Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνοι περιοδου αλλά τίποτα....


Popaki21

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Αυτός ο μήνας φαίνεται να με ταλαιπωρεί λίγο και χρειάζομαι τη βοήθεια σας ξανά! Ήταν να αδιαθετησω στις 7 του μήνα...το στήθος μου είναι πρησμένο και με ενοχλεί όπως κάθε φορά πριν τη περίοδο..Έχω πόνους περιοδου που έρχονται και φεύγουν και κάθε φορά νομίζω ότι θα έρθει αλλά τίποτα...Τις τρεις τελευταίες μέρες έχω κάτι πηχτα λευκά υγρά τα οποία είναι και αοσμα...σκέφτηκα μήπως είναι καμία κολπιτιδα αν και δεν έχω αλλά συμπτωματα..να θυμίσω ότι προσπαθούμε μερικούς μήνες για παιδάκι και αυτό το μήνα ελεγξχα και την ωορηξια μου με τεστ..Δεν ξέρω κορίτσια αλλά έχω πολύ άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Popaki21 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Αυτός ο μήνας φαίνεται να με ταλαιπωρεί λίγο και χρειάζομαι τη βοήθεια σας ξανά! Ήταν να αδιαθετησω στις 7 του μήνα...το στήθος μου είναι πρησμένο και με ενοχλεί όπως κάθε φορά πριν τη περίοδο..Έχω πόνους περιοδου που έρχονται και φεύγουν και κάθε φορά νομίζω ότι θα έρθει αλλά τίποτα...Τις τρεις τελευταίες μέρες έχω κάτι πηχτα λευκά υγρά τα οποία είναι και αοσμα...σκέφτηκα μήπως είναι καμία κολπιτιδα αν και δεν έχω αλλά συμπτωματα..να θυμίσω ότι προσπαθούμε μερικούς μήνες για παιδάκι και αυτό το μήνα ελεγξχα και την ωορηξια μου με τεστ..Δεν ξέρω κορίτσια αλλά έχω 

Καλησπέρα, Είσαι ήδη σε καθυστέρηση. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ να σου φύγει η απορία ; και εγώ το προηγούμενο βράδυ πριν κάνω το θετικό τεστ ποναγα τόσο πολύ που έλεγα πάει ζ θα αδιαθετησω και τελικά ήμουν έγκυος. Τα συμπτώματα είναι κοινά οπότε ένα τεστ η μία χοριακη θα σου λύσουν τηβ απορία! Εύχομαι να είσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια μέρα πριν αδιαθετησω έκανα ένα τεστ το οποίο το είχα πάρει  πριν ενάμιση μήνα..Αφού το έκανα και βγήκε αρνητικό τυχαία κοίταξα το κουτί και ανακάλυψα ότι είχε λήξει..μετα απογοητεύτηκα λίγο γιατί σκέφτηκα ότι αν ήταν τόσο λάθος γιατί να μη βγει άκυρο αλλά αρνητικό? Και τώρα είμαι διστακτική δεν θέλω να απογοητεύσω ξανά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως το περιγράφεις, φυσικά και μπορεί να είναι εγκυμοσύνη, ίσως όμως να πρόκειται και για μια απλή καθυστέρηση λόγω καλοκαιριού, θαλασσινών μπάνιων κλπ. Μου έτυχε πέρυσι τον Αύγουστο, αλλά και φέτος τον Γενάρη ειδικά, που έκανα κύκλο 45 ημερών χωρίς προφανή αιτία... Γενικά, 2-3 φορές μπορεί να τύχουν έως και μεγάλες καθυστερήσεις στον κύκλο.. Πάντως, θα επιχειρούσα ένα self clear ή έστω ένα clear blue, που θεωρώ ότι σπανιότατα πέφτουν έξω. Με το καλό, εύχομαι να είσαι, εφόσον το θέλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτηκα μήπως αλλάζει ο κύκλος μου...Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μήπως κάποια λοίμωξη  εκει κατω την καθυστερεί..Δεν ξέρω ίσως να το επιχειρήσω να πάρω κάποιο τεστ κι ας απογοτευτω..σ ευχαριστώ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα το πρωί μετά που ξύπνησα είχα μερικές σταγόνες αίμα...μάλλον ήρθε περίοδος...Ο πόνος είναι πολύ ελαφρύς..Αλλά το στήθος μου δεν πονάει σαν τις άλλες μέρες..Δεν τα κατάφερα κι αυτό το μήνα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια :)

Κι εγώ έχω πονάκια περιόδου αλλά δεν λέει να έρθει... η εφαρμογή στο κινητό προτείνει να κάνω τεστ. αλλα σκέφτομαι οτι απλά ειναι πολύ μα πολύ νωρίς μιας και η καθυστέρηση ειναι μονο 24 ωρών.. τίποτα δηλ... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια :)

Κι εγώ έχω πονάκια περιόδου αλλά δεν λέει να έρθει... η εφαρμογή στο κινητό προτείνει να κάνω τεστ. αλλα σκέφτομαι οτι απλά ειναι πολύ μα πολύ νωρίς μιας και η καθυστέρηση ειναι μονο 24 ωρών.. τίποτα δηλ... 

 

 

Γιατί να είναι νωρίς??θα δείξει σίγουρα με καθυστερήση το τεστακι... Όσο για τους πόνους περιόδου έχω ακούσει ότι ισχύουν κ στις δύο περιπτώσεις... Κ περίοδο εννοείται αλλά κ εγκυμοσύνη ακριβώς οι ίδιοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Γιατί να είναι νωρίς??θα δείξει σίγουρα με καθυστερήση το τεστακι... Όσο για τους πόνους περιόδου έχω ακούσει ότι ισχύουν κ στις δύο περιπτώσεις... Κ περίοδο εννοείται αλλά κ εγκυμοσύνη ακριβώς οι ίδιοι...

επειδή ειναι μόνο 24 ώρες... ε ισως απλά αποφευγω να χαίρομαι πριν απογοητευτώ ... αλλα η αλήθεια ειναι οτι σκέφτομαι να αγοράσω ενα τεστ το απόγευμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

επειδή ειναι μόνο 24 ώρες... ε ισως απλά αποφευγω να χαίρομαι πριν απογοητευτώ ... αλλα η αλήθεια ειναι οτι σκέφτομαι να αγοράσω ενα τεστ το απόγευμα.. 

Αλλά κορίτσια κάνουν κ πριν την καθυστέρηση σκεψου.. καλά έκανες κ περίμενες..αλλά είσαι ήδη στην καθυστερήση..καλά αποτελέσματα σου εύχομαι ενημέρωσε μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Αλλά κορίτσια κάνουν κ πριν την καθυστέρηση σκεψου.. καλά έκανες κ περίμενες..αλλά είσαι ήδη στην καθυστερήση..καλά αποτελέσματα σου εύχομαι ενημέρωσε μας...

μόλις έκανα το τεστ και έχει μια γραμμή έντονη και μια αχνή.. ισως θα πρέπει να ξανακάνω το πρωί να σιγουρευτώ! γιατι βάσει με τις οδηγίες του τεστ, η αχνή γραμμή δείχνει εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

μόλις έκανα το τεστ και έχει μια γραμμή έντονη και μια αχνή.. ισως θα πρέπει να ξανακάνω το πρωί να σιγουρευτώ! γιατι βάσει με τις οδηγίες του τεστ, η αχνή γραμμή δείχνει εγκυμοσύνη!

ωωωωωωω μ αρεσει που θα κάνεις κ αλλο!!!!

είσαι εγγυος καλεεεεεεε!!!!!!!!!!!!μπράβο συγχαρητήριαααα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

μόλις έκανα το τεστ και έχει μια γραμμή έντονη και μια αχνή.. ισως θα πρέπει να ξανακάνω το πρωί να σιγουρευτώ! γιατι βάσει με τις οδηγίες του τεστ, η αχνή γραμμή δείχνει εγκυμοσύνη!

Στείλε καλέ φώτο να δούμε να χαρούμε, Συγχαρητήρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ωωωωωωω μ αρεσει που θα κάνεις κ αλλο!!!!

είσαι εγγυος καλεεεεεεε!!!!!!!!!!!!μπράβο συγχαρητήριαααα!!!!! 

χαχαχα! μακαρι ρε παιδιά... μακάρι... εχω περάσει πολλά και ελπίζω να ειναι το τυχερό μου!!!!!! μακαρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

να και η φωτό..

IMG_6868.jpeg

Μπράβοοο τέλεια γραμμουλα. Την Δευτέρα Βουρ για χοριακη!!!! Είσαι εγγυουλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Μπράβοοο τέλεια γραμμουλα. Την Δευτέρα Βουρ για χοριακη!!!! Είσαι εγγυουλααααα

Σε ευχαριστώ πολύ!! μακαρι να πανε όλα καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! μακαρι να πανε όλα καλα :)

Μπράβο! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Εγώ τελικά αδιαθετησα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Popaki21 είπε:

Μπράβο! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Εγώ τελικά αδιαθετησα! 

Ευχαριστώ και ευχομαι και για σενα να πανε ολα καλα!! θα ενημερωσω συντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! μακαρι να πανε όλα καλα :)

Θες να μας πεις τι συμπτώματα είχες κ ποτέ??ένιωσες κάτι διαφορετικό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Θες να μας πεις τι συμπτώματα είχες κ ποτέ??ένιωσες κάτι διαφορετικό??

Η αλήθεια είναι οτι δεν ένιωσα κάτι διαφορετικό, απλα πονακια περιόδου που ούτε τα χαρακτηρίζεις πονάκια.. σαν μια ηλίθια ενόχληση.. ξέρεις.. αλλα απο την άλλη τιποτε αλλο!!! περίεργο δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια @Clementina !!! Ελπίζω κ σε εμας τις υπόλοιπες.... @Popaki21 τον επομενο μηνα, μην αγχωνεσαι!

Κοριτσια εγω 16/8 φευγω για διακοπες! Περιμενω να αδιαθετησω 18-19/8 λογικα. εχω παρει ενα clearblue που δειχνει μεχρι κ 6 μερες νωριτερα και λεω να το κανω 15/8 ή 16/8 πρωι πριν φυγουμε, ωστε να ξερω αν ειναι να προσεχω στις διακοπες! Τι λετε? είναι νωρίς? Ή να περιμενω την καθυστέρηση αν ειναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Συγχαρητηρια @Clementina !!! Ελπίζω κ σε εμας τις υπόλοιπες.... @Popaki21 τον επομενο μηνα, μην αγχωνεσαι!

Κοριτσια εγω 16/8 φευγω για διακοπες! Περιμενω να αδιαθετησω 18-19/8 λογικα. εχω παρει ενα clearblue που δειχνει μεχρι κ 6 μερες νωριτερα και λεω να το κανω 15/8 ή 16/8 πρωι πριν φυγουμε, ωστε να ξερω αν ειναι να προσεχω στις διακοπες! Τι λετε? είναι νωρίς? Ή να περιμενω την καθυστέρηση αν ειναι? 

Σε ευχαριστώ πολύ @PAPA EVA! εμένα πάντα με "βολευε" να περιμένω την καθυστ'ερηση.. γιατί αλλίως αγχωνομαι ... αλλά ρε σεις πως εχουν προηχθεί τα τεστ!! ακου μεχρι και 6 μερες πριν!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Η αλήθεια είναι οτι δεν ένιωσα κάτι διαφορετικό, απλα πονακια περιόδου που ούτε τα χαρακτηρίζεις πονάκια.. σαν μια ηλίθια ενόχληση.. ξέρεις.. αλλα απο την άλλη τιποτε αλλο!!! περίεργο δεν είναι;

Πολλές κοπέλες μη σου πω όλες όσες έχω ακούσει κ διαβάσει λένε πως έχουν πόνους περιόδου... Απ' ότι φαίνεται είναι τα ίδια συμπτώματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...