Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Σαφέστατα!  Όπως και να έχει συμφωνώ με το θέμα της δουλειάς. Δόξα το Θεό αν έχουμε την υγεία μας όπως είπες κι εσύ, θα παλεύουμε πάντα να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε και θα μεγαλώσουμε μια χαρά τα μελλοντικά παιδάκια μας!!! Επίσης κι εγώ πχ ίσως χρειαστεί να σταματήσω τη δουλειά αν κανω παιδί (δεν θέλω με τίποτα αλλά πότε δεν ξέρεις), άρα 1 μισθό κι εμείς! Και κάτι άλλο, αν δουλεύουν και οι 2 και δεν έχουν βοήθεια εκ των έσω και ο ένας θα πρέπει να δίνει όλο το μισθό του στην κοπέλα που θα προσέχει το παιδι, δεν ξέρω κατά πόσο "λογικό" είναι...

Ακριβώς αυτό κάναμε έγινε με εμάς... Βοήθεια καμία η δουλειά που έκανα πριν την εγκυμοσύνη είχε περίεργα ωράρια κ αποφασίσαμε να μη ξαναπάω για κάποια χρόνια... Τωρα μεγαλώνω το γιο μου από το να δουλεύω για να μου το μεγαλώνει άλλος. 

Μία χαρά βρίσκεται τρόπος όταν χρειαστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Νομίζω ότι στις μέρες μας στην Ελλάδα η ιδανική δουλειά είναι κάτι ουτοπικό εμένα ο άντρας μου αυτή τη στιγμή είναι άνεργος και λόγω ηλικίας είναι δύσκολο να βρει αλλά και όταν βρει ξέρουμε ότι δεν θα είναι κάτι της προκοπής από θέμα μισθου.. Αλλά δεν πειράζει την υγεία μας να έχουμε και όλα γίνονται. Και αν δεν βρει δεν πειράζει απλά δεν θα χρειαστεί να πληρώνω γυναίκα να μου κρατάει το παιδί... Δεν έχω τα χρονικά περιθώρια να περιμένω στην τελική άλλοι μεγαλώνουν 2 και 3 παιδιά με έναν μισθο

Έτσι είναι κορίτσι μου! Κάποτε μεγάλωναν 5 παιδιά με λίγα χρήματα και όλοι ήταν ευτυχισμένοι. Δεν υποτιμώ τα χρήματα είναι απαραίτητα αλλά δεν είναι τα πάντα. Το είπες πολύ σωστά! Όταν έχουμε υγεία όλα γίνονται. Κι αν πρέπει να στηρίξεις εσύ την οικογένεια θα το κάνεις. Κι αν πρέπει να προσέχει ο άντρας σου το μωρό θα το κάνει επίσης. Εσείς να είστε αγαπημένοι. Κάποτε άκουσα έναν φίλο μου να λέει ότι θα προτιμούσε να μην είχε κάλτσα να φορέσει παρά να χώριζαν οι γονείς του. Κι αυτό είναι που θα θέλει και το παιδί σας αργότερα! Τους γονείς του αγαπημένους και ενωμένους. Αυτό δεν μπορούν να το αντικαταστησουν ούτε όλα τα λεφτά του κόσμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ακριβώς αυτό κάναμε έγινε με εμάς... Βοήθεια καμία η δουλειά που έκανα πριν την εγκυμοσύνη είχε περίεργα ωράρια κ αποφασίσαμε να μη ξαναπάω για κάποια χρόνια... Τωρα μεγαλώνω το γιο μου από το να δουλεύω για να μου το μεγαλώνει άλλος. 

Μία χαρά βρίσκεται τρόπος όταν χρειαστεί. 

Συμφωνώ απόλυτα και βρίσκεται τρόπος και είναι πιο ωραίο για το παιδί να μεγαλώνει με την μαμά του και όχι με γιαγιάδες η γυναίκες που δεν ξέρουν καν το παιδί σου και το κάνουν σαν δουλειά!! Σε καμία περίπτωση δεν υποτιμώ τις γυναίκες που το κάνουν απλά λέω ότι βρίσκω πιο όμορφο το παιδί να μεγαλώνει με την μαμά του !! Βέβαια μακάρι να είχαμε όλοι καλύτερους μισθούς αλλά είπαμε θετικοτιτα και θα τα βγάλουμε πέρα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Kostef Ναι ηρακλειο κι εγώ! Πολυ ωραιος καιρος ??? Αχ μωρε το ζουζουνι, ποσο ειναι?

14 μηνών είναι το καμάρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα και βρίσκεται τρόπος και είναι πιο ωραίο για το παιδί να μεγαλώνει με την μαμά του και όχι με γιαγιάδες η γυναίκες που δεν ξέρουν καν το παιδί σου και το κάνουν σαν δουλειά!! Σε καμία περίπτωση δεν υποτιμώ τις γυναίκες που το κάνουν απλά λέω ότι βρίσκω πιο όμορφο το παιδί να μεγαλώνει με την μαμά του !! Βέβαια μακάρι να είχαμε όλοι καλύτερους μισθούς αλλά είπαμε θετικοτιτα και θα τα βγάλουμε πέρα !! 

Δεν ήταν στο πρόγραμμα να γίνει έτσι αλλά έτυχε. Ίσως είναι κ για καλό. Τώρα μπαίνουν βάσεις να διαμορφωθεί ο χαρακτήρας ενώ όταν το έχει γιαγιά η κάποιος άλλος όλη μέρα σου το διαμορφώνει αυτός και όχι όπως θέλεις εσύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου καλό βράδυ σε όλες.... Περιμένω να ακούσω ευχάριστα..... Για να δούμε ποια θα είναι μαζί μου?Φιλακια πολλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Εντάξει τότε! Συνήθως μετά από 2 μέρες βγαίνει δεν θέλει πολλές μέρες!!

Τελικά αποφασίσαμε να μην πάμε γιατί χειροτέρεψε... Και περίμενα πως κ πώς να πάμε να δούμε και το σπερματοδιαγραμμα πως θα έβγαινε... Έχω αγχωθει... Κάθε μήνα η ίδια απογοήτευση με το που έρχεται η περίοδος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Βικούλα88 είπε:

Τελικά αποφασίσαμε να μην πάμε γιατί χειροτέρεψε... Και περίμενα πως κ πώς να πάμε να δούμε και το σπερματοδιαγραμμα πως θα έβγαινε... Έχω αγχωθει... Κάθε μήνα η ίδια απογοήτευση με το που έρχεται η περίοδος...

Αχ ποσο αληθεια.. περαστικα τπυ κιολας.ολα καλα θα πανε καλυτερα να εχετε εγκυρα αποτελεσματα οταν το κανετε παρα να πρεπει ν ξαναγινει θα ειναι πιο ψυχοφθόρο λογικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Βικούλα88 είπε:

Τελικά αποφασίσαμε να μην πάμε γιατί χειροτέρεψε... Και περίμενα πως κ πώς να πάμε να δούμε και το σπερματοδιαγραμμα πως θα έβγαινε... Έχω αγχωθει... Κάθε μήνα η ίδια απογοήτευση με το που έρχεται η περίοδος...

Κοριτσάκι μου μην απογοητευεσε ,όλα θα γίνουν στην ώρα τους και η αρνητική ψυχολογία φέρνει αντίθετα αποτελέσματα!! Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο σου μιλάει άτομο που βλέπει την σιχαμενη πάνω από 2 χρόνια αλλά εάν δεν το δούμε αλλιώς θα τρελαθουμε και σίγουρα εκεί δεν θα καταφέρουμε τπτ!! Κάνε υπομονή κορίτσι μου και να σκέφτεσαι το μελλοντικό σου μπεμπακι!! :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα και βρίσκεται τρόπος και είναι πιο ωραίο για το παιδί να μεγαλώνει με την μαμά του και όχι με γιαγιάδες η γυναίκες που δεν ξέρουν καν το παιδί σου και το κάνουν σαν δουλειά!! Σε καμία περίπτωση δεν υποτιμώ τις γυναίκες που το κάνουν απλά λέω ότι βρίσκω πιο όμορφο το παιδί να μεγαλώνει με την μαμά του !! Βέβαια μακάρι να είχαμε όλοι καλύτερους μισθούς αλλά είπαμε θετικοτιτα και θα τα βγάλουμε πέρα !! 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.... Καλύτερα να μη δουλεύει η γυναίκα πάρα να δουλεύει και να τα δίνει σε μια νταντά κ ειδικά ξένη όχι από άποψη ρατσισμού(σε καμία περίπτωση δεν είμαι ρατσιστρια) αλλά από άποψη ότι η γλωσσική ανάπτυξη του παιδιού επηρεάζεται από όταν είναι νεογέννητο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Τελικά αποφασίσαμε να μην πάμε γιατί χειροτέρεψε... Και περίμενα πως κ πώς να πάμε να δούμε και το σπερματοδιαγραμμα πως θα έβγαινε... Έχω αγχωθει... Κάθε μήνα η ίδια απογοήτευση με το που έρχεται η περίοδος...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...Έτσι νιώθω κ εγω...Να ξέρεις ότι αν κανει πάνω από 38 πυρετό δεν είναι αξιόπιστο το σπερμοδιαγραμμα για 3 μήνες.Κ εμένα είχε ίωση πριν το κάνει αλλά χωρίς πυρετό κ μας είπε ο σπέρματολογος ότι αν δεν έχει πυρετό,μπορεί να το κάνει.Στο διαδίκτυο διαβασα ότι ο πυρετός μπορεί να επηρεάσει το σπέρμα κ για τρεις μήνες μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

Σταυρι: 14/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

Σαμανη: 19/11

diana8: 20/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Evie2: 01/12

Maroulita: 03/12

Aννια27: 05/12

tzina829: 06/12

Mt3508: 08/12

Ελενικον: 12/12

Dimitra91: 12/12

st3llina: 17/12

 

Σταυρι;;; Που είσαι κορίτσι μου ,να μας πεις κάνα ωραίο νέο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Τελικά αποφασίσαμε να μην πάμε γιατί χειροτέρεψε... Και περίμενα πως κ πώς να πάμε να δούμε και το σπερματοδιαγραμμα πως θα έβγαινε... Έχω αγχωθει... Κάθε μήνα η ίδια απογοήτευση με το που έρχεται η περίοδος...

Μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν θέλει και λίγο τύχη μόλις νιώσει καλύτερα θα πάτε!Ευτυχώς βγαίνει γρήγορα οπότε δεν θα έχεις αγωνία!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Να έχετε μια όμορφη ημέρα και σημερα???

Kαλημερα κορίτσι πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Kαλημερα κοριτσαρες μου :-) πως είστε; Τι κάνετε το δροσερό πρωινό της Πέμπτης ; ?

Καλημέρα κουκλα μου καλά να εδώ στολιζω δεντρο??εσύ τι κάνεις???!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Να έχετε μια όμορφη ημέρα και σημερα???

Καλημέρα δημητρουλα μου κ εσύ κορίτσι μ να έχεις μια όμορφη μερα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Τελικά αποφασίσαμε να μην πάμε γιατί χειροτέρεψε... Και περίμενα πως κ πώς να πάμε να δούμε και το σπερματοδιαγραμμα πως θα έβγαινε... Έχω αγχωθει... Κάθε μήνα η ίδια απογοήτευση με το που έρχεται η περίοδος...

Κούκλα μου καλημέρα.... Λίγο υπομονή θέλει κ όλα θα πάνε καλά... Κ εγώ αγχωνομουνα κ πίστεψε με δεν μου βγήκε σε καλό καταλαβαίνω πως απογοητεύεσαι αλλά δεν πρέπει.... Να είσαι δυνατή κ αισιόδοξη ❤️❤️❤️❤️❤️ελπίζω να νιώθεις λίγο καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημερα!!

Σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο που μου δίνετε!!

Χτες έφτασε 37,8.. απογοητεύομαι γιατί σκέφτομαι ότι πρέπει να περιμένουμε 3 μήνες ακόμα για να κάνει την εξέταση....... Θα πάρω πάλι τη γυναικολόγο να δω τι θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Kαλημερα κορίτσι πως είσαι;

MΙα χαρά είμαι δόξα το Θεό! Χαλάρωσα λίγο νομίζω με το όλο θέμα και ανυπομονώ τώρα να μου τελειώσει η περίοδος για να ξανααρχίσουμε τις προσπάθειες ??

Εσυ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Kαλημερα κοριτσαρες μου :-) πως είστε; Τι κάνετε το δροσερό πρωινό της Πέμπτης ; ?

Καλημέρα κορίτσια όμορφα..εγώ είμαι πολυυυ καλά σήμερα πήγα στο γυναικολόγο και με ηρέμησε πάρα πολύ..μου είπε ότι δεν χρειάζεται να αγχώνομαι για την θρομβοφιλια και μου εξήγησε πως θα πορευτούμε όταν μείνω έγκυος καναμε και κολπικό υπέρηχο και αυτό το μήνα κάνω ωορρηξία και από τις δύο ωοθήκες ειδαμε δύο τέλεια ωάρια και μας είπε βουρ στην προσπάθεια..μας συμβούλεψε επαφές μέρα παρά μέρα και μου είπε να κάνω χοριακη 28του μηνός για να ξέρουμε όσο νωρίτερα γίνεται αν είμαι έγκυος..είμαι πολύ χαρούμενη κορίτσια μου.. επιτέλους νιώθω ότι με ξεμπλοκαρε..να ναι καλά ο άνθρωπος..τελικά ο γιατρός είναι πολύ σημαντικό θέμα ..εδώ στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης πάντως μετά τη χθεσινή συνεχόμενη καταιγίδα έχουμε λιακάδα..άνοιξη :) τα φιλιά μου σε όλα τα κοριτσάκια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Kαλημερα κοριτσαρες μου :-) πως είστε; Τι κάνετε το δροσερό πρωινό της Πέμπτης ; ?

Καλημερα... εγω δουλιτσα σημερα απο τις 7μιση εως τις 8. Κ ξεχασα ν παρω μαζι μ τ τεστ ωορηξιασ ν τσεκαρω κ σμρ γαμωτο... εσυ τι κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...