Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα γίνει άραγε το θαύματακι μέσα στο 2020????????!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

Είναι αυτές οι τιμές εκτός ορίων και στεναχωριέσαι; Γιατί στο δικό μου σπερμοδιάγραμμα λέει ότι η ολική κινητικότητα πρέπει να είναι πάνω απο 40% και οι φυσιολογικές μορφές πάνω από 4%.

Ίσως δεν έχω καταλάβει κάτι...

Τα ιδια γραφει κ σε εμας αλλα με προβληματισε πολυ το 90% βλαβη κεφαλης που αναγραφει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Τα ιδια γραφει κ σε εμας αλλα με προβληματισε πολυ το 90% βλαβη κεφαλης που αναγραφει...

Δεν έχω τόσες γνώσεις, αλλά ο ουρολόγος είχε πει στον άντρα μου ότι το ανώτερο ποσοστό φυσιολογικών μορφών είναι περίπου 12%. Ο δικός μου έχει 5% φυσιολογικά και αντίστοιχα 95% βλάβη κεφαλής και δεν του είπε τίποτα κακό. Ούτε ότι χρειάζεται να επαναλάβει το σπερμοδιάγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mocca καλη επιτυχια σε ολα!!!!! ειμαι χαρουμενη για σενα και πολυ ομορφη σκεψη να το ανακοινωσεις με τοσο ομορφο τροπο! μακαρι να ερθει συντομα η σειρα μας! να εκανες την αρχη οπως εκανες με την ομαδα! 

mariaira κ τωρα ποιο ειναι το επομενο βημα? βηταμινες η κατι πιο συνθετο?

εγω κοριτσια εχω ΚΑΙ ουρεοπλασμα και ξεκιναμε αγωγη και οι 2 μας... φφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η fouskaki είπε:

mocca καλη επιτυχια σε ολα!!!!! ειμαι χαρουμενη για σενα και πολυ ομορφη σκεψη να το ανακοινωσεις με τοσο ομορφο τροπο! μακαρι να ερθει συντομα η σειρα μας! να εκανες την αρχη οπως εκανες με την ομαδα! 

mariaira κ τωρα ποιο ειναι το επομενο βημα? βηταμινες η κατι πιο συνθετο?

εγω κοριτσια εχω ΚΑΙ ουρεοπλασμα και ξεκιναμε αγωγη και οι 2 μας... φφφφ

Σε ευχαριστώ πολύ μανάρι μου!!! Σήμερα έκανα την τρίτη και τελευταία  χοριακή μου 590!  Ο γιατρός είπε από δω και πέρα θα παρακολουθούμε με υπερήχους ... Αύριο έχω το πρώτο μας ραντεβού! Εύχομαι αυτή η ομάδα να είναι τυχερή για όλες!!!!! 

Παρεμπιπτόντως με το ουρεόπλασμα είχα ασχοληθεί και εγώ πριν από 4 χρόνια.. εγώ ήμουν τυχερή γιατί ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε και καθάρισε γρήγορα.. πολλές γυναίκες όμως δυσκολεύονται και χρειάζεται να κάνουν συνεχόμενες θεραπείες με αντιβίωση δεν φεύγει τόσο εύκολα αλλά είναι και υπεύθυνο για υπογονιμότητα όσο δηλαδή το έχεις δυσκολεύεσαι να μείνεις έγκυος... Η κουμπάρα μου ας πούμε έκανε σχεδόν ενάμιση χρόνο θεραπεία όχι συνεχόμενα αλλά κάθε φορά στις εξετάσεις φαινόταν ότι δεν έχει φύγει! Πάντως είναι κάτι που το έχει ο μισός πληθυσμός και παραπάνω! Εύχομαι να είσαι και εσύ τυχερη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2019 at 11:49 ΜΜ, ο/η Mariaira είπε:

Δυστυχως κοριτσια μου πηραμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος....45% κινητικοτητα και 90% βλαβη στην κεφαλη του dna...

Δεν ακούγεται καθόλου κακό! Από ποσότητα πώς είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η fouskaki είπε:

mocca καλη επιτυχια σε ολα!!!!! ειμαι χαρουμενη για σενα και πολυ ομορφη σκεψη να το ανακοινωσεις με τοσο ομορφο τροπο! μακαρι να ερθει συντομα η σειρα μας! να εκανες την αρχη οπως εκανες με την ομαδα! 

mariaira κ τωρα ποιο ειναι το επομενο βημα? βηταμινες η κατι πιο συνθετο?

εγω κοριτσια εχω ΚΑΙ ουρεοπλασμα και ξεκιναμε αγωγη και οι 2 μας... φφφφ

Δεν ξερω κοριτσι μου..αυριο θα παω στη γυναικολογο να δει κ τις ορμονολογικες μου κ αναλογα θα πραξουμε..ισως να πρεπει να το δει κ ουρολογος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Δεν ακούγεται καθόλου κακό! Από ποσότητα πώς είναι? 

Απο ποσοτητα δεν υπαρχει προβλημα ευτυχως!

Φυσιολογικες μορφες εχει 10% αλλα αυτο το.90% βλαβη κεφαλης μας εχει αποτελειωσει...οπως επισης αναγραφει " σπερματοζωαρια με κατατμηση dna 26%"...

Βρε κοριτσια ειναι απαρηγορητος κ ειλικρινα εχω πελαγωσει δεν ξερω πως να του σταθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Απο ποσοτητα δεν υπαρχει προβλημα ευτυχως!

Φυσιολογικες μορφες εχει 10% αλλα αυτο το.90% βλαβη κεφαλης μας εχει αποτελειωσει...οπως επισης αναγραφει " σπερματοζωαρια με κατατμηση dna 26%"...

Βρε κοριτσια ειναι απαρηγορητος κ ειλικρινα εχω πελαγωσει δεν ξερω πως να του σταθω...

Αυτό με την κατάτμηση ίσως να θέλει λίγο δουλίτσα! Δείτε έναν ουρολόγο - ανδρολόγο και βλέπετε! Ούτε οι φυσιολογικές μορφές να σας ανησυχούν! Και η κινητικότητα είναι μια χαρά! 

Να του πεις χαιρετίσματα ότι είναι μια χαρά! Ότι υπάρχουν νέα παιδιά που πάνε για σπερμοδιαγραμμα και παίρνουν στα χέρια ένα τεράστιο μηδενικό! Μηδέν, τίποτα! Κι όμως βρίσκουν τη δύναμη και πατάνε στα πόδια τους και συνεχίζουν τη ζωή τους! Επίσης θα του πεις ότι ο κόσμος να χαλάσει παιδί θα κάνετε! Παιδιά όχι παιδί! Μην ξεχνάς ότι 1 χρειάζεται σπερματοζωάριο! Και σίγουρα έχετε πολλά περισσότερα! 

Όλα θα πάνε καλά! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραια τα ειπε η Geo! δεν εχω να πω τιποτα!!! περιμενουμε νεα!

εγω εχω ενα θεμα, μηπως ξερει καποια!! πηρα για 10 μερες cyclacur χαπακια τα καφε. υποτιθεται πως μολις τελειωσουν μετα σπο κσποιες μερες αδιαθετω. δεν προλαβα ομως να παρω το τελευταιο και ειχα καφε-μπεζ υγρα. αυτο χθες. και σημερα τα ιδια. ειναι φυσιολογικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μ δεν ειναι ευχαριστα τα νεα...η γυναικολογος ηταν κατηγοριματικη οτι ο μονος τροπος ειναι η εξωσωματικη, πως οσες βιταμινες κ να παρει δεν θα διορθωθει το dna..

Ο αντρουλης μ θελει να παμε κ σε ανδρολογο να δει κ αυτος το σπερμοδιαγραμμα κ αν μπορει να παρει για καποιο διαστημα βιταμινες κ να επαναλαβει την εξέταση κ αν δεν βελτιωθεί τοτε να ψαχτουμε για την εξωσωματικη...

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσακια μ δεν ειναι ευχαριστα τα νεα...η γυναικολογος ηταν κατηγοριματικη οτι ο μονος τροπος ειναι η εξωσωματικη, πως οσες βιταμινες κ να παρει δεν θα διορθωθει το dna..

Ο αντρουλης μ θελει να παμε κ σε ανδρολογο να δει κ αυτος το σπερμοδιαγραμμα κ αν μπορει να παρει για καποιο διαστημα βιταμινες κ να επαναλαβει την εξέταση κ αν δεν βελτιωθεί τοτε να ψαχτουμε για την εξωσωματικη...

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μας;

Καλημερσ κοριτσι μου.. εμεις εχουμε κσλο σπερμα αλλα ολα τα προβληματα τα εχω εγω .. βουλωμενη σαλπιγγα και ενδωμητριωση χειρπυργηθηκα βεβαια αλλα τελος παντων δεν γινετε τιποτα.. πριν 2 χρονια και δυο μηνεε μην σου πω δεν ηθελα ν ακουσω για εξωσωματικη και ο αντρας μου το ιδιο ομως οσο περναει ο καιρος και με βλεπει να μαραζωνω  εχτες πρωτη φορα μου το πεταξε και επισγς να σου πω οτι μια πολυ κσλη πσιδικη φιλη της μαμας ειναι βοηθος ενος εξωσωματικου που τελικα αν παω θα παω σ αυτον ολα αυτα στα λεω γιατι εγω αν μου ελεγε ο γιατρος εξωσωμστικη απο την αρχη αυτο θα εκανα για να μην χανω χρονο. Ευχομαι οτι αποφασισεις να ειναι για καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσακια μ δεν ειναι ευχαριστα τα νεα...η γυναικολογος ηταν κατηγοριματικη οτι ο μονος τροπος ειναι η εξωσωματικη, πως οσες βιταμινες κ να παρει δεν θα διορθωθει το dna..

Ο αντρουλης μ θελει να παμε κ σε ανδρολογο να δει κ αυτος το σπερμοδιαγραμμα κ αν μπορει να παρει για καποιο διαστημα βιταμινες κ να επαναλαβει την εξέταση κ αν δεν βελτιωθεί τοτε να ψαχτουμε για την εξωσωματικη...

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μας;

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Εγώ θα πήγαινα και στον ανδρολογο σίγουρα! Η γυναικολόγος νομίζω ότι κακώς δεν σας παρέπεμψε πρώτα εκεί. Ο δικός μου ο γυναικολόγος μας ζήτησε να δούμε πρώτα ανδρολογο ο οποίος έκανε κάποιες εξετάσεις στον άντρα μου που ο γυναικολόγος δεν μπορεί να κάνει! Δεν έχετε να χάσετε κάτι. 

Επίσης για να καταλάβω κάνατε και κατακερματισμό dna και βγήκε ψηλό το νούμερο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσακια μ δεν ειναι ευχαριστα τα νεα...η γυναικολογος ηταν κατηγοριματικη οτι ο μονος τροπος ειναι η εξωσωματικη, πως οσες βιταμινες κ να παρει δεν θα διορθωθει το dna..

Ο αντρουλης μ θελει να παμε κ σε ανδρολογο να δει κ αυτος το σπερμοδιαγραμμα κ αν μπορει να παρει για καποιο διαστημα βιταμινες κ να επαναλαβει την εξέταση κ αν δεν βελτιωθεί τοτε να ψαχτουμε για την εξωσωματικη...

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μας;

Καλημερα!Θα σου πρότεινα να πάρεις την γνώμη και από άλλο γιατρό και αναλόγως να κινηθείτε.Αν έχετε το χρονικό περιθώριο να πάτε στον ανδρολόγο και να κάνετε θεραπεία.Ποτέ δεν ξέρεις...Από εκεί και πέρα η λύση της εξωσωματικής πάντα υπάρχει και μπορεί να γίνει μελλοντικά αν οι προσπαθειες σας δεν έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα.Σε κάθε περίπτωση να μην χάνετε χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Εγώ θα πήγαινα και στον ανδρολογο σίγουρα! Η γυναικολόγος νομίζω ότι κακώς δεν σας παρέπεμψε πρώτα εκεί. Ο δικός μου ο γυναικολόγος μας ζήτησε να δούμε πρώτα ανδρολογο ο οποίος έκανε κάποιες εξετάσεις στον άντρα μου που ο γυναικολόγος δεν μπορεί να κάνει! Δεν έχετε να χάσετε κάτι. 

Επίσης για να καταλάβω κάνατε και κατακερματισμό dna και βγήκε ψηλό το νούμερο? 

Ναι εχουμε κανει εξεταση για κατακερματισμο dna και βγηκε 26%.

Με αυτο το ποσοστο θεωρειται χαμηλης ποιοτητας σπερμα.

Θα παμε σιγουρα κ στον ανδρολογο.

Να δουμε τι θα μας πει κ αυτος, γιατι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν κ τα χρηματα για να προχωρησουμε στην εξωσωματικη αν τα ειχα δε θα το σκεφτομουν καθολου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Ναι εχουμε κανει εξεταση για κατακερματισμο dna και βγηκε 26%.

Με αυτο το ποσοστο θεωρειται χαμηλης ποιοτητας σπερμα.

Θα παμε σιγουρα κ στον ανδρολογο.

Να δουμε τι θα μας πει κ αυτος, γιατι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν κ τα χρηματα για να προχωρησουμε στην εξωσωματικη αν τα ειχα δε θα το σκεφτομουν καθολου...

 

Πηγαίνετε πάρτε και μία γνώμη από έναν ανδρολογο, σίγουρα είναι πιο ειδικός επί του θέματος! Με ψυχραιμία πάντα, όλα θα πάνε καλά! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσακια μ δεν ειναι ευχαριστα τα νεα...η γυναικολογος ηταν κατηγοριματικη οτι ο μονος τροπος ειναι η εξωσωματικη, πως οσες βιταμινες κ να παρει δεν θα διορθωθει το dna..

Ο αντρουλης μ θελει να παμε κ σε ανδρολογο να δει κ αυτος το σπερμοδιαγραμμα κ αν μπορει να παρει για καποιο διαστημα βιταμινες κ να επαναλαβει την εξέταση κ αν δεν βελτιωθεί τοτε να ψαχτουμε για την εξωσωματικη...

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μας;

εγω θα επαιρνα γνωμη κ απο ανδρολογο και απο 2ο γυναικολογο! καλη επιτυχια με ψυχραιμια και υπομονη! περιμενουμε νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσακια μ δεν ειναι ευχαριστα τα νεα...η γυναικολογος ηταν κατηγοριματικη οτι ο μονος τροπος ειναι η εξωσωματικη, πως οσες βιταμινες κ να παρει δεν θα διορθωθει το dna..

Ο αντρουλης μ θελει να παμε κ σε ανδρολογο να δει κ αυτος το σπερμοδιαγραμμα κ αν μπορει να παρει για καποιο διαστημα βιταμινες κ να επαναλαβει την εξέταση κ αν δεν βελτιωθεί τοτε να ψαχτουμε για την εξωσωματικη...

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μας;

Κορίτσι μου δεν είμαι απόλυτα γνώστης του θέματος αλλά με 45% κινητικότητα και 10% φυσιολογικες μορφές δεν το βλέπω για κακό σπερμοδιαγραμμα αλλά φυσιολογικό, και μου κάνει εντύπωση πώς σε παρέπεμψε σε εξωσωματικη. Επίσης πάνω από 30% θεωρείται χαμηλού δυναμικού το σπέρμα στο ποσοστό κατάτμησης. Πάρε μια δεύτερη γνώμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσι μου δεν είμαι απόλυτα γνώστης του θέματος αλλά με 45% κινητικότητα και 10% φυσιολογικες μορφές δεν το βλέπω για κακό σπερμοδιαγραμμα αλλά φυσιολογικό, και μου κάνει εντύπωση πώς σε παρέπεμψε σε εξωσωματικη. Επίσης πάνω από 30% θεωρείται χαμηλού δυναμικού το σπέρμα στο ποσοστό κατάτμησης. Πάρε μια δεύτερη γνώμη.. 

 K εγω πανω απο 30% ειδα πως θεωρειται χαμηλης ποιοτητας αλλα στο δικο μας σπερμοδιαγραμμα το εχει απο 25% κ πανω...

Πραγματικα ημαστε πελαγωμενοι κ οι δυο ...το θελουμε τοσο πολυ ενα μωρακι κ συνεχως βρισκονται εμποδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaira είπε:

 K εγω πανω απο 30% ειδα πως θεωρειται χαμηλης ποιοτητας αλλα στο δικο μας σπερμοδιαγραμμα το εχει απο 25% κ πανω...

Πραγματικα ημαστε πελαγωμενοι κ οι δυο ...το θελουμε τοσο πολυ ενα μωρακι κ συνεχως βρισκονται εμποδια...

Μην βρίσκεις εμπόδια εκεί που δεν υπάρχουν. Κακώς η γιατρός σε έχει αγχώσει τόσο. Τόσες περιπτώσεις με πολύ χειρότερο σπέρμα τα κατάφεραν.. Εσάς δεν είναι καν κακό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

 K εγω πανω απο 30% ειδα πως θεωρειται χαμηλης ποιοτητας αλλα στο δικο μας σπερμοδιαγραμμα το εχει απο 25% κ πανω...

Πραγματικα ημαστε πελαγωμενοι κ οι δυο ...το θελουμε τοσο πολυ ενα μωρακι κ συνεχως βρισκονται εμποδια...

Κορίτσι η γυναικολογος σου κάνει τεράστιο λάθος!!!!δλδ πως το λέει αυτό??έλεος!!Μια χαρά διορθώνεται η κατατμιση DNA. Εμάς ήτανε 46% και με 2 μήνες θεραπεία με βιταμίνες,καλή διατροφή και συχνή εκσπερμάτωση πήγε στο 15%.το εχω ψάξει πάρα πολύ καλά το θέμα.. ο άντρας μου είχε κηρσοκηλη και όπως καταλαβαίνεις του είχε κάνει το σπέρμα χάλια.. 98% ανώμαλες μορφές.. χαλια κινητικότητα,χαλια ποσοτητα..έκανε χειρουργείο διορθώθηκε κάπως,αλλά οι ανώμαλες μορφές παρέμειναν έτσι.. και εμάς μας τρόμαξαν και βιαστηκαμε και κάναμε εξωσωματική η οποία απέτυχε.. 3 μήνες μετά έμεινα έγκυος φυσιολογικά και τώρα είμαι στον 8ο. ΜΗ σε αγχώνει καθόλου ο κατακερματισμός..δεν ήτανε και τραγικά ανεβασμένος του άντρα σου..Και πέφτει μια χαρά αν κάνει τα παραπάνω που ανέφερα..Και όσο για τις μορφές επίσης μη σε αγχωνει..με αυτό το 2% φυσιολογικές μορφές έμεινα έγκυος!!!!εύχομαι να σου πάνε όλα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσι η γυναικολογος σου κάνει τεράστιο λάθος!!!!δλδ πως το λέει αυτό??έλεος!!Μια χαρά διορθώνεται η κατατμιση DNA. Εμάς ήτανε 46% και με 2 μήνες θεραπεία με βιταμίνες,καλή διατροφή και συχνή εκσπερμάτωση πήγε στο 15%.το εχω ψάξει πάρα πολύ καλά το θέμα.. ο άντρας μου είχε κηρσοκηλη και όπως καταλαβαίνεις του είχε κάνει το σπέρμα χάλια.. 98% ανώμαλες μορφές.. χαλια κινητικότητα,χαλια ποσοτητα..έκανε χειρουργείο διορθώθηκε κάπως,αλλά οι ανώμαλες μορφές παρέμειναν έτσι.. και εμάς μας τρόμαξαν και βιαστηκαμε και κάναμε εξωσωματική η οποία απέτυχε.. 3 μήνες μετά έμεινα έγκυος φυσιολογικά και τώρα είμαι στον 8ο. ΜΗ σε αγχώνει καθόλου ο κατακερματισμός..δεν ήτανε και τραγικά ανεβασμένος του άντρα σου..Και πέφτει μια χαρά αν κάνει τα παραπάνω που ανέφερα..Και όσο για τις μορφές επίσης μη σε αγχωνει..με αυτό το 2% φυσιολογικές μορφές έμεινα έγκυος!!!!εύχομαι να σου πάνε όλα καλα?

Αχ δε ξερεις ποσο δυναμη μου εδωσες!!

Με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Αχ δε ξερεις ποσο δυναμη μου εδωσες!!

Με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!!

@Mariairaμην  πελαγωνετε!!! Και νομίζω  έχει δίκιο η @nektarinaki_love!!! Το σπέρμα που έχει θέματα κατά 90%  διορθώνεται και θεραπεύεται! Μιλήστε και με τον κατάλληλο γιατρό και βάση πλάνου όλα θα πάνε καλά! Θα σας πάρει λίγο χρόνο αλλά παιδάκι θα κάνετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

 Μακαρι...γιατι η γυναικολογος ηταν καθετη...δεν υπαρχει περιπτωση βελτιωσης ουτε με θεραπεια..

Mocca εσυ πως εισαι;

Δεν θέλω να σε αγχωσω, αλλά θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! Πρέπει να πάρεις και 2η γνώμη από άλλο γυναικολόγο! Έκλεισες ραντεβού με ανδρολόγο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...