Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζαχαρο στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Ανοιγω νεο θεμα καθως λιγες εβδομαδες πριν εκανα την καμπυλη ζαχαρου και βγηκε λιγο ανεβασμενη.Εκτοτε κανω διατροφη και προσφατα ινσουλινη βραδινη.Πειτε αντιστοιχες εμπειριες κοριτσια. Πως το αντιμετωπισατε και ποσο σοβαρο ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ZWI1989 είπε:

Ανοιγω νεο θεμα καθως λιγες εβδομαδες πριν εκανα την καμπυλη ζαχαρου και βγηκε λιγο ανεβασμενη.Εκτοτε κανω διατροφη και προσφατα ινσουλινη βραδινη.Πειτε αντιστοιχες εμπειριες κοριτσια. Πως το αντιμετωπισατε και ποσο σοβαρο ειναι?

Καλησπέρα,εγώ είχα, στην 3 μέτρηση είχα 155 με όριο 153.έκανα διατροφή μέχρι τέλους ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω ινσουλίνη.ο μόνος τρόπος που μπορείς να το αντιμετωπίσεις είναι η διατροφή και δυστυχώς σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αυστηρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Καλησπέρα,εγώ είχα, στην 3 μέτρηση είχα 155 με όριο 153.έκανα διατροφή μέχρι τέλους ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω ινσουλίνη.ο μόνος τρόπος που μπορείς να το αντιμετωπίσεις είναι η διατροφή και δυστυχώς σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αυστηρή.

Ναι ακολουθώ διατροφή ήδη η οποία είναι όντως αυστηρή..αρκετά θα έλεγα. Στέρηση κανονική...ενας φόβος μου είναι να μη μείνει μετά την εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ZWI1989 είπε:

Ναι ακολουθώ διατροφή ήδη η οποία είναι όντως αυστηρή..αρκετά θα έλεγα. Στέρηση κανονική...ενας φόβος μου είναι να μη μείνει μετά την εγκυμοσύνη!

Πραγματικά κανονική στέρηση και πολύ πείνα,εγώ να φανταστείς στην αρχή είχα χάσει δυο κιλά και φυσικά μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης δεν είχα βάλει κιλό παραπάνω.εμενα δεν μου έμεινε,στην κλινική κάθε μέρα μου παίρνανε αίμα για εξετάσεις και ήταν φυσιολογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Πραγματικά κανονική στέρηση και πολύ πείνα,εγώ να φανταστείς στην αρχή είχα χάσει δυο κιλά και φυσικά μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης δεν είχα βάλει κιλό παραπάνω.εμενα δεν μου έμεινε,στην κλινική κάθε μέρα μου παίρνανε αίμα για εξετάσεις και ήταν φυσιολογικό 

Πολλή πείνα...να τρώνε όλοι γλυκά και υδατάνθρακες και να λες εγώ έγκυος και δε μπορώ να φάω ότι λιγουρευομαι..έχασες κιλά δηλαδή ε;γιατί παίζει να έχω χάσει και γω κάτι ψιλά και ανησύχησα.και το πιο αστείο είναι ότι ο ενδοκρινολόγος μου με ρωτάει βάλαμε κανένα κιλό; Και του λέω πλάκα μου κάνετε με σαλάτες και κρέατα μπαίνουν κιλά;από ποτέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ZWI1989 είπε:

Πολλή πείνα...να τρώνε όλοι γλυκά και υδατάνθρακες και να λες εγώ έγκυος και δε μπορώ να φάω ότι λιγουρευομαι..έχασες κιλά δηλαδή ε;γιατί παίζει να έχω χάσει και γω κάτι ψιλά και ανησύχησα.και το πιο αστείο είναι ότι ο ενδοκρινολόγος μου με ρωτάει βάλαμε κανένα κιλό; Και του λέω πλάκα μου κάνετε με σαλάτες και κρέατα μπαίνουν κιλά;από ποτέ;

Ναι στην αρχή έχασα 2 κιλά,μετά Ούτε έχανα Ούτε έβαζα.και εμένα μου το σχολίαζα ο γυναικολόγος κάθε φορά που με ζύγιζε πως και δεν έβαζα καθόλου κιλά που να βάλω αφού δεν έτρωγα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ίδια και γω φίλη μου. Καλό το νηστείας και της 1ης ώρας κακό της 2ης. 

Το αντιμετωπίζω με διατροφή, ευτυχώς δε χρειάζεται ισνσουλινη προς το παρόν . Η αλήθεια είναι πεινάω πολύ. Είναι πολύ σκληρή η διατροφή. Και γω έχασα ένα κιλό. Και νομίζω ότι χάνω εγώ παίρνει το μωρό και δεν παίρνω γραμμάριο. 

Σίγουρα είναι ζόρι αλλά σκέφτομαι έτσι όπως πάω δε θα μείνει κιλό για κιλό. Μετά τη γέννα θα είμαι όσο ξεκίνησα. Μη σου πω λιγότερο. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τα ίδια και γω φίλη μου. Καλό το νηστείας και της 1ης ώρας κακό της 2ης. 

Το αντιμετωπίζω με διατροφή, ευτυχώς δε χρειάζεται ισνσουλινη προς το παρόν . Η αλήθεια είναι πεινάω πολύ. Είναι πολύ σκληρή η διατροφή. Και γω έχασα ένα κιλό. Και νομίζω ότι χάνω εγώ παίρνει το μωρό και δεν παίρνω γραμμάριο. 

Σίγουρα είναι ζόρι αλλά σκέφτομαι έτσι όπως πάω δε θα μείνει κιλό για κιλό. Μετά τη γέννα θα είμαι όσο ξεκίνησα. Μη σου πω λιγότερο. ???

Αχ είναι μεγάλη πίκρα ειλικρινά..πείνα..εγώ βάζω μόνο για να καλυφθω στο νηστείας .τα μεταγευματικα αναγκαστικά πάλι τα προσέχω. Δε θα μείνει κιλό για κιλό όπως τα είπες... Και μένα οι μετρήσεις μου στην καμπύλη ήτανε Χαλια. Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι στην αρχή έχασα 2 κιλά,μετά Ούτε έχανα Ούτε έβαζα.και εμένα μου το σχολίαζα ο γυναικολόγος κάθε φορά που με ζύγιζε πως και δεν έβαζα καθόλου κιλά που να βάλω αφού δεν έτρωγα χαχαχα

Μα ναι πως να βάλεις κιλά;γίνεται; Εγώ ανησυχώ πως παίρνει κιλά το μωρό με τη βιγκαν διατροφή που ακολουθώ...έπαιρνε βάρος κανονικά το δικό σου ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ φοβάμαι ότι λόγω του σακχάρου τα μωρά μου δεν πήραν πολύ βάρος. Μέχρι πριν κάνω τη καμπύλη έπαιρναν περίπου 200 γρ την εβδομάδα μετά από 150 περίπου και τα είχα θερμοκοιτίδα κιόλας λόγω βάρους, οπότε να το φοβάστε αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια εγώ φοβάμαι ότι λόγω του σακχάρου τα μωρά μου δεν πήραν πολύ βάρος. Μέχρι πριν κάνω τη καμπύλη έπαιρναν περίπου 200 γρ την εβδομάδα μετά από 150 περίπου και τα είχα θερμοκοιτίδα κιόλας λόγω βάρους, οπότε να το φοβάστε αυτό... 

Πως γινεται αυτο αφου ο φοβος τους ειναι μη παρουν πολλα κιλα?λογω του οτι περναει η γλυκοζη στο μωρο κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ZWI1989 είπε:

Πως γινεται αυτο αφου ο φοβος τους ειναι μη παρουν πολλα κιλα?λογω του οτι περναει η γλυκοζη στο μωρο κλπ..

Γιατί πολυ βαρος παίρνει το μωρό όταν ο διαβτητςβ είναι ανεξέλεγκτος! Αν τον ελέγχεις αυτόματα περιορίζεται κ η γλυκόζη άρα κ η πρόσληψη βάρους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια εγώ φοβάμαι ότι λόγω του σακχάρου τα μωρά μου δεν πήραν πολύ βάρος. Μέχρι πριν κάνω τη καμπύλη έπαιρναν περίπου 200 γρ την εβδομάδα μετά από 150 περίπου και τα είχα θερμοκοιτίδα κιόλας λόγω βάρους, οπότε να το φοβάστε αυτό... 

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Πώς είναι το μωράκι σου; Διάβασα κάτι για μετάγγιση αλλά δεν ξέρω κάτι να σου απαντήσω. Πιστεύω βέβαια ότι όλα είναι καλά! 

Από την αρχή που ξεκίνησες τη δίαιτα υπήρξε αυτή η επιβράδυνση στο βάρος; 

Εμένα 29η και ενώ έχανα κιλά ήταν 1300 και μου είπαν να μην ανησυχώ ότι και να αδυνατίζω εγώ θα παίρνει βάρος! 

Τώρα δεν ξέρω τί να πω η αλήθεια είναι ότι στην αρχή τρόμαξα λίγο. Θα το παρακολουθώ όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ZWI1989 είπε:

Μα ναι πως να βάλεις κιλά;γίνεται; Εγώ ανησυχώ πως παίρνει κιλά το μωρό με τη βιγκαν διατροφή που ακολουθώ...έπαιρνε βάρος κανονικά το δικό σου ε;

Το μωρό έπαιρνε κανονικά βάρος,γέννησα 36+6 και είχε βάρος 2600 θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Το μωρό έπαιρνε κανονικά βάρος,γέννησα 36+6 και είχε βάρος 2600 θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερος.

Ωραια γιατι με αγχωνει το βαρος του.Γιατι γεννησες στις 37 εβδομαδες? εκανες καισαρικη η φυσιολογικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Γιατί πολυ βαρος παίρνει το μωρό όταν ο διαβτητςβ είναι ανεξέλεγκτος! Αν τον ελέγχεις αυτόματα περιορίζεται κ η γλυκόζη άρα κ η πρόσληψη βάρους... 

Ειναι καλα το μωρακι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ZWI1989 είπε:

Ειναι καλα το μωρακι σου?

Eυχομαι με το καλό σε όλα τα κορίτσια κ υπομονή με το σάκχαρο!!Φίλη μου με θέμα στην κυηση στο σάκχαρο το παλέψε  μέχρι τέλους μόνο με την διατροφή ,έχασε δέκα κιλά σε όλη την κύηση λογικό γτ δν έτρωγε όπως αν δν είχε θέμα  κ όμως ο μπέμπης της γεννήθηκε 3300 μια χαρούλα!!!Μην το φοβάσαι αυτό κ βέβαια πάντα να τα συζητάς με τον γιατρό σου!!!!Με το καλό κ πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Eυχομαι με το καλό σε όλα τα κορίτσια κ υπομονή με το σάκχαρο!!Φίλη μου με θέμα στην κυηση στο σάκχαρο το παλέψε  μέχρι τέλους μόνο με την διατροφή ,έχασε δέκα κιλά σε όλη την κύηση λογικό γτ δν έτρωγε όπως αν δν είχε θέμα  κ όμως ο μπέμπης της γεννήθηκε 3300 μια χαρούλα!!!Μην το φοβάσαι αυτό κ βέβαια πάντα να τα συζητάς με τον γιατρό σου!!!!Με το καλό κ πάλι!!!

τελικα ειναι πολυ της "μοδας" το ζαχαρο κυησης!με απασχολει το βαρος του ειναι η αληθεια αλλα πιστευω πως οτι χρειαζεται το παιρνει απο τη διατροφη που κανω.!ευχαριστω πολυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ZWI1989 είπε:

τελικα ειναι πολυ της "μοδας" το ζαχαρο κυησης!με απασχολει το βαρος του ειναι η αληθεια αλλα πιστευω πως οτι χρειαζεται το παιρνει απο τη διατροφη που κανω.!ευχαριστω πολυ :)

Ναι πραγματικά το ακουμε πολύ συχνά!!Σίγουρα πέρνει το μωράκι!!Εγω είμαι 4 μηνων εγκυοσ κ είχα αναγουλες κάποιους εμετους!!Δν μπορουσα να φάω όπως έτρωγα στην αρχη!!Ουτε σε ποσοτητες ουτε τόσο θρεπτικά!!Το μωρο θα πάρει η μητέρα πέφτει κάπως!!Ενω είχα 37,5 αιματοκριτή επιδή μετά δν μπορουσα να φαω έπεσε στο 33!!Τωρα που είμαι καλύτερα θα ξεκινησω πάλι κ εννοείτε κ σίδηρο συμπλήρωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ναι πραγματικά το ακουμε πολύ συχνά!!Σίγουρα πέρνει το μωράκι!!Εγω είμαι 4 μηνων εγκυοσ κ είχα αναγουλες κάποιους εμετους!!Δν μπορουσα να φάω όπως έτρωγα στην αρχη!!Ουτε σε ποσοτητες ουτε τόσο θρεπτικά!!Το μωρο θα πάρει η μητέρα πέφτει κάπως!!Ενω είχα 37,5 αιματοκριτή επιδή μετά δν μπορουσα να φαω έπεσε στο 33!!Τωρα που είμαι καλύτερα θα ξεκινησω πάλι κ εννοείτε κ σίδηρο συμπλήρωμα!!

Καλα αστο εγω ειχα και αναγουλες και εμετους και απ ολα μεχρι τον τριτο μηνα..Δε χαρηκα το φαγητο οπως θα ηθελα.Συνολικα ζητημα ειναι αν εβαλα εξι κιλα..εχεις γεννησει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ZWI1989 είπε:

Ωραια γιατι με αγχωνει το βαρος του.Γιατι γεννησες στις 37 εβδομαδες? εκανες καισαρικη η φυσιολογικα?

Είχα συσπάσεις νοσηλευτικά 3 μερες και γέννησα με καισαρική εσπευσμένα Γιατί ξαφνικά αρχίσανε να πέφτουνε οι παλμοί του μωρού,αλλιώς θα πήγαινα με πρόκληση και ίσως γεννούσα φυσιολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Είχα συσπάσεις νοσηλευτικά 3 μερες και γέννησα με καισαρική εσπευσμένα Γιατί ξαφνικά αρχίσανε να πέφτουνε οι παλμοί του μωρού,αλλιώς θα πήγαινα με πρόκληση και ίσως γεννούσα φυσιολογικά 

Να σου ζησει το μωρακι σου! Να ειναι γερο και τυχερο .αντε να παιρνουμε και μεις σειρα σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ZWI1989 είπε:

Καλα αστο εγω ειχα και αναγουλες και εμετους και απ ολα μεχρι τον τριτο μηνα..Δε χαρηκα το φαγητο οπως θα ηθελα.Συνολικα ζητημα ειναι αν εβαλα εξι κιλα..εχεις γεννησει ??

Τωρα είμαι στον 4 μήνα!!Εγω 3 κιλα έχω πάρει ως τωρα!!!Ναι ισχύει δν το χαίρεσαι το φαγητό έτσι!!!Πρέπει να φας κ τρως!!Ειδικά τα βράδια με το ζόρι τρωω  τοστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Τωρα είμαι στον 4 μήνα!!Εγω 3 κιλα έχω πάρει ως τωρα!!!Ναι ισχύει δν το χαίρεσαι το φαγητό έτσι!!!Πρέπει να φας κ τρως!!Ειδικά τα βράδια με το ζόρι τρωω  τοστ!!

Σε καταλαβαινω απολυτα.Εγω ειμαι στον εβδομο μηνα και τωρα ξεκινησα αυτη την σπαρτιατικη διατροφη!οσο για τα βραδια ας μη το σχολιασω καλυτερα..κοιμαμαι νωρις για να μη πειναω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ZWI1989 είπε:

Ειναι καλα το μωρακι σου?

Κορίτσι μου καλά είναι ο μικρούλης μου, τουλάχιστον δεν έπεσε και άλλο η αιμοσφερινη του. Το παρακολουθουμε με εξετάσεις μήπως ξαναχρειαστει μεταγγιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...