Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Ξέρεις πόσο σε νιώθω κοριτσι μου??πόσα τεστ εχω πάρει από το φαρμακείο κ καθε φορα να περιμενω Να δω το ίδιο αποτέλεσμα..!!Πιστεύω ότι όταν καθυστερεί η περιοδος παιζει πολυ το θέμα ψυχολογία.. αν κρίνω από τον εαυτό μου οπότε έτρεχα να δω αν θα έρθει ποτέ δεν ερχότανε.. και οταν απλα το ξέχναγα ερχόταν..!!Μάλλον γενικα πρεπει να χαλαρώσουμε.. Όσο αυτο για τον σύζυγό και εγω το ίδιο εχω..και πραγματικά στεναχωριεμαι αλλα τι να κάνουμε Δεν είναι στο χέρι μας..☹

Μακάρι να πάνε όλα όπως τα θέλουμε και συντομα να φουσκώσουν οι κοιλιτσες??

Εγω μπορω να πω οτι αυτον τον μηνα, ειναι ο μηνας που σκεφτηκα λιγοτερο την εγκυμοσυνη! Απολυθηκε ενα ατομο απο το γραφειο, ηρθε καινουριο και εχω αναλαβει την εκπαιδευση της. Ειχα αυτα στο μυαλο μου και ουτε σκεφτηκα πολυ το θεμα παιδι, ουτε εκανα και πολυ σεξ εδω που τα λεμε. Δεν αγχωθηκα για τιποτα απολυτως! Δεν ξερω γιατι δεν ερχεται! Μακαρι μακαρι μακαρι μακαρι μακαρι να φουσκωσουμε ολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Πω με εχει πιασει μια στεναχωρια....ενα "γιατι" που προσπαθω ενα χρονο και δεν εχει ερθει ακομα το νινι...!! Με τις 7 μερες καθυστερηση που εχω, εαν πραγματικα δεν ειμαι εγκυος (οπως εδειξε το τεστ κυησης της 4ης μερας και η κολπικη σημερινη θερμομετρηση χαχαχχαχαχα) θα απογοητευτω παρα πολυ!!! Μιλαμε οτι ηδη κλαιω απο τα νευρα μου.....! Βλεπω και τον αντρουλη μου ο οποιος θελει να δειχνει ψυχραιμος, αλλα καθε φορα που βγαινω απο το μπανιο με ρωταει "σου ηρθε;;;"!! Ο γλυκουλης μου...ηθελε παιδακι ηδη πριν απο τον γαμο και εγω τον κρατουσα! Νομιζα θα ηταν ευκολο....νομιζα θα γινει σαν τα εργα! Μια φορα και τσουπ...θα το πιαναμε το σπορακι και μετα θα σχεδιαζα πως να του το πω...πως να το πω στη μαμα μου, στα πεθερικα μου! Και ακομα τιποτα....ενα χρονο μετα ειμαστε στο μηδεν! Αν ειναι να ερθει, γιατι δεν ερχεται η ρουφι@ν@ να τελειωνουμε...;;;; Ψυχολογικο πολεμο μου κανει......

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου. Θα έρθει το νινακι! Ξέρει αυτό την κατάλληλη στιγμή. Εγώ προσπαθούσα για πάνω από δύο χρόνια! Μια φορά θυμάμαι είχα καθυστέρηση 10 μέρες! Έκλαιγα κάθε φορά που μου ερχόταν περίοδος. Δεν είχα διάθεση. Νόμιζα ότι δεν θα κάνω ποτέ παιδιά. Όμως η ζωή με διέψευσε και μου απέδειξε ότι πρέπει να έχουμε πίστη και υπομονή! Όλα θα γίνουν θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εγω μπορω να πω οτι αυτον τον μηνα, ειναι ο μηνας που σκεφτηκα λιγοτερο την εγκυμοσυνη! Απολυθηκε ενα ατομο απο το γραφειο, ηρθε καινουριο και εχω αναλαβει την εκπαιδευση της. Ειχα αυτα στο μυαλο μου και ουτε σκεφτηκα πολυ το θεμα παιδι, ουτε εκανα και πολυ σεξ εδω που τα λεμε. Δεν αγχωθηκα για τιποτα απολυτως! Δεν ξερω γιατι δεν ερχεται! Μακαρι μακαρι μακαρι μακαρι μακαρι να φουσκωσουμε ολες!!!!!!!

Κορίτσια σας καταλαβαίνω απόλυτα κ ας μη σας ξέρω.Νιωθω ακριβώς το ίδιο κ δε μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου,πάρα πόνο όταν δουλεύω.Κ ο άντρας μου ήθελε νωρίτερα κ εγώ δεν ήθελα,νόμιζα θα πιάσω αμέσως η ηλίθια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, σας καταλαβαίνω απόλυτα!! Μετά από 4 αρνητικά τεστ εκ των οποίων το ένα πρώιμο, αδιαθετησα σήμερα πρωί πρωί, δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο μήνα...?14/11 ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mummy5 με ποσες μερες καθυστερηση ησουν? @Xrita πραγματικα αν ηξερα, θα το προσπαθουσα απο το τοτε που αρραβωνιαστηκα (2014)!! @Ευάγγελοςτ ποση δυναμη μου δινει το μηνυμα σου!!! Μετα απο 2 χρονια επιασες φυσιολογικα?

Επεξεργάστηκε από anna90
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Πω με εχει πιασει μια στεναχωρια....ενα "γιατι" που προσπαθω ενα χρονο και δεν εχει ερθει ακομα το νινι...!! Με τις 7 μερες καθυστερηση που εχω, εαν πραγματικα δεν ειμαι εγκυος (οπως εδειξε το τεστ κυησης της 4ης μερας και η κολπικη σημερινη θερμομετρηση χαχαχχαχαχα) θα απογοητευτω παρα πολυ!!! Μιλαμε οτι ηδη κλαιω απο τα νευρα μου.....! Βλεπω και τον αντρουλη μου ο οποιος θελει να δειχνει ψυχραιμος, αλλα καθε φορα που βγαινω απο το μπανιο με ρωταει "σου ηρθε;;;"!! Ο γλυκουλης μου...ηθελε παιδακι ηδη πριν απο τον γαμο και εγω τον κρατουσα! Νομιζα θα ηταν ευκολο....νομιζα θα γινει σαν τα εργα! Μια φορα και τσουπ...θα το πιαναμε το σπορακι και μετα θα σχεδιαζα πως να του το πω...πως να το πω στη μαμα μου, στα πεθερικα μου! Και ακομα τιποτα....ενα χρονο μετα ειμαστε στο μηδεν! Αν ειναι να ερθει, γιατι δεν ερχεται η ρουφι@ν@ να τελειωνουμε...;;;; Ψυχολογικο πολεμο μου κανει......

Συγγνώμη που "πέταγομαι" αλλά θέλω να πω κάτι... Έχω ήδη ένα παιδάκι, τώρα είμαι έγκυος στο 2ο αλλά κάποτε ήμουν κ εγώ στη θέση σας... Σεπτέμβριο του 16 ξεκίνησα προσπαθείες και Σεπτέμβριο του 17 έμεινα έγκυος στο κοριτσακι μου (μέσα σε ένα χρόνο μια βιοχημικη κύηση, στα καπάκια μι παλλινδρομη και φυσικά κάποιοι μήνες με αρνητικα τεστ..) καταρχήν να πω ότι τόσο στην εγκυμοσύνη που παλλινδρομησε όσο και στο κοριτσακι μου είχα πόνους περιόδου! Έλεγα τώρα θα κατέβει η ρημάδα και θα με ρίξει στα πατώματα πάλι. Πόσες σερβιέτες πήγαν χαμενες και πόσες φορές μπαίνει έβγαινα στη τουαλετα κ ένιωθα ότι ήρθε. Άλλες φορές πιο ήπιοι πόνοι άλλες πιο έντονοι να κρατάνε λίγα δευτερόλεπτα κ να φεύγουν.... Τελικά ήμουν εγκυος.. 

Εκεί που θέλω όμως να καταλήξω είναι το εξής.. Βρε κορίτσι μου αν όντως είσαι έγκυος γιατί να μη το μάθεις κ να μη βασανίζεις το κεφαλάκι σου? Εγώ από ένα σημείο κ μετα ελεγα:λοιπόν κάνε τεστ να τελειώνεις. Έτσι κ αλλιώς αν είσαι, είσαι. Αν όχι. Όχι. Δεν άντεχα άλλο να βασανιζομαι... Σε καταλαβαίνω βέβαια κ εσένα κ τις άλλες κοπέλες που "καθυστερείτε" ένα τεστ αλλά αν όντως είστε έγκυες (που το εύχομαι) αφενός χάνετε στιγμές από το να χαμογελάσετε πλέον με τη ψυχή σας κ αφετέρου ενδεχομένως να πρέπει να μιλήσετε με το γιατρό σας μηοως θα δώσει καποια προληπτική αγωγή..(πολλοί γιατροί προληπτικά πχ δινουν έξτρα προγεστερονη για παν ενδεχόμενο...).. 

Μη βασανιζεστε.. Έτσι κ αλλιώς ότι έχει γίνει έχει γίνει. 

Δε μιλάω εκ του ασφαλούς.. Κ εγώ κάποτε ήμουν στη θέση σας κ μπαίνω πολλές φορές στην ομάδα σας κ ελπίζω να βλέπω θετικά τεστ για όλες. Όπως και για τις κοπέλες φυσικά της ομάδας εξωσωματικής που περνάνε κ αυτές το γοργοθα τους... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Συγγνώμη που "πέταγομαι" αλλά θέλω να πω κάτι... Έχω ήδη ένα παιδάκι, τώρα είμαι έγκυος στο 2ο αλλά κάποτε ήμουν κ εγώ στη θέση σας... Σεπτέμβριο του 16 ξεκίνησα προσπαθείες και Σεπτέμβριο του 17 έμεινα έγκυος στο κοριτσακι μου (μέσα σε ένα χρόνο μια βιοχημικη κύηση, στα καπάκια μι παλλινδρομη και φυσικά κάποιοι μήνες με αρνητικα τεστ..) καταρχήν να πω ότι τόσο στην εγκυμοσύνη που παλλινδρομησε όσο και στο κοριτσακι μου είχα πόνους περιόδου! Έλεγα τώρα θα κατέβει η ρημάδια και θα με ρίξει στα πατώματα πάλι. Πόσες σερβιέτες πήγαν χαμενες και πόσες φορές μπαίνει έβγαινα στη τουαλετα κ ένιωθα ότι ήρθε. Άλλες φορές πιο ήπιοι πόνοι άλλες πιο έντονοι να κρατάνε λίγα δευτερόλεπτα κ να φεύγουν.... Τελικά ήμουν εγκυος.. 

Εκεί που θέλω όμως να καταλήξω είναι το εξής.. Βρε κορίτσι μου αν όντως είσαι έγκυος γιατί να μη το μάθεις κ να μη βασανίζεις το κεφαλάκι σου? Εγώ από ένα σημείο κ μετα ελεγα:λοιπόν κάνε τεστ να τελειώνεις. Έτσι κ αλλιώς αν είσαι, είσαι. Αν όχι. Όχι. Δεν άντεχα άλλο να βασανιζομαι... Σε καταλαβαίνω βέβαια κ εσένα κ τις άλλες κοπέλες που "καθυστερείτε" ένα τεστ αλλά αν όντως είστε έγκυες (που το εύχομαι) αφενός χάνετε στιγμές από το να χαμογελάσετε πλέον με τη ψυχή σας κ αφετέρου ενδεχομένως να πρέπει να μιλήσετε με το γιατρό σας μηοως θα δώσει καποια προληπτική αγωγή..(πολλοί γιατροί προληπτικά πχ δινουν έχτρα προγεστερονη για παν ενδεχόμενο...).. 

Μη βασανιζεστε.. Έτσι κ αλλιώς ότι έχει γίνει έχει γίνει. 

Δε μιλάω εκ του ασφαλούς.. Κ εγώ κάποτε ήμουν στη θέση σας κ μπαίνω πολλές φορές στην ομάδα σας κ ελπίζω να βλέπω θετικά τεστ για όλες. Όπως και για τις κοπέλες φυσικά της ομάδας εξωσωματικής που περνάνε κ αυτές το γιργοθα τους... 

 

Εχω κανει ηδη ενα τεστ και βγηκε αρνητικο (την 4η μερα καθυστερησης το βραδυ)......για αυτο στεναχωριεμαι πολυ...επειδη ξερω οτι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να ΜΗΝ ειμαι παλι εγκυος!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Εχω κανει ηδη ενα τεστ και βγηκε αρνητικο (την 4η μερα καθυστερησης το βραδυ)......για αυτο στεναχωριεμαι πολυ...επειδη ξερω οτι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να ΜΗΝ ειμαι παλι εγκυος!!!! 

Δε θέλω να σου δώσω ελπίδες γιατί όντως ποτέ δε ξέρεις.. Όμως πόσες φορές έχουμε ακούσει ότι κάποια τεστ δεν ανίχνευσαν την ορμόνη? Πόσες φορές έχει γίνει η σύλληψη πολύ αργότερα οπότε στην ουσία η μέρα που θεωρούμε εμείς σαν καθυστέρηση δεν είναι καν καθυστέρηση! Θα σου πω τη προσωπική μου εμπειρία... Όταν είχα τη παλλινδρομη κύηση έκανα ένα τεστ 35 μέρα! Πιο αρνητικό πεθαίνεις!... Περνάνε οι μέρες κ η περίοδος πουθενά.. Γύρω στις 43 μέρες ξεκινάνε οι πόνοι... Μετά από λίγο κάνω τςτσ κ βγαίνει θετικοτατο! Σε κύκλο 31-35 ημερών εγώ έκανα πολύ πιο αργά ωορρηξια από ότι συνήθως (δηλ 16-18η ημερα). Ξέρεις πότε έγινε η ωορρηξια σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλησπερα παρεακι!!! 6η μερα καθυστερησης..... (θυμιζω οτι εχω ενα αρνητικο τεστ την 4η μερα καθυστερησης, οπου το ειχα κανει βραδυ)... ?

Και μονο μ αυτη τη παρενθεση δειχνεις οτι εχεις τις αμφιβολιες σου και τζαμπα κατα τη γνωμη μου ταλαιπωρησαι...γιατι δεν κανεις αλλο ενα να σου αποδειξει αν εφταιγε το βραδυ η οχι...μια κυρια παραπανω τα ειπε πολυ ωραια! Τεστ και χοριακη ξερουν αν εισαι η οχι! Κανε κατι γιατι νομιζω αγχωνεσαι παραπανω με τις υπονοιες του βραδιου!καλα αποτελεσματα οπως και να χει ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Δε θέλω να σου δώσω ελπίδες γιατί όντως ποτέ δε ξέρεις.. Όμως πόσες φορές έχουμε ακούσει ότι κάποια τεστ δεν ανίχνευσαν την ορμόνη? Πόσες φορές έχει γίνει η σύλληψη πολύ αργότερα οπότε στην ουσία η μέρα που θεωρούμε εμείς σαν καθυστέρηση δεν είναι καν καθυστέρηση! Θα σου πω τη προσωπική μου εμπειρία... Όταν είχα τη παλλινδρομη κύηση έκανα ένα τεστ 35 μέρα! Πιο αρνητικό πεθαίνεις!... Περνάνε οι μέρες κ η περίοδος πουθενά.. Γύρω στις 43 μέρες ξεκινάνε οι πόνοι... Μετά από λίγο κάνω τςτσ κ βγαίνει θετικοτατο! Σε κύκλο 31-35 ημερών εγώ έκανα πολύ πιο αργά ωορρηξια από ότι συνήθως (δηλ 16-18η ημερα). Ξέρεις πότε έγινε η ωορρηξια σου? 

Οχι, δεν εκανα καθολου τεστ ωορρηξιας αυτον τον μηνα. Πραγματικα, δεν ασχοληθηκα με το θεμα εντατικα αυτον τον μηνα. Ειχα το ετησιο μνημοσυνο του μπαμπα και μετα τα γεγονοτα στη δουλεια, που μου πηραν το κεφαλι απο αυτο το θεμα...Θελω να ελπιζω, αλλα κατι με κραταει! Μου δινετε πολυ δυναμη....σας ευχαριστω τοοοοοοσο πολυ κοριτσια μου! Ευχαριστω αληθεια!! @Titika88 εχω αμφιβολιες φυσικα επειδη ηταν βραδυ....αλλα απο την αλλη ηταν και 4η μερα καθυστερησης και ελεγα θα δειξει οπως και να εχει...! Φοβαμαι το αρνητικο αποτελεσμα, δεν ειμαι ετοιμη ακομα για αυτο το καθυστερω....

Επεξεργάστηκε από anna90
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Οχι, δεν εκανα καθολου τεστ ωορρηξιας αυτον τον μηνα. Πραγματικα, δεν ασχοληθηκα με το θεμα εντατικα αυτον τον μηνα. Ειχα το ετησιο μνημοσυνο του μπαμπα και μετα τα γεγονοτα στη δουλεια, που μου πηραν το κεφαλι απο αυτο το θεμα...Θελω να ελπιζω, αλλα κατι με κραταει! Μου δινετε πολυ δυναμη....σας ευχαριστω τοοοοοοσο πολυ κοριτσια μου! Ευχαριστω αληθεια!!

Κ εγω το μήνα που έμεινα έγκυος στη μικρή ήταν ο μήνας που, ναι μεν έκανα τεστ ωορρηξιας, αλλά επειδή με πήραν ξαφνικά σε νεα δουλειά είχα το άγχος μου να διαχειριστώ αυτό! Κ δεν μετρούσα ούτε μέρες ούτε τπτ! Σα νερακι πέρασαν.. Μα σε ρωτήσω κάτι άλλο? Θύμασαι ποτέ ήταν η τελευταία σας επαφή? Πόσες μέρες πάνε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@mummy5 με ποσες μερες καθυστερηση ησουν? @Xrita πραγματικα αν ηξερα, θα το προσπαθουσα απο το τοτε που αρραβωνιαστηκα (2014)!! @Ευάγγελοςτ ποση δυναμη μου δινει το μηνυμα σου!!! Μετα απο 2 χρονια επιασες φυσιολογικα?

Ναι! Αν και δεν προχώρησε. Το έχασα στον τρίτο μήνα! Δεν φαντάζεσαι πως ένιωσα! Γκρεμίστηκε ο κόσμος μου! Όμως δεν το έβαλα κάτω και προσπάθησα άμεσα. Και ο θεός μου το έστειλε αμέσως! Κι όλα πήγαν τέλεια κι έχω ένα κουκλάκι τριών ετών! Τώρα είμαι σε φάση που προσπαθώ για δεύτερο αλλά δεν μου κάνει την χάρη! Πάλι αργεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κ εγω το μήνα που έμεινα έγκυος στη μικρή ήταν ο μήνας που, ναι μεν έκανα τεστ ωορρηξιας, αλλά επειδή με πήραν ξαφνικά σε νεα δουλειά είχα το άγχος μου να διαχειριστώ αυτό! Κ δεν μετρούσα ούτε μέρες ούτε τπτ! Σα νερακι πέρασαν.. Μα σε ρωτήσω κάτι άλλο? Θύμασαι ποτέ ήταν η τελευταία σας επαφή? Πόσες μέρες πάνε? 

Φυσικα, τις σημειωνω κιολας.... ολες μου οι επαφες μετα την τελευταια μου περιοδο (που ηταν στις 15 με 21 Σεπτεμβριου) ηταν οι εξης: 24/9, 3/10, 5/10 και13/10. Ο κυκλος μου ειναι σχεδον παντα 28 ημερων το πολυ 30 καποιες φορες! Περιοδο περιμενα 12/10....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευάγγελοςτ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου πραγματικα να σου το στειλει γρηγορα!!!!!!! Να χαιρεσαι και το μωρο που ηδη εχεις.....να σου ζησει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Φυσικα, τις σημειωνω κιολας.... ολες μου οι επαφες μετα την τελευταια μου περιοδο (που ηταν στις 15 με 21 Σεπτεμβριου) ηταν οι εξης: 24/9, 3/10, 5/10 και13/10. Ο κυκλος μου ειναι σχεδον παντα 28 ημερων το πολυ 30 καποιες φορες! Περιοδο περιμενα 12/10....

@anna90 παρε κάνε ένα τεστ ακόμη αύριο το πρωί η κάνε χοριακη τη δεύτερα!!! Κι εγώ όπως σου είπα είχα έντονους πόνους περιόδου,πήγαινα τουαλέτα οοοολη την ώρα επειδή νόμιζα ότι ήρθε!! Επίσης επειδή κι εγώ δεν έκανα τεστ ωορρηξίας έκανα τεστ εγκυμοσύνης την 4η μέρα καθυστερησης για να "καλυψω" το ενδεχόμενο να εκανα ωορρηξία πιο αργά!! Μην παιδευεσαι έτσι κρίμα είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Diana8: 16/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπερα.. μια απορία έχω! Είχα ωοριξία την κυριακή 06/10 (την παρακολουθούσαμε με υπέρηχο λόγω του ότι πήρα κλομιφαίνη). Το application που χρησιμοποιώ για την περίοδο μου δείχνει ότι θα έχω περίοδο τη τεταρτη. Αύριο όμως είναι ακριβώς 14 μέρες απο την ωοριξία μου. Πότε να περιμένω περίοδο αύριο ή την τετάρτη? Επίσης το στήθος μου δεν έχει πριστεί καθόλου και αυτό η αλήθεια μου έκοψε τις ελπίδες μου, υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς πρησμένο στήθος? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα.. μια απορία έχω! Είχα ωοριξία την κυριακή 13/10 (την παρακολουθούσαμε με υπέρηχο λόγω του ότι πήρα κλομιφαίνη). Το application που χρησιμοποιώ για την περίοδο μου δείχνει ότι θα έχω περίοδο τη τεταρτη. Αύριο όμως είναι ακριβώς 14 μέρες απο την ωοριξία μου. Πότε να περιμένω περίοδο αύριο ή την τετάρτη? Επίσης το στήθος μου δεν έχει πριστεί καθόλου και αυτό η αλήθεια μου έκοψε τις ελπίδες μου, υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς πρησμένο στήθος? :(

Κανονικα η περιοδος ερχεται 14 ημερες μετα την ωορρηξια μας, αλλα εγω δεν ειμαι υπερ των "κανονων" γενικα γιατι ο καθε οργανισμος εχει τους ρυθμους του και τους δικους του κανονες! Εγω δεν εχω πρησμενο στηθος καθολου αυτη τη φορα και εχω 7 μερες καθυστερηση (ενω μου πρηζεται λιγακι ακομα και οταν εχω περιοδο)....! Θελω να πω οτι εσυ ξαρεις καλυτερα το σωμα σου....η μαμα μου οταν εμεινε εγκυος σε μενα δεν ειχε ΚΑΝΕΝΑ συμπτωμα εκτος απο καθυστερηση...τιποτα απολυτως!!!! Ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα.. μια απορία έχω! Είχα ωοριξία την κυριακή 13/10 (την παρακολουθούσαμε με υπέρηχο λόγω του ότι πήρα κλομιφαίνη). Το application που χρησιμοποιώ για την περίοδο μου δείχνει ότι θα έχω περίοδο τη τεταρτη. Αύριο όμως είναι ακριβώς 14 μέρες απο την ωοριξία μου. Πότε να περιμένω περίοδο αύριο ή την τετάρτη? Επίσης το στήθος μου δεν έχει πριστεί καθόλου και αυτό η αλήθεια μου έκοψε τις ελπίδες μου, υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς πρησμένο στήθος? :(

Αφού είχες εοιβεβαιωμενη ωορρηξία. Περίοδο θα περιμένεις 14 μέρες μετά από αυτήν... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα.. μια απορία έχω! Είχα ωοριξία την κυριακή 13/10 (την παρακολουθούσαμε με υπέρηχο λόγω του ότι πήρα κλομιφαίνη). Το application που χρησιμοποιώ για την περίοδο μου δείχνει ότι θα έχω περίοδο τη τεταρτη. Αύριο όμως είναι ακριβώς 14 μέρες απο την ωοριξία μου. Πότε να περιμένω περίοδο αύριο ή την τετάρτη? Επίσης το στήθος μου δεν έχει πριστεί καθόλου και αυτό η αλήθεια μου έκοψε τις ελπίδες μου, υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς πρησμένο στήθος? :(

Σε κάθε γυναίκα το δεύτερο μισό του κύκλου μετά την ωορρηξια είναι σταθερό και δεν αλλάζει. Μπορεί να αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα. Εμένα για παράδειγμα είναι 14 μερες ακριβώς και σε μια φίλη 12. Αυτό δεν αλλάζει κάθε μήνα είναι πάντα σταθερό. Μετά την ωορρηξια ποτέ σου έρχεται περίοδος? Αυτές τις μέρες να υπολογίσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αφού είχες εοιβεβαιωμενη ωορρηξία. Περίοδο θα περιμένεις 14 μέρες μετά από αυτήν... ?

Άρα είναι κανόνας αυτό ε? Επομένως περιμένω αύριο! Ευχαριστώ πολύ!

@anna90 ναι έχεις δικαιο θέλει υπομονή. Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλλα και το επόμενο τεστακι να ειναι θετηκότατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα.. μια απορία έχω! Είχα ωοριξία την κυριακή 13/10 (την παρακολουθούσαμε με υπέρηχο λόγω του ότι πήρα κλομιφαίνη). Το application που χρησιμοποιώ για την περίοδο μου δείχνει ότι θα έχω περίοδο τη τεταρτη. Αύριο όμως είναι ακριβώς 14 μέρες απο την ωοριξία μου. Πότε να περιμένω περίοδο αύριο ή την τετάρτη? Επίσης το στήθος μου δεν έχει πριστεί καθόλου και αυτό η αλήθεια μου έκοψε τις ελπίδες μου, υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς πρησμένο στήθος? :(

Το απλικεσιον μην το κοιτάς καθόλου!! Η περίοδος μας έρχεται από 12 έως 16 μέρες μετά την ωορρηξία!! Είχατε επαφές αυτές τις μέρες που είδατε ότι είχατε ωορρηξία?? Είναι πάρα μα πάρα πολύ νωρίς ακόμη για να μιλήσεις για εγκυμοσύνη!! Και ναι μπορείς να είσαι έγκυος και χωρίς πρησμενο στήθος!! Δεν υπάρχει στανταρ στα συμπτώματα και ο κάθε οργανισμός δεν μπορεί να έχει τα ίδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Σε κάθε γυναίκα το δεύτερο μισό του κύκλου μετά την ωορρηξια είναι σταθερό και δεν αλλάζει. Μπορεί να αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα. Εμένα για παράδειγμα είναι 14 μερες ακριβώς και σε μια φίλη 12. Αυτό δεν αλλάζει κάθε μήνα είναι πάντα σταθερό. Μετά την ωορρηξια ποτέ σου έρχεται περίοδος? Αυτές τις μέρες να υπολογίσεις. 

Δυστυχώς δεν έχω ελέγξει ποτε ξανα την ωοριξία μου οπόταν δε γνωρίζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Το απλικεσιον μην το κοιτάς καθόλου!! Η περίοδος μας έρχεται από 12 έως 16 μέρες μετά την ωορρηξία!! Είχατε επαφές αυτές τις μέρες που είδατε ότι είχατε ωορρηξία?? Είναι πάρα μα πάρα πολύ νωρίς ακόμη για να μιλήσεις για εγκυμοσύνη!! Και ναι μπορείς να είσαι έγκυος και χωρίς πρησμενο στήθος!! Δεν υπάρχει στανταρ στα συμπτώματα και ο κάθε οργανισμός δεν μπορεί να έχει τα ίδια! 

Είναι όντως νωρίς βρε μπεμπούλι μου? Ειμαι 14 μερες μετα την ωοριξία.. έχεις ακούσει κάποια περίπτωση με εγκυμοσύνη χωρις πρισμένο στήθο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...