Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

@Tokyo Ναι, ΑΜΗ εγώ έκανα πριν πρωτοπροσπαθήσουμε. Τότε είχε βγει πολύ καλή και είχα ηρεμήσει. Αυτό βέβαια ήταν τον Σεπτέμβριο του 2018.. Εκεί φαίνεται η ποιότητα ή ούτε εκεί;

Αν φαίνεται, μήπως κάνω στις αρχές της περιόδου που έρχεται.

Εμείς απλά σκεφτόμασταν μήπως κάνουμε μία σπερματέγχυση με μικρή πρόκληση στον κύκλο που μας έρχεται και μετά, το Μάρτιο, πηγαίναμε για εξωσωματική. Ποια είναι η γνώμη σου γι'αυτά; Έχετε κάνει κάτι τέτοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Ναι, ΑΜΗ εγώ έκανα πριν πρωτοπροσπαθήσουμε. Τότε είχε βγει πολύ καλή και είχα ηρεμήσει. Αυτό βέβαια ήταν τον Σεπτέμβριο του 2018.. Εκεί φαίνεται η ποιότητα ή ούτε εκεί;

Αν φαίνεται, μήπως κάνω στις αρχές της περιόδου που έρχεται.

οχι ούτε εκεί... δείχνει δυστυχώς μόνο ποσότητα. Πάντως η καλή ΑΜΗ είναι σίγουρα καλύτερη ένδειξη από την κακή! Πόσο είχες θυμάσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCat Κοίτα αυτά θα στα πει ο γιατρός. Όμως ο δικός μου έλεγε ότι στα 38 η σπερματεγχυση είναι με πολύ μικρές πιθανότητες (περίπου 12% σε κάθε προσπάθεια). Βέβαια αν θες να κάνεις απλά μια δοκιμαστική προσπάθεια κάνε τη γιατί ποτέ δεν ξέρεις! Μην αναλωθείς όμως κ χάνεις χρόνο, 1-2 προσπάθειες το πολύ. Επίσης για σπερματέγχυση απαιτείται πολύ καλό σπέρμα και ανοιχτές σάλπιγγες. Αν δεν έχεις θέμα με κάτι από αυτά προχώρα το, δεν χάνεις κάτι από ένα μήνα... Αφού δεν αναβάλεις την εξωσ και θα πας έτσι κ αλλιώς Μάρτη τότε γιατί όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Να σου πω την αλήθεια ότι φοβάμαι και γι'αυτό δεν ξανακάνω τώρα ΑΜΗ. Τα τρέμω λίγο τα θέματα που λες. Κι εμένα πάντως ο γυναικολόγος μου το είπε, οπότε μπορεί να κάνει λάθος. 

Σ'ευχαριστώ πάντως που μου τα είπες, γιατί προτιμώ να είμαι ενημερωμένη. Και πέρσι μου έλεγαν ότι είμαι μια χαρά και τελικά είχα γύρω στους 10 πολύποδες.. Οπότε δεν αποκλείω να συμβαίνει κι αυτό που λες.

Απλά ρε γαμώτο μετά τις πολλές άκαρπες προσπάθειες είχες κι εσύ περισσότερο άγχος κάθε μήνα ή μόνο σ'εμένα συμβαίνει;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Κι άλλη μια ερώτηση. Συγγνώμη, ελπίζω να μην ενοχλώ, αλλά για να καταλάβω. Το νέο δηλαδή για την ποιότητα των ωαρίων στο είπε ο εμβρυολόγος όταν ξεκινήσατε την εξωσωματική; Πριν δεν γνώριζες τίποτα για την ποιότητα των ωαρίων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Να σου πω την αλήθεια ότι φοβάμαι και γι'αυτό δεν ξανακάνω τώρα ΑΜΗ. Τα τρέμω λίγο τα θέματα που λες. Κι εμένα πάντως ο γυναικολόγος μου το είπε, οπότε μπορεί να κάνει λάθος. 

Σ'ευχαριστώ πάντως που μου τα είπες, γιατί προτιμώ να είμαι ενημερωμένη. Και πέρσι μου έλεγαν ότι είμαι μια χαρά και τελικά είχα γύρω στους 10 πολύποδες.. Οπότε δεν αποκλείω να συμβαίνει κι αυτό που λες.

Απλά ρε γαμώτο μετά τις πολλές άκαρπες προσπάθειες είχες κι εσύ περισσότερο άγχος κάθε μήνα ή μόνο σ'εμένα συμβαίνει;

 

 

εννοειται! κ ειδικα οταν βγηκαν του αντρα μου ολα τελεια κ η σαλπιγγογραφια μου επισης εκει με εζωσαν τα φιδια! γιατι λεω οπα εδω συμβαινει κατι χειρότερο / πιο περίπλοκο κλπ Πλεον ευχαριστω το γιατρο που μου ανοιξε τα ματια κ δεν εχασα αλλο χρονο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Κι άλλη μια ερώτηση. Συγγνώμη, ελπίζω να μην ενοχλώ, αλλά για να καταλάβω. Το νέο δηλαδή για την ποιότητα των ωαρίων στο είπε ο εμβρυολόγος όταν ξεκινήσατε την εξωσωματική; Πριν δεν γνώριζες τίποτα για την ποιότητα των ωαρίων;

υποψιαζομουν, γιατι κατσε ειμαι 38, εχω χαμηλη ΑΜΗ (με ολα τα αλλα τελεια) και χωρις κανενα προφανη λογο δεν πιανω εδω κ 1,5 χρονο, αρα;;; ομως εξεταση να δειχνει ποιοτητα ΔΕΝ υπαρχει. Μονο στο μικροσκοπιο φαινονται αυτα... δυστχως... επισης και απο το αποτελεσμα ετσι; σε μαυρισα κ 1000 συγνωμη αλλα κ γω τελικα θα επρεπε να εχω παει νωριτερα. Να ξερεις οτι γιατρος που σε καθησυχάζει στα 38 δεν ειναι καλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

σε ποσότητα ειναι καλά ναι... η δυνατότητα γονιμοποίησης όμως είναι το κλειδί :-) 

Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει κορίτσια. Η ζωή επιφυλάσσει σε όλες μας νέους δρόμους!

Όλα καλά θα μας πάνε....θα τα καταφέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27 βαλε με στο πινακακι 14/2 κοπελα μου. Το περιμενα να αδιαθετησω νωριτερα γτ εκανα νωριτερα ωορηξια.. αντε κ στν επομενο μηνα λοιπόν... καλα θετικα αποτέλεσματα στις υπόλοιπες κοπελες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μαρουλίτα πόσο καιρό προσπαθείς; αν θυμάμαι καλά είχαμε ξεκινήσει σχεδόν μαζί αλλά εσύ είσαι πολύ μικρότερη (είμαι πια 38 κ κοντεύω 2 χρόνια προσπάθειας! το 1,5 εντατικά). Επειδή έχεις το περιθώριο της ηλικίας δεν θα σου πω για τίποτα παρακάτω όμως είναι βασικό να κάνεις μερικές εξετάσεις να ξέρεις που πατάς... Δε στα λέω να σε αγχώσω απλά σκέφτομαι και από εμένα ότι όσο πιο γρήγορα είχα κινηθεί τόσο καλύτερα θα ήταν!!! Επίσης πριν μπλέξεις με σαλπιγγογραφία κλπ στείλε το σύζυγο για μια εξέταση, είναι απλή και πάρα πολύ σημαντική!

Καλα θυμασαυ!! Προσπαθουμε κ μεις κοντα 2 χρονια οχι ομως εντατικα..ναι μεν κανω τα τεστακια ωορρηξίας αλλα δεν τον κυνηγαω κιολας!! Ειμαι 30-31!

Έκλεισα ραντεβού να με κατευθεινει η γιατρός για τις εξετάσεις..θα χάσουμε εμα μηνα ακομα βέβαια γιατι δεν είχε διαθέσιμα ραντεβού αλλα τουλάχιστον σιγά σιγά ελπίζω να βρούμε μια άκρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλημερα στο κορίτσι μου το ομορφο αχχχχχ ποσο τελειααααα ξερω θα σε φαει η αγωνια μεχρι τοτε αλλα εχεις χρονο να ηρεμήσεις κ να χαλαρωσεις ❤️❤️❤️❤️❤️❤️πολύ κυ χαρηκααααααα

Κοριτσαρα μου και εμένα με έχει πιάσει μια χαρά άλλο πράγμα ,δεν ξέρω γιατί αφού τίποτα δεν είναι σίγουρο!!! Μάλλον επειδή νιώθω ότι ξεκίνησε και ο δικός μου δρόμος για το μπεμπακι 😉 σε υπέρ φιλώ κορίτσακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια μου!Συγχαρητηρια στα κοριτσια μας που ειναι εγκυουλες,ποσο πολυ χαιρομαι κ ας μη γνωριζομαστε.Ο κοινος στοχος που εχουμε ολες μας φερνει πιο κοντα 😊😊.Ευχομαι ηρεμες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες να εχετε κ με το καλο κ σε μας τις υπολοιπες.Εγω κοριτσια μου μπαινω στα κλεφτα κ σας διαβαζω καποια βραδια,εχουμε ξεκινησει ανακαινιση στο σπιτι εχουμε μαστορους (Αννια με νιωθεις;Εσεις τελειωσατε τα δικα σας;).Εεε ειμαι μαλλον κ σε γονιμες κ λεω μαλλον γιατι με τις διακυμανσεις του κυκλου μου μονο απο τα υγρα το καταλαβαινω.Οποτε ολα μαζι μαζεμενα κ ο,τι γινει,τις επαφες μας αυτο το μηνα τις κανουμε κυριως για μας κ οχι μονο για μωρακι 😁.

Αννια μου καλη αρχη με την επιτροπη κουκλα μουΝομιζω το εχω ξαναγραψει οτι ειχα φιλη που εμεινε φυσιολογικα λιγο πριν ξεκινησει διαδικασιες εξωσωματικης.Στο ευχομαι κοριτσαρα μου!!!!

Εάν σε νιώθω λέει!!! Έχω τελειώσει το πάνω όροφο όλο και την εσωτερική σκάλα,όλα τα αλουμίνια και έχουν μείνει τα πλακάκια του κάτου ορόφου και οι πόρτες!!! Αλλά είπαμε να πάμε τώρα για το μπεμπακι και μετά θα τα κάνουμε και αυτά !!! Δεν χάθηκε ο κόσμος για ένα πλακάκι 😉 σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσακι μου !!! Άντε γρήγορα να βάλω θετικοοοο στο ονοματάκι σου !!! Και που ξέρεις ίσως τώρα που ασχολείσαι με το σπίτι να έρθει πιο γρήγορα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα!! Μπράβο!! Τόσο σύντομα; Πίστευα ότι όταν πας με τον ΕΟΠΥΥ καθυστερούν όλα πολύ! Εύχομαι καλή επιτυχία και πολύ σύντομα!!

Κι εγώ το σκέφτομαι για Μάρτιο για εξωσωματική. Οπότε λες να το ζήσουμε μαζί;

Εμείς προσπαθούμε ένα χρόνο. Την πρώτη φορά που προσπαθήσαμε, πέρσι το Γενάρη, έκανα κάποιες δουλειές που δεν μπορούσα να αποφύγω λίγο μετά την ωορρηξία (φαντάσου ότι έμεινα στο κρεβάτι μια ολόκληρη μέρα μετά απ'την κούραση) και μια-δυο μέρες μετά μου ήρθε πολύ αίμα. Ήταν πριν την περίοδο και μετά ήρθε και η περίοδος αρνητικά. Συνεχίσαμε να προσπαθούμε και μόλις το Νοέμβριο ανακαλύψαμε ότι τελικά και ο σύζυγος είχε θέμα κι εγώ είχα καμιά δεκαριά πολύποδες σε σημείο που δεν φαίνονταν με τους υπερήχους.. :( Μου είπαν ότι ήταν αδύνατο να κρατήσω μωρό και να είχα τελειόμηνη εγκυμοσύνη με την κατάσταση της μήτρας μου :( Οπότε αφού έκανα επέμβαση, απόξεση μετά και ο σύζυγος θεραπεία αντίστοιχα, έχουμε μόνο απ'το Δεκέμβρη που είμαστε καλά.. Αυτή είναι η ιστορία μου μέχρι τώρα.

Ουσιαστικά δηλαδή είναι δεύτερος μήνας προσπαθειών αφού λύσαμε τα προβλήματά μας. Αλλά το ψυχολογικό και η ηλικία μετράει διαφορετικά, γι'αυτό σκέφτομαι την εξωσωματική. Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε;

Κορίτσι μου ότι θες και μπορώ να βοηθήσω να μου πεις!!!! Εμείς προσπαθούμε 3χρονια σχεδόν με 3 αποτυχημένες σπερματενχυσης και μέτριο σπέρμα έχω και εγώ ενδομητριωση και από εδώ πάν κ οι άλλοι χιχι!!! Εγώ είμαι μικρή σε ηλικία (28) και γι'αυτό είπα να προσπαθήσω τώρα με εξωσωματική !!! Μην το αφήσω άλλο !!! Αλλά εσύ προσπαθείς λίγο καιρό!! Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου και ότι θες εδώ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Σταυρι: ?

PAPA EVA: ?

diana8: ?

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

Hope19: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

@Αννια27 βαλε με στο πινακακι 14/2 κοπελα μου. Το περιμενα να αδιαθετησω νωριτερα γτ εκανα νωριτερα ωορηξια.. αντε κ στν επομενο μηνα λοιπόν... καλα θετικα αποτέλεσματα στις υπόλοιπες κοπελες..

Δεν πειράζει κορίτσακι μου !!! Έχουμε πει ότι μας αργεί για να του έχουμε αδυναμία μετά χαχα!!!! 😁 Πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Όπως τα λέει η @whatever. Θες Ε2 (οιστραδιολη), προλακτινη (PRL), LH (η ορμόνη της ωορρηξίας), FSH κ προγεστερόνη (PRG) τη 2η μέρα κύκλου το πολυ 3η.  Η ΑΜΗ αν θες να κάνεις δεν εχει σημασια μέρα το ίδιο και η TSH (θυρεοειδή). Καλά αποτελέσματα κορίτσι! Μίλα με το γιατρό να σε κατευθύνει... 

η προγεστερόνη βρε κορίτσια 21η δε γίνεται όμως?? αύριο 3η μέρα είμαι κ θα κάνω τις υπόλοιπες που είπες...έκλεισα κ τη Δευτέρα τεστ παπ οπότε φρέσκα φρέσκα θα του τα πάω του γιατρού στην Αθήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

η προγεστερόνη βρε κορίτσια 21η δε γίνεται όμως?? αύριο 3η μέρα είμαι κ θα κάνω τις υπόλοιπες που είπες...έκλεισα κ τη Δευτέρα τεστ παπ οπότε φρέσκα φρέσκα θα του τα πάω του γιατρού στην Αθήνα...

Κάποιοι ζητούν κ την αρχική προγεστερόνη κοπέλα μου.. 😁 Καλή επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

η προγεστερόνη βρε κορίτσια 21η δε γίνεται όμως?? αύριο 3η μέρα είμαι κ θα κάνω τις υπόλοιπες που είπες...έκλεισα κ τη Δευτέρα τεστ παπ οπότε φρέσκα φρέσκα θα του τα πάω του γιατρού στην Αθήνα...

Η αλήθεια είναι οτι λένε για 21η αλλά πάντα μου τη βαζει μαζί με τις άλλες! Ίσως κάτι του δείχνει για την αρχή του κύκλου; δεν ξέρω... Πάντως κάποια στιγμή την είχα κάνει κ μόνη της 20η μέρα κ ήταν μια χαρά κ δεν ξανασχοληθηκαμε... Καλά θα κάνεις να τα έχεις όλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

η προγεστερόνη βρε κορίτσια 21η δε γίνεται όμως?? αύριο 3η μέρα είμαι κ θα κάνω τις υπόλοιπες που είπες...έκλεισα κ τη Δευτέρα τεστ παπ οπότε φρέσκα φρέσκα θα του τα πάω του γιατρού στην Αθήνα...

Α! Οπωσδήποτε αύριο! Αυτός προτιμάει 2η το παρα πολυ 3η μέρα. Τώρα του πήγα 4η λόγω αργιών κ το θεώρησε αργά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Α! Οπωσδήποτε αύριο! Αυτός προτιμάει 2η το παρα πολυ 3η μέρα. Τώρα του πήγα 4η λόγω αργιών κ το θεώρησε αργά

εγώ πάντα 3η έκανα αυτές τις ορμόνες.. ίσως του πω να προσθεσει κ προγεστερονη τότε στις αυριανές να δούμε τί θα βγει.. πως ξεκινάει δλδ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσαρα μου και εμένα με έχει πιάσει μια χαρά άλλο πράγμα ,δεν ξέρω γιατί αφού τίποτα δεν είναι σίγουρο!!! Μάλλον επειδή νιώθω ότι ξεκίνησε και ο δικός μου δρόμος για το μπεμπακι 😉 σε υπέρ φιλώ κορίτσακι!!!!

Μπράβο κορίτσι μου! Έτσι να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη! Τώρα είσαι ένα βήμα πιο κοντά! Και το διάστημα μέχρι την επιτροπή θα περάσει γρήγορα ειδικά αν έχετε να μαζέψετε χαρτιά και εξετάσεις και να κάνετε ότι διαδικασίες μπορουν να γίνουν πριν την επιτροπή, αν γίνονται δηλαδή κάποιες πριν! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Έτσι να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη! Τώρα είσαι ένα βήμα πιο κοντά! Και το διάστημα μέχρι την επιτροπή θα περάσει γρήγορα ειδικά αν έχετε να μαζέψετε χαρτιά και εξετάσεις και να κάνετε ότι διαδικασίες μπορουν να γίνουν πριν την επιτροπή, αν γίνονται δηλαδή κάποιες πριν! 💗

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ μανούλα!!!! Και εσύ με το καλό να δεχτείς το μπεμπακι σου :-):-):-) !!! Και εγώ έτσι πιστεύω έχω να μαζέψω αρκετά λόγω ότι τα περισσότερα έχουν περάσει 6μηνο από το τε που τα έκανα και πρέπει να τα επαναλάβω !!! Εξάλλου τι είναι 42 ημέρες;;; (Μέχρι και τις μέρες έχω μετρήσει η ρουφιάνα) Χαχαχα😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

Θα βάλω τα Κλάματα...

Μετά από τόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Θα βάλω τα Κλάματα...

Μετά από τόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Κορίτσι μου κανε ανά δύο μέρες να δεις πως πάει... Μια χαρά είναι. Μην ανησυχείς.. 💙 Μας νοιάζει να διπλασιαζεται.... Κάνε άλλη μια χοριακη την Πέμπτη! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσι μου κανε ανά δύο μέρες να δεις πως πάει... Μια χαρά είναι. Μην ανησυχείς.. 💙 Μας νοιάζει να διπλασιαζεται.... Κάνε άλλη μια χοριακη την Πέμπτη! 😁

Σε ευχαριστώ πολύ...Και εγώ έχω διαβάσει από εδώ ότι πρέπει να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί σε δύο μέρες κ να μη διπλασιαστεί κ εγώ να αγχωθω κ να εξελίσσεται φυσιολογικά μέχρι την άλλη εβδομάδα...Τώρα πήρα κ εναν άλλο γιατρό γνωστό κ μου είπε να επαναλάβω σε δύο μέρες...Ποιον να πιστέψω;;;Θα πάω να κάνω κ ο θεός βοηθός...Εντωμεταξυ είχα πονακια κάτω κ ξέχασα να του το πω πάνω στον πανικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...