Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!Πολλη ησυχια εχει πεσει,ελπιζω να ειστε ολες καλα.Σημερα γινομαι 11 εβδομαδων 😁.Την περασμενη Τεταρτη πηγα στο γιατρο γιατι ειχα καφε κ μου ειπε οτι επαθα αποκολληση.Τρομαξα λιγο αλλα το σπορακι μου ειναι καλα,μεγαλωσε κ πηγε 2.5 εκατοστα!Ο γιατρος ειπε ξεκουραση,οχι βαρη κ οχι επαφες (που δεν ειχαμε ουτως ή αλλως).Κ φυσικα μου αυξησε την προγεστερονη.Αυχενικη εκλεισα για τις 2/4 κ ανυπομονω.Ακομη εχω τρελες ανακατωσουρες δε μπορω να φαω πια,ολα μου μυριζουν κ μαγειρευω με μεγαλη δυσκολια.

Εσεις τι κανετε;Πώς τα περνατε τωρα που ειμαστε ολες σπιτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Καλημέρα!  Όντως έχει πέσει πολλή ησυχία! Έχει κάνει καμία αυχενική; Εγώ έκανα, όλα καλά και μάλλον έχω κορίτσι!

Μπραβο κοριτσι μου!Εγω θα κανω την εβδομαδα που μας ερχεται κ ανυπομονω...Απο συμπτωματα πώς πας;Εγω ακομη με τρελες αναγουλες εμετο κ δυσπεψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω συμπτώματα ιδιαίτερα... Δυσπεψία ναι κ απέχθεια σε αρκετά φαγητά! Με το καλό η αυχενική! Να το απολαύσεις κ τα αποτελέσματα να ειναι τα επιθυμητά! Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Δεν έχω συμπτώματα ιδιαίτερα... Δυσπεψία ναι κ απέχθεια σε αρκετά φαγητά! Με το καλό η αυχενική! Να το απολαύσεις κ τα αποτελέσματα να ειναι τα επιθυμητά! Όλα καλά θα πάνε!

Σ ευχαριστω πολυ!Αυριο θα κανω αυχενικη το μεσημερι κ ανυπομονω...Στεναχωριεμαι ομως που δεν αφηνουν τον αντρα μου να ειναι μεσα λογω του κορονοιου...Αλλιως το ειχα φανταστει,να βλεπαμε παλι μαζι το νινακι μας...Ας ειναι τουλαχιστον καλα τα αποτελεσματα του μωρου μας!Οι υπολοιπες κοπελες πού ειστε;Γιατι ξεχασατε το θεματακι μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!Αυριο θα κανω αυχενικη το μεσημερι κ ανυπομονω...Στεναχωριεμαι ομως που δεν αφηνουν τον αντρα μου να ειναι μεσα λογω του κορονοιου...Αλλιως το ειχα φανταστει,να βλεπαμε παλι μαζι το νινακι μας...Ας ειναι τουλαχιστον καλα τα αποτελεσματα του μωρου μας!Οι υπολοιπες κοπελες πού ειστε;Γιατι ξεχασατε το θεματακι μας;

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Δεν έχω συμπτώματα ιδιαίτερα... Δυσπεψία ναι κ απέχθεια σε αρκετά φαγητά! Με το καλό η αυχενική! Να το απολαύσεις κ τα αποτελέσματα να ειναι τα επιθυμητά! Όλα καλά θα πάνε!

Μια παλινδρόμηση που με πιάνει το βράδυ και δε μπορώ να κοιμηθώ..  καουρες απίστευτες..  Ο σίδηρος ανακατωνει τα μέσα μου.. έχω σιχαθεί φαγητά που σε άλλη περίπτωση θα μου έπεφταν τα σαγόνια για να το φάω..  

Τη Δευτέρα και τη πρώτα ο Θεός θα κάνω αυχενικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina πώς πήγε με την αυχενική; Αυτό με τους άντρες που δεν τους αφήνουν το έχω ξανακουσει. Τι να κανουμε, για την προφύλαξη το κάνουν.

Olgamosh αυτό με την απέχθεια στα φαγητά κ εγώ το έχω. Απεχθάνομαι φαγητά που παλιότερα λυσσαγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Stellina πώς πήγε με την αυχενική; Αυτό με τους άντρες που δεν τους αφήνουν το έχω ξανακουσει. Τι να κανουμε, για την προφύλαξη το κάνουν.

Olgamosh αυτό με την απέχθεια στα φαγητά κ εγώ το έχω. Απεχθάνομαι φαγητά που παλιότερα λυσσαγα.

Όλα μυρίζουν αυγουλιλα. Τι να πω. Και ότι φάω και όσες ώρες κ αν έχουν περάσει μετά που ξαπλώνω καουρες απίστευτες.. ότι δεν είχα τόσο καιρό μαζεμένα όλα τώρα.. Και τον σίδηρο τον έπινα μια χαρά τώρα ΔΕΝ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω! Κ εγώ τα ίδια! Το ασβέστιο που πίνω εμένα με χαλάει που το ίδιο ασβέστιο το έπαιρνα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη με πολύ ευχαρίστηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2020 at 4:50 ΜΜ, ο/η Emmelia είπε:

Stellina πώς πήγε με την αυχενική; Αυτό με τους άντρες που δεν τους αφήνουν το έχω ξανακουσει. Τι να κανουμε, για την προφύλαξη το κάνουν.

Olgamosh αυτό με την απέχθεια στα φαγητά κ εγώ το έχω. Απεχθάνομαι φαγητά που παλιότερα λυσσαγα.

Ολα καλα κοριτσι μου,ο υπερηχος βγηκε καλος κ περιμενω τα αποτελεσματα απο την αιματολογικη που θα βγουν ή σημερα ή τη Δευτερα.Το μωρακι μας κουνιοταν συνεχεια κ εγω το χαζευα κοριτσια...Εχουμε μεσα μας ενα μεγαλο θαυμα...μια ζωουλα...Ειχε 167 παλμους κ πιθανον να ειναι αγορακι μας ειπαν,αν κ ειναι νωρις για να πουν με σιγουρια.Δε βοηθουσε κ η σταση του μωρου να φανει ξεκαθαρα.

@Olgamosh υπομονη κι εμενα ολα μου βρωμανε,απο φαγητα μεχρι κ ωραιες μυρωδιες.Σημερα μπηκα 13η εβδομαδα,ας ελπισουμε να ηρεμησουν τα συμπτωματα.Να ειναι καλα τα μωρακια μας κ χαλαλι ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2020 at 12:31 ΠΜ, ο/η Olgamosh είπε:

 

Μια παλινδρόμηση που με πιάνει το βράδυ και δε μπορώ να κοιμηθώ..  καουρες απίστευτες..  Ο σίδηρος ανακατωνει τα μέσα μου.. έχω σιχαθεί φαγητά που σε άλλη περίπτωση θα μου έπεφταν τα σαγόνια για να το φάω..  

Τη Δευτέρα και τη πρώτα ο Θεός θα κάνω αυχενικη. 

Κοριτσι μου εκανες την αυχενικη σου;Ολα καλα ευχομαι να ειναι!Ειδατε φυλο;Εμενα ο γυναικολογος μου ειπε αγορακι,με σιγουρια πια!Στον υπερηχο ειχε ανοιχτα τα ποδια κ φανηκαν τα προσοντα του 😂😂.Οι υπολοιπες κοπελες τι κανετε;Με ανησυχει η τοση ησυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είμαστε! Όλα κυλούν ήρεμα και ξεκούραστα! Αυτή την καραντίνα να μην είχαμε, να πηγαίναμε κ πουθενά καλά θα ήταν! Εμένα στην αυχενική μου είπε κορίτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα ελπίζω όλες να είστε καλά κ από ότι βλέπω στα ποστ είστε όλες μια χαρά και σιγά σιγά μεγαλώνουν τα μωράκια σας!! Εγώ τώρα είμαι 12 κ 6 και την Δευτέρα κάναμε την αυχενική και ο γιατρός είπε ότι όλα είναι πολύ καλά κ μάλλον είναι  αγορακι!! Όσο για τα συμπτώματα κ εγώ πολλές καούρες αλλά μόνο το βράδυ όλη την μέρα είμαι μια χαρά !!! Ααα και πολύ ανησυχο ύπνο!! Αυτά κ από μένα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι 13+6 και από συμπτώματα μια α τα ιδια... Καούρες και δυσπεψία το βράδυ... Από ύπνο όλα οκ μόνο που σηκώνομαι συχνά για τουαλέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου εγω ειμαι 11 εβδ κ 4 ημ. Εχω την αυχενικη στις 22  και ανυπομονώ. Εχω να πω πως εχω ηρεμήσει λιγο απο τις αναγουλες π με ταλαιπωρούσαν . Καουρες εχω κανονικα. Κ τ βραδυ σηκώνομαι μια με 2 φορες για τουαλέτα. Λιγουρευω πολλα αλμυρα εχω φάει κόλλημα με τις πίτσες για καποιο λογο Χαχαχχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα με την αυχενική!!! Και ίσως μάθεις κ φύλο! 

Για να υπάρχει τέτοια ησυχία σημαίνει πως είναι όλα καλά ε, κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2020 at 12:28 ΜΜ, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσι μου εκανες την αυχενικη σου;Ολα καλα ευχομαι να ειναι!Ειδατε φυλο;Εμενα ο γυναικολογος μου ειπε αγορακι,με σιγουρια πια!Στον υπερηχο ειχε ανοιχτα τα ποδια κ φανηκαν τα προσοντα του 😂😂.Οι υπολοιπες κοπελες τι κανετε;Με ανησυχει η τοση ησυχια...

Μάλλον κοριτσάκι μας είπε..  δόξα το θεό όλα καλά.. εξινε τη μύτη της και χασμουριοταν.. Εγώ δε πολύ μπαίνω λόγω κακής ψυχολογίας κορίτσια. Όλα αυτά με τον ιό, μακρυά από την οικογένεια που όλοι ανησυχούν για μένα κ γω για εκείνους..  που δε μπορώ να βγω λίγο έξω.. που ειχα φανταστεί αλλιώς αυτη τη περιοδο της ζωης μου.. Όλα μαζί τέλος πάντων..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2020 at 9:27 ΜΜ, ο/η Emmelia είπε:

Έχεις δίκιο olgamosh... Τουλάχιστον να φύγει ο κορονοιος κ το φθινόπωρο όταν γεννήσουμε να μην έχουμε κ αυτή την έννοια. 

 

Εγώ δυστυχώς πιστεύω πως απο Σεπτέμβριο όπως μου είπε και ο γιατρός μου θα ξεκινήσει πάλι το πανηγύρι οι γονείς μου μένουν σε άλλη πόλη Εγώ γεννάω 12/10 περίπου και ούτε εκεί δε θα μπορούν να ναι μαζί μου. Πάλι μέσα. πάλι μόνη.κουραστικα λίγο με όλη αυτή τη κατάσταση..ευτυχώς έχω τον άντρα μου που μόλις δει ότι πέφτω κάνει τα πάντα με συζήτηση και πολύ αγάπη να με επαναφέρει.. τον αγαπώ πολύ..  και ευτυχώς που έχω έναν τόσο στοργικό και σεβαστικο άνθρωπο δίπλα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ μην σε παίρνει τόσο από κάτω! Και να γεννήσουμε με κορονοιο δεν πειράζει θα έχουμε μόνο τους άντρες μας μέσα να μας προσέχουν! Ξεκινά να βλέπεις για ρουχαλακια, κούνιες και καρότσια για να σου φτιάξει η διάθεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω κ λιγες μερες ειχα καποια πετρωματα χαμηλα δεξια στην κοιλια που συνοδευονταν απο πονους περιοδου κ κατι σαν εξογκωμα που φουσκωνε στο σημειο που ποναω.Επειδη το μωρο δεν ειναι σιγουρα αυτο που ενιωθα να σπρωχνει,πηρα τηλ το γιατρο μου επειδη πηγε το μυαλο μου σε συσπασεις.Πηγα στις 22 του μηνα να με δει,το αγορακι μου ειναι καλα,ακουσαμε καρδουλα παλι κ ειχε 150.Ομως απο την τελευταια φορα που πηγα στις 6/4,το ινομυωμα που εχω κ ηταν 3 εκατοστα μεγαλωσε κ πηγε 4.5 εκατοστα.Μεγαλη αυξηση για 16 μερες παρολο που τα ινομυωματα μεγαλωνουν λογω των ορμονων της εγκυμοσυνης.Οποτε το παρακολουθουμε,μου αυξησε ο γιατρος το μαγνησιο,πρεπει να μεινω στο κρεβατι 3 μερες κ γενικα να μην κουραζομαι καθολου.Το ινομυωμα δε γινεται να το βγαλουμε οσο ειμαι εγκυος γιατι προκαλειται αιμορραγια.Ομως οσο μεγαλωνει,μεγαλωνει κ η πιθανοτητα για προωρο τοκετο,αποβολη,αποκολληση πλακουντα κ αιμορραγιες.Εχω καταστεναχωρηθει.Ειχε καμια εγκυμοσυνη με αυξανομενο ινομυωμα που να πηγε καλα μεχρι τελους;Φοβαμαι για το μωρακι μου ομως δε θελω να χασω τις ελπιδες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Εδω κ λιγες μερες ειχα καποια πετρωματα χαμηλα δεξια στην κοιλια που συνοδευονταν απο πονους περιοδου κ κατι σαν εξογκωμα που φουσκωνε στο σημειο που ποναω.Επειδη το μωρο δεν ειναι σιγουρα αυτο που ενιωθα να σπρωχνει,πηρα τηλ το γιατρο μου επειδη πηγε το μυαλο μου σε συσπασεις.Πηγα στις 22 του μηνα να με δει,το αγορακι μου ειναι καλα,ακουσαμε καρδουλα παλι κ ειχε 150.Ομως απο την τελευταια φορα που πηγα στις 6/4,το ινομυωμα που εχω κ ηταν 3 εκατοστα μεγαλωσε κ πηγε 4.5 εκατοστα.Μεγαλη αυξηση για 16 μερες παρολο που τα ινομυωματα μεγαλωνουν λογω των ορμονων της εγκυμοσυνης.Οποτε το παρακολουθουμε,μου αυξησε ο γιατρος το μαγνησιο,πρεπει να μεινω στο κρεβατι 3 μερες κ γενικα να μην κουραζομαι καθολου.Το ινομυωμα δε γινεται να το βγαλουμε οσο ειμαι εγκυος γιατι προκαλειται αιμορραγια.Ομως οσο μεγαλωνει,μεγαλωνει κ η πιθανοτητα για προωρο τοκετο,αποβολη,αποκολληση πλακουντα κ αιμορραγιες.Εχω καταστεναχωρηθει.Ειχε καμια εγκυμοσυνη με αυξανομενο ινομυωμα που να πηγε καλα μεχρι τελους;Φοβαμαι για το μωρακι μου ομως δε θελω να χασω τις ελπιδες μου.

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία, ούτε κ έχω ακούσει κάτι σχετικό. Αυτό με τον πρόωρο τοκετό και τα υπόλοιπα ποιος στα είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Emmelia είπε:

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία, ούτε κ έχω ακούσει κάτι σχετικό. Αυτό με τον πρόωρο τοκετό και τα υπόλοιπα ποιος στα είπε; 

Τα γραφει στο ιντερνετ.Αλλα εχω κ φιλη που απεβαλλε 14η εβδομαδα λογω μεγαλου ινομυωματος.Προς το παρον μενω στο κρεβατι μεχρι κ αυριο,παιρνω το μαγνησιο μου κ την προγεστερονη κ περιμενω να επικοινωνησω με το γιατρο απο Δευτερα για νεες οδηγιες.Λογικα με διπλο μαγνησιο θα πρεπει να μειωθουν οι πονοι,γιατι αυτη τη στιγμη το ινομυωμα ζοριζει τη μητρα κ κανει μικροσυσπασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην διαβάζεις στο ίντερνετ!!!! Έτσι έκανα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και ήμουν όλο μέσα στις φοβίες! Σίγουρα οι συσπάσεις δεν είναι κ το καλύτερο αλλά ο γιατρός έχει συναντήσει σίγουρα κ αλλες τέτοιες περιπτώσεις και ξέρει πως να το αντιμετωπίσετε σωστά μαζί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2020 at 12:49 ΠΜ, ο/η Emmelia είπε:

Μην διαβάζεις στο ίντερνετ!!!! Έτσι έκανα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και ήμουν όλο μέσα στις φοβίες! Σίγουρα οι συσπάσεις δεν είναι κ το καλύτερο αλλά ο γιατρός έχει συναντήσει σίγουρα κ αλλες τέτοιες περιπτώσεις και ξέρει πως να το αντιμετωπίσετε σωστά μαζί! 

Καλημερα,εχεις δικιο δεν επρεπε να ψαξω στο ιντερνετ αλλα επειδη ειχα κ τη φιλη που απεβαλλε λογω του ινομυωματος μπριζωθηκα κ το εκανα.Λαθος αλλα το εκανα.Πηρα τωρα το πρωι το γιατρο γιατι οι πονοι χειροτερεψαν κ μου ειπε να παω στις 6 το απογευμα να με ξαναδει.Μου ειπε οτι ειναι καλο σημαδι που δεν ειδα αιμα γιατι αυτο θα σημαινε αποβολη.Κ μου ζητησε να σηκωθω απο το κρεβατι κ να κινουμαι κ να περπαταω μεχρι το ραντεβου μας μηπως χαλαρωσουν οι πονοι.Γενικα ειμαστε επιφυλακτικοι γιατι δεν ξερουμε πώς θα εξελιχθει ολο αυτο,ισως χρειαστει να συνηθισω με τους πονους μεχρι τελους.Η αληθεια ειναι οτι δε με νοιαζουν οι πονοι τοσο,πιο πολυ να αναπτυσσεται σωστα ο μπεμπακος κ φυσικα να μην τον χασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...