Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλη αμη


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια.. Είμαι νέος χρήστης. Τον Απρίλιο έμαθα ότι έχω χαμηλη αμη 0,6. Υπάρχει κάποια κοπέλα που είχε το ίδιο θέμα και αν ναι τι επιλογές υπάρχουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η N&n είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.. Είμαι νέος χρήστης. Τον Απρίλιο έμαθα ότι έχω χαμηλη αμη 0,6. Υπάρχει κάποια κοπέλα που είχε το ίδιο θέμα και αν ναι τι επιλογές υπάρχουν??

Καλημέρα κοπέλα μου! Εγώ έχω χαμηλή ΑΜΗ αλλά και υψηλή FSH και η επιλογή για μένα είναι μόνο η εξωσωματική...Πρέπει εκτός από την ΑΜΗ σου να εκδικηθούν και οι άλλες σου ορμόνες από γιατρό και αυτός να σου πει τι πρέπει να κάνεις! Πόσων ετών είσαι αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η N&n είπε:

Καλημέρα ριρικα μου. Είμαι 33ετων. Η fsh είναι 7,3. Εσύ έχεις κάνει εξωσωματικη; με φυσικό κύκλο η με διεργεση; 

Η FSH σου είναι πολύ καλή! Τι σου είπε ο γιατρός, τι σου προτείνει να κάνεις; Εγώ έχω κάνει 3 αποτυχημένες εξωσωματικές όλες με διέγερση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα δύο σπερματεγχυσεις μια σε φυσικό κύκλο και μια με διεργεση. Και μου πρότεινε το επόμενο βήμα να είναι η εξωσωματική . Εσύ αν επιτρέπεται πόση αμη έχεις; η fsh στις σπερματεγχυσεθς ήταν 11,3και 9,6 αντίστοιχα στην πρώτη και δεύτερη αλλά απέτυχαν και οι δύο. Αν μου επιτρέπεις πόσα ωάρια κάνεις με διεργεση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N&n είπε:

Έκανα δύο σπερματεγχυσεις μια σε φυσικό κύκλο και μια με διεργεση. Και μου πρότεινε το επόμενο βήμα να είναι η εξωσωματική . Εσύ αν επιτρέπεται πόση αμη έχεις; η fsh στις σπερματεγχυσεθς ήταν 11,3και 9,6 αντίστοιχα στην πρώτη και δεύτερη αλλά απέτυχαν και οι δύο. Αν μου επιτρέπεις πόσα ωάρια κάνεις με διεργεση; 

Εγώ έχω ΑΜΗ 0.50-0.70 και FSH γύρω στο 12...Σε όλες μου τις διεγέρσεις δεν έχουμε πάρει πάνω από 5 ωάρια και από αυτά πάντα υπάρχουν και απόλιες γιατί ούτε γονιμοποιούνται όλα αλλά ούτε και προχωράνε όλα...Η δική μου άποψη είναι να μη χάνεις χρόνο και αφού και ο γιατρός σου σου είπε για εξωσωματική να το κάνεις! Σε ποιον γιατρό εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εγώ έχω ΑΜΗ 0.50-0.70 και FSH γύρω στο 12...Σε όλες μου τις διεγέρσεις δεν έχουμε πάρει πάνω από 5 ωάρια και από αυτά πάντα υπάρχουν και απόλιες γιατί ούτε γονιμοποιούνται όλα αλλά ούτε και προχωράνε όλα...Η δική μου άποψη είναι να μη χάνεις χρόνο και αφού και ο γιατρός σου σου είπε για εξωσωματική να το κάνεις! Σε ποιον γιατρό εισαι;

Είμαι στο κ. Αθανασίου. Εσύ σε ποιον γιατρό εισαι; μόνο 5 ωάρια.. Έχω κλείσει ραντεβού με την επιτροπή τον Οκτώβριο δυστυχώς... Αλλά θα περιμένω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η N&n είπε:

Είμαι στο κ. Αθανασίου. Εσύ σε ποιον γιατρό εισαι; μόνο 5 ωάρια.. Έχω κλείσει ραντεβού με την επιτροπή τον Οκτώβριο δυστυχώς... Αλλά θα περιμένω.. 

Εγώ πήγαινα στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων αλλά τώρα θα πάω Αθήνα, σε ποιον ακόμη δεν ξέρω...

Δυστυχώς η εξωσωματική δεν είναι εύκολο πράγμα και περισσότερο μιλάω από ψυχολογικής πλευράς, για να μην αναφέρω και το οικονομικό...Υπάρχουν κοπέλες που πετυχαίνουνμε την πρώτη-δεύτερη φορά και πολλές που ταλαιπωρούνται χρόνια...Θα πρέπει να έχεις υπομονή, επιμονή και μεγάλη δύναμη όταν μπαίνεις σε ένα τέτοιο αγώνα...Εγώ θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να σταθείς τυχερή από την πρώτη σου προσπάθεια και όλα να σου έρθουν εύκολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω κοπέλα είμαι 41 χρόνων με ΑΜΗ μετρημένη πριν τρία χρόνια 0.58 μην στεναχωριέσαι η ΑΜΗ δείχνει ότι δεν έχεις μεγάλο απόθεμα αλλά η ποιότητα των ωαρίων σου μπορεί να είναι καλή. Εγώ με αυτήν την ΑΜΗ έκανα τρεις αποτυχημένες προσπάθειες σπερματεκχυσης κ έμεινα έγκυος με την πρώτη εξωσωματική.ο γιατρός μου μου είπε ότι μπορεί να μείνεις έγκυος κ με ΑΜΗ 0.1 οπότε μην αγχώνεσαι αν όλες οι ορμόνες είναι καλές κ του συζύγου σου.εγω στην εξωσωματική έκανα κ εντατικό βελονισμό τρεις μήνες πριν που βοηθάει στην ποιότητα των ωαρίων κ πολύ καλή διατροφή. Έκανα κ υστεροσκοπηση για να δουν μέσα την μήτρα αν όλα είναι καλά..είχα μια χρόνια φλεγμονή που έφυγε με αντιβίωση.εμεινα εντελη με την πρώτη εξωσωματική κ τώρα είμαι 18.5 εβδομάδων έγκυος!! Όλα καλά θα πάνε μόνο μην αγχώνεσαι.ξερω είναι δύσκολο αλλά είναι πολύ σημαντικό.κ γω προσπαθούσα πολλά χρόνια κ μου φαινόταν σαν όνειρο αυτή η στιγμή αλλά τελικά έφτασε!! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ μη ξεχνάς δεν έχει σημασία η ποσότητα αλλά η ποιότητα.εγω έκανα σε κάθε διέγερση από δύο ωάρια κ προχωρούσε μόνο το ένα ..έκανα δύο διεγέρσεις  με διάλειμμα τριών μηνών να ξεκουραστούν οι οωθηκες μου ήταν οδηγία της βελονιστριας αυτό.κ ακόμη κ όταν είχα μαζέψει τα δύο έμβρυα τα κατεψυξα για να ξεκουραστώ τον οργανισμό μου γιατί δεν το καταλαβαίνεις αλλά ο οργανισμός δίνει όλα τα γκάζια να παράξει ότι καλύτερο μπορεί.κ μετά τα βάλαμε κ τα δυο κ έπιασε το ένα κοριτσάκι!! Μη φοβάσαι όλα καλά θα πάνε!!!υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Trul είπε:

Κ μη ξεχνάς δεν έχει σημασία η ποσότητα αλλά η ποιότητα.εγω έκανα σε κάθε διέγερση από δύο ωάρια κ προχωρούσε μόνο το ένα ..έκανα δύο διεγέρσεις  με διάλειμμα τριών μηνών να ξεκουραστούν οι οωθηκες μου ήταν οδηγία της βελονιστριας αυτό.κ ακόμη κ όταν είχα μαζέψει τα δύο έμβρυα τα κατεψυξα για να ξεκουραστώ τον οργανισμό μου γιατί δεν το καταλαβαίνεις αλλά ο οργανισμός δίνει όλα τα γκάζια να παράξει ότι καλύτερο μπορεί.κ μετά τα βάλαμε κ τα δυο κ έπιασε το ένα κοριτσάκι!! Μη φοβάσαι όλα καλά θα πάνε!!!υπομονή!!

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου...τι ενθαρρυντικά λόγια...να είσαι καλά κοπέλα μου...μου έδωσες λίγο κουράγιο πραγματικά! Σήμερα έφτασα Αθήνα γιατί αύριο έχω ραντεβού με τον νέο μου εξωσωματικό...Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε μένα γιατί κουράστηκα...Είμαι σχεδόν 40 και έχω κάνει μέσα σε ένα χρόνο 3 αποτυχημένες προσπάθειες όλες με φάρμακα γιατί ποτέ δεν έμειναν έμβρυα για κατάψυξη...το ξέρω ότι η ποσότητα δεν είναι το παν αλλά στη δική μου περίπτωση έχει επηρεαστεί και η ποιότητα (fsh 12) λόγο ενδομητρίωσης...Και βέβαια δε βοηθάει καθόλου ο χρόνος που τρέχει γρήγορα και τρέχω κι εγώ μαζί του...Προσπαθώ να τρώω σωστά, δεν πίνω αλκοόλ και πίνω που και που κανένα καφέ...Επίσης παίρνω βιταμίνες που βοηθάνε λέει την ποιότητα των ωαρίων...Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! 

Σου εύχομαι κοριτσάκι μου να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη, να κρατήσεις ένα υγιέστατο κοριτσάκι στην αγκαλιά σου και να είσαι πάντα ευτυχισμένη!!!

Αν επιτρέπεται εσένα πόσο ήταν η fsh και που έκανες την εξωσωματική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου...τι ενθαρρυντικά λόγια...να είσαι καλά κοπέλα μου...μου έδωσες λίγο κουράγιο πραγματικά! Σήμερα έφτασα Αθήνα γιατί αύριο έχω ραντεβού με τον νέο μου εξωσωματικό...Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε μένα γιατί κουράστηκα...Είμαι σχεδόν 40 και έχω κάνει μέσα σε ένα χρόνο 3 αποτυχημένες προσπάθειες όλες με φάρμακα γιατί ποτέ δεν έμειναν έμβρυα για κατάψυξη...το ξέρω ότι η ποσότητα δεν είναι το παν αλλά στη δική μου περίπτωση έχει επηρεαστεί και η ποιότητα (fsh 12) λόγο ενδομητρίωσης...Και βέβαια δε βοηθάει καθόλου ο χρόνος που τρέχει γρήγορα και τρέχω κι εγώ μαζί του...Προσπαθώ να τρώω σωστά, δεν πίνω αλκοόλ και πίνω που και που κανένα καφέ...Επίσης παίρνω βιταμίνες που βοηθάνε λέει την ποιότητα των ωαρίων...Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! 

Σου εύχομαι κοριτσάκι μου να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη, να κρατήσεις ένα υγιέστατο κοριτσάκι στην αγκαλιά σου και να είσαι πάντα ευτυχισμένη!!!

Αν επιτρέπεται εσένα πόσο ήταν η fsh και που έκανες την εξωσωματική; 

Από 7 μέχρι 12.5 έφτανε ανάλογα τον κύκλο.ξερεις δεν είναι πάντα ίδια η fsh ανάλογα με τον κύκλο αλλάζει... είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά! Κ γω δεν το πίστευα αλλά έγινε! Άντε να μας πεις νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ξέχασα να σου πω ότι εμένα λόγο χαμηλής AMH ο γιατρός μου δεν μου έδειχνε μεγάλες δόσεις φαρμάκων γιατί πίστευε ότι όπως κ να χει δεν μπορώ να κάνω πολλά αυγά.επερνα 150μοναδες μόνο.επειδη έκανα μόνο δύο ωάρια εκ των οποίων το ένα ήταν καλό του ζήτησα να μου αυξήσει την δόση κ μου είπε ότι δεν θα σου την αυξήσω γιατί τόσα αυγά έχεις τόσα περνούμε κ κάμοια φορά μουλαρωνει ο οργανισμός με μεγάλες δόσεις .επίσης η μία ωοθήκη δεν ανταποκρινόταν καθόλου.αλλα ένα καλό αυγό χρειάζεσαι μόνο ! Ένα και καλό! Άντε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Trul είπε:

Επίσης ξέχασα να σου πω ότι εμένα λόγο χαμηλής AMH ο γιατρός μου δεν μου έδειχνε μεγάλες δόσεις φαρμάκων γιατί πίστευε ότι όπως κ να χει δεν μπορώ να κάνω πολλά αυγά.επερνα 150μοναδες μόνο.επειδη έκανα μόνο δύο ωάρια εκ των οποίων το ένα ήταν καλό του ζήτησα να μου αυξήσει την δόση κ μου είπε ότι δεν θα σου την αυξήσω γιατί τόσα αυγά έχεις τόσα περνούμε κ κάμοια φορά μουλαρωνει ο οργανισμός με μεγάλες δόσεις .επίσης η μία ωοθήκη δεν ανταποκρινόταν καθόλου.αλλα ένα καλό αυγό χρειάζεσαι μόνο ! Ένα και καλό! Άντε με το καλό!

Και εμένα η μία μου ωοθήκη δεν παράγει καθόλου ωάρια λόγο βλάβης από μια τεράστια κύστη που είχα και αφαιρεσα με λαπαροσκόπηση πριν χρόνια...παίρνουμε μόνο 4-5 ωαρια κάθε φορά από τη μία ωοθήκη και από αυτά προχωράνε 2 κατά μέσο όρο αλλά εμφύτευση δε έχει γίνει σε καμία μου προσπάθεια...μου έχουν πει ότι μπορεί τα έμβρυα φαινομενικά να είναι καλά και με καλές διαιρέσεις αλλά το γεννητικό τους υλικό να μην είναι καλό και γι' αυτό να μην γίνεται εμφύτευση...Έχω κάνει του κόσμου τις εξετάσεις (καρυότυπο, γονιδιακές, ανοσολογικές, για κάτι αντισώματα...θρομβοφιλίας, κυστική ίνωση, ρευματοειδής παράγοντες) και όλες είναι καλές...δεν ξερω τι άλλο να κάνω! 

Σε ποιον γιατρό πήγες δεν μου είπες...αν θέλεις βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2019 at 10:50 ΠΜ, ο/η Ριρίκα είπε:

Εγώ έχω ΑΜΗ 0.50-0.70 και FSH γύρω στο 12...Σε όλες μου τις διεγέρσεις δεν έχουμε πάρει πάνω από 5 ωάρια και από αυτά πάντα υπάρχουν και απόλιες γιατί ούτε γονιμοποιούνται όλα αλλά ούτε και προχωράνε όλα...Η δική μου άποψη είναι να μη χάνεις χρόνο και αφού και ο γιατρός σου σου είπε για εξωσωματική να το κάνεις! Σε ποιον γιατρό εισαι;

δηλ η fsh 12 θεωρειται υψηλη? σε τι επηρεαζει? στην χαμηλη ανταποκριση κ επομενως λιγα ωαρια? η στην ποιοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

δηλ η fsh 12 θεωρειται υψηλη? σε τι επηρεαζει? στην χαμηλη ανταποκριση κ επομενως λιγα ωαρια? η στην ποιοτητα

Η FSH 12 είναι στο ανώτατο όριο.τωρα τι επιρρεαζει δεν γνωρίζω ...Ριρίκα έχει κάνει ο άντρας σου μια εξέταση που λέγεται κατακερματισμός σπέρματος? Είναι σημαντική εξέταση γιατί αν υπάρχει κατακερματισμός σπέρματος μπορεί να το γονιμοποιεί κ μετά να μην εξελίσεται το σπέρμα γιατί υπάρχει κατακερματισμός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Trul είπε:

Η FSH 12 είναι στο ανώτατο όριο.τωρα τι επιρρεαζει δεν γνωρίζω ...Ριρίκα έχει κάνει ο άντρας σου μια εξέταση που λέγεται κατακερματισμός σπέρματος? Είναι σημαντική εξέταση γιατί αν υπάρχει κατακερματισμός σπέρματος μπορεί να το γονιμοποιεί κ μετά να μην εξελίσεται το σπέρμα γιατί υπάρχει κατακερματισμός..

Έχει κάνει σπερμοδιαγραμματα αρκετά και καλλιέργεια σπέρματος...Δεν μας ζητήθηκε πότε κατακερματισμός...Δεν θα φαινόταν κάτι στο σπερμοδιαγραμμα αν υπήρχε κάποιο προβλημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

δηλ η fsh 12 θεωρειται υψηλη? σε τι επηρεαζει? στην χαμηλη ανταποκριση κ επομενως λιγα ωαρια? η στην ποιοτητα

Η fsh δείχνει την ποιότητα των ωαριων...το αποθεματικό των ωαρίων φαίνεται από την AMH...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Έχει κάνει σπερμοδιαγραμματα αρκετά και καλλιέργεια σπέρματος...Δεν μας ζητήθηκε πότε κατακερματισμός...Δεν θα φαινόταν κάτι στο σπερμοδιαγραμμα αν υπήρχε κάποιο προβλημα;

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

δηλ η fsh 12 θεωρειται υψηλη? σε τι επηρεαζει? στην χαμηλη ανταποκριση κ επομενως λιγα ωαρια? η στην ποιοτητα

Η FSH δείχνει την ποιότητα των ωαρίων...Το αποθεματικό των ωαρίων φαίνεται από την AMH...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

 

Η FSH δείχνει την ποιότητα των ωαρίων...Το αποθεματικό των ωαρίων φαίνεται από την AMH...

Όχι μπορεί να είναι το σπέρμα καλό αλλά να υπάρχει κατακερματισμός.δεν φαίνεται από το σπέρμοδιάγραμμα.κ δηλαδή να γονιμοποιεί κ μετά να μην εξελίσεται... εμείς την κάναμε κ αυτήν την εξέταση για να είμαστε σίγουροι..ο γιατρός μας είπε δηλαδή.. καλύτερα να κάνεις όλες τις εξετάσεις από πριν..όπως κ υστεροσκοπηση.για να πας σίγουρη εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Trul είπε:

Όχι μπορεί να είναι το σπέρμα καλό αλλά να υπάρχει κατακερματισμός.δεν φαίνεται από το σπέρμοδιάγραμμα.κ δηλαδή να γονιμοποιεί κ μετά να μην εξελίσεται... εμείς την κάναμε κ αυτήν την εξέταση για να είμαστε σίγουροι..ο γιατρός μας είπε δηλαδή.. καλύτερα να κάνεις όλες τις εξετάσεις από πριν..όπως κ υστεροσκοπηση.για να πας σίγουρη εκεί...

Οκ θα ρωτήσω τον γιατρό μου και για τον κατακερματισμό αν πρέπει να το κάνουμε να το κάνουμε εννοείται! Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου εγώ έχω χαμηλότερη. το έμαθα τον προηγούμενο Οκτώβρη . Ρύθμισα την προλακτινη μου, πήρα αγωγή για πρόκληση ωορρηξίας και μόλις σήμερα έμαθα ότι είμαι έγκυος !!! Με την βοήθεια του γιατρού σου και του θεού όλα θα γίνουν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SofiaGab είπε:

Κορίτσι μου εγώ έχω χαμηλότερη. το έμαθα τον προηγούμενο Οκτώβρη . Ρύθμισα την προλακτινη μου, πήρα αγωγή για πρόκληση ωορρηξίας και μόλις σήμερα έμαθα ότι είμαι έγκυος !!! Με την βοήθεια του γιατρού σου και του θεού όλα θα γίνουν !

Συγχαρητήρια @SofiaGab...σου εύχομαι κορίτσι μου μέσα από την καρδιά μου να έχεις μία υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Είναι ευχάριστο να ακούω ότι κοπέλες με δυσκολίες τα καταφέρανε...παίρνω δύναμη ότι κάποια στιγμή ίσως τα καταφέρω κι εγώ! Το χειρότερο απ' όλα δεν είναι η χαμηλή ΑΜΗ αλλά η υψηλή FSH που δείχνει ότι έχει επηρεαστεί και η ποιότητα των ωαρίων μου...μακάρι να τα καταφέρω και εγω και όλες οι κοπέλες που προσπαθούνε!!! Να προσέχεις κοριτσάκι μου και όλα καλά θα πάνε! Εσύ τι fsh είχες και ποσών ετών είσαι αν επιτρέπεται...;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Συγχαρητήρια @SofiaGab...σου εύχομαι κορίτσι μου μέσα από την καρδιά μου να έχεις μία υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Είναι ευχάριστο να ακούω ότι κοπέλες με δυσκολίες τα καταφέρανε...παίρνω δύναμη ότι κάποια στιγμή ίσως τα καταφέρω κι εγώ! Το χειρότερο απ' όλα δεν είναι η χαμηλή ΑΜΗ αλλά η υψηλή FSH που δείχνει ότι έχει επηρεαστεί και η ποιότητα των ωαρίων μου...μακάρι να τα καταφέρω και εγω και όλες οι κοπέλες που προσπαθούνε!!! Να προσέχεις κοριτσάκι μου και όλα καλά θα πάνε! Εσύ τι fsh είχες και ποσών ετών είσαι αν επιτρέπεται...;

Σε ευχαριστώ για όλες σου τις ευχές καλή μου. Είμαι 32 ετών. Η ΑΜΗ μου είναι στο 0,26! Η FSH ήταν φυσιολογική απ ο,τι θυμάμαι, η προλακτινη μου όμως ήταν ανεβασμένη . Την ρύθμισα με dostinex. Έχε θάρρος και πίστη! Θα κρατήσεις κι εσυ το μωράκι σου στην αγκαλιά σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...