Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις On 22/7/2020 at 4:52 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Σήμερα έχεις ραντεβού και αύριο φεύγετε αν θυμάμαι καλά;;;

Εγώ για αρχή έχω υπολογίσει κοντομανικα εσωτερικά και μακριμανικα λεπτά εξωτερικά αλλά αρχίζω και αναρωτιέμαι αν θα έπρεπε να πάρω και κάνα εξωτερικό φορμακια με κοντό μανίκι και πόδι. Σκέφτομαι ότι ίσως τραβήξουν οι ζέστες μετά καθώς αν και τελειώνει και ο Ιούλιος δεν μπορώ να πω ότι ο καιρός εδώ ήταν ιδιαίτερα καλοκαιρινός εκτός από μερικές μέρες

Έλα μωρέ το μικρακι σου... Σίγουρα δεν θα είναι το καλύτερο της στην αρχή αλλά έτσι γίνεται συνήθως με τα πρώτα. Είναι σοκ για αυτά. Πιστεύω όμως το νέο της αυτοκίνητο θα βοηθήσει την κατάσταση! 

 

Να σαι ρωτήσω γιατί φαίνεται τα γνωρίζεις αυτά! Το συμπληρωματικό επίδομα του ΟΑΕΔ το δικαιουσαι αν είσαι σε ενεργή εργασιακή σχέση ακόμη και αν δεν έχεις τα 200 τον προηγούμενο χρόνο; Αν και είμαι λίγο περίεργη περιπτωση γιατί δουλεύω στο δημόσιο μεν αλλά σαν ιδιώτης με σύμβαση δε. Με στέλνουν από υπηρεσία σε υπηρεσία και ακόμη άκρη δεν έχω βγάλει....

Καλημέρα!! 

Νομιζω πως για να παρεις χρηματα απο τον οαεδ οπως το συμπληρωματικο επιδομα και το εξαμηνο πρεπει να εισαι σε ενεργη σχεση με τον εργοδοτη! Επισης λαθος μου πρεπει να εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια για το επιδομα μητροτητας και λοχειας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2020 at 1:01 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε πώς είστε;

Πήγαμε σήμερα στο γιατρό, όλα καλά μας είπε!!

35+5 και είναι 2700 τώρα, έχει πάρει θέση με το κεφάλι κάτω και είναι χαμηλά κι όλας στη λεκάνη..όλα καλά ευτυχώς..θα με δει πάλι την άλλη εβδομάδα τώρα να δούμε πώς πάει!!

Ξέχασα να σας πω στο προηγούμενο ραντεβού που είχα πάει όταν ήμουν 34εβδ μας είχε πει ότι έχουν κατέβει οι όρχεις του, τους είδαμε κι όλας καθαρά 😄 και επίσης μας έδειξε και τα ούρα του, θα κατουρούσε σε λίγο χαχα

@Dimitra91 @whatever @Tina92 @Xrita @Efi30 @Roula2410

Αντε αντε τελειωνεις εσυ!! Τελειος ο μπεμπης και στα κιλα του, και ετοιμος αντρας ετσι; 😄😄😄😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Βλέπω μια γενικότερη αγωνία για τον ερχομό των μπουμπουκιών μας ε; Λογικά όλα και εγώ αγχωνομαι και ας ειναι το δευτερο γιατι καθε γεννα ειναι κ διαφορετικη αλλωστε! 

Ειδα οτι αναφερατε το σκησιμο-κοψιμο-ραψιμο! Αυτο μην σας απασχολει καθολου γιατι εκεινη την ωρα δεν καταλαβαινεις τιποτα για οσες κανουν επισκληριδιο μιλάω παντα! Το μετά ενταξει εχεις πονους ολοκληρο παιδι βγαινει...για αρκετες μερες εγω δεν μπορουσα να κατσω και ενιωθα οτι θα ανοιξω απο κατω...αλλα περναει σιγα σιγα! Μεχρι να 40ντισουμε δεν θα εχουμε τιποτα! 

Εμενα τα νεα μου ειναι οτι ο μπεμπης την προηγουμενη εβδομαδα ηταν 2κιλα @Dimitra91 εμας πανε ακριβως μαζι τα μπεμπε μας! Εχει παρει θεση με το κεφαλι κ δεν μπορει πια να ξαναγυρισει αρα παμε για φυσιολιγικα εκτως απροοπτου!  

Κατα τα αλλα τωρα που τελειωσαμε τον παιδικο περναω την ωρα μου με την μικρη γιατι ο μπαμπας μας δουλευει πολλες ωρες και ετσι κανουμε βολτες καθημερινα! Σημερα ετοιμαζομαστε κ για παιδοτοπο με φουσκωτα!

Δεν εχω πλυνει ακομα τιποτα του μπεμπη αν κα τα περισσοτερα ψωνια τα εχω κανει 😅😅😅!!! Παντα ημουν της τεκευταιας στιγμης!! 

Σημερα παραγγειλα και τα μπομπονιερακια του που θα δωσω στους επισκεπτες στο σπιτι γιατι στο μαιευτηριο δεν θα ερθει κανεις! 👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2020 at 11:37 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Ε νταξει μωρε..πόσο νωρίτερα να σπάσουν τα νερά; Πότε θα πας με καισαρική σου έχει πει;

Ο άντρας σου θα του πεις κ θα έρθει αν γίνει κάτι τέτοιο μη φοβάσαι! Έχουμε ώρες απ’το να αρχίσει ο τοκετός μέχρι να γεννήσουμε.

Εντωμεταξύ λέμε για τα νερά σνχ, μπορεί να μη σπάσουν κ ποτέ τα νερά...μπορεί απλά να αρχίσουν οι πόνοι..αλλά το άγχος της έναρξης του τοκετού είναι ένα όπως κ να χει

Μου είπε μια εβδομαδα νωρίτερα.... Έχεις δίκιο, το άγχος είναι άγχος!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2020 at 11:38 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Απλά να ξέρετε όλους  όσους  έχω ρωτήσει για την περινεοτομη μου έχουν πει ότι είναι το πιο ανώδυνο από όλη την διαδικασία της γεννάς καθώς είσαι τόσο μουδιασμένη εκεί κάτω που δεν καταλαβαίνεις τίποτα ούτε το σκίσιμο ούτε τα ράμματα μετά από κάποια ώρα μόνο νιώθεις ένα τσούξιμο,τώρα τι να πω θα δούμε!!!  

Ακριβως ετσι ειναι...στο επιβεβαιωνω και εγω!! 🙃🙃🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πείτε μου σας παρακαλω οι αγοραμανούλες γιατί ο διαβητολογος με τρομαξε λίγο με το μωρό... Ακριβώς 32 εβδομάδων ήταν 2.200 και στο doopler(31+1 ) ήταν 1.700 και φάνηκε στο διαβητολογο μεγάλο επειδή ήταν λέει στην 77η θέση βάσει ντοπλερ.... 

Κατά τον γυναικολόγο κ τον έμβρυολόγο είναι μια χαρά... 

Είναι πολλα τα κιλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Βλέπω μια γενικότερη αγωνία για τον ερχομό των μπουμπουκιών μας ε; Λογικά όλα και εγώ αγχωνομαι και ας ειναι το δευτερο γιατι καθε γεννα ειναι κ διαφορετικη αλλωστε! 

Ειδα οτι αναφερατε το σκησιμο-κοψιμο-ραψιμο! Αυτο μην σας απασχολει καθολου γιατι εκεινη την ωρα δεν καταλαβαινεις τιποτα για οσες κανουν επισκληριδιο μιλάω παντα! Το μετά ενταξει εχεις πονους ολοκληρο παιδι βγαινει...για αρκετες μερες εγω δεν μπορουσα να κατσω και ενιωθα οτι θα ανοιξω απο κατω...αλλα περναει σιγα σιγα! Μεχρι να 40ντισουμε δεν θα εχουμε τιποτα! 

Εμενα τα νεα μου ειναι οτι ο μπεμπης την προηγουμενη εβδομαδα ηταν 2κιλα @Dimitra91 εμας πανε ακριβως μαζι τα μπεμπε μας! Εχει παρει θεση με το κεφαλι κ δεν μπορει πια να ξαναγυρισει αρα παμε για φυσιολιγικα εκτως απροοπτου!  

Κατα τα αλλα τωρα που τελειωσαμε τον παιδικο περναω την ωρα μου με την μικρη γιατι ο μπαμπας μας δουλευει πολλες ωρες και ετσι κανουμε βολτες καθημερινα! Σημερα ετοιμαζομαστε κ για παιδοτοπο με φουσκωτα!

Δεν εχω πλυνει ακομα τιποτα του μπεμπη αν κα τα περισσοτερα ψωνια τα εχω κανει 😅😅😅!!! Παντα ημουν της τεκευταιας στιγμης!! 

Σημερα παραγγειλα και τα μπομπονιερακια του που θα δωσω στους επισκεπτες στο σπιτι γιατι στο μαιευτηριο δεν θα ερθει κανεις! 👶👶👶

Ααααα τι ωραία εσένα περνάει η ώρα σου με την μικρή σου πιο γρήγορα και εμείς στις βόλτες το έχουμε ρίξει,τι ωραία ιδέα αυτή με τα μπομπονιέρακια 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Ααααα τι ωραία εσένα περνάει η ώρα σου με την μικρή σου πιο γρήγορα και εμείς στις βόλτες το έχουμε ρίξει,τι ωραία ιδέα αυτή με τα μπομπονιέρακια 🥰🥰

Ναι εδω στην Κρητη το εχουμε και δινουμε κ μπομπονιερακια στο μαιευτηριο αντι για σκετα κουφετα! 

Με τη μικρη δεν εχω χρονο ουτε να το σκεφτω οτι ειμαι εγκυος! 😀😀😀 τι να κανω που ειναι η πρωτη μου μεγαλη αγαπη και δεν μπορω να την παραμελω!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Πείτε μου σας παρακαλω οι αγοραμανούλες γιατί ο διαβητολογος με τρομαξε λίγο με το μωρό... Ακριβώς 32 εβδομάδων ήταν 2.200 και στο doopler(31+1 ) ήταν 1.700 και φάνηκε στο διαβητολογο μεγάλο επειδή ήταν λέει στην 77η θέση βάσει ντοπλερ.... 

Κατά τον γυναικολόγο κ τον έμβρυολόγο είναι μια χαρά... 

Είναι πολλα τα κιλά;;

Οχι βρε μην αγχωνεσαι και μενα 2 κιλα ηταν! Ενταξει μου το ειπε ο εμβρυολογος οτι ειναι μεγαλο μωρο αλλα μεχρι εκει...μην ανησυχεις πολυ καλος ειναι ο μπεμπης σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Οχι βρε μην αγχωνεσαι και μενα 2 κιλα ηταν! Ενταξει μου το ειπε ο εμβρυολογος οτι ειναι μεγαλο μωρο αλλα μεχρι εκει...μην ανησυχεις πολυ καλος ειναι ο μπεμπης σου!!!

Κατάλαβα σε ευχαριστώ....😘😘😘 Απλά με άγχωσε ο διαβητολογος λόγω ζαχαρου... Ο καθε γιατρός λέει τα δικά του.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Ναι εδω στην Κρητη το εχουμε και δινουμε κ μπομπονιερακια στο μαιευτηριο αντι για σκετα κουφετα! 

Με τη μικρη δεν εχω χρονο ουτε να το σκεφτω οτι ειμαι εγκυος! 😀😀😀 τι να και κανω που ειναι η πρωτη μου μεγαλη αγαπη και δεν μπορω να την παραμελω!! 🥰🥰🥰

Και εγω κοριτσια σημερα μπήκα στην 34 εβδομαδα και εχουμε αυριο ραντεβου στο γιατρο.... Και εγω φτιάχνω το δωματιο της μπουμπους μ.... Κοριτσια μονο εγω δεν την παλεύω με την ζεστη η το εχουμε ολες???  Νιωθω λες και δεν μπορώ να κατσω πολυ ωρα όρθια.... Ποιες κοπέλες ειναι απο κρητη?  Εγω μένω χανια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπραβο κοριτσάκι μ! Ολα πανε πολυ καλά και μου φαινεται φυσιολογικοτατος ο μπεμπακος σου σε βάρος! Λιγο εμεινε! ❤❤❤

Εγω ακόμα δεν εχω αρχισει να αγχώνομαι για τον τοκετό.... Στις 11.8 έχω ραντεβού με τη γιατρό μου, εχω λιγη αγωνια να δω ποσο βαρος πηρε η μπουμπου μου σε 1.5 εβδομαδα αλλα θα δουμε! Επισης, επιτελους τωρα που σταματησα τη δουλειά κανουμε τις τελευταιες εργασιες στο σπιτι (και το δωματιο της μικρης) πριν την αφιξη της και ανυπομονώ να μπουν ολα στη θεση τους! Και περιμενω και το καροτσι αυτην ή την αλλη εβδομαδα και κλεισαμε!

Οσο για την επισκληριδιο που συζητάτε @Roula2410, εμενα και η ιδια η γιατρος μου μου το ειπε πριν καν της το ζητήσω. Θεωρητικά παω για φυσιολογικο τοκετο με επισκληριδιο εκτος απροοπτου φυσικα! Δεν είναι τίποτα, ουτε αναπηρη μενεις ουτε αποκτας ψυχολογικά προβληματα (το εχω ακουσει και αυτο), αλλα φυσικά η καθε γυναικα επιλεγει αυτο που θεωρει καλυτερο!

Ευχομαι ολα να πανε καλα για ολες μας !!!!🙏🙏🙏❤❤❤

Καλημέρα!

Ναι μια χαρά είναι!! Του έκαναν καλό οι διακοπές έτρωγε καλά μου είπε ο γιατρός 😂

Κι εγώ πιο πριν ανυπομονούσα, αλλά τώρα που πλησιάζει ο καιρός τα σκέφτομαι όλα κ φοβάμαι..πιο πολύ με αυτό το ξαφνικό που θα αρχίσουν οι πόνοι ή θα σπάσουν τα νερά..κ μετά όλη η διαδικασία μου φαίνεται πολύ επίπονη...αλλά θα χουμε το μπέμπη μας μετά κ θα ναι ωραία 😍

Άντε να πας να μας πεις 😍 Πόσο θα σαι τότε; Κι εγώ θα πάω 12 μάλλον, θα μαι 37 τότε ακριβώς να δούμε τι θα μας πει!! Μην αγχώνεσαι καλέ τα μωράκια μας το παίρνουν το βάρος τους όποτε θέλουν αυτά χαχα.. Γιατί σε 1μιση εβδομάδα; Είχες ξαναπάει τώρα κοντά;

Άντε να σας έρθει κ το καρότσι να τελειώσετε κ το δωμάτιο να τα’χετε όλα έτοιμα 😊 Πώς νιώθεις τώρα που δε δουλεύεις; 

Εγώ έχω πλύνει όλα του μωρού αλλά δεν τα’χω σιδερώσει..και δεν έχω φτιάξει βαλίτσα επίσης. Μου λείπει ακόμα να πάρω νυχτικιά, φορμάκια για το μωρό και σερβιέτες. Θα τα κάνω κι αυτά τώρα αυτές τις μέρες, γιατί μπαίνω 37η αύριο να τα’χω έτοιμα! Αλλά δε ξέρω φορμάκι για το μωρό να πάρω μέχρι 1μηνός ή 1-3; Αυτό με προβληματίζει γιατί δε ξέρω κ πόσα εκατοστά θα γεννηθεί!

Κι εγώ φυσιολογικά με επισκληρίδιο θα πάω μάλλον...θα δούμε!! Όπως κ να γεννήσουμε θα έχουμε τα μωράκια μας στο τέλος κ αυτό έχει σημασία 🥰🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Τελεια κορίτσι μου!!!δεν έχεις πολύ ακόμα  ούτε ένας μήνας δεν έμεινε 🥰🥰

εγω έχω ραντεβού την άλλη  Τετάρτη  θα είμαι 35+1 και τώρα αρχίζω να έχω και εγώ αγωνία με την καλή έννοια 
😍

28 μέρες μέχρι την ΠΗΤ 😍 Και ακόμα λιγότερο αν βγει λίγες μέρες νωρίτερα 😍 Πωπω πολύ λίγο μου φαίνεται...μετράμε αντίστροφα τώρα 😍😍😍

Την άλλη Τετάρτη θα πάω κι εγώ μάλλον, μαζί θα πάμε τέλεια 😍 θα είμαι 37εβδ τότε, εκτός αν πάω Πέμπτη θα είμαι 37+1...άντε να δούμε τι θα μου πει 😍 Ο μικρούλης μου, ελπίζω να προετοιμάζεται να μας έρθει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Αντε αντε τελειωνεις εσυ!! Τελειος ο μπεμπης και στα κιλα του, και ετοιμος αντρας ετσι; 😄😄😄😍😍

Ναι 😍 28 κ σήμερα 😄

Μια χαρά ναι άντρακλας με τα όλα του!! Χαχαχα 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Efi30 είπε:

Ναι εδω στην Κρητη το εχουμε και δινουμε κ μπομπονιερακια στο μαιευτηριο αντι για σκετα κουφετα! 

Με τη μικρη δεν εχω χρονο ουτε να το σκεφτω οτι ειμαι εγκυος! 😀😀😀 τι να κανω που ειναι η πρωτη μου μεγαλη αγαπη και δεν μπορω να την παραμελω!! 🥰🥰🥰

Μαμά και κόρη ξεχωριστή αγάπη μια παροιμία  λέει της καλομάνας το παιδί το πρώτο ναναι κόρη αν και το φύλο δεν έχει σημασία ότι και να είναι το λατρεύεις!!!

εμεις σκεφτήκαμε να κάνουμε ευχαριστήριες  καρτούλες με φωτογραφίες τις μπέμπας και να τις στειλουμε στους πολύ κοντινούς!!αλλα  αυτό που λες είναι τέλειο για όλους τους επισκέπτες  που θα έρθουν σπίτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Roula2410 είπε:

Και εγω κοριτσια σημερα μπήκα στην 34 εβδομαδα και εχουμε αυριο ραντεβου στο γιατρο.... Και εγω φτιάχνω το δωματιο της μπουμπους μ.... Κοριτσια μονο εγω δεν την παλεύω με την ζεστη η το εχουμε ολες???  Νιωθω λες και δεν μπορώ να κατσω πολυ ωρα όρθια.... Ποιες κοπέλες ειναι απο κρητη?  Εγω μένω χανια

Εμεις είμαστε μαζί εγώ σήμερα είμαι 34+1 🌸

και εγώ δεν την παλεύω με την ζέστη αν και ζω στην Γερμανία αλλά και πάλι και εδώ έχουμε κάτι 35αρια και δεν παλεύετε εντωμεταξύ παρατηρώ ότι όταν έχει πολύ ζέστη και η μικρή είναι πιο ήσυχη σαν να ζεσταίνετε και αυτή 🙈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Εμεις είμαστε μαζί εγώ σήμερα είμαι 34+1 🌸

και εγ κιώ δεν την παλεύω με την ζέστη αν και ζω στην Γερμανία αλλά και πάλι και εδώ έχουμε κάτι 35αρια και δεν παλεύετε εντωμεταξύ παρατηρώ ότι όταν έχει πολύ ζέστη και η μικρή είναι πιο ήσυχη σαν να ζεσταίνετε και αυτή 🙈 

Εμενα μπορω να πω οτι στριφογυρίζει συνεχεια........ Και εχω και προβλημα με τον υπνο δεν βολεύομαι και ολο γυρίζει.... Περασε ο καιρός γρηγορα.... Πλησιάζουμε.... Εδω εκτος απο τον αντρα μ δεν αφήνουν κανεναν αλλον στην κλινική μας ειπαν.... Εγω βεβαια θα παρω μερικα μου μπουνιερακια για το καλο στην κλινική... Καο τα αλλα σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Ναι εδω στην Κρητη το εχουμε και δινουμε κ μπομπονιερακια στο μαιευτηριο αντι για σκετα κουφετα! 

Με τη μικρη δεν εχω χρονο ουτε να το σκεφτω οτι ειμαι εγκυος! 😀😀😀 τι να κανω που ειναι η πρωτη μου μεγαλη αγαπη και δεν μπορω να την παραμελω!! 🥰🥰🥰

Τι γλυκοοοο.... Μια χαρουλα!!! Σου γεμιζει όμορφα το χρόνο η μπουμπου!!!! 💕🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Και εγω κοριτσια σημερα μπήκα στην 34 εβδομαδα και εχουμε αυριο ραντεβου στο γιατρο.... Και εγω φτιάχνω το δωματιο της μπουμπους μ.... Κοριτσια μονο εγω δεν την παλεύω με την ζεστη η το εχουμε ολες???  Νιωθω λες και δεν μπορώ να κατσω πολυ ωρα όρθια.... Ποιες κοπέλες ειναι απο κρητη?  Εγω μένω χανια

Αντε ωραία κ εσυ, πλησιαζεις!!!!! Η ζέστη δεν παλευεται!!! Εγώ είμαι Ανατολικη Αττικη και είναι λίγο καλυτερα απο αποψη ζέστης σε σχέση με την Αθήνα, αλλά υπάρχουν μέρες που ανοίγω το air-condition από τη μια το μεσημέρι.... Όποτε, δεν είσαι η μόνη!!! Και μια φίλη μου που  είναι στην αρχή της εγκυμοσυνης φαντάσου (3 μηνών) είναι όλη την ώρα κάτω από τον κλιματισμό!!!! Υπομονή 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!

Ναι μια χαρά είναι!! Του έκαναν καλό οι διακοπές έτρωγε καλά μου είπε ο γιατρός 😂

Κι εγώ πιο πριν ανυπομονούσα, αλλά τώρα που πλησιάζει ο καιρός τα σκέφτομαι όλα κ φοβάμαι..πιο πολύ με αυτό το ξαφνικό που θα αρχίσουν οι πόνοι ή θα σπάσουν τα νερά..κ μετά όλη η διαδικασία μου φαίνεται πολύ επίπονη...αλλά θα χουμε το μπέμπη μας μετά κ θα ναι ωραία 😍

Άντε να πας να μας πεις 😍 Πόσο θα σαι τότε; Κι εγώ θα πάω 12 μάλλον, θα μαι 37 τότε ακριβώς να δούμε τι θα μας πει!! Μην αγχώνεσαι καλέ τα μωράκια μας το παίρνουν το βάρος τους όποτε θέλουν αυτά χαχα.. Γιατί σε 1μιση εβδομάδα; Είχες ξαναπάει τώρα κοντά;

Άντε να σας έρθει κ το καρότσι να τελειώσετε κ το δωμάτιο να τα’χετε όλα έτοιμα 😊 Πώς νιώθεις τώρα που δε δουλεύεις; 

Εγώ έχω πλύνει όλα του μωρού αλλά δεν τα’χω σιδερώσει..και δεν έχω φτιάξει βαλίτσα επίσης. Μου λείπει ακόμα να πάρω νυχτικιά, φορμάκια για το μωρό και σερβιέτες. Θα τα κάνω κι αυτά τώρα αυτές τις μέρες, γιατί μπαίνω 37η αύριο να τα’χω έτοιμα! Αλλά δε ξέρω φορμάκι για το μωρό να πάρω μέχρι 1μηνός ή 1-3; Αυτό με προβληματίζει γιατί δε ξέρω κ πόσα εκατοστά θα γεννηθεί!

Κι εγώ φυσιολογικά με επισκληρίδιο θα πάω μάλλον...θα δούμε!! Όπως κ να γεννήσουμε θα έχουμε τα μωράκια μας στο τέλος κ αυτό έχει σημασία 🥰🤗

Η πωλητρια στο orche.. ra μου είπε να μην παρω καθόλου ρουχα 1 μηνα,γιατι.μολις γεννηθεί λέει θα παω σε μια εβδομαδα να παρω 1-3...και οι δυο φίλες μου τα ίδια μου είπαν 1-3 να παρω μόνο!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Η πωλητρια στο orche.. ra μου είπε να μην παρω καθόλου ρουχα 1 μηνα,γιατι.μολις γεννηθεί λέει θα παω σε μια εβδομαδα να παρω 1-3...και οι δυο φίλες μου τα ίδια μου είπαν 1-3 να παρω μόνο!!! 😘😘😘

Ναι αλλά όταν θα γεννηθεί θα του κάνουν τα 1-3;; Αυτό αναρωτιέμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Και εγω κοριτσια σημερα μπήκα στην 34 εβδομαδα και εχουμε αυριο ραντεβου στο γιατρο.... Και εγω φτιάχνω το δωματιο της μπουμπους μ.... Κοριτσια μονο εγω δεν την παλεύω με την ζεστη η το εχουμε ολες???  Νιωθω λες και δεν μπορώ να κατσω πολυ ωρα όρθια.... Ποιες κοπέλες ειναι απο κρητη?  Εγω μένω χανια

Κι εγω Κρήτη (Όχι Χανιά) και γενικοτερα δεν την αντεχω την ζεστη ποσο μαλλον τωρα! Αλλα τι να κανω, κανω ξερο κουραγιο 🤣🤣🤣

@Princess28

Στις 11.8 θα ειμαι 33 εβδ κ 4ημ!Ναι εκανα στις 30.7 το ντομπλερ!

Νιωθω υπεροχα, ειχα αναγκη το διάλειμμα να σου πω την αληθεια!

Οσον αφορα τα φορμακια εγω της πηρα για 1 μηνός ενα σετ με 5 φορμακια μονο για το μεαιυτηριο. Ολα τα αλλα τα εχω παρει 1-3! 

Κι εγω αυριο θα τα βαλω στη βαλιτσα τα πράγματα!! ❤❤❤

 

@Efi30

Κι εγω βρηκα κατι ωραια μπομπονιερακια για κερασμα και θα παρω αυριο να συνεννοηθω.... Απλα δε ξερω ποσα να πάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κι εγω Κρήτη (Όχι Χανιά) και γενικοτερα δεν την αντεχω την ζεστη ποσο μαλλον τωρα! Αλλα τι να κανω, κανω ξερο κουραγιο 🤣🤣🤣

@Princess28

Στις 11.8 θα ειμαι 33 εβδ κ 4ημ!Ναι εκανα στις 30.7 το ντομπλερ!

Νιωθω υπεροχα, ειχα αναγκη το διάλειμμα να σου πω την αληθεια!

Οσον αφορα τα φορμακια εγω της πηρα για 1 μηνός ενα σετ με 5 φορμακια μονο για το μεαιυτηριο. Ολα τα αλλα τα εχω παρει 1-3! 

Κι εγω αυριο θα τα βαλω στη βαλιτσα τα πράγματα!! ❤❤❤

@Efi30

Κι εγω βρηκα κατι ωραια μπομπονιερακια για κερασμα και θα παρω αυριο να συνεννοηθω.... Απλα δε ξερω ποσα να πάρω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Πείτε μου σας παρακαλω οι αγοραμανούλες γιατί ο διαβητολογος με τρομαξε λίγο με το μωρό... Ακριβώς 32 εβδομάδων ήταν 2.200 και στο doopler(31+1 ) ήταν 1.700 και φάνηκε στο διαβητολογο μεγάλο επειδή ήταν λέει στην 77η θέση βάσει ντοπλερ.... 

Κατά τον γυναικολόγο κ τον έμβρυολόγο είναι μια χαρά... 

Είναι πολλα τα κιλά;;

Αγάπη μην αγχώνεσαι!! Αυτά αρχικά είναι στο περίπου...κατα δεύτερον τα μωράκια κάνουν άλματα ανάπτυξης και μπορεί ένα διάστημα να μην παίρνει πολύ βάρος και ένα άλλο διάστημα να το παίρνει όλο μαζεμένο...αφού ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολόγος σου λένε ότι είναι μια χαρά τότε μην αγχώνεσαι. Αν είναι κάτι θα στο πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Και εγω κοριτσια σημερα μπήκα στην 34 εβδομαδα και εχουμε αυριο ραντεβου στο γιατρο.... Και εγω φτιάχνω το δωματιο της μπουμπους μ.... Κοριτσια μονο εγω δεν την παλεύω με την ζεστη η το εχουμε ολες???  Νιωθω λες και δεν μπορώ να κατσω πολυ ωρα όρθια.... Ποιες κοπέλες ειναι απο κρητη?  Εγω μένω χανια

Έχει πολύ ζέστη όντως, κ εγώ με αιρκοντισιον τη βγάζω!!

Να μας πεις αύριο τα νέα σου απ’το γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...