Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

εμένα κοιμάται στις 19:00 και ξυπνάει γύρω στις 3:00 για γάλα..και ξανακοιμάται μέχρι τις 6:30 απλά αναρωτιέμαι μέχρι πότε θα ξυπνάνε για γάλα το βράδυ; γνωρίζεις;

Ειναι στο μωρακι νομιζω!!! Εμενα πειναει!!! Πιπιλαει το μπιμπερο σαν τρελος και μετα κοιματε κατευθειαν!!! Αλλα σιγα σιγα θα ελατωθει θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κολοκύθα και από σήμερα πρόσθεσα και καροτο

Βαλε και λιγο πατατουλα μεσα! Δοκιμασε λιγο ρυζαλευρο μεσα αν θες εμενα ετσι την εφαγε! Και να εχεις υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ampempa είπε:

Ειναι στο μωρακι νομιζω!!! Εμενα πειναει!!! Πιπιλαει το μπιμπερο σαν τρελος και μετα κοιματε κατευθειαν!!! Αλλα σιγα σιγα θα ελατωθει θα δεις

αχ.. μακάρι.. έχω να κοιμηθώ σερί από τότε που γεννήθηκε (προφανώς) χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και πάλι!

@Ampempa οι 4 κουταλιές της  κρέμας με τα 3 δημητριακά που προανέφερα  είναι 60 γραμμάρια + 1 γραμμάριο το ελαιόλαδο + 30 γραμμάρια το φρούτο. Δεν την τρώει πάντοτε όλη βέβαια 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγώ της κάνω βρώμη με 100μλ φόρμουλα και βράζω την βρώμη την κάνω σκόνη και τα ανακατεύω.. Αλλά βάζω τουλάχιστον 2 κουταλιές της σούπας μπορεί και παραπάνω. 

Και εμείς ξυπνάμε μια φορά μέσα στην νύχτα και πίνουμε γάλα, κοιμαται κατευθείαν μετά αλλά δεν ρευεται και μένω ξύπνια εγώ... Πφφφ

Τέλεια δώρα πήρατε στα μικρά σας.. Τα μαξιλάρια τα λατρεύει και η δικιά μου και πήρα υφάσματα και της έκανα και εγώ... Όσο για τα ρούχα δεν έχουμε και πολλά μόνο μπιτζαμες πήραμε..αφου δεν βγαίνουμε και καθόλου 😪

 

Επεξεργάστηκε από Sotiria2004
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καλημέρα εγώ της κάνω βρώμη με 100μλ φόρμουλα και βράζω την βρώμη την κάνω σκόνη και τα ανακατεύω.. Αλλά βάζω τουλάχιστον 2 κουταλιές της σούπας μπορεί και παραπάνω. 

Και εμείς ξυπνάμε μια φορά μέσα στην νύχτα και πίνουμε γάλα, κοιμαται κατευθείαν μετά αλλά δεν ρευεται και μένω ξύπνια εγώ... Πφφφ

Τέλεια δώρα πήρατε στα μικρά σας.. Τα μαξιλάρια τα λατρεύει και η δικιά μου και πήρα υφάσματα και της έκανα και εγώ... Όσο για τα ρούχα δεν έχουμε και πολλά μόνο μπιτζαμες πήραμε..αφου δεν βγαίνουμε και καθόλου 😪

 

και το πίνει από το μπιμπερό; της αρέσει; 

πω αυτό με το ρέψιμο μου έχει τύχει πολλές φορες!! 

κι εμείς μια από τα ίδια.. άνετα ρούχα και πιτζαμοειδή.. εξάλλου και να βγαίναμε.. όλο σκατά γίνεται από το γάλα/φαΐ κλπ όποτε. χαχχααχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

και το πίνει από το μπιμπερό; της αρέσει; 

πω αυτό με το ρέψιμο μου έχει τύχει πολλές φορες!! 

κι εμείς μια από τα ίδια.. άνετα ρούχα και πιτζαμοειδή.. εξάλλου και να βγαίναμε.. όλο σκατά γίνεται από το γάλα/φαΐ κλπ όποτε. χαχχααχ 

Όχι γίνετε κρέμα και το τρώει όλο με το κουτάλι... Φρούτα δεν μου τρώει εύκολα εμένα... Ανοίγει το στόμα αλλά ξινιζει τα μούτρα της και αναγουλιαζει... Σήμερα θα τα βράσω... Αντε να δούμε... 

Πάντως μέσα στην μέρα μου κράτησε το 2ωρο και κοιμάται σχεδόν κάθε 1 ώρες για κανένα 20λεπτο... Ενώ πριν και τι δεν έκανα για να κλείσει λίγο τα μάτια της, έστω να πιω λίγο καφέ βρς κορίτσια... 

Όσο για τα ρούχα ένα έχω να σε πω...δεν ξέρω πως καταφέρνει και τα λερώνει όλα... Ακόμα και όταν δεν τρώει... Κάποιο τρόπο θα βρει να λερωθει... Πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Klimentini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και πάλι!

@Ampempa οι 4 κουταλιές της  κρέμας με τα 3 δημητριακά που προανέφερα  είναι 60 γραμμάρια + 1 γραμμάριο το ελαιόλαδο + 30 γραμμάρια το φρούτο. Δεν την τρώει πάντοτε όλη βέβαια 😕 

Καλημερα!!!! Εμενα τρωει πολυ!!! Μηπως να ανησυχω!!!??? 1 μικρο μηλο ενα αχλαδι και 1 μεσαια μπανανα! Σχεδον 200 γραμμαρια τρωμε την φρουτοκρεμα!! Και ιδια ποσοτητα λαχανικών το απόγευμα! Και 3 x 210 ή 240 γαλα!!! Φαγανο ειναι το γλυκακι μου! Σπανια να μην το φαει ολο! Θα δοκιμασω και το κεχρι και βρωμη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Klimentini είπε:

και το πίνει από το μπιμπερό; της αρέσει; 

πω αυτό με το ρέψιμο μου έχει τύχει πολλές φορες!! 

κι εμείς μια από τα ίδια.. άνετα ρούχα και πιτζαμοειδή.. εξάλλου και να βγαίναμε.. όλο σκατά γίνεται από το γάλα/φαΐ κλπ όποτε. χαχχααχ 

Σαλια και γαλατα παντου ενα χαλι καο μενα!!! Το βραδυ και μενα δεν ρευεται αλλα μου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλημερα!!!! Εμενα τρωει πολυ!!! Μηπως να ανησυχω!!!??? 1 μικρο μηλο ενα αχλαδι και 1 μεσαια μπανανα! Σχεδον 200 γραμμαρια τρωμε την φρουτοκρεμα!! Και ιδια ποσοτητα λαχανικών το απόγευμα! Και 3 x 210 ή 240 γαλα!!! Φαγανο ειναι το γλυκακι μου! Σπανια να μην το φαει ολο! Θα δοκιμασω και το κεχρι και βρωμη!!! 

όχι καλέ γιατί να ανησυχείς;;; ήδη έγραψες ότι δεν πίνει και τόσο γάλα.. εμένα πίνει ακόμα γύρω στα 880-900 γάλα για το λόγο του ότι δεν τρώει τόσο στερεά :) :) να σου πω την αλήθεια το έχω ψιλοφοβηθει και δεν του δίνω πολύ φαγητό μη και του πονέσω το στομάχι! 

βρώμη θέλω να δοκιμάσω κι εγώ.. σκέφτηκα να κάνω στο τηγάνι pancakes με βρωμη, αυγό και γάλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Όχι γίνετε κρέμα και το τρώει όλο με το κουτάλι... Φρούτα δεν μου τρώει εύκολα εμένα... Ανοίγει το στόμα αλλά ξινιζει τα μούτρα της και αναγουλιαζει... Σήμερα θα τα βράσω... Αντε να δούμε... 

Πάντως μέσα στην μέρα μου κράτησε το 2ωρο και κοιμάται σχεδόν κάθε 1 ώρες για κανένα 20λεπτο... Ενώ πριν και τι δεν έκανα για να κλείσει λίγο τα μάτια της, έστω να πιω λίγο καφέ βρς κορίτσια... 

Όσο για τα ρούχα ένα έχω να σε πω...δεν ξέρω πως καταφέρνει και τα λερώνει όλα... Ακόμα και όταν δεν τρώει... Κάποιο τρόπο θα βρει να λερωθει... Πφφφ

δοκίμασε με το βράσιμο και πες μου εάν της άρεσε!

πωπω κι εσύ τι περνάς με τον ύπνο...:O ευτυχώς μεγαλώνουν και στρώνουν λιγάκι. 

καρότσι κάθεται;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

δοκίμασε με το βράσιμο και πες μου εάν της άρεσε!

πωπω κι εσύ τι περνάς με τον ύπνο...:O ευτυχώς μεγαλώνουν και στρώνουν λιγάκι. 

καρότσι κάθεται;

 

Της το έκανα βραστό το μήλο και το αχλάδι... Ήταν κάπως καλύτερα μπορώ να πω... Έφαγε αρκετα... 

Να σαι καλά γιατί τα είχα παίξει.. 

Καρότσι ακόμα έχω το καθησμα του αυτοκινήτου κουμπωμένο.. Και κάθεται μια χαρά... Όταν μαγειρεύω εκεί την έχω.. Στο ριλαξ κάθεται αρκετά και ηρεμώ, αρκεί βέβαια α είμαι κοντά της και να με βλέπει.. 

Άστα με έχει τρελάνει η μικρή και ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα και δουλειές κάνουμε με το μαρσιπο... Το οποίο έξω δεν το χρησιμοποιώ αλλά σπίτι όλη μέρα... 

😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

όχι καλέ γιατί να ανησυχείς;;; ήδη έγραψες ότι δεν πίνει και τόσο γάλα.. εμένα πίνει ακόμα γύρω στα 880-900 γάλα για το λόγο του ότι δεν τρώει τόσο στερεά :) :) να σου πω την αλήθεια το έχω ψιλοφοβηθει και δεν του δίνω πολύ φαγητό μη και του πονέσω το στομάχι! 

βρώμη θέλω να δοκιμάσω κι εγώ.. σκέφτηκα να κάνω στο τηγάνι pancakes με βρωμη, αυγό και γάλα.. 

Ποσα κιλα ειναι το μωρακι σου??  Και θα του την δωσεις να την μασησει?? Αυτα φοβαμαι εγω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κανετε; Χρόνια πολλά σε ολες να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!! Εμένα ο μπεμπακος είναι 4μιση μηνών 8/1 κλείνουμε τον 5ο.15 Γενάρη έχουμε πάλι εμβόλιο και θα ξεκινήσουμε κρέμα βανίλια κ μετά απ 15 ημέρες φρουτοκρεμα. Μου φαίνεται απίστευτο το πως έχει μεγαλώσει έτσι! Ποτε τον ειχα στην κοιλίτσα μου ποτε μεγάλωσε. Στο μεταξύ βλεπω τους συνδυασμούς που κανετε με φρούτα κ φαγητό κ μου δίνετε κ εμένα ιδεες. Με βοηθάτε πολύ!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Ποσα κιλα ειναι το μωρακι σου??  Και θα του την δωσεις να την μασησει?? Αυτα φοβαμαι εγω!!! 

Λοιπόν.. είναι 8 κιλά! πολύ δεν είναι; χααχααχ και είναι 68 εκατοστά. εσένα;

εφόσον είναι μαλακή δεν έχει κίνδυνο για πνιγμό.. και θα προσπαθήσω να δω πως θα τη μασήσει. την υπόλοιπη θα την φάω εγώ! χαχαχ

επίσης θέλω να του φτιάξω αυγό βραστό λιωμένο με το πιρούνι σαν πουρές. πως σου φαίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, χρόνια πολλά! 

Τι κάνουν τα όμορφα μωράκια σας? Διαβάζω πως ξεκίνησαν τα άγχη του φαγητού. Μην αγνωνεστε γιατί το καταλαβαίνει το παιδί επίσης μέχρι τον χρόνο βασική τροφή είναι το γάλα οπότε δεν χρειάζεται να τρώει τρελές ποσότητες, αρκεί να δοκιμάζει διάφορες γεύσεις. Δοκιμάστε να δώσετε και κανένα παιχνιδάκι να παίζει όσο είναι στο καρεκλακι ή δώστε του να επεξεργαστεί το κουτάλι και το μπολακι. 

Εμενα η μπεμπα τώρα είναι 4,5 μηνών και τον μήνα που έρχεται μάλλον θα ξεκινήσουμε τις στερεές. Χτες έκανε και το πρώτο της βαρελάκι στον καναπέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; Χρόνια πολλά σε ολες να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!! Εμένα ο μπεμπακος είναι 4μιση μηνών 8/1 κλείνουμε τον 5ο.15 Γενάρη έχουμε πάλι εμβόλιο και θα ξεκινήσουμε κρέμα βανίλια κ μετά απ 15 ημέρες φρουτοκρεμα. Μου φαίνεται απίστευτο το πως έχει μεγαλώσει έτσι! Ποτε τον ειχα στην κοιλίτσα μου ποτε μεγάλωσε. Στο μεταξύ βλεπω τους συνδυασμούς που κανετε με φρούτα κ φαγητό κ μου δίνετε κ εμένα ιδεες. Με βοηθάτε πολύ!!!❤

Καλώς τη :) όντως πως περνάει έτσι ο καιρός!! 

σε 10 μέρες γίνεται 6 μηνών ο μικρούλης. απίστευτο.. 

πέρυσι τέτοια εποχή λέγαμε τις ανησυχίες μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Της το έκανα βραστό το μήλο και το αχλάδι... Ήταν κάπως καλύτερα μπορώ να πω... Έφαγε αρκετα... 

Να σαι καλά γιατί τα είχα παίξει.. 

Καρότσι ακόμα έχω το καθησμα του αυτοκινήτου κουμπωμένο.. Και κάθεται μια χαρά... Όταν μαγειρεύω εκεί την έχω.. Στο ριλαξ κάθεται αρκετά και ηρεμώ, αρκεί βέβαια α είμαι κοντά της και να με βλέπει.. 

Άστα με έχει τρελάνει η μικρή και ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα και δουλειές κάνουμε με το μαρσιπο... Το οποίο έξω δεν το χρησιμοποιώ αλλά σπίτι όλη μέρα... 

😂

πολύ χαίρομαι που το έφαγε!!! τι καλά!

ε σκέψου ώμο μήλο και μήλο σε μηλόπιτα.. ποιο είναι πιο ωραίο; χαχαχχ

εμένα στο καρότσι ρε γαμωτο σεληνιαζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νι κορίτσι μου σαν χθες μου φαίνεται...6 μηνών Ε.πω πω πως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα; να το χαίρεσαι το μπουμπουκακι σου κοριτσάκι μου γερο κ δυνατό...δεν ξέρω εάν σας είχα πει ότι γεννησα 37 κ 6... 2,670 και τον πήρα σπίτι 2,520. Δόξά το Θεό όλα καλα διπλασιασαμε το βάρος μας.4 μηνών κ 1 ημερών ήταν 5,890 και 65 πόντους! Εσενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Νι κορίτσι μου σαν χθες μου φαίνεται...6 μηνών Ε.πω πω πως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα; να το χαίρεσαι το μπουμπουκακι σου κοριτσάκι μου γερο κ δυνατό...δεν ξέρω εάν σας είχα πει ότι γεννησα 37 κ 6... 2,670 και τον πήρα σπίτι 2,520. Δόξά το Θεό όλα καλα διπλασιασαμε το βάρος μας.4 μηνών κ 1 ημερών ήταν 5,890 και 65 πόντους! Εσενα;

εμένα είναι 68 εκατοστά, 8 κιλά και 5,5 μηνών! τέρας; χαχαχα είναι λίγο τσουπωτουλης αλλά νομίζω επειδή πίνει φόρμουλα και όχι μητρικό γάλα. 

γέννησα 37+3 με πρόκληση γιατί οι γιατροί φοβόντουσαν για προεκλαμψία. γεννήθηκε 2800 και 47 εκατοστά. μικρούλης πολύ. τον πήρα σπίτι 2400. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τσουπωτη είναι η δικιά μου. Η τελευταία μέτρηση στον γιατρό αρχές του μήνα ήταν 8,350 και 69 εκ όταν ήταν 4 μηνών. Την βλέπουν στο δρόμο και τρελαίνονται με τις δίπλες της 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

εμένα είναι 68 εκατοστά, 8 κιλά και 5,5 μηνών! τέρας; χαχαχα είναι λίγο τσουπωτουλης αλλά νομίζω επειδή πίνει φόρμουλα και όχι μητρικό γάλα. 

γέννησα 37+3 με πρόκληση γιατί οι γιατροί φοβόντουσαν για προεκλαμψία. γεννήθηκε 2800 και 47 εκατοστά. μικρούλης πολύ. τον πήρα σπίτι 2400. 

Αχαχαχα μια χαρά είναι..Κ γω φορμουλα του δίνω...εγώ τον γεννησα 37 κ 6 γιατί μια του ανέβαιναν οι παλμοί στο 200 μια έπεφταν στο 100 και το φοβηθήκαμε ..προγραμματισμένη καισαρική έκανα...βέβαια ήθελα πάρα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αλλά δεν γινόταν λόγω παλμών μωρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angel mommy είπε:

Κορίτσια τσουπωτη είναι η δικιά μου. Η τελευταία μέτρηση στον γιατρό αρχές του μήνα ήταν 8,350 και 69 εκ όταν ήταν 4 μηνών. Την βλέπουν στο δρόμο και τρελαίνονται με τις δίπλες της 🤣🤣🤣

Αχαχαχχα Α μωρέ  νταξ πρέπει να Ναι για πολλά πολλά δαγκωματακια 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...