη κακο χρειαστεί κάτι πέρα από μια λάμπα θα πρέπει να έρθει εκαβ  να το πάρει και να το φέρει Αθήνα...και δεν θέλω να το περάσω αυτό..οποτε καλυτερα λίγη ταλαιπωρια παραπάνω για να ειμαι σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Ναι και εγωωω δυστυχώς...Μόλις μπω στον μήνα  μου φεύγω την ίδια μέρα..Τι να κανουμε εδώ το νοσοκομείο δεν παρέχει πολλά..ειδικά στο θέμα για το παιδί αν μη κακο χρειαστεί κάτι πέρα από μια λάμπα θα πρέπει να έρθει εκαβ  να το πάρει και να το φέρει Αθήνα...και δεν θέλω να το περάσω αυτό..οποτε καλυτερα λίγη ταλαιπωρια παραπάνω για να ειμαι σίγουρη!!

καταλαβαίνω απόλυτα τι λες... Και εδώ τα ίδια γίνονται.. Και εδώ στο νησί είναι 2 οι γιατροί του νοσοκομείου και δυστυχώς δεν έχω καμία εμπιστοσύνη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! τι κάνετε;; εγώ επιτέλους έφτιαξα τα πράγματα τα δικά μου και του μωρού, φορτώθηκαν στο αυτοκίνητο και είμαστε έτοιμοι για το ταξίδι. Πόσο σας ζηλεύω κορίτσια που γεννάτε στο τόπο σας και δεν χρειάζεται να κάνετε ολόκληρη μετακόμιση. 

@Nektarinaki_love μου ευτυχώς όλα καλά με την πίεση ήταν  καθαρά από δικό μου άγχος για τις ετοιμασίες που ανέβηκε. 

@netspirit καταλαβαίνω απόλυτα τι λες ότι δεν έχεις αντοχές, μια από τα ίδια.. εχτές το δέντρο με τη γλώσσα έξω το στολίσαμε. Με βρήκε και ένα παλιοσυναχι και νιώθω κινούμενο πτώμα... Όλα τα χε η μαριωρη ο φερετζές της έλειπε..  

Χαχαχα Αχ Μανταρινακι μου και που σαι ακομι :) εμενα αυτες τις μερες φροντιζει η κορακλα μου να με ψωφαει αλλα να σου πω κατι; Την χαιρομαι και την καμαρωνω :) 

καλο ταξιδι να εχετε καιβμε το καλο να αγκαλιασεις το μπουμπουκι σου :)

?

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσο δύσκολο όλο αυτό εγώ φεύγω 1 του μήνα για Αθήνα...Και δεν θέλω να το σκέφτομαι καθόλου....ολόκληρη ντουλάπα χρειαζόμαστε μαζί μας...και σίγουρα κάτι θα μείνει πίσω..

Μαρουλακι μου δεν χρειαζεται να αγχωνεσε και ουτε μετακομιση χρειαζεσε. Μετα την γεννα θα χρειαζεσε μετακομιση καθε φορα που θα ξεκινας να πας καπου οποτε τωρα ξαλαφρωσε τα μπαγκαζια σου κ παρα τα απολυτως απαραιτητα τελικα ποτε γεννας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Χαχαχα Αχ Μανταρινακι μου και που σαι ακομι :) εμενα αυτες τις μερες φροντιζει η κορακλα μου να με ψωφαει αλλα να σου πω κατι; Την χαιρομαι και την καμαρωνω :) 

καλο ταξιδι να εχετε καιβμε το καλο να αγκαλιασεις το μπουμπουκι σου :)

?

Μαρουλακι μου δεν χρειαζεται να αγχωνεσε και ουτε μετακομιση χρειαζεσε. Μετα την γεννα θα χρειαζεσε μετακομιση καθε φορα που θα ξεκινας να πας καπου οποτε τωρα ξαλαφρωσε τα μπαγκαζια σου κ παρα τα απολυτως απαραιτητα τελικα ποτε γεννας;

Την Πέμπτη έχω υπέρηχο να δούμε σε τι στάση είναι το μωρό μου..Και θα αποφασισουμε..αν δεν γυρίσει πάμε με καισαρική όποτε μάλλον 13 με 15 Δεκεμβρίου θα γεννήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...