Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λήψη τροφοβλαστη Μωσαικισμος


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι 29 ετών και με τον άντρα μου έχουμε είδη ένα υγειες αγοράκι 2.5 χρόνων! Δυστηχως έχουμε κ οι δυο στίγμα και αναγκάστηκα έκανα λήψη τροφοβλαστη για να μάθω αν το παιδάκι μου νοσεί από μικροδρεπανοκυτταρικη αναιμία, τελικά όλα πήγαν καλά και ο φιλιππακος μου έχει απλώς στίγμα! Τώρα είμαι έγκυος για δεύτερη φορά και διανυω την 16 εβδομάδα! Έκανα λήψη τροφοβλαστη στο ελενας , έδωσα το δείγμα στο χωρεμειο κ περίμενα με αγωνία το αποτέλεσμα.. τελικά μετά από μερικές ημέρες μου τηλεφωνισαν και μου είπαν πως το εμβρυακι μου είναι μια χαρά και έχει απλώς στίγμα.. σε 20 ημέρες θα έβγαιναν τα αποτελέσματα του υπόλοιπου καρυοτυπου, πράγμα το οποίο το έκανα απλά κ μόνο γιατί το δείγμα ήταν αρκετό για να γίνει κ δεν είχα σκεφτεί τίποτα σε σχέση με αυτό γιατί  όλη μου η αγωνία σας εξήγησα ποια ήταν! Την περασμένη Τετάρτη με πήραν τηλ και μου είπαν ότι βγήκε το αποτέλεσμα κ πρέπει να πάω να μιλήσουμε. Παρένθεση, είχα κάνει αυχενική διαφάνεια κ τα αποτελέσματα της ήταν τέλεια. Πάω λοιπόν εκεί και μου λένε ότι βρήκαν ένα μωσαικισμο της τρισωμιας 21 του συνδρόμου down 10-12%, μετά έκαναν ένα γρήγορο τεστ που λέγεται pcr και βγήκε αρνητικό, ότι δλδ το παιδάκι δεν έχει τίποτα, και τώρα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση στις 31 Ιουλίου για να πάρουμε δείγμα μόνο από τους ιστούς του εμβρύου γιατί υπάρχει περίπτωση να προέρχεται ο μωσαικισμος μόνο από τον πλακούντα και όχι από το έμβρυο... επίσης το μωράκι μου είναι κοριτσάκι! Σας παρακαλώ, σας ικετεύω, κοντεύω να τρελαθώ, έχει συμβεί σε καμία σας κάτι τέτοιο; Και αν ναι τι ήταν τελικά το αποτέλεσμα, ήταν από το μωράκι η από τον πλακούντα! Αναμένω με αγωνία τις απάντησης σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπορώ να σου απαντήσω τίποτα απολύτως δυστυχώς. Από ότι καταλαβαίνω ευτυχώς οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας. 

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη και όσο γίνεται πιο ήρεμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δε μπορώ να σου απαντήσω τίποτα απολύτως δυστυχώς. Από ότι καταλαβαίνω ευτυχώς οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας. 

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη και όσο γίνεται πιο ήρεμη. 

Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση! Προσπαθώ παρά πολύ να είμαι ήρεμη αλλά το σκέφτομαι συνέχεια! Ελπίζω τα αποτελέσματα  να είναι από τον πλακούντα.. σε παρακαλώ προσευχή σου για εμάς! Έχουμε ανάγκη από θετική ενέργεια! Ευ άριστο κ πάλι για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpampoulinos είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση! Προσπαθώ παρά πολύ να είμαι ήρεμη αλλά το σκέφτομαι συνέχεια! Ελπίζω τα αποτελέσματα  να είναι από τον πλακούντα.. σε παρακαλώ προσευχή σου για εμάς! Έχουμε ανάγκη από θετική ενέργεια! Ευ άριστο κ πάλι για την απάντηση!

Έχεις όλες μου τις ευχές κορίτσι μου και τη θετική μου ενέργεια φυσικά.  Καλή επιτυχία σου εύχομαι και πάλι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω έχω ακούσει τέτοια περίπτωση κ στην συντριπτική πλειοψηφία τα μωράκια δεν έχουν τίποτα. Απλά θα πρέπει να περιμένεις τα αποτελέσματα. Εύχομαι τα καλύτερα κ αλήθεια πιστεύω οτι το μωράκι σου δεν έχει τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elen81 είπε:

Νομίζω έχω ακούσει τέτοια περίπτωση κ στην συντριπτική πλειοψηφία τα μωράκια δεν έχουν τίποτα. Απλά θα πρέπει να περιμένεις τα αποτελέσματα. Εύχομαι τα καλύτερα κ αλήθεια πιστεύω οτι το μωράκι σου δεν έχει τίποτα!

Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου! Μόλις διάβασα το μήνυμα σου χαμογέλασα πλατιά! Ελπίζω το μωράκι μου να είναι καλά και χαλάλι όλη η στεναχώρια κ το άγχος! Σε παρακαλώ προσευχή σου για το μωράκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...