Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτυχημένη εγκυμοσύνη μετά από αποξεση!


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Ο ύπνος χάλασε λογω του ψυχολογικού κομματιού! Δυστυχώς ήταν η πρώτη Μ εγκυμοσύνη έπειτα από 3μιση χρόνια προσπαθειων και μου ήταν πολύ πιο βαρύ! Τα πρώτα αποτελέσματα για θρομβοφιλια(τα κληρονομικά) είναι καθαρά το οποίο ήταν κ το αναμενόμενο, αναμένω εντός των δύο ημερών τα υπόλοιπα! Επειδή έχω κάνει κ διέγερση με ενέσεις νομίζω πχ εμένα δε θα με αγχωνει αυτό! Μα πιο πολύ αγχώνομαι μη ξαναβρεθώ σε τυχαίο γεγονός μπροστά! 

Σε καταλαβαίνω, προσπαθούσες εδώ και πολύ καιρό, γι'αυτό ίσως αναστατωθηκες περισσότερο. Εύχομαι να είναι εντάξει και τα αποτελέσματα των εξετάσεων σου και να προχωρήσεις ήρεμα σε μια νέα επιτυχημένη προσπάθεια! Καλή δύναμη ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσι μου δεν σε ξέρω αλλά είχα κι εγώ μια αποβολή τον Σεπτέμβρη και κράτησε αθετικο τεστακι προχθές και έχω και θρομβοφιλια αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο..σε καταλαβαινω τόσο πολυυυυ..κάθε ενεσουλα με κάνει να σκέφτομαι ότι έρχομαι πιο κοντά στο μωρό μου και μου δίνει δύναμη γιατί σκέφτομαι ότι αυτή τη φορα τουλάχιστον ξέρω το πρόβλημα και το αντιμετωπίζω..εύχομαι να έχουμε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να γεννάμε μαζί το καλοκαιράκι..:) καλή εγκυμοσύνη κορίτσι μου ❤️

Σωστά τουλάχιστον τώρα ξέρουμε το πρόβλημα και ευτυχώς είναι κάτι που αντιμετωπίζεται ! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Ευχομαι αυτή τη φορά όλα να πάνε καλά και για τις δυο μας και το καλοκαίρι να έχουμε τα μωράκια μας ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2019 at 2:33 ΜΜ, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσι μου δεν σε ξέρω αλλά είχα κι εγώ μια αποβολή τον Σεπτέμβρη και κράτησε αθετικο τεστακι προχθές και έχω και θρομβοφιλια αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο..σε καταλαβαινω τόσο πολυυυυ..κάθε ενεσουλα με κάνει να σκέφτομαι ότι έρχομαι πιο κοντά στο μωρό μου και μου δίνει δύναμη γιατί σκέφτομαι ότι αυτή τη φορα τουλάχιστον ξέρω το πρόβλημα και το αντιμετωπίζω..εύχομαι να έχουμε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να γεννάμε μαζί το καλοκαιράκι..:) καλή εγκυμοσύνη κορίτσι μου ❤️

Καλησπέρα Frogel, με το καλό το μωράκι σου, εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Είχα το καλοκαίρι μια αποβολή και το Νοέμβριο μια παλινδρομη. Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από κάποιες εξετάσεις και έχω αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Εντός από ενέσεις σου είπε ο γιατρός κάτι άλλο που πρέπει να κάνεις ή οι ενέσεις αρκούν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Reginaki είπε:

Καλησπέρα Frogel, με το καλό το μωράκι σου, εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Είχα το καλοκαίρι μια αποβολή και το Νοέμβριο μια παλινδρομη. Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από κάποιες εξετάσεις και έχω αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Εντός από ενέσεις σου είπε ο γιατρός κάτι άλλο που πρέπει να κάνεις ή οι ενέσεις αρκούν;

Στην περίπτωση τη δική μου αγαπημένη μου δεν χρειάζεται κάτι άλλο μόνο αντιπηκτικες κάνω..πολλά κορίτσια παίρνουν και σαλοσπιρ..θα σε καθοδηγήσουν αιματολογος και γυναικολόγος όταν με το καλό μείνεις έγκυος..στο εχομαι πολύ σύντομα..έχεις και αντιπηκτικό λύκου η μόνο αντισώματα igg/igm??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Στην περίπτωση τη δική μου αγαπημένη μου δεν χρειάζεται κάτι άλλο μόνο αντιπηκτικες κάνω..πολλά κορίτσια παίρνουν και σαλοσπιρ..θα σε καθοδηγήσουν αιματολογος και γυναικολόγος όταν με το καλό μείνεις έγκυος..στο εχομαι πολύ σύντομα..έχεις και αντιπηκτικό λύκου η μόνο αντισώματα igg/igm??

Όχι, το αντιπηκτικο λύκου ήταν αρνητικό. Σ'ευχαριστώ πολύ, να δω τι θα μου πει και ο αιματολογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Reginaki είπε:

Όχι, το αντιπηκτικο λύκου ήταν αρνητικό. Σ'ευχαριστώ πολύ, να δω τι θα μου πει και ο αιματολογος

Τότε έχεις το πρωτογενές κι εσύ είμαστε ελαφρύα μωρφη..σου εύχομαι γρήγορα εγκυουλα δεν είναι τίποτα τα ενεσακια μόνο σωτήρια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...