Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρνητικο τεστ μια εβδομαδα μετα την ε/τ


Recommended Posts

Εκανα πριν λιγο ενα ευαισθητο τεστ εγκυμοσυνης στο σπιτι..αρνητικο.Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερων πριν μια εβδομαδα ακριβως.Εχω σκασει να κλαιω,εχω στεναχωρηθει πιο πολυ απο περυσι που ειχα φυσιολογικη συλληψη και παλινδρομησε.Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας,ο αντρας μου ειναι στη δουλεια και δεν θελω να τον στεναχωρησω.Πιανω και εγω δουλεια στις 4 σημερα και ποσο θα ηθελα να μην παω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angrybird83 είπε:

Εκανα πριν λιγο ενα ευαισθητο τεστ εγκυμοσυνης στο σπιτι..αρνητικο.Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερων πριν μια εβδομαδα ακριβως.Εχω σκασει να κλαιω,εχω στεναχωρηθει πιο πολυ απο περυσι που ειχα φυσιολογικη συλληψη και παλινδρομησε.Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας,ο αντρας μου ειναι στη δουλεια και δεν θελω να τον στεναχωρησω.Πιανω και εγω δουλεια στις 4 σημερα και ποσο θα ηθελα να μην παω..

Ελα βρε κοριτσι μου!Μηπως ειναι αρκετα νωρις;;Ο γιατρος ποτε σου ειπε να κανεις χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ελα βρε κοριτσι μου!Μηπως ειναι αρκετα νωρις;;Ο γιατρος ποτε σου ειπε να κανεις χοριακη;;;

Την Πεμπτη..αλλα εγω πιστευω οτι κατι θα εδειχνε και τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angrybird83 είπε:

Την Πεμπτη..αλλα εγω πιστευω οτι κατι θα εδειχνε και τωρα.

Σου είπε να κάνεις την Πέμπτη? Πότε περίμενες περίοδο? Γενικά έχεις σταθερό κύκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angrybird83 είπε:

Την Πεμπτη..αλλα εγω πιστευω οτι κατι θα εδειχνε και τωρα.

Μην στενοχωριεσαι προκαταβολικα!Μπορει να δειξει την Πέμπτη!Προσπαθησε να χαλαρωσεις!Και αν μπορει να σκεφτεις θετικα.Σκούπισε τα ματακια σου και παρε βαθεια ανασα! Μεχρι Τη Πεμπτη μην χανεις τις ελπιδες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Σου είπε να κάνεις την Πέμπτη? Πότε περίμενες περίοδο? Γενικά έχεις σταθερό κύκλο?

Περιοδο λογικα σε 2-3 μερες..ναι,εχω σταθερο κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μην στενοχωριεσαι προκαταβολικα!Μπορει να δειξει την Πέμπτη!Προσπαθησε να χαλαρωσεις!Και αν μπορει να σκεφτεις θετικα.Σκούπισε τα ματακια σου και παρε βαθεια ανασα! Μεχρι Τη Πεμπτη μην χανεις τις ελπιδες σου!

Μπα,δεν νομιζω..παμε τωρα για μετα τα Χριστουγεννα ε/τ παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angrybird83 είπε:

Μπα,δεν νομιζω..παμε τωρα για μετα τα Χριστουγεννα ε/τ παλι..

Αχ βρε κοριτσι μου ..τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7 μέρες μετα την εμβρυομεταφορά βλαστοκύστεων είναι πολυ νωρίς!!! Στις 9 μέρες λένε χοριακή κι αυτό γιατί είναι ακριβείας...στα ούρα με τεστ είναι λίγο δύσκολο να "πιαστεί" η ορμόνη αν είναι χαμηλή.

Με λίγα λόγια... σκουπίζεις ματάκια...παίρνεις ανασούλες....και κάνεις θετικές σκέψεις (όσο μπορείς).. Ουφ! Σε νιώθω γαμώτο! Υπομονη κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομη κ αρνητικη να παραμεινει η χοριακη σου την Πεμπτη,μη σταματας τις προσπαθειες σου!Ηταν η πρωτη εμβρυομεταφορα που εκανες;Εχεις καταψυξει εμβρυακια για αποθεμα ή τα βαλατε ολα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η angrybird83 είπε:

Εκανα πριν λιγο ενα ευαισθητο τεστ εγκυμοσυνης στο σπιτι..αρνητικο.Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερων πριν μια εβδομαδα ακριβως.Εχω σκασει να κλαιω,εχω στεναχωρηθει πιο πολυ απο περυσι που ειχα φυσιολογικη συλληψη και παλινδρομησε.Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας,ο αντρας μου ειναι στη δουλεια και δεν θελω να τον στεναχωρησω.Πιανω και εγω δουλεια στις 4 σημερα και ποσο θα ηθελα να μην παω..

Πιάστηκε το στομάχι μου και μόνο που διάβασα το μήνυμα σου.. Μακάρι να σε διαψεύσει η χοριακή.. Ειναι σημαντικό να κάνεις και τη χοριακή  την ημέρα που σου είπε ο γιατρός σου, να δεις την τιμή της, να καταλάβετε αν έγινε εμφύτευση και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί και να είναι όλα καλά.. Στο εύχομαι ολόψυχα πραγματικά..
Είμαι σε αναμονή για χοριακή μετά από ΕΤ με δύο εμβρυάκια δύο ημερών. Χοριακή έχω κανονικά την Πέμπτη. Έχω με μαθηματική ακρίβεια τους πονους περιόδου που έχω κάθε φορά και είμαι σίγουρη για την αποτυχία..

Περιμένουμε νέα σου.. και κουράγιο.. ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Ακομη κ αρνητικη να παραμεινει η χοριακη σου την Πεμπτη,μη σταματας τις προσπαθειες σου!Ηταν η πρωτη εμβρυομεταφορα που εκανες;Εχεις καταψυξει εμβρυακια για αποθεμα ή τα βαλατε ολα;

Εχω αποθεμα Στελλινα,αλλα και καλα τωρα βαλαμε τα φαβορι..μενει αλλο ενα των 5 ημερων και τα αλλα ειναι των 6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η angrybird83 είπε:

Εκανα πριν λιγο ενα ευαισθητο τεστ εγκυμοσυνης στο σπιτι..αρνητικο.Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερων πριν μια εβδομαδα ακριβως.Εχω σκασει να κλαιω,εχω στεναχωρηθει πιο πολυ απο περυσι που ειχα φυσιολογικη συλληψη και παλινδρομησε.Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας,ο αντρας μου ειναι στη δουλεια και δεν θελω να τον στεναχωρησω.Πιανω και εγω δουλεια στις 4 σημερα και ποσο θα ηθελα να μην παω..

Γλυκιά μου μην απογοητεύεσαι από τώρα..είναι νωρίς ακόμα..κάνε ξανά την Πέμπτη!! Και αρνητικό να είναι το αποτέλεσμα δεν απογοητευόμαστε..όλα μες τη ζωή είναι..πόσες κοπέλες είχαν πόσα αρνητικά και τα κατάφεραν..έτσι θα τα καταφέρεις κι εσύ!!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα την Πέμπτη και να έχουν πάει όλα καλά!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angrybird83 είπε:

Εχω αποθεμα Στελλινα,αλλα και καλα τωρα βαλαμε τα φαβορι..μενει αλλο ενα των 5 ημερων και τα αλλα ειναι των 6.

Να μη σου πω τα 6 άρια είναι και ακόμα καλύτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πιάστηκε το στομάχι μου και μόνο που διάβασα το μήνυμα σου.. Μακάρι να σε διαψεύσει η χοριακή.. Ειναι σημαντικό να κάνεις και τη χοριακή  την ημέρα που σου είπε ο γιατρός σου, να δεις την τιμή της, να καταλάβετε αν έγινε εμφύτευση και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί και να είναι όλα καλά.. Στο εύχομαι ολόψυχα πραγματικά..
Είμαι σε αναμονή για χοριακή μετά από ΕΤ με δύο εμβρυάκια δύο ημερών. Χοριακή έχω κανονικά την Πέμπτη. Έχω με μαθηματική ακρίβεια τους πονους περιόδου που έχω κάθε φορά και είμαι σίγουρη για την αποτυχία..

Περιμένουμε νέα σου.. και κουράγιο.. ουφφφ

Ουτε εσυ να απογοητευεσαι κοριτσι μου!Πονακια ειχα κ εγω και τα προκαλουσαν τα φαρμακα.Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εχεις αρνητικη χοριακη επειδη εχεις πονους περιοδου.Ευχομαι να δεις ++++++ την Πεμπτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angrybird83 είπε:

Εχω αποθεμα Στελλινα,αλλα και καλα τωρα βαλαμε τα φαβορι..μενει αλλο ενα των 5 ημερων και τα αλλα ειναι των 6.

Δεν εχει να κανει,εχω φιλες μου που δεν επιασαν με τα φρεσκα κ εκαναν καπακι διδυμα με τα κατεψυγμενα τους κ ας ηταν πιο μετρια ποιοτικα.Περιμενε μεχρι την Πεμπτη που θα ξανακανεις κ αν δεν,προχωρας με τα κατεψυγμενα σου κοριτσι μου.Μην το βαζεις κατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angrybird83 είπε:

Εχω αποθεμα Στελλινα,αλλα και καλα τωρα βαλαμε τα φαβορι..μενει αλλο ενα των 5 ημερων και τα αλλα ειναι των 6.

Μη χάνεις τις ελπίδες σου. Κάνε χοριακή και την Πέμπτη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Σου είπε να κάνεις την Πέμπτη? Πότε περίμενες περίοδο? Γενικά έχεις σταθερό κύκλο?

Βασικα λαθος υπολογισα..εχω κυκλο 30 ημερων,αντε 31..οποτε σημερα ειμαι στην 23η μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η st3llina είπε:

Δεν εχει να κανει,εχω φιλες μου που δεν επιασαν με τα φρεσκα κ εκαναν καπακι διδυμα με τα κατεψυγμενα τους κ ας ηταν πιο μετρια ποιοτικα.Περιμενε μεχρι την Πεμπτη που θα ξανακανεις κ αν δεν,προχωρας με τα κατεψυγμενα σου κοριτσι μου.Μην το βαζεις κατω!

Κατεψυγμενα ηταν και αυτα..εκανα διεγερση κ πηγαν καταψυξη ολα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angrybird83 είπε:

Βασικα λαθος υπολογισα..εχω κυκλο 30 ημερων,αντε 31..οποτε σημερα ειμαι στην 23η μερα.

βρε κορίτσι μου νωρίς είναι νομίζω... μη χάνεις τις ελπίδες σου. ίσως ακόμα δε φαίνεται στη χοριακή. Κάνε πάλι την Πέμπτη όπως σου είπε ο γιατρός και ενημέρωσέ μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει τεστ που μπορεί να το ανιχνεύσει τόσο νωρίς μην πέφτεις θύμα των εταιρειών...9 μέρα εμβριομεταφορα στην κόρη μου ( βλαστοκυστη) είχα 63 ....οπότε πιο πριν απλά δε θα έδειχνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Δεν υπάρχει τεστ που μπορεί να το ανιχνεύσει τόσο νωρίς μην πέφτεις θύμα των εταιρειών...9 μέρα εμβριομεταφορα στην κόρη μου ( βλαστοκυστη) είχα 63 ....οπότε πιο πριν απλά δε θα έδειχνε....

Γραφει οτι ανιχνευει απο 10 μIU και πανω στα ουρα..ουτε αυτες τις μοναδες δεν εχω βγαλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η angrybird83 είπε:

Γραφει οτι ανιχνευει απο 10 μIU και πανω στα ουρα..ουτε αυτες τις μοναδες δεν εχω βγαλει?

Ότι κι αν γραφουν...αυτα είναι μαρκετινίστικα! Συνήθως πανω απο 50 μονάδες ανιχνέυουν! Εχει δίκιο η @Finally!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angrybird83 είπε:

Γραφει οτι ανιχνευει απο 10 μIU και πανω στα ουρα..ουτε αυτες τις μοναδες δεν εχω βγαλει

Όχι....διότι εάν την 9( σου βάζω την 9 γιατί τότε έβαζαν εμένα να κάνω χοριακη) είναι 60( με 63 φίλη έχει δίδυμα κοριτσάκια) την 7 είναι 30( οριακά ανιχνεύσιμο)....κατανοώ την αγωνία σου...στη δεύτερη κύηση έκανα κάθε μέρα...7 μέρα πήρα λευκό κ έκλαιγα από τον ηλεκτρικό μέχρι το σπίτι....ωστόσο το μωρό μου ήρθε....μην προκαταβάλει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πιάστηκε το στομάχι μου και μόνο που διάβασα το μήνυμα σου.. Μακάρι να σε διαψεύσει η χοριακή.. Ειναι σημαντικό να κάνεις και τη χοριακή  την ημέρα που σου είπε ο γιατρός σου, να δεις την τιμή της, να καταλάβετε αν έγινε εμφύτευση και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί και να είναι όλα καλά.. Στο εύχομαι ολόψυχα πραγματικά..
Είμαι σε αναμονή για χοριακή μετά από ΕΤ με δύο εμβρυάκια δύο ημερών. Χοριακή έχω κανονικά την Πέμπτη. Έχω με μαθηματική ακρίβεια τους πονους περιόδου που έχω κάθε φορά και είμαι σίγουρη για την αποτυχία..

Περιμένουμε νέα σου.. και κουράγιο.. ουφφφ

Καλή επιτυχία Λιζακι μου. 

Μηναπογοητεύσαι! Όλα αυτά με τους πόνους είναι σχετικά. Εγώ είχα πόνους περιόδου και μια χοριακη ναααα!

@angrybird83 καταλαβαίνω την αγωνία σου. Αν δεν γίνει όμως η χοριακη την 9η μέρα το παιχνίδι δεν χάνεται. Τα τεστ φαρμακείου δεν είναι απόλυτα αξιόπιστα! Επίσης υπάρχει και περίπτωση να εμφυτεθει το έμβρυο ακόμη και 9η ή και 10η ημέρα. Κάνε υπομονή μέχρι Πέμπτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...