Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δε γνωρίζω κάτι τέτοιο. Ξέρω μόνο για το συμπληρωματικο. Κ τα δύο του ικα. 

Ισχύει κορίτσια. Αίτηση στο ΙΚΑ πριν τις γιορτές. Δν βάζει ο εργοδότης όλο το δώρο.. Νομίζω βάζει μέχρι κ τη μέρα που δουλεψαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Ισχύει κορίτσια. Αίτηση στο ΙΚΑ πριν τις γιορτές. Δν βάζει ο εργοδότης όλο το δώρο.. Νομίζω βάζει μέχρι κ τη μέρα που δουλεψαμε

 αυτο μου εχουν πει κ εμενα,οτι κανεις αιτηση στο ικα πριν τις γιορτες!!!Κ το μοιρςζονται εργοδοτης κ ικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

 αυτο μου εχουν πει κ εμενα,οτι κανεις αιτηση στο ικα πριν τις γιορτες!!!Κ το μοιρςζονται εργοδοτης κ ικα.

Eγω το ρωτησα αυτο στο ικα και μου το επιβεβαιωσαν.Μου ειπαν να παω μια βδομαδα πριν τα Χριστουγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Ισχύει κορίτσια. Αίτηση στο ΙΚΑ πριν τις γιορτές. Δν βάζει ο εργοδότης όλο το δώρο.. Νομίζω βάζει μέχρι κ τη μέρα που δουλεψαμε

Εγώ δε παίρνω από τον εργοδότη..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Eγω το ρωτησα αυτο στο ικα και μου το επιβεβαιωσαν.Μου ειπαν να παω μια βδομαδα πριν τα Χριστουγεννα

Προφανώς όσες δικαιουσασταν δώρο Χριστουγέννων. Εγώ δυστυχώς δεν παίρνω ούτως ή αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η z1989 είπε:

Εγώ είχα γερασμένο πλακούντα πιθανότατα λόγω ζαχάρου..τις τελευταίες δυο εβδομάδες έβαζε πολύ λίγα γραμμάρια.οποτε ήταν μονόδρομος ο τοκετός.γεννήθηκε μικρός αλλά άκου αυτό μη σε ανησυχεί καθόλου .τα βάζουν μετά.θερμοκοιτιδα δε μπήκε ευτυχώς .αν σε ανησυχεί το αν θα μπει θερμοκοιτίδα για τα κιλά δε πρόκειται να μπει διότι έχεις ξεπεράσει τα δύο και θα πατήσεις τα 2400 σίγουρα.οσον αφορά τις ενέσεις αν γεννήσεις όπως εγώ στην 38 η να τις κάνεις.αν φυσικά θελεις κ εσύ και ο γιατρός σου.μετα την 38η νομίζω δε κάνουν αλλά θα σε γελάσω και παλι

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου ☺να σου ζησει το θαυματακι σου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι πας οαεδ κοπέλα μου κ το ζητάς. Κάθε οαεδ έχει κ άλλη χαρτουρα.. Καθυστερούν τα χρήματα να πιστωθουν...αλλα και πάλι.... Να τα πάρουμε θέλουμε. ?

Ναι καλέ... Ας μπουν αυτά οπότε θέλουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια !!!!!σημερα ξεκινησα τα μαθηματα  στο ικα !!και επισης παρελαβα τα κερασματα μας !!!!ειναι ολα τελεια ...το απογευμα θα φτιαξω βαλιτσα! εν αναμονη για το ραντεβου την επομενη εβδομαδα φιλια στις κοιλιτσες σας !!!!!☺☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια?? @Bellaki να σου ζήσει η κούκλα!!γερή και ευτυχισμένη να είναι πάντα!!!❤άντε να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά και εμείς...36+5 σήμερα Εγώ...άντε άντε να κοντεύουμε❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ!και μην ανησυχεις για τα κιλα καθολου..ημουν στην ιδια φαση με σενα.σημασια εχει να ειναι καλα τα οργανα τους και να ειναι υγιη.ολα τα αλλα διορθωνονται..επισης το καθε μωρο ακολουθει το δικο του ρυθμο αναπτυξης  @Μπεμπελουκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα που το θυμήθηκα. Μου πήραν ένα δώρο. Είναι κουβερτακι τετράγωνο. Που το χρησιμοποιεί είτε ως κουβέρτα είτε κλείνει με φερμουάρ κ σκεπάζει το παιδί κ κουμπιά να αφήνει ποδαράκι χεράκι για αργότερα.... Το βρήκα πολύ καλό γι αυτό σας το είπα. Από τα Λητώ μου το πήραν εμένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σας κοριτσια !!!!!σημερα ξεκινησα τα μαθηματα  στο ικα !!και επισης παρελαβα τα κερασματα μας !!!!ειναι ολα τελεια ...το απογευμα θα φτιαξω βαλιτσα! εν αναμονη για το ραντεβου την επομενη εβδομαδα φιλια στις κοιλιτσες σας !!!!!☺☺☺☺☺

Κι εγω εφτιαξα βαλιτσα,ειναι ετοιμη κ αυριο περιμενω κ τα κερασματα γεννας!!!Ολα ετοιμα,για τον ερχομο των μικρων μας!!!❤❤❤Ανυπομωνωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Κι εγω εφτιαξα βαλιτσα,ειναι ετοιμη κ αυριο περιμενω κ τα κερασματα γεννας!!!Ολα ετοιμα,για τον ερχομο των μικρων μας!!!❤❤❤Ανυπομωνωωω!!!

Τελεια Γιωτουλι !!!σου ειπε ο γιατρος ραντεβου για καισαρικη ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τώρα που το θυμήθηκα. Μου πήραν ένα δώρο. Είναι κουβερτακι τετράγωνο. Που το χρησιμοποιεί είτε ως κουβέρτα είτε κλείνει με φερμουάρ κ σκεπάζει το παιδί κ κουμπιά να αφήνει ποδαράκι χεράκι για αργότερα.... Το βρήκα πολύ καλό γι αυτό σας το είπα. Από τα Λητώ μου το πήραν εμένα... 

Πηρα και εγω τετοιο φαινεται καλο !!!!στη πραξη θα δουμε !!κοριτσιααα για την εξοδο του μωρου τι βαλατε στη βαλιτσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?? @Bellaki να σου ζήσει η κούκλα!!γερή και ευτυχισμένη να είναι πάντα!!!❤άντε να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά και εμείς...36+5 σήμερα Εγώ...άντε άντε να κοντεύουμε❤❤❤

Αχ είμαστε ακριβώς μαζί εμείς! Και εγώ 36 + 5 σήμερα! Πόσο ζυγίζει το μωράκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Κι εγω εφτιαξα βαλιτσα,ειναι ετοιμη κ αυριο περιμενω κ τα κερασματα γεννας!!!Ολα ετοιμα,για τον ερχομο των μικρων μας!!!❤❤❤Ανυπομωνωωω!!!

Καλησπέρα κορίτσια μου... Και εγώ βαλίτσα φτιάχνω... Έχω όμως μείνει σε κάτι μήπως ξέρετε... Μας είπαν τα αποσμητικά να μην έχουν άρωμα κ τα αφρόλουτρα για εμάς... Τι πήρατε εσείς?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πηρα και εγω τετοιο φαινεται καλο !!!!στη πραξη θα δουμε !!κοριτσιααα για την εξοδο του μωρου τι βαλατε στη βαλιτσα;

Εγω τα χω βάλει στην άκρη κ θα μου τα φέρει ο άντρας μου τελευταία μέρα... Δύο ζιπουνακια 50-56 εκ... Δύο φορμακια 50-56 εκ... Καλτσακια... Κουβερτούλα... Μια πάνα για το αυγό του αυτοκινήτου... Έβαλα δύο νούμερα γθατι εμένα είναι μεγάλος κ μάλλον τα 50αρια τσάμπα τα πήρα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Και εγώ βαλίτσα φτιάχνω... Έχω όμως μείνει σε κάτι μήπως ξέρετε... Μας είπαν τα αποσμητικά να μην έχουν άρωμα κ τα αφρόλουτρα για εμάς... Τι πήρατε εσείς?? 

Αφρόλουτρο θα χεις στο ιδιωτικό αυτά που είναι τύπου αντισηπτικά οπότε δε πήρα.... Κ για αποσμητικά μασχάλη δε πήρα σπρέι γιατί αυτά μυρίζουν έντονα. Θα βάζω λίγο βέβαια... Θα προτιμήσω να κάνω πολλά ντουζ μες την ημέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angie1106 είπε:

Αχ είμαστε ακριβώς μαζί εμείς! Και εγώ 36 + 5 σήμερα! Πόσο ζυγίζει το μωράκι σου;

Ααα τι ωραία που είμαστε μαζι??την Δευτέρα που την είδαμε ήτανε 2200 είμαστε λίγο αδυνατουλες για την εβδομάδα μας,αλλά ο γιατρός είπε ότι θα είναι γενικά μινιον μωράκι.. σαν εμένα άλλωστε!και εγώ μινιον είμαι,από μένα πήρε το μπουμπούκι μου??εσένα πόσο είναι το ζουζουνάκι σου?θύμισε μου και συ κοριτσάκι Έχεις σωστά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ααα τι ωραία που είμαστε μαζι??την Δευτέρα που την είδαμε ήτανε 2200 είμαστε λίγο αδυνατουλες για την εβδομάδα μας,αλλά ο γιατρός είπε ότι θα είναι γενικά μινιον μωράκι.. σαν εμένα άλλωστε!και εγώ μινιον είμαι,από μένα πήρε το μπουμπούκι μου??εσένα πόσο είναι το ζουζουνάκι σου?θύμισε μου και συ κοριτσάκι Έχεις σωστά??

Εσείς με τα κοριτσάκια μια χαρά τη βγάζετε..... Ωραιότατα μωράκια... Όχι σα τον δικό μου τον εφτραφουλη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εσείς με τα κοριτσάκια μια χαρά τη βγάζετε..... Ωραιότατα μωράκια... Όχι σα τον δικό μου τον εφτραφουλη.... 

θα ναι αντρακλας  με τα όλα του!! Εμείς τα ρουχαλάκια εξόδου τα πήραμε τη μέρα που κάναμε τη β επιπέδου και μάθαμε ότι είναι κοριτσάκι, για την ακρίβεια ο άντρας μου τα διάλεξε ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια τι ωραία που πλησιάζει η ώρα.. πότε λέγαμε για τις αυχενικες πότε για τη Β επιπέδου και τώρα σιγά σιγά ήρθε η ώρα για τη βαλίτσα!!!Εγώ την άλλη βδομάδα θα πλύνω τα ρουχαλάκια και θα ετοιμάσω τη βαλτσουλα του!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα περιμένουμε τη @Starrr για να δούμε ποια θα είναι η επόμενη... Εγώ νιώθω ότι θα τον φάω όλο το μήνα.. Νιώθω το μωρό αρκετά χαμηλά καταλαβαίνω ότι με πιέζει το είδαμε και στον υπέρηχο αλλά σαν ένστικτο νιώθω ότι θα τον φάω το μήνα.. Ο άντρας μου πάλι λέει 39 θα γεννήσεις μόλις έρθω.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εγω τα χω βάλει στην άκρη κ θα μου τα φέρει ο άντρας μου τελευταία μέρα... Δύο ζιπουνακια 50-56 εκ... Δύο φορμακια 50-56 εκ... Καλτσακια... Κουβερτούλα... Μια πάνα για το αυγό του αυτοκινήτου... Έβαλα δύο νούμερα γθατι εμένα είναι μεγάλος κ μάλλον τα 50αρια τσάμπα τα πήρα..... 

Φορμα εξοδου οχι ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Αφρόλουτρο θα χεις στο ιδιωτικό αυτά που είναι τύπου αντισηπτικά οπότε δε πήρα.... Κ για αποσμητικά μασχάλη δε πήρα σπρέι γιατί αυτά μυρίζουν έντονα. Θα βάζω λίγο βέβαια... Θα προτιμήσω να κάνω πολλά ντουζ μες την ημέρα... 

Το κλασσικο dove επηρεαζει;;;επισης τοlactacydδεν εχει αρωμα ...δεν ξερω δεν δινουν ενα απαλο αφρολουτρο;τι αντισηπτικα θα βαζουμε ολη μερα ;;επισης τι αλλα;;εβαλα 3ρομπες4νυχτικα και θα βαλω και 1 πυτζαμα 2 σουτιεν θηλασμου .χρειαζεται ν παρουμε επιθεματα;λεω να παρω 1ενυδατικη και λιποζαν πιστολακι θα παρετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...