Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

εγω που το ειχα με ειχε πει να παω απο εκει να δει τον τραχηλο...και επειδη ηταν οκ με εδωσε εξετασεις να δει μην ειχα κανενα μικροβιο..τυπου ουρολοιμωξη κτλ αλλα ολα οκ τελικα να πω την αληθεια δεν το επαθα και πολλες φορες...

Δεν μου είπε κάτι τέτοιο θα περιμένω να δω αν θα περάσει αλλιώς θα τον ξανά ενοχλήσω...ρώτησα κ μια φίλη μου είπε είναι φυσιολογικό..αχχχ δν ξέρω 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Αχ, αυτο το μέσα όντως δεν παλεύεται ώρες ώρες.... Αν σκεφτούμε πως Θεού θέλοντος θα περάσει ο κορωνοϊος Ιούνιο, γεννάμε Ιούλιο κι επιστρέφει το κύμα ιώσεων γύρω στο Νοέμβρη, όλο μέσα θα 'μάστε...

Τώρα για τα ρουχαλακια, εμάς μας πιάνει η αλλαγή καιρού στο 3-6 αλλά τα Η'Μ δεν μετράνε έτσι. Μετράνε με πόντους που απ' ο,τι κοιτούσα χτες αντιστοιχούν σε 0-2, 2-4, 4-6 κλπ....

Τι παραγγέλνεις λοιπόν για το Σεπτέμβρη πχ;;; Το 2-4 ή το 4-6;;; Η αδερφή μου που είχε του ανηψιου μου μου λέει πως είναι άνετα στις γραμμές τους και κάνουν και παραπάνω καιρό απ' ο,τι λένε...

Άσε, που δεν ξέρουμε πόσους πόντους και το διάπλασης θα είναι τα καμαρια μας....

Πφφφ... Να ήταν ανοιχτά, να πηγαίναμε να βλέπαμε τι καλά που θα ήταν...

μα τα φορμακια και πιο μετα θα τα φοραμε απο μεσα και απο πανω μπιτζαμουλες,ρουχαλακια κτλ για αυτο ετσι και αλλιως ολο και κατι θα φερουν απο δωρα...αν δουμε οτι χρειαζομαστε και αλλα τα αλλαζουμε και περνουμε φορμακια,,,ετσι λεω εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lila P. είπε:

Δεν μου είπε κάτι τέτοιο θα περιμένω να δω αν θα περάσει αλλιώς θα τον ξανά ενοχλήσω...ρώτησα κ μια φίλη μου είπε είναι φυσιολογικό..αχχχ δν ξέρω 🥺

καλα μπορει και να εχει δικαιο ο γιατρος σου μην αγχωθεις...εμενα ο δικος μου ξερει οτι θα τον επριζα ολημερα αμα δεν εκανε τιποτα...χιχιχιχι και μαλλον λεει ας της κανω εξετασεις να της φυγει...❤️😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sotiria2004 είπε:

καλα μπορει και να εχει δικαιο ο γιατρος σου μην αγχωθεις...εμενα ο δικος μου ξερει οτι θα τον επριζα ολημερα αμα δεν εκανε τιποτα...χιχιχιχι και μαλλον λεει ας της κανω εξετασεις να της φυγει...❤️😜

Πάλι καλά έχω κ εσάς..ελπίζω να περάσει... Γτ δν τα πάω καλά με το άγχος😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lila P. είπε:

Πάλι καλά έχω κ εσάς..ελπίζω να περάσει... Γτ δν τα πάω καλά με το άγχος😋 

Είναι κάποια άλλη που το έπαθε;μπας κ ηρεμήσω κορίτσια μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς, συγχαρητήρια για τα ευχάριστα σου!!! Με το καλό ο μπέμπης σου!!!!

Προσωπικά, δεν το έχω πάθει, αλλά πιστεύω ότι ως ένα βαθμό δεν είναι ανησυχητικά όλα όσα νιώθουμε.

Εγώ πχ. Πήγα πριν μια ώρα για υπερήχους άνω κοιλίας (επειδή είχα έναν πόνο σαν χολή μέρες τώρα) και στήθους (γιατί έχω ιστορικό με ινοαδενωματα και κύστες).

Με πόνεσε αρκετά και σφιγγομουν όλη την ώρα χωρίς να το θέλω. Τώρα που γύρισα έχω κάτι σαν πόνους περιόδου και γουργουρητα, αλλά θέλω να πιστεύω ότι απλώς κούρασα την μπέμπα κι είναι όλα καλά. 

Ας προσπαθήσουμε να μην πανικοβαλλομαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Καταρχάς, συγχαρητήρια για τα ευχάριστα σου!!! Με το καλό ο μπέμπης σου!!!!

Προσωπικά, δεν το έχω πάθει, αλλά πιστεύω ότι ως ένα βαθμό δεν είναι ανησυχητικά όλα όσα νιώθουμε.

Εγώ πχ. Πήγα πριν μια ώρα για υπερήχους άνω κοιλίας (επειδή είχα έναν πόνο σαν χολή μέρες τώρα) και στήθους (γιατί έχω ιστορικό με ινοαδενωματα και κύστες).

Με πόνεσε αρκετά και σφιγγομουν όλη την ώρα χωρίς να το θέλω. Τώρα που γύρισα έχω κάτι σαν πόνους περιόδου και γουργουρητα, αλλά θέλω να πιστεύω ότι απλώς κούρασα την μπέμπα κι είναι όλα καλά. 

Ας προσπαθήσουμε να μην πανικοβαλλομαστε.

Αχ αυτός ο πανικός..θα πάω το πρωί να με δει κορίτσι μου γιατί δεν θα αντέξω το άγχος...σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την παρέα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας. Κι εγώ επειδή είμαι πολύ αγχωδης τύπος, όταν κάτι τραβάει σε διάρκεια προτιμώ να το ελέγξω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, όπως σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lila P. είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;Έχω να μπω πολύ καιρό! Έχω κ εγώ ευχάριστα! Διανύω την 22η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου ❤️ είμαι τόσο χαρούμενη αλλά ταυτόχρονα και τόσο αγχωμενη! Είστε η παρέα μου όλον αυτόν καιρό..κάναμε Β υπέρηχο 426 γραμμάρια ο μπέμπης μου ..

Είμαι λίγο αγχωμενη κ είπα να σας γράψω..πριν λίγο μίλησα κ με τον γιατρό μου.. από χτες το βράδυ έχω κάτι σαν συσπάσεις. Αλλά χωρίς πόνο η πέτρωμα. Είναι μια αίσθηση περίεργη. Σαν να σφίγγεται η μήτρα κ να με αφήνει για ελάχιστα δευτερόλεπτα.Σαν γαργαλητο,δν μπορώ να το εξηγήσω!  Ο γιατρός μου μου είπε να πάρω δύο μπουσκοπαν. Δν έχω ούτε μια ώρα που το πήρα , μου είπε είναι φυσιολογικό.Αλλα έχω αγχωθει δυστυχώς...

κατά τη διάρκεια του Β' επιπέδου σου έκανε ο εμβρυομητρικός ενδοκολπικό υπέρηχο για να μετρήσει τον τράχηλο; επίσης μαγνήσιο παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

κατά τη διάρκεια του Β' επιπέδου σου έκανε ο εμβρυομητρικός ενδοκολπικό υπέρηχο για να μετρήσει τον τράχηλο; επίσης μαγνήσιο παίρνεις;

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

κατά τη διάρκεια του Β' επιπέδου σου έκανε ο εμβρυομητρικός ενδοκολπικό υπέρηχο για να μετρήσει τον τράχηλο; επίσης μαγνήσιο παίρνεις;

Όχι κορίτσι μου δεν έκανα κάτι τέτοιο..μόνο κοιλιακό υπέρηχο.μου είπε ότι ο τράχηλος και ο πλακούντας είναι μια χαρά..μαγνήσιο παίρνω έτσι κ αλλιώς τρεις φορές την ημέρα. Τώρα μου πέρασε αλλά θα πάω όπως κ να χει θα πάω να με δει στην κλινική να ηρεμήσω..μου είπε να πάρω στις δώδεκα ξανά δύο μπουσκοπαν κ ένα ντεπον όπως και το πρωί πριν πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Να πας. Κι εγώ επειδή είμαι πολύ αγχωδης τύπος, όταν κάτι τραβάει σε διάρκεια προτιμώ να το ελέγξω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, όπως σήμερα. 

Έτσι ακριβώς ...τπτ δν θα αφήνω στην τύχη του... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, τι κάνετε;

Να ρωτήσω κάτι άσχετο: πονάει καμία άλλη στην πλάτη ή στα πλευρά;;

Απέκλεισαν κάποιο προβλήμα στα όργανα (υπερηχογραφικά τουλάχιστον) αλλά κάθε βράδυ τέτοια ώρα υποφέρω από πόνο στα δεξιά πλευρά και την πλάτη. Ούτε μαξιλαράκια με βοηθούν ούτε τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κοριτσια, τι κάνετε;

Να ρωτήσω κάτι άσχετο: πονάει καμία άλλη στην πλάτη ή στα πλευρά;;

Απέκλεισαν κάποιο προβλήμα στα όργανα (υπερηχογραφικά τουλάχιστον) αλλά κάθε βράδυ τέτοια ώρα υποφέρω από πόνο στα δεξιά πλευρά και την πλάτη. Ούτε μαξιλαράκια με βοηθούν ούτε τίποτα...

Γεια σου Κωνσταντίνα, έχω πόνους στην πλάτη αλλά φεύγουν΄όταν γυμνάζομαι. Δεν ξέρω εάν σε βοήθησα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Ασε, μια ο εγκλεισμός μια η αλλαγή της ώρας, όλοι έτσι νιώθουμε... Εγώ έφαγα πρωινό 1 παρά νομίζοντας ότι είναι 11...

Δεν ξέρω εκεί που είστε τι καιρό κάνει, εγώ πάντως επωφελήθηκα της λιακαδας και βγήκα να περπατήσω με τον άντρα μου μετά από 1 μήνα καθισιου. Κουράστηκα λιγάκι, αλλά νιώθω να κυκλοφόρησε το αίμα μου βρε παιδιά!!! Πόσος καναπές πια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/3/2020 at 10:58 ΠΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

Evi αυτός ο γιατρός σου με πολύ αργούς ρυθμούς δεν τα κάνει όλα; 

Πολλές φορές στις εκγυες κάποια πράγματα είναι ανσιβασμενα κσι μπορεί να είναι φυσιολογικό αλλά φυσικά μόνο ένας γιατρός μπορεί να ξέρει τι είναι όλα αυτά... 

Κάνε λίγο υπομονή και μην αγχώνεσαι γιατί μπορεί να μην είναι τίποτα απόλυτος και τζάμπα να σκας χωρίς λόγω... Περιμένουμε νέα σου ευχάριστα... 😘

καλησπεραααα!!! μου ειπε οτι ειναι λιγο ανεβασμενα αλλα τοσο λιγο δεν μασ πειραζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μ τι κανετε;Πως τα περνατε εν μεσω καραντινας;

Εμεις σημερα πηγαμε στη γυναικολογο να δούμε την μικρη...εφτασε το ενα κιλο! Μας ειπε οτι ειναι αφρατουλικο μωρακι με μπολικα μαγουλακια!!!

Εχω αρχισει κ αγχωνομαι ομως..ακομα δεν εχω παρει τπτ απο βρεφικα ρουχακια, σεντονακια, καροτσι κ κρεβατακι! Σιγα σιγα λεω να ξεκινησω τις αγορες απο το ιντερνετ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα κιλο?φτου φτου μπραβο σας...

ποτε εχεις ημερομηνια?

εγω ειδα πολυ καλες τιμες στην παιδουπολη αν σε ενδιαφερει αλλα θα περιμενω να περασει τι ιντερνετ μηπως και εχου εκπτωσεις...αν θυμαμαι καλα κανουν εκπτωσεις μετα το πασχα...αν και δεν ειμαι και πολυ σιγουρη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2/7 εχω ημερομηνία ...

Λες να περιμενω μετα το πασχα;

Αλλιως το ειχα στο μυαλο μ.οτι αυτο το μηνα θα εκοβα βολτες σε μαγαζια με βρεφικα αλλα εμεινα με την ορεξη..οπως ολοι μας!

Θα δω απο τζαμπο φορμακια πετσετουλες σαλιαρες κ.α για αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariaira αχ, πόσο περιμένω να φτάσει κι η δική μου το κιλό να σπάσουμε το φράγμα των γραμμαρίων...

Μην αγχεσαι πάντως. Έχεις ολόκληρο Μάιο κι Ιούνιο να παραγγείλεις όσα θέλεις ή ακόμα και να τα δεις από κοντά αν έχουμε βγει από την καραντίνα.

Κι εγώ κοιτάζω, ξανακοιταζω, αλλά κρατιεμαι όπως λέει κι η Σωτηρία μήπως βγουν προσφορές.

Μονο καρότσι έχω κλείσει κι είχα πει να το παραλάβω τώρα τον Απρίλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

μην σας παρω και στο λαιμο μου κοριτσια αλλα πιστευω οτι σιγουρα θα κανουν ...εγω φορμακια θα παρω απο το ορχεστρα μιας και εχω καρτα επειδη παιρνω απο εκει δωρα στα βαπτισιμια και ανηψια...

τωρα αν εσυ τα παρεις απο τζαμπο εκει σιγουρα δεν θα κανουν εκπτωσεις...

στα πραγματα μως σιγουρα κατι θα κανουν...δες τιμες τωρα σε αυτα που θες και κανε συγκριση μετα...

για να εχεις και μια ιδεα,ετσι και αλλιως 20 μερεες ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω και εγώ κάρτα Όρκεστρα, αλλά να είμαι ειλικρινής δε μου πολυαρέσουν τα προϊόντα τους...
Από Τζάμπο αξίζει να πάρεις πανάκια για τα σαλάκια και τις γουλιές και τίποτα ψιλοπράγματα. Εγώ πχ είχα πάρει στην αδερφή μου ένα δοσομετρητή σκόνης γάλακτος και την είχε βολέψει περισσότερο κι από τον επώνυμο.

Πάντως, με λίγη οργάνωση και ψάξιμο βρίσκεις πολλά...
Έχει το Λητώ 6άδα φανελάκια βαμβακερά με 4.55 και το Η&Μ έχει τη σειρά Conscious που είναι μαλακή στην υφή με λίγα χρήματα....

Ας γράφουμε εμείς κι όταν με το καλό ανοίξουν τα μαγαζιά, θα κάνουμε ντου! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...