Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεξ μετά από αποβολή


Efivog

Recommended Posts

Μια ερώτηση θέλω να κάνω!! Ήμουν έγκυος στους πρώτους μήνες δυστυχώς  όμως απέβαλα! Επειδή ήμουν τους πρωτους μήνες δεν μου έκαναν αποξεση αλλά μου έδωσαν καποια χαπάκια για να καθαρίσω!!πόσες μέρες  πρέπει να περάσουν για να έχω ξανά σεξουαλικές επαφές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κατα αρχάς ο γιατρος σου πρέπει να σε ενημερώσει για το πόσο καιρό πρεπει να περιμένεις, καθώς επισης για επόμενη προσπαθεια εγκυμοσύνης. Πρέπει να καθαρίσεις από αιμα και να περάσει ενα εύλογο χρονικό διάστημα για την αποφυγή μικροβιου. Και εγω εχασα το μωρό μου στον 5ο μήνα με πρόκληση τοκετού και εχω περισσοτερες ημέρες αιμα από την προηγούμενη φορά που εκανα απόξεση στις 10 εβδομάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Noel21 είπε:

Καλησπέρα κατα αρχάς ο γιατρος σου πρέπει να σε ενημερώσει για το πόσο καιρό πρεπει να περιμένεις, καθώς επισης για επόμενη προσπαθεια εγκυμοσύνης. Πρέπει να καθαρίσεις από αιμα και να περάσει ενα εύλογο χρονικό διάστημα για την αποφυγή μικροβιου. Και εγω εχασα το μωρό μου στον 5ο μήνα με πρόκληση τοκετού και εχω περισσοτερες ημέρες αιμα από την προηγούμενη φορά που εκανα απόξεση στις 10 εβδομάδες.

Αμάν βρε κορίτσι μου! Πως στεναχωριέμαι να διαβάζω τέτοια. Ελπίζω να έχεις παιδάκι κι αν όχι σου εύχομαι ολόψυχα γρήγορα να αποκτήσεις πολλά!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αμάν βρε κορίτσι μου! Πως στεναχωριέμαι να διαβάζω τέτοια. Ελπίζω να έχεις παιδάκι κι αν όχι σου εύχομαι ολόψυχα γρήγορα να αποκτήσεις πολλά!💗

Όχι δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα...Ναι είναι πολύ δύσκολο να μην το περνάει καμία μανούλα αυτό.. σε ευχαριστώ παρα πολυ για τη συμπαρασταση❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου αυτός θα σου πει σίγουρα. Σε ποια εβδομάδα ήσουν αν επιτρέπεται;

Στην 9η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Efivog είπε:

Στην 9η

Θεωρείς υπεύθυνο το γιατρό που το έχασες το μωράκι σου; Εννοώ έγινε κάτι που στάθηκε μοιραίο;

Δε μπορώ να σε βοηθήσω τρομερά λόγω του ότι εμένα παλινδρομησε(η τουλάχιστον τότε το είδαμε) στην 12η βδομάδα! Κάναμε αποξεση...στις 15 μέρες που με είδε(που είχε τελειώσει κ το αίμα κ απλά.καθαριζα(καφετιά) μας είπε με προφυλακτικό επαφές και με το που έρθει περίοδος βάζουμε μπρος να ξαναμεινω έγκυος....

Αν λοιπόν σε μένα που έκανα κ αποξεση είχα απαγορευτικό επαφών όσο είχα αίμα και μετέπειτα με προφυλακτικό για να μην μείνω έγκυος αμέσως θεωρώ αντίστοιχα πράγματα ισχύουν κ για εσάς...ωστόσο βρες ένα γιατρό που να σε κάνει να νιώθεις άνετα ασφάλεια και εμπιστοσύνη και ρώτα τον!

Αν είσαι Αθήνα ευχαρίστως να σου δοσω πληροφορίες για τον δικό μ που σε καλύτερο γυναικολόγο προσωπικά δεν έχω παει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2020 at 3:04 ΜΜ, ο/η pangipot είπε:

Θεωρείς υπεύθυνο το γιατρό που το έχασες το μωράκι σου; Εννοώ έγινε κάτι που στάθηκε μοιραίο;

Δε μπορώ να σε βοηθήσω τρομερά λόγω του ότι εμένα παλινδρομησε(η τουλάχιστον τότε το είδαμε) στην 12η βδομάδα! Κάναμε αποξεση...στις 15 μέρες που με είδε(που είχε τελειώσει κ το αίμα κ απλά.καθαριζα(καφετιά) μας είπε με προφυλακτικό επαφές και με το που έρθει περίοδος βάζουμε μπρος να ξαναμεινω έγκυος....

Αν λοιπόν σε μένα που έκανα κ αποξεση είχα απαγορευτικό επαφών όσο είχα αίμα και μετέπειτα με προφυλακτικό για να μην μείνω έγκυος αμέσως θεωρώ αντίστοιχα πράγματα ισχύουν κ για εσάς...ωστόσο βρες ένα γιατρό που να σε κάνει να νιώθεις άνετα ασφάλεια και εμπιστοσύνη και ρώτα τον!

Αν είσαι Αθήνα ευχαρίστως να σου δοσω πληροφορίες για τον δικό μ που σε καλύτερο γυναικολόγο προσωπικά δεν έχω παει....

Έπεσα σε κακό γιατρό γιατί από την αρχή μπορούσε να δει ότι τα πράγματα δεν πήγαιναν όπως πρέπει και αντί να με στείλει για εξετάσεις μου έδινε χάπια για να σφίξει η μήτρα. Όταν λοιπόν την 9η βδομάδα ξεκίνησα  να αποβαλω και με πήγαν στο νοσοκομείο  γιατι λιποθύμησα από  τους πόνους τον πήραμε τηλέφωνο να τον ενημερώσω και μέσα στην ειρωνεία μου είπε ότι έπρεπε να κατσω σπίτι και να  πήγαινα στο ραντεβού που είχα σε 5 μέρες. Προφανώς  ήθελε τα λεφτά και τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2020 at 4:36 ΜΜ, ο/η Efivog είπε:

Μια ερώτηση θέλω να κάνω!! Ήμουν έγκυος στους πρώτους μήνες δυστυχώς  όμως απέβαλα! Επειδή ήμουν τους πρωτους μήνες δεν μου έκαναν αποξεση αλλά μου έδωσαν καποια χαπάκια για να καθαρίσω!!πόσες μέρες  πρέπει να περάσουν για να έχω ξανά σεξουαλικές επαφές;

Εγώ όταν έμεινα έγκυος και η κύηση ήταν εξωμήτρια επειδή έκανα 2 ενέσεις μεθοτρεξάτης μου είπε ο γυναικολόγος να κάνω προσπάθειες μετά από 3 μήνες.

Δεν ξέρω αν με τα χάπια πρέπει να περιμένεις το ίδιο όπως με την μεθοτρεξάτη. Πάντως για να είσαι σίγουρη να βρεις άλλο γιατρό.

Εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Και εγώ απεβαλα στις 12/1 στο πρώτο μου (στην 13βδομαδα βάση την τελευταία περίοδο). Πήγα στο Έλενα με αιμορραγία αφού ξεκίνησε να έχω αίμα από τις 10 και η γυναικολόγος μου με είχε βάλει στο κρεβάτι με χαπια. Πήγα εκεί μου έκαναν υπέρηχο μου είπαν ότι απεβαλα και ότι δεν υπηρχε εμβρυικος ιστός,με ψιλοκαθαρισε από το αίμα και με έδιωξαν. Μέχρι και την Τετάρτη έβγαζα κομμάτια με αρκετό αίμα και πήγα στο Ιασώ που μετά από υπέρηχο βρήκαν ιστό μου έκαναν σωστό καθαρισμό και έστειλαν τα ευρήματα για εξέταση.τωρα έχω αραιά και πού ίχνη αίματος. Στο Ιασώ μου είπαν ότι σεξουαλικές επαφές καλό είναι μετά από 10 με 15 μέρες πιο ιδανικά μετά την πρώτη περίοδο να έχω αναρρώσει πλήρως. Καλή δύναμη σε όλες όσες περνάνε τον ίδιο Γολγοθά γιατί είναι κάτι δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό είναι γνώμη μου φυσικά να βρεις πρώτα έναν καλό γυναικολόγο πριν ξανά μείνεις έγκυος.! Εγώ που είχα παλινδρόμηση (Μετά από εξωσωματική) δεν με έχει αφήσει ακόμη να έρθω σε επαφή.! Είπε πρώτα να με δει και μετά θα μου πει όποτε η απόψεις κάθε ιατρού είναι αλλιώτικη.! Να πω και την αλήθεια Εγώ φοβάμαι κιόλας να έρθω σε επαφή με τον σύζυγο μου ψυχολογικό από τους πόλους πόνους που είχα.! Σου εύχομαι τα καλύτερα κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...