Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το τεστ έδειξε ότι είμαι έγκυος!!!!


Noula94

Recommended Posts

 Θεέ μου τι ευτυχία. Είμαι λίγο καιρό στο φόρουμ!!! Κορίτσια θέλησα και εγώ να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας. Είμαι 25 ετών και προσπαθούσα ε για παιδάκι! Έκανα το τεστ 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Βγήκε αχνο θετικό... Μάλλον είμαι έγκυος! Τα συναισθήματα ανάμεικτα εμένα και στου άντρα μου!!! Χαρά υπερβολική και άγχος για να τα καταφέρουμε όλα υπέροχα. Θέλουμε να ελέγξουμε στο γιατρό να ναι όλα καλά, να γεννηθεί με το καλό και ύστερα γάμοβαφτιση!!!! Θεέ μου τι ευλογία. Εύχομαι σε όλους και σε όλες να αισθανθούν το θαύμα. Μην το βάζετε κάτω γυναίκες που προσπαθείτε ο Θεός ξέρει και θα βοηθήσει!!!! :) κορίτσια ποια είναι η καλύτερα εβδομάδα να κλείσω ραντεβού στον γυβαικολο. Έτσι όπως τα υπολογίζω με βάση την τελευταία περίοδο είμαι 4 εβδομάδων!!!! :):) :). 

Screenshot_20200207_130130.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι με έναν πόνο!!!απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!!❤❤❤ Καλο θα ήταν να κάνεις κ μια χοριακη , ραντεβού με τον γιατρό εγώ αν θυμάμαι καλά είχα κλείσει στην 4 με 5 εβδομάδα για να δούμε τον σάκο!!💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angela7 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι με έναν πόνο!!!απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!!❤❤❤ Καλο θα ήταν να κάνεις κ μια χοριακη , ραντεβού με τον γιατρό εγώ αν θυμάμαι καλά είχα κλείσει στην 4 με 5 εβδομάδα για να δούμε τον σάκο!!💋

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! :) έχω ένα ραντεβού σε γυναικολόγο του ΙΚΑ. Το είχα κλείσει πολύ νωρίτερα χωρίς να ξέρω 13 του μήνα (ίσως μου γράψει και εξετάσεις) . Θα πάω και σε αυτήν και φυσικά θα κλείσω και στον δικό μου! :) έχω τόσες απορίες αν και προσπαθούσα και από πριν να ενημερώνομαι.... Ιδίως έχω απορίες για το κόστος των ιδιωτικών συν των εξετάσεων. Γνωρίζω ότι είναι αρκετα οπότε θα επιλέξω μάλλον δημόσιο. Αν έχεις κάποια εμπειρία είτε από δημόσιο είτε από ιδιωτικό και για τοκετο αλλά και για εξετάσεις θα χαρώ να το μοιραστείτε μαζί μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Noula94 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! :) έχω ένα ραντεβού σε γυναικολόγο του ΙΚΑ. Το είχα κλείσει πολύ νωρίτερα χωρίς να ξέρω 13 του μήνα (ίσως μου γράψει και εξετάσεις) . Θα πάω και σε αυτήν και φυσικά θα κλείσω και στον δικό μου! :) έχω τόσες απορίες αν και προσπαθούσα και από πριν να ενημερώνομαι.... Ιδίως έχω απορίες για το κόστος των ιδιωτικών συν των εξετάσεων. Γνωρίζω ότι είναι αρκετα οπότε θα επιλέξω μάλλον δημόσιο. Αν έχεις κάποια εμπειρία είτε από δημόσιο είτε από ιδιωτικό και για τοκετο αλλά και για εξετάσεις θα χαρώ να το μοιραστείτε μαζί μου! 

Εγώ γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριο κ γενικά μ στοίχισε το μαιευτήριο γύρω στα 1500( φυσιολογικη γεννα)κ ο γιατρός μου 1000 μαζί με της επισκέψεις που πήγαινα στον γιατρό μου κάθε μήνα!!! Τώρα όσο αναφορά τις εξετάσεις που κάνεις κάθε μήνα αίματος κτλ δεν πλήρωνα κ πολλά γιατί μ τα έγραφε κιόλας!! Μονο 2 εξετάσεις ειναι ακριβές γύρω στα 100 η κσθε μια αν θυμάμαι καλά!!!  Ότι άλλο θέλεις ρωτα με αν μπορώ να σε βοηθήσω ❤ γενικά όταν με το καλό γεννήσεις πέρνεις κάποια χρήματα πίσω επιδομα τοκετου θυμαμαι ότι πήρα γύρω στα 800ευρω από το ικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Angela7 είπε:

Εγώ γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριο κ γενικά μ στοίχισε το μαιευτήριο γύρω στα 1500( φυσιολογικη γεννα)κ ο γιατρός μου 1000 μαζί με της επισκέψεις που πήγαινα στον γιατρό μου κάθε μήνα!!! Τώρα όσο αναφορά τις εξετάσεις που κάνεις κάθε μήνα αίματος κτλ δεν πλήρωνα κ πολλά γιατί μ τα έγραφε κιόλας!! Μονο 2 εξετάσεις ειναι ακριβές γύρω στα 100 η κσθε μια αν θυμάμαι καλά!!!  Ότι άλλο θέλεις ρωτα με αν μπορώ να σε βοηθήσω ❤ γενικά όταν με το καλό γεννήσεις πέρνεις κάποια χρήματα πίσω επιδομα τοκετου θυμαμαι ότι πήρα γύρω στα 800ευρω από το ικα 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Ήσουν απόλυτα κατατοπιστικη!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angela7 είπε:

Εγώ γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριο κ γενικά μ στοίχισε το μαιευτήριο γύρω στα 1500( φυσιολογικη γεννα)κ ο γιατρός μου 1000 μαζί με της επισκέψεις που πήγαινα στον γιατρό μου κάθε μήνα!!! Τώρα όσο αναφορά τις εξετάσεις που κάνεις κάθε μήνα αίματος κτλ δεν πλήρωνα κ πολλά γιατί μ τα έγραφε κιόλας!! Μονο 2 εξετάσεις ειναι ακριβές γύρω στα 100 η κσθε μια αν θυμάμαι καλά!!!  Ότι άλλο θέλεις ρωτα με αν μπορώ να σε βοηθήσω ❤ γενικά όταν με το καλό γεννήσεις πέρνεις κάποια χρήματα πίσω επιδομα τοκετου θυμαμαι ότι πήρα γύρω στα 800ευρω από το ικα

Το ΙΚΑ έχει σταματήσει χρόνια να το δίνει αυτό...! Παίρνεις από τον ΟΑΕΔ κάποια επιδόματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον προγεννητικό έλεγχο μιλάς; Γιατί αναρωτιέσαι για το κόστος; Ο γιατρός θα σου συνταγογραφήσει τα πάντα! Απλά να πάρεις από τώρα τηλ. Σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο να κλείσεις ραντεβού για αυχενική διαφάνεια γιατί εάν πάρεις τελευταία στιγμή δεν θα βρεις κ θα αναγκαστείς να πας σε τύπου 'βιοιατρικη' που δεν είναι και πολύ καλή επιλογή. Εάν θες την γνώμη μου, κλείσε στο Αττικόν, που υπηρετεί ενας πολύ καλός γυναικολόγος κ υπερηχογραφιστης,κ. Στέφανος Παπαδόπουλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τις εξετάσεις αίματος εγώ πάλι δεν τις πληρώνω ιδιωτικά! Πηγαίνω στο ΙΚΑ της περιοχής μου από τις επτά ως τις οκτώ κ μισή κ μου παίρνουν αίμα μια χαρά,δεν υστερεί σε τίποτα από τα ιδιωτικά,απεναντίας! Πολύ καλύτερα ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Joannaero είπε:

Το ΙΚΑ έχει σταματήσει χρόνια να το δίνει αυτό...! Παίρνεις από τον ΟΑΕΔ κάποια επιδόματα..

Ναι μπορεί να έκανα λάθος μπορεί αυτά τα 800 κάτι να μπήκαν από τον ΟΑΕΔ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Joannaero είπε:

Το ΙΚΑ έχει σταματήσει χρόνια να το δίνει αυτό...! Παίρνεις από τον ΟΑΕΔ κάποια επιδόματα..

Εάν εργάζεσαι , θα πάρεις οπωσδήποτε από το ΙΚΑ δύο μήνες πριν την γέννα επίδομα τοκετού κ δύο μήνες μετά την γέννα επίδομα λοχείας,κ δεν θα δουλεύεις. Ύστερα θα πάρεις το εξάμηνο του ΟΑΕΔ, ένα συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας, αλλά και την ετήσια άδεια από την δουλειά σου θα την πληρωθείς κανονικά.! Εμένα πήγαν να με ξεγελάσουν αλλά μου την πλήρωσαν! Επίσης για δύο χρόνια νομίζω θα φεύγεις μια ώρα νωρίτερα από την δουλειά. Όσο για την εγκυμοσύνη,εάν θέλεις κ μπορείς πάρε άδεια! Εγώ πήρα στην αρχή που είχα λίγο αποκόλληση,αλλά μετά πήρα ξανά κ ξανά! Γιατί όχι; Και σε πληρώνει το ΙΚΑ για την αναρρωτική. Την άδεια θα στην γράψει ο γυναικολόγος κ μαζί με έναν υπέρηχο θα σου τα ζητήσουν από την επιτροπή υγειονομικού για την έγκριση. Αυτά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joannaero είπε:

Με το καλό το μωράκι σου! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!! :)

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Εγώ γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριο κ γενικά μ στοίχισε το μαιευτήριο γύρω στα 1500( φυσιολογικη γεννα)κ ο γιατρός μου 1000 μαζί με της επισκέψεις που πήγαινα στον γιατρό μου κάθε μήνα!!! Τώρα όσο αναφορά τις εξετάσεις που κάνεις κάθε μήνα αίματος κτλ δεν πλήρωνα κ πολλά γιατί μ τα έγραφε κιόλας!! Μονο 2 εξετάσεις ειναι ακριβές γύρω στα 100 η κσθε μια αν θυμάμαι καλά!!!  Ότι άλλο θέλεις ρωτα με αν μπορώ να σε βοηθήσω ❤ γενικά όταν με το καλό γεννήσεις πέρνεις κάποια χρήματα πίσω επιδομα τοκετου θυμαμαι ότι πήρα γύρω στα 800ευρω από το ικα 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Ήσουν απόλυτα κατατοπιστικη!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

😃😃 συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Εύχομαι να έχεις μια ομαλή κ καλή εγκυμοσυνη!! Εγώ είμαι 26 χρονών κ κάνουμε προσπάθειες με το σύντροφό μου εδώ κ σχεδόν 5 μήνες.. 😊 εύχομαι σύντομα να έχω κ εγώ ευχάριστα νέα κ όλες όσες προσπαθούν! Θα ήθελα ωστόσο να σε ρωτήσω αν είχες κ ποια συμπτώματα εγκυμοσύνης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

😃😃 συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Εύχομαι να έχεις μια ομαλή κ καλή εγκυμοσυνη!! Εγώ είμαι 26 χρονών κ κάνουμε προσπάθειες με το σύντροφό μου εδώ κ σχεδόν 5 μήνες.. 😊 εύχομαι σύντομα να έχω κ εγώ ευχάριστα νέα κ όλες όσες προσπαθούν! Θα ήθελα ωστόσο να σε ρωτήσω αν είχες κ ποια συμπτώματα εγκυμοσύνης? 

Γειά σου Σοφία!!! (αν είναι κοριτσάκι Σοφία θα το ονομάσουμε) :) κοριτσάκι μου γλυκό μην αγχώνεσαι και θα έρθει. Όταν ειναι η κατάλληλη στιγμή θα έρθει πίστεψε με. Εγώ με τον αρραβωνιασρικο μου είχα βάλει στόχο Φεβρουάριο να μείνω για ορισμένους λόγους λόγω δουλειάς. Ήταν ο μόνος μήνας που κάναμε ελεύθερα (και ο προηγούμενος όχι όμως τις γόνιμες) και έμεινα έγκυος!!!! Ήμουν τυχερή ίσως.... Ευλογημένη..... Θα σου πω κάποια πράγματα αλλά εγώ 4 εβδομάδων τώρα δεν έχω καθόλου '' ασχημα'' συμπτώματα. Δηλαδή μεγάλωσε η θηλή γύρω από τις ρογες και έγινε λίγο πιο σκουρη. Επίσης αισθάνομαι τα πονακια της περιόδου και πονακια στο στήθος... Ακριβώς όπως σου έρχεται περίοδος ακριβώς έτσι. Σου εύχομαι ειλικρινά γρήγορα να μείνεις εγκυουλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Joannaero είπε:

Για τον προγεννητικό έλεγχο μιλάς; Γιατί αναρωτιέσαι για το κόστος; Ο γιατρός θα σου συνταγογραφήσει τα πάντα! Απλά να πάρεις από τώρα τηλ. Σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο να κλείσεις ραντεβού για αυχενική διαφάνεια γιατί εάν πάρεις τελευταία στιγμή δεν θα βρεις κ θα αναγκαστείς να πας σε τύπου 'βιοιατρικη' που δεν είναι και πολύ καλή επιλογή. Εάν θες την γνώμη μου, κλείσε στο Αττικόν, που υπηρετεί ενας πολύ καλός γυναικολόγος κ υπερηχογραφιστης,κ. Στέφανος Παπαδόπουλος

Γειά σας!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας. Μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω. Αν ο γιατρός είναι ιδιώτης μη συμβεβλημενος με τον εοππυ.... Πως γίνεται να μειωθεί όσο γινεται το κόστος των εξετάσεων? Να πηγαίνω να τις γράφω στο ΙΚΑ? Ρωτάω γιατί έχουμε έναν οικογενειακό γυναικολόγο μη συμβεβλημενος με το εοππυ και σκέφτομαι εκεί να πάω.  Είμαι από Θεσσαλονίκη. Εσείς γεννησατε σε ιδιωτικό με ιδιώτη γιατρό και τις εξετάσεις τις κάνατε σε δημόσιο? Θα χαρώ πολύ να με ενημερώσετε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Noula94 είπε:

 Θεέ μου τι ευτυχία. Είμαι λίγο καιρό στο φόρουμ!!! Κορίτσια θέλησα και εγώ να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας. Είμαι 25 ετών και προσπαθούσα ε για παιδάκι! Έκανα το τεστ 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Βγήκε αχνο θετικό... Μάλλον είμαι έγκυος! Τα συναισθήματα ανάμεικτα εμένα και στου άντρα μου!!! Χαρά υπερβολική και άγχος για να τα καταφέρουμε όλα υπέροχα. Θέλουμε να ελέγξουμε στο γιατρό να ναι όλα καλά, να γεννηθεί με το καλό και ύστερα γάμοβαφτιση!!!! Θεέ μου τι ευλογία. Εύχομαι σε όλους και σε όλες να αισθανθούν το θαύμα. Μην το βάζετε κάτω γυναίκες που προσπαθείτε ο Θεός ξέρει και θα βοηθήσει!!!! :) κορίτσια ποια είναι η καλύτερα εβδομάδα να κλείσω ραντεβού στον γυβαικολο. Έτσι όπως τα υπολογίζω με βάση την τελευταία περίοδο είμαι 4 εβδομάδων!!!! :):) :). 

Screenshot_20200207_130130.jpg

Λατρεύω αυτήν την εικόνα!Συγχαρητηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Noula94 είπε:

Γειά σας!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας. Μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω. Αν ο γιατρός είναι ιδιώτης μη συμβεβλημενος με τον εοππυ.... Πως γίνεται να μειωθεί όσο γινεται το κόστος των εξετάσεων? Να πηγαίνω να τις γράφω στο ΙΚΑ? Ρωτάω γιατί έχουμε έναν οικογενειακό γυναικολόγο μη συμβεβλημενος με το εοππυ και σκέφτομαι εκεί να πάω.  Είμαι από Θεσσαλονίκη. Εσείς γεννησατε σε ιδιωτικό με ιδιώτη γιατρό και τις εξετάσεις τις κάνατε σε δημόσιο? Θα χαρώ πολύ να με ενημερώσετε!!! 

Ναι πιστεύω ότι εάν πηγαίνεις στον γυναικολόγο του ΙΚΑ κ διατηρείς κ τον δικό σου τότε θα μειωθεί το κόστος των εξετάσεων. Δεν τις κανεις απαραίτητα στο δημόσιο,έχει και κλινικές συμβεβλημένες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Noula94 είπε:

Γειά σου Σοφία!!! (αν είναι κοριτσάκι Σοφία θα το ονομάσουμε) :) κοριτσάκι μου γλυκό μην αγχώνεσαι και θα έρθει. Όταν ειναι η κατάλληλη στιγμή θα έρθει πίστεψε με. Εγώ με τον αρραβωνιασρικο μου είχα βάλει στόχο Φεβρουάριο να μείνω για ορισμένους λόγους λόγω δουλειάς. Ήταν ο μόνος μήνας που κάναμε ελεύθερα (και ο προηγούμενος όχι όμως τις γόνιμες) και έμεινα έγκυος!!!! Ήμουν τυχερή ίσως.... Ευλογημένη..... Θα σου πω κάποια πράγματα αλλά εγώ 4 εβδομάδων τώρα δεν έχω καθόλου '' ασχημα'' συμπτώματα. Δηλαδή μεγάλωσε η θηλή γύρω από τις ρογες και έγινε λίγο πιο σκουρη. Επίσης αισθάνομαι τα πονακια της περιόδου και πονακια στο στήθος... Ακριβώς όπως σου έρχεται περίοδος ακριβώς έτσι. Σου εύχομαι ειλικρινά γρήγορα να μείνεις εγκυουλα!!! 

😊 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Αυτή η κατάλληλη στιγμή πως καθορίζεται επιτέλους? Τα έχουμε όλα! Είμαστε μέσα στα μέλια, συγκατοικουμε, έχουμε το σπίτι μας , καλή δουλειά οικονομικά είμαστε πολύ καλά δεν μας λείπει τπτ, έχουμε κάνει τα ταξίδια μας.. ωστόσο δεν έχουμε παντρευτει ή κάτι τέτοιο αλλά έχουμε πει πως θα τα κάνουμε μαζί όταν γίνει το θαύμα! 😉 πόσο περίεργο πάντως που αυτά τα συμπτώματα μπορούν να σε ξεγελάσουν κ να σε κάνουν να πιστεύεις ότι είσαι έγκυος κ τλκ να σου έρχεται η περιοδος κ φτου κ απ'την αρχή γκρεμίζονται τα όνειρα ! 😒 κ όπως λέει κ η φίλη Λένα Ζευγαρα  .... μην κάνεις όνειρα γιατί ο Θεός γελάει! 😆😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

😊 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Αυτή η κατάλληλη στιγμή πως καθορίζεται επιτέλους? Τα έχουμε όλα! Είμαστε μέσα στα μέλια, συγκατοικουμε, έχουμε το σπίτι μας , καλή δουλειά οικονομικά είμαστε πολύ καλά δεν μας λείπει τπτ, έχουμε κάνει τα ταξίδια μας.. ωστόσο δεν έχουμε παντρευτει ή κάτι τέτοιο αλλά έχουμε πει πως θα τα κάνουμε μαζί όταν γίνει το θαύμα! 😉 πόσο περίεργο πάντως που αυτά τα συμπτώματα μπορούν να σε ξεγελάσουν κ να σε κάνουν να πιστεύεις ότι είσαι έγκυος κ τλκ να σου έρχεται η περιοδος κ φτου κ απ'την αρχή γκρεμίζονται τα όνειρα ! 😒 κ όπως λέει κ η φίλη Λένα Ζευγαρα  .... μην κάνεις όνειρα γιατί ο Θεός γελάει! 😆😂😂

Χάχαχαχαχαχα γέλασα πολύ με το σχόλιο σου. Κοίτα και εμείς είμαστε μέσα στα μέλια, είμαστε 8,5 χρόνια μαζί, έχουμε και οι δύο δουλειές όχι τέλειες..... Θα μπορούσα εγώ να έχω καλύτερη... είμαι δασκάλα και περιμένω να με καλέσουν..... Από στιγμή σε στιγμή... Μπορεί και με την κοιλιά να χρειαστεί να πάω... Δεν θα έλεγε κανείς ότι είμαστε τέλεια οικονομικά. Ούτε όλα στρωμένα. Ομως μπορούμε να ανταπεξελθουμε με αξιοπρέπεια! Δόξα το Θεό. Θεωρώ ότι ίσως φταίει το άγχος ή ότι το έχετε στον νου σας. Εμείς ήμασταν Yolo!!! Και εμείς δεν έχουμε παντρευτεί... Πολιτικός θα γίνει και έπειτα γάμοβαφτιση.... Τώρα ψάχνω που θα γεννήσω και με ποιον.... Ιδιωτικό ή δημόσιο? Ο άντρας μου λέει ιδιωτικό... Φοβάται... Οπότε ψαχνόμαστε. Μην στεναχωριεσαι όλα θα έρθουν! Είσαι μικρή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Noula94 είπε:

Χάχαχαχαχαχα γέλασα πολύ με το σχόλιο σου. Κοίτα και εμείς είμαστε μέσα στα μέλια, είμαστε 8,5 χρόνια μαζί, έχουμε και οι δύο δουλειές όχι τέλειες..... Θα μπορούσα εγώ να έχω καλύτερη... είμαι δασκάλα και περιμένω να με καλέσουν..... Από στιγμή σε στιγμή... Μπορεί και με την κοιλιά να χρειαστεί να πάω... Δεν θα έλεγε κανείς ότι είμαστε τέλεια οικονομικά. Ούτε όλα στρωμένα. Ομως μπορούμε να ανταπεξελθουμε με αξιοπρέπεια! Δόξα το Θεό. Θεωρώ ότι ίσως φταίει το άγχος ή ότι το έχετε στον νου σας. Εμείς ήμασταν Yolo!!! Και εμείς δεν έχουμε παντρευτεί... Πολιτικός θα γίνει και έπειτα γάμοβαφτιση.... Τώρα ψάχνω που θα γεννήσω και με ποιον.... Ιδιωτικό ή δημόσιο? Ο άντρας μου λέει ιδιωτικό... Φοβάται... Οπότε ψαχνόμαστε. Μην στεναχωριεσαι όλα θα έρθουν! Είσαι μικρή!!! 

Το παν είναι να υπάρχει αγάπη κ θέληση κ όλα τα άλλα λύνονται! Νομίζω τωρα οτι Όλα τα ζευγάρια έτσι το κάνουν πρώτα παιδί κ μετά γαμοβαφτιση! Ειναι το πιο βολικό νομίζω.. δε ξέρω σε ποιο μέρος μένεις αλλά να κοιτάξεις όπου κ αν αποφασίσεις να γεννήσεις να σου εμπνέει εμπιστοσύνη κ Ασφάλεια τόσο ο γιατρός όσο κ η κλινική ή το νοσοκομείο. Εγώ να σου πω την αλήθεια με όλα αυτά που γίνονται τώρα (γριπες κλπ) νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια στον ιδιωτικό τομέα αλλά είναι στην κρίση του καθενός αυτό κ πως νιώθει. Άλλοι μπορεί να νιώθουν μεγαλυτερη ασφάλεια στο νοσοκομείο πχ. Μη σε επηρεασω.. ψαξου,  δες κ τις 2 εκδοχές κ αποφασίζετε με τον άντρα σου τι είναι καλύτερο! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εγώ δε βγάζω άκρη αυτό το μήνα με τα τεστ… Όλα αρνητικά με χαμηλή την ορμόνη. 16η μέρα του κύκλου σήμερα με πονάκια ωορρηξίας στη δεξιά πλευρά… Τι γίνεται;;; Έχει τύχει σε καμμία;;
    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...