Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υδρονεφρωση εμβρύου 35εβδομαδων


Termi

Recommended Posts

Διογκωμένο νεφρο κ ουρητηρας

Γεια σας ξαναβάζω σωστά το ποστ.το προηγούμενο δε ξέρω πως διαγράφεται.χτες είχα ραντεβού για ντοπλερ ανάπτυξης κ να πάρω ημερομηνία για καισαρική.ειμαι 35+3.μεχρι τώρα οι υπέρηχοι τέλειοι.σημερα έλλειπε κιόλας ο εμβρυολογ ος που με βλέπει κ ήταν ο συνεργάτης του....πολυυυ καλός..μου λεει.εχετεωιστορικο με νεφρά στην οικογένεια???χλωμιασα.....του λέω τι δε παει καλά πες μου!!μου λέει ο ένας νέφρος είναι διογκωμένος από ουρά κ βλέπω μια στένωση στο σωλήνα που πάει στην ουρήθρα....εγώ κατάλαβα ότι είναι στενός?? βούλωσε???έχω κάνει δύο μεγάλους υπερήχους και 4αναπτυξης τπτ.τωρα μουπε μάλλον στο τέλος της εγκυμοσύνης έγινε...η φεύγει με τη γέννα η θα χρειαστεί μια επέμβαση μέρα ;οι παρακολούθηση μόλις γεννήθει.ταγορια το παθαίνουν.την άλλη βδομάδα έχουμε ξανά ραντεβού κ μίτινγκ με παιδονεφρολογο .Θάνου πουν αναλυτικά κ το πότε θα μπω.ο μικρός 2719γρ.φοβαμαι κ  για down.αλλα δε θα βρισκοταν από την αρχη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...