Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Α δεν αγχώνομαι... Τουλάχιστον προσπαθεί... ?? Αίματος είναι η tsh? Έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά.. 

Ναι αίματος,να την κάνεις,δεν στοιχίζει πολύ.Ναι μια βδομάδα ακριβώς αλλά εγώ θα μπω νωρίτερα με πρόκληση λόγω ζαχάρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Ναι αίματος,να την κάνεις,δεν στοιχίζει πολύ.Ναι μια βδομάδα ακριβώς αλλά εγώ θα μπω νωρίτερα με πρόκληση λόγω ζαχάρου 

Αχ σ ευχαριστώ πολύ... Θα πάω αύριο... Πόσο νωρίτερα?? Φυσιολογικά?? Μ είπε κ εμένα να κόψω μόλις μπω 36 εβδοδες την προγεστερόνη..... Τώρα θα δείξει κ ολας... Αν όλα είναι καλά... Μ είχε πει πως θα τ πάρουμε μάλλον νωρίτερα... Λόγω τραχηλου... Τώρα θα δείξει... Καλά ν είναι τα μπέμπακι μας ❤️❤️❤️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Αχ σ ευχαριστώ πολύ... Θα πάω αύριο... Πόσο νωρίτερα?? Φυσιολογικά?? Μ είπε κ εμένα να κόψω μόλις μπω 36 εβδοδες την προγεστερόνη..... Τώρα θα δείξει κ ολας... Αν όλα είναι καλά... Μ είχε πει πως θα τ πάρουμε μάλλον νωρίτερα... Λόγω τραχηλου... Τώρα θα δείξει... Καλά ν είναι τα μπέμπακι μας ❤️❤️❤️??

38η η 39η ,γιατι ηδη πηρε παραπανω βαρος απο το κανονικο.Εσενα ποσο ζυγιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

38η η 39η ,γιατι ηδη πηρε παραπανω βαρος απο το κανονικο.Εσενα ποσο ζυγιζει?

Για φυσιολογικο παμε ναι πρωτα ο Θεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Για φυσιολογικο παμε ναι πρωτα ο Θεος

Αντε με τ καλό κορίτσι μ..Ε εντάξει.. Μια χαρά ειναι 38 39...Πριν 2.5 εβδομάδες ήταν 2 κιλά περίπου... Τώρα δν θ έχει πάει 2.5?? Δν ξέρω πόσα περνούν την εβδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λουλακι είπε:

Αντε με τ καλό κορίτσι μ..Ε εντάξει.. Μια χαρά ειναι 38 39...Πριν 2.5 εβδομάδες ήταν 2 κιλά περίπου... Τώρα δν θ έχει πάει 2.5?? Δν ξέρω πόσα περνούν την εβδομάδα... 

Εμενα 32 και 4 ηταν 2175..Το ζαχαρο επηρεαζει το βαρος δυστυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμενα 32 και 4 ηταν 2175..Το ζαχαρο επηρεαζει το βαρος δυστυχως.

Δηλ παίρνει πολύ βάρος όταν υπάρχει ζάχαρο??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Δηλ παίρνει πολύ βάρος όταν υπάρχει ζάχαρο??? 

Συνήθως ναι όποτε αν ξεφύγει γεννας νωρίτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Συνήθως ναι όποτε αν ξεφύγει γεννας νωρίτερα. 

Αααα... Δεν πειράζει...ειναι ελεγχόμενο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Αααα... Δεν πειράζει...ειναι ελεγχόμενο... 

Με τη βοηθεια του Θεου ολα καλα θα πανε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Με τη βοηθεια του Θεου ολα καλα θα πανε ?

Ναι καλέ... Μην αγχώνεσαι τώρα φτάσαμε στην πηγή θα πιούμε και νεράκι... Θα κρατήσουμε τα μπέμπακια μας αγκαλίτσα σ λίγο καιρό... Κ μτ θα λέμε για πάνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Ναι καλέ... Μην αγχώνεσαι τώρα φτάσαμε στην πηγή θα πιούμε και νεράκι... Θα κρατήσουμε τα μπέμπακια μας αγκαλίτσα σ λίγο καιρό... Κ μτ θα λέμε για πάνες.. 

Αντε να ερθει αυτη η ωρα,σαν να σταματησε ο χρονος νιωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Αντε να ερθει αυτη η ωρα,σαν να σταματησε ο χρονος νιωθω

Έτσι νιώθω κ εγώ... Σαν να μην φτάνουμε... Αλλά θα περάσει ο καιρός που θα πάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Έτσι νιώθω κ εγώ... Σαν να μην φτάνουμε... Αλλά θα περάσει ο καιρός που θα πάει.. 

Θα περασει,και θα ερθουν οι ευτυχισμενες μερες για ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Τον τελευταίο μήνα παίρνουν 250 την εβδομάδα. Εμένα ο δικός μου παίρνει 200 σε 4 μερες.... Γιγάντιος.... Μόλις γύρισα από γιατρό. 37+5 σήμερα.... Και το βάρος του 3.700!!!. Ξανά ραντεβού έχουμε Σάββατο. Που ελπίζω να ακυρωθεί κ να χω πάει σοτ μαιευτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Τον τελευταίο μήνα παίρνουν 250 την εβδομάδα. Εμένα ο δικός μου παίρνει 200 σε 4 μερες.... Γιγάντιος.... Μόλις γύρισα από γιατρό. 37+5 σήμερα.... Και το βάρος του 3.700!!!. Ξανά ραντεβού έχουμε Σάββατο. Που ελπίζω να ακυρωθεί κ να χω πάει σοτ μαιευτήριο. 

Αφρατούλης θα ναι,θα χει ωραία μαγουλάκια.Δεν σου είπε ο γιατρός να μπεις νωρίτερα με πρόκληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Μου είπε μια φίλη ότι στον 8ο μήνα σου ζητάει ο γιατρός να κάνεις καρδιολογικη εξετασεις

Εγώ έχω ραντεβού την άλλη Τετάρτη, προς το παρον δεν μου είπε κάτι. Σε εσάς; 

Αν χρειαστει θα σου το πει αν δεν εχεις καποιο θεμα δεν νομιζω εγω παντως δεν εκανα. Μονο μια εξεταση κολπικη θα κανουμε τωρα που μπαινουμε στον 9 για να ειναι σιγουρος μην εχουμε καποιο μικροβιο κ γεννησουμε φυσιολογικα κ το παρει το μωρο

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Αντε να ερθει αυτη η ωρα,σαν να σταματησε ο χρονος νιωθω

Αχ.... τωρα ειναι που δεν θα περναει ο καιρος.....εγω να δεις αν κ δευτερη φορα λεω αντε να τελειωνω φεν την παλευω αλλο ??? και οι βαλιτσα ετοιμη στο αμαξι με περιμενει

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Τον τελευταίο μήνα παίρνουν 250 την εβδομάδα. Εμένα ο δικός μου παίρνει 200 σε 4 μερες.... Γιγάντιος.... Μόλις γύρισα από γιατρό. 37+5 σήμερα.... Και το βάρος του 3.700!!!. Ξανά ραντεβού έχουμε Σάββατο. Που ελπίζω να ακυρωθεί κ να χω πάει σοτ μαιευτήριο. 

Καλησπερα αστερακι αντε υπομονη σε 3 μερες θα τον βγαλεις τον παιδαρά σου!!!

3700 ε;;; Θεση πηρε;

Μη φας τιποτα τωρα γιατι θα ζοριστεις κ εμενα η τσαουσα μου 3600 με ζορισε αρκετα αλλα αν κ μινιατουρα τα καταφερα :) 

 

εγω κοριτσια μ σημερα εζησα εφιαλτικο βραδυ δεν μπορεσα να κοιμηθω απο τους πονους κ δεν ητανε συσπασεις αλλα η δεσποινιδα που ειχε αυπνιες.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Αν χρειαστει θα σου το πει αν δεν εχεις καποιο θεμα δεν νομιζω εγω παντως δεν εκανα. Μονο μια εξεταση κολπικη θα κανουμε τωρα που μπαινουμε στον 9 για να ειναι σιγουρος μην εχουμε καποιο μικροβιο κ γεννησουμε φυσιολογικα κ το παρει το μωρο

Αχ.... τωρα ειναι που δεν θα περναει ο καιρος.....εγω να δεις αν κ δευτερη φορα λεω αντε να τελειωνω φεν την παλευω αλλο ??? και οι βαλιτσα ετοιμη στο αμαξι με περιμενει

Καλησπερα αστερακι αντε υπομονη σε 3 μερες θα τον βγαλεις τον παιδαρά σου!!!

3700 ε;;; Θεση πηρε;

Μη φας τιποτα τωρα γιατι θα ζοριστεις κ εμενα η τσαουσα μου 3600 με ζορισε αρκετα αλλα αν κ μινιατουρα τα καταφερα :) 

 

εγω κοριτσια μ σημερα εζησα εφιαλτικο βραδυ δεν μπορεσα να κοιμηθω απο τους πονους κ δεν ητανε συσπασεις αλλα η δεσποινιδα που ειχε αυπνιες.... :(

Κι εμεις την αλλη βδομαδα θα κανουμε καλλιεργεια.Αντε να ρθει η ωρα...Τα πιο ομορφα Χριστουγεννα θα χουμε φετος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Τον τελευταίο μήνα παίρνουν 250 την εβδομάδα. Εμένα ο δικός μου παίρνει 200 σε 4 μερες.... Γιγάντιος.... Μόλις γύρισα από γιατρό. 37+5 σήμερα.... Και το βάρος του 3.700!!!. Ξανά ραντεβού έχουμε Σάββατο. Που ελπίζω να ακυρωθεί κ να χω πάει σοτ μαιευτήριο. 

3.700?? Πωπω θα βγάλεις ένα μπουμπουκαρο... Είπαμε εσύ γεννας Παρασκευή... Πίστεψε το.. Έχει γίνει ολόκληρο γκάλοπ... Μην μας τα χαλάσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Αφρατούλης θα ναι,θα χει ωραία μαγουλάκια.Δεν σου είπε ο γιατρός να μπεις νωρίτερα με πρόκληση?

Δεν θέλει με πρόκληση. Γιατί μπορεί να κάνει υπερδιέγερση της μήτρας και επίσης πέφτουν οι παλμοί του εμβρύου. Κ δεν θέλει να στραβώσει κάτι στο τέλος κ να τρέχουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Αν χρειαστει θα σου το πει αν δεν εχεις καποιο θεμα δεν νομιζω εγω παντως δεν εκανα. Μονο μια εξεταση κολπικη θα κανουμε τωρα που μπαινουμε στον 9 για να ειναι σιγουρος μην εχουμε καποιο μικροβιο κ γεννησουμε φυσιολογικα κ το παρει το μωρο

Αχ.... τωρα ειναι που δεν θα περναει ο καιρος.....εγω να δεις αν κ δευτερη φορα λεω αντε να τελειωνω φεν την παλευω αλλο ??? και οι βαλιτσα ετοιμη στο αμαξι με περιμενει

Καλησπερα αστερακι αντε υπομονη σε 3 μερες θα τον βγαλεις τον παιδαρά σου!!!

3700 ε;;; Θεση πηρε;

Μη φας τιποτα τωρα γιατι θα ζοριστεις κ εμενα η τσαουσα μου 3600 με ζορισε αρκετα αλλα αν κ μινιατουρα τα καταφερα :) 

 

εγω κοριτσια μ σημερα εζησα εφιαλτικο βραδυ δεν μπορεσα να κοιμηθω απο τους πονους κ δεν ητανε συσπασεις αλλα η δεσποινιδα που ειχε αυπνιες.... :(

Ναι τώρα κ τρεις εβδομάδες έχει εμπεδωθεί κιόλας. Είναι όμορφα τοποθετειμμενος.... Μόνο να πάρει απόφαση να σπάσει τα νερά θέλει... Αλλά δε το παίρνει απόφαση.... Τι εννοείς να μην φάω?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Δεν θέλει με πρόκληση. Γιατί μπορεί να κάνει υπερδιέγερση της μήτρας και επίσης πέφτουν οι παλμοί του εμβρύου. Κ δεν θέλει να στραβώσει κάτι στο τέλος κ να τρέχουμε.. 

Δεν υπαρχει θεμα δλδ να γεννησεις φυσιολογικα με αυτο το βαρος του μωρου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Δεν υπαρχει θεμα δλδ να γεννησεις φυσιολογικα με αυτο το βαρος του μωρου?

Ναι φυσιολογικά πάμε... Αλλά αν ξεφύγει αναγκαστικά θα μπω με καισαρική. Γιατί θα χει διαφορά η πυελος μου με το κεφάλι του μωρού.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι φυσιολογικά πάμε... Αλλά αν ξεφύγει αναγκαστικά θα μπω με καισαρική. Γιατί θα χει διαφορά η πυελος μου με το κεφάλι του μωρού.... 

Όλα να πανε καλά σου εύχομαι και με καθε ευκολία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι φυσιολογικά πάμε... Αλλά αν ξεφύγει αναγκαστικά θα μπω με καισαρική. Γιατί θα χει διαφορά η πυελος μου με το κεφάλι του μωρού.... 

όλα καλά θα πάνε αστεράκι μου! Μια χαρά είναι ο μπουμπουκος σου!! έχει βολευτεί στη κοιλίτσα σου, του αρέσει μωρέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...