Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Στην ουσια ειναι φακελακια με σκονη που τα διαλυω σε νερο κ τα πινω.

Κορίτσακι μου μην σε πάρει καθόλου από κάτω ,είσαι τέλεια από ότι είδα στις εξετάσεις ,οπότε δεν θα αργήσει να έρθει το νινι 😉 ,ααα αφού έχεις θρομβοφιλια να κάνεις τεστ από την πρώτη μέρα καθυστερήσης !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια πήρα τη χοριακή μου! 1778!! Πώς σας φαίνεται το νούμερο;; Είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης, δηλ. 4εβδ και 2ημ.

Είναι τεεεελεια η χοριακη σου κουκλάκι μου ,μπραβοοοοο πάμε για να δούμε μωρό :-):-):-) ελπίζω να έχει ς δίδυμα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Αυτο ειναι.Μου το εδωσε ο γιατρος για να ρυθμισω τον κυκλο μου αφου δεν μπορω να παρω αντισυλληπτικα λογω θρομβοφιλιας.

20200102_182953.jpg

Ωραία! Δεν ήξερα ότι αν έχεις θρομβοφιλια δεν μπορείς να πάρεις αντισυλληπτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ωραία! Δεν ήξερα ότι αν έχεις θρομβοφιλια δεν μπορείς να πάρεις αντισυλληπτικά.

Οχι μονο αντισυλληπτικα,γενικοτερα ορμονες δεν κανει να παρεις.Χαιρομαι που το ξερω κ μπορω να προφυλαχθω κ να μην εχω αποβολες που να οφειλονται σε αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Kι εμάς έτσι μας είπε, παρα μέρα και την ημέρα που έχω να κάνουμε σερί κάθε μέρα 2-3 μέρες.

Δυστυχώς οι βάρδιες μας σκοτώνουν. Παίζει να βρεθούμε ίσα ίσα για μια-δυο ώρες το βράδυ με τον σύζυγο γίνεται να μην αγχωθείς;
Ειδικά την ερπόμενη ωορρηξία μου γύρω στις 15/1, εγώ είμαι πρωινή και ο σύζυγος απόγευμα. ΘΑ γυρίσει 11 παρά κι εγώ τότε θα αρχίσω να νυστάζω γιατί ξυπνάω αξημέρωτα.
Γκαντεμιά, δυο βδομάδες που καθόμαστε Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά έχω περίοδο..
Έχω αρκετά τεστάκια ωορρηξίας θα τα κάνω απο τη 12η μέρα... Εμείς θα κάνουμε έτσι κι αλλιώς πιο νωρίς μέρα παρα μέρα. 
Σκέψου να είμαστε πτώματα, εγώ να νυστάζω, ο σύζυγος να γυρνάει βράδυ κουρασμένος και να πρέπει ντε και καλά να έρθουμε σε επαφή. Αυτό είναι το πιο αγχωτικό πιστεύω!

Και γω αυτό θεωρώ το πιο αγχωτικό! Και μέχρι τώρα εγώ δεν δούλευα, αλλά ο άντρας μου δούλευε πολλές ώρες και δύσκολα ωράρια. Σχολουσε αργά το βράδυ και μπορεί νωρίς το πρωί να δούλευε ξανά. Πτώμα τις περισσότερες φορές. Τώρα αυτός πηγαίνει σε καπως πιο νορμάλ ωράρια αλλά ξεκινάω και γω δουλειά! Ραντεβού θα κλείνουμε!!! Αλλά θα βρούμε τον τρόπο, όπως τόσοι και τόσοι! Σίγουρα θα τον βρείτε και σεις!

Από τη μια σκέφτομαι ότι αυτό το τώρα πρέπει δημιουργεί "εκνευρισμό", αλλά από την άλλη, καλώς ή κακώς είναι πολύ συγκεκριμένες οι γόνιμες μέρες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμενα! 

Δε γράφω πολύ συστηματικά!μετά απον3μιση χρόνια προσπαθειων αρχές Σεπτέμβρη είδα το πρώτο θετικό τεστ εγκυμοσύνης! Αρχές Νοέμβρη μπήκα για αποξεση αφού μας παλινδρομησε! Ελπίζω αυτός.ο χρόνος επιτέλους να μας φέρει ένα μωράκι! 

Εύχομαι σε όλες μας να μας φέρει ένα μωράκι η κ παραπάνω! ;)

Μακάρι κορίτσι μου! Έχε πίστη και θα έρθει. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να χάνεις ένα μωρό που τόσο καιρό το περίμενες. Την δεύτερη φορά θα έρθει γρήγορα θα δεις. Εγώ δεν πίστεψα τον γιατρό όταν μου το είπε αλλά ευτυχώς έπεσε μέσα. Λογικά θα σου είπε να περιμένεις 3 μήνες; Άρα σε λίγο θα ξεκινήσεις πάλι τις προσπάθειες!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπες μου.... Λοιπον θελω να σας πω πως ειμαι παρα πολυ χαρούμενη.... Πηγα για την αυχενική κ το μωρακι μου ειναι τελεια χαρηκα παρα πολυ... Αντι για 12 ε και3 ημ ειμαι 13 κ 1ημ το μωρακι μ ειναι μεγαλυτερο...... Και ναιιιιι μου ειπε κοριτσακι εχωωωωω😍😍😍😍😍😍βεβαια οχι 100% αλλα; αυτο ειδε το ειδαμε κ εμεις ❤️❤️❤️❤️❤️❤️αχχχχχ πόσο χαίρομαι 😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμενα! 

Δε γράφω πολύ συστηματικά!μετά απον3μιση χρόνια προσπαθειων αρχές Σεπτέμβρη είδα το πρώτο θετικό τεστ εγκυμοσύνης! Αρχές Νοέμβρη μπήκα για αποξεση αφού μας παλινδρομησε! Ελπίζω αυτός.ο χρόνος επιτέλους να μας φέρει ένα μωράκι! 

Εύχομαι σε όλες μας να μας φέρει ένα μωράκι η κ παραπάνω! ;)

Σου εύχομαι γρήγορα ενα σπορακι κουκλα μου να εισαι αισιόδοξη κ ολα θα γινουν 😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια πήρα τη χοριακή μου! 1778!! Πώς σας φαίνεται το νούμερο;; Είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης, δηλ. 4εβδ και 2ημ.

Ειναι τελεια να μην φοβάσαι καθόλου ολα καλα θα πανε 😍 σου εύχομαι τα καλυτερα κ μια τελεια εγκυμοσύνη ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Σας στέλνω μπόλικη 👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻 Αύριο θα πάμε για να ακούσουμε καρδούλα και είμαι λίγο αγχωμένη ελπίζω όλα να πάνε καλά ♥️

Αχ ειναι οτι πιο όμορφο εχω ακούσει να μην εχεις άγχος ολα θα πανε μια χαρά κ θα δεις το μωρακι σου ειναι πολυ δυνατο❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ περιμένω να μου πεις πως ηταν💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεια σας αγαπες μου.... Λοιπον θελω να σας πω πως ειμαι παρα πολυ χαρούμενη.... Πηγα για την αυχενική κ το μωρακι μου ειναι τελεια χαρηκα παρα πολυ... Αντι για 12 ε και3 ημ ειμαι 13 κ 1ημ το μωρακι μ ειναι μεγαλυτερο...... Και ναιιιιι μου ειπε κοριτσακι εχωωωωω😍😍😍😍😍😍βεβαια οχι 100% αλλα; αυτο ειδε το ειδαμε κ εμεις ❤️❤️❤️❤️❤️❤️αχχχχχ πόσο χαίρομαι 😘😘😘😘😘

Εγώ στο είπα Ελενάκι μου τοπ μοντελ θα βγάλουμε!!!! Όχι παίζουμε! Σημασία όμως έχει που είναι όλα καλά!Πραγματικά νιώθεις υπέροχα μετά. Εγώ ένιωθα ότι έφευγε ένα τεράστιο βάρος από πάνω μου!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεια σας αγαπες μου.... Λοιπον θελω να σας πω πως ειμαι παρα πολυ χαρούμενη.... Πηγα για την αυχενική κ το μωρακι μου ειναι τελεια χαρηκα παρα πολυ... Αντι για 12 ε και3 ημ ειμαι 13 κ 1ημ το μωρακι μ ειναι μεγαλυτερο...... Και ναιιιιι μου ειπε κοριτσακι εχωωωωω😍😍😍😍😍😍βεβαια οχι 100% αλλα; αυτο ειδε το ειδαμε κ εμεις ❤️❤️❤️❤️❤️❤️αχχχχχ πόσο χαίρομαι 😘😘😘😘😘

Συγχαρητηριααααα το ειχα πει απο την αρχη θα ειναι πριγκιπισσα ♥️🎀 Ευχομαι να πανε ολα καλα να ειναι υγιης οτι και να ειναι !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ στο είπα Ελενάκι μου τοπ μοντελ θα βγάλουμε!!!! Όχι παίζουμε! Σημασία όμως έχει που είναι όλα καλά!Πραγματικά νιώθεις υπέροχα μετά. Εγώ ένιωθα ότι έφευγε ένα τεράστιο βάρος από πάνω μου!❤️❤️❤️❤️❤️

Ετσι κοριτσακι μου ειναι παρα πολυ συμαντικο 😍χαχαχαχαχαχ πραγματικα μοντελακι 💕💕💕💕γερα να ειναι μονο 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Συγχαρητηριααααα το ειχα πει απο την αρχη θα ειναι πριγκιπισσα ♥️🎀 Ευχομαι να πανε ολα καλα να ειναι υγιης οτι και να ειναι !!!! 

Αγαπακι μου ποσο σε ευχαριστώ... Ναιιιιι μου το ειχες πει 😉❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️Παρολο που ενιωθα οτι ειναι κορίτσι ακομα δεν μπορω να το πιστεψω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσια μου αρνητικη η χοριακη.Αυτο δηλαδη που περιμενα.Μαλλον με τρολλαρει η περιοδος αυτη τη φορα,δεν εξηγειται αλλιως!Μετα που μου πηραν αιμα αρχισαν πιο εντονοι πονοι περιοδου οποτε ισως αυτο σημαινει οτι δε θα αργησει να ερθει.Τι να πω πια...Κουραστηκα τοσες μερες να την περιμενω.

Μιλα με το γιατρο σου για να σου δωσει κατευθυνσεις και συνεχιζουμε δυνατα για τα σπορακια μας!!!! Keep trying!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Σας στέλνω μπόλικη 👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻 Αύριο θα πάμε για να ακούσουμε καρδούλα και είμαι λίγο αγχωμένη ελπίζω όλα να πάνε καλά ♥️

Όλα καλα θα πανε!!! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Περιμενουμε νεα σου αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεια σας αγαπες μου.... Λοιπον θελω να σας πω πως ειμαι παρα πολυ χαρούμενη.... Πηγα για την αυχενική κ το μωρακι μου ειναι τελεια χαρηκα παρα πολυ... Αντι για 12 ε και3 ημ ειμαι 13 κ 1ημ το μωρακι μ ειναι μεγαλυτερο...... Και ναιιιιι μου ειπε κοριτσακι εχωωωωω😍😍😍😍😍😍βεβαια οχι 100% αλλα; αυτο ειδε το ειδαμε κ εμεις ❤️❤️❤️❤️❤️❤️αχχχχχ πόσο χαίρομαι 😘😘😘😘😘

Συγχαρητηρια!!! Γερο να ειναι το μωρακι σου!!! Αν οντως θελατε και κοριτσακι ακομα καλυτερα για εσας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Αυτο ειναι.Μου το εδωσε ο γιατρος για να ρυθμισω τον κυκλο μου αφου δεν μπορω να παρω αντισυλληπτικα λογω θρομβοφιλιας.

20200102_182953.jpg

κ εγω αυτο παιρνω συν το Inofert plus και με εχουν βοηθησει πολυ! Μεχρι και ωορρηξια καταλαβαινω και οι εξετασεις αιματος βγηκαν καλυτερες απο ποτε! ειναι μια χαρα να τα παιρνεις και πριν μεινεις εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

κ εγω αυτο παιρνω συν το Inofert plus και με εχουν βοηθησει πολυ! Μεχρι και ωορρηξια καταλαβαινω και οι εξετασεις αιματος βγηκαν καλυτερες απο ποτε! ειναι μια χαρα να τα παιρνεις και πριν μεινεις εγκυος!

Κορίτσια καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Είμαι καινούρια στο φόρουμ... Συγχαρητήρια στις εγκύουλες με το καλό να πάρουν στην αγκαλιά τους το μωράκι τους.. Και στις υπόλοιπες εύχομαι τον καινούριο μήνα με καθυστέρηση.... 😉Κορίτσια έχω μια απορία... Τον προηγούμενο μήνα είχαμε επαφές  με τον άντρα μου στις γόνιμες μέρες.... Ολο τον μήνα είχα πονακια δεξιά και αριστερά Χαμηλα στην κοιλιά... Έχω κύκλο 30-32 μέρες και αύριο είμαι στην 30 μέρα....εδω και 3 μέρες έχω συχνοουρια... Στήθος δεν μου έχει πρησθει όπως συνήθως.. Η μέση πονάει πολύ και λίγο η κοιλιά.. Περισσότερο στην δεξιά πλευρά... Αν πάω αύριο για χοριακη 30 μέρα (3/12 προηγούμενη περίοδος) λέτε να δείξει κάτι; η τσάμπα θα τρυπηθω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η whatever είπε:

Και γω αυτό θεωρώ το πιο αγχωτικό! Και μέχρι τώρα εγώ δεν δούλευα, αλλά ο άντρας μου δούλευε πολλές ώρες και δύσκολα ωράρια. Σχολουσε αργά το βράδυ και μπορεί νωρίς το πρωί να δούλευε ξανά. Πτώμα τις περισσότερες φορές. Τώρα αυτός πηγαίνει σε καπως πιο νορμάλ ωράρια αλλά ξεκινάω και γω δουλειά! Ραντεβού θα κλείνουμε!!! Αλλά θα βρούμε τον τρόπο, όπως τόσοι και τόσοι! Σίγουρα θα τον βρείτε και σεις!

Από τη μια σκέφτομαι ότι αυτό το τώρα πρέπει δημιουργεί "εκνευρισμό", αλλά από την άλλη, καλώς ή κακώς είναι πολύ συγκεκριμένες οι γόνιμες μέρες. 

 

Δυστυχώς έτσι είναι οι ρυθμοί αν δουλεύουν ειδικά και οι δύο με διαφορετικές βάρδιες. Τι να κάνουμε έτσι πρέπει να γίνει. Πραγματικά πρέπει να κλείνουμε ραντεβού ειδικά εκείνες τις μέρες. Έτσι κάναμε δηλαδή μέχρι τώρα.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα καλά νέα για όλες μας που προσπαθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Καλή χρόνια!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες μας να κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά το 2020!! Όσες είναι ήδη έγκυες,να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να χαίρεστε την κάθε μέρα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μακάρι κορίτσι μου! Έχε πίστη και θα έρθει. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να χάνεις ένα μωρό που τόσο καιρό το περίμενες. Την δεύτερη φορά θα έρθει γρήγορα θα δεις. Εγώ δεν πίστεψα τον γιατρό όταν μου το είπε αλλά ευτυχώς έπεσε μέσα. Λογικά θα σου είπε να περιμένεις 3 μήνες; Άρα σε λίγο θα ξεκινήσεις πάλι τις προσπάθειες!😘

Μου εδοσε το οκ με το που Μ έρθει η πρώτη περιοδος! Η πρώτη περίοδος ήρθε 8/12 μετά από 33 μέρες από την αποξεση, ήρθαμε σε επαφή ελεύθερα γενικά! Γόνιμη τραχηλικής ωλένη είδα τη Δευτέρα 23/12 οπότε δευτεροτριτη περιμένω περίοδο! Δε πιστεύω ότι θα είμαι τόσο τυχερη για να μείνω με τη πρωτη!

Επίσης από τις εξετάσεις που κάναμε βρέθηκε ότι έχω πρωτογενές αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο(επικτητη μορφή θρομβοφιλιας) οπότε όταν μείνω ενεσουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Μου εδοσε το οκ με το που Μ έρθει η πρώτη περιοδος! Η πρώτη περίοδος ήρθε 8/12 μετά από 33 μέρες από την αποξεση, ήρθαμε σε επαφή ελεύθερα γενικά! Γόνιμη τραχηλικής ωλένη είδα τη Δευτέρα 23/12 οπότε δευτεροτριτη περιμένω περίοδο! Δε πιστεύω ότι θα είμαι τόσο τυχερη για να μείνω με τη πρωτη!

Επίσης από τις εξετάσεις που κάναμε βρέθηκε ότι έχω πρωτογενές αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο(επικτητη μορφή θρομβοφιλιας) οπότε όταν μείνω ενεσουλες...

Ποτέ δεν ξέρεις😉! Στο λέω εκ πείρας! Ούτε εγώ το πίστευα και μου ήρθε με την πρώτη. Εμένα μου είχε πει να περιμένω 3 μήνες και μετά να προσπαθήσω. Δηλαδή το πρώτο σου μωράκι το έχασες από θρομβοφιλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις😉! Στο λέω εκ πείρας! Ούτε εγώ το πίστευα και μου ήρθε με την πρώτη. Εμένα μου είχε πει να περιμένω 3 μήνες και μετά να προσπαθήσω. Δηλαδή το πρώτο σου μωράκι το έχασες από θρομβοφιλια;

Ποιος ξέρει; Μπορεί να ήταν συνδιασμός τυχαίου γεγονότος κ ύπαρξης Θρομβοφιλιας! Έχω περίεργο ιστορικό! Έμεινα έγκυος τυχαία μιας κ είχαμε μόνο μια ελεύθερη επαφή το μήνα που έμεινα έγκυος...ξεκίνησε καλά με μια μικρή αποκολλήση την 5+1, μετά από μια βδομάδα πήγαμε είδαμε καρδιακή λειτουργία, όμως το έμβρυο ήταν μια βδομάδα πίσω σε αναπτυξη δλδ αντί για 7+1 ήταν 6+1. Θεώρησε ότι έγινε αργότερα η σύλληψη από αυτό που περιμέναμε και Μ έκλεισε ραντεβού μετά από ένα μήνα 11+5 υπήρχε ένας ξένος σάκος το έμβρυο είχε απορροφηθεί! Ιστολογική έδειξε πιθανή χρωμοσωμικη ανωμαλία όχι κάτι σίγουρο όμως....τρέχα γυρευε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...