Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Μολις επιστρεψαμε απο το γιατρο

η μπεμπα μεγαλωσε αρκετα 2650-2700 την παρασκευη πλεον μπαινουμε στο μηνα μας και επισήμως.

πλεον θα με βλεπει καθε εβδομαδα και θα κανουμε καρδιοτοκογραφο Οι πονοι που εχω δυστυχως ειναι γιατι η δεσποινης εχει κατεβει οσο δεν παει...

Δεν μπορω να σταθω πλεον και οταν σηκωνομαι απο καρεκλα υποφερω

φυσικα κ καθιστη υποφερω 

γενικα ποναω λογω της θεσης της οποτε @Starrr θα αρχισουμε να γρινιαζουμε παρεα.

 

αποστειρωτη εχω απο την κορη μου της cangaroo εναν μια χαρα ητανε (ουτως ή αλλιως 4 μηνες τον χρησιμοποιησα) κι ειναι σαν καινουριος.

πιπιλες και μπιμπερο λεω να αφησω αυτες που ειχα στην κορη μου της mam ημουν πολυ ικανοποιημενη και σταθηκαμε τυχερες δεν περασαμε κολικους. Ευελπιστω τα ιδια να παει και με τη μπουμπου μας.

απο δωρα Στην πρωτη μου κορη ειχα τρελαθει οποτε θα περιμενω ν δω αν κ τι θα φερουν και θα τα αλλαξω Αναλογα με τις αναγκες τους...

μπράβο κοπέλα μου όλα καλά λοιπόν με την μπεμπούλα σου... υπομονή με τους πόνους.. θα γεννήσουμε και θα ελευθερωθούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Αντε βρε κορίτσι μου... Με το καλό εύχομαι... Καλά αποτελέσματα... Είσαι ένα βήμα πριν πιάσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου... Αύριο θα σ πει γεννας... ?? Ενημέρωσε μας... Όχι πολλά πολλά... Ένα γενναω... 

Χαχχα μακάρι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,τι κάνετε?Εγώ τρέχω,όλο κάτι μου βγαίνει.Έκανα προληπτικα tsh και βγήκε χαμηλή,ποτέ δεν είχα θέμα με τον θυρεοειδή.Εμφάνισε καμιά άλλη κοπέλα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπεμπελουκα καλά μου τα λεγες προχθές να ελέγξω τον θυρεοειδή για τις ταχυπαλμίες,μου βγήκε χαμηλή τιμή και έκανα τώρα κάποιες συμπληρωματικές ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

@Μπεμπελουκα καλά μου τα λεγες προχθές να ελέγξω τον θυρεοειδή για τις ταχυπαλμίες,μου βγήκε χαμηλή τιμή και έκανα τώρα κάποιες συμπληρωματικές ?

Τα έχω περάσει γι'αυτό..παντως μην ανυσηχεις θα ρυθμιστεί σίγουρα !??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

λίγο πριν φύγω για θεσσαλονίκη θα πάω να κουρευτώ.. μαλλιά όταν ξεκινήσαμε τις επαφές πήγα και τα έβαψα στο φυσικό μου από το έντονο κόκκινο που τα είχα για πάνω απο 10 χρόνια και δεν τα ξαναέβαψα, δεν με άφηνε και ο γιατρός. Νύχια μου επέτρεπε αλλά αποφάσισα εγώ να μην κάνω τίποτα την περίοδο της εγκυμοσύνης. 

@Λουλακι εμένα τώρα άρχισαν να μας ρωτάνε συγγενείς και τους λέω κανονικά τι μας λείπει.. αφού θα ξοδέψουν χρήματα τουλάχιστον ας μας πάρουν κάτι που χρειαζόμαστε... 

Καλά ούτε εγώ έκανα ημιμονιμοθελω να κάνω ένα απλό γαλλικό για το μαιευτήριο αλλά δεν ξέρω  αν επιτρέπεται !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δεν βάφω γενικά το μαλλί μου... Κούρεμα πήγα μέσα Σεπτεμβρίου... Αλλά έχει ξανά μακρυνει... Θα το αφήσω λέω Δεκέμβριο κοντά στις γιορτές. 

Αρακοριτσια είμαστε σε πυρετώδεις ετοιμασίες !!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τα έχω περάσει γι'αυτό..παντως μην ανυσηχεις θα ρυθμιστεί σίγουρα !??????

Άντε να δούμε. Γιατί μου είπε πιθανότητα για αυτοανοσο... Ξέρω ότι πολλοί έχουν αλλά κ πάλι δεν χάρηκα κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Άντε να δούμε. Γιατί μου είπε πιθανότητα για αυτοανοσο... Ξέρω ότι πολλοί έχουν αλλά κ πάλι δεν χάρηκα κιολας

Καλέ...τι αυτόανοσο ?με μια ταχυπαλμία??δε πιστεύω καλό είναι να απευθυνθείς σε Ενδοκρινολογό ...για να πούμε ότι έχουμε αυτόανοσο υπάρχει σειρά εξετάσεων και σίγουρα δεν ενδυκνειταί στην εγκυμοσύνη αυτός ο έλεγχος.. Δεν είσαι στις αρχές ..κοντευεις οπού να ναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλέ...τι αυτόανοσο ?με μια ταχυπαλμία??δε πιστεύω καλό είναι να απευθυνθείς σε Ενδοκρινολογό ...για να πούμε ότι έχουμε αυτόανοσο υπάρχει σειρά εξετάσεων και σίγουρα δεν ενδυκνειταί στην εγκυμοσύνη αυτός ο έλεγχος.. Δεν είσαι στις αρχές ..κοντευεις οπού να ναι!!!

Σε ενδοκρινολόγο πήγα.Εκανα tsh και μου βγηκε κατω απο το οριο.Σημερα εκανα συμπληρωματικα Τ3,Τ4 και κατι αλλα αντισωματα.Πολλες φορες ο υπερθυρεοειδμος οφειλεται στην χαμηλη tsh.Δεν ειναι παραξενο να συμβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Σε ενδοκρινολόγο πήγα.Εκανα tsh και μου βγηκε κατω απο το οριο.Σημερα εκανα συμπληρωματικα Τ3,Τ4 και κατι αλλα αντισωματα.Πολλες φορες ο υπερθυρεοειδμος οφειλεται στην χαμηλη tsh.Δεν ειναι παραξενο να συμβαινει

Τι εννοείς μια σειρα εξετασεων ?Αιματολογικες κανεις και υπερηχο στον θυρεοειδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Άντε να δούμε. Γιατί μου είπε πιθανότητα για αυτοανοσο... Ξέρω ότι πολλοί έχουν αλλά κ πάλι δεν χάρηκα κιολας

ίσως να εννοούσε hashimoto που είναι αυτοανοσο στο θυροειδη.. Ότι και να είναι μην ανησυχείς.. με ένα χαπάκι ρυθμίζεται.. απλά μάλλον θα το δεις πιο αναλυτικά όταν γεννήσεις με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

ίσως να εννοούσε hashimoto που είναι αυτοανοσο στο θυροειδη.. Ότι και να είναι μην ανησυχείς.. με ένα χαπάκι ρυθμίζεται.. απλά μάλλον θα το δεις πιο αναλυτικά όταν γεννήσεις με το καλό

ναι κατι τετοιο εννοω,στο θυρεοειδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

ναι κατι τετοιο εννοω,στο θυρεοειδη

Αν εννοείς κάτι τέτοιο αυτό ρυθμίζεται με 1 χαπι υπάρχουν αυτόανοσο πιο σοβαρά..?οπως και να έχει καλά αποτελέσματα χωρίς άγχος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αν εννοείς κάτι τέτοιο αυτό ρυθμίζεται με 1 χαπι υπάρχουν αυτόανοσο πιο σοβαρά..?οπως και να έχει καλά αποτελέσματα χωρίς άγχος !!

Η Παναγία να μας φυλάει. Δεν εννοώ αυοανοσα από αυτά που ξέρουμε. Εννοώ αυτοανοσο νόσημα του θυρεοειδή που εχει πολύς κόσμος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Η Παναγία να μας φυλάει. Δεν εννοώ αυοανοσα από αυτά που ξέρουμε. Εννοώ αυτοανοσο νόσημα του θυρεοειδή που εχει πολύς κόσμος. 

Και εγώ στην  εγκυμοσύνη ανέβασα και κάθε μήνα μου ρύθμιζε χαπακι υπάρχει περίπτωση να ξέρεις να συνεχίσεις να έχεις ταχυπαλμία αν σου συνεχίσει μετά από 1 βδομάδα σημαίνει ότι δεν ταιριάζει η δοσολογια στον οργανισμό σου ..θα τα δεις στη πράξη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και εγώ στην  εγκυμοσύνη ανέβασα και κάθε μήνα μου ρύθμιζε χαπακι υπάρχει περίπτωση να ξέρεις να συνεχίσεις να έχεις ταχυπαλμία αν σου συνεχίσει μετά από 1 βδομάδα σημαίνει ότι δεν ταιριάζει η δοσολογια στον οργανισμό σου ..θα τα δεις στη πράξη !

Ανεβηκε η tsh σου?Ενω πιο πριν δεν ειχες θεμα με τον θυροειδη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Μην ανησυχείτε για τον θυροειδη κύησης φεύγει τις περισσότερες φορές μετά την εγκυμοσύνη.... Είναι κάτι πολύ απλό... ? Όσο για εμένα πριν λίγο είχα γιατρό. Σε 4 μερες πήρε 200 γρ. Νιώθω πραγματικά ότι ζει ένα τέρας μέσα μου.... 3.500 σχεδόν είμαστε. Ξανά έχουμε ραντεβού την τρίτη... Κ ελπίζω να σπάσουν τα νερά. Γιατί δεν την γλιτώνω τη καισαρική..... Σήμερα με είδε κολπικα. Πρώτη φορά... Λένε ότι βοηθάει.... Θα δείξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μ... Τ κάνετε??? Εγώ σήμερα στο κρεβάτι όλη μέρα... Με έχει πεθάνει η μέση μ... Και όλη μερα νυστάζω... Αντε ν περάσει ο καιρός γιατί κουράστηκα... @Starrrμου.. 3.500?? Μεγάλο μωράκι... Αντε κορίτσι μ 3 μερες υπομονή... Ο τράχηλος δν κατέβηκε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Καλησπερα κορίτσια μ... Τ κάνετε??? Εγώ σήμερα στο κρεβάτι όλη μέρα... Με έχει πεθάνει η μέση μ... Και όλη μερα νυστάζω... Αντε ν περάσει ο καιρός γιατί κουράστηκα... @Starrrμου.. 3.500?? Μεγάλο μωράκι... Αντε κορίτσι μ 3 μερες υπομονή... Ο τράχηλος δν κατέβηκε? 

Με είδε κολπικα. Ευτυχώς ο τράχηλος έχει εξαλειφθεί.. Προσπάθησε να δει αν υπάρχει διαστολή αλλά τίποτα ακόμη. Προσπάθησε μπας κ ανοίξει αλλά δεν άνοιγε... Κ είναι ακόμη πίσω η θέση του τραχήλου. Συνήθως αν προχωράει πρέπει λέει να είναι πιο έξω ο τράχηλος οχι τόσο μέσα.. Τώρα βλέπουμε... Βαθειά καθίσματα με βλέπω να είμαι όλη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με είδε κολπικα. Ευτυχώς ο τράχηλος έχει εξαλειφθεί.. Προσπάθησε να δει αν υπάρχει διαστολή αλλά τίποτα ακόμη. Προσπάθησε μπας κ ανοίξει αλλά δεν άνοιγε... Κ είναι ακόμη πίσω η θέση του τραχήλου. Συνήθως αν προχωράει πρέπει λέει να είναι πιο έξω ο τράχηλος οχι τόσο μέσα.. Τώρα βλέπουμε... Βαθειά καθίσματα με βλέπω να είμαι όλη μέρα. 

Βάλε μουτσινα... Και χόρεψε μαζί του το αμάρτησε μαζί μου και έλα... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Βάλε μουτσινα... Και χόρεψε μαζί του το αμάρτησε μαζί μου και έλα... ????

Το χορευω. Αλλά δεν πιάνει ούτε κι αυτό πλέον.... ? Λέει πρέπει το έμβρυο να δώσει σήμα στον εγκέφαλο να αυξήσει τις ορμόνες για να σπασουν τα νερά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ανεβηκε η tsh σου?Ενω πιο πριν δεν ειχες θεμα με τον θυροειδη σου?

Ναι ανέβαινε σταδιακά. Όλους τους μήνες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Το χορευω. Αλλά δεν πιάνει ούτε κι αυτό πλέον.... ? Λέει πρέπει το έμβρυο να δώσει σήμα στον εγκέφαλο να αυξήσει τις ορμόνες για να σπασουν τα νερά.. 

Ολόκληρη επιστήμη και αυτό... Αμάν... Βγες παιδι μ Ν ησυχάσω... ❤️❤️????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κορίτσι μου! Όλα καλά, δόξα το θεό! Αυτές τις μέρες την έχουν πιάσει κάτι πονάκια μάλλον κολικοι και είναι λίγο ανήσυχη αλλά γενικά πολύ καλα ειναι ήσυχη. Το παλεύουμε και με τον θηλασμό, ενώ εχω κάνει σεμινάριο εχω κάποιες απορίες, εχω ακούσει και 10 διαφορετικές απόψεις και εχω μπερδευτεί κάπως. Τα βραδια καμία φορά κάνει 3ωρο ύπνο αλλά συνήθως κάνει 2ωρα.. ή ξυπνάει και στην 1 ωρα καμία φορά. Εντάξει έχει κούραση, αλλά λογικο, ειναι νινι ακόμα! Πιστεύω στις 40 μέρες και μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός, θα στρώσει κάπως. Εσείς πως τα πάτε;
    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...