Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγορα θηλαστρουπ


vasiliki30

Recommended Posts

Καλησπερα!εχω ενα μωρακι ενος μηνων εδω και 10 μερες το γαλα μου δν επαρκει και του δινω και ξενο.ειμαι σε σκεψη αν πρεπει να αγορασω θηλαστρο για να αυξησω το γαλα μου αλλα δν ξερω αν θα αυξηθει σιγουρα.υπαρχει καποια κοπελα που να μην ειχε γαλα και να καταφερε να το αυξησει με θηλαστρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου vasilili να σου ζησει το μωρακι σας. θα σου πω τι εχω παρατηρησει σε εμενα .οσο θηλαζα και ταυτοχρονα ειχα θηλαστρο στο αλλο στηθος εβλεπα οτι εβγαζα περισσοτερο γαλα στο μπουκαλακι.απο εκει και περα οσο πιο συχνα εβαζα το μωρο παλι εβλεπα διαφορα.πχ ολη μερα εβαζα το μωρο και αν ηθελε επινε.και την επομενη μερα εβλεπα παλι διαφορα.αυτο ισχυε σε μενα.χρησιμοποιησα γνωστη μαρκα θηλαστρου που την ιδια εταιρεια μου εδιναν στο μαιευτηριο για να βγαζω γαλα.ελπιζω να σε βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marytzein είπε:

Γεια σου vasilili να σου ζησει το μωρακι σας. θα σου πω τι εχω παρατηρησει σε εμενα .οσο θηλαζα και ταυτοχρονα ειχα θηλαστρο στο αλλο στηθος εβλεπα οτι εβγαζα περισσοτερο γαλα στο μπουκαλακι.απο εκει και περα οσο πιο συχνα εβαζα το μωρο παλι εβλεπα διαφορα.πχ ολη μερα εβαζα το μωρο και αν ηθελε επινε.και την επομενη μερα εβλεπα παλι διαφορα.αυτο ισχυε σε μενα.χρησιμοποιησα γνωστη μαρκα θηλαστρου που την ιδια εταιρεια μου εδιναν στο μαιευτηριο για να βγαζω γαλα.ελπιζω να σε βοηθησα

Σε ευχαριστω πολυ και εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου!!εμενα μου κανει εντυπωση γτ τον βαζω πρωτα στο στηθος συνηθως στο διωρο με τριωρο που πειναει τον αφηνω αρκετη ωρα αλλα διαφορα δν εχω δεξ.εντομεταξει εχω παρει τσαι θηλασμου,μαγια μπυρας βαζω ζεστα και κανω μασαζ παλι διαφορα δν ειδα.για αυτο το σκεφτομαι και για το θηλαστρο.πηρα ενα χειροκινητο αλλα δν μπορεσα να κανω δουλεια και τα ηλεκτρικα ειναι πανακριβα και το σκεφτομαι να το ρισκαρω αν δν δω αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω  αυτο που εχω μπαινει στη μπριζα και μπορουν να μπουν και μπαταριες.με χειροκινητο δεν καταφερα να βγαλω σταγονα.η αληθεια ειναι δεν το αγορασα το ειχε μια φιλη μου .νομιζω ομως το ειχε παρει με εκπτωση γυρω στα 100κατι. το νοσοκομειακο ηταν αυτο που ξεκινησα να χρησιμοποιω γιατι το μωρο ηταν στη θερμοκοιτιδα και μεχρι να κατεβει το γαλα.υπηρξαν μερες που ειχα απογοητευτει γιατι  το στηθος ηταν μαλακο και νομιζα θα μου κοπει αλλα στην περιπτωση μου το μωρο τρεφοταν και επαιρνε βαρος .οποτε η παιδιατρος  μου ειπε να συνεχισω.και τελικα φτασαμε τους 9μιση μηνες θηλασμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marytzein είπε:

Εγω εχω  αυτο που εχω μπαινει στη μπριζα και μπορουν να μπουν και μπαταριες.με χειροκινητο δεν καταφερα να βγαλω σταγονα.η αληθεια ειναι δεν το αγορασα το ειχε μια φιλη μου .νομιζω ομως το ειχε παρει με εκπτωση γυρω στα 100κατι. το νοσοκομειακο ηταν αυτο που ξεκινησα να χρησιμοποιω γιατι το μωρο ηταν στη θερμοκοιτιδα και μεχρι να κατεβει το γαλα.υπηρξαν μερες που ειχα απογοητευτει γιατι  το στηθος ηταν μαλακο και νομιζα θα μου κοπει αλλα στην περιπτωση μου το μωρο τρεφοταν και επαιρνε βαρος .οποτε η παιδιατρος  μου ειπε να συνεχισω.και τελικα φτασαμε τους 9μιση μηνες θηλασμου

Εμενα ο δικος μου παρολο που το παλευα με θηλασμο μονο δν ειδε παρει πολυ βαρος.μου ειπε ο παιδιατρος υποσιτιζετε,επρεπε να ειχε παρει τουλαχ 150γρ ακομα και πρεπει να μπει στο ξενο.δν ξερω ειναι στον οργανισμο το ποσο γαλα θα παραγει.εχω υποθηροειδη εγω κα δν ξερω αν παιζει αυτο ρολο που δν εβγαλα πολυ γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!εχω ενα μωρακι ενος μηνων εδω και 10 μερες το γαλα μου δν επαρκει και του δινω και ξενο.ειμαι σε σκεψη αν πρεπει να αγορασω θηλαστρο για να αυξησω το γαλα μου αλλα δν ξερω αν θα αυξηθει σιγουρα.υπαρχει καποια κοπελα που να μην ειχε γαλα και να καταφερε να το αυξησει με θηλαστρο?

Πολλες μανουλες τα κατάφεραν μην απογοητευεσε

φυσικα κ υπάρχουν και τα δυσκολα πχ εγω δεν αυξήθηκε οσο θα ήθελα ... διοτι χρειάζεται άντληση ανα 3 ώρες κατι που εγω δεν το κατάφερα ...

νοικιασε το νοσοκομειακό της medela αρχικά συμβουλη μου μόνο με αυτο θα δεις αποτέλεσμα... Και μετα αν δεις αύξηση αγόρασε ενα αλλα σαν το νοσοκομειακό δεν έχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Προσπάθησε να βάζεις συνέχεια το μωράκι σου να θηλάζει και να πιπιλαει!Επίσης να πίνεις πολλά υγρά!Δεν αγόρασα τίποτα ειδικο μόνο ακολουθούσα το μωρό μου..πιστεύω πως αν έχεις θέληση θα τα καταφέρνεις να αύξησης την παραγωγή σου!θήλαστρο αν πάρεις να πάρεις ηλεκτρικό και θα σου πρότεινα η της medela Η της ameda.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!και εγω προσπαθωνα τον βαζω οποτε το ζηταει και να τον αφηνω πολυ ωρα.δν βλεπω διαφορα να αυξανετε ισως ειναι και στον οργανισμο.ειναι πολυ δυσκολο να βγαζεις καθε τρεις ωρες,να θηλαζει το παιδι και να του φτιαχνεις και ξενο.εκτος απο αυτο να εχεις και αλλες δουλειες να κανεις.νομζω παραπανω απο μια βδομαδα δν μπορεις να τα καταφερεις γτ θα πρεπει να εισαι τελειως αυπνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...