Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS SOS αιμοραγία αιμφύτευσης ή κάποια ουρολοίμοξη;;;


Άντρεα

Recommended Posts

Κοπέλες μου γεια σας.. Θέλω επειγώντος τη βοήθεια σας!!!! Είμαι σχεδόν στα μέσα του κύκλου μου και έχω αίμα.. πρώτη φορά μου συνέβει και έχω τρομοκρατηθεί.. ωοριξία είχα πριν 4 μέρες περίπου.. Σήμερα από το πρωί νιώθω ότι θέλω συνέχεια τσίσα και όταν πάω, κάνω ελάχιστο και το παράξενο είναι πως καθώς τελειώνω από τα τσίσα, έχω ένα παράξενο "ευχάριστο" ας το πούμε αίσθημα, που μοιάζει με του οργασμού ? και πριν από λίγο είχα αίμα 2 φορές που πήγα για τσίσα στο χαρτί και στη λεκάνη, στο εσώρουχο δεν είχα κάτι.. Συγνώμη για την αναλυτική περιγραφή αλλά αγχώθηκα πολύ και ο γιατρός μου είναι κλειστός.. είναι κάποια ουρολοίμοξη; εμφύτευση; περίοδος που θα έρθει πολύ πιο νωρίς;; Τεστ ή χοριακή πότε μπορώ να κάνω για να δείξει για τυχόν εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες μου γεια σας.. Θέλω επειγώντος τη βοήθεια σας!!!! Είμαι σχεδόν στα μέσα του κύκλου μου και έχω αίμα.. πρώτη φορά μου συνέβει και έχω τρομοκρατηθεί.. ωοριξία είχα πριν 4 μέρες περίπου.. Σήμερα από το πρωί νιώθω ότι θέλω συνέχεια τσίσα και όταν πάω, κάνω ελάχιστο και το παράξενο είναι πως καθώς τελειώνω από τα τσίσα, έχω ένα παράξενο "ευχάριστο" ας το πούμε αίσθημα, που μοιάζει με του οργασμού ? και πριν από λίγο είχα αίμα 2 φορές που πήγα για τσίσα στο χαρτί και στη λεκάνη, στο εσώρουχο δεν είχα κάτι.. Συγνώμη για την αναλυτική περιγραφή αλλά αγχώθηκα πολύ και ο γιατρός μου είναι κλειστός.. είναι κάποια ουρολοίμοξη; εμφύτευση; περίοδος που θα έρθει πολύ πιο νωρίς;; Τεστ ή χοριακή πότε μπορώ να κάνω για να δείξει για τυχόν εγκυμοσύνη;

Κορίτσι μου καλησπέρα!!!αν είχες ωορρηξία προς 4 μέρες μου φαίνεται πολύ νωρίς για είναι εμφύτευσης!επίσης και εγκυμοσύνη είναι πάρα πολύ νωρίς για να καταλάβεις πρέπει να περιμένεις δυο εβδομάδες από την ωορρηξία για να κάνεις χοριακη η τέστ.Τωρα ουρολοίμωξη μπορεί να είναι το καλοκαίρι μας συμβαίνει!Δες πως θα πάει και αν συνεχιστεί πήγαινε έστω στο νοσοκομείο για να σου δώσουν αντιβίωση για να περάσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες μου γεια σας.. Θέλω επειγώντος τη βοήθεια σας!!!! Είμαι σχεδόν στα μέσα του κύκλου μου και έχω αίμα.. πρώτη φορά μου συνέβει και έχω τρομοκρατηθεί.. ωοριξία είχα πριν 4 μέρες περίπου.. Σήμερα από το πρωί νιώθω ότι θέλω συνέχεια τσίσα και όταν πάω, κάνω ελάχιστο και το παράξενο είναι πως καθώς τελειώνω από τα τσίσα, έχω ένα παράξενο "ευχάριστο" ας το πούμε αίσθημα, που μοιάζει με του οργασμού ? και πριν από λίγο είχα αίμα 2 φορές που πήγα για τσίσα στο χαρτί και στη λεκάνη, στο εσώρουχο δεν είχα κάτι.. Συγνώμη για την αναλυτική περιγραφή αλλά αγχώθηκα πολύ και ο γιατρός μου είναι κλειστός.. είναι κάποια ουρολοίμοξη; εμφύτευση; περίοδος που θα έρθει πολύ πιο νωρίς;; Τεστ ή χοριακή πότε μπορώ να κάνω για να δείξει για τυχόν εγκυμοσύνη;

Για ουρολοίμωξη μου φαίνεται. Είναι πολύ νωρίς για εμφύτευση. Δεν μπορείς να κάνεις τεστ εγκυμοσύνης και χοριακή από τώρα. Δεν μπορείς να πάρεις τον γιατρό σου στο κινητό; Σε περίπτωση που είσαι έγκυος μην πάρεις κάποιο χάπι που δεν κάνει.

Εγώ έτσι είχα στη μέση σχεδόν του κύκλου. Πολύ έντονη τάση για ούρηση και αίμα στα ούρα. Αλλά εγώ μετά από κάποιες ώρες δεν άντεχα ούτε να κάτσω ένιωθα συνέχεια ότι θέλω τουαλέτα και πονούσα. Και πέρασε με αντιβίωση ceclor.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να πας σε κάποιο ανοιχτό μικροβιολογικο να κάνεις μια γενική ούρων κ καλλιέργεια... Για να από κλείσεις τη ουρολοιμωξη...... Κ βλέπεις μετά από 10 μέρες. Τι άλλο συμβαίνει..... Μην αγχώνεσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Γειά σας κορίτσια.. σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. θα πάω αύριο γιατρό

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο έπαθα και εγώ στον κύκλο του Ιουλίου! Είχα ελπίδες για μια εγκυμοσύνη αλλά Δυστηχος ήταν μια ανωμαλια του κύκλου δεν είναι κάτι ανυσηχιτικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες μου συγνώμη για την καθυστέρηση, δεν μπόρεσα να απαντήσω είδα όμως τις δικές σας απαντήσεις! Ήταν όντως ουρολοίμοξη! Προτού μου δώσει αντιβίωση ο γιατρός με έστειλε για χοριακή γιατί του είχα πει ότι είμασταν στην προσπάθεια. Αν και ήμουν στη 16 μέρα του κύκλου μου κάποιες μέρες μόνο μέτα που είχα νοιώσει την ωοριξία. Η χοριακή ήταν 2.0 και πήρα την αντιβίωση. Η χοριακή μπορούσε να δείξει τόσο νωρίς; πόσες μέρες μετά την ωοριξία ανεβαίνει και πόσο πάει κάθε φορά; γνωρίζει κάποιο κορίτσι; Ρωτάω γιατί περιμένω περίοδο την επόμενη εβδομάδα, όμως λόγω του ότι θα πάμε ταξίδι θα πάρω κάποια χάπιά τα οποία μου έγραψε ο γυναικολόγος μου για να καθυστερήσω την περίοδο μου και αναρωτιέμαι μήπως καιι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες μου συγνώμη για την καθυστέρηση, δεν μπόρεσα να απαντήσω είδα όμως τις δικές σας απαντήσεις! Ήταν όντως ουρολοίμοξη! Προτού μου δώσει αντιβίωση ο γιατρός με έστειλε για χοριακή γιατί του είχα πει ότι είμασταν στην προσπάθεια. Αν και ήμουν στη 16 μέρα του κύκλου μου κάποιες μέρες μόνο μέτα που είχα νοιώσει την ωοριξία. Η χοριακή ήταν 2.0 και πήρα την αντιβίωση. Η χοριακή μπορούσε να δείξει τόσο νωρίς; πόσες μέρες μετά την ωοριξία ανεβαίνει και πόσο πάει κάθε φορά; γνωρίζει κάποιο κορίτσι; Ρωτάω γιατί περιμένω περίοδο την επόμενη εβδομάδα, όμως λόγω του ότι θα πάμε ταξίδι θα πάρω κάποια χάπιά τα οποία μου έγραψε ο γυναικολόγος μου για να καθυστερήσω την περίοδο μου και αναρωτιέμαι μήπως καιι...

Η χοριακη κατά βάση δείχνει 13-14 μέρες μετά την ωορριξια από και και πέρα παίζει αν ανεβενει η ορμόνη εύκολα στην κάθε μία μπορεί να δείξει και 10 μέρες μετά την ωορριξια αλλά και εκεί πρέπει να ξέρεις πότε ακριβώς κάνεις ωορριξια! Πρέπει σε 2 ημέρες να διολαδιαζεται!! Με το καλό να έρθει ένα μωράκι καλές προσπαθείες και γρήγορα μια φουσκωτή κοιλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες μου συγνώμη για την καθυστέρηση, δεν μπόρεσα να απαντήσω είδα όμως τις δικές σας απαντήσεις! Ήταν όντως ουρολοίμοξη! Προτού μου δώσει αντιβίωση ο γιατρός με έστειλε για χοριακή γιατί του είχα πει ότι είμασταν στην προσπάθεια. Αν και ήμουν στη 16 μέρα του κύκλου μου κάποιες μέρες μόνο μέτα που είχα νοιώσει την ωοριξία. Η χοριακή ήταν 2.0 και πήρα την αντιβίωση. Η χοριακή μπορούσε να δείξει τόσο νωρίς; πόσες μέρες μετά την ωοριξία ανεβαίνει και πόσο πάει κάθε φορά; γνωρίζει κάποιο κορίτσι; Ρωτάω γιατί περιμένω περίοδο την επόμενη εβδομάδα, όμως λόγω του ότι θα πάμε ταξίδι θα πάρω κάποια χάπιά τα οποία μου έγραψε ο γυναικολόγος μου για να καθυστερήσω την περίοδο μου και αναρωτιέμαι μήπως καιι...

Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την 11η μέρα του κύκλου μου (κύκλος 29 ημερών) και έκανα τεστ εγκυμοσύνης την 24η μέρα του κύκλου (6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου) και χοριακή την 25η μέρα και ήταν 129 μονάδες.

Άρα θεωρώ είναι πολύ νωρίς για να δείξει την 16η μέρα η χοριακή. Αν είσαι τελικά έγκυος κάνει να πάρεις αυτά τα χάπια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την 11η μέρα του κύκλου μου (κύκλος 29 ημερών) και έκανα τεστ εγκυμοσύνης την 24η μέρα του κύκλου (6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου) και χοριακή την 25η μέρα και ήταν 129 μονάδες.

Άρα θεωρώ είναι πολύ νωρίς για να δείξει την 16η μέρα η χοριακή. Αν είσαι τελικά έγκυος κάνει να πάρεις αυτά τα χάπια;

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. Διαβάζοντας το χαρτάκι οδηγιών καταλαβα πως τα χάπια είναι προγεστερόνη δεν έγραφε κάτι για εγκυμοσύνη οπόταν λογικά δεν θα επειρεάζει.. Άσε που οι πιθανότητες σύλληψης είναι πολύ χαμηλες επειδή είμαι με μια σάλπιγγα κλειστή αλλά λέω ποτέ δεν ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. Διαβάζοντας το χαρτάκι οδηγιών καταλαβα πως τα χάπια είναι προγεστερόνη δεν έγραφε κάτι για εγκυμοσύνη οπόταν λογικά δεν θα επειρεάζει.. Άσε που οι πιθανότητες σύλληψης είναι πολύ χαμηλες επειδή είμαι με μια σάλπιγγα κλειστή αλλά λέω ποτέ δεν ξέρεις!

Προγεστερόνη δεν πειράζει, γιατί κι εγώ που είμαι έγκυος παίρνω προγεστερόνη.

Μην ανησυχείς μπορείς να μείνεις έγκυος και με μία σάλπιγγα. Εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτρια στην αριστερή σάλπιγγα. Δεν την αφαίρεσα, γιατί το αντιμετώπισα με μεθοτρεξάτη. Αλλά ο γιατρός δε μου είπε ποτέ να κάνω σαλπιγγογραφία και δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι η σάλπιγγά μου. Έμεινα όμως πάλι έγκυος και όλα καλά.

Εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες μου συγνώμη για την καθυστέρηση, δεν μπόρεσα να απαντήσω είδα όμως τις δικές σας απαντήσεις! Ήταν όντως ουρολοίμοξη! Προτού μου δώσει αντιβίωση ο γιατρός με έστειλε για χοριακή γιατί του είχα πει ότι είμασταν στην προσπάθεια. Αν και ήμουν στη 16 μέρα του κύκλου μου κάποιες μέρες μόνο μέτα που είχα νοιώσει την ωοριξία. Η χοριακή ήταν 2.0 και πήρα την αντιβίωση. Η χοριακή μπορούσε να δείξει τόσο νωρίς; πόσες μέρες μετά την ωοριξία ανεβαίνει και πόσο πάει κάθε φορά; γνωρίζει κάποιο κορίτσι; Ρωτάω γιατί περιμένω περίοδο την επόμενη εβδομάδα, όμως λόγω του ότι θα πάμε ταξίδι θα πάρω κάποια χάπιά τα οποία μου έγραψε ο γυναικολόγος μου για να καθυστερήσω την περίοδο μου και αναρωτιέμαι μήπως καιι...

Πόσες μέρες θα παίρνεις προγεστερόνη? Για την ουρολοιμωξη πήρες κάτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Προγεστερόνη δεν πειράζει, γιατί κι εγώ που είμαι έγκυος παίρνω προγεστερόνη.

Μην ανησυχείς μπορείς να μείνεις έγκυος και με μία σάλπιγγα. Εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτρια στην αριστερή σάλπιγγα. Δεν την αφαίρεσα, γιατί το αντιμετώπισα με μεθοτρεξάτη. Αλλά ο γιατρός δε μου είπε ποτέ να κάνω σαλπιγγογραφία και δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι η σάλπιγγά μου. Έμεινα όμως πάλι έγκυος και όλα καλά.

Εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος!

Να σαι καλά κορίτσι μου! Το εύχομαιιι να έρθει γιατί προσπαθούμε πάρα πολύ καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πόσες μέρες θα παίρνεις προγεστερόνη? Για την ουρολοιμωξη πήρες κάτι? 

Ναι κορίτσι μου πήρα αντιβίωση, έχει περάσει εντελώς όλα καλά ευτυχώς! Με βάση τις οδηγίες του γιατρού θα αρχίσω αύριο την προγεστερόνη (κανονικά θα ανάμενα περίοδο την Πέμπτη) και θα τη συνεχίσω μέχρι τη Τρίτη που θα επιστρέψω από το ταξίδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...