Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΑΝΕΙΚΑ ΩΑΡΙΑ


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια μου  μετά απο αρκετές προσπάθειες με φυσικούς κύκλους  με διεγέρσεις και μια προσπάθεια  αποτυχημένη με δανεικά ωάρια αποφάσισα να συνεχίσω ξανά με δανεικά ωάρια λόγω της πρόωρης γυρανσης ωοθηκών και επαναλαμβανόμενων αποτυχημένων προσπαθειών με τα δικά μου υπήρξαν ωάρια που δεν καταφέρνει να γονιμοποιήθουν και αλλά που συνέχισαν αλλά δεν υπήρξε εμφύτευση 1φορα ένα μου έδωσε θετική χοριακη στις 10πεοσπαθειες αλλά και αυτό  δεν συνέχισε και έτσι κατέληξα να συνεχίσω με τα δανεικά .Κάποια με εμπειρία ανάλογη ;Και ποσά ωάρια πήρατε ;Μοιράζονται σε δυο γυναίκες ;Εγώ είμαι σε αναμονή για δότρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημερα κορίτσια μου  μετά απο αρκετές προσπάθειες με φυσικούς κύκλους  με διεγέρσεις και μια προσπάθεια  αποτυχημένη με δανεικά ωάρια αποφάσισα να συνεχίσω ξανά με δανεικά ωάρια λόγω της πρόωρης γυρανσης ωοθηκών και επαναλαμβανόμενων αποτυχημένων προσπαθειών με τα δικά μου υπήρξαν ωάρια που δεν καταφέρνει να γονιμοποιήθουν και αλλά που συνέχισαν αλλά δεν υπήρξε εμφύτευση 1φορα ένα μου έδωσε θετική χοριακη στις 10πεοσπαθειες αλλά και αυτό  δεν συνέχισε και έτσι κατέληξα να συνεχίσω με τα δανεικά .Κάποια με εμπειρία ανάλογη ;Και ποσά ωάρια πήρατε ;Μοιράζονται σε δυο γυναίκες ;Εγώ είμαι σε αναμονή για δότρια.

κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία! Πως βρήκες την πρόωρη γήρανση, έκανες κάποια εξέταση; εγώ έκανα μία προληπτικά επειδή έχω χαμηλή ΑΜΗ αλλά μου βγήκε καλή και δεν έδειξε κάτι.

Αν θυμάμαι καλά είσαι κάτω των 35 και προσπαθείς από τα 25; Επίσης η προσπάθεια με τα δανεικά γιατί απέτυχε; σου έδωσαν κάποια εξήγηση; Εμπειρία με δανεικά έχει η @Taggeris Σου εύχομαι πραγματικά ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημερα κορίτσια μου  μετά απο αρκετές προσπάθειες με φυσικούς κύκλους  με διεγέρσεις και μια προσπάθεια  αποτυχημένη με δανεικά ωάρια αποφάσισα να συνεχίσω ξανά με δανεικά ωάρια λόγω της πρόωρης γυρανσης ωοθηκών και επαναλαμβανόμενων αποτυχημένων προσπαθειών με τα δικά μου υπήρξαν ωάρια που δεν καταφέρνει να γονιμοποιήθουν και αλλά που συνέχισαν αλλά δεν υπήρξε εμφύτευση 1φορα ένα μου έδωσε θετική χοριακη στις 10πεοσπαθειες αλλά και αυτό  δεν συνέχισε και έτσι κατέληξα να συνεχίσω με τα δανεικά .Κάποια με εμπειρία ανάλογη ;Και ποσά ωάρια πήρατε ;Μοιράζονται σε δυο γυναίκες ;Εγώ είμαι σε αναμονή για δότρια.

Εμένα η δότρια μου έδωσε 9 ωάρια προχώρησαν τα 6. Έβαλα 2 τρίτης ημέρας άριστα βιοχημική. Στη δεύτερη πάλι 2 τρίτης ημέρας βιοχημική. Τα τελευταία 2 τα ξεπάγωσα προχώρησαν βλαστοκύστες τα βάλαμε και τίποτα... Ζήτα δότρια όσο το δυνατόν μικρότερη κάτω των 25. Επίσης τα έμβρυα να τα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες γιατί δείχνουν καλύτερα τη δυναμική τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @karenμου! Κι εγώ σε αναμονή για δοτρια είμαι. Η δοτριες απ'την νομοθεσία επιτρέπεται να είναι έως 35 ετών. Εννοείται ότι τα κέντρα προτιμούν κάτω των 30. Μας είπαν ότι ομέσος όρος ηλικίας για το κέντρο τους πέρυσι ήταν 26.. επίσης μας είπαν ότι αν η δοτρια δώσει λιγότερα από 7-8 ωάρια την σταματάνε. Εννοείται τα γονιμοποιημένα τα αφήνουν να γίνουν βλαστοκυστες. Αν καταλήξεις με μια στο τέλος, πράγμα απίθανο, επιλέγεις αν θέλεις να την βάλεις, αλλά σε κάθε περίπτωση σου ψάχνουν άλλη δοτρια και επιβαρύνεσαι μόνο με τα φάρμακα... Αν μοιράζουν τα ωάρια σε δύο κοπέλες μπορείς ίσως να το καταλάβεις από τα ωάρια. Αν είναι κάτω από 4 υπάρχει θέματακι... Εύχομαι να βρεθεί μια κοπέλα να μας δώσει γερά ωάρια , να γίνουν όμορφες βλαστοκυστες και να μας δώσουν στρουμπουλα μωράκια!!! Ότι χρειαστείς μιλάμε..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την υδροσαλπιγγα δεν την είχα βγάλει τοτε, μόλις την εβγαλα στην επόμενη προσπάθεια είχα εμφύτευση, δυο μου εμειναν απο δοτρια δεν περπατησαν γιατί δεν ταίριαζε με το σπέρμα τα οποία και αυτά δεν ηταν και τα καλυτερα.Τα δικά μου από οτι εχουν αποδείξει δεν γίνεται τίποτε και δεν θελλω να παρω αλλα φαρμακα. Και εμενα βλαστοκυστες ειπε θα τα βαλουμε. Εγω να πω και την αλήθεια ποιος ξερεις τι παιρνουν απο ποιες τα παιρνουν τι ιστορικό εχουν ηλικια κλπ ενας Θεος γνωρίζει και έχουν κάνει και εξετάσεις οι οποίες δεν ειναι και φθηνές εχω τις αμφιβολίες μου δεν εχουμε δει και λιγα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Την υδροσαλπιγγα δεν την είχα βγάλει τοτε, μόλις την εβγαλα στην επόμενη προσπάθεια είχα εμφύτευση, δυο μου εμειναν απο δοτρια δεν περπατησαν γιατί δεν ταίριαζε με το σπέρμα τα οποία και αυτά δεν ηταν και τα καλυτερα.Τα δικά μου από οτι εχουν αποδείξει δεν γίνεται τίποτε και δεν θελλω να παρω αλλα φαρμακα. Και εμενα βλαστοκυστες ειπε θα τα βαλουμε. Εγω να πω και την αλήθεια ποιος ξερεις τι παιρνουν απο ποιες τα παιρνουν τι ιστορικό εχουν ηλικια κλπ ενας Θεος γνωρίζει και έχουν κάνει και εξετάσεις οι οποίες δεν ειναι και φθηνές εχω τις αμφιβολίες μου δεν εχουμε δει και λιγα. 

Καρεν επειδή το έκανε μια γνωστή μου το συζητούσα με το γιατρό μου. Σκέφτηκα ότι ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί γιατί να μην γνωρίζω; μου ειπε.λοιπόν ότι ο.ίδιος τις συναντά τις δότριες για να ξέρει τι ειναι. Επειδή σκέφτηκα ακριβώς ο,τι κ εσυ,μου απάντησε ότι είναι νέες, φοιτήτριες κυρίως που έχουν ανάγκη τα χρήματα. Μάλιστα μου ελεγε ότι το επίπεδο εμφανισιακα έχει ανέβει κ είναι πολύ νέες. Κ ο ίδιος δλδ έλεγε με έκπληξη πόσο έχει αλλάξει το προφίλ των γυναικών που δίνουν... Έτσι μου είπε, έτσι σου λέω! Ο δικός μου ειναι σε μεγάλο νοσοκομείο αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν έχει σημασία... 

Ρε συ αφού είχες υδροσαλπιγγα πως είσαι σίγουρη οτι φταίνε τα ωάρια; εχω ακούσει οτι εκκρίνει τοξικό υγρό οπότε λογικό δεν είναι που δεν έπιανες; γι'αυτό σε ρωτάω πως επιβεβαίωσαν την πρόωρη γήρανση... Καλή επιτυχία σε ο,τι αποφασίσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καρεν επειδή το έκανε μια γνωστή μου το συζητούσα με το γιατρό μου. Σκέφτηκα ότι ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί γιατί να μην γνωρίζω; μου ειπε.λοιπόν ότι ο.ίδιος τις συναντά τις δότριες για να ξέρει τι ειναι. Επειδή σκέφτηκα ακριβώς ο,τι κ εσυ,μου απάντησε ότι είναι νέες, φοιτήτριες κυρίως που έχουν ανάγκη τα χρήματα. Μάλιστα μου ελεγε ότι το επίπεδο εμφανισιακα έχει ανέβει κ είναι πολύ νέες. Κ ο ίδιος δλδ έλεγε με έκπληξη πόσο έχει αλλάξει το προφίλ των γυναικών που δίνουν... Έτσι μου είπε, έτσι σου λέω! Ο δικός μου ειναι σε μεγάλο νοσοκομείο αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν έχει σημασία... 

Ρε συ αφού είχες υδροσαλπιγγα πως είσαι σίγουρη οτι φταίνε τα ωάρια; εχω ακούσει οτι εκκρίνει τοξικό υγρό οπότε λογικό δεν είναι που δεν έπιανες; γι'αυτό σε ρωτάω πως επιβεβαίωσαν την πρόωρη γήρανση... Καλή επιτυχία σε ο,τι αποφασίσεις!

Καλημερα εγώ δεν πολύ εμπιστεύομαι το χρήμα είναι γλυκό .Και ο κύκλος όσο πάει λιγοστεύει ωάρια ποτέ δεν κατάφερα να πάρω πάνω από δυο με πάνω από 3.600 μονάδες κάθε φορά και πολλές φορές δεν γονιμοποιήθηκαν έχασα και φυσικούς το οποίο δεν μεγάλωνε όσο θέλαμε και αυτά τα δυο που δώσανε εμφύτευση δεν περπάτησαν περιμένω και τη βιοψία τι θα δείξει .Τοσες προσπάθειες και με ένα άντε στις καλύτερες δυο και ηλικία 26 και είμαι 32 τι να περιμένω από τα δικά μου;Ποτέ θα πετύχω αυτό το ενα το καλό; Ναι η υδροσαλπιγγα μόλυνε την μήτρα κι δεν άφηνε να γίνει εμφύτευση μόλις αφαιρέθηκε αμέσως έμεινα .Αμα ήμουν πιο πριν θα το πάλευα με τα δικά μου τώρα όχι.Να μπαίνω σε όλη τη διαδικασία με φάρμακα ωοληψιες για να πάρω τι ένα δυο δεν αξίζει και φυσικό πάλι να πάρεις ένα και αν θα επιβιώσει και είναι και λεφτά στη δότρια τουλάχιστον θα πάρεις ένα νούμερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 10:53 ΠΜ, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα @karenμου! Κι εγώ σε αναμονή για δοτρια είμαι. Η δοτριες απ'την νομοθεσία επιτρέπεται να είναι έως 35 ετών. Εννοείται ότι τα κέντρα προτιμούν κάτω των 30. Μας είπαν ότι ομέσος όρος ηλικίας για το κέντρο τους πέρυσι ήταν 26.. επίσης μας είπαν ότι αν η δοτρια δώσει λιγότερα από 7-8 ωάρια την σταματάνε. Εννοείται τα γονιμοποιημένα τα αφήνουν να γίνουν βλαστοκυστες. Αν καταλήξεις με μια στο τέλος, πράγμα απίθανο, επιλέγεις αν θέλεις να την βάλεις, αλλά σε κάθε περίπτωση σου ψάχνουν άλλη δοτρια και επιβαρύνεσαι μόνο με τα φάρμακα... Αν μοιράζουν τα ωάρια σε δύο κοπέλες μπορείς ίσως να το καταλάβεις από τα ωάρια. Αν είναι κάτω από 4 υπάρχει θέματακι... Εύχομαι να βρεθεί μια κοπέλα να μας δώσει γερά ωάρια , να γίνουν όμορφες βλαστοκυστες και να μας δώσουν στρουμπουλα μωράκια!!! Ότι χρειαστείς μιλάμε..

 

Καλημερα με το καλό φίλη μου!Ολοι λένε τι κάνουνε στα αλήθεια κανείς μας δεν γνωρίζει.Ποσο καιρό περιμένεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Καλημερα με το καλό φίλη μου!Ολοι λένε τι κάνουνε στα αλήθεια κανείς μας δεν γνωρίζει.Ποσο καιρό περιμένεις ;

Πόσο δίκιο έχεις!! Τώρα ξεκίνησα. 4-6 μήνες λένε.. ίσως και πιο νωρίς! Μακάρι όλα να πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Πόσο δίκιο έχεις!! Τώρα ξεκίνησα. 4-6 μήνες λένε.. ίσως και πιο νωρίς! Μακάρι όλα να πάνε καλά

Τοσο πολύ ;Εγω αμεσως στο μηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η karen είπε:

Τοσο πολύ ;Εγω αμεσως στο μηνα. 

Τόσο γρήγορα? Τι στο καλό, έχουν βάση δεδομένων? Και αν βρεθεί, αλλά εγώ κρίνω ότι θέλω μικρότερη, πάλι αναμονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen δεν τα ήξερα όλα αυτά, έχεις δίκιο που προχωράς έτσι! Το παιδάκι αυτό θα γεννηθεί από σένα και είναι δικό σου, τέλος! Κ γω το έχω σκεφτεί πάντως ότι αν δω ότι για κάποιο λόγο δεν μπορώ να δώσω υγιές μωρό με τα δικά μου θα το έκανα. Αρκεί όπως λέτε να βρισκόταν η κατάλληλη. Απλά ρε παιδί μου σε μένα λέω ότι το άργησα κ έχω ένα μέρος της ευθύνης, εσύ ξεκίνησες μικρό κορίτσι... πραγματικά αυτά είναι από τα άδικα της φύσης. Όμως τώρα ήρθε η σειρά σου να χαμογελάσεις!

Εύχομαι και σε σένα κ στη @jazz καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 7:16 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Καλημερα κορίτσια μου  μετά απο αρκετές προσπάθειες με φυσικούς κύκλους  με διεγέρσεις και μια προσπάθεια  αποτυχημένη με δανεικά ωάρια αποφάσισα να συνεχίσω ξανά με δανεικά ωάρια λόγω της πρόωρης γυρανσης ωοθηκών και επαναλαμβανόμενων αποτυχημένων προσπαθειών με τα δικά μου υπήρξαν ωάρια που δεν καταφέρνει να γονιμοποιήθουν και αλλά που συνέχισαν αλλά δεν υπήρξε εμφύτευση 1φορα ένα μου έδωσε θετική χοριακη στις 10πεοσπαθειες αλλά και αυτό  δεν συνέχισε και έτσι κατέληξα να συνεχίσω με τα δανεικά .Κάποια με εμπειρία ανάλογη ;Και ποσά ωάρια πήρατε ;Μοιράζονται σε δυο γυναίκες ;Εγώ είμαι σε αναμονή για δότρια.

Καλησπέρα. Στα 35 μου ξεκίνησα τις προσπάθειες, πρώτα με σπερματέγχυση και μετά με τα γνωστά πρωτόκολλα διέγερσης ωοθηκών. Το αποτέλεσμα άκρως απογοητευτικό λόγω πτωχής ανταπόκρισης. Πολύ χαμηλή ΑΜΗ και κατά συνέπεια κακής ποιότητας ωάρια. Οι προσπάθειες συνεχίστηκαν με φυσικούς κύκλους. Όλες αποτυχημένες, συνολικά πάνω από 10. Τον Οκτώβριο μπήκαμε στην αναμονή για δανεικά. Τον Δεκέμβριο έκανα εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκύστες και τώρα είμαι έγκυος στην 7η εβδομάδα. Η δότρια, ετών 26, έκανε 11 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 6 και προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 2. Έπιασαν και τα 2 και περιμένω δίδυμα. Στο κέντρο που πήγα όλα τα ωάρια τα παίρνει μία λήπτρια, δεν μοιράζονται. Επίσης, η εμβρυομεταφορά γίνεται σε στάδιο βλαστοκύστης, όχι νωρίτερα.Στην πρώτη προσπάθεια που έκανες πόσα σου έβαλαν και σε τι στάδιο (με τα δανεικά εννοώ)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Marvel20 είπε:

. Τον Δεκέμβριο έκανα εμβρυομεταφορά με 2 βλαστοκύστες και τώρα είμαι έγκυος στην 7η εβδομάδα. Η δότρια, ετών 26, έκανε 11 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 6 και προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 2. Έπιασαν και τα 2 και περιμένω δίδυμα. Στο κέντρο που πήγα όλα τα ωάρια τα παίρνει μία λήπτρια, δεν μοιράζονται. 

Με το καλο τα μωράκια σου!! Από 11 να γονιμοποιηθουν μόνο 6 βλαστοκυστες και να μείνουν μόνο 2 είναι πολύ χαμηλο ποσοστό!!! Για 26 ετών δοτρια! Εγώ στα 45 εδωσα 9 ωάρια, τα 6 βλαστοκυστες και έμειναν οι 3.. βέβαια το αποτέλεσμα μετράει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Με το καλο τα μωράκια σου!! Από 11 να γονιμοποιηθουν μόνο 6 βλαστοκυστες και να μείνουν μόνο 2 είναι πολύ χαμηλο ποσοστό!!! Για 26 ετών δοτρια! Εγώ στα 45 εδωσα 9 ωάρια, τα 6 βλαστοκυστες και έμειναν οι 3.. βέβαια το αποτέλεσμα μετράει...

Συγνώμη αλλά αν δίνεις τόσα πολλά ωάρια κ μάλιστα φτάνουν σε βλαστοκύστες, σου έδωσαν κάποια εξήγηση για την αποτυχία εμφύτευσης; μοιάζουν πολύ καλά τα νούμερα που λες κ πραγματικά μου κάνει εντύπωση! τι εννοείς έγιναν 6 βλαστοκύστες αλλά έμειναν οι 3; οι άλλες 3 τι απέγιναν δλδ;

Θα συμφωνήσω πάντως ότι για 26 χρονών δότρια μοιάζει πολύ χαμηλό κυρίως το ποσοστό γονιμοποίησης, σαν να μην ήταν ώριμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Συγνώμη αλλά αν δίνεις τόσα πολλά ωάρια κ μάλιστα φτάνουν σε βλαστοκύστες, σου έδωσαν κάποια εξήγηση για την αποτυχία εμφύτευσης; μοιάζουν πολύ καλά τα νούμερα που λες κ πραγματικά μου κάνει εντύπωση! τι εννοείς έγιναν 6 βλαστοκύστες αλλά έμειναν οι 3; οι άλλες 3 τι απέγιναν δλδ;

Θα συμφωνήσω πάντως ότι για 26 χρονών δότρια μοιάζει πολύ χαμηλό κυρίως το ποσοστό γονιμοποίησης, σαν να μην ήταν ώριμα. 

@Tokyo σε αποτυχιες εμφυτευσης λενε οτι ισως φταιει το περιβαλλον της μητρας και αν εχει τσεκαριστει αυτο τοτε πιθανοτατα τα εμβρυα να εχουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες, οσο πιο μεγαλη η ηλικια της γυνσικας η η κατασταση των ωοθηκων τοσο πιο πιθανο να εχει εμβρυα με χρωμοσωμικες δυστυχως. Το οτι φτανει ενα εμβρυο βλαστοκυστη μας δειχνει τη δυναμικη του αλλα μεχρι εκει, την ποιοτητα του ως προς το αν ειναι παθολογικο η οχι δε μπορουμε να το γνωριζουμε απο πριν χωρις προεμφυτευτικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Tokyo σε αποτυχιες εμφυτευσης λενε οτι ισως φταιει το περιβαλλον της μητρας και αν εχει τσεκαριστει αυτο τοτε πιθανοτατα τα εμβρυα να εχουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες, οσο πιο μεγαλη η ηλικια της γυνσικας η η κατασταση των ωοθηκων τοσο πιο πιθανο να εχει εμβρυα με χρωμοσωμικες δυστυχως. Το οτι φτανει ενα εμβρυο βλαστοκυστη μας δειχνει τη δυναμικη του αλλα μεχρι εκει, την ποιοτητα του ως προς το αν ειναι παθολογικο η οχι δε μπορουμε να το γνωριζουμε απο πριν χωρις προεμφυτευτικο. 

Έχεις απόλυτο δίκιο...  κ μενα μου το είπαν αυτό! Εγώ δεν είμαι ούτε μικρή ούτε μεγάλη αλλά σκέφτομαι τον έλεγχο για να είμαι πιο ήσυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο...  κ μενα μου το είπαν αυτό! Εγώ δεν είμαι ούτε μικρή ούτε μεγάλη αλλά σκέφτομαι τον έλεγχο για να είμαι πιο ήσυχη...

Αν μπορει οικονομικα το ζευγαρι να ανταπεξελθει ειναι καλη λυση. Βεβαια στον προεμφυτευτικο η αληθεια ειναι οτι οσο πιο πολλα τοσο πιο καλα. Η βιοψια ειναι γυρω στο χιλιαρικο ειτε ειναι ενα εμβρυο προς ελεγχο ειτε ειναι 10.

 @jazz  @karen  φετος ειναι η χρονια σας! Το πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο...  κ μενα μου το είπαν αυτό! Εγώ δεν είμαι ούτε μικρή ούτε μεγάλη αλλά σκέφτομαι τον έλεγχο για να είμαι πιο ήσυχη...

Με κάλυψε το peacock ακι μου!! Ακριβώς επειδή είχα και την παλινδρομη στα 43 με φυσική σύλληψη αλλά οι  χρωμισωμικες ανωμαλίες σ αυτές τις ηλικίες είναι σε μεγάλο ποσοστό. Και δεν μπορώ να ψάχνω το ένα γερό έμβρυο, αν το βρω, κάνοντας συνέχεια διεγέρσεις και προεμφυτευτικους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

τι εννοείς έγιναν 6 βλαστοκύστες αλλά έμειναν οι 3; οι άλλες 3 τι απέγιναν δλδ;

Οι άλλες τρεις δεν είχαν την εικόνα που θέλαμε για εμβρυομεταφορα ή κατάψυξη.. όλες οι προσπάθειες σε δημόσιο νοσοκομείο όπου δεν υπάρχει η δυνατότητα προεμφυτευτικου και η εξήγηση πάντα η ηλικία. Στατιστικά στην ηλικία μου να προκύψει εγκυμοσύνη 5%, και να γεννηθεί μωρό κάτω από 1%... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...