Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!!Κ εγω καρδιοτοκογραφο σημερα,δεν ειχα συσπασεις κ κινητικοτητα κ η καρδουλα του εμβρυου τελεια!!!Νεο ραντεβου την δευτερα για καρδιοτοκογραφο κ υπερηχο κ θα δουμε τι θα μας πει ο γιατρος!!!Εκανα κ καλλιεργια κολπου κ πρωκτου για στρεπτοκοκκο.Εχει κανει καμμια σας?

Εγώ θα κάνω στο επόμενο ραντεβού αλλά μιλήσαμε μόνο για καλλιέργεια κόλπου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια... Επιτέλους ήρθαμε σπίτι κ κοιμήθηκα. Λιγάκι.... Αυτές τις μέρες ένιωθα ότι γινόταν συνεχώς σεισμός από την αϋπνία. ? Ο μικρός προσπαθεί κ αυτός να οργανωθεί στο σπιτάκι μας. Εμάς μας φαίνεται πολύ παράξενο που έχουμε παρεουλα σπίτι... Και στα δικά σας εύχομαι... Τώρα ποια περιμένουμε? Δε ξέρω αν έχω διαβάσει τα σχόλια όλων σας. Αν κάποιος με έχει ρωτήσει κάτι κ δε έχω απαντήσει, ας με ξανά ρωτήσει τώρα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Επιτέλους ήρθαμε σπίτι κ κοιμήθηκα. Λιγάκι.... Αυτές τις μέρες ένιωθα ότι γινόταν συνεχώς σεισμός από την αϋπνία. ? Ο μικρός προσπαθεί κ αυτός να οργανωθεί στο σπιτάκι μας. Εμάς μας φαίνεται πολύ παράξενο που έχουμε παρεουλα σπίτι... Και στα δικά σας εύχομαι... Τώρα ποια περιμένουμε? Δε ξέρω αν έχω διαβάσει τα σχόλια όλων σας. Αν κάποιος με έχει ρωτήσει κάτι κ δε έχω απαντήσει, ας με ξανά ρωτήσει τώρα. ?

Αχ τι ωραία...τέλεια κορίτσι μου από εδώ κ πέρα να απολαύσεις την κάθε στιγμή μαζί του..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Επιτέλους ήρθαμε σπίτι κ κοιμήθηκα. Λιγάκι.... Αυτές τις μέρες ένιωθα ότι γινόταν συνεχώς σεισμός από την αϋπνία. ? Ο μικρός προσπαθεί κ αυτός να οργανωθεί στο σπιτάκι μας. Εμάς μας φαίνεται πολύ παράξενο που έχουμε παρεουλα σπίτι... Και στα δικά σας εύχομαι... Τώρα ποια περιμένουμε? Δε ξέρω αν έχω διαβάσει τα σχόλια όλων σας. Αν κάποιος με έχει ρωτήσει κάτι κ δε έχω απαντήσει, ας με ξανά ρωτήσει τώρα. ?

τι ωραία νέα @Starrr μου!! Να τον χαίρεστε τον μπεμπάκο σας!! Ωραίες στιγμές αυτές οι πρώτες μέρες στο σπίτι ε;; εσύ πως είσαι γενικότερα πέρα της αϋπνίας; Νομίζω η επόμενη είναι  η @Nektarinaki_love 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2019 at 10:10 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

καλά είμαι και εγώ κοπέλα μου, λίγο αγχωμένη αυτή την εβδομάδα γιατί την επόμενη Τετάρτη φεύγω  από το νησί  και έχω τόσα στο μυαλό μου να ετοιμάσω αλλά μέχρι το τέλος θα τα καταφέρω!! Εγώ σήμερα μπήκα στο μήνα μου!! Πλησιάζει ο καιρός!! 

Τέλεια!! Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι, σε λίγο θα κρατάς το μπεμπάκι σου! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η satya είπε:

Τέλεια!! Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι, σε λίγο θα κρατάς το μπεμπάκι σου! ❤️❤️❤️

Ανυπομονώ!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!! Διαβάζω για την πίεση που συζητάτε και από αυτά που έπαθα έχω να πώ οτι από 14 και 9 η μικρή, είναι για παρακολούθηση για προεκλαμψία. Αν δεν πέφτει με αντιυπερτασικά τότε σε πάνε για γέννα! Να φανταστείτε μου δίνουν ακόμη χάπι για την πίεση οταν είναι πάνω από 12.βέβεβαια σε λίγες μέρες θα περάσει. 

Να ξέρετε όσες αγχώνεστε , αφού γέννησα εγώ η μεγαλύτερη φοβιτσιάρα του κόσμου, όλες μπορείτε να το κάνετε!!!!!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Επιτέλους ήρθαμε σπίτι κ κοιμήθηκα. Λιγάκι.... Αυτές τις μέρες ένιωθα ότι γινόταν συνεχώς σεισμός από την αϋπνία. ? Ο μικρός προσπαθεί κ αυτός να οργανωθεί στο σπιτάκι μας. Εμάς μας φαίνεται πολύ παράξενο που έχουμε παρεουλα σπίτι... Και στα δικά σας εύχομαι... Τώρα ποια περιμένουμε? Δε ξέρω αν έχω διαβάσει τα σχόλια όλων σας. Αν κάποιος με έχει ρωτήσει κάτι κ δε έχω απαντήσει, ας με ξανά ρωτήσει τώρα. ?

Καλη προσαρμογη!!!!

και καλα ξενυχτια μανουλα !!!
η αληθεια ειναι οτι θα αργησεις να το συνηδιτοποιησεις εμενα με πηρε καμποσο καιρο φερνοντας ξανα κ ξανα ολες τις εικονες της αιθουσας τοκετου στο μυαλο μου :) 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!!! Διαβάζω για την πίεση που συζητάτε και από αυτά που έπαθα έχω να πώ οτι από 14 και 9 η μικρή, είναι για παρακολούθηση για προεκλαμψία. Αν δεν πέφτει με αντιυπερτασικά τότε σε πάνε για γέννα! Να φανταστείτε μου δίνουν ακόμη χάπι για την πίεση οταν είναι πάνω από 12.βέβεβαια σε λίγες μέρες θα περάσει. 

Να ξέρετε όσες αγχώνεστε , αφού γέννησα εγώ η μεγαλύτερη φοβιτσιάρα του κόσμου, όλες μπορείτε να το κάνετε!!!!!  

 

Εγω βλεπω μια γεναια μανουλα!!! ???

πως νιωθεις ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

τι ωραία νέα @Starrr μου!! Να τον χαίρεστε τον μπεμπάκο σας!! Ωραίες στιγμές αυτές οι πρώτες μέρες στο σπίτι ε;; εσύ πως είσαι γενικότερα πέρα της αϋπνίας; Νομίζω η επόμενη είναι  η @Nektarinaki_love 

Χθες ζαλιζόμουν από τη νύστα. Στο μαιευτήριο δε κοιμόμασταν λόγω των άλλων μωρών... Χαμός γινόταν. Δηλαδή εγώ δε κοιμόταν. Ο μπέμπης κοιμόταν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χθες ζαλιζόμουν από τη νύστα. Στο μαιευτήριο δε κοιμόμασταν λόγω των άλλων μωρών... Χαμός γινόταν. Δηλαδή εγώ δε κοιμόταν. Ο μπέμπης κοιμόταν... 

Κοριτσακι μου και παλι καλη προσαρμογη !!!εκλεισες rooming in υπηρεσια και ειχατε ολες οι κοπελες τα μωρακια στο ιδιο δωματιο ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

@Mantarini τι κανεις κορίτσι μου τι έγινε με την πίεση σου;;;

ευτυχώς όλα καλά με την πίεση.. το λεύκωμα βγήκε αρνητικό οπότε απλά παρακολουθώ την πίεση και ευτυχώς είναι εντός φυσιολογικών ορίων. Σήμερα απ το πρωί είχα πονακια περιόδου όπου μίλησα με το γιατρό και με έστειλε για καρδιοτοκογραφο, είχα και μερικές συσπάσεις. Θα το παρακολουθούμε και αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Θέλω να ρωτήσω αν κάνατε όλες καρδιοτοκογράφο

Γεια σου κοριτσι μου,εγω κανω καρδιοτοκογραφο κ ειδικα τωρα που ειμαι στον 9 κανω μια φορα την εβδομαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Θέλω να ρωτήσω αν κάνατε όλες καρδιοτοκογράφο

εμένα μου είχε πει ότι θα κάναμε μόλις ανέβαινα Θεσσαλονίκη, δεν υπήρχε λόγος για νωρίτερα... Αλλά μια η πίεση, μια τα πονακια σήμερα μέσα σε μια βδομάδα έκανα 2 φορές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

εμένα μου είχε πει ότι θα κάναμε μόλις ανέβαινα Θεσσαλονίκη, δεν υπήρχε λόγος για νωρίτερα... Αλλά μια η πίεση, μια τα πονακια σήμερα μέσα σε μια βδομάδα έκανα 2 φορές... 

εκανες συσπασεις?Σε ποια εβδομαδα εισαι?Εγω 36 κ εβδομαδων ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

εμένα μου είχε πει ότι θα κάναμε μόλις ανέβαινα Θεσσαλονίκη, δεν υπήρχε λόγος για νωρίτερα... Αλλά μια η πίεση, μια τα πονακια σήμερα μέσα σε μια βδομάδα έκανα 2 φορές... 

Δηλαδη σε ποια εβδομαδα θα εκανες?Το λεω γιατι μολις γυρισα απο το γιατρο μου κ μου λεει ειναι ολα εξαιρετικα,κ το ντοπλερ κ δν υπραχει λογος να κανεις πριν την 38η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γιωτα22 είπε:

εκανες συσπασεις?Σε ποια εβδομαδα εισαι?Εγω 36 κ εβδομαδων ειμαι.

Oχι,γυρισα απο τον γιατρο.Μου λεει ολα ειναι εξαιρετικα ,κ το ντοπλερ επισης.Δεν βρικσει λογο να κανω.Οταν παω 38η μου ειπε.Εσυ εκανες λογω συσπάσεων?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Oχι,γυρισα απο τον γιατρο.Μου λεει ολα ειναι εξαιρετικα ,κ το ντοπλερ επισης.Δεν βρικσει λογο να κανω.Οταν παω 38η μου ειπε.Εσυ εκανες λογω συσπάσεων?

 

Εγω εκανα λογω αυξημενου αμνιακου υγρου,απο τον 7 μηνα γιατι φοβοταν προωρο τοκετο.Απο το αυξημενο αμνιακο υπηρχε κυνδινος να σπασουν τα νερα οποτε με ειχε σε στενη παρακολουθηση.Παρολα αυτα δεν εκανα συσπασεις,οχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γιωτα22 είπε:

Εγω εκανα λογω αυξημενου αμνιακου υγρου,απο τον 7 μηνα γιατι φοβοταν προωρο τοκετο.Απο το αυξημενο αμνιακο υπηρχε κυνδινος να σπασουν τα νερα οποτε με ειχε σε στενη παρακολουθηση.Παρολα αυτα δεν εκανα συσπασεις,οχι!!!

Εγω θα μπω για προκληση μετα την 38η λογω ζαχαρου.Ξερω οτι οι πιο πολλες κανουν μολις μπουν στο μηνα τους.Θελω να εμπιστευτω τη γνωμη του αλλα αγχωνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανεις ινσουλινη?Κ εμενα με παρακολουθουσε για σαγχαρο επειδη ειχα αυξημενο αμνιακο κ μεγαλο μωρο,αλλα οι τιμες ηταν καλες.Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οταν ξυπναω επειδη εχω μηχανημα κ μετριεμαι οτι εχω νηστικη 95 με 96 που ειναι λιγο τσιμπημενο.Εσυ τι τιμες ειχες οταν μετριοσουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Δηλαδη σε ποια εβδομαδα θα εκανες?Το λεω γιατι μολις γυρισα απο το γιατρο μου κ μου λεει ειναι ολα εξαιρετικα,κ το ντοπλερ κ δν υπραχει λογος να κανεις πριν την 38η

Ουτως η αλλως ο δικος μου γιατρος απο 35 εβδομαδα σε βαζει να κανεις καρδιοτοκογραφο μια φορα την εβδομαδα γιατι εκτος απο συσπασεις ελεγχει κ τους χτυπους της καρδιας του εμβρυου καθως κ την κινητικοτητα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Κανεις ινσουλινη?Κ εμενα με παρακολουθουσε για σαγχαρο επειδη ειχα αυξημενο αμνιακο κ μεγαλο μωρο,αλλα οι τιμες ηταν καλες.Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οταν ξυπναω επειδη εχω μηχανημα κ μετριεμαι οτι εχω νηστικη 95 με 96 που ειναι λιγο τσιμπημενο.Εσυ τι τιμες ειχες οταν μετριοσουν?

Μετριεμαι εδω κ 2 μηνες.Ημουν πολυ καλα με διατροφη αλλα τωρα ξεκινησα ινσουλινη γιατι το νηστειας αρχισε να ανεβαινει.Κυμαινομαι απο 90-98.Προσπαθω να το ριξω τωρα αλλα κανω λιγες μοναδες προς το παρον.Παρολα αυτα απο αμνιακο υγρο ειμαι πολυ καλα κ βαρος σημερα ηταν 2547 στις 34 κ 4.Εσενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Μετριεμαι εδω κ 2 μηνες.Ημουν πολυ καλα με διατροφη αλλα τωρα ξεκινησα ινσουλινη γιατι το νηστειας αρχισε να ανεβαινει.Κυμαινομαι απο 90-98.Προσπαθω να το ριξω τωρα αλλα κανω λιγες μοναδες προς το παρον.Παρολα αυτα απο αμνιακο υγρο ειμαι πολυ καλα κ βαρος σημερα ηταν 2547 στις 34 κ 4.Εσενα?

Εμενα στις 35 εβδομαδες ηταν 3000 κιλα κ μου ειπε ειναι δυο εβδομαδες μπροστα.Αυριο εχω παλι εξετασεις κ αν δω το νηστεως πανω απο 90 θα παω να του το διξω να μου πει τι θα κανω.Εγω μεχρι κ τον 8 μηνα κυμαινομουν εως κ 85.Τις τελευταιες εβδομαδες μου ανεβαινει το νηστεως μονο.Οταν τρωω,μετα απο μια ωρα μετα το γευμα παμτα εχω μεχρι 110 με 115 ποτε παραπανω.Τωρα τι να πω,θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...