Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μόλις γυρισα από το γάμο...Κουράστηκα πάρα πολύ κάποια στιγμή δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ ποναγε ακόμα και ο ποπος μου..ελπίζω να μην τον ταλαιπωρησα πάρα πολύ και έχουμε τίποτα τρεχάματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια!!!Τι κανετε?Εγω οσο παω κ βαραινω,πεφτω απο κρεβατι σε καναπε..Την παρασκευη καναμε κ υο ντομπλερ,ολα καλα.33 κ 3 ηταν 2500 κιλα ο μπεμπακος Παει κ αυτο το αγχος,βαδιζουμε στην τελικη ευθεια.Μπηκα κ στον καρδιοτοκογραφο,ολα καλα.Για πειτε τα νεα σας,πως ειστε εσρις.Εγω νιωθω λες κ με εχουν βαρεσει 10ατομα!!!Με ποναει ολο το σωμα μου κ υποφετω απο καουρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα σε ολα τα ομορφα κοριτσια!!!Τι κανετε?Εγω οσο παω κ βαραινω,πεφτω απο κρεβατι σε καναπε..Την παρασκευη καναμε κ υο ντομπλερ,ολα καλα.33 κ 3 ηταν 2500 κιλα ο μπεμπακος Παει κ αυτο το αγχος,βαδιζουμε στην τελικη ευθεια.Μπηκα κ στον καρδιοτοκογραφο,ολα καλα.Για πειτε τα νεα σας,πως ειστε εσρις.Εγω νιωθω λες κ με εχουν βαρεσει 10ατομα!!!Με ποναει ολο το σωμα μου κ υποφετω απο καουρες!!

μπράβο κοπέλα μου όλα μια χαρά λοιπόν!! από καουρες και εγώ υποφέρω μου χε πει να παίρνω gaviscon αλλά το απέφευγα τόσο καιρό.. Τελικά νομίζω ότι έχουν γίνει έντονες και θα τα πάρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όταν θα κατέβει λίγο το μωρό ελπίζω να νιώθετε καλύτερα.... Βέβαια Κ εμενα τώρα που έχει εμπεδωθεί δεν πιέζει καν στο στομάχι.... Βέβαια τώρα έχει ανοίξει το στομάχι μου κ τρώω ότι βρω μπροστά μου?? δεν ξέρω τι ήταν καλύτερο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

μπράβο κοπέλα μου όλα μια χαρά λοιπόν!! από καουρες και εγώ υποφέρω μου χε πει να παίρνω gaviscon αλλά το απέφευγα τόσο καιρό.. Τελικά νομίζω ότι έχουν γίνει έντονες και θα τα πάρω.. 

 Κ εμενα gavisconσιροπι μου εχει πει αλλα δεν παλευεται νατο πιεις.Ειναι μια αηδια,μουερχεται εμετος.Καουρες μεχρι ποτε θα εχουμε επιτελους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια όταν θα κατέβει λίγο το μωρό ελπίζω να νιώθετε καλύτερα.... Βέβαια Κ εμενα τώρα που έχει εμπεδωθεί δεν πιέζει καν στο στομάχι.... Βέβαια τώρα έχει ανοίξει το στομάχι μου κ τρώω ότι βρω μπροστά μου?? δεν ξέρω τι ήταν καλύτερο.... 

Σε ποια εβδομαδα εισαι κοριτσι μου για να κανω υπομονη.Εγω σημερα ειμαι 33 κ 4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια όταν θα κατέβει λίγο το μωρό ελπίζω να νιώθετε καλύτερα.... Βέβαια Κ εμενα τώρα που έχει εμπεδωθεί δεν πιέζει καν στο στομάχι.... Βέβαια τώρα έχει ανοίξει το στομάχι μου κ τρώω ότι βρω μπροστά μου?? δεν ξέρω τι ήταν καλύτερο.... 

εμένα είναι χαμηλά και με.το κεφάλι κάτω.. σκέψου τα πόδια της είναι στο ύψος του αφαλου μου.. το βράδυ όμως καιγομαι..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Σε ποια εβδομαδα εισαι κοριτσι μου για να κανω υπομονη.Εγω σημερα ειμαι 33 κ 4.

Είμαι 36+3. Και ξεκίνησαν κ τα περπάτηματα..... Κ η μέση όλο κ πιο χάλια γίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

εμένα είναι χαμηλά και με.το κεφάλι κάτω.. σκέψου τα πόδια της είναι στο ύψος του αφαλου μου.. το βράδυ όμως καιγομαι..??

Εγω αυτά τα είχα έως 33.. Αλλά μας έκανε τη χάρη κ εμπεδωθηκε... Σε 5 μέρες έχω πάρει δύο κιλά. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! ευχομαι να περάσατε όμορφα το τριήμερο!! 

Καλή εβδομάδα !!πέρασε  γρήγορα το 3ημερο !!!κορίτσια τελειώνει και ο Οκτωμβρης το έχετε καταλάβει??πλησιάζει ο καιρός  !?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ ελπίζω με το που θα τελειώσει ο Οκτώβριος. Να χω γεννήσει... ? Είμαι σε κατάσταση έκρηξης..... Θα σκάσω σα μπαλόνι.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ ελπίζω με το που θα τελειώσει ο Οκτώβριος. Να χω γεννήσει... ? Είμαι σε κατάσταση έκρηξης..... Θα σκάσω σα μπαλόνι.... ?

Χχχαχχδχχχα έχεις 2 μερες περιθώριο που ξέρεις !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Χχχαχχδχχχα έχεις 2 μερες περιθώριο που ξέρεις !!!

6 η ώρα έχω γιατρό κ ανυπομονώ να μου πει τι κάνουμε κ πόσο μεγαλώσαμε. ??? Χθες πάντως έριξα πολύ περπάτημα. Κ μετά το γιατρό σήμερα θέλω πάλι να πάμε για περπάτημα. Μπας και κεντράρει τον τράχηλο κ σπάσει το αμνιακό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

6 η ώρα έχω γιατρό κ ανυπομονώ να μου πει τι κάνουμε κ πόσο μεγαλώσαμε. ??? Χθες πάντως έριξα πολύ περπάτημα. Κ μετά το γιατρό σήμερα θέλω πάλι να πάμε για περπάτημα. Μπας και κεντράρει τον τράχηλο κ σπάσει το αμνιακό ?

Πόση ώρα?θα περπατάς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πόση ώρα?θα περπατάς???

Χθες περπατούσα 1.5 ώρες. Σήμερα δε ξέρω. Βασικά είναι ανάλογα πόσο αντέχει η μέση... Δεν εχω στάνταρ. Χιλιόμετρα πρέπει να κάνω για να σπασουν τα νερά.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Χθες περπατούσα 1.5 ώρες. Σήμερα δε ξέρω. Βασικά είναι ανάλογα πόσο αντέχει η μέση... Δεν εχω στάνταρ. Χιλιόμετρα πρέπει να κάνω για να σπασουν τα νερά.. ??

Πήγες γιατρό??τι σου είπε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πήγες γιατρό??τι σου είπε?????

Ναι πήγα... Απογοητεύτηκα λιγάκι. Γιατί πήραμε σε μια εβδομάδα 3 κιλά Κ φοβόμαστε ε για προεκλαψια... Σάββατο θα με δει.... Να κόψω αλατι κ γκουντις!!  με φάγανε τα άτομα. Ο μπέμπης χοντρός. Θα με έβαζε με πόνους αλλά είναι λίγο εβδομάδων κ φοβάται ότι δε θα ανταποκριθεί... Κ θα πάω καισαρική.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι πήγα... Απογοητεύτηκα λιγάκι. Γιατί πήραμε σε μια εβδομάδα 3 κιλά Κ φοβόμαστε ε για προεκλαψια... Σάββατο θα με δει.... Να κόψω αλατι κ γκουντις!!  με φάγανε τα άτομα. Ο μπέμπης χοντρός. Θα με έβαζε με πόνους αλλά είναι λίγο εβδομάδων κ φοβάται ότι δε θα ανταποκριθεί... Κ θα πάω καισαρική.. 

δεν σου έβαλε να κάνεις εξέταση για λεύκωμα;; η πίεση σου πως είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

δεν σου έβαλε να κάνεις εξέταση για λεύκωμα;; η πίεση σου πως είναι; 

Καλή είναι η πίεση. Η κατακράτηση είναι το θέμα... Κ οταν περπατάω γίνονται ψιλό μπλε τα πόδια μου. Αλλά έχω κ θεμα κ με τη μέση που είναι μεγάλο το μωρό. Κ πιεζιε τανευρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλή είναι η πίεση. Η κατακράτηση είναι το θέμα... Κ οταν περπατάω γίνονται ψιλό μπλε τα πόδια μου. Αλλά έχω κ θεμα κ με τη μέση που είναι μεγάλο το μωρό. Κ πιεζιε τανευρα

επειδή αναφέρθηκες για προεκλαμψία... η προεκλαμψία φαίνεται με το αν βγει θετικό το λεύκωμα στο ούρα.. τώρα οι κατακρατήσεις λίγο πολύ όλες έχουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

επειδή αναφέρθηκες για προεκλαμψία... η προεκλαμψία φαίνεται με το αν βγει θετικό το λεύκωμα στο ούρα.. τώρα οι κατακρατήσεις λίγο πολύ όλες έχουμε.. 

Όχι μόνο απο το λευκωμα. Παίζει κ η πίεση κ η κατακράτηση.. Κ τα ηπατικα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου! Πως ειστε; Περασατε ομορφα;

εμεις οχι και τοσο αλλα την παλευουμε ?

Μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ειχαμε αρρωστησει καθολου και τωρα τα περναμε ολα ...

παλι αρρωστη η μικρη αλλα στο προγραμμα ειναι ολα πια δεν πειραζει θα την παλεψουμε :)

το κακο ειναι οτι ζοριστηκα αρκετα αυτες τις μερες και ποναω ευκολα πια ...

οι ενεσεις για τα πνευμονια μου ανεβασαν το ζαχαρο λιγο... αλλα οκ τωρα επανηλθε :) 

@Starrr μου κανε υπομονη κοπελα μου κ κοψε τη μασα (οχι οτι κοβεται αλλα....)

και εγω πειναω συνεχως και τρωω αγγουρακια κ ξηροκαρπια να ξεγελαω την πεινα μου και καλα....

εσεις πως ειστε κοριτσια μου; Αντε κ μπαινουμε στο μηνα μας σιγα σιγα μια μια μετα τη Starrr ακολουθάμε 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Πως ειστε; Περασατε ομορφα;

εμεις οχι και τοσο αλλα την παλευουμε ?

Μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ειχαμε αρρωστησει καθολου και τωρα τα περναμε ολα ...

παλι αρρωστη η μικρη αλλα στο προγραμμα ειναι ολα πια δεν πειραζει θα την παλεψουμε :)

το κακο ειναι οτι ζοριστηκα αρκετα αυτες τις μερες και ποναω ευκολα πια ...

οι ενεσεις για τα πνευμονια μου ανεβασαν το ζαχαρο λιγο... αλλα οκ τωρα επανηλθε :) 

@Starrr μου κανε υπομονη κοπελα μου κ κοψε τη μασα (οχι οτι κοβεται αλλα....)

και εγω πειναω συνεχως και τρωω αγγουρακια κ ξηροκαρπια να ξεγελαω την πεινα μου και καλα....

εσεις πως ειστε κοριτσια μου; Αντε κ μπαινουμε στο μηνα μας σιγα σιγα μια μια μετα τη Starrr ακολουθάμε 

 

Το αλάτι. Τη μάσα όχι. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Το αλάτι. Τη μάσα όχι. ????

@Starrr Πίστεψε με χωρίς αλάτι δεν τρώγεται τίποτα εγώ εδώ κ 1 μήνα έχω τρελαθεί αλλά και πάλι κάνω παρασπονδίες!ο τι σου είπε τότε ακολούθησε κατά γράμμα τις οδηγίες του πιστεύω μέχρι και 10/11θα έχει έρθει το μπεμπάκι !υπομονη κοντευεις !!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοπέλα μου αφού είχατε επαφή την ημέρα του θετικόυ και μια μέρα μετά γιατί λες ότι χάσατε την ημέρα της ωορρηξίας;; στο θετικό και την επόμενη μέρα δεν έχουμε επαφές; έχω καταλάβει κάτι λάθος τόσο καιρό;; 
    • Αχ πονάνε πολύ οι απώλειες....έχω και εγώ δύο αγγελάκια εκεί ψηλά... Το τελευταίο που άκουσα καρδούλα θα ήταν όσο ακριβώς είναι η ανιψιά μου...και όταν την βλέπω νιώθω λες και είναι και το δικό μου μωράκι εδώ... αλλά ταυτόχρονα νιώθω και μία μελαγχολία....
    • Θα ξαναπάμε την επόμενη Τετάρτη 16/10 στον γυναικολόγο και μετά 4/11 έχουμε εμβρυομητρικό. Για το doppler κι εγώ μεταξύ 32-34 ξ΄ερω, εκτός κι αν είσαι στον δικ΄ο μου γιατρό που θέλει και "μικρό" και "μεγάλο ντόπλερ"... όπως μας το έκανε και στη β επιπέδου δηλαδη!🙃 Γενικά κι εγ΄ω είμαι εντάξει με το μέσα, αλλά λίγο οι ορμόνες, λίγο η σκέψη ότι μετά που θα έρθει με το καλό η μπέμπα θα φάω πολύ κλείσιμο μέσα γιατί δε θα έχουμε καθόλου βοήθεια... κάπου φρικάρω. Με τα ρούχα, να ναι καλά μια άλλη κοπέλα του φόρουμ που το έγραψε σε άλλο θέμα, το κολάν απο το ohsho είναι φανταστικ΄ο! Με μια πουκαμίσα απο πάνω κι είσαι τζιτζί να πας παντού!!  
    • Κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι αμάν και τι. Κι εμένα η πεθερά μπορεί να πετάξει κάτι πχ για την αγκαλιά αλλά εμμέσως και έτσι γενικά οπότε δεν δίνω σημασία! Θα φανεί στην πορεία βέβαια!! Αχ @nanouko ότι παιδευτηκατε/ παιδευτηκαμε τόσο για ένα παιδάκι για να ακούμε κριτική από δικούς μας άνθρωπους κάπως μου φαίνεται.🤨🤨 @μαμά12345 καλά έκανες και το έκοψες γιατί δεν νομίζω να σταματούσε αλλιώς.   Ο καθένας βέβαια την άποψη του έχει αλλά ειδικά αυτή την περίοδο μόνο υποστήριξη και βοήθεια έχουμε ανάγκη όχι κριτική 
    • Πόσο είναι τώρα το μωρό; Με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια! Εμείς θα κάνουμε την επόμενη βδομάδα! Να αποθηλάσεις κορίτσι μου, ο,τι είναι καλύτερο για σας! Κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, έχουμε και τους κολικούς, δράμα τα βράδια μας, ευτυχώς έχει βρει ο άντρας μου ένας τρόπο και τον κοιμίζει εκείνος το βράδυ και παίρνω κι εγώ μια ανάσα γτ όλη μέρα είμαι μόνη μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...