Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι επιδόματα δικαιούμαστε;;


Linaki.24

Recommended Posts

Γειά σας βρε κορίτσια! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει... Διανύω την 34η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου έχω ΠΗΤ 2/1/2020 και στις 7 Νοεμβρίου έκανα τα χαρτιά μου για το επίδομα κύησης. Την προηγούμενη Παρασκευή μου έβαλαν τα χρήματα! Τι άλλο δικαιούμαι;; Επίδομα τοκετού υπάρχει ακόμα;;; Δεν έχω ιδέα από αυτά και είναι η 1η φορά που πήρα επίδομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Linaki.24 είπε:

Γειά σας βρε κορίτσια! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα ξέρει... Διανύω την 34η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου έχω ΠΗΤ 2/1/2020 και στις 7 Νοεμβρίου έκανα τα χαρτιά μου για το επίδομα κύησης. Την προηγούμενη Παρασκευή μου έβαλαν τα χρήματα! Τι άλλο δικαιούμαι;; Επίδομα τοκετού υπάρχει ακόμα;;; Δεν έχω ιδέα από αυτά και είναι η 1η φορά που πήρα επίδομα. 

Επίδομα λοχειας δικαιούσαι, το επίδομα τοκετού έχει καταργηθεί. Και μετά εφόσον έχεις  τις προϋποθέσεις δικαιούσαι και το 6μηνο του οαεδ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Με το καλό! Ναι είναι μόνο η μητρότητα, κύησης και λοχείας δηλαδή. Πριν το εξάμηνο του ΟΑΕΔ εάν κανείς χρήση, υπάρχει και ένα συμπληρωματικο επίδομα μητροτητας από τον οαεδ. Κανείς αίτηση με το που πληρωθείς από την λοχεια. Όπως επίσης και το α21 επίδομα παιδιού μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Επίδομα λοχειας δικαιούσαι, το επίδομα τοκετού έχει καταργηθεί. Και μετά εφόσον έχεις  τις προϋποθέσεις δικαιούσαι και το 6μηνο του οαεδ 

Ευχαριστώ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα! Με το καλό! Ναι είναι μόνο η μητρότητα, κύησης και λοχείας δηλαδή. Πριν το εξάμηνο του ΟΑΕΔ εάν κανείς χρήση, υπάρχει και ένα συμπληρωματικο επίδομα μητροτητας από τον οαεδ. Κανείς αίτηση με το που πληρωθείς από την λοχεια. Όπως επίσης και το α21 επίδομα παιδιού μετά. 

Άρα τώρα πρέπει να κάνω αίτηση για επίδομα μητρότητας;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Άρα τώρα πρέπει να κάνω αίτηση για επίδομα μητρότητας;;; 

Το επίδομα μητροτητας λέγεται  το κύησης και το λοχείας μαζί. Κύησης είπες έχεις κάνει, οπότε αφού γεννήσεις με το χαρτί από το μαιευτήριο και τη ληξιαρχική πράξη γέννησης κλπ κλπ θα πάρεις και το λοχείας. Αφού πληρωθείς και από εκεί θα πας στον οαεδ για το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Το επίδομα μητροτητας λέγεται  το κύησης και το λοχείας μαζί. Κύησης είπες έχεις κάνει, οπότε αφού γεννήσεις με το χαρτί από το μαιευτήριο και τη ληξιαρχική πράξη γέννησης κλπ κλπ θα πάρεις και το λοχείας. Αφού πληρωθείς και από εκεί θα πας στον οαεδ για το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας. 

Κατάλαβα!!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα είμαι καινούρια εδώ και μπήκα και διάβασα τα σχόλια σας θα μπορούσατε να με βοηθήσετε και εμένα ?Είμαι καινούργια μανούλα θα κάνω το πρώτο μου παιδακι γενναω τον Ιανουάριο μου έδωσαν ημερομηνία μέχρι 24/1/2020.μπηκα στο όγδοο μήνα !πρέπει να κάνω από τώρα τα χαρτιά για το επίδομα?πιο επίδομα δικαιούμαι αυτό που λένε για τα δύο χιλιάρικα?τι πρέπει να κάνω μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2019 at 8:51 ΜΜ, ο/η Ελενηη είπε:

Καλησπέρα είμαι καινούρια εδώ και μπήκα και διάβασα τα σχόλια σας θα μπορούσατε να με βοηθήσετε και εμένα ?Είμαι καινούργια μανούλα θα κάνω το πρώτο μου παιδακι γενναω τον Ιανουάριο μου έδωσαν ημερομηνία μέχρι 24/1/2020.μπηκα στο όγδοο μήνα !πρέπει να κάνω από τώρα τα χαρτιά για το επίδομα?πιο επίδομα δικαιούμαι αυτό που λένε για τα δύο χιλιάρικα?τι πρέπει να κάνω μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ!

Δικαιούσε επίδομα κύησης από το ΙΚΑ για τις 56 ημέρες πριν τον τοκετό και επίδομα λοχείας για τις 63 ημέρες μετά τον τοκετό, συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας από τον ΟΑΕΔ και 6μηνο πάλι από τον ΟΑΕΔ αν το πάρεις. Για τα 2000 ευρώ δεν γνωρίζω διαδικασίες γιατί αφορά τις επερχόμενες γεννήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...