Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα στις 35 εβδομαδες ηταν 3000 κιλα κ μου ειπε ειναι δυο εβδομαδες μπροστα.Αυριο εχω παλι εξετασεις κ αν δω το νηστεως πανω απο 90 θα παω να του το διξω να μου πει τι θα κανω.Εγω μεχρι κ τον 8 μηνα κυμαινομουν εως κ 85.Τις τελευταιες εβδομαδες μου ανεβαινει το νηστεως μονο.Οταν τρωω,μετα απο μια ωρα μετα το γευμα παμτα εχω μεχρι 110 με 115 ποτε παραπανω.Τωρα τι να πω,θα δειξει.

Μιλάω με παρα πολλες κοπελες.Ολες μα ολες εχουν το ιδιο θεμα.Κι εγω μετα τα γευματα ειμαι σουπερ,το πρωι ανεβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Μιλάω με παρα πολλες κοπελες.Ολες μα ολες εχουν το ιδιο θεμα.Κι εγω μετα τα γευματα ειμαι σουπερ,το πρωι ανεβαινει

Αρα λες να χρειαστω κ εγω ινσουλινη?Κ λες να εχει τπτ το μωρο που δεν εχω παρει μεχρι τωρα κατι?Τι να ω δεν ξερωωω!!!Ν ανησυχω για το μωρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

εμεις σιγα σιγά ζοριζομαστε ολο κ παραπανω...

36+3 σημερα αλλα η μπεμπα με τις κινησεις της με ζοριζει αρκετα...

Ειμαι αρκετα μικροκαμωμενη και με την παραμικρη της κινηση ποναω κ δυσκολευομαι καποιες φορες και να αναπνευσω....

ειναι και η μεγαλη η κορη που θελει λ περιποιηση , σημασια κ ζοριζομαστε περισοτερο...

καρδιοτοκογραφο κανουμε απο τη στιγμη που θα μπουμε στον 9ο ελεγχει ο γιατρος την καρδια του μωρου, τις πιθανες συσπασεις και γενικα την κινητικότητά του εμβρυου

Ηδη εχω κανει δυο ελέγχους και την αλλη εβδομαδα θα κανουμε παλι

@Starrr μου εγω την πρωτη εβδομαδα απο την νυστα κοντεψα να βαλω κ φωτια!!! ??? οποτε χαλαρααααα 

? προσπαθησε να κοιμασε μαζι του και ναι ειναι το μονο πραγμα που βοηθαει οτι κ να εχεις να κανεις αστο μια δυο μερες για να μαζεψεις δυναμη υπνο με το που κοιμαται ο μπεμπης γιατι αμα τον ποιασουν αργοτερα κολικοι την εβαψες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Αρα λες να χρειαστω κ εγω ινσουλινη?Κ λες να εχει τπτ το μωρο που δεν εχω παρει μεχρι τωρα κατι?Τι να ω δεν ξερωωω!!!Ν ανησυχω για το μωρο??

Όχι παιδί μου τι να έχει. Εμένα μ είπε μέχρι 95 βαριά λίγο παραπάνω δν είναι τραγικό. Πόσες. Μέρες έχει που ανέβασες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!

εμεις σιγα σιγά ζοριζομαστε ολο κ παραπανω...

36+3 σημερα αλλα η μπεμπα με τις κινησεις της με ζοριζει αρκετα...

Ειμαι αρκετα μικροκαμωμενη και με την παραμικρη της κινηση ποναω κ δυσκολευομαι καποιες φορες και να αναπνευσω....

ειναι και η μεγαλη η κορη που θελει λ περιποιηση , σημασια κ ζοριζομαστε περισοτερο...

καρδιοτοκογραφο κανουμε απο τη στιγμη που θα μπουμε στον 9ο ελεγχει ο γιατρος την καρδια του μωρου, τις πιθανες συσπασεις και γενικα την κινητικότητά του εμβρυου

Ηδη εχω κανει δυο ελέγχους και την αλλη εβδομαδα θα κανουμε παλι

@Starrr μου εγω την πρωτη εβδομαδα απο την νυστα κοντεψα να βαλω κ φωτια!!! ??? οποτε χαλαρααααα 

? προσπαθησε να κοιμασε μαζι του και ναι ειναι το μονο πραγμα που βοηθαει οτι κ να εχεις να κανεις αστο μια δυο μερες για να μαζεψεις δυναμη υπνο με το που κοιμαται ο μπεμπης γιατι αμα τον ποιασουν αργοτερα κολικοι την εβαψες....

Δλδ από 36η κάνεις εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Όχι παιδί μου τι να έχει. Εμένα μ είπε μέχρι 95 βαριά λίγο παραπάνω δν είναι τραγικό. Πόσες. Μέρες έχει που ανέβασες; 

Καμμια 15 μερες εχω που το παρακολουθω κ βλεπω οτι το νηστεως ειναι λιγο τσιμπημενο.Θα παρω κ την ενδοκρινολογο μου να δω αν πρεπει .α παρω τωρα ινσουλινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσακι μου και παλι καλη προσαρμογη !!!εκλεισες rooming in υπηρεσια και ειχατε ολες οι κοπελες τα μωρακια στο ιδιο δωματιο ;;;

Ναι ναι... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Καμμια 15 μερες εχω που το παρακολουθω κ βλεπω οτι το νηστεως ειναι λιγο τσιμπημενο.Θα παρω κ την ενδοκρινολογο μου να δω αν πρεπει .α παρω τωρα ινσουλινη.

Και καμπύλη είχες φυσιολογική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Και καμπύλη είχες φυσιολογική; 

Ναι 2 φορες εκανα καμπυλη κ ηταν απολυτα φυσιολογικη.Εκανα στον τριτο μηνα κ μετα στον 7 αν θυμαμαι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Ναι 2 φορες εκανα καμπυλη κ ηταν απολυτα φυσιολογικη.Εκανα στον τριτο μηνα κ μετα στον 7 αν θυμαμαι καλα.

Τελικά μ αυτό το ζάχαρο έχουμε χάσει τη μπάλα. Αυτό βλέπω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

εκανες συσπασεις?Σε ποια εβδομαδα εισαι?Εγω 36 κ εβδομαδων ειμαι.

ναι μέσα σε 40 λεπτά έκανα 3 συσπάσεις και είμαι 36 βδομάδων σήμερα, ευτυχώς ο πόνος σταμάτησε. Αγχώθηκα σήμερα γιατί μου είπε αν οι συσπάσεις ήταν πιο πολλές και πιο έντονες θα έπρεπε να φύγω πιο σύντομα απ το νησί... Ευτυχώς τώρα δεν νιώθω τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Δλδ από 36η κάνεις εσύ; 

Απο την 35η λογω οτι ειχα πονακια :) 

στην 1η κορη μ εκανα απο την 36η

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ναι μέσα σε 40 λεπτά έκανα 3 συσπάσεις και είμαι 36 βδομάδων σήμερα, ευτυχώς ο πόνος σταμάτησε. Αγχώθηκα σήμερα γιατί μου είπε αν οι συσπάσεις ήταν πιο πολλές και πιο έντονες θα έπρεπε να φύγω πιο σύντομα απ το νησί... Ευτυχώς τώρα δεν νιώθω τίποτα.. 

Ολα καλα θα πανε ο οργανισμος μας κτο σωμα μας ετοιμαζονται γιατον τοκετο :) να μην αγχωνεσε οι περισσοτερες εγκυμονουσες εχουμε συσπασεις

μαγνησιο περνεις ακομι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Απο την 35η λογω οτι ειχα πονακια :) 

στην 1η κορη μ εκανα απο την 36η

Ολα καλα θα πανε ο οργανισμος μας κτο σωμα μας ετοιμαζονται γιατον τοκετο :) να μην αγχωνεσε οι περισσοτερες εγκυμονουσες εχουμε συσπασεις

μαγνησιο περνεις ακομι;

μαγνήσιο δεν πήρα ποτέ.. Δεν χρειάστηκε..  Το μόνο μου άγχος να προλάβω να φύγω από το νησί.. Δεν θέλω με τίποτα να γεννήσω εδώ. Μετά θα είμαι  ήρεμη πάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;; εγώ έτσι κ έτσι...3 μέρες τώρα ξυπνάω το πρωί με αφόρητους πόνους στα χέρια και είναι τόσο πρησμένα που δεν μπορώ να πιάσω τίποτα..στη διάρκεια της μέρας βέβαια περνάνε κάπως.. Και δεν τα πολύ νιώθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;; εγώ έτσι κ έτσι...3 μέρες τώρα ξυπνάω το πρωί με αφόρητους πόνους στα χέρια και είναι τόσο πρησμένα που δεν μπορώ να πιάσω τίποτα..στη διάρκεια της μέρας βέβαια περνάνε κάπως.. Και δεν τα πολύ νιώθω..

welcome to the club!! λογικά έχεις και εσύ το σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα.. Μια από τα ίδια έχω από τον 6ο μήνα. Πήρα περιαρπια και φοράω μέσα στην ημέρα και το βράδυ είμαι κάπως καλύτερα. Για δοκίμασε μηπως σε βοηθήσει και εσένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

welcome to the club!! λογικά έχεις και εσύ το σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα.. Μια από τα ίδια έχω από τον 6ο μήνα. Πήρα περιαρπια και φοράω μέσα στην ημέρα και το βράδυ είμαι κάπως καλύτερα. Για δοκίμασε μηπως σε βοηθήσει και εσένα..

Όντως...Μόλις με πήρε ο γιατρός και μου το επιβεβαίωσε !!! Θα πάω να πάρω περικαρπιο ναι μπας και αποφορτιστει λίγο ο πόνος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2019 at 4:14 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια γέννησα μετά από 20 ώρες... Το μωρό καλά 3.500 κιλά 53 εκ.... Ζορίστηκα πολύ.... Αλλά τα καταφέραμε.... Τον πειραζαν οι πόνοι του όρου εκτός των άλλων κ του έκαναν απνοιες...εγω δεν μπορώ κ πάλι να κοιμηθώ.... Έβγαλα αιμορροΐδες από το ζόρισμα..... ? Και στα δικά σας. Κ γρήγορα κ όμορφα... 

Nα σας ζήσει κοριτσι μου!Υγιης και τυχερος στη ζωη του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια χρησιμοποίησε καμία από σας σπρει dexarhina για τη μύτη; 

Νομίζω δεν επιτρέπεται. Γιαυι περιέχει κορτιζόνη. Αλλά ρώτα κ το γιατρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Νομίζω δεν επιτρέπεται. Γιαυι περιέχει κορτιζόνη. Αλλά ρώτα κ το γιατρό σου. 

Λέει ότι επιτρέπεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! Εγώ σήμερα έφερα γυναίκα στο σπίτι για να μου κάνει γενική και να στρώσει τα χαλιά ο αντρουλης μου. Είπαμε να στολίσουμε  και δέντρο το βραδάκι για να είναι έτοιμο το σπιτάκι μας μόλις γυρίσουμε με την μπεμπουλα μας. Εσείς τι  κάνετε;; πως είστε; @Nektarinaki_love πως είσαι;; κοντεύεις;; οι υπόλοιπες κορίτσια τι βδομάδες είστε για να ξέρουμε ποιες πλησιάζουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! Εγώ σήμερα έφερα γυναίκα στο σπίτι για να μου κάνει γενική και να στρώσει τα χαλιά ο αντρουλης μου. Είπαμε να στολίσουμε  και δέντρο το βραδάκι για να είναι έτοιμο το σπιτάκι μας μόλις γυρίσουμε με την μπεμπουλα μας. Εσείς τι  κάνετε;; πως είστε; @Nektarinaki_love πως είσαι;; κοντεύεις;; οι υπόλοιπες κορίτσια τι βδομάδες είστε για να ξέρουμε ποιες πλησιάζουν.. 

Καλημέρα και καλό σκ. Εγώ μπήκα σήμερα στην 35η.Κοντευουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα και καλό σκ. Εγώ μπήκα σήμερα στην 35η.Κοντευουμε ?

κοντεύεις και εσύ κοπελα μου... 36+3 Εγώ σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

κοντεύεις και εσύ κοπελα μου... 36+3 Εγώ σήμερα 

Πρώτα ο Θεός ,38 και κάτι θα πάω με πρόκληση!Να πάνε καλά όλα σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...