Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απογοήτευση και φόβος


Ποντια

Recommended Posts

Καλησπέρα σας 

Τον Μάιο του 2017 ηρθε στον κόσμοο μπόμπιρας μας κ στην συνέχεια για 23 μήνες δεν είχα περίοδο (λόγω θηλασμού) τον Απρίλιο του 19 ηρθε η περίοδος πρώτη φορά μετά την γέννηση του μικρού 

Τον επόμενο μήνα Μάιο τίποτα (λέω Ε προφανώς αργεί να """στρώσει """ ) έλα όμως που είχα μείνει έγκυος κ δεν το κατάλαβα .....😱😱😱😱 το καταλαβαμε στις 12/6 Που Απεβαλα😭😭😭😭😭😭😭😭

Κομμάτια εγώ λογικο 

Περνάνε 7 μήνες κ από μια εξέταση λόγω θυρεοειδή (τον οποίο τον έχω αφαιρέσει κ περνώ χαπι) ανακαλύπτουμε ότι είμαι έγκυος πάλι λίγες μέρες πριν την αναμενομη περιοδο 

Όμως μέσα σε 1 εβδομάδα με 10 μέρες Η χοριακη ενώ ανεβαινε σταματησε κ πήρε την κατηφόρα 

Ο γιατρός είπε ότι ήμουν 4-5 εβδομάδων κ ότι ήταν βιοχημική κύηση 

Κ τώρα εγώ πάλι χίλια κομμάτια να περιμένω να αδιαθετησω παλι 

Γνωριζετε παρομοια περίπτωση? Κ μετά να ήρθε εγκυμοσύνη κανονικα? 

Θέλουμε 1 μωράκι ακόμα 

 

Επίσης ψάχνω 1 καλό γιατρό σε νοσοκομείο Τζάνειο αν ξερετε κάτι θα το εκτιμούσα σε μήνυμα Ευχαριστώ πολύ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ποντια είπε:

Καλησπέρα σας 

Τον Μάιο του 2017 ηρθε στον κόσμοο μπόμπιρας μας κ στην συνέχεια για 23 μήνες δεν είχα περίοδο (λόγω θηλασμού) τον Απρίλιο του 19 ηρθε η περίοδος πρώτη φορά μετά την γέννηση του μικρού 

Τον επόμενο μήνα Μάιο τίποτα (λέω Ε προφανώς αργεί να """στρώσει """ ) έλα όμως που είχα μείνει έγκυος κ δεν το κατάλαβα .....😱😱😱😱 το καταλαβαμε στις 12/6 Που Απεβαλα😭😭😭😭😭😭😭😭

Κομμάτια εγώ λογικο 

Περνάνε 7 μήνες κ από μια εξέταση λόγω θυρεοειδή (τον οποίο τον έχω αφαιρέσει κ περνώ χαπι) ανακαλύπτουμε ότι είμαι έγκυος πάλι λίγες μέρες πριν την αναμενομη περιοδο 

Όμως μέσα σε 1 εβδομάδα με 10 μέρες Η χοριακη ενώ ανεβαινε σταματησε κ πήρε την κατηφόρα 

Ο γιατρός είπε ότι ήμουν 4-5 εβδομάδων κ ότι ήταν βιοχημική κύηση 

Κ τώρα εγώ πάλι χίλια κομμάτια να περιμένω να αδιαθετησω παλι 

Γνωριζετε παρομοια περίπτωση? Κ μετά να ήρθε εγκυμοσύνη κανονικα? 

Θέλουμε 1 μωράκι ακόμα 

 

Επίσης ψάχνω 1 καλό γιατρό σε νοσοκομείο Τζάνειο αν ξερετε κάτι θα το εκτιμούσα σε μήνυμα Ευχαριστώ πολύ 

 

Λυπάμαι για ότι σου συνέβη αλλά μη σε παίρνει από κάτω... Εχεις ήδη μια γεμάτη αγκαλιά από το πρώτο σου μωράκι και όπως έχεις αποδείξει μένεις εύκολα κ γρήγορα έγκυος ξανά.. Οπότε κάνε έναν πλήρη έλεγχο για να ρυθμίσεις τα πάντα κ ξαναπροσπαθησε! Σου εύχομαι σύντομα να μείνεις έγκυος και να κρατήσεις το 2ο μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Λυπάμαι για ότι σου συνέβη αλλά μη σε παίρνει από κάτω... Εχεις ήδη μια γεμάτη αγκαλιά από το πρώτο σου μωράκι και όπως έχεις αποδείξει μένεις εύκολα κ γρήγορα έγκυος ξανά.. Οπότε κάνε έναν πλήρη έλεγχο για να ρυθμίσεις τα πάντα κ ξαναπροσπαθησε! Σου εύχομαι σύντομα να μείνεις έγκυος και να κρατήσεις το 2ο μωράκι σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου 

Απλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ κ με έχει πάρει πολύ από κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ποντια είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου 

Απλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ κ με έχει πάρει πολύ από κάτω 

Το καταλαβαίνω αλλά πάρε δύναμη από το πρώτο σου μωράκι και κάνε όλα τα απαραίτητα ώστε να μη χρειαστεί να το ξαναπεράσεις... Πες το ιστορικό σ σε έναν υπεύθυνο γιατρό για να σε ξεψαχνισει και βουρ για προσπάθειες! Είναι κρίμα να το περνας κάθε φορά και να το περνάει η οποιαδήποτε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ κ εγώ με την melodyy..να βρεις έναν καλό γιατρό κ να το ψάξεις αλλά αφού μένεις τόσο εύκολα έγκυος δεν νομίζω να εχεις κάποιο πρόβλημα....εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να αποκτήσεις το δεύτερο παιδάκι που θέλεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Το καταλαβαίνω αλλά πάρε δύναμη από το πρώτο σου μωράκι και κάνε όλα τα απαραίτητα ώστε να μη χρειαστεί να το ξαναπεράσεις... Πες το ιστορικό σ σε έναν υπεύθυνο γιατρό για να σε ξεψαχνισει και βουρ για προσπάθειες! Είναι κρίμα να το περνας κάθε φορά και να το περνάει η οποιαδήποτε.. 

Κορίτσι εσυ που βρίσκεσαι; θυμάμαι ότι ήθελες να ξεκινήσεις εξωσωματική, το έκανες τελικά; συγνώμη αν τα έχεις ξαναπεί αλλά το έχω λίγο χάσει γιατι είμαστε κ πολλές :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι εσυ που βρίσκεσαι; θυμάμαι ότι ήθελες να ξεκινήσεις εξωσωματική, το έκανες τελικά; συγνώμη αν τα έχεις ξαναπεί αλλά το έχω λίγο χάσει γιατι είμαστε κ πολλές :-)

Καλησπέρα!!! Εγώ έδωσα λίγο χρόνο ακόμη με βιταμίνες κλπ κ σε εμένα κ στον άντρα μου και τώρα αφού πλέον δεν ήρθε ούτε αυτό το διάστημα ξεκινάω εξωσωματική.. Βασικά εύχομαι μέσα στο Μάρτη να γίνει! Δε θέλω σπερματεγχυση γτ θεωρώ ότι είναι τζάμπα ταλαιπωρία χωρίς πολλές πιθανότητες παραπάνω από τη φυσική σύλληψη... Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλησπέρα!!! Εγώ έδωσα λίγο χρόνο ακόμη με βιταμίνες κλπ κ σε εμένα κ στον άντρα μου και τώρα αφού πλέον δεν ήρθε ούτε αυτό το διάστημα ξεκινάω εξωσωματική.. Βασικά εύχομαι μέσα στο Μάρτη να γίνει! Δε θέλω σπερματεγχυση γτ θεωρώ ότι είναι τζάμπα ταλαιπωρία χωρίς πολλές πιθανότητες παραπάνω από τη φυσική σύλληψη... Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου; 

ναι ισχύει... τσάμπα κόπος! δεν ξέρω σχεδόν καμία που να πέτυχε! Εγώ έχω καταψύξει έμβρυα, κάναμε και προεμφυτευτικό έλεγχο και περιμένω να δω πότε θα είμαι οκ για μεταφορά! Καλή αρχή! σε ποιο κέντρο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι ισχύει... τσάμπα κόπος! δεν ξέρω σχεδόν καμία που να πέτυχε! Εγώ έχω καταψύξει έμβρυα, κάναμε και προεμφυτευτικό έλεγχο και περιμένω να δω πότε θα είμαι οκ για μεταφορά! Καλή αρχή! σε ποιο κέντρο είσαι;

Καλησπέρα κορίτσια! Συγνώμη που μπαίνω σφήνα στην συζήτηση σας. Εγώ μετά από τρία χρόνια προσπαθειών και μια αποτυχημένη προσπάθεια σπερματεγχυσης έδωσα μια ακόμη ευκαιρία σε αυτή τη μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και τώρα διανύω την 21η εβδομάδα εγκυμοσύνης! Μην απελπιζεστε και εξαντληστε όλα τα περιθώρια. Καλή επιτυχία σε όλες και γρήγορα με ένα μωράκι υγιές στην αγκαλιά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι ισχύει... τσάμπα κόπος! δεν ξέρω σχεδόν καμία που να πέτυχε! Εγώ έχω καταψύξει έμβρυα, κάναμε και προεμφυτευτικό έλεγχο και περιμένω να δω πότε θα είμαι οκ για μεταφορά! Καλή αρχή! σε ποιο κέντρο είσαι;

Αχ μεγάλη κουβέντα.... Ο άντρας μ επιμένει να προχωρήσουμε στη Θεσσαλονίκη αλλά εγώ ένιωσα πολύ καλά στην Αθήνα στο emvryoart.. Εσύ σε ποιο είσαι; αχ αντε με το καλό... Πως ήταν η διαδικασία με τα φάρμακα; γενικά σαν διαδικασία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλως ΄ήρθες και πάλι αγαπημένη!!!Πολύ ωραία τα νέα σου κοριτσάκι μου γλυκό!!!! Ελπίζω να είναι η τυχερή σου προσπάθεια κ να φωλιάσει το σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!
    • Ένα δυο - ένα δυο ,τεστττττ ,τεστττττ Ωραία ακούγομαι! Έλεγα μπας και μετά από τοοοσο καιρό δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο μου! Χαχαχα Κοριτσαρες μου υπέροχες μου λείψατε πολύ αν και σαν φαντασματάκι έβλεπα που και που τις συζητήσεις σας. Εδώ και 3 βδομάδες έχω πάρει την άδεια που δικαιούμαι για τον μικρό μου και είχα ανάγκη να ξεκουραστώ από όλα. Δεν έχω κανένα νέο να σας μεταφέρω. Όλα παραμένουν τα ίδια με εμένα. Διαβάζω για τα σεμινάρια μου και τώρα πια χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω έχω ένα ωραίο πρόγραμμα. Φυσικά τρέχω τώρα δε δραστηριότητες και παιδικές χαρές όλη μέρα και σπίτι δεν κάθομαι πάρα μόνο για διάβασμα και το βράδυ αλλά τα κάνω με την καρδιά μου!  Αφού λοιπόν ξεκουράζομαι είπαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια σπερματεγχυσης αφού δεν θα έχω πια την επιβάρυνση της δουλειάς και του φορτωματος μετά. Έχω ξεκινήσει ήδη την διέγερση με κλομιφαινη και από Δευτέρα θα πάω με με δει ώστε να οριοθετήσουμε πότε θα κάνουμε σπερματεγχυση. Αν έρθει καλώς να έρθει. Αν δεν έρθει δεν έχω σκοπό να τα βάψω μαύρα! Ότι είναι να γίνει ,να γίνει μόνο για καλό σκοπό ❤️.  Μακρυγορησα πάλι καλέ και νιώθω πως είπα απλα ένα "hi" !!!  Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάλι αγαπημένες φιλενάδες. Στέλνω φιλάκια καρδούλες τσουτσουμπρουτσου και πολλές πολλές αγκαλιές ❣️  
    • Εχω φίλη που πήρε 30 κιλα και στις δυο εγκυμοσύνες της  εκείνη λέει έτρωγε κανονικά αλλά έβαζε πολύ εύκολα κιλά 🤷‍♀️
    • Μωρέ άμα μείνουμε στα 12-14 κιλά καλά είναι... Γιατί ακούω κάτι 25-30 κι έχει φοβηθεί το μάτι μου!!!
    • Κι εγώ κορίτσι μου Τ4 των 112 και των 125... Όταν μου ξέφυγε τα έβαλα τα 4 για πλάκα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...