Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Δυο μέρες πριν υην καθυστέρηση και η χοριακη είναι 

E5F14FDC-DD33-42B1-81F0-FFFA4F0CDC18.png

Συγχαρητηρια και παλι κοριτσακι μου!! Ειναι θετικη!!! Μιλησες με τον γιατρο σου? Σου ειπε ποτε να την επαναλλαβεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Φυσιολογικά γέννησες κορίτσι μου; Εγώ το απόλαυσα! Μου αρέσει πολύ να σκέφτομαι εκείνη την ημέρα.😊 Παρόλο που είχα μια σοβαρή επιπλοκή ένιωθα πολύ ήρεμη! Αχ μακάρι να το ζήσω πάλι! Θέλω τόσο πολύ να κάνω ακόμα ένα παιδάκι!💗

Αχ κ εγώ το ίδιο...θέλω τόσο πολύ να το ζήσω ξανά όλο αυτό!!!γέννησα πολύ γρήγορα,μέσα σε 2,5 ώρες..θέλω τόσο πολύ να χαρίσω ένα αδερφάκι στη μικρή μου🥰🥰

@Denizz συγχαρητήρια κορίτσι μου..τι θέλεις κ μπλέκεις με τις χοριακες;;!!θεωρώ ότι είναι νωρίς για να σου βγάλει μεγάλο νούμερο.. λογικά θα σου ζητήσει επανάληψη σε 2 ημέρες ο γιατρός!!κοίτα να το χαρείς 👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Δυο μέρες πριν υην καθυστέρηση και η χοριακη είναι 

E5F14FDC-DD33-42B1-81F0-FFFA4F0CDC18.pngΤελικά είμαι ή δεν είμαι ;!

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό!! Με ενα γερό μωρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ κ εγώ το ίδιο...θέλω τόσο πολύ να το ζήσω ξανά όλο αυτό!!!γέννησα πολύ γρήγορα,μέσα σε 2,5 ώρες..θέλω τόσο πολύ να χαρίσω ένα αδερφάκι στη μικρή μου🥰🥰

@Denizz συγχαρητήρια κορίτσι μου..τι θέλεις κ μπλέκεις με τις χοριακες;;!!θεωρώ ότι είναι νωρίς για να σου βγάλει μεγάλο νούμερο.. λογικά θα σου ζητήσει επανάληψη σε 2 ημέρες ο γιατρός!!κοίτα να το χαρείς 👏👏

Πω πω γρήγορα γέννησες!!!!!! Ειδικά για πρώτο παιδί!!!! Στο δεύτερο βλέπω να μην προλαβαίνεις ούτε στο μαιευτήριο να πας! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:? 

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:01/3

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 02/4

diana8: 17/03

Lacostaki: 04/4

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/03

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 01/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:08/4

Love13:31/3

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Δυο μέρες πριν υην καθυστέρηση και η χοριακη είναι 

E5F14FDC-DD33-42B1-81F0-FFFA4F0CDC18.pngΤελικά είμαι ή δεν είμαι ;!

Είσαι! Είσαι!🥰 Απλά θεωρώ ότι είναι πολύ αρχή. Γι αυτό λένε να κάνουμε με καθυστέρηση για πιο σίγουρα αποτελέσματα. Να πάρεις τον γιατρό σου για να σε καθοδηγήσει ανάλογα. Και πάλι πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2020 at 8:42 ΜΜ, ο/η JoyCat είπε:

@Mari84 Πάντως κορίτσια εγώ θα πρότεινα και την παρακολούθηση κύκλου απ'τον γυναικολόγο. Πηγαίνεις κοντά στη μέρα που περιμένεις ωορρηξία, σε βλέπει 5' στον υπέρηχο και σου λέει ποια μέρα θα έχεις ωορρηξία. Εγώ το έκανα πρώτη φορά και ξέραμε ακριβώς τη μέρα χωρίς τις μόνιμες απορίες με τα τεστ. Και μπορεί να είναι πιο ακριβό, αλλά όχι τρελά. Εμένα πχ ο γυναικολόγος μου είπε ότι δεν θα μου παίρνει πάνω από 20€ για δύο υπερήχους πχ που χρειάζεται. Και με βάζει και αμέσως μέσα, γιατί δεν είμαι κανονική επίσκεψη, μόνο 5λεπτη. Βέβαια τώρα με τον κοροναϊό όλα πάνε πίσω..

Γεια σας κορίτσια μου..

Χάθηκα λίγο γιατί με ταλαιπωρεί ένα κρύωμα κ φοβάμαι ότι αυτό το κρύωμα αν ήταν να μείνω έγκυος θα μου καταστρέψει τα σχέδια 😡😡😡😡

Ακόμα κορίτσι μου δεν θέλω να το πάω τόσο στοχευμένα..

Προσπαθώ προς το παρόν με τεστ ωορρηξίας.

Μου είπε άλλωστε ο γιατρός μετά τον χρόνο αν δεν έχω μείνει έγκυος να προχωρήσουμε σε περαιτέρω εξετάσεις αλλά κ υπερήχους.

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Δυο μέρες πριν υην καθυστέρηση και η χοριακη είναι 

E5F14FDC-DD33-42B1-81F0-FFFA4F0CDC18.pngΤελικά είμαι ή δεν είμαι ;!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!!!!

Σε 9 μήνες σου εύχομαι να φέρεις στον κόσμο ένα γερό μωράκι!!!!!

Είδες που αγχωνόσουνα..??!!

Όλα καλά πήγανε 😘

Πες μας αν θες είχες κάποια συμπτώματα.. είδες να συμβαίνει κάτι διαφορετικό στο σώμα σου αυτό τον μήνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι νωρίς ακόμα για να το πιστέψω...!!! φοβάμαι κιόλας γιατί την έχω ξανά πατήσει!!! Μακάρι ρε παιδιά....!!!!😭αλλά εγώ για να χαρώ πρέπει πρώτα να την επαναλάβω την εξέταση!!!

θα είναι κορονοΝΙΝΑΚΙ 😛έχουμε κ άλλη εγκυμοσύνη εν όψη καραντίνας 😂;;;

Βρε κορίτσια πήρα την γυναικολόγο μάλλον σαν να βαριόταν να μου μιλήσει!!ουτε να μου πει αν βγει θετική η β χοριακη έλα να σε δω ούτε έστω να της ξανά τηλεφωνήσω να κλείναμε για αρχές Απριλίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Denizz είπε:

Είναι νωρίς ακόμα για να το πιστέψω...!!! φοβάμαι κιόλας γιατί την έχω ξανά πατήσει!!! Μακάρι ρε παιδιά....!!!!😭αλλά εγώ για να χαρώ πρέπει πρώτα να την επαναλάβω την εξέταση!!!

θα είναι κορονοΝΙΝΑΚΙ 😛έχουμε κ άλλη εγκυμοσύνη εν όψη καραντίνας 😂;;;

Βρε κορίτσια πήρα την γυναικολόγο μάλλον σαν να βαριόταν να μου μιλήσει!!ουτε να μου πει αν βγει θετική η β χοριακη έλα να σε δω ούτε έστω να της ξανά τηλεφωνήσω να κλείναμε για αρχές Απριλίου 

Κορονονινακι 😄😄😄😄😄😄

Καλό!!!!!!!!

Άλλαξε γιατρό κορίτσι μου.

Να πορευτείτε μαζί αυτούς τους 9μηνες και να σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Και όχι να βάριεται να σου μιλήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Έκανα κ αλλο

image.jpg

Πιο εγκυος δε γινεται μπραβο κοριτσαρα μου!!!!!Η αχνη γραμμη σημαινει θετικο κουκλα μου συγχαρητηρια !!!!!!🍼🍼🍼Με το καλο κ καλους διπλασιασμους στη χοριακη σου ευχομαι.Ενα μικρο σπορακι ειναι ηδη στην κοιλιτσα σου ψυχη μου...Ποσο πολυ χαιρομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Είναι νωρίς ακόμα για να το πιστέψω...!!! φοβάμαι κιόλας γιατί την έχω ξανά πατήσει!!! Μακάρι ρε παιδιά....!!!!😭αλλά εγώ για να χαρώ πρέπει πρώτα να την επαναλάβω την εξέταση!!!

θα είναι κορονοΝΙΝΑΚΙ 😛έχουμε κ άλλη εγκυμοσύνη εν όψη καραντίνας 😂;;;

Βρε κορίτσια πήρα την γυναικολόγο μάλλον σαν να βαριόταν να μου μιλήσει!!ουτε να μου πει αν βγει θετική η β χοριακη έλα να σε δω ούτε έστω να της ξανά τηλεφωνήσω να κλείναμε για αρχές Απριλίου 

Άμα βαριέται να την αλλάξεις! Πρέπει να έχεις κάποιον γιατρό που να νιώθεις ασφάλεια δίπλα του και να μπορείς να συζητάς οτιδήποτε σε απασχολεί! Δεν σε ρώτησε ούτε πόσο ήταν η χοριακη;😤 Δεν σου είπε ούτε πως να κινηθείς από δω και πέρα;😤 Εγώ θυμάμαι όταν το είπα στον γιατρό μου καταχάρηκε ο άνθρωπος! Το κατάλαβα από την φωνή του! Και μιλάμε για έναν γιατρό που την ημέρα βλέπει πάνω από 20 γυναίκες!

Κι εγώ έτσι φοβόμουν λόγω ιστορικού και ο άντρας μου ξέρεις τι μου είπε; Όποιος φοβάται μένει σπίτι και κοιμάται. Θέλει κοτσια η ζωή. 

Κι εγώ το φιλοσοφήσα! Και κάθε πρωί έλεγα από μέσα μου ότι πρέπει να είμαι δυνατή και ότι σίγουρα όλα θα πάνε καλά! Και τελικά όλα πήγαν καλά!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν δεν θα έπρεπε να την συμβουλέψει τώρα με όλο αυτό τον χαμό αν θα πρέπει να βγει σε άδεια;

Είναι επικίνδυνο αφού είναι έγκυος το κορίτσι να πηγαίνει στην δουλειά της πόσο μάλλον που είναι φαρμακείο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια σας ευχαριστώ όλες....!!!

Αυτη η γιατρός καμία ενημέρωση!της έστειλα σε μνμ τα αποτελέσματα κ δεν μου απάντησε...Άλλον γυναικολόγο δεν ξέρω να σας πω την αλήθεια....και Αυτές τις μέρες πιστεύω δύσκολα να δε δεχτεί άλλος γιατρός!ας έρθει η Παρασκευή να κάνω και επανάληψη και αν δεν είναι θετική στο να με δει ή να μου δώσει μια κατεύθυνση έστω θα δοκιμάσω άλλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Άμα βαριέται να την αλλάξεις! Πρέπει να έχεις κάποιον γιατρό που να νιώθεις ασφάλεια δίπλα του και να μπορείς να συζητάς οτιδήποτε σε απασχολεί! Δεν σε ρώτησε ούτε πόσο ήταν η χοριακη;😤 Δεν σου είπε ούτε πως να κινηθείς από δω και πέρα;😤 Εγώ θυμάμαι όταν το είπα στον γιατρό μου καταχάρηκε ο άνθρωπος! Το κατάλαβα από την φωνή του! Και μιλάμε για έναν γιατρό που την ημέρα βλέπει πάνω από 20 γυναίκες!

Κι εγώ έτσι φοβόμουν λόγω ιστορικού και ο άντρας μου ξέρεις τι μου είπε; Όποιος φοβάται μένει σπίτι και κοιμάται. Θέλει κοτσια η ζωή. 

Κι εγώ το φιλοσοφήσα! Και κάθε πρωί έλεγα από μέσα μου ότι πρέπει να είμαι δυνατή και ότι σίγουρα όλα θα πάνε καλά! Και τελικά όλα πήγαν καλά!💗

Συμφωνώ απόλυτα @Denizz μου άλλαξε γυναικολόγο χθες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω γρήγορα γέννησες!!!!!! Ειδικά για πρώτο παιδί!!!! Στο δεύτερο βλέπω να μην προλαβαίνεις ούτε στο μαιευτήριο να πας! 🥰🥰🥰🥰

Μου θυμίζεις την αδελφή μου τη μεγάλη. Παίρνει τον γιατρό της και του λέει ότι έχει πόνους. Της λέει  κάθε πότε έρχονται του λέει στην αρχή κάθε μία ώρα απ ότι θυμάμαι της λέει αύριο θα γεννήσεις και αν... Τον παίρνει μετά από 2-3 ώρες και του λέει ότι έχει πόνους ανά τέταρτο η απάντηση του γιατρού...τρεχα στο νοσοκομείο και έρχομαι γέννας.... Αφού έφτασαν του λέει επισκληριδιο δεν θα κάνουμε;; και η απάντηση του γιατρού... Ποια επισκληριδιο;; δεν προλαβαίνουμε γέννας τι δεν καταλαβαίνεις.. Για να καταλάβετε μας πήρε ο γαμπρός μου στις 8.30 το πρωί ότι ξεκινούσαν από το σπίτι στο Γαλάτσι για να πάνε στο Ιασω στο Μαρούσι και στις 10:00 είχε ήδη γεννησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Αλήθεια σας ευχαριστώ όλες....!!!

Αυτη η γιατρός καμία ενημέρωση!της έστειλα σε μνμ τα αποτελέσματα κ δεν μου απάντησε...Άλλον γυναικολόγο δεν ξέρω να σας πω την αλήθεια....και Αυτές τις μέρες πιστεύω δύσκολα να δε δεχτεί άλλος γιατρός!ας έρθει η Παρασκευή να κάνω και επανάληψη και αν δεν είναι θετική στο να με δει ή να μου δώσει μια κατεύθυνση έστω θα δοκιμάσω άλλου!!

Κορίτσι μου σε ποια περιοχή μένεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μου θυμίζεις την αδελφή μου τη μεγάλη. Παίρνει τον γιατρό της και του λέει ότι έχει πόνους. Της λέει  κάθε πότε έρχονται του λέει στην αρχή κάθε μία ώρα απ ότι θυμάμαι της λέει αύριο θα γεννήσεις και αν... Τον παίρνει μετά από 2-3 ώρες και του λέει ότι έχει πόνους ανά τέταρτο η απάντηση του γιατρού...τρεχα στο νοσοκομείο και έρχομαι γέννας.... Αφού έφτασαν του λέει επισκληριδιο δεν θα κάνουμε;; και η απάντηση του γιατρού... Ποια επισκληριδιο;; δεν προλαβαίνουμε γέννας τι δεν καταλαβαίνεις.. Για να καταλάβετε μας πήρε ο γαμπρός μου στις 8.30 το πρωί ότι ξεκινούσαν από το σπίτι στο Γαλάτσι για να πάνε στο Ιασω στο Μαρούσι και στις 10:00 είχε ήδη γεννησει

Τυχερή!🍀 Η πεθερά μου τα παιδιά της τα έκανε αμέσως. Αφού ο πεθερός μου λέει δεν προλάβαινε ούτε την αγωνία της γέννας να νιώσει. Η μαμά μου πάλι έκανε δύο ημέρες να γεννήσει τον αδερφό μου! Είτε με τον ένα τρόπο όμως είτε με τον άλλον πιστεύω το αποτέλεσμα μετράει. Και είναι το μόνο που έχει αξία! Τα άλλα όλα υπάρχουν απλά σαν όνειρο στην σκέψη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα 7-8 μέρες μετά τη σπερματεγχυση είχα ήπιες ενοχλήσεις περιόδου σε κοιλιά κ μέση( πρώτη φορά δε το είχα ούτε στη πρώτη Μ εγκυμοσύνη τόσο νωρίς) είναι λόγω προγεστερόνης κ οβιτρελ; Έχει τύχει σε κάποια; Για πρησμένο στήθος κ κάτι ζαλάδες υπνηλία ξέρω ότι φταίνε τα φάρμακα...έχω αγχωθει....

ΥΓ συγχαρητήρια στις φρέσκιες εγκύουλες....εύχομαι τεκςιομηνες κυήσεις.... 🥰🥰🥰😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Φυσιολογικά γέννησες κορίτσι μου; Εγώ το απόλαυσα! Μου αρέσει πολύ να σκέφτομαι εκείνη την ημέρα.😊 Παρόλο που είχα μια σοβαρή επιπλοκή ένιωθα πολύ ήρεμη! Αχ μακάρι να το ζήσω πάλι! Θέλω τόσο πολύ να κάνω ακόμα ένα παιδάκι!💗

Τα θερμά μου συγχαρητήρια κορίτσι μου εγώ έτσι κι αλλιώς πάω για καιραρικη (εάν μείνω εγκυος) και λόγω χειρουργείο και λόγω ηλικίας αλλά και πάλι την καισαρική την είχα αποφασίσμενη απο τα 25 μου στην ιδέα και μόνο του φυσιολογικού τοκετού παθαίνω πανικο είμαι και στενή εκ φύσεως εγώ... Ούτε να το σκέφτομαι ότι από εκεί μπορεί να βγει ένα ολόκληρο παιδί... Και μόνο που το γράφω ανατριχίλα με πιάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μου θυμίζεις την αδελφή μου τη μεγάλη. Παίρνει τον γιατρό της και του λέει ότι έχει πόνους. Της λέει  κάθε πότε έρχονται του λέει στην αρχή κάθε μία ώρα απ ότι θυμάμαι της λέει αύριο θα γεννήσεις και αν... Τον παίρνει μετά από 2-3 ώρες και του λέει ότι έχει πόνους ανά τέταρτο η απάντηση του γιατρού...τρεχα στο νοσοκομείο και έρχομαι γέννας.... Αφού έφτασαν του λέει επισκληριδιο δεν θα κάνουμε;; και η απάντηση του γιατρού... Ποια επισκληριδιο;; δεν προλαβαίνουμε γέννας τι δεν καταλαβαίνεις.. Για να καταλάβετε μας πήρε ο γαμπρός μου στις 8.30 το πρωί ότι ξεκινούσαν από το σπίτι στο Γαλάτσι για να πάνε στο Ιασω στο Μαρούσι και στις 10:00 είχε ήδη γεννησει

Εγώ πήγα στο γιατρό το πρωί για να κάνουμε καρδιοτογ... είχα 1 διαστολή κ λίγες συσπάσεις χωρίς πόνο..στις 17:30 μου έσπασαν τα νερά κ κατευθείαν άρχισαν οι πονοι..έφυγα τρέχοντας για το μαιευτήριο κ μόλις μου μίλησε η μαία δεν πίστευε ότι πονουσα τόσο συχνά!!έπαιρναν το γιατρό για ενημέρωση κ έλεγε οκ πρώτο παιδί είναι, θα πιάσουμε ξημερώματα!!!στο τέλος ο δόλιος έτρεξε σφαίρα να έρθει κ με τα πολλά στις 20:00 γέννησα... χαχαχαχαχα 

@Denizz συμφωνώ για την αλλαγή γιατρού.. πρέπει να σου εμπνέει εμπιστοσύνη κ να μη φοβάσαι να τον ρωτήσεις κάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Ιωαννινα μένω 

Δεν ξέρω πως λειτουργούν τα πράγματα εκεί αλλά πιστεύω ότι με τέτοιες συνθήκες αν πάρεις και ζητήσεις ένα ραντεβού με έναν γιατρό του εοπυ θα σου κλείσεισουν αμέσως να σου γράψει έστω μια άδεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Τα θερμά μου συγχαρητήρια κορίτσι μου εγώ έτσι κι αλλιώς πάω για καιραρικη (εάν μείνω εγκυος) και λόγω χειρουργείο και λόγω ηλικίας αλλά και πάλι την καισαρική την είχα αποφασίσμενη απο τα 25 μου στην ιδέα και μόνο του φυσιολογικού τοκετού παθαίνω πανικο είμαι και στενή εκ φύσεως εγώ... Ούτε να το σκέφτομαι ότι από εκεί μπορεί να βγει ένα ολόκληρο παιδί... Και μόνο που το γράφω ανατριχίλα με πιάνει.. 

Εγώ πάλι lacostaki μου είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Φυσικά όταν επιβάλλεται να κάνεις καισαρική εννοείται θα κάνεις. Πίστεψε με ότι μια ιδέα είναι! Εκείνη την στιγμή όταν βγαίνει το παιδί είναι το τελευταίο που θα σε ενοχλήσει. Ίσα ίσα είναι τεράστια ανακούφιση. Το δύσκολο είναι το πριν. Τώρα όμως που υπάρχει και η επισκληριδιος τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα! Και να σκεφτείς ότι το λέω εγώ που χρειάστηκα μετάγγιση από την αιμορραγία και έκανα δύο μήνες να κάτσω. Κι αν κάνω άλλο μωρό πάλι φυσιολογικά θέλω να το γεννήσω.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Ιωαννινα μένω 

Από Ιωάννινα είναι η @Penny89 νομίζω. Μήπως ξέρει να σου προτείνει κάποιον καλό γυναικολόγο.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ πάλι lacostaki μου είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Φυσικά όταν επιβάλλεται να κάνεις καισαρική εννοείται θα κάνεις. Πίστεψε με ότι μια ιδέα είναι! Εκείνη την στιγμή όταν βγαίνει το παιδί είναι το τελευταίο που θα σε ενοχλήσει. Ίσα ίσα είναι τεράστια ανακούφιση. Το δύσκολο είναι το πριν. Τώρα όμως που υπάρχει και η επισκληριδιος τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα! Και να σκεφτείς ότι το λέω εγώ που χρειάστηκα μετάγγιση από την αιμορραγία και έκανα δύο μήνες να κάτσω. Κι αν κάνω άλλο μωρό πάλι φυσιολογικά θέλω να το γεννήσω.💗

Γιαυτό σου έδωσα συγχαρητήρια... Κι εγώ υπέρ του φυσιολογικου είμαι αρκεί να το κάνει άλλη κι όχι εγώ... Εγώ είμαι φοβητσιαρα... Πριν κάτι χρόνια είχα κερδίσει έναν καθαρίσμο προσώπου σε ένα κέντρο αισθητικής και όταν πήγα και μου είπαν να καθησω στην πολυθρόνα που μοιάζει με του οδοντίατρου τους είπα φέρτε μου άλλη καρέκλα εγώ εκεί δεν κάθομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...