Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνο θετικο τεστ εγκυμοσυνης!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Σωτ εφη είπε:

H egkumosunh exei pragmatika para polla agxh kai eidika m auta pou diavazw trelainomai... twra exw kai to agxos ths auxenikhs den kserw kai pou tha thn kanw

Ναι όντως κι εγώ δεν ήξερα ότι είναι τόσο αγχωτική περίοδος. Εγώ ευτυχώς αυχενική και Β' επιπέδου τα πέρασα. Αν και στη Β' επιπέδου έτρεχα σε εμβρυοκαρδιολόγο (άντε πάλι άγχος εκεί) γιατί είχαν βρει κάτι, αλλά ευτυχώς όλα καλά. Μου έμεινε το doppler να κάνω μόνο σε 2,5 βδομάδες. 

Σου εύχομαι μία τέλεια αυχενική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 548
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι όντως κι εγώ δεν ήξερα ότι είναι τόσο αγχωτική περίοδος. Εγώ ευτυχώς αυχενική και Β' επιπέδου τα πέρασα. Αν και στη Β' επιπέδου έτρεχα σε εμβρυοκαρδιολόγο (άντε πάλι άγχος εκεί) γιατί είχαν βρει κάτι, αλλά ευτυχώς όλα καλά. Μου έμεινε το doppler να κάνω μόνο σε 2,5 βδομάδες. 

Σου εύχομαι μία τέλεια αυχενική! 

Meneis athina? Pou ekanes auxenikh?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι Αθήνα μένω. Στο ΡΕΑ έκανα την αυχενική.

Εσύ ξέρεις που θα την κάνεις ή δε σου έχει πει ακόμα;

Ti kostos eixe sto rea? Asto egw exe thema gt stis hmeromhnies ths auxenikhs tha eimai larisa kai den kserw ti tha kanw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Ti kostos eixe sto rea? Asto egw exe thema gt stis hmeromhnies ths auxenikhs tha eimai larisa kai den kserw ti tha kanw

Το πρόβλημα είναι ότι την αυχενική πρέπει να την κάνεις συγκεκριμένες μέρες. Κι εμένα doppler μου είπε να κάνω 21 - 24 Αυγούστου. Και έκλεισα για 21.

90€ κόστισε η Αυχενική μαζί με το papp-a (αιματολογική εξέταση που έγινε την ίδια μέρα). Και οι άλλες αιματολογικές εξετάσεις και καλλιέργεια ούρων κόστισαν 13,96€.

Όλ' αυτά με ασφάλεια ΕΦΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Το πρόβλημα είναι ότι την αυχενική πρέπει να την κάνεις συγκεκριμένες μέρες. Κι εμένα doppler μου είπε να κάνω 21 - 24 Αυγούστου. Και έκλεισα για 21.

90€ κόστισε η Αυχενική μαζί με το papp-a (αιματολογική εξέταση που έγινε την ίδια μέρα). Και οι άλλες αιματολογικές εξετάσεις και καλλιέργεια ούρων κόστισαν 13,96€.

Όλ' αυτά με ασφάλεια ΕΦΚΑ.

Nai to rea eixa akousei oti einai kalh epilogh gt den plhrwneis polla k einai k empista... eutuxws h auxenikh exeis eurws eudomadwn opote kati tha kanw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Nai to rea eixa akousei oti einai kalh epilogh gt den plhrwneis polla k einai k empista... eutuxws h auxenikh exeis eurws eudomadwn opote kati tha kanw

Δεν ξέρω αλλού πόσο κοστίζει. 

Άμα ξέρεις ακριβώς πότε θα φύγεις πες το από τώρα στον γιατρό σου για να δεις πότε θα σου πει να πας. Εμένα στην αυχενική μου είχε δώσει 5 μέρες όποτε ήθελα μέσα σε αυτές να πάω να την κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Απλά μου έκανε εντύπωση που ακόμα είναι θετικά τα igm μετά από τόσο καιρό.

Κι εμένα και ο γιατρός και η λοιμωξιολόγος μου είπαν να μην το ψάξω άλλο. Απλά είπα να απαντήσω στην Σωτ εφη, γιατί αγχωνόταν για τα igg για να της πω ότι δε χρειάζεται να ανησυχεί.

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ..ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΕΒΑΖΑΝ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΔΙΚΟΣ Μ ΓΙΑΤΡΟΣ Π ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΜΕ ΧΕΙΡΙΖΕΤΕ ΛΕΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΓΥΑΛΙΝΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Δεν ξέρω αλλού πόσο κοστίζει. 

Άμα ξέρεις ακριβώς πότε θα φύγεις πες το από τώρα στον γιατρό σου για να δεις πότε θα σου πει να πας. Εμένα στην αυχενική μου είχε δώσει 5 μέρες όποτε ήθελα μέσα σε αυτές να πάω να την κάνω.

Nai sigoura as mhn agxwnomai k gi auto etsi ki alliws den tha allaksei kati gia mena h auxenikh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ..ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΕΒΑΖΑΝ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΔΙΚΟΣ Μ ΓΙΑΤΡΟΣ Π ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΜΕ ΧΕΙΡΙΖΕΤΕ ΛΕΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΓΥΑΛΙΝΗ...

Καλά ναι σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Nai sigoura as mhn agxwnomai k gi auto etsi ki alliws den tha allaksei kati gia mena h auxenikh

Να είναι καλή η αυχενική και όλα τα άλλα λύνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις πριν 36 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

@xrisanthi pws pas koritsi mou? Egw thn paraskeuh paw gia auxenikh...

καλησπερα κοριτσι μ δοξα τν Θεο ολα καλα.. εγω ειχα την περασμενη πεμπτη ραντεβου για υπερηχο  κ τωρα ξανα 12 σεπτεμβρη την αυχενικη....εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα κοριτσι μ δοξα τν Θεο ολα καλα.. εγω ειχα την περασμενη πεμπτη ραντεβου για υπερηχο  κ τωρα ξανα 12 σεπτεμβρη την αυχενικη....εσυ πως εισαι?

Ola teleia pou tha pas auxenikh?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Ola teleia pou tha pas auxenikh?

ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΖΩ...ΘΑ Μ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ Τ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Teleia ola mia xara na pane

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΣΗΣ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.... ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΤΩΡΑ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σωτ εφη είπε:

9 meres diafora exoume

ΝΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...ΕΧΕΙΣ ΕΥΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2019 at 9:21 ΠΜ, ο/η xrisanthi είπε:

ΝΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...ΕΧΕΙΣ ΕΥΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

Uperoxh tha elega den katalavainw oti eimai egkuos genika exw elaxista sumptwmata... esu?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σωτ εφη είπε:

Uperoxh tha elega den katalavainw oti eimai egkuos genika exw elaxista sumptwmata... esu?

κ εγω τα ιδια περα απο το στηθος π με ποναει τιποτα αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

@xrisanthi kalhmeraaa... exthes ekana auxenikh o uperhxografikos elegxos htan mia xara twra perimenoume to aima kai mallon exoume mpempoula polu wraia empeiria... esu pws pas?

ααα τι καλα μακαρι κ εγω να εχω μπεμπουλα.... καλα ειμαι δοξα τν θεο η αληθεια ειναι πως αν εξαιρεσεις το στηθος π μια ποναει περισσοτερο μια λιγοτερο κ την κοιλιτσα π φουσκωνει ειναι σαν αν μν ειμαι εγκυος.... ευχομαι κ η αιματος να ειναι τελεια κοριτσι μ... σε ποσες μερες βγαινει η απαντηση τ αιματος? φανηκε τοσο νωρις πως μπορει να ειναι μπεμπουλα? συνηθως λενε πως αν ειναι αγορι φαινετε πιο ευκολα στην αυχενικη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...