Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θελώ να μείνω έγκυος


maroula34

Recommended Posts

Κορίτσια καλήμερα, 

είμαι καινούργια στο forum ονομάζομαι Μαρία. Αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ υγεία σε όλους. Δεν ξέρω εαν είναι εγωιστικό όμως ακόμη και μέσα σε αυτό τον πανικό εγώ σκέφτομαι πόσο πολύ θέλω ένα μωρό. Πόσο πολύ θα ήθελα να ολοκληρώσω την οικογένειά μας. Θα ήθελα να αναφέρω πως εγώ και ο άντρας μου συνεχίζουμε να δουλεύουμε, είμαι υπάλληλος σε εκδοτήριο. Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον Σεμπτεβριο και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες 3 μήνες τώρα και παμε στον 4ο χωρίς αποτέλεσμα. Το θέμα είναι οτι αγχώνομαι πολύ και δε ξέρω πως θα μπορούσα να αποβάλλω το άγχος αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η maroula34 είπε:

Κορίτσια καλήμερα, 

είμαι καινούργια στο forum ονομάζομαι Μαρία. Αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ υγεία σε όλους. Δεν ξέρω εαν είναι εγωιστικό όμως ακόμη και μέσα σε αυτό τον πανικό εγώ σκέφτομαι πόσο πολύ θέλω ένα μωρό. Πόσο πολύ θα ήθελα να ολοκληρώσω την οικογένειά μας. Θα ήθελα να αναφέρω πως εγώ και ο άντρας μου συνεχίζουμε να δουλεύουμε, είμαι υπάλληλος σε εκδοτήριο. Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον Σεμπτεβριο και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες 3 μήνες τώρα και παμε στον 4ο χωρίς αποτέλεσμα. Το θέμα είναι οτι αγχώνομαι πολύ και δε ξέρω πως θα μπορούσα να αποβάλλω το άγχος αυτο. 

Θα ήθελα κορίτσια να μιλησουμε για το πως μπορούμε να διώξουμε το άγχος και για το τι θα μπορούσε να ενισχύσει τη γονιμότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Κορίτσια καλήμερα, 

είμαι καινούργια στο forum ονομάζομαι Μαρία. Αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ υγεία σε όλους. Δεν ξέρω εαν είναι εγωιστικό όμως ακόμη και μέσα σε αυτό τον πανικό εγώ σκέφτομαι πόσο πολύ θέλω ένα μωρό. Πόσο πολύ θα ήθελα να ολοκληρώσω την οικογένειά μας. Θα ήθελα να αναφέρω πως εγώ και ο άντρας μου συνεχίζουμε να δουλεύουμε, είμαι υπάλληλος σε εκδοτήριο. Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον Σεμπτεβριο και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες 3 μήνες τώρα και παμε στον 4ο χωρίς αποτέλεσμα. Το θέμα είναι οτι αγχώνομαι πολύ και δε ξέρω πως θα μπορούσα να αποβάλλω το άγχος αυτο. 

Καλημερα μα τι εγωιστικο ; Εμεις ειμαστε στο φορουμ της εξωσωματικής και καιγομαστε ολες με αυτα που γινονται.γνωμη μου οτι ηλικια και να εχετε να κανετε  ορμονολογικο ελεγχο εσυ και σπερμοδιαγραμμα ο φιλος σου και συνεχιζεται τις προσπαθειες .δεν ειναι κακο να τσεκαρετε.το αγχοα φυσικα πρεπει να μειωθει.μα γιατι αγχωνεσαι τοσο κανε μια ομοιοπαθητικη..εδω εγω ειμαι 42 και δεν εχω τοσο και με οχι καλες εξετασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Το εγωιστικο που ειναι? Σταματησαν τα παντα λογω κορονοιου? Η μηπως πριν απο αυτο,δεν υπηρχαν αλλες δυστυχιες,οπως καρκινος,ηπατιτιδες,ξερωγωτι..και τι με αυτο?Ειχε σταματησει ποτε η ζωη? Και εγω εμβρυομεταφορα ηθελα να κανω και εχει αναβληθει και εχω σαλταρει μιλαμε!

Θα συμφωνησω με τη Νεφελη πιο πανω,να ξεκινησετε ελεγχο. Θα δεις οτι οσο βγαινουν οκ οι εξετασεις,τοσο θα χαλαρωνεις και θα ξε-αγχωνεσαι.Για τη γονιμοτητα,ξεκινηστε με το  συζυγο τιποτα βιταμινουλες,γιατι οχι?

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξετάσεις κορίτσια εχω κανει εγω μαζι με ενα τεστ παπ που κανω καθε χρονο και ηταν ολα εντάξει. Βέβαια αφου δεν εντόπισε ο γιατρός κατι μείναμε μονο στον προληπτικό έλεγχο. Και ο γιατρός αυτο μου ειπε να μην αγχώνομαι και ολα θα έρθουν . Θελω να ευχηθώ σε όλες σας ολα να πανε καλα και σύντομα να έχετε ευχάριστα νεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Κορίτσια καλήμερα, 

είμαι καινούργια στο forum ονομάζομαι Μαρία. Αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ υγεία σε όλους. Δεν ξέρω εαν είναι εγωιστικό όμως ακόμη και μέσα σε αυτό τον πανικό εγώ σκέφτομαι πόσο πολύ θέλω ένα μωρό. Πόσο πολύ θα ήθελα να ολοκληρώσω την οικογένειά μας. Θα ήθελα να αναφέρω πως εγώ και ο άντρας μου συνεχίζουμε να δουλεύουμε, είμαι υπάλληλος σε εκδοτήριο. Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον Σεμπτεβριο και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες 3 μήνες τώρα και παμε στον 4ο χωρίς αποτέλεσμα. Το θέμα είναι οτι αγχώνομαι πολύ και δε ξέρω πως θα μπορούσα να αποβάλλω το άγχος αυτο. 

Καλημέρα να προσεχεις πόλη τον ευατο σου και εσυ καο ο σύζυγός. Μαιρουλα λίγοι οι μήνες που προσπαθείτε για να σκεφτεί οτιδήποτε αλλο. Λογικό το αγχος που δύσκολα διαχειρίζεται εγω τουλάχιστον δεν κατάφερα να αποβαλλω. Ξεκινά με προγραμματισμένες επαφες και παρακολούθηση ωορηξιας για αρχη εφόσον υπαρχει έλεγχος έστω και ορμονολιγικοσ σπερμοδιαγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα να προσεχεις πόλη τον ευατο σου και εσυ καο ο σύζυγός. Μαιρουλα λίγοι οι μήνες που προσπαθείτε για να σκεφτεί οτιδήποτε αλλο. Λογικό το αγχος που δύσκολα διαχειρίζεται εγω τουλάχιστον δεν κατάφερα να αποβαλλω. Ξεκινά με προγραμματισμένες επαφες και παρακολούθηση ωορηξιας για αρχη εφόσον υπαρχει έλεγχος έστω και ορμονολιγικοσ σπερμοδιαγραμμα. 

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση εισαι πολυ ευγενική και καλοπροεραιτη, μεσα απο τη συζήτηση γίνομαι πιο ήρεμη γιατι πιάνω πολλές φορές τον εαυτό μου να ζηλεύει άλλες κοπέλες που εχουν παιδάκια. Βέβαια για λιγο μετα μου φεύγει γιατι λατρεύω τα παιδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Να μην ανχωνεσαι για τίποτα όντως είναι λίγο ο καιρός που προσπαθητε για παιδάκι είμαι 38 χρόνων και έχω γυρίσει σε τόσους γυναικολόγους . Εγώ θα σου δώσω μια άλλη συμβουλή και με όλο το σεβασμό. Απλά όταν πατε για να γίνει η πράξη .... Προσπαθήστε να το βγάλεις από το μυαλό σου ότι πας για αυτό το συγκεκριμένο σκοπό για να μείνεις έγκυος. Προσπαθήστε να το αποβάλλετε και θα δεις θα έρθει φυσιολογικά από εκεί που δεν τον περιμένεις!!! Αν όμως περάσει 1 χρόνος και δεν καλό θα ήταν να γίνει κάποιος ελεχγος μην προβείτε ακόμα σε εξωσωματική και τέτοια . Όλα καλά θα πάνε βγαλτο από το μυαλό σου.καλη συνέχεια από Κέρκυρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Κορίτσια καλήμερα, 

είμαι καινούργια στο forum ονομάζομαι Μαρία. Αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ υγεία σε όλους. Δεν ξέρω εαν είναι εγωιστικό όμως ακόμη και μέσα σε αυτό τον πανικό εγώ σκέφτομαι πόσο πολύ θέλω ένα μωρό. Πόσο πολύ θα ήθελα να ολοκληρώσω την οικογένειά μας. Θα ήθελα να αναφέρω πως εγώ και ο άντρας μου συνεχίζουμε να δουλεύουμε, είμαι υπάλληλος σε εκδοτήριο. Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον Σεμπτεβριο και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες 3 μήνες τώρα και παμε στον 4ο χωρίς αποτέλεσμα. Το θέμα είναι οτι αγχώνομαι πολύ και δε ξέρω πως θα μπορούσα να αποβάλλω το άγχος αυτο. 

Καλησπέρα κορίτσι μου πως εισαι σημερα;;🙂 δεν ειναι πολυς ο καιρος που προσπαθειτε μην αγχωνεσαι το αγχος μονο κακο κανει μεσα μας και δυσκολευει την προσπαθεια!! Κ εμεις ειμαστε τωρα στον 6ο μηνα προσπαθειας και ευχομαι να γινει το θαυμα😊 βεβαια περασα κ εγω πολυ αγχος τους 2 προηγουμενους μηνες δεν σου λεω ψεματα!! Αλλα επειδη δεν μου αρεσε οπως ημουν ειπα τελος, δεν αξιζει να χασω τον εαυτο μου επειδη θελω ενα μωρο ουτε να χαλαω τη σχεση με τον αντρα μου!!! Βαλε στο μυαλο σου οτι θα γινει, γιατι θα γινει, και θα δεις οτι θα συμβει συντομα!! Θετικη σκεψη, κανει θαυματα🙏🙏🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα υπόλοιπα κορίτσια είναι πολύ μικρό το διάστημα που προσπαθείτε για να αγχώνεσαι το ότι κάποιες το πιάνουν με την πρώτη δεν σημαίνει ότι θα συμβεί σε όλες ούτε ότι όσες δεν πιάνουν με τον αέρα έχουν κάποιο θέμα. Όσο για τον Κορωνοιο θα σου πω αυτό που μου είπε κι εμένα ο γιατρός μου θέλει προσοχή αλλά από τη στιγμή που δεν έχεις προβλήματα υγείας δεν έχεις κάποιο κυνδινο και αν έρθει το θετικό και δεν έχει περάσει όλο αυτό θα πάρεις άδεια και θα κάτσεις σπίτι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

ειμαι στη δουλεια και βρήκα λιγο χρονο για να μιλήσω μαζι σας. Σας ευχαριστω όλες σας για τις απαντήσεις σας και για τον χρονο σας. Ξέρετε κατι δεν ειναι μονο οι λέξεις που αποτυπώνονται στην οθόνη του κινητού ειναι η θετική σας αυρα η θετική σας σκέψη. Ειναι ενα μέσω ψυχοθεραπείας το οτι το συζητάμε το οτι βιώνουμε την ιδια κατάσταση αλλα και μεγάλη χαρά οταν μαθαίνουμε ευχάριστα αποτελέσματα για κάποια απο εμάς. Θα ηθελα να σα ρωτήσω παίρνει κάποια απο εσάς κάποια βιταμίνη ως βοήθημα για γονιμότητα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2020 at 9:37 ΠΜ, ο/η maroula34 είπε:

Κορίτσια καλήμερα, 

είμαι καινούργια στο forum ονομάζομαι Μαρία. Αρχικά θα ήθελα να ευχηθώ υγεία σε όλους. Δεν ξέρω εαν είναι εγωιστικό όμως ακόμη και μέσα σε αυτό τον πανικό εγώ σκέφτομαι πόσο πολύ θέλω ένα μωρό. Πόσο πολύ θα ήθελα να ολοκληρώσω την οικογένειά μας. Θα ήθελα να αναφέρω πως εγώ και ο άντρας μου συνεχίζουμε να δουλεύουμε, είμαι υπάλληλος σε εκδοτήριο. Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον Σεμπτεβριο και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες 3 μήνες τώρα και παμε στον 4ο χωρίς αποτέλεσμα. Το θέμα είναι οτι αγχώνομαι πολύ και δε ξέρω πως θα μπορούσα να αποβάλλω το άγχος αυτο. 

Mαρία μου καλημέρα! Και εγώ καινούρια είμαι. Ήθελα να σου πω να μην αγχώνεσαι. Κι εμείς προσπαθούσαμε για 3 μήνες και μου είπε ο γιατρός πως αν περάσουν ακόμα 3 και δεν εχω μείνει έγκυος τότε θα κάναμε κάποιες εξετάσεις. Παρόλα αυτά τον 4ο μήνα προσπαθειών έμεινα έγκυος και τωρα είμαι 6 εβδομάδων. Μην αγχώνεσαι, χαλάρωσε και όλα θα γίνουν!!! Σου εύχομαι σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ειμαι στη δουλεια και βρήκα λιγο χρονο για να μιλήσω μαζι σας. Σας ευχαριστω όλες σας για τις απαντήσεις σας και για τον χρονο σας. Ξέρετε κατι δεν ειναι μονο οι λέξεις που αποτυπώνονται στην οθόνη του κινητού ειναι η θετική σας αυρα η θετική σας σκέψη. Ειναι ενα μέσω ψυχοθεραπείας το οτι το συζητάμε το οτι βιώνουμε την ιδια κατάσταση αλλα και μεγάλη χαρά οταν μαθαίνουμε ευχάριστα αποτελέσματα για κάποια απο εμάς. Θα ηθελα να σα ρωτήσω παίρνει κάποια απο εσάς κάποια βιταμίνη ως βοήθημα για γονιμότητα ;

Εμένα ο γιατρός μου, μου έδωσε τα Inofert plus, και εμεινα εγκυος τον πρωτο μηνα που τα πηρα. Βεβαια πιθανον να ηταν τυχαιο.. Πριν απο αυτά έπαιρνα εδώ και ενα χρονο κοντα, filicine.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η maroula34 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ειμαι στη δουλεια και βρήκα λιγο χρονο για να μιλήσω μαζι σας. Σας ευχαριστω όλες σας για τις απαντήσεις σας και για τον χρονο σας. Ξέρετε κατι δεν ειναι μονο οι λέξεις που αποτυπώνονται στην οθόνη του κινητού ειναι η θετική σας αυρα η θετική σας σκέψη. Ειναι ενα μέσω ψυχοθεραπείας το οτι το συζητάμε το οτι βιώνουμε την ιδια κατάσταση αλλα και μεγάλη χαρά οταν μαθαίνουμε ευχάριστα αποτελέσματα για κάποια απο εμάς. Θα ηθελα να σα ρωτήσω παίρνει κάποια απο εσάς κάποια βιταμίνη ως βοήθημα για γονιμότητα ;

Μπορεις να παρεις lamberts pure evening primrose oil 1000mg 90 kapsules 20-25€ Πιες και λυγαρια (βοτανο ) k φιλισιν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυγαρια, εχω διαβάσει οτι ειναι πολυ καλή και οτι εχει βοηθήσει πολλές γυναίκες. Βοηθάει και στην ομαλοποίηση του κύκλου αλλα και στους πόνους περιόδου. Το ιδιο εχω ακούσει και για το λάδι νυχτολούλουδου.  Κορίτσια μου διάβασα τα μηνύματα σας με ενα τεράστιο χαμόγελο, να σας ευχηθώ τα καλυτερα και ολα να πανε τέλεια σε εσάς που έχετε μπεμπακια στην κοιλιά σας. Να είστε πάντα πάντα καλα. Καλημερα και σας ευχαριστω για τις απαντήσεις. Λεω να δονιμασω τη Λυγαρια.... και βλέπουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2020 at 3:54 ΜΜ, ο/η maroula34 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση εισαι πολυ ευγενική και καλοπροεραιτη, μεσα απο τη συζήτηση γίνομαι πιο ήρεμη γιατι πιάνω πολλές φορές τον εαυτό μου να ζηλεύει άλλες κοπέλες που εχουν παιδάκια. Βέβαια για λιγο μετα μου φεύγει γιατι λατρεύω τα παιδιά.

Καλημερα μη σκας και εγώ έτσι ήμουν στις αρχές .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα. Και εγώ έχω παντρευτεί από τον περασμένο Μάιο, ξεκινήσαμε δειλά προσπάθειες τον Αύγουστο, αλλά κάποιοι μήνες ήταν λίγο περίεργοι λόγω οικογενειακων θεμάτων. Τώρα ουσιαστικά είναι η 3 μας προσπάθεια, αλλά είμαι πολύ αγχώδης και φύσει απαισιόδοξη. Συν του ότι έχω θυρεοειδιτιδα hashimoto από τα 21 μου, με σταθερο κατά τα άλλα κύκλο. Εύχομαι σε όλες μας να μας ευλόγησει και εμάς ο Θεός με ένα μωράκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα. Εγω είμαι φρέσκια μανούλα στις 18 κλείνουμε τους 4 μήνες. Αυτό που θελω να σου πω είναι να μην αγχώνεσαι. Πριν μείνω έγκυος και συγκεκριμένα τον Σεπτέμβριο του 2018 ο γυναικολόγος με αγχωσαι λογω ηλικίας οτι δεν εχω καιρο και πρέπει να μείνω έγκυος. Έτσι αρχίσαμε να προσπαθούμε που όμως να έρθει.... Είχε χτυπήσει κόκκινο το άγχος μου( δεν θέλω και πολυ), ώσπου αποφάσισα να αλλάξω τον Ιανουάριο γυναικολόγο και μου βγήκε σε καλο. Είδε αμέσως πως εχω θέμα με τον θυροειδή και έτσι έκλεισα με μια δικιά του ενδοκρινολόγο που συνεργάζεται. Μου ρύθμισε τον θυρεοειδή με Τ4( ειχα απο πριν αλλα δεν ηταν καλές οι τιμές) και μου έδωσε και γλουκοφαζ( Φεβρουάριο έγινε αυτό). Σπαω το πόδι και λεω μάλλον πρέπει να αφησω και ας προσπαθήσουμε παλι το καλοκαίρι. Μολις ειπα αυτό τον Μάρτιο ηρθε το θετικό τεστ. Μεσα απο την εμπειρία μου ενα εχω να πω οχι άγχος και να εχεις εμπιστοσύνη στον γυναικολόγο σου. Εμενα ο τωρινός μου είναι πανω απο ολα ανθρωπος και δεν με αγχωσαι και μου είπε μετα τους 6 μήνες αν δεν έρθει να κάνουμε εξετάσεις ( δεν χρειάστηκε βέβαια). Χαλάρωσε και απόλαυσε την πράξη και θα έρθει!!!! Με το καλο σου εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kelly 1 είπε:

Καλησπέρα και από μένα. Εγω είμαι φρέσκια μανούλα στις 18 κλείνουμε τους 4 μήνες. Αυτό που θελω να σου πω είναι να μην αγχώνεσαι. Πριν μείνω έγκυος και συγκεκριμένα τον Σεπτέμβριο του 2018 ο γυναικολόγος με αγχωσαι λογω ηλικίας οτι δεν εχω καιρο και πρέπει να μείνω έγκυος. Έτσι αρχίσαμε να προσπαθούμε που όμως να έρθει.... Είχε χτυπήσει κόκκινο το άγχος μου( δεν θέλω και πολυ), ώσπου αποφάσισα να αλλάξω τον Ιανουάριο γυναικολόγο και μου βγήκε σε καλο. Είδε αμέσως πως εχω θέμα με τον θυροειδή και έτσι έκλεισα με μια δικιά του ενδοκρινολόγο που συνεργάζεται. Μου ρύθμισε τον θυρεοειδή με Τ4( ειχα απο πριν αλλα δεν ηταν καλές οι τιμές) και μου έδωσε και γλουκοφαζ( Φεβρουάριο έγινε αυτό). Σπαω το πόδι και λεω μάλλον πρέπει να αφησω και ας προσπαθήσουμε παλι το καλοκαίρι. Μολις ειπα αυτό τον Μάρτιο ηρθε το θετικό τεστ. Μεσα απο την εμπειρία μου ενα εχω να πω οχι άγχος και να εχεις εμπιστοσύνη στον γυναικολόγο σου. Εμενα ο τωρινός μου είναι πανω απο ολα ανθρωπος και δεν με αγχωσαι και μου είπε μετα τους 6 μήνες αν δεν έρθει να κάνουμε εξετάσεις ( δεν χρειάστηκε βέβαια). Χαλάρωσε και απόλαυσε την πράξη και θα έρθει!!!! Με το καλο σου εύχομαι

Να σου ζήσει το παιδάκι, να είμαι γερό και τυχερό. Μακάρι να έρθει, είναι που όλες οι φίλες και οι γνωστές μένουν έγκυες και λες εσύ πότε;; ο, τι καλύτερο εύχομαι σε όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Έλλη 1984 είπε:

Να σου ζήσει το παιδάκι, να είμαι γερό και τυχερό. Μακάρι να έρθει, είναι που όλες οι φίλες και οι γνωστές μένουν έγκυες και λες εσύ πότε;; ο, τι καλύτερο εύχομαι σε όλες μας

Το καταλαβαίνω και το ένιωθα και εγω. Φοβόμουν πολυ. Έχε πίστη, θα έρθει το μωράκι σου. ❤❤❤ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kelly 1 είπε:

Το καταλαβαίνω και το ένιωθα και εγω. Φοβόμουν πολυ. Έχε πίστη, θα έρθει το μωράκι σου. ❤❤❤ 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Το εύχομαι και εγώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2020 at 9:22 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Καλημερα μη σκας και εγώ έτσι ήμουν στις αρχές .

Καλησπέρα ! Καλή αρχή και ευχομαι να πανε ολα καλά ! Όλοι έχουμε περάσει αυτό το στάδιο είναι από΄λυτα φυσιολογικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους.

Είπα να μην γράψω μέρες που ήταν αλλά η εβδομάδα ήταν δύσκολη. Έκανα ξανά ελέγχο στις ορμόνες και τα πράγματα ήταν όπως τα φοβόμουν. οι τιμές δεν είναι καθόλου αισιόδοξες και ιδιαίτερα της ορμόνης ΑΜΗ. Και στην προηγούμενη προσπάθεια δεν ήταν καλές αλλά τώρα χειροτέρεψαν νομίζω. Ίσως αυτός είναι  και ο λόγος που δεν έχω πολλά ωάρια. Την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό εν τω μεταξύ θα είναι έτοιμες και οι εξετάσεις του συζύγου και θα δούμε 😟

ελπίζω να ειναι τυχαίο αλλα η ΑΜΗ απο ότι διαβασα στο ιντερνετ οπου έψαξα δεν αλλαζει απο την αλλη πάλι ειμαι 37 χρονών δεν είναι νωρίς για να τα παίξουν οι ορμόνες μου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλες κορίτσια. Χριστός Ανέστη να ειστε όλες καλα με υγεία. Εύχομαι σε όλες γρήγορα με ενα θετικό τεστ. Κορίτσια οπως σας εχω πει εχουμε εδω και λιγο καιρο ξεκινήσει τις προσπάθειες για μωράκι. Αυτη τη φορα εκανα κατι διαφορετικό αν και ο άντρα μου συνέχιζε και εργαζόταν και υπήρχε πολυ κουραση εμείς είχαμε σχεδόν επαφές καθε μερα      Θελω ακόμη 1 βδομαδα μεχρι να δούμε εαν τελικα θα ερθει περιοδιος μακάρι οχι. Τις προηγούμενες προσπάθειες που καναμε δίναμε έμφαση στις γόνιμες μερες μιας και ο κύκλος μου ειναι σταθερός. Ελπίζω να εχει γινει το θαύμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η athinoulouka είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους.

Είπα να μην γράψω μέρες που ήταν αλλά η εβδομάδα ήταν δύσκολη. Έκανα ξανά ελέγχο στις ορμόνες και τα πράγματα ήταν όπως τα φοβόμουν. οι τιμές δεν είναι καθόλου αισιόδοξες και ιδιαίτερα της ορμόνης ΑΜΗ. Και στην προηγούμενη προσπάθεια δεν ήταν καλές αλλά τώρα χειροτέρεψαν νομίζω. Ίσως αυτός είναι  και ο λόγος που δεν έχω πολλά ωάρια. Την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό εν τω μεταξύ θα είναι έτοιμες και οι εξετάσεις του συζύγου και θα δούμε 😟

ελπίζω να ειναι τυχαίο αλλα η ΑΜΗ απο ότι διαβασα στο ιντερνετ οπου έψαξα δεν αλλαζει απο την αλλη πάλι ειμαι 37 χρονών δεν είναι νωρίς για να τα παίξουν οι ορμόνες μου ??

Χρονια πολλα ! Χρηστος Ανεστη! 
κοπελες και πιο μικρες σε ηλικια συμβαινει και εχουν χαμηλη Αμη μια χαρα κανανε παιδακι.μη κοιτας τις τιμες και αγχωνεσαι και εγω εχω υψηλη fsh 17 κ ειμαι 42 και καποια  κοπελα εγραψε οτι στο εξωτερικό απαγορευεται να σου κανουν εξωσωματικη και οτι ειναι απαγορευτική η τιμη μου .τι πρεπει να κανω να πω α οκ ειναι ψηλη ,αστο;

ή να με πιασει πανικος; Δε θα βγαλω ακρη προχωραω οσο προλαβαινω γιατί σε ενα ακριβως χρονο ανεβηκε πολυ ειχα 11 περυσι! Και παμε δυνατα χωρις αγχη και μια χαρα θα πιασουμε!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...