Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια τί κάνετε πως είστε? Θα σας πω κάτι ανόητο αλλά φοβήθηκα. Πήγαμε σήμερα σε ένα σπίτι μας είχανε καλέσει το μεσημέρι για φαγητό και είχανε φτιάξει παστίτσιο τρώω τρώω εγώ μια χαρά. Όμως μας είπανε ότι την μπεσαμέλ την φτιάξανε με αυγά. Ε και αυτό ήταν φοβήθηκα μην πάθω κάτι γιατί ξέρω ότι δεν κάνει το αυγό στην εγκυμοσύνη λέτε να παθω τπτ?😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπερα! Μετά απο έναν ακομα μηνα (6ος προσπαθειων) αποτυχίας αποφάσισα να κανω εξετάσεις ορμονικές! Έχει κάνει καμμία να μου ποιες ορμόνες ελέγχονται; έχω τρελό άγχος σήμερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Γεια σας κορίτσια τί κάνετε πως είστε? Θα σας πω κάτι ανόητο αλλά φοβήθηκα. Πήγαμε σήμερα σε ένα σπίτι μας είχανε καλέσει το μεσημέρι για φαγητό και είχανε φτιάξει παστίτσιο τρώω τρώω εγώ μια χαρά. Όμως μας είπανε ότι την μπεσαμέλ την φτιάξανε με αυγά. Ε και αυτό ήταν φοβήθηκα μην πάθω κάτι γιατί ξέρω ότι δεν κάνει το αυγό στην εγκυμοσύνη λέτε να παθω τπτ?😕

Γεια σου ! Καλά εσύ;;;

Κορίτσι μου, το παστιτσιο μπαίνει στο φούρνο !!! Μην αγχώνεσαι, καλά ψημένο ήταν το αυγό οπότε όλα καλά!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Κορίτσια Καλησπερα! Μετά απο έναν ακομα μηνα (6ος προσπαθειων) αποτυχίας αποφάσισα να κανω εξετάσεις ορμονικές! Έχει κάνει καμμία να μου ποιες ορμόνες ελέγχονται; έχω τρελό άγχος σήμερα....

Καλώς  την! Η λέξη αποτυχία δεν μου αρέσει πολύ.... θα έλεγα ατυχίας σκέτο! Θέλουμε θετική σκέψη και ενέργεια!!! Μη μου αγχώνεσαι!!!!!!!  Ξέρω σίγουρα ότι γίνεται ενώ έχεις περίοδο και αν ευκαιρείς μπες εδώ να δεις https://parikalogianni.gr/γυναικολογία/ορμονολογικός-έλεγχος/ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλώς  την! Η λέξη αποτυχία δεν μου αρέσει πολύ.... θα έλεγα ατυχίας σκέτο! Θέλουμε θετική σκέψη και ενέργεια!!! Μη μου αγχώνεσαι!!!!!!!  Ξέρω σίγουρα ότι γίνεται ενώ έχεις περίοδο και αν ευκαιρείς μπες εδώ να δεις https://parikalogianni.gr/γυναικολογία/ορμονολογικός-έλεγχος/ 

 

Ειλικρινά θελω να παρω κουράγιο απ ολα αυτά αλλα αυτή την στιγμή μου ειναι πολύ δύσκολο.σε ευχαριστώ  πολύ! Μου τις έχει γράψει  ήδη κ θα παω αυριο να τις κάνω! Ηθελα απλα μια γνωμη για την ολη διαδικασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να θέλω την γνώμη σας...!!!σήμερα πήρα τηλέφωνο δυο ενδοκρινολόγους για ορμονικές εξετάσεις και αρνήθηκαν να μου κάνουν  γιατί λένε θα πρέπει να είμαι πελατησα τους ή να μας πει γυναικολόγους ποιες εξετάσεις να γράψει!!!

στην γυναικολόγο μου δεν θέλω να παω((γενικά θέλω να αλλάξω γιατρό )). Τεστ ΠΑΠ  Και υπέρηχο έκανα πριν δυο μήνες!!!

Πήρα άλλη  γυναικολόγο και τις είπα ότι προσπαθούμε 7 μηνες(ενώ στην πραγματικότητα προσπαθούμε πολύ λιγότερους μήνες ..) γιατί θέλω να κάνω τις εξετάσεις να μου φύγει η ιδέα από το μυαλό αλλά μου είπε είναι πολύ νωρίς ακόμα για να μου γράψει ορμονικές εξετάσεις και αν θέλω να μου γράψει σε λίγους μήνες θα πρέπει να κάνω πάλι τεστ ΠΑΠ κ πάλι υπέροχο 

ρε κορίτσια απλές εξετάσεις δεν είναι ;;;μπορεί κάποια που έχει εμπειρία να μου πει ποιες εξετάσεις ακριβώς να ζητήσω να μου γράψουν! Έναν απλό  έλεγχο θέλω να κάνω (δεν έχω κανένα θέμα υγείας).. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η St33 είπε:

Κορίτσια Καλησπερα! Μετά απο έναν ακομα μηνα (6ος προσπαθειων) αποτυχίας αποφάσισα να κανω εξετάσεις ορμονικές! Έχει κάνει καμμία να μου ποιες ορμόνες ελέγχονται; έχω τρελό άγχος σήμερα....

Αν μάθεις και θέλεις μπορεις να μου στείλεις μια φωτό με της εξετάσεις όπως επίσης και αν είχες πρόβλημα στο να της γράψεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Γεια σας κορίτσια τί κάνετε πως είστε? Θα σας πω κάτι ανόητο αλλά φοβήθηκα. Πήγαμε σήμερα σε ένα σπίτι μας είχανε καλέσει το μεσημέρι για φαγητό και είχανε φτιάξει παστίτσιο τρώω τρώω εγώ μια χαρά. Όμως μας είπανε ότι την μπεσαμέλ την φτιάξανε με αυγά. Ε και αυτό ήταν φοβήθηκα μην πάθω κάτι γιατί ξέρω ότι δεν κάνει το αυγό στην εγκυμοσύνη λέτε να παθω τπτ?😕

Κορίτσι μου καλημέρα! Μην αγχώνεσαι! Τίποτα δεν παθαίνεις! Δεν είναι ότι δεν κάνει να φάνε αυγά οι εγκυμονούσες απλά πρέπει να είναι πολύ καλά ψημένα και σωστά διατηρημένα ..Μίλησε και με το γυναικολόγο σου για να σε ενημερώσει σχετικά με τη διατροφή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Κορίτσια να θέλω την γνώμη σας...!!!σήμερα πήρα τηλέφωνο δυο ενδοκρινολόγους για ορμονικές εξετάσεις και αρνήθηκαν να μου κάνουν  γιατί λένε θα πρέπει να είμαι πελατησα τους ή να μας πει γυναικολόγους ποιες εξετάσεις να γράψει!!!

στην γυναικολόγο μου δεν θέλω να παω((γενικά θέλω να αλλάξω γιατρό )). Τεστ ΠΑΠ  Και υπέρηχο έκανα πριν δυο μήνες!!!

Πήρα άλλη  γυναικολόγο και τις είπα ότι προσπαθούμε 7 μηνες(ενώ στην πραγματικότητα προσπαθούμε πολύ λιγότερους μήνες ..) γιατί θέλω να κάνω τις εξετάσεις να μου φύγει η ιδέα από το μυαλό αλλά μου είπε είναι πολύ νωρίς ακόμα για να μου γράψει ορμονικές εξετάσεις και αν θέλω να μου γράψει σε λίγους μήνες θα πρέπει να κάνω πάλι τεστ ΠΑΠ κ πάλι υπέροχο 

ρε κορίτσια απλές εξετάσεις δεν είναι ;;;μπορεί κάποια που έχει εμπειρία να μου πει ποιες εξετάσεις ακριβώς να ζητήσω να μου γράψουν! Έναν απλό  έλεγχο θέλω να κάνω (δεν έχω κανένα θέμα υγείας).. 

Καλημέρα σε όλες! Εμένα η γυναικολογος καθε χρόνο μου γράφει ορμονολογικες εξετάσεις κορίτσι μου μαζί με το ετήσιο έλεγχο προληπτικά.Πόσο μάλλον τώρα που θελουμε και παιδί.Γενικα ελέγχει την tsh,fsh,lh,προγεστερόνη,προλακτίνη, οιστραδιόλη, Ανδροστενεδιονη, τεστοστερόνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Γεια σας κορίτσια τί κάνετε πως είστε? Θα σας πω κάτι ανόητο αλλά φοβήθηκα. Πήγαμε σήμερα σε ένα σπίτι μας είχανε καλέσει το μεσημέρι για φαγητό και είχανε φτιάξει παστίτσιο τρώω τρώω εγώ μια χαρά. Όμως μας είπανε ότι την μπεσαμέλ την φτιάξανε με αυγά. Ε και αυτό ήταν φοβήθηκα μην πάθω κάτι γιατί ξέρω ότι δεν κάνει το αυγό στην εγκυμοσύνη λέτε να παθω τπτ?😕

Κοριτσι μου γιατι φοβηθηκες αρκει το αυγο να ειναι καλοψημενο τ αυγο δεν εχεις να φοβασαι. Εχω διαβασει οτι μια χαρα κανει τ αυγο στην εγκυμοσύνη εγω παντως τρωω μια χαρα απλα οχι καθε μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εμένα η γυναικολογος καθε χρόνο μου γράφει ορμονολογικες εξετάσεις κορίτσι μου μαζί με το ετήσιο έλεγχο προληπτικά.Πόσο μάλλον τώρα που θελουμε και παιδί.Γενικα ελέγχει την tsh,fsh,lh,προγεστερόνη,προλακτίνη, οιστραδιόλη, Ανδροστενεδιονη, τεστοστερόνη. 

Είπα να περιμένω έναν μήνα το πολύ και να πάω να τις κάνω....ήθελα επίσης να ρωτήσω αν πρέπει να γίνονται σε συγκεκριμένες μέρες του κυκλου ;! 
ευχαριστώ πολύ!!!

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δυο ενδοκρινολόγοι αρνήθηκαν να μου γράψουν επειδή δεν με παρακολουθούν!!! αφού δεν χρειάστηκε ποτέ μέχρι σήμερα να κάνω εξετάσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Denizz είπε:

Είπα να περιμένω έναν μήνα το πολύ και να πάω να τις κάνω....ήθελα επίσης να ρωτήσω αν πρέπει να γίνονται σε συγκεκριμένες μέρες του κυκλου ;! 
ευχαριστώ πολύ!!!

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δυο ενδοκρινολόγοι αρνήθηκαν να μου γράψουν επειδή δεν με παρακολουθούν!!! αφού δεν χρειάστηκε ποτέ μέχρι σήμερα !

καλημερα..μια φίλη μου παντως που ειχε θεμα με το κυκλο της γυναικολογος τις εγραψε τις ορμονολογικες...εχω την εντυπωση οτι τις ειχε κανει 2η με 4η μερα περιοδου αν δεν κανω λαθος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Αν μάθεις και θέλεις μπορεις να μου στείλεις μια φωτό με της εξετάσεις όπως επίσης και αν είχες πρόβλημα στο να της γράψεις ;

Και εμενα ο γυναικολογος μου ειπε να περιμενω γιατί είναι  νωρίς (Κ προσπαθώ ήδη 6 μήνες) κ Αφού είχα μια επιτυχή  σύλληψη στο παρελθόν  μου συνέστησε να περιμενω! εγω επέμενα κ μου τις έγραψε. Είναι οι εξετάσεις   στο link που έχει  αναρτήσει παραπανω η @Dimitra91.  Πρέπει να γίνουν απο 3 εως 5 μερα του κύκλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Είπα να περιμένω έναν μήνα το πολύ και να πάω να τις κάνω....ήθελα επίσης να ρωτήσω αν πρέπει να γίνονται σε συγκεκριμένες μέρες του κυκλου ;! 
ευχαριστώ πολύ!!!

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δυο ενδοκρινολόγοι αρνήθηκαν να μου γράψουν επειδή δεν με παρακολουθούν!!! αφού δεν χρειάστηκε ποτέ μέχρι σήμερα να κάνω εξετάσεις !

Την 3η μέρα του κύκλου  γίνονται οι ορμονολογικες. Και εμένα περίεργο μου φαίνεται να μην μπορούν απλά να γράψουν τις εξετάσεις. Δεν ξέρω πως το αιτιολογούν βέβαια αυτοί στην ηλεκτρονική συνταγογράφηση..Οι γυναικολόγοι όμως σίγουρα μπορουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα..μια φίλη μου παντως που ειχε θεμα με το κυκλο της γυναικολογος τις εγραψε τις ορμονολογικες...εχω την εντυπωση οτι τις ειχε κανει 2η με 4η μερα περιοδου αν δεν κανω λαθος... 

Εμένα η ενδοκρινολόγος  2η έως 5η μέρα μου είπε να τις κανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Tι κάνετε πως είστε;;;

@Denizz Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σε δέχονται.... αφού δεν είχες χρειαστεί πιο πριν ενδοκρινολόγο.... Ξέρω σίγουρα ότι ό'τι έχει να κάνει με ορμόνες μπορεί να τις γράψει ο ενδοκρινολόγος!!!

@St33 Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!!!

Πήγαμε σήμερα (μαζί με τον ανδρα 1η φορά:lol:) στη γιατρό και μας βρήκε τέλεια. Τώρα μου είπε ότι είμαι 10w... τι να πω εγώ νόμιζα ότι είμαι 9w&2d αλλά στην αυχενική θα μου πουν σίγουρα... Αυριο θα κλείσω την αυχενική... @Elenikon μου τι κάνεις;;; Να σε ρωτήσω, μου είπε 3 γιατρούς για αυχενική (Μαντάς, Σηφάκης, Μουσουράκης) έχεις ακούσει κάτι για αυτούς; Δεν ξέρω σε ποιον να πάω....

Επίσης, μου είπε ότι το μωρό μας μεγάλωσε πάρα πολύ και έχουμε 175 παλμούς! Μας έγραψε τις εξετάσεις του επόμενου μήνα και όλα καλά!

Εσείς πως είστε;;; Οι εγκυούλες;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Tι κάνετε πως είστε;;;

@Denizz Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σε δέχονται.... αφού δεν είχες χρειαστεί πιο πριν ενδοκρινολόγο.... Ξέρω σίγουρα ότι ό'τι έχει να κάνει με ορμόνες μπορεί να τις γράψει ο ενδοκρινολόγος!!!

@St33 Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!!!

Πήγαμε σήμερα (μαζί με τον ανδρα 1η φορά:lol:) στη γιατρό και μας βρήκε τέλεια. Τώρα μου είπε ότι είμαι 10w... τι να πω εγώ νόμιζα ότι είμαι 9w&2d αλλά στην αυχενική θα μου πουν σίγουρα... Αυριο θα κλείσω την αυχενική... @Elenikon μου τι κάνεις;;; Να σε ρωτήσω, μου είπε 3 γιατρούς για αυχενική (Μαντάς, Σηφάκης, Μουσουράκης) έχεις ακούσει κάτι για αυτούς; Δεν ξέρω σε ποιον να πάω....

Επίσης, μου είπε ότι το μωρό μας μεγάλωσε πάρα πολύ και έχουμε 175 παλμούς! Μας έγραψε τις εξετάσεις του επόμενου μήνα και όλα καλά!

Εσείς πως είστε;;; Οι εγκυούλες;;;

 

Καλησπέρα κορίτσι μου... Να πεταχτώ λίγο κ να σου πω ότι ο δικός μου γιατρός μου είχε προτείνει τον Σηφακη και τον Νικολετακη. Αν κ πήγαμε στον νικολετακη έχω ακούσει πολύ καλά για τον σηφακη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2020 at 4:42 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

@Κατερίνα!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Μια χαρά γράφεις φυσικά!
Τα τεστακια ωορρηξίς τα συγκεκριμένα τα είχα δοκιμάσει για να δω τι παίζει τον Νοέμβριο και εμένα μου είχε δείξει ωορρηξία κανονικά.... Μηπως έκανες νωρίτερα και δεν το πρόλαβες; Ο κύκλος σου είναι απόλυτα σταθερός;

@Γωγω 98 Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι λίγο κρυωμένη με μπούκωμα και καταρροή αλλά την παλεύω. Απλά από εχθές, με έχει πιάσει ένας πόνος στην αριστερή πλευρά (κάτω απο τα πλευρά εκεί που είναι η μέση μας δλδ) και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι... είναι εκνευριστικό πάντως, Υπάρχει περίπτωση να αλλάζει το σώμα μου από τώρα;;; Όχι μην αγχώνεσαι ούτε κι εγώ έχω το παραμικρό σύμπτωμα και είμαι 9 εβδομάδων!! Πέμπτη πάω γιατρό.... για να δούμε! Ελπίζω να είναι όλα τα νέα μας θετικά!!!!!

@Mari84 Αντε βρε που θα σου έρθει! Δεν θα έρθει καθόλου! εμείς αυτό ευχόμαστε!!!!!

Καλησπερα @Dimitra91 σ'ευχαριστώ για την απάντηση δεν μου ειχε ερθει ειδοποιηση γι αυτο απαντω καθυστερημενα🙂 σημερα ειμαι στην 22η μερα κ ακομα αρνητικο, δεν ξερω αν εγινε πιο νωρις το σκεφτομαι κ εγω κ ελπιζω να ειναι αυτο😐 ο κυκλος μου ειναι απο 27 μεχρι 32 μερες συνηθως 29 μερες!! 2 μερες πανω κατω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2020 at 6:35 ΜΜ, ο/η Denizz είπε:

Καλησπέρα!!!!ποτε ξεκίνησες τα τεστακια;;;συνήθως τα ξεκινάνε από την 10-11 μέρα του κύκλου!!

Επισης σε εμένα προσωπικά ποτέ δεν έχει γίνει κατακόκκινη η γραμμή αποτελέσματος...απλα το συγκρίνω πάντα με την προηγούμενη για να καταλάβω περίπου που βρίσκομαι 

Καλησπέρα, τα ξεκινησα 9η ημερα και σημερα 22η ακομα ειναι αρνητικο!! Εχω παρει τα ψηφιακα και γραφουν YES και NO δεν ειναι με τις γραμμες😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2020 at 8:31 ΜΜ, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα Κατερίνα μου κ Καλώς ήρθες στο φόρουμ.. δεν έχω δοκιμάσει ποτέ τεστ ωορρηξίας, τα παράγγειλα κ εγώ μόνο κ μόνο για να δω αν συμπίπτουν με τους πόνους ωορρηξίας που νιώθω κάθε μήνα..  εσύ νιώθεις τέτοιου είδους πονακια ώστε να σε καθοδηγήσουν λίγο ως προς το ποτε συμβαίνει περίπου? Αρχικά τι διάρκεια κύκλου έχεις κ ποτε ήταν η τελευταία περιοδος σ? Γιατί αν έχεις κύκλο μεγαλύτερο των 34 ημερών ενδέχεται η ημερομηνία ωορρηξίας σου να είναι αργοπορημένη.. τα τεστ ωορρηξίας από ποια μέρα του κύκλου τα ξεκίνησες? Μήπως ήταν νωρίτερα κ δεν το υπολογίσες σωστά? Επίσης όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές μπορεί ο κύκλος να αλλάζει λίγο..  

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ🙂 ο κυκλος μου συνηθως ειναι 29 μερες αντε 2 μερες πανω κατω καποιες φορες, τα ξεκινησα την 9η μερα και σημερα 22η ακομα ειναι αρνητικα😕 εχω καποια υγρα καθε μηνα που τα συνεδεα με ωορρηξια και σαν πονακια δεξια η αριστερα πολυ ηπια, αυτον τον κυκλο η αληθεια ειναι τα ειδα σχετικα νωρις τα υγρα αλλα και παλι τα τεστ εβγαιναν αρνητικα! Δεν ξερω εχω αγχωθει οτι δεν κανω ωορρηξια αλλα δεν θα επρεπε να ειχα ακανονιστω κυκλο σε τετοια περιπτωση; να πω βεβαια πως αυτο το μηνα ειχαμε πει να εχουμε μερα παρα μερα επαφες και ετσι το καναμε ανεξαρτητα με τα αρνητικα τεστ! Εγω παντως εχω αγχωθει η αληθεια ειναι🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ🙂 ο κυκλος μου συνηθως ειναι 29 μερες αντε 2 μερες πανω κατω καποιες φορες, τα ξεκινησα την 9η μερα και σημερα 22η ακομα ειναι αρνητικα😕 εχω καποια υγρα καθε μηνα που τα συνεδεα με ωορρηξια και σαν πονακια δεξια η αριστερα πολυ ηπια, αυτον τον κυκλο η αληθεια ειναι τα ειδα σχετικα νωρις τα υγρα αλλα και παλι τα τεστ εβγαιναν αρνητικα! Δεν ξερω εχω αγχωθει οτι δεν κανω ωορρηξια αλλα δεν θα επρεπε να ειχα ακανονιστω κυκλο σε τετοια περιπτωση; να πω βεβαια πως αυτο το μηνα ειχαμε πει να εχουμε μερα παρα μερα επαφες και ετσι το καναμε ανεξαρτητα με τα αρνητικα τεστ! Εγω παντως εχω αγχωθει η αληθεια ειναι🙂

Η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 6.2.20!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου... Να πεταχτώ λίγο κ να σου πω ότι ο δικός μου γιατρός μου είχε προτείνει τον Σηφακη και τον Νικολετακη. Αν κ πήγαμε στον νικολετακη έχω ακούσει πολύ καλά για τον σηφακη... 

Καλησπέρα σας, και ο κυριος Μουσουρακης και ο κυριος Σηφακης ειναι πολυ καλοι γιατροι!! Εργαζομαι στο μαιευτηριο και γι αυτο σας απαντω, εγω νομιζω θα διαλλεγα τον κο Μουσουρακη!! Ευχομαι τα καλυτερα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marba είπε:

Εμένα η ενδοκρινολόγος  2η έως 5η μέρα μου είπε να τις κανω. 

Καλημέρα κορίτσια...αν και δεν ήθελα έκλεισα στην παλιά γυναικολόγο μου ραντεβού την άλλη Παρασκευή....λογικά θα είμαι στην 6 μέρα του κύκλου;;;θα χρειαστεί να περιμένω ένα μήνα μέχρι να μου έρθει πάλι η περίοδος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 6.2.20!!

Καλημέρα! Σύμφωνα λοιπόν με τα στοιχεία που μας δίνει σε κύκλο 29 ημερών οι γόνιμες μέρες σου υπολογιζω πως ήταν απο 17-22/02 με πιθανή ωορρηξία στις 21/02 κ μη αναμενόμενη περίοδος στις 6/3.. ασχέτως με το τι αποτελέσματα είχες από τα τεστ ωορρηξίας αν είχες επαφές αυτές τις μέρες έχεις πιθανότητες! Σε γενικές γραμμές τα τεστ ωορρηξίας ανιχνεύουν την ορμόνη LH η οποία προηγείται της ωορρηξίας 24-48 ώρες που σημαίνει ότι από τη στιγμή που το τεστ ωορρηξίας δείξει θετικό η ωορρηξία πρόκειται να συμβεί τις επόμενες 24-48 ώρες. Αρα αν είχες επαφές μέρα παρά μέρα λογικά θα έπιασες αυτές τις μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα! Σύμφωνα λοιπόν με τα στοιχεία που μας δίνει σε κύκλο 29 ημερών οι γόνιμες μέρες σου υπολογιζω πως ήταν απο 17-22/02 με πιθανή ωορρηξία στις 21/02 κ μη αναμενόμενη περίοδος στις 6/3.. ασχέτως με το τι αποτελέσματα είχες από τα τεστ ωορρηξίας αν είχες επαφές αυτές τις μέρες έχεις πιθανότητες! Σε γενικές γραμμές τα τεστ ωορρηξίας ανιχνεύουν την ορμόνη LH η οποία προηγείται της ωορρηξίας 24-48 ώρες που σημαίνει ότι από τη στιγμή που το τεστ ωορρηξίας δείξει θετικό η ωορρηξία πρόκειται να συμβεί τις επόμενες 24-48 ώρες. Αρα αν είχες επαφές μέρα παρά μέρα λογικά θα έπιασες αυτές τις μέρες. 

Καλημέρα!! Εγω την υπολογιζα παντα πιο νωρις γυρω στην 15η ημερα με βαση την εφαρμογη του ημερολογιου!! Μακαρι να εχεις δικιο αν ειναι ετσι οντως την εχω πιασει την ημερομηνια!! Σε ευχαριστω πολυ🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...