Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μάρτιος-Απρίλιος 2020


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια... Υπάρχουν  εγκυουλες  που έχουν ΠΗΤ Μάρτιο Απρίλιο???

Εγω εχω ΠΗΤ 3/4 αλλα επειδή έχω διδυμακια θα γεννήσω πρώτα ο Θεός Μάρτιο...

Θα ήθελα πολύ να μαζευτούμε να λέμε τα νέα μάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 29/8/2019 at 10:52 ΜΜ, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Γειά σας κορίτσια... Υπάρχουν  εγκυουλες  που έχουν ΠΗΤ Μάρτιο Απρίλιο???

Εγω εχω ΠΗΤ 3/4 αλλα επειδή έχω διδυμακια θα γεννήσω πρώτα ο Θεός Μάρτιο...

Θα ήθελα πολύ να μαζευτούμε να λέμε τα νέα μάς..

Γεια σ Ελενη!! Εγω εχω ΠΗΤ 8/3!!!! Με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!! Πως παει η εγκυμοσύνη σ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 31/8/2019 at 8:57 ΜΜ, ο/η Μαίρη_ είπε:

Γεια σ Ελενη!! Εγω εχω ΠΗΤ 8/3!!!! Με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!! Πως παει η εγκυμοσύνη σ? 

Καλημέρα και από μένα! Έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και χτες έκανα τον υπέρηχο αυχενικής διαφάνειας κτλ. Έχω κι εγώ ΠΗΤ 3 Απριλίου.  Είμαι 12 εβδομάδων και 3 ημερών έγκυος. 

Στην εξέταση χτες όλα φάνηκαν μια χαρά, μόνο που προβληματίστηκα, γιατί εγώ είχα διαβάσει ότι μέσα στις μετρήσεις, περιλαμβάνεται και η μέτρηση ρινικου οστού. Στην περίπτωση μας δεν το μέτρησαν.... να σημειώσω εδώ ότι μένω στο εξωτερικό, και όταν τους ρώτησα για την μέτρηση ρινικου οστού μου είπαν ότι γίνεται πιο αργά, στην 16 εβδομάδα! Εν τω μεταξύ, μου πήραν ήδη αίμα για τον μη επεμβατικό προγενετικο έλεγχο που δείχνει κάποιες συγκεκριμένες χρωμοσωματικες ανωμαλίες. Όποτε θα ξέρω και σίγουρα σε λίγες μέρες όταν βγουν τα αποτελέσματα, απλώς μου έκανε εντύπωση που ούτε καν το είχαν ακούσει οι νοσοκόμες. Μόνο η γιατρός ήξερε και αυτή μου είπε ότι γίνεται πιο μετά.... τέλος πάντων, εφόσον η αυχενική ήταν μια χαρά δεν ανησυχώ, περιμένω τα αποτελέσματα για το τυπικό του θέματος...... 

εσεις κάνατε ήδη τον υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ έχω ΠΗΤ 12/4! Που κανατε την αυχενική σας;; Εγώ έχω κλείσει με τον Ρωτα την επόμενη εβδομάδα. Έχει γνώμη κάποια από εσάς ή αν έχετε ακούσει κάτι; Με το καλο τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 20/3 Κ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 15 ΕΒ Κ 4ΗΜ...Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ Μ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Κ Η ΑΙΜΑΤΟΣ Κ ΕΚΑΝΑ Κ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ Π ΒΓΗΚΕ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΗ...ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΦΥΛΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..με το καλό να έχουμε υγιέστατα τα μωράκια μας.  Εμένα με έχει να γεννήσουμε Πρώτα ο Θεός 14/3 :):) πωωω..περιμένω πως και πως εκείνη την ημέρα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και με το καλό τα μωράκια μας. Είμαι έγκυος 12w6d βάσει υπερήχου. Την περασμένη Τετάρτη έκανα την αυχενική. Όλα βγήκαν καλά, ωστόσο την Τρίτη θα κάνω λήψη τροφοβλάστης γιατί δυστυχώς το ρινικό οστό του μωρού ήταν μικρότερο του φυσιολογικού και φοβόμαστε για σύνδρομο down (παρόλο που οι πιθανότητες μου είναι πάνω από 1:600). Έχω αγωνία! Για το ιστορικό, έχω μια κόρη σχεδόν 5 ετών και μια παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα πριν σχεδόν δυο χρόνια.

@Νάντια Ν. Πήρες αποτελέσματα κορίτσι μου; Εύχομαι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα και με το καλό τα μωράκια μας. Είμαι έγκυος 12w6d βάσει υπερήχου. Την περασμένη Τετάρτη έκανα την αυχενική. Όλα βγήκαν καλά, ωστόσο την Τρίτη θα κάνω λήψη τροφοβλάστης γιατί δυστυχώς το ρινικό οστό του μωρού ήταν μικρότερο του φυσιολογικού και φοβόμαστε για σύνδρομο down (παρόλο που οι πιθανότητες μου είναι πάνω από 1:600). Έχω αγωνία! Για το ιστορικό, έχω μια κόρη σχεδόν 5 ετών και μια παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα πριν σχεδόν δυο χρόνια.

@Νάντια Ν. Πήρες αποτελέσματα κορίτσι μου; Εύχομαι όλα καλά!

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου κι όλα να πάνε τέλεια! ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα και με το καλό τα μωράκια μας. Είμαι έγκυος 12w6d βάσει υπερήχου. Την περασμένη Τετάρτη έκανα την αυχενική. Όλα βγήκαν καλά, ωστόσο την Τρίτη θα κάνω λήψη τροφοβλάστης γιατί δυστυχώς το ρινικό οστό του μωρού ήταν μικρότερο του φυσιολογικού και φοβόμαστε για σύνδρομο down (παρόλο που οι πιθανότητες μου είναι πάνω από 1:600). Έχω αγωνία! Για το ιστορικό, έχω μια κόρη σχεδόν 5 ετών και μια παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα πριν σχεδόν δυο χρόνια.

@Νάντια Ν. Πήρες αποτελέσματα κορίτσι μου; Εύχομαι όλα καλά!

αγαπημένη μου είδα τα νέα σου και χάρηκα πολύ! Τελικά σου ήρθε το πολυπόθητο! Σου εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα από την εξέταση, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ σε λίγες μέρες να μας λες τα ευχάριστα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα και με το καλό τα μωράκια μας. Είμαι έγκυος 12w6d βάσει υπερήχου. Την περασμένη Τετάρτη έκανα την αυχενική. Όλα βγήκαν καλά, ωστόσο την Τρίτη θα κάνω λήψη τροφοβλάστης γιατί δυστυχώς το ρινικό οστό του μωρού ήταν μικρότερο του φυσιολογικού και φοβόμαστε για σύνδρομο down (παρόλο που οι πιθανότητες μου είναι πάνω από 1:600). Έχω αγωνία! Για το ιστορικό, έχω μια κόρη σχεδόν 5 ετών και μια παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα πριν σχεδόν δυο χρόνια.

@Νάντια Ν. Πήρες αποτελέσματα κορίτσι μου; Εύχομαι όλα καλά!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 @Tokyo που είστε βρε κορίτσια! Ψάχνω το γκρουπάκι μας και δεν βρίσκω τα παλιά κορίτσια. Τι κάνετε, σε τι φάση σας βρίσκω; Τα καταφέραμε εντέλει αλλά αυτή η εγκυμοσύνη με έχει δυσκολέψει λιγάκι, ανακατωσούρες, ζαλάδες, αποκόλληση, και τώρα αυτό. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Και για σας κορίτσια μου, αν δεν έχει έρθει ακόμη, εύχομαι μια εγκυμοσύνη σύντομα, και το κυριότερο να είναι καλή και τελειόμηνη. Τα φιλιά μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, κι εσύ με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LOULOUdaki! μου συγχαρητήρια!! Τι ευχάριστα νέα!! Όλα καλά να πάνε, μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! Όλα καλά θα πάνε με την τροφοβλάστη!! Καλά αποτέλεσματα να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/9/2019 at 1:45 ΜΜ, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα και με το καλό τα μωράκια μας. Είμαι έγκυος 12w6d βάσει υπερήχου. Την περασμένη Τετάρτη έκανα την αυχενική. Όλα βγήκαν καλά, ωστόσο την Τρίτη θα κάνω λήψη τροφοβλάστης γιατί δυστυχώς το ρινικό οστό του μωρού ήταν μικρότερο του φυσιολογικού και φοβόμαστε για σύνδρομο down (παρόλο που οι πιθανότητες μου είναι πάνω από 1:600). Έχω αγωνία! Για το ιστορικό, έχω μια κόρη σχεδόν 5 ετών και μια παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα πριν σχεδόν δυο χρόνια.

@Νάντια Ν. Πήρες αποτελέσματα κορίτσι μου; Εύχομαι όλα καλά!

Καλημέρα! Με το καλό λοιπόν όλα! Μην ανησυχείς για την τροφοβλάστη, όλα καλά θα πάνε. Εγώ δεν έχω πάρει τα αποτελέσματα ακόμα δυστυχώς, είμαι στην αναμονή! Ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες..... Πάντως όταν με πιάνει το άγχος, υπενθυμίζω στον εαυτό μου πως το σώμα μου ξέρει τι κάνει και το εμπιστεύομαι. Είχα 4 απώλειες πριν από αυτή την εγκυμοσύνη, στην αρχή των κυήσεων ολες, και ξέρω ότι απέβαλλα γιατί κάτι δεν πήγαινε καλά με το έμβρυο. Αρα αφού εξελίσσεται τόσο καλά μέχρι στιγμής είμαι ήρεμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Όλα καλά με τα αποτελέσματα, το αγοράκι μου δεν έχει τις βασικές τρισωμίες!!! Περιμένουμε βέβαια και τον μοριακό καρυότυπο (πάνω από 500 σπάνια σύνδρομα) ελπίζω να μην είμαστε τόσο άτυχοι...! Ελπίζω όλα καλά και για τα υπόλοιπα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Όλα καλά με τα αποτελέσματα, το αγοράκι μου δεν έχει τις βασικές τρισωμίες!!! Περιμένουμε βέβαια και τον μοριακό καρυότυπο (πάνω από 500 σπάνια σύνδρομα) ελπίζω να μην είμαστε τόσο άτυχοι...! Ελπίζω όλα καλά και για τα υπόλοιπα κορίτσια!

Μπράβο βρε κορίτσι! Ε αφού για down φοβόντουσαν κ δεν έχει, τότε νομίζω τα άλλα παραείναι σπάνια για να ασχοληθείς... καλά έκανες όμως να είσαι ήσυχη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσοα καλησπέρα! Είμαι στην 18η εβδομάδα και νοιώθω κάτι στην κοιλιά χαμηλά να γαργαλάει! Μήπως το ένοιωσε καμία απο σας????????? Ευχαριστώ και με το καλό τα μωράκια μας! :) επίσης το πρωί η κοιλιά είναι πιο μικρή :///

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η irinula91 είπε:

Κορίτσοα καλησπέρα! Είμαι στην 18η εβδομάδα και νοιώθω κάτι στην κοιλιά χαμηλά να γαργαλάει! Μήπως το ένοιωσε καμία απο σας????????? Ευχαριστώ και με το καλό τα μωράκια μας! :) επίσης το πρωί η κοιλιά είναι πιο μικρή :///

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2019 at 12:34 ΜΜ, ο/η Νάντια Ν. είπε:

Βγήκαν και τα δικά μας αποτελέσματα του NIPT, όλα καλά ? Ήρθε η ώρα των ανακοινώσεων σιγά-σιγά....

Μπράβο, όλα καλά! Κι εμάς όλα καλά με το μοριακό καρυότυπο δόξα τω Θεώ! 

στις On 12/10/2019 at 4:47 ΜΜ, ο/η irinula91 είπε:

Κορίτσοα καλησπέρα! Είμαι στην 18η εβδομάδα και νοιώθω κάτι στην κοιλιά χαμηλά να γαργαλάει! Μήπως το ένοιωσε καμία απο σας????????? Ευχαριστώ και με το καλό τα μωράκια μας! :) επίσης το πρωί η κοιλιά είναι πιο μικρή :///

Μπορεί και να με περάσετε για τρελή, αλλά εγώ απαλά χτυπηματάκια αισθάνθηκα από πολύ νωρίς αυτή τη φορά, και είμαι 100% σίγουρη ότι είναι ο μπόμπιρας. Απλά τα αισθάνομαι μια στο τόσο, προς το παρόν. Την τελευταία φορά ήταν πριν μερικές μέρες ξημερώματα, έκανε δυο στροφές και μετά σιωπή. Ανυπομονώ να τον ξανανιώσω!!! Όσο για την κοιλιά, μην ανησυχείς, το ίδιο ισχύει και σε μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Fatsi είπε:

Εγώ έχω ΠΗΤ 18/3/19 στο πρώτο παιδάκι και είναι κοριτσάκι! Η χαρά μας δεν περιγραφεται!

 

Με το καλό, έχω κι εγώ μια λατρεμένη κοράκλα - έρωτα, και τώρα περιμένω πως και πως να συναντήσω το γιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Μπράβο, όλα καλά! Κι εμάς όλα καλά με το μοριακό καρυότυπο δόξα τω Θεώ! 

Μπορεί και να με περάσετε για τρελή, αλλά εγώ απαλά χτυπηματάκια αισθάνθηκα από πολύ νωρίς αυτή τη φορά, και είμαι 100% σίγουρη ότι είναι ο μπόμπιρας. Απλά τα αισθάνομαι μια στο τόσο, προς το παρόν. Την τελευταία φορά ήταν πριν μερικές μέρες ξημερώματα, έκανε δυο στροφές και μετά σιωπή. Ανυπομονώ να τον ξανανιώσω!!! Όσο για την κοιλιά, μην ανησυχείς, το ίδιο ισχύει και σε μένα. 

Γεια σας κορίτσια, χαίρομαι που μεγαλώνει η παρέα! Εγώ προς το παρόν δεν έχω νιώσει κάτι, είμαι στην 16η εβδομάδα και είναι το πρώτο, οπότε δεν είμαι και σίγουρη τι να περιμένω....

Ετοιμαζομαι για μετακόμιση και δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ αντοχές.... με 2 βήματα λαχανιάζω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΩ ΔΗΛ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ??? ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΤΩ... ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ???? :) :) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η irinula91 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΩ ΔΗΛ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ??? ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΤΩ... ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ???? :):) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ 

Γεια σου! Από πονάκια και εγώ άλλο τίποτα, αλλά είχα προχτές υπέρηχο και η γιατρός είπε όλα καλά.... Απλώς χρειάζομαι ξεκούραση. Γενικά και εγώ 5 ρούχα να σηκωθώ να διπλώσω και να τακτοποιήσω, καταλαβαίνω ότι κουράζομαι και το βράδυ με πιάνουν πονάκια δηλαδή σουβλιες ( σε νορμαλ βαθμό) και ήπιες κράμπες. Τώρα αν είναι κάτι που σε ανησυχεί γιατί δεν πας από τον γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...