Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γυναικολόγος στη Θες/νίκη.


athina93

Recommended Posts

Καλησπέρα ειμαι νέο μέλος . Ειμαι 27 ετών και έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και θρομβοφιλια V-Laiden. Δεν έχω σταθερό κύκλο και οι γιατροί που έχω πάει δεν με βοηθούν καθώς προτείνουν αντισυλληπτικά κάτι το οποίο απαγορεύεται με οταν πάσχεις απο θρομβοφιλια. Μου λενε οταν θέλεις να μείνεις έγκυος άμεσα, έλα ξανά. Ψάχνω γιατρό στη Θεσσαλονικη που να γνωρίζει απο τετοια θέματα και απλά να ακούσει την ιστορία μου χωρίς να με χαπακωσει. Έχω πάει σε Παπαχατζοπουλο & Κατσικη και δυστυχώς δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων θα εκτιμηθεί η βοήθειά σας. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η athina93 είπε:

Καλησπέρα ειμαι νέο μέλος . Ειμαι 27 ετών και έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και θρομβοφιλια V-Laiden. Δεν έχω σταθερό κύκλο και οι γιατροί που έχω πάει δεν με βοηθούν καθώς προτείνουν αντισυλληπτικά κάτι το οποίο απαγορεύεται με οταν πάσχεις απο θρομβοφιλια. Μου λενε οταν θέλεις να μείνεις έγκυος άμεσα, έλα ξανά. Ψάχνω γιατρό στη Θεσσαλονικη που να γνωρίζει απο τετοια θέματα και απλά να ακούσει την ιστορία μου χωρίς να με χαπακωσει. Έχω πάει σε Παπαχατζοπουλο & Κατσικη και δυστυχώς δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων θα εκτιμηθεί η βοήθειά σας. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ... 

Γεια σου και καλη χρονια! Εγω εχω μονο πολυκυστικες με πολυυυ ασταθη κυκλο. Εχω τωρα ενα αγορακι 5μιση μηνων... Δεν εχω γνωρίσει ακομα γυναικολογο που να μην μου εχει προτεινει αντισυλληπτικα δυστυχως... εγω δεν ειχα θρομβολογια αλλά μου εκαναν τις ορμονες μου ανω κατω και μολις τα σταματησα ηρεμισαν! Γνωρισα εναν πολυ καλο ενδοκρινολογο που με ηρεμισε και με βοηθησε πολυ (γιατι ολοι μου ελεγαν απο 17 χρονων ποσο δυσκολα θα κανω παιδι). Δεν ξερω αν λογω θρομβολογιας χρειαζεσαι συγκεκριμενα γυναικολογο αν θες ομως πες μου να σου στειλω πμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα και πολυκυστικες και θρομβοφιλια,εγώ εχω ένα μωράκι 7,5 μηνών ο κύκλος μου ήταν τόσο ασταθής που όταν έμεινα εγκυος δεν το πίστευα,προσωπικά αλλαξα τρεις γυναικολόγους και οι τρεις σαν μόνη λύση στις πολυκυστικες δίνανε  τα αντισυλληπτικά που εκ των πραγμάτων δε γινόταν  να πάρω,δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον γιατρό στη Θεσσαλονίκη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η athina93 είπε:

Καλησπέρα ειμαι νέο μέλος . Ειμαι 27 ετών και έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και θρομβοφιλια V-Laiden. Δεν έχω σταθερό κύκλο και οι γιατροί που έχω πάει δεν με βοηθούν καθώς προτείνουν αντισυλληπτικά κάτι το οποίο απαγορεύεται με οταν πάσχεις απο θρομβοφιλια. Μου λενε οταν θέλεις να μείνεις έγκυος άμεσα, έλα ξανά. Ψάχνω γιατρό στη Θεσσαλονικη που να γνωρίζει απο τετοια θέματα και απλά να ακούσει την ιστορία μου χωρίς να με χαπακωσει. Έχω πάει σε Παπαχατζοπουλο & Κατσικη και δυστυχώς δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων θα εκτιμηθεί η βοήθειά σας. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ... 

Εγώ έχω θρομβοφιλια και εικόνα πολυκυστικών . Δε ζω Θεσσαλονίκη . Πήγα σε ειδική αιματολόγο ( λευκού ) . Μου έδωσε ο γυναικολόγος innofert , feliicine, Ovamax. Δεν έτρωγα ζάχαρη . Γυμναζομουν και έφτιαξε ο κύκλος . Μάλιστα μου είχε προτείνει δίαιτα χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη αλλιώς θα έπαιρνα glycophage. Ρύθμισα πολυκυστικες και έδινα στις διεγέρσεις πολύ καλά ωάρια .Να πάρεις και την γνώμη ενδοκρινολόγου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η athina93 είπε:

Καλησπέρα ειμαι νέο μέλος . Ειμαι 27 ετών και έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και θρομβοφιλια V-Laiden. Δεν έχω σταθερό κύκλο και οι γιατροί που έχω πάει δεν με βοηθούν καθώς προτείνουν αντισυλληπτικά κάτι το οποίο απαγορεύεται με οταν πάσχεις απο θρομβοφιλια. Μου λενε οταν θέλεις να μείνεις έγκυος άμεσα, έλα ξανά. Ψάχνω γιατρό στη Θεσσαλονικη που να γνωρίζει απο τετοια θέματα και απλά να ακούσει την ιστορία μου χωρίς να με χαπακωσει. Έχω πάει σε Παπαχατζοπουλο & Κατσικη και δυστυχώς δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων θα εκτιμηθεί η βοήθειά σας. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ... 

Θα σου προτεινα την Ελμινα Λευκου ειναι αιματολογος ειδικευμενη στην θρομβοφιλια.Θα σε βοηθησει πολυ. Πολλες γνωστες μου εμειναν ικανοποιημενες και εβγαλαν εις περας την κυηση τους κ συνελαβαν κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η z1989 είπε:

Θα σου προτεινα την Ελμινα Λευκου ειναι αιματολογος ειδικευμενη στην θρομβοφιλια.Θα σε βοηθησει πολυ. Πολλες γνωστες μου εμειναν ικανοποιημενες και εβγαλαν εις περας την κυηση τους κ συνελαβαν κιολας

Ευχαριστώ πολύ ναι ειναι γνωστή στη Θες/νίκη αλλα πρεπει να βρω και έναν γυναικολόγο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Εγώ έχω θρομβοφιλια και εικόνα πολυκυστικών . Δε ζω Θεσσαλονίκη . Πήγα σε ειδική αιματολόγο ( λευκού ) . Μου έδωσε ο γυναικολόγος innofert , feliicine, Ovamax. Δεν έτρωγα ζάχαρη . Γυμναζομουν και έφτιαξε ο κύκλος . Μάλιστα μου είχε προτείνει δίαιτα χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη αλλιώς θα έπαιρνα glycophage. Ρύθμισα πολυκυστικες και έδινα στις διεγέρσεις πολύ καλά ωάρια .Να πάρεις και την γνώμη ενδοκρινολόγου. 

Ευχαριστώ πολύ . Ναι έφτασα σε αρκετά χαμηλό βάρος για να φτιάξει κάπως ο κύκλος μου. Αλλα μετα ξανάχάλασε. Την γνωρίζω τη Λευκού αλλα δεν έχω βρει ακόμα γυναικολόγο ! Έφτιαξε ο κύκλος σου για πάντα ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Καλησπέρα έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα και πολυκυστικες και θρομβοφιλια,εγώ εχω ένα μωράκι 7,5 μηνών ο κύκλος μου ήταν τόσο ασταθής που όταν έμεινα εγκυος δεν το πίστευα,προσωπικά αλλαξα τρεις γυναικολόγους και οι τρεις σαν μόνη λύση στις πολυκυστικες δίνανε  τα αντισυλληπτικά που εκ των πραγμάτων δε γινόταν  να πάρω,δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον γιατρό στη Θεσσαλονίκη 

Αρχικά χαίρομαι που κατάφερες και έκανες μωράκι καθώς έχω ακούσει πολλές άσχημες ιστοριες με γυναίκες που έχουν το ίδιο πρόβλημα . Άρα δεν έφτιαξες ποτε τον κύκλο σου ; Στην εγκυμοσύνη σου έκανες αντιθρομβοτικες ενέσεις ; Πω πω έχω απελπιστει που δεν βρίσκω γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η athina93 είπε:

Αρχικά χαίρομαι που κατάφερες και έκανες μωράκι καθώς έχω ακούσει πολλές άσχημες ιστοριες με γυναίκες που έχουν το ίδιο πρόβλημα . Άρα δεν έφτιαξες ποτε τον κύκλο σου ; Στην εγκυμοσύνη σου έκανες αντιθρομβοτικες ενέσεις ; Πω πω έχω απελπιστει που δεν βρίσκω γιατρό 

Πριν μείνω έγκυος δεν είχε φτιάξει φαντάσου ότι τον μήνα  που εμεινα έγκυος είχα δυο φορές περίοδο,Εμένα προσωπικά δεν με βοήθησαν πότε τα inofert αλλά ξέρω κοπέλες που τις βοήθησαν.ναι έκανα ενέσεις από την 7η εβδομάδα μέχρι και που σαραντησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...