Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει άραγε οργανισμός που βοηθάει την ανύπαντρη μητέρα


Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω όλη τη ζωή μου και να καταλήξω να αποκτήσω τύψεις! Είμαι μονογονέας,μεγάλωσα το παιδί (από γάμο)μου μόνη μου στο εξωτερικό, ο πατέρας δεν πληρώνει διατροφή . Κάνω το τραγικό λάθος και μετά από 10 χρόνια επιστρέφω Ελλάδα για να καταλήξω άνεργη, να με εκμεταλλεύονται σε δουλειές και να μην παίρνω τα δεδουλευμένα μου! Για κακή μου τύχη ξαναέμπλεξα με Έλληνα που κατέληξε ευθυνόφοβος, έμεινα έγγυος και δεν αναλαμβάνει τίποτα ίσα ίσα θέλει και τεστ dna ( θα συζούσαμε κιόλας) και με παρακάλαγε να το ρίξω ! Ο γιατρός στο νοσοκομείο δεν ανελάβε την έκτρωση λόγω προβλήματος υγείας , ναι αλλά εγώ είμαι άνεργη! Ποιος θα αναλάμβανε τα έξοδα + την πιθανότητα επιπλοκής σε ιδιώτη ; Πριν αναφερθεί συγγενείς κτλ , δεν υπάρχει βοήθεια. Έκανα μια έρευνα να δω αν βοηθάνε κάποιοι οργανισμοί και οι απαντήσεις ήταν γελοίες. Δεν διαμένω Αθήνα!!!!Ναι,  δεν είναι Ελλάδα μόνο η Αθήνα! Η κιβωτός του κόσμου θα πρεπε να αφαιρέσει το ψέμα που λέει στην σελίδα της. Η hope gennesis βοηθάει μόνο τις προστατευόμενες περιοχές ( ότι δηλώσεις, γιατί πολλοί δεν μένουν καν εκεί και έχουν παχυλούς μισθούς). Η αποστολή μου είπε το εξής: ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΣ. Έπαθα την πλάκα μου ζώντας 10 χρόνια έξω να ακούσω την γελοία κυριούλα στο τηλέφωνο να μιλάει έτσι!  Το ερώτημα μου είναι το εξής: Υπάρχει άραγε κανένας σύλλογος που κάνει όντως όσα λέει και παρέχει πραγματική βοήθεια σε ανύπαντρες μητέρες + αγέννητο παιδί που ζουν επαρχία και που έχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ; Ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sofia Kas είπε:

Καλησπέρα, 

Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω όλη τη ζωή μου και να καταλήξω να αποκτήσω τύψεις! Είμαι μονογονέας,μεγάλωσα το παιδί (από γάμο)μου μόνη μου στο εξωτερικό, ο πατέρας δεν πληρώνει διατροφή . Κάνω το τραγικό λάθος και μετά από 10 χρόνια επιστρέφω Ελλάδα για να καταλήξω άνεργη, να με εκμεταλλεύονται σε δουλειές και να μην παίρνω τα δεδουλευμένα μου! Για κακή μου τύχη ξαναέμπλεξα με Έλληνα που κατέληξε ευθυνόφοβος, έμεινα έγγυος και δεν αναλαμβάνει τίποτα ίσα ίσα θέλει και τεστ dna ( θα συζούσαμε κιόλας) και με παρακάλαγε να το ρίξω ! Ο γιατρός στο νοσοκομείο δεν ανελάβε την έκτρωση λόγω προβλήματος υγείας , ναι αλλά εγώ είμαι άνεργη! Ποιος θα αναλάμβανε τα έξοδα + την πιθανότητα επιπλοκής σε ιδιώτη ; Πριν αναφερθεί συγγενείς κτλ , δεν υπάρχει βοήθεια. Έκανα μια έρευνα να δω αν βοηθάνε κάποιοι οργανισμοί και οι απαντήσεις ήταν γελοίες. Δεν διαμένω Αθήνα!!!!Ναι,  δεν είναι Ελλάδα μόνο η Αθήνα! Η κιβωτός του κόσμου θα πρεπε να αφαιρέσει το ψέμα που λέει στην σελίδα της. Η hope gennesis βοηθάει μόνο τις προστατευόμενες περιοχές ( ότι δηλώσεις, γιατί πολλοί δεν μένουν καν εκεί και έχουν παχυλούς μισθούς). Η αποστολή μου είπε το εξής: ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΣ. Έπαθα την πλάκα μου ζώντας 10 χρόνια έξω να ακούσω την γελοία κυριούλα στο τηλέφωνο να μιλάει έτσι!  Το ερώτημα μου είναι το εξής: Υπάρχει άραγε κανένας σύλλογος που κάνει όντως όσα λέει και παρέχει πραγματική βοήθεια σε ανύπαντρες μητέρες + αγέννητο παιδί που ζουν επαρχία και που έχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ; Ευχαριστώ!!!

Καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία ούτε προσωπική ούτε από κοντινό μου πρόσωπο οπότε θα σου πω πράγματα που μόνο ακουστά έχω κ ίσως να μην είναι κ απόλυτα σωστά. Για ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.iatronet.gr/author/241/agkalia-syllogos-prostasias-agennitoy-paidioy.html

https://www.agalia.org.gr/  (νομίζω πρόκειται για τον ίδιο οργανισμό)

https://kvmhtera.gr/index.php?detail_id=22 Αυτό είναι το γνωστό ίδρυμα μητέρα (στους Αγ.Αναργύρους ΟΧΙ το νοσοκομείο) που πέρα από υιοθεσίες κλπ φροντίζει και για την προστασία μητέρων σε ανάγκη. Βέβαια είναι Αθήνα αλλά ίσως να έχουν κάποια καθοδήγηση να σου δώσουν.

https://singleparent.gr/voitheia/allileggii/sillogoi-monogoneikwn-oikogeneiwn

Ίσως να ξεκίναγες από το τελευταίο όπου θα βρεις κ άλλους γονείς να μιλήσεις... Σου εύχομαι να μπορέσεις να βγάλεις άκρη και να κάνεις ό,τι θεωρείς εσύ σωστό.

Επειδή δεν κατάλαβα αν ακόμη σκέφτεσαι τη διακοπή της κύησης (συγνώμη αλλά δεν μου ήταν ξεκάθαρο) θέλω να πω ότι είναι καθαρά δικό σου δικαίωμα να αποφασίσεις αν θα γεννήσεις ένα παιδί ή όχι και μην μπεις στη διαδικασία να απολογείσαι. Επίσης (επειδή το ακούω συχνά κ ίσως κ εσύ) το ότι κάποιοι προσπαθούν κ δυσκολεύονται (όπως εγώ) ΔΕΝ είναι επιχείρημα για να κρατήσει ένα παιδί μια γυναίκα που δεν το θέλει... Σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη και την σωστή καθοδήγηση για να είσαι πρώτα εσύ καλά γιατί μόνο έτσι θα μπορέσεις να στηρίξεις το / τα παιδί / παιδιά σου... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sofia Kas είπε:

Καλησπέρα, 

Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω όλη τη ζωή μου και να καταλήξω να αποκτήσω τύψεις! Είμαι μονογονέας,μεγάλωσα το παιδί (από γάμο)μου μόνη μου στο εξωτερικό, ο πατέρας δεν πληρώνει διατροφή . Κάνω το τραγικό λάθος και μετά από 10 χρόνια επιστρέφω Ελλάδα για να καταλήξω άνεργη, να με εκμεταλλεύονται σε δουλειές και να μην παίρνω τα δεδουλευμένα μου! Για κακή μου τύχη ξαναέμπλεξα με Έλληνα που κατέληξε ευθυνόφοβος, έμεινα έγγυος και δεν αναλαμβάνει τίποτα ίσα ίσα θέλει και τεστ dna ( θα συζούσαμε κιόλας) και με παρακάλαγε να το ρίξω ! Ο γιατρός στο νοσοκομείο δεν ανελάβε την έκτρωση λόγω προβλήματος υγείας , ναι αλλά εγώ είμαι άνεργη! Ποιος θα αναλάμβανε τα έξοδα + την πιθανότητα επιπλοκής σε ιδιώτη ; Πριν αναφερθεί συγγενείς κτλ , δεν υπάρχει βοήθεια. Έκανα μια έρευνα να δω αν βοηθάνε κάποιοι οργανισμοί και οι απαντήσεις ήταν γελοίες. Δεν διαμένω Αθήνα!!!!Ναι,  δεν είναι Ελλάδα μόνο η Αθήνα! Η κιβωτός του κόσμου θα πρεπε να αφαιρέσει το ψέμα που λέει στην σελίδα της. Η hope gennesis βοηθάει μόνο τις προστατευόμενες περιοχές ( ότι δηλώσεις, γιατί πολλοί δεν μένουν καν εκεί και έχουν παχυλούς μισθούς). Η αποστολή μου είπε το εξής: ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΣ. Έπαθα την πλάκα μου ζώντας 10 χρόνια έξω να ακούσω την γελοία κυριούλα στο τηλέφωνο να μιλάει έτσι!  Το ερώτημα μου είναι το εξής: Υπάρχει άραγε κανένας σύλλογος που κάνει όντως όσα λέει και παρέχει πραγματική βοήθεια σε ανύπαντρες μητέρες + αγέννητο παιδί που ζουν επαρχία και που έχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ; Ευχαριστώ!!!

https://www.agalia.org.gr/.   Σε αυτό το σύλλογο δοκίμασες; Επίσης στην κοινωνική υπηρεσία του Δήμου σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία ούτε προσωπική ούτε από κοντινό μου πρόσωπο οπότε θα σου πω πράγματα που μόνο ακουστά έχω κ ίσως να μην είναι κ απόλυτα σωστά. Για ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.iatronet.gr/author/241/agkalia-syllogos-prostasias-agennitoy-paidioy.html

https://www.agalia.org.gr/  (νομίζω πρόκειται για τον ίδιο οργανισμό)

https://kvmhtera.gr/index.php?detail_id=22 Αυτό είναι το γνωστό ίδρυμα μητέρα (στους Αγ.Αναργύρους ΟΧΙ το νοσοκομείο) που πέρα από υιοθεσίες κλπ φροντίζει και για την προστασία μητέρων σε ανάγκη. Βέβαια είναι Αθήνα αλλά ίσως να έχουν κάποια καθοδήγηση να σου δώσουν.

https://singleparent.gr/voitheia/allileggii/sillogoi-monogoneikwn-oikogeneiwn

Ίσως να ξεκίναγες από το τελευταίο όπου θα βρεις κ άλλους γονείς να μιλήσεις... Σου εύχομαι να μπορέσεις να βγάλεις άκρη και να κάνεις ό,τι θεωρείς εσύ σωστό.

Επειδή δεν κατάλαβα αν ακόμη σκέφτεσαι τη διακοπή της κύησης (συγνώμη αλλά δεν μου ήταν ξεκάθαρο) θέλω να πω ότι είναι καθαρά δικό σου δικαίωμα να αποφασίσεις αν θα γεννήσεις ένα παιδί ή όχι και μην μπεις στη διαδικασία να απολογείσαι. Επίσης (επειδή το ακούω συχνά κ ίσως κ εσύ) το ότι κάποιοι προσπαθούν κ δυσκολεύονται (όπως εγώ) ΔΕΝ είναι επιχείρημα για να κρατήσει ένα παιδί μια γυναίκα που δεν το θέλει... Σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη και την σωστή καθοδήγηση για να είσαι πρώτα εσύ καλά γιατί μόνο έτσι θα μπορέσεις να στηρίξεις το / τα παιδί / παιδιά σου... 

 

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σου ! Έχω μια βδομάδα περιθώριο για την έκτρωση. Οι εξετάσεις που θέλουν να κάνω για το μωρό δεν καλύπτονται όλες από το νοσοκομείο και κοστίζουν μέχρι στιγμής 200 ευρώ του πρώτου τριμήνου! Εγώ γέννησα Γερμανία οπότε όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα! Με την αγκαλιά έχω επικοινωνήσει , αλλά μου λένε να αναφερθώ στον Δήμο πρώτα , αλλά εγώ δεν είμαι μόνιμη κάτοικος της περιοχής! Θα κάνω μια κίνηση αύριο !Δυστυχώς στην Ελλάδα αντιμετωπίζεται με ρατσισμό η μονογονέας και πόσο μάλλον η ανύπαντρη μέλλουσα μητέρα! Ποτέ δεν σκέφτηκαν να δοθούν προνόμια και ευκολίες... Άραγε με το ρυθμό των διαζυγίων και της απαξίωσης του γάμου θα γεννιούνται στην Ελλάδα παιδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία ούτε προσωπική ούτε από κοντινό μου πρόσωπο οπότε θα σου πω πράγματα που μόνο ακουστά έχω κ ίσως να μην είναι κ απόλυτα σωστά. Για ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.iatronet.gr/author/241/agkalia-syllogos-prostasias-agennitoy-paidioy.html

https://www.agalia.org.gr/  (νομίζω πρόκειται για τον ίδιο οργανισμό)

https://kvmhtera.gr/index.php?detail_id=22 Αυτό είναι το γνωστό ίδρυμα μητέρα (στους Αγ.Αναργύρους ΟΧΙ το νοσοκομείο) που πέρα από υιοθεσίες κλπ φροντίζει και για την προστασία μητέρων σε ανάγκη. Βέβαια είναι Αθήνα αλλά ίσως να έχουν κάποια καθοδήγηση να σου δώσουν.

https://singleparent.gr/voitheia/allileggii/sillogoi-monogoneikwn-oikogeneiwn

Ίσως να ξεκίναγες από το τελευταίο όπου θα βρεις κ άλλους γονείς να μιλήσεις... Σου εύχομαι να μπορέσεις να βγάλεις άκρη και να κάνεις ό,τι θεωρείς εσύ σωστό.

Επειδή δεν κατάλαβα αν ακόμη σκέφτεσαι τη διακοπή της κύησης (συγνώμη αλλά δεν μου ήταν ξεκάθαρο) θέλω να πω ότι είναι καθαρά δικό σου δικαίωμα να αποφασίσεις αν θα γεννήσεις ένα παιδί ή όχι και μην μπεις στη διαδικασία να απολογείσαι. Επίσης (επειδή το ακούω συχνά κ ίσως κ εσύ) το ότι κάποιοι προσπαθούν κ δυσκολεύονται (όπως εγώ) ΔΕΝ είναι επιχείρημα για να κρατήσει ένα παιδί μια γυναίκα που δεν το θέλει... Σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη και την σωστή καθοδήγηση για να είσαι πρώτα εσύ καλά γιατί μόνο έτσι θα μπορέσεις να στηρίξεις το / τα παιδί / παιδιά σου... 

Ξέχασα να αναφερθώ για το Μητέρα , αν και δεν έχω προσωπική άποψη, αλλά συγγενικό μου πρόσωπο που  έπαθε σχεδόν το ίδιο πήγε στο Μητέρα για βοήθεια!Είναι πολύ αυστηρές και προωθούν έντονα την υιοθεσία , η ηλικία μου και  η εμπειρία μου δεν θα άντεχε μια τέτοια κατάσταση!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia Kas είπε:

Καλησπέρα, 

Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω όλη τη ζωή μου και να καταλήξω να αποκτήσω τύψεις! Είμαι μονογονέας,μεγάλωσα το παιδί (από γάμο)μου μόνη μου στο εξωτερικό, ο πατέρας δεν πληρώνει διατροφή . Κάνω το τραγικό λάθος και μετά από 10 χρόνια επιστρέφω Ελλάδα για να καταλήξω άνεργη, να με εκμεταλλεύονται σε δουλειές και να μην παίρνω τα δεδουλευμένα μου! Για κακή μου τύχη ξαναέμπλεξα με Έλληνα που κατέληξε ευθυνόφοβος, έμεινα έγγυος και δεν αναλαμβάνει τίποτα ίσα ίσα θέλει και τεστ dna ( θα συζούσαμε κιόλας) και με παρακάλαγε να το ρίξω ! Ο γιατρός στο νοσοκομείο δεν ανελάβε την έκτρωση λόγω προβλήματος υγείας , ναι αλλά εγώ είμαι άνεργη! Ποιος θα αναλάμβανε τα έξοδα + την πιθανότητα επιπλοκής σε ιδιώτη ; Πριν αναφερθεί συγγενείς κτλ , δεν υπάρχει βοήθεια. Έκανα μια έρευνα να δω αν βοηθάνε κάποιοι οργανισμοί και οι απαντήσεις ήταν γελοίες. Δεν διαμένω Αθήνα!!!!Ναι,  δεν είναι Ελλάδα μόνο η Αθήνα! Η κιβωτός του κόσμου θα πρεπε να αφαιρέσει το ψέμα που λέει στην σελίδα της. Η hope gennesis βοηθάει μόνο τις προστατευόμενες περιοχές ( ότι δηλώσεις, γιατί πολλοί δεν μένουν καν εκεί και έχουν παχυλούς μισθούς). Η αποστολή μου είπε το εξής: ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΣ. Έπαθα την πλάκα μου ζώντας 10 χρόνια έξω να ακούσω την γελοία κυριούλα στο τηλέφωνο να μιλάει έτσι!  Το ερώτημα μου είναι το εξής: Υπάρχει άραγε κανένας σύλλογος που κάνει όντως όσα λέει και παρέχει πραγματική βοήθεια σε ανύπαντρες μητέρες + αγέννητο παιδί που ζουν επαρχία και που έχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ; Ευχαριστώ!!!

Κορίτσι μου το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι αν αποφασίσεις να κρατήσεις το παιδί- το οποίο δε μου είναι ξεκάθαρο και φυσικά δεν θα κρίνω την όποια επιλογή η οποία είναι καθαρά δική σου, είναι ότι μπορείς να υποχρεώσεις τον πατέρα δικαστικά σε διατροφή και τα έξοδα τοκετού κλπ και δική σου διατροφή για κάποιο διάστημα. Έστω εκ των υστέρων θα πάρεις τα χρήματα. Και υπάρχει δυνατότητα να ζητήσεις νομική βοήθεια ώστε να μη χρειαστεί να πληρώσεις. Στο Πρωτοδικείο του τόπου κατοικίας σου θα απευθυνθείς. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...