Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου τι κανετε;;; Σήμερα μπήκαμε στην 32 εβδομάδα!!! Περνάει ο καιρός...

Μόλις παρατήρησα ότι τα χέρια και τα πόδια μου έχουν πρηστει παρά πολυ..Κάτι που δεν το είχα μέχρι χτες..εστειλα και στο  γι'αυτό τώρα μνμ να δω τι θα μ πει.

Αυριο πάω να καταθεσω και τα χαρτιά για την άδεια μου επιτέλους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου τι κανετε;;; Σήμερα μπήκαμε στην 32 εβδομάδα!!! Περνάει ο καιρός...

Μόλις παρατήρησα ότι τα χέρια και τα πόδια μου έχουν πρηστει παρά πολυ..Κάτι που δεν το είχα μέχρι χτες..εστειλα και στο  γι'αυτό τώρα μνμ να δω τι θα μ πει.

Αυριο πάω να καταθεσω και τα χαρτιά για την άδεια μου επιτέλους!!!!

Ναι να του το πεις. Εμένα πριζονταν τα χέρια μου μόνο τις βραδυνές ώρες. Τώρα κ μια εβδομάδα πρηζονται τα πόδια μου κ πήρα τρία κιλά σε μια εβδομάδα. Γι αυτό φοβήθηκε ο γιατρός μήπως ήταν κιλά κατακράτησης. Κ μετράω τη πίεση μου καθημερινά... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι να του το πεις. Εμένα πριζονταν τα χέρια μου μόνο τις βραδυνές ώρες. Τώρα κ μια εβδομάδα πρηζονται τα πόδια μου κ πήρα τρία κιλά σε μια εβδομάδα. Γι αυτό φοβήθηκε ο γιατρός μήπως ήταν κιλά κατακράτησης. Κ μετράω τη πίεση μου καθημερινά... ?

Του έστειλα και μ είπε κομμένο το αλάτι εντελώς να μετράω πιεση 2 φορές την ημέρα και στον ύπνο να έχω 2 μαξιλαρια στα πόδια για να είναι ψηλά και βλέπουμε μ είπε.. 

Γενικά εμένα κάθε πρωί τα χέρια μ ήταν λιγάκι πρησμένα αλλά όχι κάτι τραγικο..να φανταστείς την βερα μου σήμερα την εβγαλα..αλλά σήμερα ήταν πάρα πολύ και τα πόδια δεν τα πρόσεξα όλη μέρα πριν λίγο που ξάπλωσα στον καναπέ είδα ότι δεν ξεχωρίζει αστραγαλος και τρόμαξα λιγουλακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Του έστειλα και μ είπε κομμένο το αλάτι εντελώς να μετράω πιεση 2 φορές την ημέρα και στον ύπνο να έχω 2 μαξιλαρια στα πόδια για να είναι ψηλά και βλέπουμε μ είπε.. 

Γενικά εμένα κάθε πρωί τα χέρια μ ήταν λιγάκι πρησμένα αλλά όχι κάτι τραγικο..να φανταστείς την βερα μου σήμερα την εβγαλα..αλλά σήμερα ήταν πάρα πολύ και τα πόδια δεν τα πρόσεξα όλη μέρα πριν λίγο που ξάπλωσα στον καναπέ είδα ότι δεν ξεχωρίζει αστραγαλος και τρόμαξα λιγουλακι..

Κ γω κομμένο αλάτι κ να μετράω την πίεση.... Βασικά εγώ στα φαγητά μου δε βάζω αλάτι αλλά την προηγούμενη εβδομάδα με το τριήμερο τρώγαμε όλο έξω..... Και ιδού το αποτέλεσμα!!!!! Εγώ τη βέρα την έβγαλα τον 3ο μήνα... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κ γω κομμένο αλάτι κ να μετράω την πίεση.... Βασικά εγώ στα φαγητά μου δε βάζω αλάτι αλλά την προηγούμενη εβδομάδα με το τριήμερο τρώγαμε όλο έξω..... Και ιδού το αποτέλεσμα!!!!! Εγώ τη βέρα την έβγαλα τον 3ο μήνα... ????

Και εγώ η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο μήνα που ξεκίνησα να τρώω σχεδόν πάλι τα πάντα..έχω φάει αρκετές φορές απεξω....τι να κανουμς λίγη προσοχή και πιστεύω θα είναι εντάξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, @Maroulli μου να βάζεις τα ποδαράκια σου ψηλά και όσο μπορείς περιόρισε το αλάτι. Κορίτσια ζυγιστηκα σήμερα και είμαι +13 κιλά καλά δεν είναι; πρέπει να προσπαθήσω να μείνω σταθερή.. Δεν θέλω να πάρω αλλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια, @Maroulli μου να βάζεις τα ποδαράκια σου ψηλά και όσο μπορείς περιόρισε το αλάτι. Κορίτσια ζυγιστηκα σήμερα και είμαι +13 κιλά καλά δεν είναι; πρέπει να προσπαθήσω να μείνω σταθερή.. Δεν θέλω να πάρω αλλά..

Κ εγω έτσι έλεγα κ έμπαιναν μόνα τους.... Τι να πω. Δεν έχω καταλάβει τι γίνεται κ με τα κιλά... Όσο και να προσέχεις εκείνα αυξάνονται άμα θέλουν να αυξηθούν... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ εγω έτσι έλεγα κ έμπαιναν μόνα τους.... Τι να πω. Δεν έχω καταλάβει τι γίνεται κ με τα κιλά... Όσο και να προσέχεις εκείνα αυξάνονται άμα θέλουν να αυξηθούν... ???

Ίσως να είναι κατακράτηση υγρών σε εσένα.. μεγαλώνει και το μωρό.. λογικό να μπαίνουν πιο εύκολα τα κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Ίσως να είναι κατακράτηση υγρών σε εσένα.. μεγαλώνει και το μωρό.. λογικό να μπαίνουν πιο εύκολα τα κιλά 

Ναι δεν είναι όλα κιλά δικά μας.... Αλλά δε παύουν να αυξάνονται.!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια, @Maroulli μου να βάζεις τα ποδαράκια σου ψηλά και όσο μπορείς περιόρισε το αλάτι. Κορίτσια ζυγιστηκα σήμερα και είμαι +13 κιλά καλά δεν είναι; πρέπει να προσπαθήσω να μείνω σταθερή.. Δεν θέλω να πάρω αλλά..

Εγώ ευτυχώς από θέμα κιλών πραγματικά στάθηκα πάρα πάρα πολύ τυχερή καθώς έχασα μέχρι τον 5ο μήνα 5 κιλά και μέχρι στιγμής έχω πάρει τα 3 μισή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ ευτυχώς από θέμα κιλών πραγματικά στάθηκα πάρα πάρα πολύ τυχερή καθώς έχασα μέχρι τον 5ο μήνα 5 κιλά και μέχρι στιγμής έχω πάρει τα 3 μισή!

τυχερούλα από θέμα κιλών.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ ευτυχώς από θέμα κιλών πραγματικά στάθηκα πάρα πάρα πολύ τυχερή καθώς έχασα μέχρι τον 5ο μήνα 5 κιλά και μέχρι στιγμής έχω πάρει τα 3 μισή!

Σούπερ τέλεια.... Μπράβο!!!. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

35+1 σημερα εμεις!
Συν 11 κιλα μεχρι στιγμης :)

ομολογω οτι χαιρομαι καθως στην πρωτη ειχα πάει συν 19 περιπου και ημουνα σαν ντολμαδακι ???

εδω σταθηκα τυχερη, γιατι μια τα ζαχαρα, μια οι ιωσεις και η γαστρεντεριτιδες με κρατησαν fit ?

κοριτσια τωρα θα πριζομαστε κ θα περνουμε τα κιλα 5-5 ! 
@Starrr κοριτσι μου κουραγιο 4 μερες μεχρι την Παρασκευη που θα γεννησεις ?!

@Maroulli μου μηπως κουραστηκες παραπανω αυτες τις μερες;;;

@Mantarini μου τωρα δεν ελεγχονται τα κιλα ειναι ο μηνας που μπαινει στο τσουβαλι ακομι κ ο αερας που αναπνεουμε αλλα οκ 13 κλ ειναι μια χαρα (εξαρταται κ το σωματοτυπο σου πχ ψηλη, κοντη, αδυνατη κλπ)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

35+1 σημερα εμεις!
Συν 11 κιλα μεχρι στιγμης :)

ομολογω οτι χαιρομαι καθως στην πρωτη ειχα πάει συν 19 περιπου και ημουνα σαν ντολμαδακι ???

εδω σταθηκα τυχερη, γιατι μια τα ζαχαρα, μια οι ιωσεις και η γαστρεντεριτιδες με κρατησαν fit ?

κοριτσια τωρα θα πριζομαστε κ θα περνουμε τα κιλα 5-5 ! 
@Starrr κοριτσι μου κουραγιο 4 μερες μεχρι την Παρασκευη που θα γεννησεις ?!

@Maroulli μου μηπως κουραστηκες παραπανω αυτες τις μερες;;;

@Mantarini μου τωρα δεν ελεγχονται τα κιλα ειναι ο μηνας που μπαινει στο τσουβαλι ακομι κ ο αερας που αναπνεουμε αλλα οκ 13 κλ ειναι μια χαρα (εξαρταται κ το σωματοτυπο σου πχ ψηλη, κοντη, αδυνατη κλπ)

 

Αυτό το 4 μέρες έμειναν με κάνει αισιόδοξη ? ευχαριστώ... Αύριο μεσημέρι έχω γιατρό να δούμε αν υπάρξει κάποια εξέλιξη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αυτό το 4 μέρες έμειναν με κάνει αισιόδοξη ? ευχαριστώ... Αύριο μεσημέρι έχω γιατρό να δούμε αν υπάρξει κάποια εξέλιξη... 

Εις αναμονην οποτε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αυτό το 4 μέρες έμειναν με κάνει αισιόδοξη ? ευχαριστώ... Αύριο μεσημέρι έχω γιατρό να δούμε αν υπάρξει κάποια εξέλιξη... 

εύχομαι να έχεις θετικά αποτελέσματα να μας πεις κοπέλα Μου!!

@netspirit προσπαθώ να κάνω διατροφή και να μην τρώω βλακείες τουλάχιστον ότι βάλω από εδώ και πέρα να είναι του μωρού και όχι λίπος. Θα τα χάσουμε μετά κορίτσια που θα μας τρέχουν τα μπεμπεδακια Μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Μου είπε μια φίλη ότι στον 8ο μήνα σου ζητάει ο γιατρός να κάνεις καρδιολογικη εξετασεις

Εγώ έχω ραντεβού την άλλη Τετάρτη, προς το παρον δεν μου είπε κάτι. Σε εσάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Μου είπε μια φίλη ότι στον 8ο μήνα σου ζητάει ο γιατρός να κάνεις καρδιολογικη εξετασεις

Εγώ έχω ραντεβού την άλλη Τετάρτη, προς το παρον δεν μου είπε κάτι. Σε εσάς; 

ούτε και σε εμένα είπε κάτι ακόμα... Την  Τετάρτη έχω ραντεβού.. Για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Τ κάνετε??? Δεν ξέρω για τα δικά σας βραδιά... Πάντως τα δικά μ έχουν γίνει πολύ δύσκολα... Εκτός από την συχνοουρια... Έχω κ ένα ανεξήγητο άγχος... Κ ξυπνάω κάθε λίγο Ν δω αν κλωτσάει..  Δεν βολεύομαι κ ολας... Άσε π μ πιάνει μια κάψα... Νιώθω ότι καίγομαι... Ο καημένος ο άντρας μ κρυώνει εγώ ορθάνοιχτα τα παράθυρα.. @despoina46 εμένα μ είπε ο γιατρός για καρδιολόγο γτ στ ντομπλερ είχα ταχυκαρδια... Αλλά οι περισσότεροι σε βάζουν ν τ ελέγξεις.. @Starrr σε 3 μέρες θ μας πεις γέννησα...αλλα κ έτσι ν μην είναι φαντάζομαι τν άλλη εβδομάδα θ γεννήσεις... Οπότε απόλαυσε τς τελευταίες μέρες μ την κοιλίτσα σ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Τ κάνετε??? Δεν ξέρω για τα δικά σας βραδιά... Πάντως τα δικά μ έχουν γίνει πολύ δύσκολα... Εκτός από την συχνοουρια... Έχω κ ένα ανεξήγητο άγχος... Κ ξυπνάω κάθε λίγο Ν δω αν κλωτσάει..  Δεν βολεύομαι κ ολας... Άσε π μ πιάνει μια κάψα... Νιώθω ότι καίγομαι... Ο καημένος ο άντρας μ κρυώνει εγώ ορθάνοιχτα τα παράθυρα.. @despoina46 εμένα μ είπε ο γιατρός για καρδιολόγο γτ στ ντομπλερ είχα ταχυκαρδια... Αλλά οι περισσότεροι σε βάζουν ν τ ελέγξεις.. @Starrr σε 3 μέρες θ μας πεις γέννησα...αλλα κ έτσι ν μην είναι φαντάζομαι τν άλλη εβδομάδα θ γεννήσεις... Οπότε απόλαυσε τς τελευταίες μέρες μ την κοιλίτσα σ... 

@Λουλακι καλημέρα!!!Πως το κατάλαβε στο ντόπλερ ότι έχεις ταχυπαλμία?Εγω έχω τον τελευταίο καιρό και λαχανιάζω εύκολα.Λογικό νομίζω για τις εβδομάδες που βρισκόμαστε.Εγώ λέω να κάνω εξετάσεις γιατί έτσι κι αλλιώς πέρασαν 2 χρόνια από τον τελευταίο υπέρηχο..Κατα τα άλλα εγώ συνήθως ξυπνάω μία φορά τη νύχτα για τουαλέτα, αλλά κατα τη διάρκεια της μέρας πολλές,τώρα που το μωρό είναι με το κεφάλι κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

@Λουλακι καλημέρα!!!Πως το κατάλαβε στο ντόπλερ ότι έχεις ταχυπαλμία?Εγω έχω τον τελευταίο καιρό και λαχανιάζω εύκολα.Λογικό νομίζω για τις εβδομάδες που βρισκόμαστε.Εγώ λέω να κάνω εξετάσεις γιατί έτσι κι αλλιώς πέρασαν 2 χρόνια από τον τελευταίο υπέρηχο..Κατα τα άλλα εγώ συνήθως ξυπνάω μία φορά τη νύχτα για τουαλέτα, αλλά κατα τη διάρκεια της μέρας πολλές,τώρα που το μωρό είναι με το κεφάλι κάτω

Κάθε φορά που πηγαίνω για επίσκεψη ελέγχουμε πίεση κ τους παλμούς... Έτσι μ είπε ότι παρατήρησε τις 2 τελευταίες φορές αυξημένους.. Εννοείται να κάνεις... Για καλό είναι ότι ελέγχουμε... Να σ φύγει κ η ιδέα.. Και εγώ λαχανιάζω λόγω βάρους... Τώρα που μπαίνουμε στον μήνα μας μεγαλώνει η κοιλίτσα... Όταν λαχανιαζςις πάντως να κάθεσαι η να σταματάς λίγο... Δεν ξέρω αν καπνίζες αλλά μετράει και αυτό... Εμένα θέση ακόμη δεν έχει πάρει... Την τέταρτη π έχω ραντεβού θά τ ξανά δούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Κάθε φορά που πηγαίνω για επίσκεψη ελέγχουμε πίεση κ τους παλμούς... Έτσι μ είπε ότι παρατήρησε τις 2 τελευταίες φορές αυξημένους.. Εννοείται να κάνεις... Για καλό είναι ότι ελέγχουμε... Να σ φύγει κ η ιδέα.. Και εγώ λαχανιάζω λόγω βάρους... Τώρα που μπαίνουμε στον μήνα μας μεγαλώνει η κοιλίτσα... Όταν λαχανιαζςις πάντως να κάθεσαι η να σταματάς λίγο... Δεν ξέρω αν καπνίζες αλλά μετράει και αυτό... Εμένα θέση ακόμη δεν έχει πάρει... Την τέταρτη π έχω ραντεβού θά τ ξανά δούμε... 

Θύμησέ μου σε ποια βδομάδα είσαι?Εμένα από 31η έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω αλλά φυσικά ακόμη είναι ψηλά.

Δεν καπνίζω,έχει 2 χρόνια που το έκοψα.Γενικά έχω ένα θέμα με τους παλμούς,τώρα έκανα κ εξετάσεις για θυροειδή γιατί βρήκαμε χαμηλή tsh,πολύ πιθανό να παίζει ρόλο.Εγω στο γιατρό κάθε φορα απο το άγχος μου έχω παλμούς κ ανεβαίνει η πίεση μου.Στο σπίτι την μετράω κάθε μέρα κ είναι καλή,αλλά εκεί δεν μπορώ να το ελέγξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Θύμησέ μου σε ποια βδομάδα είσαι?Εμένα από 31η έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω αλλά φυσικά ακόμη είναι ψηλά.

Δεν καπνίζω,έχει 2 χρόνια που το έκοψα.Γενικά έχω ένα θέμα με τους παλμούς,τώρα έκανα κ εξετάσεις για θυροειδή γιατί βρήκαμε χαμηλή tsh,πολύ πιθανό να παίζει ρόλο.Εγω στο γιατρό κάθε φορα απο το άγχος μου έχω παλμούς κ ανεβαίνει η πίεση μου.Στο σπίτι την μετράω κάθε μέρα κ είναι καλή,αλλά εκεί δεν μπορώ να το ελέγξω

Εγώ είμαι 34κ3 μέρες.. Θα δω τ θ μ πει ο καρδιολόγος και θα τ ψάξω.. Η αλήθεια είναι όμως πως γνκ έχω ταχυκαρδιες.. Αλλά όταν πάω στ γιατρό είμαι τόσο ήρεμη... Τις τελευταίες ημέρες το παρακολουθώ κ οι παλμοί μ είμαι μέσο όρο 120... Σχετικά καλοί.. Θυρεοειδή όμως η αλήθεια είναι πως δεν έχω ελέγξει.. Πως το βλέπεις?? Έμενα ακομη κάνει κύκλους... Τελευταία φορά π πήγα είχα πόνους αριστερά... Κ μόλις μ εξέτασε επανήλθε ο πόνος κ μ είπε ότι προσπαθεί ν πάρει θέση κ χτυπάει από εκεί... Τώρα τ ν πω... Εύχομαι να πάρει θεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Εγώ είμαι 34κ3 μέρες.. Θα δω τ θ μ πει ο καρδιολόγος και θα τ ψάξω.. Η αλήθεια είναι όμως πως γνκ έχω ταχυκαρδιες.. Αλλά όταν πάω στ γιατρό είμαι τόσο ήρεμη... Τις τελευταίες ημέρες το παρακολουθώ κ οι παλμοί μ είμαι μέσο όρο 120... Σχετικά καλοί.. Θυρεοειδή όμως η αλήθεια είναι πως δεν έχω ελέγξει.. Πως το βλέπεις?? Έμενα ακομη κάνει κύκλους... Τελευταία φορά π πήγα είχα πόνους αριστερά... Κ μόλις μ εξέτασε επανήλθε ο πόνος κ μ είπε ότι προσπαθεί ν πάρει θέση κ χτυπάει από εκεί... Τώρα τ ν πω... Εύχομαι να πάρει θεση

Κι εγώ φτάνω τους 120 παλμούς και δεν αντέχεται.Εγώ ειμαι 33 κ 3.Για θυροειδη θα κάνεις μια tsh και αναλογα βλεπεις,αν ειναι καλή είσαι οκ.Θα πάρει θέση μην αγχώνεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κι εγώ φτάνω τους 120 παλμούς και δεν αντέχεται.Εγώ ειμαι 33 κ 3.Για θυροειδη θα κάνεις μια tsh και αναλογα βλεπεις,αν ειναι καλή είσαι οκ.Θα πάρει θέση μην αγχώνεσαι..

Α δεν αγχώνομαι... Τουλάχιστον προσπαθεί... ?? Αίματος είναι η tsh? Έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κορίτσι μου! Όλα καλά, δόξα το θεό! Αυτές τις μέρες την έχουν πιάσει κάτι πονάκια μάλλον κολικοι και είναι λίγο ανήσυχη αλλά γενικά πολύ καλα ειναι ήσυχη. Το παλεύουμε και με τον θηλασμό, ενώ εχω κάνει σεμινάριο εχω κάποιες απορίες, εχω ακούσει και 10 διαφορετικές απόψεις και εχω μπερδευτεί κάπως. Τα βραδια καμία φορά κάνει 3ωρο ύπνο αλλά συνήθως κάνει 2ωρα.. ή ξυπνάει και στην 1 ωρα καμία φορά. Εντάξει έχει κούραση, αλλά λογικο, ειναι νινι ακόμα! Πιστεύω στις 40 μέρες και μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός, θα στρώσει κάπως. Εσείς πως τα πάτε;
    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...